Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Blasku válasza Shkiz0 (#1997) üzenetére


Blasku
tag

Íme: [link]

Azt hittem dramatikusabb lesz, de csak egy enyhe duzzogás. Ami persze PR-estől akkor is ciki.

A Sapphire Nitrónál lehet rá számítani, hogy 170 alá megy az ára? Vagy inkább az októberi driver frissítéshez érdemes időzíteni a vásárlást szerinted? ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#2002) Novver válasza dudu5130 (#2000) üzenetére


Novver
senior tag

El is olvastam, nevetségesen gyerekes az XFX részéről :D

Life is a game... The game is my life!

(#2003) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hát gyerekek minél inkább telik az idő, annál inkább érzem úgy, hogy jó döntés volt ez a Gaming X.
Ha a Red Devil-re várnék, még most sem lenne kártyám. Itthon XT nincs is, Nitro+ meg lesz majd 2-3 hét múlva, de az is bőven drágább lesz mint az MSI, és csak 2 év garos is ráadásként.
2 ventisek között szerintem ez a best most, és én azt mondom nyugodtan lehet teljesítmény és hőfokok alapján is egy kalap alá venni a Nitro+ / Red Devillel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2004) Bossp válasza Shkiz0 (#2003) üzenetére


Bossp
addikt

Hát nem tudom... 284 wattom furmarknal gyari ventinprofillal 1380 max rpm xd ha ennel kell vagy van jobb az meglepne....:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2005) Kansas válasza Mumee (#1998) üzenetére


Kansas
addikt

Az még a jobbik eset... ezek szerint próbáltál XT-t non-XT órajelen járatni, és ugyanannyi fesz kellett neki?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2006) Mumee válasza Kansas (#2005) üzenetére


Mumee
őstag

Nálam még kevesebb is.
1200mV XT-nél 2110mhz nonXT 2180mhz

(#2007) Kansas válasza Mumee (#2006) üzenetére


Kansas
addikt

Látom, nem érted, de kb. mindegy is, és se véletlenül nem próbáltam ki, nem realisztikus használati eset...
Arról beszéltem, hogy szerintem a hibátlan XT GPU-k a sima 5700 sebességén, tehát 1465MHz base/1725MHz boost(1625MHz game) frekin szerintem esélyes, hogy alacsonyabb betáppal stabil, mint a csonka GPU, ugyanis a csonkítatlannak esélyes, hogy jobb az "ASIC quality"-ja(bár hivatalosan már nem támogat ilyen paramétert), bár nyilván így is lutri, kijöhet esetenként fordított eredmény.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2008) Mumee válasza Kansas (#2007) üzenetére


Mumee
őstag

Értem és írtam egy példát, de írhatok másik példát is.
1850mhz-et a ref XT 993mV-al tudta a ref nonXT 960mV-al.
1750mhz gyári nonXT frekit ref XT 943mV-al nonXT 911mV-al tudja.

Tehát a nálam járt kártyák esetében pont, hogy az XT-nek kellett magasabb betáp az adott órajelhez, tehát az XTnek volt nagyobb a leakje.

(#2009) Kansas válasza Mumee (#2008) üzenetére


Kansas
addikt

Fura, nagy mázlid van a kártyáddal. Ráadásul, ha jól értem nem is csak eggyel...:D
Köszi az infót! :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2010) Exodion


Exodion
aktív tag

Valakinek mázli is kell :DD . Nekem az isten se akarja hogy Radeon kártyát vegyek. Szóval rendeltem egy Reference XT-t ami már a boltba is szakadt dobozba érkezett és kibontás után repedt volt a borítása. Nemtudom mekkora erővel kellett azt földhözvágni hogy berepedjen de mindegy. Raktáron volt még egy sima 5700 referencia meg egy 2070S Strix amire nem kellett várni. Jó akkor legyen a sima ref 5700 hát az mégolcsóbb, de ki tudjuk-e próbálni. Na duzzogva kicsit de igen. Bépbe berak éééééés space invaders szerű szemcsés, feketén villogó kép. Oké adjad a 2070S -t én itt befejeztem a Radeonos pályafutásom, ember ennyire szerencsétlen komolyan mondom nemlehet :DDD .
Viszont a 2070S -ből 1órányi tömör Superposition alatt sem tudtam kicsikarni 65C fölötti hőmérsékletet 2050MHz -en 25dB -en. Így van egy alma az almához összehasonlításom a 5700 XT Strixhez PC-O11 Dynamic zárt gépházban. Ja az egyik egy porszívó hangja a másikat nem hallani. A 7nm -es 82C 1db superposition alatt, a másik 65C OC-vel. Drágább? Igen, megéri? Nem mindenkinek ez biztos de nekem hogy ilyen halk és ennyire alacsony hőmérsékleten, meg. :)

(#2011) Bossp


Bossp
addikt

Srácok az mennyire real hogy tdp-t full kitolva wattmanban furnark alatt 285 warttig kuszik fel a fogyi de jatekok kozben alig megy 200 foleg 234 volt a legtobb amit mertem. (2090 ig bossolt ganek kozben, 2150@1,2 V-nál és elég hűvôs) csak kulso progival lehet kihozni belole az allatot?:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2012) Mumee válasza Kansas (#2009) üzenetére


Mumee
őstag

Az XT-vel nem volt igazán mázlim, mert ahogy olvastam nagyjából ez a freki/orajel arány 5700aknál, de az XT nem ment 2150mhz felé és már azt se teljesen stabilan és a RAM se ment 900mhz felé stabilan csak 915ig de azt csak ha 80°C alatt tudtad tartani tehát rohadt hangosan.
nonXT meg 2350mhz magasabb feszt nem mertem és hűtés se bírta volna RAM meg vígan 950 ha 100°C alatt marad, ha nem akkor 940.
Tehát nonXT vel valóban mázlim van az XT mezei verzió volt.

#2011 Nagyjából reális, de durván skálázódik nekem 1850/950en 960mV furmark ~150W, gamek 120-130.

[ Szerkesztve ]

(#2013) arnoldito válasza Exodion (#2010) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na ez pech! Nekem nem volt gondom eddig eggy AMD karival sem. Melyik üzletben volt ez, szabad tudni? :)

(#2011) Bossp : Miért Furmarkozol? Öltek már meg pár kártyát azzal. A lényeg, hogy játékok alatt halk és stabil legyen, és jól boostóljon, hab a tortán, hogy keveset egyen. Ez a furmark kb olyan mint a Prime vagy IBT, Linx proci stabilitásnál. Órákat kínzod veled, majd chrome alatt kékhalál, meg a játék kidob!? Felesleges ezzel nyúzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2014) Kansas válasza Exodion (#2010) üzenetére


Kansas
addikt

Ha már almát almával, az tuti, hogy a 2070 az edge temperature(a GeForce-ok nem mérnek junction-t), ugye a Radeonnak is az edge-ével hasonlítottad össze? Az RX 5700XT edge temperature-e is kb. 65-70°C körül van, amikor a junction 80-85°C.


(forrás: Gamers Nexus )

(#2013) arnoldito +1, mindkét felére.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2015) ScomComputer válasza Kansas (#2014) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én is gondoltam már erre,egy párszor,főleg mikor meghaltak a vga-k a ram miatt,mert ram hőfokot sem mérnek ugye,ami így nem igaz,mert mérnek az io tudja,de le van tiltva,hogy hardveresen e vagy szoftveresen azt nem tudom...arról nem is találtam anno infót....

[ Szerkesztve ]

(#2016) anatron


anatron
aktív tag

Sziasztok,múlt héten vettem egy Rx 5700 XT Pulse-ot.
Ez a feketképernyős hiba jelenség nálam is elő jött.

Trixx alatt teszteltem a rendszert, folyamatosan 1875 Mhz-e jelzett a memorynál illetve egyszer kapott egy 98%-os terhelést full HD Ultra grafikán Conquerors Bladdel játszva.
ekkor felment 2400 Mhz-ig a GPU majd kikapcsolt a kártya (elszállt a monitor).

Újra raktam a gépemet,mondom biztos ez a szar Trixx hajtott valamit túl.
Mot tesztelem Division2 alatt.

Most Wattman alatt figyelem itt is felmegy a GPU 1990 Mhz-ig Full HD ultrán, fogyasztásra meg 240 W-ot ír.
Na már most elvileg a GPU boost 1925 Mhz és 225 W-os eszik papíron kártya,akkor meg hogy lehet hogy túlhúzza magát?!?!

Én gyári beállításokkal megyek,semmit nem állítóttam a kártyán.

(#2017) padam87 válasza anatron (#2016) üzenetére


padam87
tag

Az 1990 es érték teljesen jó, addig megy amíg van helye (hőmérséklet, fesz, fogyasztás), illetve van egy órajel cap is, de az olyan 2000-2100 környéke gyártótól függően. 2150 az AMD általi plafon.

A 2400 aggasztó, de egy bugról van szó. Ha ez megnyugtat, akkor nekem is volt, még 2550 is, szintén blackscreen.

A kíváncsiság kedvéért: Milyen monitor?

[ Szerkesztve ]

(#2018) anatron válasza padam87 (#2017) üzenetére


anatron
aktív tag

Csak egy sima TN ful hd monitort használok. LG Flatron E2351.

Azt amúgy be lehet állítani valahol a Wattmanban hogy 1925 fölé ne menjen a GPU?

Keddig kap tőlem esélyt a kártya,ha mégegyszer kifagy visszem vissza a kereskedőhöz.

Eddíg NVidiám volt, így teljesen ismeretlne nekem az AMD felület.

(#2019) padam87 válasza anatron (#2018) üzenetére


padam87
tag

Semmi értelme ilyet csinálni, nem ott van a gond. Főleg hogy az az 1990 csak egy peak lehetett. Ha nagyon akarod, akkor wattmanban be tudod állítani, de minek.

A baj ezekkel a 2400 as totál random spike-okkal van, eddig semmilyen körülmények között nem mehetne gyárilag (csak akkor ha SPPT-vel felülírod a gyári értéket)

Te sem csináltál ilyet, én sem, és mégis van (nálam egyébként STRIX kari van). Én sem tudok vele mit kezdeni, nekem is elegem van belőle egyébként.

(#2020) Exodion válasza Kansas (#2014) üzenetére


Exodion
aktív tag

Igen, Edge-et az Edge-hez. Nézz vissza ottvan a hwmonitor screenshot is :). GN open benchen tesztel, én meg mint írtam O11 Dynamic -ben. Két Strix kártyát ugyanaz a cooler, ugyanazok a ventik, ugyanakkora méret, hekk még a súlyuk is azonos volt. És képzeld ugyanazzal mértem a zajt is ugyanonnan :). Szóval igen, ott is megvolt a 72C -s Edge 1db Superposi után a 2070 uganazzal a coolerrel meg 1óra után se lépte túl a 65 -öt ugyanabban a gépházban fele akkora zajjal mint azt tette az 5700 XT-s Strix.

Más házban, zajra nem annyira érzékenyen mint én tuti másképpen viselkedik. Nekem a 40dB elviselhetetlen már. Szóval én csak ennyit mondtam, nem szidtam én az 5700XT -t épp ellenkezőleg jó kis kártya de még van vele meló.

[ Szerkesztve ]

(#2021) joey04 válasza Mumee (#1969) üzenetére


joey04
titán

Ami a hdmi-s hangot illeti nézd meg BIOS-ban, hogy a PCI-E interface ne auto-n legyen, hanem gen3-on.

Na ez sajna nem vált be.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2022) Kansas válasza Exodion (#2020) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, melyik hsz-re utalsz, tán valamelyik másik fórumtopic alatt lehet, mert amiket ide írtál ott se HWmonitor screenshot-ot nem láttam, se a mérés részleteit a házon és a mérési eredményeken túl.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2023) Mumee válasza joey04 (#2021) üzenetére


Mumee
őstag

Akkor októberi driver.

(#2024) joey04 válasza Mumee (#2023) üzenetére


joey04
titán

Hát remélem... Várok 1-2 frissítést, ha nem hozza helyre, akkor (pénz és árak függvényében) váltok 2060 vagy 2070 superre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2025) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Van értelme lecserélni a VEGA64-et egy 5700XT-re:
Nem húzok semmit alapon megy minden.

(#2026) arnoldito válasza sakto (#2025) üzenetére


arnoldito
senior tag

Hát ez függ attól is, hogy milyen vegad van, Ref vagy custom, garis vagy sem, mert ha el tudod adni 80k majd veszel egy custom RX-t ami 150k, akkor nyílván nem, de mindenkinek mást ér meg az a pár FPS... :)

(#2027) anatron válasza sakto (#2025) üzenetére


anatron
aktív tag

Nem ajánlom, az RX 5700 XT még full bugos kártya.Talán 1-2 hónap múlva mire kiforrja magát.Azért szép az AMD-től,hogy egy félkész terméket dobtak a piacra.

[ Szerkesztve ]

(#2028) Bossp válasza anatron (#2027) üzenetére


Bossp
addikt

A termék nem félkész, mitől beszélsz? 🙄

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2029) MiklosSaS válasza sakto (#2025) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én Vega 64 Nitrót váltottam egy ref 5700XT-re. Erõsebb, jobb, kevesebbet eszik. Nálam semilyen problémák nem jelentkeztek.

Ha keveset fizetsz rá akkor megéri. De szerintem inkább várd meg a nagyobb Navit, ott már nagyobb lesz az elõrelépés. Igazából az 5700 és 5700XT ..a Polaris 580/590 utádjai, a Vegáé az majd késõbb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2030) padam87 válasza Bossp (#2028) üzenetére


padam87
tag

Dede. Amikor a saját freesync technológiájuk nem megy a saját kártyáikon, akkor bizony a termék félkész. A millió issueról meg ne is beszéljünk.

Kár érte, mert a teljesítmény ott van.

(#2031) Bossp válasza padam87 (#2030) üzenetére


Bossp
addikt

Nalam 2 5700 xt volt ket kulonbozo freesync 2es monitor mind tokeletesen ment.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2032) padam87 válasza Bossp (#2031) üzenetére


padam87
tag

Akkor szerencsés vagy. Sajnos az LG ultrawide lineup 60-70%-a nem megy.

(#2033) padam87 válasza padam87 (#2032) üzenetére


padam87
tag

És nem csak úgy nem megy, hogy nincs freesync na bumm... artifactol, villog, törik mindent csinál.

https://community.amd.com/thread/242269
itt van csatolva egy videó, a kommentekben is van pár

Először azt hittem hibás kártyát kaptam. Elkezdtem keresgetni, megtaláltam ezt a videót, 100% ban mint az enyém. Tök ugyanazok a helyen, tök ugyanolyan jelleggel.

Rádugtam egy másik monitort meg 4 tévét... láss csodát minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#2034) Pkc83 válasza padam87 (#2033) üzenetére


Pkc83
őstag

Magyarán van 1 monitor tipus amivel nem megy. :U

(#2035) padam87 válasza Pkc83 (#2034) üzenetére


padam87
tag

Az az egy monitor inkább úgy 40 féle, ami az ultrawide monitorok óriási nagy szelete.

75hz, 144 hz is bajos márkától függetlenül
Fan controller gondok
Clock peak gondok (Black screen)

Nézzetek körül redditen vagy az amd fórumon...

Én mindenkinek azt javasolnám várjon, vagy ha most akar venni, akkor 2060S, 2070S.

(#2036) Pkc83 válasza padam87 (#2035) üzenetére


Pkc83
őstag

"Én mindenkinek azt javasolnám várjon, vagy ha most akar venni, akkor 2060S, 2070S."

Én inkább azt mondanám , hogy csak simán várjon! Amd-nél egy új driverre ami
javitja a hibákat , Nvidiánál meg egy olyan hivatalos közleményt várnék , hogy
visszahivták az összes selejtes RTX-et és orvosolták az elbaszott gddr6
problémát! Mert az , hogy megemeljük 3200 rpm-re a venti fordulatot az nem
megoldás... Főleg nem 2-300k árú vga-nál!! :N

(#2037) padam87 válasza Pkc83 (#2036) üzenetére


padam87
tag

Ne érts félre, tudom, hogy az nvidia is lő mellé. Viszont amit azt AMD itt művelt az egy elfogadhatatlan clusterfuck.

Számtalan issue, szinte minden extra feautre bugos (freesync, ris, ench sync), elsiették a releaset, hogy tartsák a lépést a superekkel.

2 hónappal release után számtalan hiba van. Nvidia benézett egy pár dolgot, az amd viszont átvert egy csomó embert, mert az nem igaz, hogy ezekről a hibákról nem tudtak release előtt.

(#2038) Pkc83 válasza padam87 (#2037) üzenetére


Pkc83
őstag

Ezzel egyetértek! :R

Én ezért nem szoktam rögtön a boltba rohanni ha jön valami új!
Jobb megvárni az első hibákat ami szinte mindig van mert előbb utóbb
úgyis javitják őket! A Driver hiba még mindig egyszerübb mint a hardver
hiba!

(#2039) Shkiz0 válasza padam87 (#2032) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

21:9 34" UW monitorom van ami ráadásként LG, és nincs vele bajom :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2040) padam87 válasza Shkiz0 (#2039) üzenetére


padam87
tag

https://www.lg.com/hu/monitorok/lg-34UC79G

Ez ugye?

Ezekkel nincs gond. A kistestvéreivel van... 75hz, 2560x1080.

A 7-8 as számúak szörnyűek, a 9 es már jobb, ott ha kikapcsolod a freesyncet nincs gond.

Nekem úgy megy, hogy amikor játszom átállítom sima 1080p -re :D

(#2041) dudu5130


dudu5130
őstag

Amazonon már 440 dollárért lehet venni Nitro+-t és red Devilt. Nálunk jó ha 160-ig beesnek majd :DDD

(#2042) beef válasza dudu5130 (#2041) üzenetére


beef
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de ahogy "erősödik" a forintunk, nálunk várhatóan inkább drágulni fog...

(#2043) Kupszi


Kupszi
aktív tag

üdv,

A Powercolor Red Dragon 5700XT mennyire jó kártya? Egy ITX konfigom van NZXT H200i házzal, és az a gond, nem tudom beférne-e egy Pulse. A Pulse kicsivel nagyobb mint 2 slot. Így ezt a Powercolort találtam, mennyire ajánlott?
Később egy 3800X Proci fogja majd hajtani.

Köszi előre is az infot

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#2044) sakto válasza MiklosSaS (#2029) üzenetére


sakto
őstag

Köszi.
Akkor kivárom a nagyobb Navit

(#2045) dudu5130 válasza Kupszi (#2043) üzenetére


dudu5130
őstag

Valaki linkelt lejjebb egy Red Dragon 5700 non xtz összehasonlítást és ott az jól szerepelt. XT verzíóban nem találtam én se infót.

[Megtaláltam. De ahogy írtam ez 5700.]

[ Szerkesztve ]

(#2046) anatron válasza padam87 (#2040) üzenetére


anatron
aktív tag

Nekem 60Hz-s monitorom van ,1080p játszom, semmilyen sync nincsen bekapcsolva és így is előjött a blackscreen hiba.

(#2047) Blasku válasza padam87 (#2040) üzenetére


Blasku
tag

Igazából az AMD itt is azzal rontotta el, hogy a Freesync kidolgozásánál nem úgy alakították ki a technológiát (most már tudom, hogy a VESA kezeli) hogy szigorúan be lehessen tartatni a monitorgyártókkal a specifikációkat.
Szerintem ezzel magyarázható az, hogy ahány monitor, annyiféle implementációja van a Freesyncnek. Van ami villog alacsonyabb frekvencián, van ami meg tökéletesen megy 60 Hz alatt is.

Bezzeg a jó drága G-Sync. :D
De hát tényleg! Amúgy sem remekel az AMD az új release-ekkel, aztán még nehezíti is a dolgát... Ld. még hogy alaplapoknál is hogy kell vadászni B450-esekből aminek nem vacak a VRM-je. És a legszebb dolog az egészben, hogy nem a monitor, vagy az alaplap gyártója kapja a savat. Hanem egyből az AMD... :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#2048) pippin12 válasza Blasku (#2047) üzenetére


pippin12
tag

Nekem 5700 ref, 34 colos lg uwfhd, freesync megy szépen egyedül a játék menükben van villodzás de csak 75HZ-en. Elvileg ezt javítják következő driverben.

(#2049) padam87 válasza anatron (#2046) üzenetére


padam87
tag

A blackscreen hibát az instabil órajel okozza, két külön issue.

(#2050) padam87 válasza pippin12 (#2048) üzenetére


padam87
tag

És szerinted ez elfogadható 2 hónappal release után? 2 hete nem jött új driver, amikor egy kalapnyi javítani való lenne.

Ebben sajnos az AMD sehol nincs az nvidiához képest. A zöldek ezt a hibajavítást már rég letudták volna. A hibák nagy része pedig már a QA részen meglett volna.

Kár volt ezzel elrontani egy ilyen jó hardvert szerintem, inkább vártak volna még 1 hónapot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.