Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Chaser válasza bobalazs (#7999) üzenetére


Chaser
titán

doomot esetleg játszol vele? pár furcsa dolgot vettem észre, egyik sem vészes, lehet driver függvénye is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8002) bobalazs válasza Chaser (#8001) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#8003) ßrainiac válasza Chaser (#8001) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ultran 144-re cappelve 1440p-n roccenesmentes.

Szerk. latest driver, 5700XT Pulse

[ Szerkesztve ]

(#8004) Chaser válasza bobalazs (#8002) üzenetére


Chaser
titán

a kérdés pedig:
ha a monitor lemegy készenlétbe game alatt - mondjuk ez nem tudom mért, legfrissebb w10 default -, utána nem ad képet már a doom, de megy, letenni sem lehet, csak ctrl+alt+del után jön vissza, vagy kilép
ez az egyik, másik pedig full hülyén "fogyaszt", menüben pl sokkal többet mint mikor már elindítom a játékot és spacere vár

ßrainiac
röccenés mentességgel nálam sincs gond 60hz-en, csúnya is lenne :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8005) bobalazs válasza Chaser (#8004) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt én nem tudom miért van, fogalmam sincs.

(#8006) hajbel válasza Chaser (#8004) üzenetére


hajbel
addikt

Nálam ilyenek akkor fordultak elő, amikor túlhúztam a kártyát.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8008) Chaser válasza bobalazs (#8005) üzenetére


Chaser
titán

lehet driver, mondjuk ez legyen a legnagyobb baj
super position tsztet néztél/néznél? régi bios mellett 3700 pont, új 4000 fölött valamivel

hajbel
nincs oc, teljesen default minden, pár órája még a régi bios mellett, de már fenn van az új, majd nézek másik drivert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8009) bobalazs válasza Chaser (#8004) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom melyik driver van nálad de csak kettő van, vagy max 3, szinte teljesen mindegy a hiba mindegyikben ott lesz szerintem.

Ott a driver leírásba:

Known Issues

DOOM™ may experience an intermittent system hang or application crash during gameplay.

Ismert hiba.

Ezt írtam már:

A superposition bencsmárk 1080p extreme 4085 pont nálam.

[ Szerkesztve ]

(#8010) Chaser válasza bobalazs (#8009) üzenetére


Chaser
titán

én meg a driver leírások ( : egyébként honnan tudod melyik driver van nálam? én sem tudom ((( : vmelyik idei, de nem a legújabb az biztos
5500xt mellett nem voltak ilyenek

szerk:
sp pont stimmel akkor :R vmelyik tesztben mintha 4400-et láttam volna új bios mellett

szerk2:
ßrainiac
vulkan

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8011) ßrainiac válasza Chaser (#8004) üzenetére


ßrainiac
addikt

DX vagy Vulkan?

(#8012) beef válasza bobalazs (#7953) üzenetére


beef
őstag

Ha a ref5700xt-n átállítom a pwm min-t MPT-vel (20 -> 15), onnantól a kártya a max 4500 fordulattal pörög, csak a delete SPPT segít. Illetve addig a Radeon settings sem tud elindulni.
Szóval egyenlőre maradok a hangos 1130 rpm-nél.

(#8013) hajbel


hajbel
addikt

Érdekes videó a driver helyzetről [link] Bíztató :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8014) tlac válasza tlac (#7937) üzenetére


tlac
nagyúr

végül megcsináltam a bios mod-ot a ref 5700 xt-n ez alapján

csak a venti minimum pwm-jét vettem le 20-ról 15-re
izgalmak nélkül, elsőre hibamentesen sikerült, működik is
üresjáratban egészen csendben van, terhelésre hangosodik, aztán visszamegy oda, ahol volt

a moddolt bios-ban összesen 2 byte változott az eredetihez képest
az egyik a ventibeállítása, a másik meg a fájl elején van, az tippre valami ellenőrzőkód lehet

[ Szerkesztve ]

(#8015) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Jó rég volt már egy kis SP teszt.. :) futtattam egy-egy auto_oc és auto_uv kört az új 20.2.2 driverrel...

Auto_OC: proci EDC 1 beállítással gyári hűtővel, 5700xt pedig gyári túlhajtással:

Auto_UV (1,156V):


Ti milyen eredményt kaptok..?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8016) AlienApollo


AlienApollo
tag

Azt olvastam valahol hogy a megemelt min RPM nem bug vagy valami új feature hanem most működik úgy ahogy eddig kellett volna. Minden szériánál meghatározta a gyártó mennyire engedi levinni a venti görbét. Nitro-n 26% , Gaming-X nél 20% , stb.

Ha ez így van akkor nem hiszem h ezen később javítani fognak pedig nekem semmi bajom nem volt a 10% minimummal. A 26% hangban pont határeset, ráadásul pár fokkal hűvösebb csak a 10-hez képest szóval kicsit indokolatlannak érzem.

(#8017) tlac válasza Aby_2014 (#8015) üzenetére


tlac
nagyúr

OC nélkül is nyomnál egyet?

(#8018) padam87


padam87
tag

A FAD ról ami eddig kijött (még nem vehető biztosnak, 100% ban megbízható infók inkább holnap)

BIG NAVI tease:

Roadmap:
Zen 3 - 2020 - 7 nm (+ ?)
Zen 4 - 2021 - 5 nm
RDNA 2 - 2020 - 7nm (+ ?)
RDNA 3 - 2021 - Unknown nm Node

+1
AMD CDNA as new compute gpu architecture

[ Szerkesztve ]

(#8019) padam87 válasza padam87 (#8018) üzenetére


padam87
tag

HW RT confirmed for RDNA2
Performance-per-watt another +50% (100% total) from GCN

(#8020) Aby_2014 válasza tlac (#8017) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Hát érdekes eredmény, rosszabb mint az UV-nél kapott :U

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8021) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Aggresszív hűtés (78%) + manual_oc 2084 + 25% power limit :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8022) r3v0Lut10n válasza arnoldito (#7997) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

Működik köszi, csak ki kell tapasztalnom mi a legjobb beállítás az igényeimhez ;)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#8023) bobalazs válasza padam87 (#8019) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennek az AMD találgatósban a helye.

(#8024) goccer


goccer
aktív tag

Arra van esély hogy valaha kiadnak egy olyan drivert, ami engedi idle-be menni a vram órajelet natív frissítési frekvencián?

(#8025) bobalazs válasza goccer (#8024) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs, ha a monitorod nem szabvány időzítéseket használ, magadnak kell megoldani, egyéni felbontás készítésével.

(#8026) goccer válasza bobalazs (#8025) üzenetére


goccer
aktív tag

Hmm, 144Hz-es monitoromat le lehet rakni 120Hz-re a programjával és akkor leveszi a vramot. Őszintén a kettő frekit nem tudom megkülönböztetni, úgyhogy csak placeboként rakom 144-re néha amikor CSzek. De ha jól értelek ennél sokkal jobb megoldás nem is lesz. Talán olyat tudnék elképzelni, hogy a driverben bizonyos játékok profiljában felül lehetne írni a Hz-et és akkor automatikusan váltogatna :F

(#8027) tlac válasza Aby_2014 (#8020) üzenetére


tlac
nagyúr

bár nekem gyengébb számok jöttek ki, de nálam is az undervolt-ra nagyobb lett a pontszám, mint alapjáraton
szerintem a kisebb hőtermelés miatt tovább boost-ol

(#8028) AlienApollo válasza bobalazs (#8025) üzenetére


AlienApollo
tag

nálam érdekes módon ha CRU-val megoldom LCD standard - back porch állíttással szépen visszaveszi, aztán indítok egy játékot és pár perc után kettéfagy amiből arra következtetek, hogy nem véletlenül nem veszi vissza hanem stabilitási problémák miatt... de az is lehet hogy csak én vagyok hülye a CRU-hoz még mindig. Amúgy így volt belőve: [kép]

(#8029) bobalazs válasza AlienApollo (#8028) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem nem elég a LCD Standard. Nem működik tőle a driver. Magamnak kellett kisilabizálnom, redditen kaptam segítséget egy másik 75 hz.-es tagtól és az ő beállításaival sikerült levennem az órajelet.
Pl.
optimális: [link]
gyári és a standard összehasonlítva: [link]
A hangsúly a backlight porchon volt, illetve a vertikális szinkron Mhzén., optimális beállítással adja csak a 200 MHZ idlet-.

[ Szerkesztve ]

(#8030) bobalazs válasza goccer (#8026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Játékban teljesen mindegy milyen hz.-et állítasz mindenhogy maxon fog futni a vram, ott nem számít.
Régen használtan profil váltót, win 10en jól jött, két fájlal tudtam megoldani a 120-144 hz közötti kapcsolgatást. [link]

Then right-click Desktop -> New -> Shortcut
Type the location of the item:
"C:\Program Files (x86)\12noon Display Changer\dccmd.exe" -quiet -depth=max -width=1920 -height=1080 -refresh=120

Then right-click Desktop -> New -> Shortcut
Type the location of the item:
"C:\Program Files (x86)\12noon Display Changer\dccmd.exe" -quiet -depth=max -width=1920 -height=1080 -refresh=144

Aztán lesz két fájlod amivel tudod váltani.

(#8031) goccer válasza bobalazs (#8030) üzenetére


goccer
aktív tag

Igen, ezért lenne jó ha automatikusan váltana 120 és 144 között ha játékot indítok, majd vissza.
Köszi a linket, ezzel pár kattintást lehet spórolni a mostani gyakorlatomhoz képest, de mégjobb lenne ha ez valahogy automatikusan működne. Hozzáteszem az egész nem ér annyit, hogy ezzel többet foglalkozzak, hacsak nem lehet a jövőben driverből megcsinálni ezt pár kattintással.

(#8032) Aby_2014 válasza tlac (#8027) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Hétvégén majd próbálkozom manual_oc és az UV párosításának segítségével a legjobbat kihozni a rendszerből :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8033) arnoldito válasza r3v0Lut10n (#8022) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na szuper! :C

(#8034) Chaser


Chaser
titán

ufóéknál 99e pár száz ft az 5600 xt pulse, fene a szájukat ( : 5e-rel többért vettem 2-3 napja, annyiért ajándék, 5e-rel többért is az volt :d

nitro 5700 xt-k felbontott/teljes garosak meg 150e, azokkal valami gond van hogy így mennek vissza?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8035) r3v0Lut10n válasza Chaser (#8034) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

Személy szerint semmi gondom vele, elégedett vagyok :) Pár ismerős is zsákolt be 400GBP-ért és mindenki elégedett. Előtte volt nálam próbára egy XFX THICC III (nem II) ... na azt nagyon nem ajánlanám (főleg gpu slot pozíció miatt bizonyos lapokon)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#8036) duvi válasza Chaser (#8034) üzenetére


duvi
nagyúr

"nitro 5700 xt-k felbontott/teljes garosak meg 150e, azokkal valami gond van hogy így mennek vissza?"
Haverral négy hónapja vettünk 5700XT Nitrokat (Alza kuponakcióban) és maximálisan elégedettek vagyunk vele. Driverből mindketten a 19.12.1-et használjuk.

(#8037) curmpli


curmpli
tag

https://www.tomshardware.com/amp/news/amd-drivers-update-download-adrenalin-2020

ez igaz? Megoldotta a problémákat?

(#8038) bobalazs válasza curmpli (#8037) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem mindenkinek, nem mindet, de kevesebb a hiba mint volt.

(#8039) Chaser válasza r3v0Lut10n (#8035) üzenetére


Chaser
titán

& duvi :
mennyire hangos? nálam már a két venti gerjesztett légörvénye is zaaró tud lenni 1000 rpm felett, 5600 xt pulse játék alatt ritkán megy 1000 rpm fölé ha full gpu load a játék akkor sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8040) tlac válasza duvi (#8036) üzenetére


tlac
nagyúr

5700XT Nitrokat (Alza kuponakcióban)

így mennyibe került?

(#8041) duvi válasza tlac (#8040) üzenetére


duvi
nagyúr

157K - 8K az eladott játékkódok= 149K volt a vége.

(#8042) R3laX válasza tlac (#8040) üzenetére


R3laX
addikt

Vicces, de nekem pont ezzel a driverrel (20.2.2) csinált a BF5 Black screen-t, úgy, hogy előtte DDU pucolás volt. Furcsa volt, ezért rányomtam pár gyári visszaállítást Adrenalin-ban, meg MSI AB-ben is. Azóta nem csinálta.

Előtte egyedül a 20.2.1 csinálta csak, többi nem.

[ Szerkesztve ]

(#8043) fox_mulder


fox_mulder
tag

Alakul ez kérem. Adrenalin 20.2.2 driver fent és a mpl progival a 33% minimum Fan-t le vettem 15%-ra és most boldogság van és csend. Már csak annak kell kiderülni, hogy elég stabil e a játékok alatt, majd hétvégén nyúzom kicsit. A szóban forgó kártya Gigabyte RX 5700 Xt GAMING OC 8G.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#8044) duvi válasza Chaser (#8039) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez a háztól is függ. Nálam az asztalon van a ház, nagyon közel a fejemhez. Az előző házamban - FD Define R5 - elég csendes volt, de az kimondottan hangszigeteléssel készül. Csak komolyabb terhelésnél (Pl. Breakpoint 1440P/144Hz/max. graf) volt egy kis hangja. Az új házamban FD Meshify S2 kicsit hangosabb (elől és felül nyitott, így jobban szellőzik), de itt is inkább a házventik (Silent Wings 3 140mm PWM High Speed) hallatszanak. Én silent biossal használom, hogy a lehető leghalkabb legyen. Valamit, valamiért. Teljesítmény vs. hangerő. Ha nagyon kényes vagy a hangerőre, akkor lehet, hogy jobban jársz a jelenlegi 5600XT-vel.

(#8045) szacsa33 válasza Chaser (#8034) üzenetére


szacsa33
tag

Ha már így rákérdeztél az én 5700 XT-m ma jött vissza gariból ,illetve cserélve lett.

szacsa

(#8046) r3v0Lut10n válasza Chaser (#8039) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

Nekem silent base házban kuksol, de előtte egy Zotac 1070-esem volt - ezt szintén csendesnek találom. Kb 1300 rpm-ig nem igen hallani. Én úgy állítottam be hogy játék alatt 1500 körül pörög, teljesen elfogadható hangerővel. De háztól sok függ, ha játék alatt 21dB alatti a cél akkor jó kérdés ..

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#8047) Chaser válasza duvi (#8044) üzenetére


Chaser
titán

persze, én letettem a házról, csak a szívás volt vele, egyébként is szeretem "pőrén" látni az alkatrészeket, vga-n kívül csak egy nvme ssd van, por miatt drága ház helyett vettem egy légtisztítót ami egyébként is jól jött, - szerencsére extra halk az is - végre összejött a kvázi néma gép, nagyobb teljesítmény miatt nem fogom "elrontani", de így 150e-ért elgondolkoztam a nitron, de akkor lehet 5700 sima pulse lesz ha cserélek, ahogy nézem szögre ugyanaz mint az 5600 xt
párom vmelyik ac-vel játszott, nem a legújabb, talán syndicate, azt hittem 1440p@60-at "ultrán" csukott szemmel tud az 5600 xt, de ahogy utólag nézem még 5700 xt-nél is rezeg a léc ( :

szacsa33
nitro? mondjuk bármelyik megmakkanhat, nekem csak az furcsa mért van több felbontott 5700 xt nitro ufóéknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8048) Televan74 válasza Chaser (#8047) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mert mást vártak azért az összegért amit fizetniük kellett egy 5700 XT Nitroért. 14 napos elállás nagy fegyver a vásárló kezébe,és kiszúrás a bolttal.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8049) szacsa33 válasza Chaser (#8047) üzenetére


szacsa33
tag

Gigabyte Aurus.Működött csak nem volt rajta silent bios,pontosabban nem működött abban az állásban a kártya és nem lehetett sem írni sem olvasni a bios-t.Ufós ez is.Egy hónapig nézegették hátha meg javul. :DDD

szacsa

(#8050) Chaser válasza Televan74 (#8048) üzenetére


Chaser
titán

nyilván, de elvileg jó hűtésű, driverek is egyre jobbak
ez a 14 napos dolog a legjobb, ha ez nem lenne nem rizikóztam volna meg sem az 5500 xt-t, sem az 5600-ot :) személy szerint épp elég pénzt hagytam ufóéknál, ha esetleg ez visszamegy nem rokkannak bele - főleg h most is drágábban akarják adni a felbontottat játék nélkül, mint az újat játékkal :d -, de lehet csak simán eladom, majd kitörpölöm, nem akarok vga-t cserélgetni legalább két évig, végre nincs cw sem
komplett gépbe simán elsózza a boltok 99%-a a visszavitt alkatrészt - sajnos -, szóval nem vágnak eret, oledet sem vettem volna ha nincs ott a lehetőség h visszavigyem ha úgy érzem fölös pénzkidobás volt

szacsa33
ezt zafírnál szépen megoldották, elvileg az origi silent és performance bios ugyanaz volt, flash után nem tudom, elég silent &performance ez a mostani :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.