Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Tyrel válasza Balazska90 (#3995) üzenetére


Tyrel
őstag

Az hogy 80+ manapság nem sokat jelent már, de ha minőségi táp akkor minden további nélkül vinni fogja.

@arabus
ajánlanám egy fogyasztásmérő beszerzését, lehet meglepődnél...

Turenkarn

(#4002) Tyrel


Tyrel
őstag

(#4003) Balazska90 válasza Tyrel (#4001) üzenetére


Balazska90
tag

Egy ilyen tápról van szó : [link]

(#4004) Create. válasza Balazska90 (#4003) üzenetére


Create.
Topikgazda

böven elég lesz hozzá.

(#4005) arabus válasza Create. (#4000) üzenetére


arabus
addikt

Szerintem meg te maradj csendbe
és ne ajánlgass hülyeséget.
9700k proci volt nem 3600. :C
Ja megsugom a 12v-os ágon
leadott amper a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4006) Create. válasza arabus (#4005) üzenetére


Create.
Topikgazda

2600x-e van de mind1 :U

Amit egy jó single rail táp simán tud.... Szóval okulgassál még egy kicsit. Az ilyenek miatt, mint te fertö ez a lapcsalád. Nem értesz semmihez, de okoskodsz.

[ Szerkesztve ]

(#4007) Tyrel válasza arabus (#4005) üzenetére


Tyrel
őstag

Ha nem tudod miről beszélsz legalább ne kötekednél... :(

Turenkarn

(#4008) Hunpriest válasza arabus (#3999) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Én 500W-os táppal (80+) használom a 220W körül fogyasztó 5700XT Nitro+ egy Ryzen 3600-al. Gond nélkül megy. Mondjuk kipróbálás előtt azt hittem, kell majd tápot cserélnem.

TROLL ON
Gondolom Intel CPU mellé nagyobb táp kéne... ;]

(#4009) Balazska90 válasza Tyrel (#4007) üzenetére


Balazska90
tag

Én nem értek hozzá, de ebből most mit kellene leszűrni? Hogy viszi?

(#4010) Tyrel válasza Balazska90 (#4009) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen.

Turenkarn

(#4011) Create. válasza Balazska90 (#4009) üzenetére


Create.
Topikgazda

elég hozzá.

(#4012) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Mi a helyzet driver szinten ezekkel a kártyákkal? Bontott Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT-t rendeltem meg az előbb alzától kuponozással 142e lesz. Nem tudom megéri-e illetve lesz e a közeljövőben olcsóbban BF miatt.
ÁK-n olvastam egy aggasztó hszt miszerint vannak gondok még gamek de több kijelző kezelése esetén is. Nekem útobbi is nagyon fontos dolog.

(#4013) L4mie válasza Albigator (#4012) üzenetére


L4mie
veterán

nekem a 3. kijelző rákötése utáni teljesítménycsökkenésen kívül nem volt hibám
Witcher 3, Apex, Ow, Destiny2-t próbáltam.

(de ugyanígy csökkent a teljesítmény GTX-ekkel is 1080/1080Ti)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4014) Albigator válasza L4mie (#4013) üzenetére


Albigator
őstag

Mármint milyen teljesítménycsökkenésről beszélsz? Ha megy a másik képernyőn vmi, akkor persze h kicsivel kevesebb "hangsúlyt " kap a főképernyő is.. Nálam 4 db van (2 monitor, 2 tv) de ha csak kiterjesztésen volt, üres asztalokkal a háttérben, én nem vettem észre semmit, de persze ha kimérem lehetséges h kevesebb FPS-em lett volna.. Olyan fordult már elő emiatt h a game kilépett VRAM valszeg elfogyott (6GB) de akkor a többi kijelzőn streamek mentek...

[ Szerkesztve ]

(#4015) L4mie válasza Albigator (#4014) üzenetére


L4mie
veterán

így teszteltem: [link]
De GTX-nél is rendszeresen le kellett húznom a TV-t ezért valszin nem AMD-Nvida hiba hanem windowsos.
Lehet az a baja, hogy egyik 2k, másik kettő FHD, lehet a másodlagosok tükrözésével van a baja, lehet csak egy kapcsolót kéne valahol a window gépházban visszapattintani, hogy jó legyen, nem mélyedtem el, ha játszom kihúzom a TV-t mármint ha teljesítményigényes játékkal. Goose gamhez nem kell kikapcsolni :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4016) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 5700XT-t, de a pingponglabdás változatban. :DDD Kérdésem még a következő: Egy kuponkódot csak egy regisztrációhoz használhatom fel, avagy sem? Csak azért kérdezem, mert új gépet raknék össze és akkor minden alkatrészt külön rendelnék meg. Szóval lenne akkor egy rakat pingpong, kőműves cuccom. :D :DDD Ez így működhet?

(#4017) Create. válasza Hunreal (#4016) üzenetére


Create.
Topikgazda

ugyanazokat a kódokat használja szerintem a fél ország. én már 4X rendeltem ugyanazzal a kóddal. Arra azért figyelj, hogy legyen raktáron a kis vackokból.

[ Szerkesztve ]

(#4018) Ratchent válasza Hunreal (#4016) üzenetére


Ratchent
csendes tag

Ha külön külön rendeled persze működik ,de az értékhatárra figyelni kell mert túl olcsó cuccoknál nem tudsz kuponozni össze kell rakni 30-40 ezer forintos csomagot abból már megéri

(#4019) Hunreal válasza Ratchent (#4018) üzenetére


Hunreal
tag

Hóhó, köszi! :D A legolcsóbb alkatrész 33 ezer ft. :D Jó lesz ez! Eladó pingponglabda, esetleg kőműves cucc érdekel? De csak decemberben tudom szállítani! :DDD

(#4020) Kódos válasza Create. (#4006) üzenetére


Kódos
aktív tag

+1
Kolléga szerint multkor egy fars inforácioval láttam el egy kérdezőt,miszerint elvagyok tévedve hogy ajánlott és elég az 5700-ra ref hütést venni,szerinte hülyeségeket beszéltem,igy inkább hagytam is nincs időm se kedvem olyanokkal foglakozni akik miatt már egy undormány ez a lapcsalád is,lekezelő,lenéző hangnem,amely orási szakmai tudás,magabiztossággal társul :R

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#4021) Krisz0418 válasza Kódos (#4020) üzenetére


Krisz0418
őstag

Off: nem is értem mért nem néz utána mielőtt beszélne. Teszteket talál rengeteget, ha nem is a legpontosabb de legalább egy közeli képet kapna a dologról. Vagy talán nem elégedett a kartyaval es igy akarja a többieket a vásárlástol elriasztani😃 en sem hittem ebben a blower hűtésben, egyik se volt jo nvnel es amdnel sem. Aztán nézegettem, illetve itt is írták páran hogy bőven jo. Igaz nekem pulse-om van, de nem is okoskodok😃

+off: kedvencem mikor a pcxhez kommentel egy gyerek hogy az amd szar mert neki az 5ghzre húzott 8600k-ja 35fokos aida+fpuval. Szerintetek mivel hűti? Én is akarok.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#4022) #73995072 válasza Kódos (#4020) üzenetére


#73995072
törölt tag

Én is a te "fars" infód miatt vettem pingponglabdás ref. karit :D Köszönöm, nekem bevált :D egy 20astdobtam rá a gtx1660-amra a kód eladása után, erősen megérte :D

(#4023) Create. válasza Krisz0418 (#4021) üzenetére


Create.
Topikgazda

én a hangba nem mernék belemenni, mert mindenkinek más az ingerküszöbe, így ilyen téren én nem szoktam javasolni, mert nem tudhatom, hogy az adott illető milyen típusú. De itt azért egy 550-es tápról beszéltünk és nem is rosszról. èrtem, hogy lehet nem pont az ideális tartományban fog mozogni a táp, hanem lehet kicsit jobban meg lesz terhelve, de felesleges lenne lecserélnie emiatt a tápot, hogy 1év alatt vagy 100ft-al többet eszik így.

De amúgy úgy látom ugyanúgy jár el, mint annak idején, hogy jó pár hétik nem is ír, aztán visszatér majd egy orbitális baromsággal megint.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Kódos válasza Create. (#4023) üzenetére


Kódos
aktív tag

Nalunk mindig tema lassan 10 eve hogy ne menjen a gep foloslegesen,ne legyen bedugva a telefontolto csak akkor ha hasznaljuk kis asztali ventilator ne menjen nyaron egeszvegig amig a gep elott ul valaki stb,ezt megunva 1 honapja kolcson kertem ismerosom fogyasztasmeroet mikor mar megvolt kb 1 hete az 5700 gondoltam for science es megnezem mit eszik az egesz eloszto amire ezek ra vannak dugva+ha jatszok aktivan es beindul a masina mit mutatnak a szamok.Egy 9700k alapon,5700 alapon idle ben 80W korul evett jatekkozben meg 220W korul ha csak a gepet nezem ez olyan 200W ha itt is vannak olyan anomaliak mint a navinal hogy random peak es megugrik 300W meg akkor is ennek a konfignak is eleg lenne egy 450W jo minosegi tap.Az o konfigjahoz is eleg boven 450-500W tap ahogy te is irtad,abba meg aszem 2600x van xt vel

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#4025) Ratchent válasza Kódos (#4024) üzenetére


Ratchent
csendes tag

450wattossal használom én is az rx5700-at semmi baj nincsen vele konnektorból eddig max 280watot vet fel tehát levonva a táp hatásfok veszteségét az egész gép eszik 240 wattot ,én is meg mosolyogtam a gyári 600 wattos táp ki írást

(#4026) Krisz0418 válasza Kódos (#4024) üzenetére


Krisz0418
őstag

Szerintetek komolyan gondolja a hülyeségeit? 😃

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#4027) arnoldito válasza Krisz0418 (#4026) üzenetére


arnoldito
senior tag

Neked a pluse milyen hőfokokat produkál az xt biossal? :) Köszi az infót! :R Ja és Zero Rpm megy?

[ Szerkesztve ]

(#4028) robogo81 válasza Mumee (#3973) üzenetére


robogo81
aktív tag

Szia!
Bocs,kissé elmaradtam a válasszal ,alap órajelen,és 1080p extrémen 4200 körüli(+- 10),gyári alulfesszel +20 pont,gyári oc-vel 4600 átlag(egymás utáni 3-4 futatás,hogy bemelegedjen).
Amúgy miért nem 4k-s tesztet használjátok alapnak? még jobban fut mint az 1080 extreme.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4029) Krisz0418 válasza arnoldito (#4027) üzenetére


Krisz0418
őstag

Zero rpm nem megy, miko drivert felraktam akkor ment talán 3-4szer. De lehet az afterburner miatt nem megy. Amúgy 70fok max játék függő, átlag 1600rpm a venti.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#4030) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Azért az durva, hogy volt 100db(Alza) Asrock 5700 és mára mind elfogyott. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4031) Create. válasza SzlobiG (#4030) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én meg sose gondoltam volna, hogy veszek xbox one s-t, de 42-ért 3 játékkal csak behúztam 1-et. Az alza most nagyon odavág a többi boltnak ezzel a kuponozással. Kontlorrelt is 9ezerért, a sapphire rx5700xt nitro+ 153-ért. Mondjuk a r5 3600 procim még nem érkezett meg, az 60 volt. Kiköltekeztem magam. :))

[ Szerkesztve ]

(#4032) alázógyík


alázógyík
őstag

Én is csatlakoztam egy Asus ROG strixx 5700-el. :DDD
Unalmas volt az rtx2060 csoport. ;]

Itt müxik a fanstop. :K

(#4033) arnoldito válasza Krisz0418 (#4029) üzenetére


arnoldito
senior tag

Tudnál esetleg egy HW infós képet csinálni, mert nem tűnik rossznak, ha rá flashelem az xt biost. :)

(#4030) SzlobiG De a durva az inkább, hogy itt a hardveraprón megjelennek azok a kártyák amit kuponozva vesznek az emberk bontatlanul, játékkal azon az áron amin te Alzán megkapnád kuponozva, de ott már nincs. Csak azért felvásárolják így, mert igy már van is számlájuk pl a saját cégükhöz... Nagyon rafkósak... :)

(#4034) SzlobiG válasza alázógyík (#4032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Neaggódj itt nem lesz unalmas. ;]

(#4033) arnoldito: Ezen nem kell meglepődni a nyerészkedők mindig ezt csinálják, mivel elfogyott vége az akciónak így lesz aki megveszi úgy is.

(#4035) Create. válasza SzlobiG (#4034) üzenetére


Create.
Topikgazda

Amúgy mintha már a nagyobb driveres gondok megszűntek volna, mert már itt sem pörög úgy. Csak kiforrja magát. Bár én lekopogom, november 5 óta van meg a kártya, de még mindig semmi gond nem volt.

(#4036) alázógyík válasza SzlobiG (#4034) üzenetére


alázógyík
őstag

:DDD

Create.: Ha ide is beköltözik az unalom, lépek innen is. ;]

(#4037) szilu7 válasza SzlobiG (#4030) üzenetére


szilu7
senior tag

Az olcsó pingpong labda is elfogyott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4038) Create. válasza alázógyík (#4036) üzenetére


Create.
Topikgazda

Azért az intel vga-kat várd meg. Ott lehet lesz izgalom😀

(#4039) Albigator válasza Create. (#4031) üzenetére


Albigator
őstag

Jól lekuponoztad a Sapphire NITRO+ 5700X-et. :C
Én ugyanilyet bontottat rendeltem a mai nap melóhelyről :B , sallang termékekkel együtt 141.9e lett (158.3e volt külön a VGA). Remélem tényleg csak annyi, h bontott és nincs baja, valamint h a gamek nincsenek hozzá, nem is kellett volna nekem úgysem.

Aztán most ülök neki teszteket nézni erről a kariról valóban olyan jó-e amiért az egyik legdrágább az XT kategóriában. Rog Strix volt még szimpi nekem de valaki a milyen videokártyát topikban pont leszólta h itt már nem olyan fain. :F

De az az alap 265W TDP odavág, nagyon tecccik. ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#4040) SzlobiG válasza Albigator (#4039) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem az XFX jobb vételnek tűnik jelenleg. Én is ezt akartam, de nem ért meg akkora felárat az Asrockhoz képest.
Valaki rendelt belőle itt egyik nap, de még nem írt róla. :F

[ Szerkesztve ]

(#4041) Create. válasza Albigator (#4039) üzenetére


Create.
Topikgazda

Úgy lett annyi, hogy eladtam a játékot. A strix-el összeszerelési gondja volt pár embernek. Ha nem lesz baja a kártyának, akkor nagyon jó vételt csináltál vele. Szerintem elnézve a többi 5700xt-t és árát, akkor jól lett belőve az ára. Mármint nekem annyit megért, hogy out of box nem kellett venti görbét meg hasonlókat állítgatnom. A 3600-at is emiatt vettem, nem akarok már tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#4042) Albigator válasza SzlobiG (#4040) üzenetére


Albigator
őstag

Nem ajánlott elvileg, olvass utána v nézz videót.
Nekem ő nyitotta fel a szemem:

BB topik hsz link

Ezt meg is rendeltem először majd lemondtam...

(#4043) alázógyík válasza SzlobiG (#4040) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem ez sose volt ajánlott vétel, nem?

(#4044) Albigator válasza Create. (#4041) üzenetére


Albigator
őstag

JA bassus igen. Gameket el is lehet adni. Lehet te így jobb vételt csináltál, a tök új karival, majd meglátjuk. :D

Egyszerűen nem bírtam ki, pedig BF-re tartogattam a rendelést... Aztán lehet úgyse lett volna jó ajánlat ezekre kártyákra. Majd kiderül.

Mi az h összeszerelési gond? Új vagyok még itt a topikban, majd lehet visszaolvasgatok kicsit. :D

Ventigörbét állítgatni? Azt most is csinálom ha arra gondolsz, MSI AB-n belül. Nem nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#4045) Create. válasza Albigator (#4044) üzenetére


Create.
Topikgazda

Miután megveszek valamit már nem érdekel, hogy mennyi lehetett volna 2héttel később, mert most kellett nem 2hét múlva. Pedig pl a ramom is pont utána esett vagy 10-et. Kár ilyenen rágódni.

szerk.: tudom, hogy nem nagy dolog, de már csak használni akarom a gépet. Az msi ab-t lehet jobb, ha nem rakod fel, az okozhat gondot. Valami csavarral volt gond, hogy nem jó méretű volt és lötyögött a hűtő a kártyán, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4046) SzlobiG válasza Albigator (#4042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Néztem róla nem egy tesztet és ott jónak tűnt. :U

(#4047) Albigator válasza Create. (#4045) üzenetére


Albigator
őstag

Igazad van pedig én egy kicsit ilyen vagyok sajnos.
16 GB RAM-ot jóval több mint egy éva 2X-es áron vettem, mert akkor annyi volt a piaci ára... :O

A lényeg, h hibamentesen kiszolgáljon minket pár évig. Ha nem lesz gondja a VGA-nak (pl cicergés, v akármi) akkor nem fogok sírni. :D

Mindenestre érdekes lesz nekem áttérni a sötét oldalra itt is, mert nem volt még AMD-s kártyám ez idáig.

(#4048) Albigator válasza SzlobiG (#4046) üzenetére


Albigator
őstag

Előző hszemben lévő másik fórumtárs linkjeit nézted?

Én találtam YT videót, amiben egy ideig tök jő hőmérséklete volt a kártyának, aztán egyszer csak hopp 100+fok. :Y YT link

Valamiért mégse fogy az a kártya egyáltalán... KB ugyanennyi volt belőle 5 napja mikor rendeltem... Pedig ezt is jól le lehet kuponozni.

(#4049) Create. válasza SzlobiG (#4046) üzenetére


Create.
Topikgazda

[link] Ezt nézd, részletesen leírja, hogy mi a gond vele. Vagy a videóját is megnézheted.

(#4050) ScomComputer válasza SzlobiG (#4046) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csak pont nem azt ami a legfontosabb... :D
[link]

(#4049) Create: ja igy se rossz...
Az a gond,hogy sok a fizetett teszt a neten, én nem bízok csak a sajátomban.... :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.