Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Kvg válasza Kvg (#1000) üzenetére


Kvg
senior tag

Kép
[link]

(#1002) huskydog17 válasza Stillx (#999) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Akkor elmagyaráznád légyszi? Második mondatod pedig nem tudom értelmezni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1003) #82819712 válasza Kvg (#1000) üzenetére


#82819712
törölt tag

"Sajnos a 7nm gpu baromi kicsi "
Nagyon ne bánd majd ha bejönnek a 4096 shaderes big Navik EUV 7nm-en csak 15%-al lesz kisebb a fogyasztás (azonos shaderszám esetén), de a dupla akkora GPUkkal ugyanezek a hűtésű kártyák nem tudom mit kezdenek majd.

[ Szerkesztve ]

(#1004) Tyrel válasza #82819712 (#1003) üzenetére


Tyrel
őstag

Gondolom HBM-et raknak mellé, így több marad a TDP keretből a GPU-nak... Meeeg igazából lehet abban reménykednek hogy az nVidia mostanában nem fog tudni egy újabb Pascal-os teljesítmény-ugrást csinálni, és akkor nem kell nekik a "Big Navi"-t koppra járatni, mehet 1-200 MHz-el lejjebb ahol már sokkal jobb a hatékonysága...

Az 5700XT igazából szerintem nem fogyasztana sokat és nem is melegedne nagyon, csak ki van nyomva a szeme. Tesztekben azért nem tudják érdemben OC-zni mert már nincs hova... :U Innen nézve nem katasztrofális a TDP-je...

Turenkarn

(#1005) Stillx válasza huskydog17 (#1002) üzenetére


Stillx
csendes tag

Átlag felhasználó!! Fülest használ játék közben és nem zavarja a kártya hangja!! Sima böngészésnél meg csendesen üzemel!

(#1006) ScomComputer


ScomComputer
veterán

No ma bepróbáljuk,a pulse-t...majd jövök.... :K

(#1007) huskydog17 válasza Stillx (#1005) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na ez az információ hiányzott a hsz-ből, ezért számomra nem volt egyértelmű, köszi a kiegészítést!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1008) Whysperer válasza huskydog17 (#1002) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkor olvasd el párszor,mert elsőre érhető volt!

ScomComputer: kalappal

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1009) Kansas válasza Kvg (#1000) üzenetére


Kansas
addikt

Jó a Sapphire Pulse hűtése is, annak ellenére(vagy épp azért) hogy a VRM/VRAM külön bordákat kapott, amiket a GPU nem fűt...
Talán a Red Devilnél nem jobb(legalább is a VRAM hűtés), de az Evoke-nál és a Strix-nél igen és a Red Devilhez is igen közel van a TPU tesztek alapján, sőt, VRM-hűtésben jobb annál is.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1010) #82819712 válasza Shkiz0 (#993) üzenetére


#82819712
törölt tag

A SCAN-on van Devil megint, és onnan van ideszállítás is.
Az a Baj hogy a Font épp haldoklik csak sajna a forint is :U

[ Szerkesztve ]

(#1011) Shkiz0 válasza #82819712 (#1010) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Áhh ennyiért biztosan nem.
A mindfactorys 155K-ért még oké, de ez már ~175K ennyiért biztosan nem. Mondom itthon is már 154-157K között tudok magamnak hozni 2070 Super Gaming X Trio-t, az meg már gyorsabb mindenhol.
De úgy döntöttem, hogy a jövő hetet még megvárom, ha akkor lesz mindfactoryba akkor hozok, ha nem akkor nem leszek újra AMD tulaj :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1012) BReal


BReal
addikt

Nem láttam linkelve, Oázisnál van 150000-ért MSI Mech 5700XT.

(#889) csul1: Mi az, hogy nem úgy árazzák? :D Németországban 431 EUR-ért van MSI Mech RX5700 XT, 527 EUR-ért Inno3D 2070S. Nálunk az Oázisnál van 150000-ért MSI Mech 5700XT, a legolcsóbb 2070S 165 egyetlen boltban akciósan, egyébként 170-től van a legolcsóbb modell. ÁK csak az Alzát listázza ki a custom hűtésű XT-k esetén. Kb. alig lehet itthon kapni, azért kevesebb az árdifferencia a 2070S-hez viszonyítva külföldhöz képest. Meg ugye a 2070 Super régebb óta kapható, így volt idő, hogy beálljanak az itthoni árak. Kell még egy kis idő. Mindenesetre 150e-ért az MSI Mech XT nem rossz figyelembe véve, hogy Németországban is 38 EUR-val drágább a referenciánál.

[ Szerkesztve ]

(#1013) BReal válasza BReal (#1012) üzenetére


BReal
addikt

Valamint tesztelték az ASUS Strix RX 5700-at is a Guru3D-nél. A hőfok és a hang nagyon jó (65 fok, 34 dB), Strix 2060 Superhez képest csak 7 fokkal melegebb, miközben 6-7 dB-lel halkabb az RX 5700 hűtése (szintén Guru3D teszt), tehát egy agresszívebb profillal lehet le lehet vinni 60 köré-alá. Persze az ára vicc, 475 EUR.

[ Szerkesztve ]

(#1014) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Marad a Pulse, a többi kaki....40 perc NFS-Payback-All Ultra-1440P :K

(#1015) mind_against


mind_against
tag

Sziasztok!
Írta valaki, hogy a Pulse hűtése egész jó, kicsit van lemaradva a Red Devil mögött. Engem inkább az érdekelne, hogy van-e valóság alapja annak a riogatásnak, amit egyre többször lehet olvasni, hogy a mindennapos felhasználásban gondok vannak az új 5700-asokkal driver szinten, custom-ökkel is, fagy a gép, ez nem működik rendesen, az nem működik rendesen. Hogyan viselkedik? Van már valaki, aki huzamosabb ideig tudta tesztelni?

(#1016) hahakocka válasza mind_against (#1015) üzenetére


hahakocka
senior tag

Elvileg a YouTube s a böngészésnél volt kék halálde most a 2 napos driverrel megoldották httpc2.0 vál vagy mivel.

(#1017) ScomComputer válasza mind_against (#1015) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van, nálam volt mech is meg pulse is egyikkel sem volt ilyen gond,régebbi driverekkel sem... ;)

(#1018) Envo_ válasza mind_against (#1015) üzenetére


Envo_
aktív tag

egy két dolgot ki kell kapcsolni, pl böngésző és discord hardveres gyorsítás, ja és legfrissebb 1903as windows sem árt, azóta kb mindenkinek fixen működnek a dolgok, simán lehet mostani állapotában is használni

nálam egy hete van, és 4 féle kékhalálom volt régi OS-sel, dee mióta ezeket kikapcsoltam és legfrissebb OS van, semmit nem vettem észre, pedig próbáltam reprodukálni

[ Szerkesztve ]

(#1019) zef válasza Envo_ (#1018) üzenetére


zef
tag

Azt hiszem ebből karácsonyi radeon lesz, remélem addigra megoldódnak ezek az alapvető gondok. "Shajnos" nekem a jövő héten valamit kell vennem, úgyhogy maradok a 2060 Supernél a 2 játékos RTX bundléval. A Navi vásárlás postoponed egyelőre, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá!

(#1020) Walter_White


Walter_White
senior tag

ilyen szepen reg jott le VGA huto, es meg a gari is megmaradt :) ThermalPad se jott szet :)

(#1021) joey04 válasza Kansas (#998) üzenetére


joey04
titán

Van benne valami, de engem nem zavar. Vettem volna refet is, de este meg böngészés közben az hangos lenne. A hangszigetelt ház a félpasszív táppal, vga-val, cpu hűtővel viszont tényleg teljesen hangtalan a fenti esetekben. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1022) Kansas válasza joey04 (#1021) üzenetére


Kansas
addikt

Közben megnéztem a TPU teszteket(lásd. #1009. hsz) is az Evoke kapcsán, úgy tűnik, nem kell neki túl zárt ház, hogy forró legyen és hangos... kb. annyival jobb a ref.-nél, hogy félpasszív a hűtése, és elvileg a GPU-t lehűti, ha már a VRAM-ot és VRM-et nem...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1023) joey04 válasza Kansas (#1022) üzenetére


joey04
titán

Igen, nekem ez elég is, így, hogy a fórumtárstól nyomott áron, kb ref. árban meg tudtam venni. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1024) Qtya123 válasza Shkiz0 (#1011) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem sikerült beszerezni egy GSync monitort, úgyhogy ezzel a vga dilemmám eldőlt. :)

(#1025) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Kezdődik...

:)

(#1026) imi123


imi123
őstag

ASROCK Radeon RX 5700 XT TAICHI OC pictured

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#1027) Shkiz0 válasza Qtya123 (#1024) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezert felesleges Gsync monitor, mert nekem a freesynces is gyonyoruen mukodik a most nalam vendegeskedo 1070 Ti karival :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1028) hahakocka válasza Shkiz0 (#1027) üzenetére


hahakocka
senior tag

De gondolom azért nem egál az eredeti amd vga ssal nem? Egyébként miért jó főleg a freesync? Én is tudnék venni egyet 33e ftért 75hz est 22 col LG ips.

[ Szerkesztve ]

(#1029) Kansas válasza imi123 (#1026) üzenetére


Kansas
addikt

Ez de gizda már :D :Y

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1030) Walter_White


Walter_White
senior tag

Víz feltéve :)

(#1031) Wrathrash


Wrathrash
csendes tag

sziasztok,

van valakinek ref sima 5700-a? mennyi vészes a hangja játék alatt? vagy engedjen el,és valami custom megoldással jobban járok?

esetleg alulfesz segít rajta?

(#1032) D013 válasza Wrathrash (#1031) üzenetére


D013
aktív tag

többször is volt kérdezve, még általam is. Elviekben a sima 5700 bloweres nem vészes sem hangra sem hőfokra.

(#1033) MiklosSaS válasza Walter_White (#1030) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hát ez remek. Kedden jön nekem is a kártyám, lehet teszek én is rá egy "vízet"...tripla radi megvan, D5 pumpa megvan, 400 ml tartály e löttynek...szóval elbírná.

Milyen blokkot használsz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1034) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sapphire PULSE Radeon RX 5700XT Review (In Game)
Még dolgozza yt,lehet várni kell ! :R

(#1035) Yutani válasza ScomComputer (#1034) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megnyugodtam, Krájzisz fut rajta. :DDD

Egyébként a Control RTX nélkül is szép.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1036) csul1 válasza BReal (#1012) üzenetére


csul1
tag

Tegnap vettem egy 2080-at 170-ért 2 és fél éve garival még így is többet adtam egy videokártyáért mint amit eredetileg szántam rá, de jobban megérte mint egy jobb hűtéssel rendelkező rx5700xt ugyan ennyiért.
Mire az intel is beszáll meglátjuk milyenek lesznek az árak. :))

(#1037) Walter_White válasza MiklosSaS (#1033) üzenetére


Walter_White
senior tag

EK-Vector Radeon RX 5700 +XT RGB - Nickel + Acetal
Ma jött meg, Pénteken 12-kor feladta a Merlin, és ma 12-kor át is vehettem, ugyhogy hatalmas pirospont.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Walter_White


Walter_White
senior tag

Alap:

GPU:2000
MEM:1800

Sajnos a Mem nem megy feljebb... 0.850mV-os korlát miatt...

[ Szerkesztve ]

(#1039) Cucuska2 válasza Shkiz0 (#1027) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem például fagyott, crashelt és újraindult.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1040) Shkiz0 válasza Cucuska2 (#1039) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nalam nincs semmi gond. Tokeletesen megy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1041) BReal válasza csul1 (#1036) üzenetére


BReal
addikt

Nem tudom miről beszélsz, az MSI Mech is korrekt. Így a használt 2080 és közte van 20000 Ft. Most arról ne is beszéljünk, hogy mi értelme használt kártyával jönni.

Mondjuk a múltkori "Nagyon vártam az új amd kártyákat de sajna nem úgy árazzák ahogy eképzeltem. Ha minden jól megy veszek inkább egy 2070supert kb rx 5700xt custom árban." kijelentésed után nem is csodálom, hogy nem tudom hova tenni ezt a megjegyzésed. :)

[ Szerkesztve ]

(#1042) csul1 válasza BReal (#1041) üzenetére


csul1
tag

Nem tudom mit nem értesz, ár érték arányról beszélek. Egyenlőre nem éri megvenni az 5700xt-t mivel ha normális hűtést akarsz akkor semmivel sem olcsóbb mint az ellenfele. Ha használt állapotban is jobban megéri vmi akkor azt veszem amiért többet kapok a pénzemért.
Nem azért vártam a Navit mert annyira AMD párti vagyok, hanem mert úgy gondoltam olcsóbb lesz...
Na de többet nem offolok.

(#1043) Create. válasza csul1 (#1042) üzenetére


Create.
Topikgazda

Egy éppen megjelenő kártya, amit alig lehet kapni nyílván nem lesz olcsó. Amikor megjelent az rtx2080 akkor az is jóval felárasabb volt. Majd november-december környékére beáll az ára, akkor kell hasonlítgatni az árakat és akkor is új árat újhoz hasonlítsunk. Az meg, hogy szembe jött egy használt jobb teljesítményű kártya jó áron nyílván számodra örvendetes dolog (és meg is értem a választásod, csak az összehasonlítás a nem fair), de nem mindenkinél játszik a használt.

[ Szerkesztve ]

(#1045) ScomComputer válasza #82819712 (#1044) üzenetére


ScomComputer
veterán

Húú,kell nekem... :C

(#1046) #82819712 válasza ScomComputer (#1045) üzenetére


#82819712
törölt tag

Nagyon rosszat nem lehet róla mondani, egyáltalán nem giccses mint ahogy egyesek mondják.
A lamella nem nagy de 2 ventis mezőnybe megállja a helyét. Azt néztem hogy az a fém keret ami a "füle" ha jól értelmezem arra is rávezették a hőt.

(#1047) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megérkezett nekem is. 3 év garanciával, postával együtt £285.5 volt. Nézegetem a blokkokat most.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1048) ScomComputer válasza MiklosSaS (#1047) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hú ez nagyon jó ár honnan rendelted? :C

(#1049) MiklosSaS válasza ScomComputer (#1048) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ebay-en akadtam rá. Kisebb licit volt..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1050) ScomComputer válasza MiklosSaS (#1049) üzenetére


ScomComputer
veterán

:Y :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.