Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Fitzgerald válasza Yutani (#800) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazából már csak azért sem szívesen adnék ki 165-öt egy custom változatra, mert ahol van 165, ott akad 180-190 is (csak nem mindegy, hogy mire). 180-190-ért pedig már 2080-at veszek használtan, amire legalább 1-1.5 év gari lesz még valószínűleg.
Egyébként a garivesztés kapcsán még mindig nem tiszta, hogy melyik kártyákat nem matricázzák. Azt tudom hogy melyeket igen (PowerColor-t és MSI-t biztosan, Gigabyte-ban, Asrock-ban és Sapphire-ben nem vagyok biztos). Illetve az is eléggé ködös, hogy melyik gyártó kivel szervizeltet (MSI és Palit Albacomp, kb. ennyit tudok biztosan), és azok fognak-e vajon kötözködni a paszta miatt.
De egyébként sem kiemelt szempont a gari, mert valószínűleg 2 évig meglesz a kártya, nem akarom továbbadni. Attól meg nem rettegek hogy elromlik, meghibásodik.
Sosem romlott még el újonnan vásárolt videokártyám (bár jobban belegondolva használt kártyám sem igazán), pedig volt 20+ év alatt rengeteg.
Látatlanul azért persze nem ugrok fejest a dologba, ezért is próbálok informálódni.

(#802) kuzma88


kuzma88
tag

Anno a Vega kártyák a driver fejlesztésével jelentős mértékben gyorsultak. Ott kiderült, hogy mi miatt volt annyi plusz még a megjelenéskori teljesítményhez képest? Naviban is meglehet ez a potenciál?

(#803) Yutani válasza kuzma88 (#802) üzenetére


Yutani
nagyúr

Navi már most is nagyon jó perf/dollar arányt hoz, én nem számítanék rá, legfeljebb kellemes meglepetés lesz. :)

#tarcsad

(#804) MongolZ válasza Yutani (#803) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát, azért jöhetne pár újabb driver bugfixekkel... de lehet, hogy csak én vettem túl régen bejelentés után vga-t.

(#805) #82819712


#82819712
törölt tag

469 € a Devil németbe.

(#806) hallgi


hallgi
csendes tag

Ez így egész jónak tűnik. :) A Rog Strix jelenlegi ára viszont nonszensz, még úgy is, hogy megfizettetik a márkát. Fura az is, hogy leállíttatták a review-kat valamiért. Kíváncsi vagyok, mi lehet a háttérben...

(#807) ScomComputer


ScomComputer
veterán

No megvan az Msi Mech, ez egy Ventus a másik oldalon(nv),a hűtés teljesen ua. csak ez szürke !
A hőfokok pár játék után..alatt...

Nem hangos, nekem legalább is,de ez egyén függő, alapon 800-s fordulaton megy nincs fan stop(ventus ua.)...
Jah az afterburner összeakad a wattmann-al tehát vagy ez vagy az...én most az afterburner-t használom...eszközkezelős driver telepítés,majd az a.burner...csak így lett jó.. :K

[ Szerkesztve ]

(#808) Create. válasza ScomComputer (#807) üzenetére


Create.
Topikgazda

Hát akkor nem ez lesz a kártyám, ha nem is fan stoppos. Akkor eddig a pulse tűnik a legjobb ár/értéknek. És köszi, hogy megosztottad. :R

(#809) Shkiz0 válasza #82819712 (#805) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez tul szep hogy igaz legyen :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#810) Cucuska2 válasza ScomComputer (#807) üzenetére


Cucuska2
őstag

Üresjáratban hallható-e a többi komponens mellett, vagy csöndes?
Ha 800, akkor túl hangos nem lehet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#811) zef válasza Cucuska2 (#810) üzenetére


zef
tag

Okés, hogy nem hangos, de minek forog, kopik, fújja a port a bordára, ha nem muszáj?

(#812) ScomComputer válasza Cucuska2 (#810) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hangtalan,viszont az idle höfok 49 fok ,ez most soknak vagy kevésnek számít az nem tudom, de valaki írta itt hogy a pulse 37 és állnak a ventik,ez igaz lehet ha klímás a lakás... :D
(#811) zef:ne kötözködjél b+... :DDD

(#813) Yutani válasza zef (#811) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez a fan stop az utóbbi 3-4 év találmánya. Korábban nem volt ilyen, nem is hiányzott. Ha szar egy ventilátor, az fan stop mellett is tönkremegy, lásd Gigabyte ventik RX 470 óta. Háromból kettő az arány nálam.

#tarcsad

(#814) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy bloweres 5700XT-ben amit riser kábelre raknék, hogy minél jobban tudjon hűlni az X570-es lapom chipsetje és a GPU se a ház belső légterébe terítse a meleg levegőt.
Fontos, hogy az idle hangja minimális legyen, vagy inkább szinte ne is legyen hallható :B (Fractal Design S2 Vision házba menne) ebből a szempontból meg bármi másban van valami különbség a különféle gyártók kártyái között? :F

(#815) Televan74 válasza Poplacsek (#814) üzenetére


Televan74
nagyúr

A bloweres pont hogy kifelé fújja a levegőt. :) TUL gyártja mindenkinek,csak címkézik a termékeket.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#816) Kansas válasza Poplacsek (#814) üzenetére


Kansas
addikt

(#815) Televan végül is már válaszolt, de engem érdekelne, hogy jön a képbe a riser kábel, pontosan hogyan segít az bármiben is?
Annyit azért mondanék, hogy az említett házban nem hűtési szempontok miatt van lehetőség riser-rel bekötni a VGA-t, hanem hogy az üveg oldallapon át szépen látsszon az egész kártya, ne csak a teteje, hanem az RGB ventik is(ha vannak). 100%-ban optikai tuning ! :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#817) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Köszi az infót, akkor a legolcsóbbat célszerű venni.
És igen, lehet rosszul fogalmaztam. :B Azért menne riserre, hogy ne takarja ki a chipset hűtőt a VGA.
Plusz maximálisan el akarom távolítani a CPU hűtőtől is a VGA-t, mert most olyan közel van, hogy a CPU hűtő is megemeli a VGA idle hőfokát kb. 10 fokkal.
Szóval nekem egy léghűtéses 3900x CPU és chipset hűtős x570-es környezetbe ésszerűbbnek tűnik a bloweres kártya, riser kábelen meg pláne. De ha az idle hangja hangosabb, mint a 14-es házhűtő ventiké akkor számomra felejtős. Nem tudom, hogy van-e erről tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#818) Kansas válasza Poplacsek (#817) üzenetére


Kansas
addikt

Nézd, saját tapasztalatom a ref. kártyákkal nincs(és nem is lesz, Sapphire Pulse-ot rendeltem :) ), de tudtommal azok nem működnek félpasszív üzemmódban, tehát valamekkora ventifordulat mindig lesz, de nézd meg az összehasonlítást TPU-n, abból látszik:

Az idle 27 dBA az nem túl hangos, igaz, a halktól is messze van, a jobb fajta custom karik terhelés alatt alig hangosabbak ennél. Az említett házat pedig a sok venti egész jól kiszellőzteti, hogy ne számítson érdemben a kártya blower kialakítása. Tudtommal egyébként az X570-es chipset fan is félpasszív, és ha nem kötsz rá pl. egy PCIe v4-es SSD-t, nagyon nem is fog pörögni, egyszerűen más nem terheli annyira a chipset-et, hogy igazándiból felfűtse magát.

A házhűtő ventik darabja hivatalosan kis fordulaton 15,1 dBA(ennél a ref. VGA több mint kétszer hangosabb), maximumon pedig 34,1 dBA, aminél pedig idle-ban lényegesen halkabb terhelés alatt lényegesen hangosabb - tehát a venti vezérléstől függ, túlharsog-e a 4 venti egy blower RX 5700XT-t. Itt teszem még hozzá, hogy nem biztos, hogy a ventik gyári zaj-mérése ugyanolyan távolságból történt, mint a VGA-ké a TPU tesztben...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#819) Poplacsek válasza Kansas (#818) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi az infókat! :R
A NVMe SSD-t egyébként először a chipset slotjára tettem, ami átlag 5C-al emelte a chipset hőfokot és így 70C-on állt be idle üzemben.. De így, hogy átraktam az SSD-t a CPU-ra, még így is 65C a chipset idle hőmérséklete (miközben a CPU 45-48C), magyarul a PCH hűtő mindig pörög.
Azt szeretném elérni, hogy a chipset hőmérséklet 60C alá menjen idle üzemben és így legalább ilyenkor leálljon a chipset hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#820) Kansas válasza Poplacsek (#819) üzenetére


Kansas
addikt

Ezek már a Define S2 Vision-ban mért értékek?
Szvsz ezen leginkább a front ventikkel rendesen megfúvatott alaplap segít, bár nem tudom, mi a hangosabb, a 3x14cm venti, vagy a pici az alaplapon...
Ezzel együtt se gondolom, hogy egy jól szellőző házban a blower VGA sokat segít a chipset hőfokokon... annyit biztos nem, amennyit a VGA-hőfokokon és zajszinten ront.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#821) Poplacsek válasza Kansas (#820) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Igen, de az S2 Vision RGB házat átalakítottam annyiban, hogy betettem az elejébe az Fractal R6 ház HDD tartó keretét, mivel nálam az asztali gép kiváltja a NAS-t is. Így 11 HDD fogadására képes (kapott egy ilyet is, hogy elég SATA portom legyen), illetve a HDD-k is felfogják ill, kicsit melegítik a frontventik levegőjét. Együtt tudok élni ezekkel a kompromisszumokkal, csak ha lehet még javítanék rajta. :K

(#822) Kansas válasza Poplacsek (#821) üzenetére


Kansas
addikt

Wow! Hány m.2-es slot-od van, hogy még erre is jutott belőle? :Y
Egyébként gyanús, hogy a HDD keret elcseszi neked a légáramlást, és nem kap elég hűtést a chipset... sajnos az üveg eőlep se segít abban, hogy elég levegő menjen át a három nagy ventin.
Az én Zalman M1-es házamon valamennyire látszik a VGA is és elöl a lyukacsos felépítés miatt egy 12cm-es hűtő is jól átfújja - igaz, mITX-es és csak 7 SATA meghajtó fér bele az m.2-kön kívül... viszont benyel 35cm-es VGA-t is :) De ez nem látványra hanem hűtésre van tervezve.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#823) Poplacsek válasza Kansas (#822) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Asus CH8 Formula, tehát csak kettő m.2 van, de egy még így is szabad, mert az SSD PCIe foglalatos NVMe, szintén a jobb hőfokok miatt. Igen egyértelműen rontják a HDD-k a légáramot, de a chipset hűtő nyilást több, mint félig kitakaró VGA szerintem méginkább ronthat. (Ja és a mostani VGA-m (MSI GTX 1070 Gaming Z) olyan magas, hogy állítva nem fér be a riser foglalatba a CPU hűtő alá) Nemtom, jó lenne erről is találni valami tesztet. :F
A front ventiket egyébként megfogom max 1100-as fordulaton, hogy még érzetküszöb alatti legyen a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

(#824) Walter_White


Walter_White
senior tag

Na megjött a kicsike :) 1080Ti helyére. Sapphire RX 5700XT.

1 biztos PCI-E 4.0 egy parasztvakítás a VGA kártyáknál.
Először Riser (sima Riser kábel) kábellel próbáltam ki a kártyát, PCI-E Auton, igy igaz elindult 4.0-ás PCI-E-vel, de a Winben laggolt az egér, illetve Driver install után rögtön ati... .sys kékhalál fogadott. Rendben belépek a Biosba átállítom 3.0-ra a PCI-E vezérlőt, minden a legnagyobb rendben megy, így a Riser kábel is tökéletes.
Nyomtam egy Superpositiont PCI-E3.0 Riser

Majd hajtott a kiváncsiság, mivel a riserrel nem megy a 4.0, így kiiktattam majd betettem rendesen a kártyát horizontálisan a slotba, és a Biosban 4.0-ra lefixáltam a vezérlőt. Nincsenek mikrolaggok, igy tökéletesen megy ahogy kell menjen.
Majd szintúgy nyomtam egy Superporitiont PCI-E4.0

Így maradtam a Riser kábellel való csatlakoztatásnál és 3.0-ás PCI-E-vel, legalább nem fütik egymást az NVME+VGA
Fűtés... Borzasztóan melegedik a ref... 80-90-95 fokot is eléri... főleg mikor teszt után kikaptam a kártyát, alig lehetett megfogni... Refet csak olyan vegyen akit vagy nem érdekel a hőfok, vagy aki vizezni akarja, lehet hogy ezekkel a hőfokokkal nincs gond, és már el vagyok szokva a léghűtéstől, (Tudom alulfeszelhető...) de szinte hallom hogy vízért kiált..

(#825) Envo_ válasza Walter_White (#824) üzenetére


Envo_
aktív tag

"1 biztos PCI-E 4.0 egy parasztvakítás a VGA kártyáknál."

FacePalm... már a bejelentéskor mindenki tudta, aki hitt benne az vagy nem olvasott egy sor híreket sem, vagy bolond

(#826) Walter_White válasza Envo_ (#825) üzenetére


Walter_White
senior tag

Kiváncsi voltam, ha már adott egy lehetőség X570-re váltani, hogy mégis ez a PCI-E4.0 VGA fronton mit tud, ha már ilyen árban vannak a lapok X470-hez képest.... és semmit....

(#827) Cucuska2 válasza Envo_ (#825) üzenetére


Cucuska2
őstag

Több videókártyánál van rengeteg értelme, mi nekünk nagyon kellenének nagy nVidia kártyák (CUDA workloadra), de nincsen pénzünk EPYC-re, így viszonylag kevés a sávunk, de PCIE 4.0 alatt megint nő a sávszél.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#828) Pkc83 válasza Walter_White (#824) üzenetére


Pkc83
őstag

Azért ez felháboritó!! Igaz "csak" picivel de nemhogy gyorsabb
hanem még lassabb is miközben az 570-es lapok jóval drágábbak! :(((
Gondolkoztam én is váltáson de ezután tuti felejtős! Jó lesz nekem még
pár évig a 2600x is! :K

(#829) Kansas válasza Walter_White (#826) üzenetére


Kansas
addikt

Persze hogy semmit, a most kapható VGA-k, 2080Ti-t beleértve, nem használják ki a PCIe v3 X16-sávszéljét sem, nem hogy a PCIe v4-ét...
Jelenleg a PCIe v4 csak SSD-knél ad előnyt, de azok meg állatira forrófejűek maguk is, plusz ugye a chipset is ezért kapott ventit, tehát az is megy ezerrel ha beteszel egy v4-es NVMe SSD-t...

(#828) Pkc83: nem nagy ügy, az a 0,5% különbség bőven mérési hibahatáron(szóráson) belül van...
A 2600X hogy jön ide? Az alaplapodba vígan belemegy az összes 3xxx-es Ryzen, csak a PCIe v4-gyel kapsz kevesebbet egy proci-cserénél(az X570-hez képest), és semmit nem buksz a mostanihoz képest - másrészt a 2600X is elég erős proci, kétlem, hogy rászorulnál a cserére...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#830) Walter_White válasza Pkc83 (#828) üzenetére


Walter_White
senior tag

Egy minimális "hibahatár" azért mérések között van, épp futó program pár ms-re lefogja a VGA-t vagy procit, vagy a Win a háttérben.. stb..
De hogy ez az X570 megéri-e azt ami miatt elkérik azt a felárat a X470-hez képest, nem..

(#831) Envo_ válasza Cucuska2 (#827) üzenetére


Envo_
aktív tag

te is tudod mire gondoltam...

(#832) Poplacsek válasza Walter_White (#824) üzenetére


Poplacsek
senior tag

A jelenlegi GPU-k közül egyedül a 2080Ti bottleneck-el a PCIe3.0 x8-on és ez is épphogy csak 2-3%-al lépi túl a 3.0x8-at. Értelem szerűen a kétszer ekkora sebességű 3.0x16-ot még csak meg sem közelíti. Tehát a PCIe4.0x16-tól még fényévekre vagyunk.
Viszont ha laknak a második x16-os slotodban (mint például nálam a PCIe NVMe SSD) akkor az első sebessége már csak x8-as. Ha ez PCIe4.0x8 akkor annak a sebesség egyenlő a PCIe3.0x16-al. Tehát ilyen esetben már most is lenne értelme ha a 2080Ti PCIe 4.0-ás kártya lenne. De jönnek majd 2080Ti-t is verő PCIe 4-es kártyák.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#833) Cucuska2 válasza Poplacsek (#832) üzenetére


Cucuska2
őstag

De négy kártya kéne legalább, viszont több jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#834) Pkc83 válasza Kansas (#829) üzenetére


Pkc83
őstag

Csak úgy , hogy ha a PCIe v4. miatt cserélnék lapot akkor biztos procit
is váltanék! De mint ahogy irtad és igen én is tudom , hogy a 2600x elég
erős proci igy gyakorlatilag semmi okom rá! :N
Az meg , hogy "csak" 0,5% a különbség oké!!! Na de könyörgöm
akkor is lassabb aminek gyorsabbnak kellene lennie nem??
És ezért még fizet valaki? :C

(#835) Pkc83 válasza Walter_White (#830) üzenetére


Pkc83
őstag

Egyetértek! :) :R

(#836) Kansas válasza Pkc83 (#834) üzenetére


Kansas
addikt

"Na de könyörgöm akkor is lassabb aminek gyorsabbnak kellene lennie nem??"
1. Mérési hibahatárról/szórásról biztos hallottál már... ha lett volna 100-200 mérés, kijönne, hogy egál.
2. Nem kéne gyorsabbnak lennie, már a PCIe v3 X16 se jelent bottleneck-et, mitől gyorsulna még több kihasználatlan sávszél jelenlétében?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#837) Pkc83 válasza Kansas (#836) üzenetére


Pkc83
őstag

1. Hallottam! :R
2. Ez igaz beismerem ebbe bele sem gondoltam! :R

3. Mivel is szeretnék eladni horror áron az 5xx-es lapokat?
Oké nincs szükség Bios frissítésre de ezen kívül pont semmivel sem jobb! :N

(#838) Hoho


Hoho
tag

A több db NVMe SSD-k használata esetén van létjogosultsága az X570-nek, ahol 3db is lehet a gépben Gen4(3) 4X sebességgel. Ezt más jelenleg nem tudja!

Az X470 esetében a 2. VGA helyére be lehet rakni egy 4X-es NVMe kártyát, így még ott is elérhető 2db 32Gbit/s sebességű Gen3 4X, és egy Gen2 4X (20Gbit/s) sebességű SSD használata, de ez alatt nincs 3db NVMe-s 4X ...

Mivel 50eFt-ért van már X570, amibe szintén rakható bővítő kártya, így a 3db SSD-s igényhez én lehet, hogy ezt az utat járnám.

A gyárilag 3db foglalatos qrva drága - https://www.alza.hu/asrock-x570-taichi-d5650916.htm#parametry pl.

[ Szerkesztve ]

(#839) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Uj driver jelent meg 19.8.2 hatha javult valamelyest, es akkor kap majd egy kis vizet is a kartya idovel ;]

(#840) jeni válasza Hoho (#838) üzenetére


jeni
félisten

és a 3db m.2 NVMe foglalat mennyi sata portot foglal el?

(#841) Kansas válasza jeni (#840) üzenetére


Kansas
addikt

Egyet sem, max egy PCIe slotot.

*If M2_3 is occupied, PCIE5 slot will be disabled

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#842) SP!T


SP!T
addikt

FS-t lefuttattam az MSI 5700XT Evoke-on:

There's a device that I've been using called a whoop.

(#843) Hoho válasza jeni (#840) üzenetére


Hoho
tag

Az X570 Taichi esetén egyet sem.

"If M2_3 is occupied, PCIE5 slot will be disabled"

Az utolsó X16-os slot van tiltva.

https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Taichi/index.asp#Specification

[ Szerkesztve ]

(#844) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

[kép] uj driverrel minden alapon, nem is rossz

(#845) joey04 válasza Yutani (#813) üzenetére


joey04
titán

De, nagyon is hiányzott. Csak olyan kártyát veszek ami tudja. Nem a tartósság miatt, hanem hogy filmezés, netezés közben nekem néma legyen. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#846) Yutani válasza joey04 (#845) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát a filmezéshez kell is a 0dB kártya... :))

Ahol normális minőségű cooler volt, alacsony fordulaton nem hallottam ki a gépből. Persze nyilván jó a 0dB, de engem nem zavar az idle hűtés. Most átmenetileg egy Giga GTX 670 van a gépemben, idle az is csendes, illetve maga a gépem sem 0dB, így nem zavar.

#tarcsad

(#847) Yutani válasza Yutani (#846) üzenetére


Yutani
nagyúr

Remeg a kezem a 112k-s ref Sapphire 5700 felett, de nem merem megvenni... :Y

#tarcsad

(#848) Envo_ válasza Yutani (#847) üzenetére


Envo_
aktív tag

b*sszad rá, nekem is megremegett a THICC-en, 1 napig utána sirattam :D de 1 hónapja nincs gép és meguntam

(#849) fasyrt válasza Yutani (#847) üzenetére


fasyrt
őstag

Én támogatlak, ha ez neked számít. Vedd meg. :D

(#850) D013 válasza Yutani (#847) üzenetére


D013
aktív tag

Kb 1 hónap, és ha nem lesz hasonló àrú custom, akkor én megveszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.