Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) AsakuraDave válasza arn (#2500) üzenetére


AsakuraDave
őstag

skrrrrrraaa pa pap pa ka and pupu pu quick maths:
300w 35dba 60fok TP teszt
300w 40dba 75fok GN teszt

Ez -5dba még is -15fok :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#2502) arn válasza AsakuraDave (#2501) üzenetére


arn
félisten

azt hittem azt a -20 fokot a ryzenre irod, a ryzen teszttel mi volt a gond?

Ismetlem, nem tudod osszehasonlitani ezt igy. Teljesen mashogy mernek. Maguknak az ertekeknek abszolut ertelemben nincs is sok jelentosege ebbol kifolyolag, csak a grafikonok egymashoz valo viszonyat erdemes figyelni (ahol azonos a metodika).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2503) Tyrel válasza AsakuraDave (#2501) üzenetére


Tyrel
őstag

Az a 60°C az full kizárt, még die temp.-nek is alacsony... Akkor is ha nagyon jó a hűtése, a hangerő érdekében 100% hogy a vezérlése ennél magasabb hőfokokra van kalibrálva, ill. feljebb engedi ennél. De egyébként ha tényleg szar lenne a vezérlése (amiről tudjuk hogy nem az) és nem akarná feljebb engedni 60°C-nál akkor is, sztem ezt így megtartani léghűtéssel esélytelen. 60°C die temp egy 300W-os kártyán az vastagon vízhűtés terület...

Még esetleg olyasmit tudnék elképzelni hogy a TP az die temp., a GN meg hotspot temp., de... igazából annak is nagyon alacsony mindkettő... Valósabbnak tűnik hogy a TP bullshit, a GN meg die temp, a hotspot pedig feljebb van legalább egy tizessel...

TPU egyébként nevetségesen szar teszteket csinál már évek óta - szoktak itt a fórumon sokan dobálózni a TPU-s teljesítmény összegző grafikonokkal, és finoman szólva is érdekes sorrendek szoktak lenni rajtuk... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#2504) AsakuraDave válasza arn (#2502) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szóval akkor:
-GN, HUB azt mondja a 6800XT ref hűtés/zaj = 3080FE (de azért hozzá teszik, hogy a 3080 magasabb TDP-n megy)
-TP azt mondja a 6800XT ref hűtés/zaj >>>>>>>>>>>>>>> 3080FE (100x rosszabb a 6800XT-nél)


Ezek a táblák is TP-sek. 31dba 77fok erre mérnek 35dba-n 60fokot oké :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#2505) AsakuraDave válasza Tyrel (#2503) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nagyon elvannak itt tájolva az emberek, nem néznek körbe nem értelmezik az adatokat.
Full inkonzisztens a TPU én csak GPU alap adatokra használom :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#2506) Mumee válasza AsakuraDave (#2505) üzenetére


Mumee
őstag

Viszont CB tesztben is egyértelműen (5,5dBA/88% és -2°C) jobb a 6800XT, mint a 3080FE.
[link]

GN teszteknek hinni szoktam, viszont egyelőre nem direkt összehasonlító teszt voltl, hanem 2 külön teszt és azok számai összehasonlítva, így pedig könnyebb hibázni, hiszen a dBA elég relatív dolog, távolság és sok minden függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#2507) bunfi válasza AsakuraDave (#2505) üzenetére


bunfi
őstag

Az utóbbi időben mindig szétszedik a hűtéseket, amely szintén nagyon hasznos dolog.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#2508) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egy hír a másik oldalról miért nincs és nem is lesz [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2509) zsirfecske válasza KAMELOT (#2508) üzenetére


zsirfecske
addikt

e szerint az amd direkt nerfelte a kripto képességeket a 6000-es sorozatban, hogy csak gamerek vegyék.

(#2510) zsirfecske


zsirfecske
addikt

amúgy nekem árban, kinézetben és képességekben is a sapphire pulse jönne be, abból is a sima 6800 a listázott £619.99 = 250k bruttó körül. főleg ha majdnem olyan csendes tud lenni a hűtése mint az 5500 xt a dupla 100 mm ventikkel. az én szememben sokkal jobban néz ki mint a ref.


remélem lesz egyszer tényleg valami hasonló, 6600 xt pulse is emberi áron, 2 ventis, 23 cm hossz körüli méretben, mondjuk 5700 xt körüli teljesítménnyel, fél áron és 150 w alatti fogyasztással :DD

(#2511) arn válasza AsakuraDave (#2505) üzenetére


arn
félisten

A teszten beluli meresi modszer sem ugyanaz jo esellyel a ket grafikonnal - ilyen grafikont nem tudsz csinalni +-20 fok hibahatarral, de meg csak par fokkal sem. Visszaneztem jopar huto grafikonjat, amit mertek, realisnak tunnek egymashoz kepest.

Sokkal elobb akadnek fenn azon, hogy kozvetlenul nem osszehasonlithato a ket gpugyarto homersekleterteke, mert ez fugg a kalibraciotol is. De ebben az esetben is remekul hasznalhato pl az amdn beluli osszeveteshez. Kozelebb akkor lehetne kerulni az igazsaghoz, ha lenne ket total a egyforma huto pl az asustol, amit amdhez es nvidiahoz is hasznalnak. De a legjobb az lenne, ha leszedik a hutot, es csinalnak egy dummy gput szabalyozhato watt kimenettel, regen mert igy nehany oldal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2512) M.T. válasza vagner66 (#2489) üzenetére


M.T.
senior tag

Azért az ebayen kevesebb smd kártya volt eladó, igaz nem tudom a pontos számát az eladott kártyáknak. Engem sz dühít kicsit hogy sz előrendelést is árulják, pedig elvileg az ebayen ilyet nem lehetne.

(#2513) KAMELOT válasza zsirfecske (#2509) üzenetére


KAMELOT
titán

Beütöttem a szlovák árukeresőbe 6800XT...találat NULLA. Akkor hol vannak a chipek/vgak???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2514) szasanyi


szasanyi
félisten

Volt-e vhol (itthon) megvásárolható kártya, és ha igen milyen típus, milyen áron?

(#2515) ADAM1337 válasza szasanyi (#2514) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Volt rx 6800 240-260k a 6800xt 270-310k.
Asrock és sapphire alap verziók, az asrock volt az olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#2516) szasanyi válasza ADAM1337 (#2515) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Az alapverzió alatt a referencia kártyákat érted? És az a Sapphire volt 310k ami az Alza-n 268k volt? :F

(#2517) ADAM1337 válasza szasanyi (#2516) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez az alza-s árak voltak
asrock 6800 249
sapphire 6800 260
asrock 6800xt 270k (268)
sapphire 6800xt 310k

(#2518) zsirfecske válasza KAMELOT (#2513) üzenetére


zsirfecske
addikt

ezt miért tőlem kérded? nem vagyok se chipgyártó, se disztributor :P

de értem mire célzol, mi lenne akkor ha még a minerek is vennék a 6800-akat :Y

(#2519) DeathAdder válasza ADAM1337 (#2517) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sapphire 6800xt 268k volt, kb mint az Asrock

(#2520) thomasvold válasza DeathAdder (#2519) üzenetére


thomasvold
őstag

Mikor volt a Sapphire 6800XT? Tegnap óta itt ülök előtte, csak tegnap 10 és 11 között muszáj volt felállni a gép elöl :(((

[ Szerkesztve ]

(#2521) Kaval válasza thomasvold (#2520) üzenetére


Kaval
csendes tag

Múlthéten

(#2522) -=Jam=- válasza thomasvold (#2520) üzenetére


-=Jam=-
őstag

múlthét szerdán :D

(#2523) =WiNTeR= válasza thomasvold (#2520) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Már le is vette az Alza az oldaláról, állítólag nem is lesz többet Sapphire ref náluk.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2524) thomasvold válasza =WiNTeR= (#2523) üzenetére


thomasvold
őstag

Jajaja, de én nem a ref-re, hanem a Nitro+ -ra gondolok :)

(#2525) Kaval válasza thomasvold (#2524) üzenetére


Kaval
csendes tag

az még nem volt

(#2526) Mumee válasza ADAM1337 (#2515) üzenetére


Mumee
őstag

Fordítva. A Sapphire volt olcsóbb a referencia modellek közül.

(#2527) DeathAdder válasza thomasvold (#2524) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sapphire ref volt de elfogyott, Nitro+ nem is volt :)

(#2528) ScomComputer válasza szasanyi (#2514) üzenetére


ScomComputer
veterán

Bocsesz...nem neked... :R

Erre akart menni: #2513KAMELOT
Itt.... [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#2529) thomasvold válasza DeathAdder (#2527) üzenetére


thomasvold
őstag

Tudom,tudom, pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt... :D

(#2530) =WiNTeR= válasza ScomComputer (#2528) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nagy szívás a PC-seknek, hogy pont most jelentek meg az új konzolok ami a covid-dal párosítva tényleg drasztikusan megvágta a termelést :(
Amit érdemes megemlíteni, hogy ez nem nagyon fog változni még hónapokig, mivel az AMD nagyon hajt a bónuszra, ha időre megadott mennyiségű chippet le tud szállítani a konzolokba.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2531) szasanyi válasza ScomComputer (#2528) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg van bocsájtva. :DDD

To all: ha van aki használja, és nála jól működik a Distill Web Monitor írja már le legyen szíves, hogy az Alza 6800XT -k esetében mit és hogyan kell beállítani, hogy helyesen jelezze ha van elérhető kártya. Nekem továbbra sem sikerült, és már fusztrál, hogy egész nap monitor előtt ülve, rengetegszer ellenőrizve soha nem láttam egyetlen egyet sem (miközben azért vettek). :W

(#2532) LoyalGuard válasza szasanyi (#2531) üzenetére


LoyalGuard
tag

Nem vagy egyedul... RTX 3070 re 90%-ban jol mukodik a distill, de a 6800-ra az istenert nem tudtam beloni. Folyamat fals jelzest ad, pedig mar minden mast letiltottam az oldalon.

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#2533) Malibutomi válasza LoyalGuard (#2532) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az sztem azert van mert a hatterben frissitgetnek a boltok.

Pl ha kiprobaljatok a rendezest ar szerint satobbi, akkor valtozik a sorrend meg hasonlok, vagyis a hatterben adjak hozza az infokat/arakat

(#2534) szasanyi válasza LoyalGuard (#2532) üzenetére


szasanyi
félisten

Dettó. :U

(#2535) LoyalGuard válasza Malibutomi (#2533) üzenetére


LoyalGuard
tag

Igen, erre jutottam en is, hogy folyamatosan frissitgetik a bannereket is es szanaszet esik a beallitas.

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#2536) Malibutomi válasza LoyalGuard (#2535) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt nem mertem bevallalni hogy csak a Coming soon-ra tegyem a figyelest azert :)

(#2537) ScomComputer válasza szasanyi (#2534) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nekem megy jól...ha kartam volna már többször is vehettem volna,a zen3-ra is jelez..jelzett...ha kell írj rám egy pü-t és elmondom nálam hogy van belőve...nem bonyolult.. :K
Ki lehet exportálni a beállításokat...mindjárt átküldöm...te meg import és kész.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2538) szasanyi válasza ScomComputer (#2537) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát ennek örülök! De még jobban örültem volna, ha le is írod mit, hogy kell beállítani.

(#2539) KAMELOT válasza ScomComputer (#2528) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor amd oldalon is letudva. 2021-ben majd valamikor :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2540) zsirfecske válasza =WiNTeR= (#2530) üzenetére


zsirfecske
addikt

Shkiz0 már adott egy előrejelzést korábban, hogy mi várható idén a készletekkel, hogy december 18 után nincs új készlet nagykerben stb.

szóval most már szerintem kimondhatjuk, hogy aki nem vett eddig alkatrészeket, az várjon pár hónapot a gépépítéssel/fejlesztéssel, talán lesz egy tavaszi sáv mikor lesz dömping és jó árak. mondom ezt nem csak ryzen 5000 / rx 6800-ra, hanem mindenre.

pl mi haverommal 1-2 hónapja néztük ki az új gépe alkatrészeit: az akkor kinézett ram ára most +50% körül jár, az alaplapok és minden más drágult az euróval is stb. elsőre még 3700x alapon építkeztünk volna, de ő eldöntötte, hogy megvárja inkább az 5700x-et. úgy gondoltuk biztos jön év elején, ráérünk, de a mostaniak alapján jó ha addigra 5600x lesz. meg ugye az árak. vga szerencsére nem kell csak 2d-re, az lenne még szép :W

[ Szerkesztve ]

(#2541) szasanyi válasza ScomComputer (#2537) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nagyon jó lenne, várom! :R

[ Szerkesztve ]

(#2542) warcat válasza szasanyi (#2531) üzenetére


warcat
veterán

Nem az egész oldalt és nem is egy terméket kell lesetni vele, hanem egy keresés eredményét, illetve ott az első téglalapot - mivel ha bármi raktáron van az egyből az első helyre ugrik- ergo változás, distill csörög.

Nekem kettő fut, az egyik a 6800 XT keresés eredményének az oldala a másik pedig a sima AMD Radeon RX 6000 videokártyák

Utóbbinál ez a webelem van bejelölve figyelésre:

12 másodperc van beállítva frissítésre, ezzel alzának még nem volt baja, ha meg sokkal több, jelen helyzetben lemaradsz róla.
Sikerült is vennem egy Asrock XT-t elvileg bár valószínűleg apró lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#2543) KAMELOT válasza warcat (#2542) üzenetére


KAMELOT
titán

Mit érsz el vele, ha eleve nincs? :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2544) szasanyi válasza warcat (#2542) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem sokat segített... de ScomComputer PH!órumtást konkrét beállítási adatokat küldött úgyhogy remélem jó lesz!

Ezt végképp nem értem, mi a baj vele? "Sikerült is vennem egy Asrock XT-t elvileg bár valószínűleg apró lesz a vége."

(#2545) warcat válasza szasanyi (#2544) üzenetére


warcat
veterán

Örülök,hogy megoldódott, az a lényeg :)

EA: It's in the crate!

(#2546) warcat válasza warcat (#2542) üzenetére


warcat
veterán

Kérlek ne írjatok többen a kártyával kapcsolatban, ha négy darabra vágnám sem jutna mindenkinek.Nyilván az én hibám az említése, de a nincs készlet mellett azért már így érthető miért nem lehet semmit kapni.

EA: It's in the crate!

(#2547) szasanyi válasza warcat (#2545) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem említetted - pedig kérdeztem -, hogy miért megy a 6800XT... mi nem jött be?

(#2548) Sontir Fel válasza szasanyi (#2547) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Gondolom az a baj vele, hogy gyorsan és tisztán lehet rajta keresni 50 darab pisztoly orrú Mátyást :U

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2549) warcat válasza szasanyi (#2547) üzenetére


warcat
veterán

Nincs semmi bajom vele, nem is lehet hiszen nem volt még a kezemben, a korábbi Sapphire rendelést törölte az Alza.
Baráti körben lett volna gazdája, de most csak a hümmögést hallom vissza. Én magam meg a gsync rabigájában 'sínylődök' :)

@Sontir Fel: az érintettek megcáfolják ha akarják, nekem nincs kedvem ezzel leállni foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#2550) Gambito válasza =WiNTeR= (#2523) üzenetére


Gambito
tag

Itt van hardver apron a kartya :) cserere bocsajtva 3080 ert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.