Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29901) RetepNyaraB válasza rostiron (#29900) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Write sppt (ezt a progi leokézza, ha sikeres) majd PC reboot. Megvolt?

Én a frekit MoreClockToolból szabályzom, vagy régebben adrenalinból. Az MPT rengeteg változóval operál, ott nem szerencsés össze-vissza kattintgatni anélkül, hogy pontosan tudnád mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29902) kolopele válasza rostiron (#29900) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem most csinálj egy gyári visszaállítást az adrenalinban és az MPT - ben is, majd indítsd újra a gépet. Utána MPT, töltsd be a rom - ot, a power fül alatt írd át a feszt (GFX) 1150 - ről 1080 - ra, mentsd (write sppt), oké, indítsd újra a gépet. Lépj be az adrenalinba, és nézd meg mennyin áll a max. frekvencia, és ott állítsd utána ha szükséges.

(#29903) Jim74 válasza kolopele (#29899) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Szerintem, ha meglesz a konkrét kártya, akkor könnyebb lesz a gyakorlatban megtanulni ezt a dolgot. :K

(#29904) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok.

Haverom megkert, hogy irjam be a problemajat, ezert ennek most eleget szeretnek tenni...
Gepe:
5800x3d
6900xt
2x8gb crucial 3600mhz cl16
850tap golnvme samsung evo ssd,tarhely van
1440p felbontas radeon chill bekapcsolva es korlatozva a monitor frissitesehez

Jelenseg: Warzone
Fps boven megvan, de amikor hirtelen fordul ,mondjuk 180°-ot akkor micro lagg tortenik, utana minden jo...
Van valami otletek,hogy ez miert van, vagy valami orvoslas ra?

Olvastam en ezt intel gepen es 4080kartyaval is redditen.Szoval ja... :R

Varna az ötleteket vagy a tapasztalatokat.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#29905) kolopele válasza steewcv65 (#29904) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem ha többeknél is van ez a hiba akkor jó eséllyel a játék maga okozza, amivel nem lehet mit tenni. Majd jön egy frissítés, amitől jobb lesz (vagy még rosszabb) ;]

(#29906) rostiron válasza kolopele (#29902) üzenetére


rostiron
őstag

Hát valami nem ok.
Adrenalin reset megvolt. MPT ben is próbáltam de ott nem jött össze a reset. Gép restart megvolt.
Három 6600 gpu -t mutatott mindig, de a 3. csinálta a változtatásokat csak.
Nem tudom azt resetelni, és az adrenalin is hülyeséget mutat.

Hiába nyomok a delete sppt-re. Nem "üríti ki "

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29907) kolopele válasza rostiron (#29906) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csinálj még egy delete sppt - t, aztán indítsd újra a gépet. Töröld le az MPT - t teljes egészében, és telepítsd újra. Nem kellene ott 3 6600 - asnak lennie. Ez első kártyád egyébként ahol az MPT - t használtad? Mert nálam is volt amúgy ilyen amikor kártyát cseréltem (csak ugye nálam kettő), de az MPT újratelepítése után ismét csak egyet mutatott. Az adrenalin azért nem mutat semmit, mert nem engedélyezted a speciális vezérlőket sehol.

[ Szerkesztve ]

(#29908) rostiron válasza kolopele (#29907) üzenetére


rostiron
őstag

A delete sppt nem oldja meg. mindjárt újratelepítem.
Igen most használom először, de volt korábban egy másik 6600 is a gépben.
De annál még nem volt fent a MPT.
De rögtön 3 db vga-t irt.

tényleg a speciális vezérlők maradtak ki. És megmaradtak a beállítások a reset ellenére. :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29909) dominating válasza steewcv65 (#29904) üzenetére


dominating
tag

nekem akkor volt ilyen problémám wz alatt mikor nem volt helyes magszám megadva a játéknak. nekem ugyan ez a konfig van, nincs ilyen problémám.

5800x3d + 6900xt

(#29910) RetepNyaraB válasza rostiron (#29908) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha többször írtad ki a biost, akkor azt mind jelzi. Ez nem hiba, feature.

steewcv65@ sajna a chill ilyen. Az idle/aktív váltásoknál és a cinematic/renderelt váltásoknál be tud akadni nekem is. Sőt akkor is, ha a min. frek=max. frekkel. Nagyon szar. Ezért RTSS-ből szoktam fps-t korlátozni, ha maga a játék nem támogatja. Sajnos az RTSS viszont ilyen esetben fenn tud akadni a játék szűrőjén és vagy érzékeli, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29911) beef válasza RetepNyaraB (#29910) üzenetére


beef
őstag

Ő, izé... miért nem az Adrenalin erre való kapcsolóját használod?
Frame Rate Target Control (FRTC)

(#29912) RetepNyaraB válasza beef (#29911) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ááá mert sehol sem találtam ilyen gombot, sok időt fektettem a keresésébe :Y
Fotót kérek-e!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29913) rostiron válasza kolopele (#29907) üzenetére


rostiron
őstag

Minden helyreállt. DDU megoldotta. :D driver + MPT vissza, és már csak egy 6600 vga-t látott.
Így már kb. elfogadható ? max.freki 2550 így kb 2500 tesztek alatt.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29914) kolopele válasza rostiron (#29913) üzenetére


kolopele
nagyúr

Abszolút rendben van. Csak jó hogy priviben megoldottuk végül :R

(#29915) rostiron válasza kolopele (#29914) üzenetére


rostiron
őstag

:R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29916) beef válasza RetepNyaraB (#29912) üzenetére


beef
őstag

Valami ilyesmi:

(#29917) RetepNyaraB válasza beef (#29916) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:Y és tényleg :R

asszem az a bajom, hogy ha nem akarok egyéni játékprofilt elmenteni (nem akarok, mert nem adrenalinból állítok semmit és plusz egy hibaforrás), akkor csak global graphicsban lehet szabályozni, a driver játékhoz tartozó felületén nem. Ami elég hülyeség persze.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29918) AxBattler válasza kolopele (#29893) üzenetére


AxBattler
félisten

Természetesen rányomtam az Apply Changes-re, és most már az elmentett profilt importálom minden egyes indításkor.

#29895 Askformore
A rendszer frissítve van, nem tudom, mire gondolsz?

#29896 RetepNyaraB
Igen!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29919) BaKeSZ87 válasza raziel01 (#29875) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Rendeltem is egy RX 6800-at tegnap, reggel 6-kor már jött is az sms, hogy berakták a boxba. Most veszi fel a szobahőmérsékletet, egy ASRock RX 6700XT Challenger Prot vált.

(#29920) raziel01 válasza BaKeSZ87 (#29919) üzenetére


raziel01
veterán

Fogyasztásban ugyan annyi viszont gyorsabb. Megérte, jó ár érte meg a 3 ev gari is ott van. :R
Engem csak az zavar, hogy nagyon hosszúra gyártják ezeket a kártyákat.

(#29921) PuMbA válasza raziel01 (#29920) üzenetére


PuMbA
titán

Ez engem is zavar. Ormótlan csúnyán néz ki a gépem a 3 ventis tégla XFX 6700XT-vel. Minden más hardverem hozzá képest miniatűr. Következő VGA-m valószínűleg egy Sapphire Pulse 7800XT lesz :) Illetve az ASUS Dual 7800XT is kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#29922) Lendova válasza PuMbA (#29921) üzenetére


Lendova
őstag

First world problems. :DDD

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#29923) PuMbA válasza Lendova (#29922) üzenetére


PuMbA
titán

Amúgy az :D Érdekes, hogy egyébként engem egyáltalán nem mozgat a kinézet, szóval nincs RGB-m, se méretes, csicsa CPU hűtőm, (amik csak pár fokkal jobbak egy kis vékony bordás 1 ventis cuccoktól), alaplapom és 10 ventilátorral sem rakom körbe a házat, minél több, annál jobb alapon. Minden alapul kinéző cucc, de így is kitűnik, hogy mennyire oda nem illő a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#29924) steewcv65 válasza PuMbA (#29921) üzenetére


steewcv65
őstag

Hűtés miatt ekkora, a nyák talán csak a fele kb...

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#29925) Vigneau válasza PuMbA (#29921) üzenetére


Vigneau
félisten

Meg tudlak érteni. :K

Bár nem is egy tuningbajnok az EVGA RTX 3060 Ti. Viszont cserébe az XFX RX 6600 sem volt az a nagyon csendes fajta. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#29926) Apollyon válasza raziel01 (#29920) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tavaly raktam össze új gépet, vele egy RD 6700XT-vel. Csak a kártya maga majdnem akkora mint a komplett ITX gépem amit váltott. :DDD És még ennél is van jóval nagyobb. Sajnos jelentős teljesítmény növekedést nem értek el máshogy, minthogy durván megnyomták a kraftot, azt meg le kell hűteni, és ezért szabomnagy bordákat tesznek rájuk... Jó példa erre a 4090 kártya mérete vs a hűtése...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29927) Tibicsucsu válasza PuMbA (#29921) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

RX 580 Pulse-rol valtottam XFX RX 6700 XT SWFT-re. Szerintem sokkal jobb a harom ventis XFX. Tobbet tuti nem veszek Pulse kartyat. Persze kellett a flex a regi Fractal Define R3-nak h beferjen a kartya de nagy meglepetesemre joval csendesebb, mint az RX 580 volt. Nekem mondjuk nem latszik a gep belseje szoval az ormotlansag nincs szem elott.

(#29928) Gyuffa válasza Tibicsucsu (#29927) üzenetére


Gyuffa
tag

nálam is ugyan ez a csere volt, csak sima xfx 6700-ra, és valóban sokkal csendesebb, és jobb a hőfok is.

(#29929) Thom95 válasza Gyuffa (#29928) üzenetére


Thom95
tag

Egy egyszerű ventiszabályozással szinte "néma" nálam az XFX 6750. Igaz egy kis uV is van rajta, de Cyberpunk 1440p 90+ Gpu kihasználtság mellett 60-65 fok környéke.. :)

(#29930) Askformore válasza AxBattler (#29918) üzenetére


Askformore
senior tag

Win 11-el jött valami frissítés, ami tönkrevágta az UV/OC profilt kb mindenkinél, majd később ki lett küszöbölve egy újabb WIN frissítés és az új Adrenalin által.

Melyik driver van fent? Próbáld meg a 23.11.1-et, nekem ezzel sokáig nem csinálta, bár most nekem is visszaállt alapra a minap egyszer..

(#29931) kolopele válasza Thom95 (#29929) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez a hot spot vagy a GPU hőmérséklete? Mert nem mindegy. Ha a GPU - é akkor a hot spotnak olyan 80-85 fok körül kell lennie normális esetben.
Ez nem nagy szakadék, 20-25 fokos delta még teljesen normális, ahogy a hot spot is az 90-95 fokig (AMD szerint 110 - ig).

[ Szerkesztve ]

(#29932) Thom95 válasza kolopele (#29931) üzenetére


Thom95
tag

GPU. Megnézem majd egészen pontosan a hotspot hőmérsékletét is. Gpuz-vel is monitoroztam, azt tudom hogy magasabb a hotspot, de ekkora szakadékra nem emlékszem.

(#29933) kolopele válasza Tibicsucsu (#29927) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jelenleg a 6700XT nekem is két ventis, egy MSI Gaming X. Kis UV mellett a ventiket még 1200 rpm fölé sem kell állítanom, a hot spot Time Spy alatt 82 fok így, hangja meg semmi, bár amúgy sem volt hangos. A Pulse meg nem véletlenül olcsóbb, kicsit gyengébb a hűtése, de az is simán belőhető ilyen 80 fok körülire max. teljesítmény mellett.

(#29934) Thom95 válasza Thom95 (#29932) üzenetére


Thom95
tag

Gpu: 57-62 Hotspot: 75-82(Persze van, amikor beesik alá, kihasználtság függő. Nagyjából a két végső érték stimmel is. Lehetne hűvösebb is, de itt még nincs hangja. Főleg ha a Z906-ot bekapcsolom :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#29935) kolopele válasza Thom95 (#29934) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen jó, én is a totál csendért engedem feljebb a hot spotot 70-75 foknál. Én azt mondom, ha a GPU 70-75, a hot spot meg 90 körül van semmi probléma (persze kimaxolva, jól megterhelve), de mint írtam, AMD szerint 110 - ig üzemi hőmérsékletű. Az a problémásabb, ha mondjuk a GPU 60, a hot spot meg 90-100, ott már magas a delta.

(#29936) AxBattler válasza Askformore (#29930) üzenetére


AxBattler
félisten

W10-en vagyok, 23.10.2-es driverrel... lehet frissítenem kellene 23.12.1-re? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29937) Askformore válasza AxBattler (#29936) üzenetére


Askformore
senior tag

Én tuti ezt próbálnám meg először :)

(#29938) kolopele válasza AxBattler (#29936) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább a 23.11.1 - re. Az tényleg jól sikerült, stabil.

(#29939) mpierre válasza AxBattler (#29936) üzenetére


mpierre
veterán

23.11.1. De a 23.10.2-essel sem emlékeszem, hogy gondom lett volna.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29940) Gyuffa válasza Thom95 (#29929) üzenetére


Gyuffa
tag

én alapon használom de nekem is ott körül van, 70et még sose láttam

(#29941) Thom95 válasza Gyuffa (#29940) üzenetére


Thom95
tag

Szintén, kivéve a pici alulfeszelést. 5600XT-t váltott, egy Asrock Challenger Pro-t, de az is valami bitang jó hűtésű kártya.
Sokszor látom, hogy mennyi embernek van problémája az AMD kártyákkal, nem tudom én maximális megelégedettséggel használom. (már az ötödik, HD4870, R9270X sütött :DDD, R9280X, 5600XT, 6750XT.) Nyilván egy kivételével az összes használt volt, amikor vettem, de az első dolog volt az új paszta, pucolás, semmi gondjuk nem volt. Ez a 6750 meg új tehát a gari időig nem bántom, de nincs is baja tehát indokolatlan lenne.
nV oldalon volt: 7600GT, 9800GX2 na az melegszik nem a mostani radeon, GTS250, GTX260

[ Szerkesztve ]

(#29942) kolopele válasza Thom95 (#29941) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy gond van velük, ami miatt januárban jön egy zöld kártya is megint. Több ezer jelenetem van elmentve vinyókra, és viszonylag soknál van egy véresnek ható vöröses árnyalat bizonyos sötétebb, árnyékosabb helyeken, ami elég zavaró. Nem a kártya az oka, a laptopommal együtt jelenleg 4 AMD kártya van itthon, plusz még egy laptop ami a nejemé, abban egy 1650 van. Az az egyetlen gép, ahol ez nem jön elő, és mielőtt váltottam én is, soha nem volt ez tapasztalható. Nincs erről sajnos szó sehol hogy egyáltalán létezik ez a probléma, pedig van, és szerintem driver szinten.

[ Szerkesztve ]

(#29943) Thom95 válasza kolopele (#29942) üzenetére


Thom95
tag

Az szép. Nekem is új, egész biztos hogy szoftveres környezetben van gubanc. Régebbi driver esetleg? Windows 10-11? (a 1650-nél és a radeonoknál)

(#29944) kolopele válasza Thom95 (#29943) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindegyiken a 10 - es van, és amíg az él, nem is lesz 11 - es. Azért van ennyi, mert van két "gémer" gyerekem is :) Raktam már fel régebbi drivert, de nem láttam változást, ahhoz meg nem sok kedvem van, hogy elkezdjek kísérletezni az összessel, mert akkor meg bizonyos játékok futnának rosszabbul. Ezért inkább legyen egy sima 4060 - as gép is legalább, úgysem a játék lesz a célja. Nyilván elég lenne egy kisebb használt is, de egy 4060 sem horribilis árú, és csak modernebb meg újabb.

[ Szerkesztve ]

(#29945) TeeBee73 válasza steewcv65 (#29924) üzenetére


TeeBee73
addikt

A Gaming X-em nyákja kb. másfél centivel rövidebb mint a hűtés. Szóval, ~29 cm. körül lehet.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#29946) AxBattler


AxBattler
félisten

No, 23.11.1 felment, és ez már tényleg betölti automatikusan az egyéni profilt, szóval win.
1040mV lett a stabil alsó küszöb, 1030-nál már artifact jön Furmark alatt, de kis OC így is belefér. Hot spot temp 100 fok körül alakul benchmarkok alatt, de ez játékok közben jóval barátságosabb, szóval nem parázok. Szvsz nem rossz értékek a kis ITX modelltől!

Szerintem marad a köv. ajánlott, stabil verzióig, köszi a segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29947) kolopele válasza AxBattler (#29946) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor remek. Ha elfogadsz még pár tanácsot, akkor a Furmarkot felejtsd el örökre innentől, Heaven, Superposition, Time Spy, Firestrike, ezek mehetnek, na és főleg játékok. A másik, hogy nyugodtan vedd vissza az alap frekit 700 mhz - re, felesleges állandóan majdnem a maximumon járnia, a mai driverek már jól tudják ezt kezelni (egy ganéul megírt játékot leszámítva, annál legfeljebb feltolja az ember, már ha egyáltalán játszik vele). Mondjuk a GPU-Z szerint még mindig magasabb a feszed mint amit belőttél neki az adrenalinban, jobb lenne ezt az MPT - ben csinálnod, mert ez így nem biztos hogy tartani is fogja a maximumot, offset állítás lévén fölé is mehet mint itt is. Jó lenne ha HWINFO menne a háttérben, sőt az lenne az igazi ha teszt közben monitoroznád is vele.

[ Szerkesztve ]

(#29948) AxBattler válasza kolopele (#29947) üzenetére


AxBattler
félisten

Furmarkot kizárólag stabilitás tesztre használom, évente úgy 2x, szóval majd a köv. kártyánál lesz elővéve kb. Alap freki tudomásom szerint visszamegy, csak játékok alatt nem engedi így leesni... de ezt még meglátom.
Ja és tudjuk: HWINFOOO!!! :DD
Lőttem is egyet 3db 4K Optimized Superposition bench után, talán a ventiprofilt vehetném agresszívebbre:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29949) AxBattler válasza AxBattler (#29948) üzenetére


AxBattler
félisten

... és némi lájtos játék után látni, hogy a hot spot temp max. 72 fok, míg a fesz 1034 mV.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29950) kolopele válasza AxBattler (#29948) üzenetére


kolopele
nagyúr

A venti profilod így is 2445 rpm - et mutat, már így sem lehet szerintem annyira halk. A hőfokok még éppen határon belül vannak, viszont még mindig magasabb az a GPU Core Voltage mint amit beállítottál, nekem ez nem tetszik. Semmiképpen nem akarod az MPT - t használni a fesz beállításhoz? Lőttem én is gyorsan egy 4k optimizedet a két ventis 6700XT Gaming X - szel, MPT - ben 1080 mv - ra van állítva, 2500 mhz a max. freki, és 1025 mv a max, nem hogy több: Szerk: A lightos játék után jó, de az nem is megy csak 72W körül, viszont a ventik ugyanúgy pörögnek. Nálam a teszt 160W felett ment le kicsivel. Attól tartok ha valami komolyabb játékot nyomatsz majd, ugyanúgy felmennek a hőfokok a ventik meg még jobban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.