Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Kódos válasza Albigator (#5000) üzenetére


Kódos
aktív tag

No offense,de szerintem szimplán csak a kártya nem szeret téged. :DDD Ennyi hiba jelenséget,és fajtát eddig nem láttam még ezen a forum szálom :D Szerintem engedd el és irány a zöld.Ahoz képest elég jól birod én már kivágtam volna az ablakon.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#5002) Shkiz0 válasza Albigator (#5000) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most nem azért de miért nem viszed át egy haverodhoz a kártyád, és nézitek meg ott hogy viselkedik, nem kéne ennyit szívj, hogy eldöntsd mi a rossz.
Mert én csak azt látom, hogy egy helyben toporogsz a hibakereséssel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5003) Albigator válasza Kódos (#5001) üzenetére


Albigator
őstag

De még most se tudom h nálam van-e a gond, vagy tényleg a hw-es szinten kuka a VGA.

Igen többet már nem szívok vele, 12 napon vagyok de tegnap már írtam alzának, hogy elállok a rendelésemtől. (Válasz még nincs ugyebár...)

A kérdés h másik AMD-s kártyával is szívni fogok vagy nem? :D

(#5002) Shkiz0

Sajnos nincs olyan havarom akihez ez a kártya beférne és tudnánk nyugdtan tesztelni..
Tényleg egy helyben toporgok, de ami tőlem telt úgy érzem megtettem mindent, a hibák orvoslására, vagy megelőzésére.

[ Szerkesztve ]

(#5004) R3laX válasza Albigator (#5000) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem is csinált már ilyet... majd javítják, nem nagy szám. 20-ból 2x :D. Létező probléma, legalábbis nálam már volt :). Játssz egy kicsit vele inkább. Használd arra, amire vetted. Ne folyamatosan a hibáit keresd.

De akkor most nem fagy ki állóhelyzetben a masina nem? Szóval az OC volt a gond. Szerintem már túl ráfeszültél. Sima 5700 sem lesz jobb. Vegyél akkor egy 2070 Supert, én max arra mennék át, de az "kicsit" drágább :).

szerk.: Egyébként tényleg az utolsó driver óta tök meg vagyok elégedve a kártyával. Szépen visz mindent, még a kényes "sz@r" játékokat is.

[ Szerkesztve ]

(#5005) Albigator válasza R3laX (#5004) üzenetére


Albigator
őstag

Játszani már nincs kedvem kb 20 perce kapcsoltam be gépet és a hibát nem keresem csak jön. ;]
Nem csak az OC volt a gond, amúgy is fagyott/újból indult, "hót" tisztán alapon...
Pl 19.12.1 driverrel legutóbb. Ezért vissza is álltam egy régire... (aláírásomban ott a driver történetem.. :D )

De most mikor mentem be a BIOS-ba ott is egy rövid időre láttam ilyen kép elmosódást, kockásodást vagy mit...
Aztán szépen lassan elmúlt ahogy mozgattam az egeret.. :F
(Nem állítottam semmi fontosat, csak ventiket...)

Szerk2.:
Igen Nvidiát vehettem volna jó árban, még az alzás kuponozás (kombinációval működött).
Most jelenleg én is drágának tartam a konkurens kártyákat így nem váltanék szívesen.

Lehet az lesz, h megy vissza a 6 gigás 1060-om, azzal még úgy-ahogy el vagyok FHD-n és kivárok mi lesz a közeljövőben..

[ Szerkesztve ]

(#5006) R3laX válasza Albigator (#5005) üzenetére


R3laX
addikt

Hm, akkor lehet tényleg hardver gond lesz, de mondom ez a driveres geb@sz nekem is volt már és semmi baja a kártyának. Bios minden ok a kártyán? Nincs vmi mókolt vacak rajta? Meg nem tudom hogy viszonyul a lapod ehhez a kártyához... de annyi probléma felmerülhet tényleg, most meg lehet az új bios nyavajog. de ha teljesen alapon is újraindul passz. Mondjuk én a Furmarkot sem indítottam el már vagy 10 éve :).

hmhm, na majd holnap leszek... jóécc

[ Szerkesztve ]

(#5007) Albigator válasza R3laX (#5006) üzenetére


Albigator
őstag

Vicces h Furmarknál semmi probléma nem volt még a legelején (2. driver, 19.9.2) , 260 wattot bekajált és 30 percig simán kínóztam a kicsikét és nem volt gond... [előzmény link]

OC-s BIOS-t h mókolták-e nem tudom...

JÓ8.. Nekem még kajálnom és fürdenem kell aztán később alvás, majd 6-kor kelés... :((

[ Szerkesztve ]

(#5008) MiklosSaS válasza Albigator (#5003) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem enged el a Radeont. Nálad valami nagyom ütközhet, mint a kollega is írta, 10 embernek együtt nem volt annyi híbája mint neked az elmúlt 3-4 hétem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5009) fanti válasza Albigator (#5007) üzenetére


fanti
addikt

tényleg nagyon sajnálom, hogy így jártál....

én épp most hagytam abba a 4 órás BF1 multit, QHD felbontáson, Ultra-n, Freesync-el (75Hz) miközben a 19.12.1-es driver Ctrl+Shit+O monitorozójával figyelgettem a történéseket, az FPS számláló 75-ön volt bebetonozva végig.

mondjuk a BF1 szereti a Navit, de ennyire? :))

teljesen elégedett vagyok a Sapphire 5700XT Nitro+ kártyámmal, és az egész AMD-s konfigommal.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5010) Albigator válasza MiklosSaS (#5008) üzenetére


Albigator
őstag

Rendben köszönöm a választ, megfontolom bölcs szavaid.. :R

#5009) fanti

Én is, hidd el. De aztán ha mégis vmi hw-es gebasz van/volt és emiatt pártokok el VGA terén az AMD-től, az megbocsájthatatlan hiba lesz tőlem.. ;] Nem? :D

(#5011) fanti válasza Albigator (#5010) üzenetére


fanti
addikt

Tényleg nehéz helyzetben vagy komám, de szerintem mindent megpróbáltál. Hogyan tovább?

Strix?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5012) Albigator válasza fanti (#5011) üzenetére


Albigator
őstag

Hát komám a válasz az aláírásomban van.. ;)
De majd még meglátom h-h lesz. :D

(#5013) Tyrel válasza Albigator (#5012) üzenetére


Tyrel
őstag

Miért vetted át a Strix-et ha ki sem akarod próbálni? :N
Pont jó lenne referenciának, hogy a bontott Nitróval van-e valami gond vagy a gépeddel... :U

Nemtom amúgy feltűnt-e hogy oldalakon keresztül olyan emberekkel beszélsz akik megelégedéssel használják a Navi-t, vagy ami gondjuk épp volt azon is segített a 19.12.1 driver, kb. az az emberek legnagyobb problémája hogy 10% vagy 20% OC-t bír-e el a kártyájuk... csak nálad sz*r.
Nem igazán tudom követni azt a logikádat, hogy itt köpködöd meg eladod meg biztos vagy benne hogy a géped többi része szent és sérthetetlen és nVidia kártyával hirtelen minden 101%-osan fog működni... pláne hogy némelyik javítási ötletet teljesen figyelmen kívül is hagytad... :U

Persze menj a zöldekhez isten hírével, nekem nem fog hiányozni a károgás, csak fura hogy mindenki játszik meg OC-zik ezerrel, neked meg félóránként kifagy a géped. Ha a Navi vagy a Radeon Software lenne ennyire rossz, akkor mi is szívnánk mint a torkos borz... :N

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#5014) alázógyík válasza Tyrel (#5013) üzenetére


alázógyík
őstag

+1

(#5015) MiklosSaS válasza Tyrel (#5013) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem is eleg rendesen "santit"a kollega. Meg aztan mar unom hogy 10 hozzaszolasbol 7 az hogy a kollega kartyaja nem mukodik rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5016) Albigator válasza Tyrel (#5013) üzenetére


Albigator
őstag

Mert az tök természetes h alapon is szar a gépem meg fagy/újból indul, kockásoodik a kép persze. Friss alap driverrel, úgyhogy a proci RAM is alapon van. Oké. ..

Te ha jól emlékszem a ryzenes topikban sírtál sokat vagy az alaplappal vagy a DRAM calulatorral kapcsolatban de bocs ha rosszul emlékszem..

Elmondtam 10xer miért vettem a másikat de többen mondták h lehet masik navival is ez lesz, mert valami nagyon nem klappol nálam és vmi összeakadhat..

Ha nem sikerül eladni akkor szépen kussban tesztelni fogom azt is és nem írok ide semmit mert az érzékeny lelkűek mint te, megsértődnek...

[ Szerkesztve ]

(#5017) Mumee válasza Albigator (#5016) üzenetére


Mumee
őstag

Erre visszautalnék azért. [link]
Szóval nincs risk benne, ha felbontod azt is.

(#5018) Albigator válasza Mumee (#5017) üzenetére


Albigator
őstag

Ja köszi tudom már. Majd meglátjuk.

(#5019) Tyrel válasza Albigator (#5016) üzenetére


Tyrel
őstag

A DRAM Cacluatort még mindig egy rakás fosnak tartom és nincs az az isten hogy még egyszer a közelébe menjek, de ott azzal meg is oldódott a probléma, nem használom mert a Memory Try It 100x okosabb, kész, problem solved. (neked a 3200-as HyniX a csoda-calculatorral megy 3333-at, nekem a 3000-es HyniX Memory Try It-el megy 3600-at)

Te viszont nem is akarod megtalálni a problémát ahogy látom. Mondtam hogy lehet a hang driver akad össze, de nem nem mert neked kell. 2-3 napra kellett volna letörölni hogy kiderüljön az-e a baj, de nem, mer' csak. Hát akkor részvétem, szívjál vele.
Lehetne azt is hogy le se törlöd csak kihúzod az USB-ből a HyperX Cloud-ot, lehet azokon a napokon mikor nem volt gondod a géppel épp nem is volt ez bedugva, nem? De kipróbáltad? Ááá, minek...

Most ott a Strix, kiderülhetne vele hogy az a Nitro gyári hibás-e, bőven van rá esély, lehet az előző tulaj se poénból küldte vissza... Kipróbálod? Nem, csak fennhangon hirdeted hogy mész a zöldekhez mer' ott minden tökéletes.

Nem troubleshooting-olsz, nem is akarod megoldani, csak köpködöd. Menjél akkor a zöldekhez, ég áldjon.

Nekünk lesz itt helyetted jobb dolgunk is, pl. nyáladzani erre:
[link]

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#5020) Albigator válasza Tyrel (#5019) üzenetére


Albigator
őstag

Ryzen 3000el jó hogy megy annyit okoska.. Azokkal sokkal jobb lett a memóriakezelés.. Zen+nál eleve 2933 MHz a garantált, de azért 3200al se szokott gond lenni általában....

Fenhangom hirdetem?? Hülyeség amit beszélsz. Fanti koma kérdezte hogy hogyan tovább én pedig válaszoltam. ( Több embert tánácsát figyelembe véve..)
Aztán lehet mégis csak AMD-s kártyám lesz mert ha hiszed hanem őket támogatom/ támogatnám az intellel és Nvidiával szemben..Nem hiába van rizsám és nem 8600K-m..

Igen hangdriver nélkül nem tudok élni, ahogy fejhallgató nélkül se. Ha az lenne a gond 100%-ra akkor is visszaküldeném a kártyát.
Régen is be volt dugva a 1060-nál állandóan..

De az is lehet h kivárok még, hogy alakulnak a dolgok és maradok a régi VGA-nál..

(#5021) fboldog


fboldog
senior tag

Sziasztok,
tudnátok segíteni tesztelni a LibreHardwareMonitor-ba írt patchemet sima RX 5700-zal?
Nekem jelenleg Vegam van otthon, így lényegeben vakon készült a javítás.
Itt folyt a beszélgetés:
https://github.com/LibreHardwareMonitor/LibreHardwareMonitor/issues/134

Itt van az aktuális build: https://ci.appveyor.com/project/fboldog/librehardwaremonitor/build/artifacts (1.0.23)

Annyi lenne a feladat, hogy elinditva a linkelt buildet és mellé egy GPUZ-t és a kettőt együtt screenshotolni.

Előre is köszi a segítséget.

üdv.: Boldog Ferenc

(#5022) fboldog válasza fboldog (#5021) üzenetére


fboldog
senior tag

Woops, már a másik fix van csak ott :( (az ingyenes szolgáltatások hátránya). Hamarosan lesz firss build és akkor jelzem.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#5023) Tyrel válasza Albigator (#5020) üzenetére


Tyrel
őstag

Volt Zen+ is, ott 3200 CL15-ön használtam ezt a kitet, szintén csoda calculator nélkül, de ha a CL15-öt elengedem ment volna feljebb is (úgy emlékszem 3466 ment CL16-al). Nem ér az a calculator semmit ha nem B-Die memóriád van mint a megalkotójának. Arra ki van hegyezve, a többi die-ra meg csak javasolgat valami random számokat amikkel sokszor nem is bootol a gép. Többet értem el nélküle.

Visszatérve a kártyádra, most ott van a Strix, átvetted (de minek??), az onnantól olyan mintha kijöttél volna a szalonból egy új autóval. Hiába 0km-t mutat, hiába nem fingtál még bele az ülésbe, az onnantól már használt autó és veszített az értékéből. A Strix-ed is.
Onnan kezdve hogy átvetted gyakorlatilag nem vesztesz már semmit azon ha ki is próbálod hogy azzal is rossz-e... de ezt se akarod... :F

Turenkarn

(#5024) Create. válasza Tyrel (#5023) üzenetére


Create.
Topikgazda

még át se vette, ha megnézted volna a hirdetést.

mindemellett én is azt mondom, hogy inkább menjen vissza nvidiahoz, ha az bevállt. Nekem szerencsére nincs most semmi gondom amd-vel se.

[ Szerkesztve ]

(#5025) fboldog válasza fboldog (#5022) üzenetére


fboldog
senior tag

(#5026) Bossp válasza fboldog (#5025) üzenetére


Bossp
addikt

Mit tud ez a hw monitor? 🙄

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5027) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

https://videocardz.com/newz/amd-announces-radeon-adrenalin-2020-edition-drivers

Reméljük lesz valami pozitív hozadéka számunkra is...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#5028) Albigator válasza Tyrel (#5023) üzenetére


Albigator
őstag

3400 CL16 volt nálaml stabil utána későbbi BIOS-al már nem, így nem eröltettem..

Ahogy fentebb írták még át sem vettem a Strixet..

(#5029) fboldog válasza Bossp (#5026) üzenetére


fboldog
senior tag

Lényegében majdnem annyit tud mint a HWiNFO és az AIDA, csak épp open source.

üdv.: Boldog Ferenc

(#5030) kocsiska15


kocsiska15
tag

"Sziasztok, egy gyors megerősítés kéne :)
Az SSD-n mint C-n vagy egy AMD mappa, ahol úgy látom, hogy a videokártya driverek telepítőit tárolja a rendszer. Kb. 2 hetes a gépem de ezek már több mint 6 gigát foglalnak... (Van benne egy "Packages" mappa, annak a legnagyobb a mérete)
Ezek nyugodtan törölhetőek igaz? Mondjuk pl. az utsó 2-t meghagynám de a többit törölném ha ez nem gond"

(#5031) Shkiz0 válasza kocsiska15 (#5030) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Töröld nyugodtan

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5032) kocsiska15 válasza Shkiz0 (#5031) üzenetére


kocsiska15
tag

köszi! :)

(#5033) hajbel válasza Stukker1987 (#5027) üzenetére


hajbel
addikt

Szvsz ezek ismét brutálisan jól hangzó featureök

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5034) hajbel


hajbel
addikt

Radeon Boost teszt

Itt is, írott formában

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5035) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Még sem az :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5036) Create. válasza Shkiz0 (#5035) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ez már az a driver?

(#5037) Shkiz0 válasza Create. (#5036) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nem :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5038) padam87


padam87
tag

Hát nem tudom, szerintem nem kell annyira elszállni ettől a boosttól (pun intended).

Ez a jelenlegi formában az AMD RTX-e. Hangzatos, ügyes, de igazából haszontalan perpill, és évek lesznek mire kiforr. 8 játék, abból igazából 3-4 nél fontos... akár az RTX-ről is írhattam volna.

Ráadásul ha beválik az nvidia úgyis lenyúlja, mint a freesync márkanevet, vagy a RIS-t.

[ Szerkesztve ]

(#5039) fanti válasza padam87 (#5038) üzenetére


fanti
addikt

nem kell tőle elszállni, de örülni azért lehet....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5040) Attila198506


Attila198506
csendes tag

Hello! Laikus kérdés, de inkább megkérdezem :K megjött az Acer Nitro VG240YP, 144hz, menüjében beállítom a freesyncet és a radeon beállításoknál is. Gameben hagyjam unlimited-re az fps-t? xfx 5700xt. Ha lekorlátozom 146fps-ra pl, mintha, nem "tekerne" a kártya normálisan, nem erölteti meg magát és beesik az fps, azt veszem észre. Viszont unlimited-en fölé megy simán a 144-nek és tartja is bőven, az órajel sem ugrál olyan mértékben.

(#5041) Tomko78 válasza Attila198506 (#5040) üzenetére


Tomko78
őstag

én v-syncet belövőm , és stabilan tartja az fpst

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#5042) hajbel válasza Shkiz0 (#5035) üzenetére


hajbel
addikt

Miért? Nem rossz multiban ha mozgás közben csökken a felbontás, bár nem ez lesz a húzó feature. Ott van még az integer scaling, az állítható mértékű RIS, ami már DX11-es címeket is támogat majd. Lesz még egyesített launcher, gyorsabb installáció is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5043) SzlobiG válasza Create. (#5036) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen drivert vártok ennyire? :D

(#5044) Shkiz0 válasza SzlobiG (#5043) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megérkezett a Radeon Software Adrenalin 2020-as verziója

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5045) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#5044) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tölthető

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5046) SzlobiG válasza Shkiz0 (#5045) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem vhogy nem sikerül. Leszedted?

:R

[ Szerkesztve ]

(#5047) Shkiz0 válasza SzlobiG (#5046) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Direkt linket nem szereti.
Tessék: [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5048) X Factor válasza SzlobiG (#5046) üzenetére


X Factor
addikt

Nekem se sikerült még sehonnan.

Make things work

(#5049) Shkiz0 válasza X Factor (#5048) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

javítva van a link, nekem már mindjárt kész a telepítés :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5050) X Factor válasza Shkiz0 (#5049) üzenetére


X Factor
addikt

Jah, fel is ment, egyedüla frame rate target control-t nem találom benne. 120hz-en megy a display, és szeretném 118-ra belőni.

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.