Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) zef válasza JóképűIdegen (#839) üzenetére


zef
tag

Vajon a YouTube-os fagyogatások megoldódtak? A 19.8.2 known issues-ban ugyan úgy ott vannak a korábbi problémák, arról a listáról nem húztak le semmit sem.

Én nagyon szeretnék egy 5700 XT-t, de a public béta tesztben nem kívánok részt venni :DDD

Update: A linkelt topikban a 19.7.5-ös driverrel megszűntek a yt kékhalálok. Majd írtok tapasztalatokat a 19.8.2-vel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#852) #82819712


#82819712
törölt tag

Összehasonlító videó:
Pulse Vs AsRock Challenger
Undervolt is !

[ Szerkesztve ]

(#853) Yutani válasza Envo_ (#848) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem vagyok VGA nélkül, egy RX570 bent van ventilátor gariztatáson Alzánál, és egy GTX 670-en tolom a Borderlands 2-t éppen, de érdekel nagyon a Navi.

Mondjuk a BL3 nem indokolja elvileg az RX 5700-et, recommendedben RX 570 van, ami nekem adott. :o

#tarcsad

(#854) Envo_ válasza Yutani (#853) üzenetére


Envo_
aktív tag

add el az 570et, és máris nem kerül annyiba, easy. én is 580ról váltok

(#855) gyolas1990 válasza zef (#851) üzenetére


gyolas1990
csendes tag

A tegnap este megjelent 19.8.2.-re kíváncsi lennék, RX5700 alatt a 8.1.-el folyamatos kékhalál böngészés közben, a játékok aránylag rendben voltak.

Este felrakom a 8.2-őt én is, remélem megoldja a fagyásokat. Jelezzetek vissza, hogy nálatok mi a helyzet.

NZXT H210 ITX | AsRock X570 Phantom Gaming-ITX | AMD Ryzen 7 5800X | Corsair VENGEANCE RGB PRO 2x16GB | AMD RX 7800 XT 16GB | SK Hynix PC801 512 GB M.2 NVME | 1TB Samsung 860 EVO SSD | Samsung Odyssey G7 C32G75T

(#856) zef válasza gyolas1990 (#855) üzenetére


zef
tag

Köszi!

Szeptember közepén lesz egy "LAN Party", avagy hogyan b****uk el az időt kimaxolva, evés, ivás, rihi-röhi, 3% játék, kavicsgyűjtögetés, stb. Addigra szeretnék beszerezni egy 5700 XT-t, vagy ha addig nem oldódik meg a driver kérdés, akkor átmenetileg egy 2060 Super lesz belőle ;]

(#857) kemsyt01 válasza Yutani (#847) üzenetére


kemsyt01
csendes tag

Írtam nem rég a ref kártyáról, ha most akarsz venni, nyugodtan vedd meg szerintem, nem hangos a venti játékok alatt sem, nem is melegszik túlságosan, nálam a proci (9400f) ventije hangosabb miközben játszok.
Esetleg azt fontolnám meg, hogy elég-e a 2 év gari, mert a többire 3 évet adnak.

(#858) Walter_White válasza zef (#851) üzenetére


Walter_White
senior tag

Egyetlen 1x volt kékhalálom Driver telepítés után 8.1-es driver. Ujraindítás után Windowstöltés közben ugyan ez a atikmdag.sys - de mióta lefixáltam a PCI-E vezérlőt 3.0-ra, azóta semmi anomália Youtubon se, lekopogom.

(#859) zef válasza Walter_White (#858) üzenetére


zef
tag

Köszi!

Nekem Vegán volt relatíve ritkán, hogy yt nézegetés közben kizöldült vagy elfekedett a kép, még a reset gombbal se tudtam kirángatni a gépet a fagyhalálból. Tápkapcs ki/be és ment tovább hetekig/hónapokig gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#860) kuzma88


kuzma88
tag

Megérkezett az 5700 XT és ugye 6+8 pin kell neki, csak a kérdés hogy ez egy ágon, vagy másik ágra kell raknom a másik felét. Gyárilag van benne 2*6+2 - es kábelmodul.
Supernova 550 G3 tápom van:

Jelenleg a VGA1 ágra kötöttem. Jó ez így vagy kössem inkább külön ágra?

[ Szerkesztve ]

(#861) SP!T válasza kuzma88 (#860) üzenetére


SP!T
addikt

Hát ha van külön ágad, akkor szerintem eldőlt a kérdés. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#862) BReal


BReal
addikt

MSI Mech RX 5700 362 EUR-ért elég jó áron van. Reméljük itt is hasonlóan alakul. :)

(#863) BReal válasza imi123 (#747) üzenetére


BReal
addikt

A gond nem az 50-60 fps-sel van. A gond azzal van, hogy ezt milyen felbontáson és mennyiért produkálja. :)

(#761) JóképűIdegen: Őt az RX5700 érdekli, nem az XT. Mit jelent, hogy borzasztóak a játékok alatt mért hőmérsékletek? UV volt?

[ Szerkesztve ]

(#864) ScomComputer válasza kuzma88 (#860) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csinálj már egy hőfok tesztet légy szíves,mennyi a max hwinfo-val is jó mérni,és tedd be ide...köszi..

(#865) BReal válasza JóképűIdegen (#766) üzenetére


BReal
addikt

No, akkor ez remek. 75 fok az teljesen korrekt egy ilyen teljesítményű referencia kártyától.

(#866) Kansas válasza kuzma88 (#860) üzenetére


Kansas
addikt

Annak a tápnak konkrétan 1 db 12V-os ága van, mindegy, hány kábellel kötöd a VGA-ra...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#867) kuzma88 válasza ScomComputer (#864) üzenetére


kuzma88
tag

(#868) Envo_ válasza kuzma88 (#867) üzenetére


Envo_
aktív tag

84 max a vramnak elég korrekt, armort ismerve sokkal rosszabbra számítottam

(#869) ScomComputer válasza kuzma88 (#867) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam a ram órajelet nem veszi vissza az msi mech, idleben is 875-n megy.. :F

(#870) Kansas válasza ScomComputer (#869) üzenetére


Kansas
addikt

Egynél több monitor van rákötve? Ha igen, akkor azért...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#871) Kansas


Kansas
addikt

Annak kapcsán, hogy mennyit ér az AMD féle Radeon Image Sharpening: az Nvidia is implementált egy nagyon hasonló algoritmust Freestyle-ban, és jobban működik, mint a DLSS...
Hardware Unboxed: It's Over, DLSS is Dead: New Nvidia Sharpening Filter Tested
:C

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#872) ScomComputer válasza Kansas (#870) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen azért közben rájöttem,csak 1 monitorral 100mhz...de a vega 56-nál nem volt gond,gondolom javítják ezt is...majd... :K

(#873) Kansas válasza ScomComputer (#872) üzenetére


Kansas
addikt

Eddig is ismert volt a jelenség(már RX480-on is így volt, de talán még régebben is), de nem akartak foglalkozni vele.
"It can vary from Bios to Bios and GPU to GPU, but the expected behaviour is increased clock speeds so this is not something we can change, nor is it something we will dedicate valuable engineering resources to."

Most úgy tűnik, mégis javítják(legalább is Linuxon) - talán a fix átér a Windows driverbe is...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#874) Create. válasza Kansas (#871) üzenetére


Create.
Topikgazda

most ez lehet hülye kérdés, nem néztem a videót, de a freestyleban ez már 1 éve is benne volt nem? èn úgy emlékszem ilyeneket már pubg-ban kipróbáltam egy éve (az más dolog, hogy akadt töle a játék, de szerintem volt benne).

(#875) zef válasza ScomComputer (#872) üzenetére


zef
tag

Igen, Vegával teljesen jó volt a 2x UHD moncsi, azt hiszem 38MHz-en "pörgött" desktop alatt.
1660Ti-vel is csak 300MHz-em teker a kártya 2x moncsival, ha kikapcsolom a freesync-et. Ha engedélyezem, akkor 1200MHz :O

(#876) Kansas válasza Create. (#874) üzenetére


Kansas
addikt

TLDR - Igen, eddig is volt ilyesmi, de az új shaderrel lefelezték a teljesítmény-vesztést, van, ahol ugyanolyan gyors, mint a DLSS, de nem kell neki Tensor mag és jobb minőségű az eredmény.

(#875) zef: lehet hogy azért, mert Vegában nem GDDR volt hanem HBM...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#877) Create. válasza Kansas (#876) üzenetére


Create.
Topikgazda

Azt tudom, hogy mindig akkor akadt meg a játék amikor meglöttek. Egyébként nem volt fele gond, csak akkor. De ugye ilyen játékot nem lehet így játszani. Fps-t amúgy akkor se sokat evett, ha jól emlékszem.

(#878) Kansas válasza Create. (#877) üzenetére


Kansas
addikt

Azért ha időd engedi, nézd végig a videót, van ott fps mérés is meg minőség-összehasonlítás is.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#879) zef válasza Kansas (#876) üzenetére


zef
tag

"lehet hogy azért, mert Vegában nem GDDR volt hanem HBM..."

Oké, de a 1660Ti-ben GDDR van és amig nem kapcsolom be a GSyncet a control panelben, addig NV-vel is alacsony az órajel. Volt pár napig egy Sapphire RX590 Nitro+ ebben a 2 moncsis gépemben, annak pont elég volt a 2 UHD-s monitor, hogy szépen felmelegedjen üresjáratban is 60 fokra a kártya, aztán lájtosan de pörögtek a ventik is, ha volt freesync, ha nem.

(#880) Tyrel


Tyrel
őstag

(#881) MiklosSaS válasza Tyrel (#880) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szinte mindenben gyengebb mint a 2070S :((..pedig szeretnek egy 2080 koruli kartyat az AMD-tol. Lehet csak majd ev vegen lesz belole valami..(5800/5800XT)...ha lesz...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#882) Shkiz0 válasza Tyrel (#880) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igy mar az sem biztos, hogy en varok a Red Devilre.
Ma hoz haver egy 1070 Ti-t, ha megy rendesen a freesync monitorommal, akkor MSI 2070 Super Gaming X Trio lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#883) Tyrel válasza Shkiz0 (#882) üzenetére


Tyrel
őstag

De a 2070 Super-nek nem is volt ellenfele, elmondják rögtön a video elején is, hogy az egyik kártya 440 USD a másik meg 540 USD. Az 5700 XT az a 2060 Super és a sima 2070 ellen van, aki alapból felsőbb kategóriás kártyákat akar az várhat tovább at 5800-ra...

Turenkarn

(#884) Shkiz0 válasza Tyrel (#883) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hat ha az is olyan mesebeli hos lesz az elejen mint most a custom karik es a 3900x akkor az amd assa el magat.
Erdekes az NVidia meg tudja oldani hogy mar mar indulaskor legyen eleg keszlet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#885) Qtya123 válasza Shkiz0 (#882) üzenetére


Qtya123
őstag

Én is elbizonytalanodtam. Gyakorlatilag a Forza és a BF5 előnye is elveszett.

Ugyanúgy vagyok egyébként, mint Te. Van egy FreeSync monitorom (Acer XV272UP) és kicsit félek, hogy az a "freegsync" minden esetben hibátlanul teszi-e a dolgát egy rtx kártyával. Gondolkoztam, hogy veszek egy Acer XB271HU monitort, ami kb ugyanez a kaliber, mint az XV272UP, csak G-Sync. Ennek az ára azonban 60ezer Ft-al több, mint a jelenlegi monitorom bolti ára (értelem szerűen bolti ár alatt tudnám eladni pár tízessel, így a különbség már súrolná a 100ezer Ft-ot kijelző terén).

(#886) Kansas


Kansas
addikt

Egy kérdés azoknak akik elbizonytalanodtak itt:
Ha aból a három tucat játékból kiszedegetitek azokat, amikkel valóban játszotok is, és azokat a méréseket hasonlítjátok össze, akkor mi a helyzet?
És egy bónusz :megéri a 2070S a minimum 20(MSI Ventus, Inno3D), de átlagban inkább 40-50(Palit, Gainward, ASUS, EVGA) extra ezrest, amivel többe kerül itthon?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#887) Shkiz0 válasza Kansas (#886) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha azt nezem amivel jatszok (pubg, apex) akkor eddig is az nvidianak allt a zaszlo.
Ha veszek zajt, fogyasztast, teljesitmenyt akkor nvidia.
Nyilvan nekem a netto miatt kicsit jobb a dolog de masnak is alternativa volt eddig is a sima 2070 is.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#888) Create. válasza Tyrel (#883) üzenetére


Create.
Topikgazda

[link]
[link]

mondjuk most rtx2070 2 játékkal nem is olyan rossz ajánlat. Nekem ezek már drágák én még kivárok. A 2060s megint túl drága, az 5700xt is drága nekem, a 2060 meg a 6gb vram miatt 1070-ről nem igazán jó vétel nekem. 125-130 közt egy jobb custom 5700-ra várnék személy szerint. Vega64-et meg nem akarok már venni.

[ Szerkesztve ]

(#889) csul1 válasza Shkiz0 (#882) üzenetére


csul1
tag

Nekem Dell S2719DGF freesync monitorom van egy 1060-al párban nem tudom pontosan mit kell látnom helyes működés alatt, de bekapcsolt állapotban 155hz-en tartja magát a gamekben amiket persze tud ezzel a sebességgel. Képet nem láttam töredezni.

Nagyon vártam az új amd kártyákat de sajna nem úgy árazzák ahogy eképzeltem. Ha minden jól megy veszek inkább egy 2070supert kb rx 5700xt custom árban.

(#890) Kansas válasza Shkiz0 (#887) üzenetére


Kansas
addikt

A sima 2070-nél viszont az XT erősebb...

(#889) csul1 : Hol kapsz 2070s-t 5700XT árban? Max ott, ahol nagyon vacak áron adják az XT-t és a legolcsóbb 2070S-t nézed a legdrágább 5700XT-hez...
Mondjuk az MSI Ventus nem gagyi és kétségtelenül jó árban van pl. Alzán... de pl. a két kártya ASUS Strix verziója közt bőven van árkülönbség(Alzánál pl. 50e)...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#891) imi123 válasza Shkiz0 (#887) üzenetére


imi123
őstag

Vagy vegyél egy használt 2080-at.Én most csaptam le egy 2 hetes kártyára 180-ért.
20-al drágább mint az 5700XT. Hát talán majd a következő körben váltok AMD-ra. Pedig majdnem vettem nálad egy 5700XT EVOKE-ot. :B

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#892) Pkc83 válasza Kansas (#886) üzenetére


Pkc83
őstag

A legtöbb játékban 3-4 fps a super előnye de 10 fölött nemigen van! :U
Ahhoz képest , hogy elvileg a sima 2070 lenne a vetélytársa nem rossz! :N
A tesztet elnézve amúgy akinek QHD monitorja van 144Hz-es ott szerintem
majdnem mindegy , hogy 110 vagy 114 fps van meg!
Akinek meg 4k ott a max amúgy is 60 Hz mert egyik kártya se tud
stabilan többet! Tehát szerintem majdnem egál a két kártya csak az
egyik jobb minimálisan viszont cserébe drágább is! :)

(#893) imi123 válasza Kansas (#890) üzenetére


imi123
őstag

Nem kérdés hogy drágább a 2070S.
Az 5700XT-ben még látok tartalékot driveresen. Főleg ha majd jönnek a nextgen konzolos fejlesztések. :K

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#894) Kansas válasza imi123 (#893) üzenetére


Kansas
addikt

Én nem igazán látok hatalmas OC-s vagy driveres tartalékot az 5700/XT-ben, esetleg valóban akkor, ha az új konzolok elérkeztével a játékokat kicsit jobban RDNA-ra hangolják.

Tartalékok kapcsán én kb ezt a relációt érzem:
OC < driver < játékoptimalizáció

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#895) zef válasza Qtya123 (#885) üzenetére


zef
tag

Eddig az alábbi monitorokkal teszteltem az NV karik freesync képességét: Acer XV272UP, LG 27UK650-W, LG 24UD58-B, LG 29WK600-W. Egyikkel sem töredezett a kép az adott moncsi speckójának megfeleő freesync tartományon belül. Teszteltem GT 1030, GTX 1080 és GTX 1660Ti kártyákkal illetve Vegával.

[ Szerkesztve ]

(#896) Kansas válasza zef (#895) üzenetére


Kansas
addikt

Tanúsítani tudom, hogy a Samsung LC27HG70QQU-val is működik az Adaptive Sync NV kártyákkal(a FreeSync2 HDR nem), akitől vettem, ha jól rémlik egy 2070-nel hajtotta meg kipróbáláskor(a 2070 nem 100%, de hogy NV volt, az igen).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#897) imi123 válasza Qtya123 (#885) üzenetére


imi123
őstag

Én egy ACER Nitro XV272P-t használok jelenleg 2080-al, előtte 2070-el.
Szépen működik.Igaz egy freesynces kártyával jobb lenne mert nekem így nem működik a HDR, de egy 400 cd/m2 fényerő gyanítom nem is lenne teljes értékű.

Na de szerintem csoszogjunk át az NV-s topicba ne offoljuk szét ez a jó ki 5700Xt-s topicot. :R

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#898) #82819712


#82819712
törölt tag

Lesz a PowerColornak egy standard Dual Fan verziója is hétvégére szállítják.
"Hi there, We have standard versions shipping out this weekend and then the Dragon version if all goes to schedule the following week. Thanks!"

[ Szerkesztve ]

(#899) Cucuska2 válasza #82819712 (#898) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha jól értem, erről van szó, neweggen már kapható.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#900) Hoho


Hoho
tag

Pont annyiba kerül, mint a legolcsóbb ref., így ha picit jobb a hűtése/halkabb, ár/értékben ez lesz a nyerő.

10eFt-al olcsóbb lesz, mint a legolcsóbb sima 2060, így meg a 1660Ti-vel szemezőknek is valós alternatíva lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.