Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) BReal válasza ScomComputer (#277) üzenetére


BReal
addikt

Mondjuk ebben mi a meglepő? NV referenciával sem szoktam találkozni, pedig az is kapható elvileg.

(#302) Kansas válasza huskydog17 (#299) üzenetére


Kansas
addikt

"A fele annyira azért extrém erős túlzás" saját tapasztalat? Ha a mérőműszer ezt méri, akkor általában ez van - a dB skála sajátossága, hogy 3dB-nként kb. duplázódik a hangerő és pl. a CB teszt mérése alapján van köztük 4 dB, a TPU tesztje szerint meg 7 dB.

Az én első választásom is egy Sapphire Nitro, de eddig azt se tudni, lesz-e olyan, második a Sapphire Pulse, harmadik meg az ASUS TUF. Az XFX nekem inkább csak tetszik, mint kéne, bár jó árazással... mivel egy jó ideje a videókártya az egyetlen add-on kari a gépemben, pont nem érdekel, hogy 2 vagy 3 slot vastag. A mostani ITX lapomon akkor se lenne hely semmi másnak, ha a VGA csak 1 slotos lenne, ha meg visszaváltok ATX-re, akkor meg azért nem érdekel - mATX-en lehetne egyedül macerás, de az meg engem nem igazán érdekel, mert csak ITX(Zalman M2) és ATX(Cooler Master N500) házam van "készleten", az egyikbe nem fér bele, a másikba meg minek olyan kicsi...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#303) BReal válasza huskydog17 (#289) üzenetére


BReal
addikt

(#289) huskydog17: Szerintem az értékek jók (-15 fok a kártyán azért elég jó), csak épp túl sokat kérnek érte. :D Persze úgy is lehet értelmezni, hogy ezért a felárért többet várnál el. Nyilván ha referencia áron a Powercolor 3 fokkal melegebb lesz és egy picivel hangosabb, az jobban megéri, mint a Strix. Én az XFX Thiccre és a két Sapphire-ra leszek kíváncsi.

(#299) huskydog17: De, a legdrágább lesz. :D Mint kb. minden Strix esetén (talán EVGA-ból van hasonló árú, de ott talán jobban meg szokták tolni az órajeleket).

[ Szerkesztve ]

(#304) zef


zef
tag

Itt pedig alaposan kivesézik a Strix 5700 XT PCB-t, az elemző bácsi oda van érte, nincs semmi fikázás:

GPU PCB Breakdown: ASUS RX 5700 XT Strix

[ Szerkesztve ]

(#305) Shkiz0 válasza zef (#293) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igazából ahogy látom, ez majdnem ugyanaz (ha nem ugyanaz) a hűtő mint a Vega-n volt.
Az mindenképp jó dolog, hogy majdnem 10dB-el halkabb mint a Vega64 volt.
Viszont osztom azt a véleményt, hogy ez továbbra sem egy jól kialakított hűtés. és csupán azért tud most jobb értékeket és eredményeket felmutatni ezen a kártyán, mert nem fogyaszt annyit mint a Vega64.
Ha ez a hűtő azon lenne, szerintem ugyanúgy out of the box esetén elég halovány lennének a hőmérsékletek.
Viszont ugye hűtő ide vagy oda, még így is szét van feszelve. Vega esetén is sokat lehetett nyerni mind hőfokban, mind hangban ha alulfeszeltük.
Itt is ez lesz a helyzet.
De azért már az sem rossz, hogy folyamatosan 2000MHz felett volt játékok alatt a GPU órajele.
Én annyit elárulhatok, hogy tudom mennyi lesz a magyar ára várhatóan az ASUS-nak, de se itt, se privátban nem mondhatom el, és nem is fogom még pár napig.
De amúgy a többi gyártóhoz viszonyítva fogja majd az ára eldönteni, hogy mennyire lesz kapós, mert amúgy egy egész élhető kártya lett ezzel a hűtéssel is.

Az MSI EVOKE OC amúgy már feltűnt itthon egyik nagyker listájában ár nélkül.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#306) Dyde válasza Shkiz0 (#305) üzenetére


Dyde
aktív tag

Melyik nagyker?

(#307) Shkiz0 válasza Dyde (#306) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Chs

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#308) zef


zef
tag

Befutott egy Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse review is a TPU-n.

(#309) Dyde válasza zef (#308) üzenetére


Dyde
aktív tag

És 10$ több a ref kártyánál, nagyon remélem hogy itthon is hasonló lesz a különbség, és akkor bestbuy.

(#310) zef válasza Dyde (#309) üzenetére


zef
tag

Elég meggyőzőek a hőmérséklet/zaj/OC eredmények is. Optikára kicsit igénytelen, de úgysem azt nézzük :)

Update: Összekevertem a Trixx boost-os chartokat az OC-val, mehh :(

[ Szerkesztve ]

(#311) BReal válasza zef (#310) üzenetére


BReal
addikt

Kb. 2%-kal lassabb, mint az ASUS, de hűvösebb is 2 fokkal, illetve a normál profillal picit halkabb is. Nem is kérdés, hogy 90 dollárral, ÁFÁ-val számolva kb. 33000 Ft-tal olcsóbban ezerszer jobb vétel, mint a Strix.

(#312) zef válasza BReal (#311) üzenetére


zef
tag

Ha minden jól alakul, szeptember közepén lesz aktuális az 5700 XT beszerzés. Addig még egy tucat kártya tesztjét lehet majd olvasgatni szép fokozatosan, és remélem lehet is majd kapni őket itthon. Eddig úgy néz ki, nincs elbénázva a custom Navi kártyák bevezetése.

(#313) BReal válasza zef (#308) üzenetére


BReal
addikt

40 dB-es beállított értékeknél 67 fokra hűtötte a kártyát. Persze a 40 dB már hangosabb, de az is csak egy 1080Ti referencia szintje. És 67 fok az 67 fok.

(#314) zef válasza BReal (#313) üzenetére


zef
tag

Teljesen jó! :) Simán megbarátkoznék a Pulse-al.

(#315) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sapphire Radeon RX 5700 és 5700XT Pulse Becnhmark - ComputerBase

A sima 5700 Pulse kellemesen halk mindkét BIOS-al, de az XT változat csak az alternatív (Silent) BIOS-al ad elfogadható zajt, az alapértelmezett BIOS-sal az XT Pulse túl hangos.

Hamarosan jön még több custom megoldás teszt tőlük.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#316) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sapphire RX 5700 XT Pulse Review: Thermals, Noise, & Overclocking

[link]

Nekem kell egy ilyen... :K

[ Szerkesztve ]

(#317) Qtya123


Qtya123
őstag

Végre jönnek a tesztek! :)

Az tisztán látszik, hogy nagy általánosságban nem fogják beérni a customok az RTX 2070 Supert. Néhány játékban jobbak, de összességében a 2070 Super erősebb. Ráadásul ahogy látom a Superből a referencia a tesztekben a mérce. Ha custom 2070 Superrel hasonlítjuk, akkor még pár % előnye van a Supernek.

Az ár dönt el mindent. Ha normális 5700xt customot lehet majd kapni 150ezerért, akkor azt mondom az egy jó vétel, tekintettel arra, hogy 180ezer alatt nincs 2070 Super custom. 30ezerrel nem arányosan nagyobb a teljesítménye. Erre a 150ezres árra a Sapphire Pulse-nak megvan az esélye.

Véleményem szerint azonban amely 5700xt customoknak az itthoni ára eléri a 180ezer Ft-ot, ott már nem számítanak jó vételnek.

(#318) Kansas válasza Qtya123 (#317) üzenetére


Kansas
addikt

RTX 2070S-eknek a legalja van 180e-ért, pl. az iPonnál konkrétan 1 féle non-blower 2070S van 178e-ért, egy másik van 200e-ért, az összes többit 210e körül adják - azokoz képest még egy 180e-s RX5700XT se rossz vétel.
És ahogy kinéz, 180e-ért az RX5700XT kínálat közepe-teteje lesz, nem az olcsó példányok.
Az ASUS ROG STRIX RTX 2070 Super pedig még Alzánál is 235e...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#319) #82819712


#82819712
törölt tag

Erről a TRrixx boost-ról mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#320) Kansas válasza #82819712 (#319) üzenetére


Kansas
addikt

Mi lenne, felbontás scaling-et csinál, 4K helyett pl 85%-ra állítva konkrétan 3264x1836-ban számol - RIS-sel együtt akár még érdekes is lehet, de akárhonnan nézem, kicsit "csalás" - olyasmi, mint a DLSS-az NV oldalon.
A TPU tesztben konkrétan egy egész oldalt szenteltek a magyarázatra...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#321) BReal válasza Qtya123 (#317) üzenetére


BReal
addikt

Ez igazi a 2070 Super Strixre is: nem ér 230e-et, amikor 220e-ért van már RTX 2080.

(#322) ScomComputer válasza BReal (#321) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja..asszem erre mondják,hogy a "hülyének is megéri"..annak igen...de nekünk nem... :D

[ Szerkesztve ]

(#323) Qtya123 válasza Kansas (#318) üzenetére


Qtya123
őstag

Én konkrétan erről a példányról beszélek:
MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC

Ez 178ezer Ft és nem hiszem, hogy az alja. Tudom, hogy a többi drágább. Ha egy custom 5700xt is hasonló árban fut, szerintem ez jobban megéri ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

(#324) Kansas válasza Qtya123 (#323) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, de pl. a Sapphire-ok és a Powercolor-ok inkább 150-160e körül lesznek tippem szerint, ebben az árban talán a STRIX lesz, de ahogy többen is kifejtettük már, az ugyanúgy nem éri meg, mint pl. a 2070S STRIX se 240e-ért...

A Sapphire RX5700XT ref kártya pl 144e Alza-n, na most a Pulse az 10$-ral van MSRP felett, tehát ez alapján esélyes, hogy még a 150e-t se fogja elérni...

(#325) Shkiz0 :C :C :R :R Hány év garival vajon?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#325) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na helyzetjelentés.
MSI Radeon RX 5700 XT 8GB EVOKE OC egy áron lesz a jelenleg kapható Asus ref XT-vel. (Aug 22-re ír érkezést a nagyker)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#326) Qtya123 válasza Kansas (#324) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha 150-155 között megáll a Pulse, akkor nincs kérdés számomra. Jobban megéri, mint a 178ezres MSI 2070 Super.

(#327) Stillx


Stillx
csendes tag

Meguntam a várakozást és beszereztek az osztrák mediábol egy 2060 supert strixet 509 euróba. Fullhdra bőven jó lesz!

(#328) beef válasza Shkiz0 (#325) üzenetére


beef
őstag

Ha olyan tempóval jön mint ugyanebből a ref 5700xt nekik, akkor még várhatunk rá egy keveset :)

(#329) Shkiz0 válasza beef (#328) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

AMD-re rá lehet fogni, hogy szeretnek balfaszkodni, de kivételesen most a Navi esetén minden jól ment, volt darabszám bőven, nem úgy mint a Vega esetén, illetve most a CPU esetén.
Ha MSI-ből érkezik akkor a többiből is fog, nyugi. Béka segge alatt van az eth árfolyam, szóval bányászok sem fognak kapkodni ezekért.
És ha elolvasod figyelmesen amit írtam, láthatod, hogy van érkező készlet belőle, ha kell máris tudok neked foglalni MSI EVOKE-t :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#330) Ezekiell válasza Qtya123 (#326) üzenetére


Ezekiell
veterán

Oc.uk-n van stockon már, szállítással együtt 157k-ra jött ki. Majd írok, ha megjön :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#331) beef válasza Shkiz0 (#329) üzenetére


beef
őstag

Beszéltem én is velük, azért írtam amit írtam a refről (XT). A mai napig bizonytalan, hogy mikor érkezik hozzájuk. Remélhetőleg a customokból már jobb lesz az ellátás.
Mondjuk engem nem érint, mert én mindig is bowler hűtőst akartam. Tudom, ezzel egyedül vagyok :)

(#332) Noukoum válasza Qtya123 (#323) üzenetére


Noukoum
veterán

Alzán a navi is olcsóbb lesz. Picit reálisabb árak

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#333) Shkiz0 válasza beef (#331) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De ref XT van millió helyen, márka miatt meg ott mind1 mit veszel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#334) Kansas válasza beef (#331) üzenetére


Kansas
addikt

Ha nem zavarna a blower hűtő, én tuti hogy 50th Anniversary Graphics kiadást szereznék valahogy, szvsz kib*ott jól néz ki...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#335) beef válasza Shkiz0 (#333) üzenetére


beef
őstag

Vettem is máshol "Powercolor"-t, csak az MSI kedvezőbb áron lett volna.

Kansas: a színe érdekelt a legkevésbé, mivel zárt házba került, csak akkor fogom látni legközelebb, ha portalanítok :)

(#336) Kansas válasza beef (#335) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig kb. az szól mellette, na meg a nem is olyan rossz mértékű gyári OC(ezekbe elvileg válogatott lapkák kerülnek)...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#337) #82819712 válasza Kansas (#336) üzenetére


#82819712
törölt tag

Volt egy évfordulós ami nem indult el a gyári OCn és épp youtuberé volt nagy rebelliót is csapott érte, lehet nem válogatott... de ha mutatsz róla valami forrást az érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#338) subaruwrc


subaruwrc
félisten

khm esetleg segítenétek ?

rx 5700 superposition eredményekkel

el kéne helyezzek egy kártyát a sorban hogy hozza-e a gyárilag elvárhatót vagy sem.

thx

(#339) BReal válasza Qtya123 (#323) üzenetére


BReal
addikt

De RX 5700 XT-ből lesz 135000-140000 Ft-ért is custom. Ahogy írtam, nem a Strix árából kell általánosítani 1-1 VGA árára, mert irgalmatlanul, egyben irreálisan drágán adják.

(#327) Stillx: A lehető legszarabb ütemben sikerült beszerezni, de grat hozzá... :D Szerintem 1, max 2 héten belül 100 EUR-val olcsóbban tudtál volna gyorsabb kártyát venni az AMD-től. :D

[ Szerkesztve ]

(#340) Stillx válasza BReal (#339) üzenetére


Stillx
csendes tag

Az a 100 euró nem vág földhöz!! Amire kell(Apex, pubg) abban nem teljesít jobban az rx!! Hetekig meg nem akarok gép nelkül maradni. Gyengébb kivitelt meg nem ajánlok senkinek az 5700ból!! Tesztkörnyezetben jól néznek ki a hőfokok, de egy kis házban vagy nyáron bőven 80 fok fölé fog kuszni. Pl. az rtx soozatból meg lehet nézni, hogy mennyi eladó Ventust találni az aprón, nem hiába!!

[ Szerkesztve ]

(#341) BReal válasza Stillx (#340) üzenetére


BReal
addikt

Ha azonos körülmények között tesztelve (Strix vs. Pulse) 2 fokkal hűvösebb a Pulse, emellett terhelés mellett 1 dB-lel halkabb is, akkor ugyanabban a kis házban is hűvösebb és halkabb lesz. Hol látsz sok Ventus hirdetést HA-n? 13 találat van, amiből valamelyik keres ilyet, valamelyik GTX 1660 hirdetés. Egyébként azt is nyugodtan írhattam volna, hogy annyiért 2070 Supert is vehettél volna, nem kell feltétlenül AMD-ben gondolkodni.

Apexben pedig jobban fut az RX 5700XT a 2060 Supernél, ha az RX 5700 is előzi a 2060 Supert.

[ Szerkesztve ]

(#342) Stillx válasza BReal (#341) üzenetére


Stillx
csendes tag

Pl. a 8db. hasznalt rtx 2080ból 4db. a ventus....

(#343) BReal válasza Stillx (#340) üzenetére


BReal
addikt

Illetve ennyi erővel vehettél volna RTX 2080 Supert, mert akkor az a 200 EUR se vág földhöz. Egyszerűen a Strix iszonyat szarul van árazva, és ahogy egyre csökken a GPU-k fogyasztása, semmi pluszt nem kínál a gyengébb hűtésekkel szemben. Csak a márka és ROG fanatikusok vásárolják. Eladásokban kb. sehol sincs. Nézz végig a különböző Amazon oldalok bestseller GPU-inak listáján.

(#342) Stillx: Én 3 2080 Ventus hirdetést látok. Ebből az egyik 1080Ti-re váltana 2080-ról értékegyeztetéssel (ezt mondjuk nem teljesen értem). Milyen következtetést tudsz ebből levonni? Esetleg nem azt, hogy ezekből adják el a legtöbbet, ezért logikusan ebből lesz a legtöbb eladó használt is?

[ Szerkesztve ]

(#344) Stillx válasza BReal (#343) üzenetére


Stillx
csendes tag

Fullhdra ez is túl op!! Ekkora teljesítmenyre volt szükségem!!

(#345) BReal válasza Stillx (#344) üzenetére


BReal
addikt

Javítok: 4 hirdetés van, csak a Ventusra az egyiket nem dobta ki a kereső.

Oké, és azonos áron, függetlenül attól, hogy nincs szükséged nagyobb teljesítményre, nem a nagyobb teljesítményűt veszed? :D Később drágábban el tudod adni, mint az azonos árú, de gyengébb GPU-t. Sajnos zéró logikát látok az érvelésedben, így már kb. értem is, miért azt vettél, amit. :D

[ Szerkesztve ]

(#346) Stillx válasza BReal (#343) üzenetére


Stillx
csendes tag

Azt a következtetést vonom le, hogy a teljesítményt meg kell fizetni igy is ugy is. 150000ft nem kevés egy rx 5700ert sem!! Csak most mindenki meg van feszülve, hogy egy kicsit jobban jár!! Ki van ez találva rendesen!! Az eladó ventusokkal kapcs biztos igazad lehet!! Én elég felületessen futottam át a hirdetesek!!

(#347) Stillx válasza BReal (#345) üzenetére


Stillx
csendes tag

Akkor már tudjok, hogy totál hülyének nézel!! Szuper!!Remélem ezzel feldobtam a napodat!!

(#348) Phobosz90


Phobosz90
csendes tag

Sziasztok,
van valami különösebb oka hogy i5-9600k-val párosított tesztet sehol sem találok se 5700 se XT verzióval?
Elméláztam a gondolattal hogy inkább egy új AMD-t vennék használt 1080TI helyett de sehol sem találok számokat a neten róla..
Üdv és köszi a választ.

(#349) Noukoum válasza Kansas (#334) üzenetére


Noukoum
veterán

Gyönyörű darab :Y
Pár éve 980-ból akartam "hasonló" darabot

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#350) BReal válasza Phobosz90 (#348) üzenetére


BReal
addikt

Itt van pl. teszt 8700K-val. Kb. tized százalékra hasonló teljesítményt produkálhat 9600K-val is. Ilyen kártyákat teljesen fölösleges különböző CPU-kkal tesztelni, kivéve, ha nagyon belépő vs. nagyon csúcs CPU-t hasonlítanak össze (Pentium vs. 9600K-9900K). Ha nem 2080Ti van a gépben, akkor FHD-n a 2 CL (8000 és 9000) és a Zen2 CPU-k között kb. 0 különbség van (2080Ti-vel is 2-5% CPU típustól függően a 6+ magosok között), 1440P-ben pedig az a 0 is nullább lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.