Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Bossp válasza ScomComputer (#1800) üzenetére


Bossp
addikt

Bármikor:D. Nincs amúgy vele bajom hogy kicsit lassabb lehet az jött le. Csak nem értem az egészet:D mióta benne vagyok a PC világban ha az ember megvett egy gpu-t abból kinézett egy bizonyos típust akkor nem zsákba macskát vett hanem mindegyik gyárilag ugyan arra volt belőve, aztán ha nem tetszett mehetett a játék melyik mit bír. Csak szeretném átlátni ennyi:D (ha annyira raernek most otthon lennek es ujra raknam a gepet hogy menjen a Siege xd sajna haverok azt toljak. De melobol csak itt tudok logni:( )

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1802) Shkiz0 válasza Bossp (#1801) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most frissítem a HTPC driverét 19.9.2-re mert valami 1 évvel korábbi van rajta, aztán bedobom abba a kedvedért és megnézem ott mit ír, hogy megnyugodj :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1803) Bossp válasza Shkiz0 (#1802) üzenetére


Bossp
addikt

Thx! :d

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1804) ScomComputer válasza Bossp (#1801) üzenetére


ScomComputer
veterán

Amúgy megértelek, én is ilyen vagyok, bár nem hoz szinte semmi plusz teljesítményt az a pár mhz, de vga-nál és procinál is olyan szép az a kerek szám....e-penish filing.... :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1805) Shkiz0 válasza Bossp (#1803) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Bazd nem fog menni.
Nem fér be a házba :D :W

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1806) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#1805) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megoldjuk, van itthon egy felesleges 1TB-os hdd, arra húzok gyorsan egy wint :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1807) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Megérezett a pulse...nemtudom hány év nv utan az első piros vgam,este tesztelés lesz.....

privátra illik válaszolni

(#1808) Bossp válasza Shkiz0 (#1806) üzenetére


Bossp
addikt

X-akták... Ryzeneknél olyan jól megtudták oldani ezt az auto boostot... De valahogy gpu-nál nem megy Vega meg ez kaotikus.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1809) scukp78 válasza pippin12 (#1787) üzenetére


scukp78
csendes tag

En is amellett vagyok hogy meg varnom kene, nem is igazan az aruk miatt, hanem a driverek meg mindig elegge selejtesnek tunnek.

Mindamellett vehetnek egy 2070S-t, az egyetlen jatek amivel neha jatszom ahhoz a zold oldal jobb lenne, csak rosszul vagyok az NV-tol, es ha mar ennyit vartunk ugye a Navi-ra, inkabb adnam a penzem az AMD-nek, mindig is szipibbeb voltak, most is full AMD configom van, es nincs vele gond. Csak felek ha beleugrok a Navi-ba, nalam is hasonlo anomaliak lesznek.

A masik dolog meg, az RX580 nitroval is rendesen megy minden meg mindig, csak szeretnek valtani, hogy meg normalis arban tudjam eladni.

Szoval nem konnyu donteni, sebaj, meg varunk par hetet 😁

scu

(#1810) Shkiz0 válasza Bossp (#1808) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na megnéztem és friss rendszeren is 2100 1161mv :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1811) Bossp válasza Shkiz0 (#1810) üzenetére


Bossp
addikt

Fu! :DDD :DDD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1812) Bossp válasza Tyrel (#1791) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor ebben a kommentben lesz az igazság és mikor dobod fel a drivert leteszteli a gpu-t és úgy lövi be.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1813) Shkiz0 válasza Bossp (#1812) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A GPU-Z-be már nincs benne az ASIC Quality ezt néztem, vagy csak navinál nem jön elő.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1814) pippin12 válasza scukp78 (#1809) üzenetére


pippin12
tag

Én nemrég adtam el az rx580-at, sajnos meg is bántam :) , 1080p ben simán elég.

[ Szerkesztve ]

(#1815) Shkiz0 válasza pippin12 (#1814) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én meg a Vega64-et cseréltem le és abszolút nem bántam meg :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1816) Kansas válasza Shkiz0 (#1795) üzenetére


Kansas
addikt

És a TPU honnan veszi ezeket az adatokat? Az egy darab kártyából, amit teszteltek?
Másrészt számonkérni a gyártó által specifikált értékeket lehet, ha azokat tudja, akkor jó a kártya, szilícium lottóra ne akarj garanciát.
Gyanítom egyébként, az a 2100MHz-s érték az a frekvencia ami fölé a BIOS nem engedi boostolni, tehát afféle vendor lock, mint a non-XT kártyáknál.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1817) BReal válasza Shkiz0 (#1813) üzenetére


BReal
addikt

0.8.6 verzióban benne van még. Jobb klikk a címsoron, és ott "Read ASIC quality..."

(#1818) Kansas válasza Bossp (#1790) üzenetére


Kansas
addikt

Erre gondolsz?

Ha resetelem, ezt pont nem, mert ez akkor jön elő, ha a "Frequency/Voltage" kapcsolót "Automatic"-ról "Manual"-ra állítom.

Ha nem erre gondolsz, akor mire(driver verzió: 19.9.2)?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1819) Kansas válasza BReal (#1817) üzenetére


Kansas
addikt

Kérdés, az a kőkori verzió mennyire olvassa ki helyesen a Navi-ból...
Egyébként a 2.19 changelog-jából:
""ASIC Quality" in Advanced Panel will only be displayed when available, since the feature probably won't be coming back for new GPUs​​​​​​​"
Én ezt látom:

A 2.25-ben már a drop-down-ból is eltűnt, gondolom a fentiek miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1820) Bossp válasza Kansas (#1818) üzenetére


Bossp
addikt

Erre bálad gyarin 2080. Es gyarin nagyobb orajelre is fog boostolni mint az enyem mert nekem 2034.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1821) Whysperer válasza nyulnyulu (#1807) üzenetére


Whysperer
addikt

Na milyen?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1822) nyulnyulu válasza Whysperer (#1821) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Este 7 re értem haza,fogorvoshoz kellett vinnem a kisfiam,szal úgy van az asztalon ahogy leraktam,nem raktam be a gépbe,talán ma lesz időm!Mindenképpen írok ide hogy ,hogy muzsikal...

privátra illik válaszolni

(#1823) Whysperer válasza nyulnyulu (#1822) üzenetére


Whysperer
addikt

Jobbulást. Szia szia

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1824) phgergo


phgergo
aktív tag

Sziasztok szeretném szépen összeszedni a problémámat,és leirni hátha valaki tudna segiteni.

- Egy ilyen Referencia Asus kártyám van. [link]
- Játék alatt nézem ( Hunt Showdown ) hogy droppol össze vissza a MHz! FPS Fulld HD-n 75-110 között.
Igy néz ki a beállitásom jelenleg Wattmanon mert olvastam Busman-t hogy felvette 1170-re a Mhz-t!

-Ha vissza állítom 800-ra hatalmas droppok vannak! Ha nem állitom vissza elindul a játék és közben egyszercsak fekete képernyő és eldobja a monitort és lefagy. Ha visszakapcsolom visszateszi az alap beállitásokra a wattmant.

- Teljesen urja tettem a Windows 10 home-ot, kezdtem egy DDU-val és a legfrisebb driverrel játszom, illetve feltettem egy chipset drivert is.

- Kezd kilenni a tököm, mit kellene beállitsak? :F :F :F :F

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1825) Shkiz0 válasza phgergo (#1824) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mondjuk elsőnek kitölthetnéd az adatlapod, hogy milyen komponensekből áll a géped.
De, a problémádra reagálva próbáld meg, hogy amit 1170re húztál csúszkát azt a vertikális irányba is emeld picit, lehet túl kevés neki a feszültség és azért dobja el magát.
Ugyanis itt te csak a legalacsonyabb és legmagasabb feszültséghatárt adod meg, közte a kártya magának fogja adagolni a delejt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1826) Bossp válasza phgergo (#1824) üzenetére


Bossp
addikt

Szia! Ha csak a minimum értéket állítod és mellette a fesz marad alacsonyan tulsagosan drasztikusan nő a fesz így egykét steppingnél lehet eldobja magát. Hagyd gyárin ha úgy nem hozza az elvártakat pl BF V full hd 100körüli fos akkor nem a kártyáddal lesz a baj.... A proci visszafogja valszeg. Ezert van hogy 3d Markban nálad jól szerepel.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1827) phgergo válasza Shkiz0 (#1825) üzenetére


phgergo
aktív tag

Megtörtént mindkét dolog, köszönöm.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1828) phgergo válasza Bossp (#1826) üzenetére


phgergo
aktív tag

Megnezem koszi

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1829) Bossp válasza phgergo (#1828) üzenetére


Bossp
addikt

Kis hozzáfűzni valóm. Ezt a kártyát fhd-n nem nagyon fogod 100%-on pörgetni még egy i9-el sem:Dddd De nyílván ha 60fps nincs emg úgy sehol akkor máshol keresném a hibát :S. Próbálj meg úgy játszani valamivel hogy a virtualis szuper felbontast hasznalod akár 4k-val hidd el 100%-on fog pörögni a gpu:D én még wow classiccal is elértem xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1830) phgergo válasza Bossp (#1829) üzenetére


phgergo
aktív tag

Azt hol allitom be?

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1831) Bossp válasza phgergo (#1830) üzenetére


Bossp
addikt

VSR. Virtual Super Resolution

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1832) phgergo válasza Bossp (#1831) üzenetére


phgergo
aktív tag

Megvan beallitottam de ha full screen akkor csak a kep egyik oldalat mutatja, marmint mintha razoomalna :D csak ablak uzemmodba mutatja teljesen :D vagy vmit meg be kell allitani? :D

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1833) phgergo válasza Bossp (#1831) üzenetére


phgergo
aktív tag

Meg lett, hat igy pubg 110-120 fps xd

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1834) Bossp válasza phgergo (#1833) üzenetére


Bossp
addikt

Az máris jobban hangzik:)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1835) D013


D013
aktív tag

Nagyon nézegetem a Sapphire referenciát, a napokban 108 körül volt pl az Oázisnál. Kb olyan 2 hét és meg is veszem, remélem ennyi marad, mert mostanság sokat ugrált az ára.

(#1836) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

na bedobtam a gépbe a pulse t,nv cuccok le,ezé fel,vannak anomáliák,néha fekete képernyő egy pillanatra,nem tudom mitöl,fekete képnél se az igazi,mit nézzek át?ezt produkálta igy hirtelen

privátra illik válaszolni

(#1837) nyulnyulu válasza nyulnyulu (#1836) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Ez az 1 pillanatra fekete kép ez mitöl van baromi zavaró

privátra illik válaszolni

(#1838) Bossp válasza nyulnyulu (#1837) üzenetére


Bossp
addikt

ezeket próbáld: VSR off, freesync off, sync mindig off,

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1839) nyulnyulu válasza Bossp (#1838) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

lehet egy friss win lesz a megoldás

privátra illik válaszolni

(#1840) Bossp válasza nyulnyulu (#1839) üzenetére


Bossp
addikt

nekem az kell hogy tudjak Siegezni xD... És nem tudom miért.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1841) nyulnyulu válasza Bossp (#1840) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

pillanatokra fekete képernyő,és most csinált olyat is,mikor nincs a tv ben adás,terhelés nélkül,ujrahuzom a wint az a tuti

privátra illik válaszolni

(#1842) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Kikapcsoltam amiket mondtal egyenlőre bevállt

privátra illik válaszolni

(#1843) Mumee


Mumee
őstag

Én időközben váltottam ref 5700XT-ről ref sima 5700-ra. (Az árkülönbözet nekem nem érte meg és volt némi coil whine is)
Nos, ide került a goldok golden silicon-ja a sima ref 5700-ból.
9193 lett a TimeSpy graphics score konkrétan. :D (Igen-igen természetesen SPPT-vel meg max-os ventivel, tehát közel se hétköznapi használatra)
2180mhz/1190mV 950mhz RAM +50% power target (Belekajált timespy közben a 250W-ba)
Ami érdekesebb az az, hogy hétköznapi használatra viszont stabil a 950mhz, azaz 1900mhz-es memória órajel (Persze hamár SPPT, akkor megnéztem feljebb, de nagyon durván elszáll már ígyis a fogyasztás meg minden, rendes tesztet nem mertem végigfuttatni, de 970mhz már gatya volt 960mhz talán még élhető lett volna)
Ami még érdekesebb, az az hogy azonos órajeleken azonos ventiprofillal, sokkal hűvösebb mint az előző ref 5700XT (Persze igen több feldolgozó stb., de közel 10°C-ról beszélek).

(#1844) Bossp válasza nyulnyulu (#1842) üzenetére


Bossp
addikt

egyenként kapcsold vissza és kiderül melyik a fasz xD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1845) odorgg válasza Mumee (#1843) üzenetére


odorgg
addikt

Az nagyon szép teljesítmény, grat hozzá!

Én is úgy vagyok vele, hogyha kell a plusz power, max feltolok egy xt biost, és 2-3 FPS lesz a külömbség ahhoz képest a legtöbb esetben. Szóval ezért nem akartam az XT ért többet fzetni.

Aszem nekem is ideje lenne ránézni az OC-ra, hogy mit is tud a kártya :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1846) phgergo válasza Mumee (#1843) üzenetére


phgergo
aktív tag

+50% power target ezt a wattmanbe nhol állitod be?

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1847) apollo12


apollo12
veterán

Heló 5700XT refnél, melyiket lehetne megbontani hűtését minden garivesztés miatt, vízhűtés menne rá :)

meg másik kérdés gtx 1080at érdemes lehet váltani ?

(#1848) Bossp válasza apollo12 (#1847) üzenetére


Bossp
addikt

1080 Ti-t is:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1849) Mumee válasza phgergo (#1846) üzenetére


Mumee
őstag

RAM frekvencia felett, fan/temperature alatt.
Kis vízszintes csúszka.

(#1850) Alvin_ti4200 válasza apollo12 (#1847) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én biztos, nem cserélnék egy GTX 1080-at RX 5700 XT-re. A Radeon nem sokkal gyorsabb és a drivereken finoman fogalmazva is van még mit csiszolnia az AMD-nek... Én is teljesen rá voltam indulva a Navi-kra, de a végén az új gépbe mégis egy RTX 2070 Super fog kerülni valószínűleg, mert itt Londonban olyan drágák már az RX 5700 XT-k, hogy a jobb példányok ára erősen közelít a partner modell RTX-ekéhez. Ahogy elnézem a magyar árakat, ott is hasonló kezd lenni a helyzet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.