Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Bossp válasza Shkiz0 (#1550) üzenetére


Bossp
addikt

több játékot is ráindítottam, nekem ennél már +30%-ot enged.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1552) proci985 válasza odorgg (#1547) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ref 7970 / 290Xel nincs tapasztalatom.

a gyari hutos 290X Matrix Platinumnal halkabb, eddig olyan 2500 fole nem ment a (tenyleg nagyon minosegi) ventije, de pl a timespy runt igy 2100on zarta.. szoval lehet hallani, de azert boven nem porszivo. kb a 970 G1 volt talan meg ilyen, hogy uresben kvazi nem lehet hallani, terhelve meg elfogadhato.

viszont meg nem sikerult huzamosan telibeterhelnem. trukkos a kartya, mert ha nem kell a teljesitmeny akkor nagyon agresszivan azonnal visszaveszi az orajeleit meg 290X viszonylatban is, es pillanatok alatt visszahul. ereje meg annyi van, hogy amit neztem, azt 5760x1080ban is vitte rohogve 60fpssel. talan Far Cry 5 alatt egy hajszalnyival lassabb a vizezett 1050 / 1040en jaro 290X CFnel, de kb az fekudt messze a legjobban az emlitett setupnak.

temp es junction kozott eddig max 12 fokot lattam.

ja igen, NZXT630 a haz korbevizezve es eppen le van kapva a burkolat mert rosszalkodik az egyik 200as venti es lehet ra kene tolteni a vizre.

szoval elso tapasztalatok, erdemes csinjan kezelni oket, de a gyari huto korantsem annyira rossz, mint a reviewek alapjan szamitottam ra. egyebkent a hexus fele washer modot hazilag is tudtam volna prezentalni, lehet egyszeruen arrol van szo, hogy pre-production darabokat kuldtek ki tesztelni, vagy en fogtam ki egyet ami rendben van.

alulfeszt / oct meg nem probaltam wattmanban, de ott a gomb ra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1553) Bossp válasza Shkiz0 (#1550) üzenetére


Bossp
addikt

Valami valamivel ossze akad. 4 watt difi van +30% es default kozott.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1554) odorgg válasza Shkiz0 (#1548) üzenetére


odorgg
addikt

Vannak érdekes dolgok. Volt anno egy 7970-em, ami 22 fok alatt nem adott képet, felette viszont indult szépen, és sosem fagyott ki, illetve semmi hibát nem produkált.
Kénytelen voltam elintézni, hogy legyen más baja is, mert a szervizben biztosan visszadobták volna ezzel a problémával.

(#1552) proci985

Akkor szerintem én sem fogok panaszkodni, nálam fullhd-val kell hogy csak megbirkózzon, ráadásul freesync 75Hz a szürke hétköznapokon, szóval nem lesz gond a hangjával talán. :)
Nekem volt ref mindből, Vega 56 is, de sajna egyik sem nyerte el a tetszésem, kb mind egy kaptafán készült, ami a ref hűtést illeti.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1555) proci985 válasza odorgg (#1554) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem utolso ref kartyam a hd3870 volt amit mindenki imadott, hogy mennyire jo a hutese, aztan ket honappal kesobb mar egy HR03GT volt rajta.

fHD 75on jellemzoen rohogve kene vinnie, oda kis tulzassal egy fele ilyen eros kartya is eleg jellemzoen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1556) Shkiz0 válasza Bossp (#1553) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Chill meg ilyesmi ugye off?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1557) Shkiz0 válasza odorgg (#1554) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem mondod, hogy vannak anomáliák?
Estére nálam is crasselt. Utána kivettem, körbeforgattam a kezemben, mondom bármit látok e rajta. Visszatettem, azóta is megy :D
De előbb pl olyat csinált, hogy 60-70%-ra állította rögtön a ventit indulás után.
Tehát álltak a ventik, aztán ahogy melegedett a kártya, majd el kellett volna kezdenie szépen fokozatosan emelni a fordulatot, e helyett 0-ról szinte rögtön 66%-ra vette fel, miközben a hőmérsékletek nem indokolták.
Ránéztem driverben alapon (auto) volt. Mind1 volt, hogy game, vagy teszt ezt csinálta.
Aztán venti vezérlést átváltottam kézire, majd semmit sem állítottam csak visszatettem újra automatikusra, és most meg megjavult, és 45%-tól nem is megy többet, így 1340rpm-et forog, és csendes.
Szóval tényleg X akta.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1558) Shkiz0 válasza Bossp (#1553) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2h apex után
Chill OFF, Anti-Lag ON, FS ON, GPU fesz @UV 1.100V

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1559) L4mie válasza odorgg (#1554) üzenetére


L4mie
veterán

Ilyen nekem is volt 6850-el, fottasztásokon lévő
Mikrorepedések okozzák amik a dilatációtól eltűnnek és magasabb hőmérsékleten gyönyörűen megy a kártya. Enyém visszament a gyárba ott kapott egy sütést....na..mire elmagyaraztam a szervizben, hogy hidegben fős, de utána szuper...nekik meg hűtőbe kellett tenniük, hogy reprodukálják a hibát....3honapig volt náluk.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1560) tibi14 válasza Shkiz0 (#1558) üzenetére


tibi14
tag

Szia!
Esetleg BF1, vagy 5 megvan? Megnéznéd nekem, 64 fős breakthrough mit megy a kártya?

(#1561) Bossp válasza Shkiz0 (#1558) üzenetére


Bossp
addikt

Ddu+friss driverrel is ennyi volt nem hiszem este meglesem. De After Burnerre gyanakszom.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1562) Exodion válasza Shkiz0 (#1558) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ez a Strix 2h anthem után (3440x1440):
Chill OFF, Anti-LAG ON, RiS ON, FS OFF (vibrál a monitorom FS-el :D)

[ Szerkesztve ]

(#1563) Busman012


Busman012
csendes tag

Üdv!

Egy ideje én is az 5700XT táborát erősítem "sajnos".
19.9.2-es driver van fent a gépemen (legújabb), de elég sok játéknál alacsony FPS, vagy FPS droppot tapasztalok. (Grafikai beállítás szinte lényegtelen) Kicsit belemerültem a témában és nem egyedi az esetem. Legtöbbet külföldi fórumok vannak ezzel tele. Régebbi driverek nem jöhetnek nálam szóba, mert kép hibákat okoznak! (El megy a kép, stb...) 19.9.2 vel nincs gondom ez ügyben. Nem tudom az AMD akarja e ezeket a problémákat javítani, vagy inkább már csak a jövő játékaira koncentrál, amikhez majd írnak normális drivert.
Legszívesebben vissza kérném a pénzemet és elfelejteném a márkát....
Jelenleg PUBG-t játszok csak, ez úgy ahogy megy, de itt is vannak FPS droppok. FIX 60 FPS-t nem tud megtartani a kártya egy 60Hz-es monitornak v-sync mellett. Ez se egyedi probléma erről is sokan panaszkodtak, hogy nem tartja meg, a régi GTX kártyát ha vissza teszik nincs gond....

Tegnap felraktam a Metro Exodus játékot. Szinte játszhatatlan a gépemen.... Sötét helyeken ahol a lámpát használni kéne nem tudom mert 30 fps-em lesz, ez mellett tele van FPS droppal az egész játék, grafika mindegy. Készítettem erről egy videót ULTRA,HIGH, LOW grafikával nézzétek az FPS számot..... (LINK-re kattintva)
Adjam el a kártyát vagy várjak hogy az amd meg ment??? :(
METRO alább...
[link]

(#1564) odorgg válasza Busman012 (#1563) üzenetére


odorgg
addikt

Malmozik a GPU, a processzor, meg minden. Egy friss OS-el megnézném, amin csak driver van és pár game, se afterburner, se egyéb oc, vagy monitorozó progi. Ez valami szoftveres probléma lesz az biztos.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1565) Busman012 válasza odorgg (#1564) üzenetére


Busman012
csendes tag

Tegnap raktam újra a gépet.... :(

MSI okozhatja vagy mikre tippelsz még? Előre is köszönöm... :(

(#1566) Busman012 válasza odorgg (#1564) üzenetére


Busman012
csendes tag

Az MSI-t a hőmérséklet miatt szoktam használni monitorozás céljából. Meg a manuál FAN Speed miatt.

(#1567) Bossp válasza Busman012 (#1566) üzenetére


Bossp
addikt

Az én problémámra is az After Burner-re gyanakszom :D Wattmannal alapbol tudsz monitorozni probald ki. CCleanerrel szedd le az after burnert.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1568) ScomComputer válasza Busman012 (#1566) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az msi ab és a wattmann nem szeretik egymást, vagy az egyik,vagy a másik....
Nálam úgy volt jó,hogy a drivert az eszközkezelőből tettem fel(csak a driver,semmi más),és így jól ment msi ab-vel is...

(#1569) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Amúgy custom 5700 XT-ből melyik a best buy most olyan 150k környékén?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1570) odorgg válasza Busman012 (#1566) üzenetére


odorgg
addikt

Az első tippem az lenne igen, MSI Afterburnert iktasd ki, de leginkább fel se telepítsd os install után. És így nézd meg mit mutat. Engem már rengetegszer megszívatott, össze vissza kutyulja a kártya beállításait, főleg ha a kártya AMD. Ráadásul a Navi nagyon friss még, nem hiszem hogy az AB képes vele hibamentessen együtt működni. Majd egy fél év múlva esetleg rá lehet próbálni, de egyenlőre nem erőltetném az biztos.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1571) ScomComputer válasza Szőrös  (#1569) üzenetére


ScomComputer
veterán

[link] Itt kettő van, de én a powercolor, standard-ot venném..154-ért [link]

[ Szerkesztve ]

(#1572) Busman012 válasza odorgg (#1570) üzenetére


Busman012
csendes tag

Egyébként a 3DMARK pontszámaim jók lettek, Fire Strike Time Spy is. Akkor javasolsz egy újra telepítést MSI nélkül?

(#1573) Busman012 válasza odorgg (#1570) üzenetére


Busman012
csendes tag

Ezzel kezdtem amikor megjött a kártya. (3DMark)

(#1574) phgergo


phgergo
aktív tag

Referencia huteses Asus 5700xt kartyam van, egy amd 3700x proci mellett, egy sisma 75hzes full hd monizorral hasznalom amit majd le szeretnek cserelni egy 2ks monitorra. Jelenleg nem vagyok elragadtatva a gep teljesitmenyetol :( Kiad az Amd egy ersnek mondhato kartyat de szoftveresen baszik ra. Varok meg vele, de ha nem lesz jo akkot kenytelen vagyok valtani 2070re :(

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1575) odorgg válasza Busman012 (#1572) üzenetére


odorgg
addikt

Első körben MSI uninstall is elég, ha nem jó akkor mehet neki CCcleaner, ha még mindíg nem jó akkor os reinstall.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1576) odorgg válasza phgergo (#1574) üzenetére


odorgg
addikt

Mi a baj a teljesítménnyel?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1577) ScomComputer válasza Busman012 (#1572) üzenetére


ScomComputer
veterán

.....(#1568)...... ;)
Az msi tökéletesen támogatja a navit,mivel még az msi kártyákat ezzel is hirdetik,aki mást mond az csak a kis újából szopta,mert hivatalosan nincs ilyen információ,hidd el én több navit is kipróbáltam...
Itt az előbbiekben említett módszerrel semmi gond nincs... [link]
Nem kell új win telepítés ez badarság.... :N

(#1570) odorgg:
Te milyen 5700xt használsz most ? Lehet kellene adatgyűjtéshez egy kis teszt...de majd írok pü-t...Köszi szépen !

[ Szerkesztve ]

(#1578) odorgg válasza ScomComputer (#1577) üzenetére


odorgg
addikt

Az MSI AB sosem fogja tökéletesen az AMD kártyáit támogatni, nekem ez a személyes tapasztalatom, bármit is mond az MSI...

Egyenlőre semilyen kártyám nincs, ma vagy holnap jön az 5700, de nem az XT, azt elengedtem.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1579) Busman012 válasza odorgg (#1578) üzenetére


Busman012
csendes tag

Wattmannal is ugrál a GPU órajele.... Ez okozhatja droppot? 600-700 mhz ugrás továbbra is van mint az MSI afterburnerrel volt.... :(

(#1580) Busman012 válasza ScomComputer (#1577) üzenetére


Busman012
csendes tag

Nekem sajnos a GPU órajele nem ilyen fix..... :(

(#1581) proci985 válasza Busman012 (#1579) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az normalis, ha nincs eleg terheles

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1582) phgergo válasza odorgg (#1575) üzenetére


phgergo
aktív tag

Vannak jatekok amiknel nem erre szamitottam. Pubg epphogy 60 fps, nehop kisebb nagyobb drop. Hunt mediumon van csak fix 60 fps... Biztosan engine programozasi gondok is vannak de idegesito. Bfv ultra / high 60 fps az viszont jo. Elgondolkozzam 144hzes monitoron de amig ilyen fps szamok vannak felesleges, akkor marad egy 60-70hzes 2ks monitor.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1583) Busman012 válasza phgergo (#1582) üzenetére


Busman012
csendes tag

Üdv! A pubg nekem is droppol 1080p ben.... Mindegy a grafikai beállítás akkor is van droppom sajnos.... FIX 60-at nem tudja tartani a kártya sajnos....

(#1584) Bossp válasza phgergo (#1582) üzenetére


Bossp
addikt

Milyen felbontason van 60fps ed BF V alatt? 4k? Mert akkor normalis igen:D. Nekem ultra alatt picivel nem igen megy 100 ala 144 hz es monitoron.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1585) phgergo válasza Bossp (#1584) üzenetére


phgergo
aktív tag

Milyen procid van? Amugy fullhd

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1586) Exodion válasza proci985 (#1581) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nekem 3440x1440 ultrán is magasabb az FPS mint neked a videón, 46-61 között ugyanazon a helyen. Afterburner-t én is használok nem csinál semmit. Van mellette WattMan is egyáltalán nem akadnak össze. Nálam a GPU Tweak II nem működik helyette :DD .

(#1587) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Jelentem, B450-re az abba bios megoldott nálam minden problémát.. Játékok nem crashelnek, minden fluid. Az usb-s hangkártyám hangja nem megy el csak úgy random. Ezek szerint nem csak a procit érintő dolgokat javították hanem a chipsetet is, csatolók kezelését is.. Telepítés erősen javallott :C

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#1588) phgergo válasza galaktikus (#1587) üzenetére


phgergo
aktív tag

Alaplapi driverre gondolsz? Nekem is asus b450m gaming van

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1589) alázógyík válasza phgergo (#1588) üzenetére


alázógyík
őstag

A legutolsó biosra gondol.

(#1590) Bossp válasza phgergo (#1585) üzenetére


Bossp
addikt

2700X 4300-ig boostol all core/thread. Full hd-n kiakadna a 144 siman:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1591) Bossp


Bossp
addikt

Alaplap bios-nak lehet bármi köze hogy meddig boostol a kártya?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1592) phgergo válasza Bossp (#1590) üzenetére


phgergo
aktív tag

Peocihoz kapott rgb-s hutom van rajta, azzal meddig erdemes boostolni ryzen master progival? Sose boostoltam meg.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1593) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Az OFF-ot legyetek szívesek befejezni.... !!

(#1594) galaktikus válasza galaktikus (#1587) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Bakker ezt rossz topicba írtam.. Sry :))

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#1595) Shkiz0 válasza tibi14 (#1560) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs fent sajna.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1596) BReal válasza phgergo (#1582) üzenetére


BReal
addikt

PUBG átlag 90 fps, 1% low 60 fps. 50%-kal több fps, mint nálad. Illetve hiába jobb 15%-kal a 2070S-en az átlag fps, 1% low értékekben a PUBG benchmark végéig jobb az 5700 XT (60-59).
BF V FHD-n 60 fps? Azt hogy? Kb. 100-110 átlagnak kéne lennie ultrán.

(#1563) Busman012: 400-500 MHz-en van a kártyád, amikor a 40-50 fps-eket mutatja. DX11-en kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#1597) phgergo válasza BReal (#1596) üzenetére


phgergo
aktív tag

Ma este ha hazaerek a melobol ujra rakom a windowst es csak egy amd drivert rakok fel. Ha akkor is ugyan ezt produkalja a vga akkor kicsereltetem.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1598) ScomComputer válasza phgergo (#1597) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez milyen 5700 XT ?

(#1599) BReal válasza ScomComputer (#1598) üzenetére


BReal
addikt

Írta, referencia ASUS.

(#1600) phgergo válasza ScomComputer (#1598) üzenetére


phgergo
aktív tag

Referencia asus.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.