Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) jeni válasza MiklosSaS (#1047) üzenetére


jeni
félisten

igen megint szuper lett a Ft-t!

(#1052) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok
Mennyire gáz a gyári 5700XT hűtése?Olvasgattam 1-2 irományokat hol 80C körül teszteltek vele hol 90 fölött így annyira nem érdekel ezért érdekelne a ti véleményetek biztos sokan vásároltatok már ilyen kártyákat,talán már custom hűtésűeket is de arról is igazából azt hallottam hogy adtak a szarnak egy pofont mert nem sok tud jó fokokat produkálni...Szeretnék egy ilyen kártyát mert az én igényeimnek megfelelne mind teljesítményben mint kivitelezésben,és ezt most inkább a gyári hűtésre gondolok mert nekem a blower típus pont jó lenne nem olyan jó a gépem légkeverése,cseréje így inkább jobb ha közvetlen kifelé fújja a meleg és nem be....Az hogy hangos nem tudom mennyire :F

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#1053) DaNyMeSTeR válasza Kódos (#1052) üzenetére


DaNyMeSTeR
újonc

Szia,

A topikban többször is szó esett már ezekről, olvass kicsit vissza :)

(#1054) Ribi válasza Kódos (#1052) üzenetére


Ribi
nagyúr

Röviden összefoglalva bloweres meleg, throttlingol kicsit, emiatt nem fogyaszt annyit. Ez elvileg direkt ilyen.
A custom kártyák jobban hűtöttek, emiatt nem throttlingolnak, viszont emiatt többet is esznek, emiatt viszont megint nem túl hűvösek. Cserébe nem is sokkal gyorsabbak. De lehet mókolni, hogy ugyan úgy kevesebbet egyenek és halkabbak legyenek.

(#1055) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Vagy ez..
[link]
:D

(#1056) Kansas válasza ScomComputer (#1055) üzenetére


Kansas
addikt

Nabazz, most derül ki, hogy lesz Nitro, mikor már ott duruzsol a gépemben egy Pulse... mindegy, úgyse akartam ennél többet fizetni, és kétlem, hogy a Nitro-hoz 4 vagy 5 év gari járna, hát ez van...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1057) Kvg válasza ScomComputer (#1055) üzenetére


Kvg
senior tag

Jó munkához idő kell. :)

(#1058) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Valakinek van ötlete hogy miért nem akarja vissza venni a memória órajelet a kártya üresjáratban? A gpu órajele lemegyen egészen szépen 6 MHz-ig is, de a memóriájé fixen tartja a maximumot. Ebben az esetben a Nitro Vega64-nél 30-35 W-al zabál többet üresjáratban...pedig ez csak egy csóró referencia kártya...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1059) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#1058) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Problema megoldva..165 Hz-es monitorom van, levettem 165-rol 160-ra es most mar rendben van.


Elso kulcsra, csak a venti vezerlesen emeltem. Majd a napokban jon a finomhangolas. Egyelore tetszik a kartya, hangos...de volt rengeteg referencia kartyam mindket oldalrol...nem felek toluk :D, a Vega 64 ref-tol nem hangosabb...saccra kb mint egy tuningolt referencia 780Ti/1080Ti ,,,szerintem ha valakit nem zavarja , teljesen hasznalhato.

Fonton , a ventin toltam ami a csovon kifert..csak egy tesztre. Most kicsit alulfeszelem aztan allitok egy "human-barat" venti gorbet :)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1060) ScomComputer válasza MiklosSaS (#1058) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nekem se vette vissza, de azért,mert több monitor van rá kötve...

(#1061) Walter_White válasza MiklosSaS (#1059) üzenetére


Walter_White
senior tag

ha alulfeszeled, en ajanlom szedd le a Hitman 2-t, eddig a 1080Ti-t is es most az 5700XT-t is csak es kizarolag az fogta meg ha nem stabil a VGA. 3D Mark, PCMark, 1080P-4K Superposition semmit nem ert stabilitastesztre, sot meg az Ac origins se, se az odys. Jelenleg GPU 2080-on porog 1.15v-al a vram 1780 (890)

[ Szerkesztve ]

(#1062) Whysperer


Whysperer
addikt

[link] ASROCK RADEON RX 5700 XT TAICHI OC+

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1063) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Jelzem Mindfactory-ból ismét rendelhető Red Devil, még mindig egész jó áron Mailboxde-s módon. :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1064) Novver válasza Shkiz0 (#1063) üzenetére


Novver
senior tag

Van infód ASUS ROG STRIX 5700XT-ről hogy mikor lesz kapható?
[OverclockersUK] mindig kitolja az ETA-t.

Vacilálok hogy várjak-e rá vagy esetleg egy PULSE, meg most ugye belengették a NITRO-t is... decisions, decisions...

Life is a game... The game is my life!

(#1065) Shkiz0 válasza Novver (#1064) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Semmi.
Síri csend van.
Viszont nem tolják ki, napi szinten többször is ránézek OCUK / SCAN-re is, és eddig is pénteket írtak.
De ez itthon is így megy. Minden hét szerdán kapnak a nagykerek új listát a rendelhető termékekről, csütörtökön adják le a rendelést, és következő hét csütörtökön vagy pénteken kapják kézhez.
Nitro esetén meg az a baj, hogy hiába lengették be, ha nem lesz belőle egy darab sem...
Lásd most a jobban sikerült darabokat. (Powercolor, Asus, Pulse)
Az Asus annyival lóg ki a sorból, hogy szerintem ők sincsenek lemaradva, csupán ők inkább várnak a starttal 1-2 hetet pluszban, hogy tudjanak értelmes raktárkészletet felhalmozni, és ne csak "paper launch" legyen.
Ma is végigtelefonáltam az összes nagykert, és továbbra sincs rendelhető Red Devil, ami megint azt jelenti, hogy a legjobb esetben is csak jövő héten lehetne rendelni (ha egyáltalán listába kerül) és még 1 hét mire jön is belőle. De nincsenek illúzióim e felől. Tehát nyugodtan lehet úgy számolni, hogy ameddig nincs rendelhető státuszban egy kártya akkor az tutira 2 hét csúszást jelent.
Épp ezért van az, amit már írtam is korábban, hogy normális ellátottság jó ha október közepe vége körül lesz, annál előbb én nem várom, hogy bőséges készlet legyen, vagy normalizálódjanak az árak.

Ez amúgy megint csak az Nvidia malmára hajtja a vizet, mivel 2060 2070 superekből van bőven és az áruk se rossz.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1066) Magnum PI válasza Shkiz0 (#1065) üzenetére


Magnum PI
tag

Elég idegesítő ez a várakozás és maga a helyzet. Az ember eldönti végre, hogy gépet akar újítani, már csak videó kártya hiányozna, erre nincs sehol választék egyedi hűtésű 5700XT-ből. Aztán várjunk heteket, árakat sem lehet tudni előre. Azt hiszem a legrosszabb időben van az aki most akart gépet összerakni és 5700-5700XT a cél. :U

Amúgy melyik 2070 Super lenne az ami jó árban is van és hozza egy jó hűtéssel rendelkező 5700XT szintjét?

[ Szerkesztve ]

(#1067) Novver válasza Shkiz0 (#1065) üzenetére


Novver
senior tag

Bleh, ettől tartottam. :U

Viszont [IPON-nál megjelent az ASUS TUF 5700 XT]

Life is a game... The game is my life!

(#1068) Yutani válasza Magnum PI (#1066) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alzán többféle van. Nem tudom, mi a probléma.

#tarcsad

(#1069) Shkiz0 válasza Magnum PI (#1066) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én meguntam, épp az előbb vettem egy 2060 Supert, annak okán hogy a havertól kölcsön kapott 1070 Ti-vel gyönyörűen megy a freesynces monitorom.
Nincs kedvem tovább szenvedni az RX 570-el, megy is vissza a HTPC-be.
Igazából téged sem értelek, mert Asus esetén már rég tudni lehetett, hogy elszállt árazással lesz.
Amennyibe kerül most egy TUF vagy Strix annyiból másik oldalon gyorsabb, hűvösebb kevesebbet fogyasztó kártyát is kapsz.
Tudom ez az RX 5700 topic, de azért hülyék ne legyünk, van egy észszerű határ amennyit ér egy VGA, és az 500 eurós meg e feletti XT-k nem érnek ennyit.
De mondom ha akarsz ott a mindfactory van Red Devil 154K a kártya, plusz 10k a szállítás haza mailboxde oldalon keresztül.
Ez tud annyit mint az Asus, és az ára sem vészes ahhoz mérten még így sem hogy külföldről veszi az ember.
Persze a rizikó ott van, hogy ha garizni kell akkor zsebbe kell nyúlni, hogy kijuttasd.
Épp ezért döntöttem a Gainward RTX 2060 SUPER Phantom GS mellett, és esetleg ha majd lesz itthon Devil, vagy ne adj isten Nitro akkor meglátom, hogy akarom e cserélni vagy sem.

(#1067) Novver
TUF-ot én is tudnék hozni 2-4 hetes rendelési idővel, de olyan ára van, hogy inkább listába se tettem be.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1070) Magnum PI válasza Yutani (#1068) üzenetére


Magnum PI
tag

A probléma az, hogy az általam kinézett Red Devil nincs sem ott, sem máshol. Úgy értem itthon.

[ Szerkesztve ]

(#1071) Magnum PI válasza Shkiz0 (#1069) üzenetére


Magnum PI
tag

Igazából kicsit fázok a külföldi rendeléstől, pont a gariztatás miatt. Nem rossz ott a Devil ára, de leginkább ez tart vissza. Gondolom itthon is elég szép árazást kap majd ha lesz belőle elérhető árukészlet. 170-180 körül?

(#1072) Shkiz0 válasza Magnum PI (#1070) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Scan miért nem jó? Ott pénteken lesz készleten. [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1073) Szeszkazán válasza Shkiz0 (#1069) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Teljesen megértelek, én is 5700XT szerettem volna, de egy nagy tüske volt bennem, a streaming encoderje egy kaka, követem githubot mert hogy dolgoznak rajta, de 1 hónapja nincs semmi fejlődés ott, az árak is magasak, inkább vettem egy alig használt 2080-at , annak jó a VGA streaming codekje. Nagyon szerettem volna pedig egy radeont.

(#1074) Shkiz0 válasza Szeszkazán (#1073) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Gondolkodtam én is a 2070 Superen, de a fenti kártya még 120K sem volt magamnak, és néztem teszteket azok alapján meg kb ugyan azt tudja mint az XT, csak kevesebb fogyi, hűvösebb, ezáltal csendesebb is.
És ami miatt nem 2070S lett, hogy ezt talán könnyebben el tudom majd adni, ha netalántán mégis RX5700 lenne.
Nálam most főleg Apex, és néha PUBG játszik, ott meg eleve jobb az NV.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1075) Magnum PI válasza Shkiz0 (#1072) üzenetére


Magnum PI
tag

Hmm valóban jó az ár, de ez is külföldi rendelés lenne, nem gáz-e ha gariztatni kell, vagy ne adj isten elakarod adni akkor ez picit macerás nem?

Amúgy én is kérdezhetném tőled, neked ez miért nem volt jó? :D Mert talán az előbb írtad ha jól rémlik, hogy később akár cserélnél adott esetben egy Devilre.

(#1076) Shkiz0 válasza Magnum PI (#1075) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az nv kártya itthoni.
Plusz külföldről macerás áfát visszaigényelni ezért nem lett még Devil.
Múlt hét végén viszont úgy voltam vele, egye fene rendelek egyet, mert amúgy évek óta nem volt problémám játékra használt VGA-val, de akkorára elvitték a készleteket.
Utána meg már úgy voltam megvárom a most szerdát, hátha rendelhető.

Szóval nekem azért nem volt jó az, mert miért fizessek 40k-val többet ha itthon is megkapom azt a teljesítményt.
Itthonról is hozhattam volna magamnak EVOKE OC-t is, mert ma jött, de nekem semmilyen 2 ventis megoldás nem kell (Sapphire sem).
A mindfactorys ár is már határeset, rezgett a léc, de Scan meg OCUK 500 font-os árai meg eleve abszurdak.
De mint mondtam én eleve máshogy tekintek az árakra, mert ha nem tudnék nettóba vásárolni akkor már rég megrendeltem volna a Devilt kintről.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1077) Magnum PI válasza Shkiz0 (#1076) üzenetére


Magnum PI
tag

Értem, és köszi, hogy kifejtetted az álláspontodat. Igazából nekem nincs ilyen megkötésem, hogy csak ez a gyártó vagy az jöhet szóba, amit szeretnék az egy nagyon jó teljesítményű, jó hűtéssel rendelkező kártya amivel elvagyok jó ideig az új játékok alatt is. A pénzemet szeretném jól elkölteni, mert nem sűrűn váltogatom az alkatrészeket. A Devil szimpatikusnak tűnt, de nincs az kőbe vésve, ha a másik oldalról van egy jobb ajánlat én az ellen sem vagyok. Picit idegenkedem a külföldi rendelés miatt, a garancia okén, de eddig amúgy nekem sem volt meghibásodás, pedig jó pár kártyán túl vagyok már, de hogy stílusos legyek, az ördög nem alszik :P

[ Szerkesztve ]

(#1078) Novver


Novver
senior tag

Én őszintén nem tudom mit csináljak jelenleg. Már nagyon fáj az az RX 580 2560x1440p-ben az újabb játékoknál.

Mindenképpen a legjobban teljesítő, de emellett hűvös és halk kártyára vágyom, ami ha nem tévedek, akkor jelenleg az ASUS ROG STRIX, viszont legszívesebben berendelnék egy másikat, csak hogy letudjam végre.

Jelenlegi ASUS 580 DUAL néha nagyon hangos tud lenni. Még headset mellett is, mondjuk fejmagasságban van a gép, de akkor is.. szeretnék egy halk kártyát. :U

Alzáról rendelt valaki bármi PC cuccot? Gariztattatok már? Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#1079) BReal válasza Shkiz0 (#1074) üzenetére


BReal
addikt

A 2060 Super szintjén az RX 5700 van, nem az XT. Mi a gondod a 2 ventis kártyákkal?

(#1078) Novver: A Pulse is halk és hűvös, és 20000-rel kevesebb, mint az ASUS.

[ Szerkesztve ]

(#1080) ScomComputer válasza Novver (#1078) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én már többször is,volt gari is, nálam semmi gond nem volt,tökéletes választás.... :K

(#1081) Shkiz0 válasza BReal (#1079) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az alap lehet de amit írtam kártya nem igazán.
[link]
Nézd meg az AMD-s címek kivételével minimális a különbség.
Palitot nézd, mert amit Gainward konkrétan nem szerepel benne, de ugyanúgy 1470/1830 az órajele.

De itt itt 1-2 címet leszámítva pariban vannak, igaz itt stock-stock van hasonlítva. [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1082) BReal válasza Shkiz0 (#1081) üzenetére


BReal
addikt

Itt pedig a 2070 Supertől van 2%-ra. :)

(#1083) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Mech 5700 teszt: [link]
80 fok....hagyjál már... :D

[ Szerkesztve ]

(#1084) Create. válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ez a csávó totál el van tévedve. Volt egy videó, amiben azt mondta, hogy a bloweres hűtés azért jó, mert kintről szívja be a hideg levegőt. Persze már leszedték a videót a kommentek miatt.😂

(#1085) Yutani válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


Yutani
nagyúr

Há' rajt' maradt a ház oldalán a fólija, attól melexik az annyira!

;]

#tarcsad

(#1086) BReal válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


BReal
addikt

De mondja, hogy nem hangos a hűtés. Agresszívebbre kell venni a ventiket, aztán lejjebb mennek a hőfokok is.

(#1087) ScomComputer válasza BReal (#1086) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam is volt mech 5700xt,hangos nem volt csak süvített mint állat... :D

(#1088) Novver válasza BReal (#1079) üzenetére


Novver
senior tag

A "bajom" nyűgöm csak annyi hogy a STRIX, hallhatóan halkabb játéknál(3-4db), és egy pár FPS-el is többet hoz ki a PULSE-nál.

Life is a game... The game is my life!

(#1089) BReal válasza Novver (#1088) üzenetére


BReal
addikt

És az megér 20000 Ft-ot? :D Egy Strix RX 5700 XT helyett már én is megvenném a legolcsóbb RTX 2070 Supert. Nem ér annyit...

[ Szerkesztve ]

(#1090) Shkiz0 válasza BReal (#1089) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

+1
Erről beszéltem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1091) Kvg válasza Novver (#1088) üzenetére


Kvg
senior tag

Pulse nál biztosan, de az ASRock egy szintel jobb lehet. Három centis böszme dög.
Azé tegyük már egymás mellé Pulse ot és az ASRock őt nem egy súly csoport. :U

[ Szerkesztve ]

(#1092) Novver válasza BReal (#1089) üzenetére


Novver
senior tag

Ez mondjuk abszolút igaz.

Pulse részetekről ajánlott?

Life is a game... The game is my life!

(#1093) Shkiz0 válasza Novver (#1092) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Normális ár mellett persze.
2 ventisek között jelenleg az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1094) hallgi válasza Novver (#1092) üzenetére


hallgi
csendes tag

Szia!

Én 174.000-ért berendeltem a Strix RX 5700 XT-t, jövő hét elején kapom kézhez, nekem az a párezres felár megéri a pulse-hoz képest. Előtte Strix 1070ti-m volt, és nagyon meg voltam vele elégedve. Remélem ez se lesz csalódás, majd írok, hogy milyen.

(#1095) Walter_White válasza hallgi (#1094) üzenetére


Walter_White
senior tag

nem lesz csalódás. 1080Ti szint. Én 1080Ti-t valtottam, es bőven hozza az elvártakat. FPS ugyan az, néhol tobb is.
nekem ref van, igy nalam 1 a baj a GPU-t 2080-on jaratom, 1.15V mellett, de a vRamot nem engedi feszelni. nem tudom egyedi kartyaknal mennyit kapnak alapbol vagy egyaltalan engedi-e allitani, de igy a mem tuningnal korlatokba utkozok...

[ Szerkesztve ]

(#1096) ScomComputer válasza Novver (#1092) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nézd meg magad mit tud,én teszteltem: [link]
;)

(#1095) Walter_White:
Ugyan ez volt a mech-el és a pulse-al is.... :K

[ Szerkesztve ]

(#1097) Novver válasza hallgi (#1094) üzenetére


Novver
senior tag

Itthon rendelted meg? Ha igen, honnan 174-ért? :R

Life is a game... The game is my life!

(#1098) hallgi válasza Novver (#1097) üzenetére


hallgi
csendes tag

Szia! Privátban válaszoltam, nem tudom, hogy szabad-e itt reklámozni. :)

(#1099) varmi2 válasza hallgi (#1098) üzenetére


varmi2
nagyúr

Boltban terméket lehet linkelni, csak saját aprós hírdetést nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1100) Novver válasza varmi2 (#1099) üzenetére


Novver
senior tag

(#1098) hallgi Megkaptam, köszi!

Tehát SAJÁT hirdetést nem, de más hardveraprós hirdetést/boltot igen?

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.