Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Exodion válasza BReal (#1700) üzenetére


Exodion
aktív tag

A 2070 custom kártyához is vannak vizesblokkok és kényelmesebben eldocog jó hosszú ideig egy custom kártya mint a ref. De lehet csak a "soha nem volt refem" beszél belőlem :D.

(#1702) BReal válasza Exodion (#1701) üzenetére


BReal
addikt

És egy custom kártyához minek vizesblokkot venni? Miért fizetsz eleve többet akkor a customért, hogy aztán rárakj egy több tízezres vízhűtést? :D

Megdöglött az ASUS kártyád. Nem az AMD, hanem az ASUS kártyád. Lehetett volna GTX 1050, RX 570, GTX 1080 Ti, Vega 64, RX 5700 XT, RTX 2080 Ti is.

(#1703) Exodion válasza BReal (#1702) üzenetére


Exodion
aktív tag

40-50eFt szivattyú+30-40eFt blokk+20-30eFt rad. A vízhűtés sincs ingyen... És annyiból már veszel custom kártyát ami elmegy magában amíg minden vizes alkatrészt megveszel kilóra. Vagy a vízhűtés szerinted ingyér jár a referencia kártyák mellé?

OFF vége :)

(#1704) Bossp válasza ScomComputer (#1699) üzenetére


Bossp
addikt

Más megy. De mielőtt kiirtottam AB-t és újra raktam drivert a Siege is ment:D. Ezen kívül az új HW-t szedtem csak le. De azt is már töröltem. Nem értem :/

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1705) Bossp válasza Bossp (#1704) üzenetére


Bossp
addikt

Most megpróbáltam watmmannal kitolni a tdp-t 200wattot sem éri el ugyanúgy. Mech-el ment 220-at is AB -val toltam ki akkor a tdp-t. Úgy tűnik benéz egy win reinstall?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1706) Exodion válasza Bossp (#1705) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ezeket kipróbálhatod:
- enhanced sync always off
- freesync kikapcs
- kipróbálsz egy másik portot a kártyán
VRAM nem meleg? Nálam is csak 1játék alatt kezdett villogni (Anthem) minden más jó volt. A fentieket javasolják AMD fórumon.
Esetleg próbáld meg underclockolni amolyan sohasem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#1707) Bossp válasza Exodion (#1706) üzenetére


Bossp
addikt

El sem indul a játék már villódzik a menüig sem kell eljutnom de a gpu crashel. Dugjam be egy másik DP portba? Underclockolni? Habgyari beallitasokat nem birja alapbol gari:D de akkor masik jatekok sem mennenek.
Vissont ezek kozul semmi sem magyarazza h wattman miert nem tudja piszkalni.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1708) Bossp


Bossp
addikt

Most meg gpu-z már a ref kártya értékeit mutatja... Max boost 1980 2050-nek kene lennie:D biost csak nem irta felul semmi a kartyan...:D Vicc megbolondult minden.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1709) Bossp válasza Exodion (#1706) üzenetére


Bossp
addikt

HW info es gpu z sem latja a VRM hőmêrsékletet. Az gondolom nem normális mindháromra 0-át írnak.
Most nézem hogy itt a kolleganal jelzi a vddc értékeket. Ugyan az a tipus. Akkor valami b+ meg van:(

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1710) Exodion válasza Bossp (#1709) üzenetére


Exodion
aktív tag

A Windows reinstallon kívül már átmentél majdnem mindenen :). Képvillogás lehet driveres eredetű, nem ritka sokan írnak róla AMD fórumon. Visszamész egy tudottan stabil driverre, megvolt. Ha nem jó és DDU-val szedted le, akkor win reinstall. Ha még akkor sem megy akkor jön az amit én bohóckodtam az ASUS-al (tökmindegy hogy MSI, XFX, Sapphire vagy lófütyi a gyártója a GPU ugyanaz, hogy idézzem a telefonos beszélgetést :DD ):
- ha DP-n használod kipróbálsz másik portot meg a HDMI-t. Ha HDMI-vel akkor visszafelé DP-re.
- kikapcsolod az enhanced sync-et teljesen (always off)
- lekapcsolod a freesync-et (bár ez nálam fehér villogást eredményezett sötét állóképeknél, inkább monitorra gyanakszom)
- Megnézed a VRAM tempet nem-e melegedik túl, de ha már a játék elején látod akkor nemvalószínű.
- underclockolod az egészet, ezt énis végigcsináltam az ügyfélszolgálattal (Wattman-ből egész egyszerű)
Kb ennyit tudsz kipróbálni, és ha ezek után is villog kifagy akkor nem játszol Siege-el ha máshol jó :D vagy kicseréled 14napban.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Bossp válasza Exodion (#1710) üzenetére


Bossp
addikt

Itt vettem kollegatol nem hiszem hogy van 14 nap:D. Minden off amit irtal. Regi driver kiprobalva:D engem az zavar hogy nem vrm hőt nem monitorozza semmi 0-at ír hw es gpu z is es nem latom a kartya rendes boostonprofiljat sem. Helyette a ref ertekeket. Es hiaba allitok wattmanon nem tortenik semmi.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1712) Shkiz0 válasza Bossp (#1709) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez nalam is volt. Akkor amikor crashelt az apex. Tuti h valami osszeakadas, mert miota ez megszunt azota nem tunik el nekem sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1713) Exodion válasza Bossp (#1711) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hagyd ki a játékot akkor :D. Ha nagyon zavar akkor törlöd a teljes partíciót ujrapakolod a windows-t és nem raksz rá semmit csak a játékot meg a régebbi drivert. Ha akkor is szórakozik, akkor elég egyértelmű a mese, ha nem akkor ahogy Shkiz0 is mondja, valami összehurkolódott az éterben és együttállt a Szaturnusz az Uránusszal ami miatt erősebbek lettek a napkitörések és bezavartak a kártya dolgába :D .

(#1714) Bossp válasza Shkiz0 (#1712) üzenetére


Bossp
addikt

És mi hozta helyre?! 🤪

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1715) Shkiz0 válasza Bossp (#1714) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elobb tudom megmondani a nyertes lottoszamokat mint ezt. 😅
DDU utan egyszer csak jo lett.
De amugy ha kikapcsoltam a gepet es utana vissza akkor olvasta.
Viszont restartkor nem.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1716) Bossp válasza Shkiz0 (#1715) üzenetére


Bossp
addikt

Nalad sem monitorozta a VRm hőt? Na kíváncsi leszek. Elmegyek edzeni aztán teszt.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1717) Shkiz0 válasza Bossp (#1716) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amikor crasheles volt akkor igen, el el dobta.
Most jo.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1718) odorgg


odorgg
addikt

XT biossal már elszabadul a pokol, BF5 alatt:

Viszont még így is kúlturált a hangja. Bár ez a hőfokokon nem segít. TDP limitet kitoltam maxra, feszt 1100-re visszavettem.

60% ventivel már kellemesebbek a hőfokfok, de így meg már hangos a hűtő:

Egyenlőre ennyit az XT biosról. Ehhez kell majd a wasser, addig is megy vissza az alap 5700 bios.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1719) padam87


padam87
tag

https://www.youtube.com/watch?v=fvEyBzpcCgM

Ez igen érdekes... nagyon áradoznak a nitroról (érthető, mert szép és jó), de néhány teszt erősen kamunak tűnik.

A fentiben pl folyamatosan veri a strixet, ami számomra elég fura. Az összes komoly, megbízható teszt szerint amit láttam a strix (és az MSI Gaming X is) magasabb órajelet tart meg, mint a nitro.

pl Igor
Nitro
Gaming X

Akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#1720) Shkiz0 válasza padam87 (#1719) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az igazsag az, hogy ha megnezi a teszteketaz ember lathatja hogy OC ide vagy oda, minimalis a kulinbseg fps-ben a kartyak kozt.
Ez jellemzoen 2-4 max, elteres inkabb hofokokban van de ott sem eget vero a kulonbseg.
Szemelyes velemenyem meg az, hogy most a nitro szeria nem utott akkorat mint pl a Vega eseten.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1721) padam87 válasza Shkiz0 (#1720) üzenetére


padam87
tag

Szerintem sem, top között van, de semmi extra azon kívül, hogy szép.

A videó meg pont azért fura, mert a tartott órajelek alapján nem +2%, hanem -2% kellene hogy legyen. Persze nem számít semmit, csak mintha túl lenne sztárolva a nitro...

(#1722) Shkiz0 válasza padam87 (#1721) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Majd az ar fog donteni ha kaphato lesz itthon, hogy mennyire lesz sikeres.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1723) Bossp válasza Shkiz0 (#1722) üzenetére


Bossp
addikt

Kikapcs bekapcs után már okés a dolog 🤔. Hw info már látja a VDCC-t na most akkor az a kérdés mi öli meg? Nálad az Apex végezte ki?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1724) Bossp válasza Shkiz0 (#1722) üzenetére


Bossp
addikt

kikapcsolás után ezt dobja. Nálad is ezek az órajelek vannak?

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1725) Shkiz0 válasza Bossp (#1724) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Abszolút nem.
Nálad valami szoftveres gebasz lesz.
Nálam így néz ki.

De nálad amúgy is mi a pöcs az az 1.1-es PCIE? :D
Régi GPU-Z vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1726) Shkiz0 válasza Bossp (#1723) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem. Szerintem a szoftveres marhaság miatt halt meg az Apex.
Mert mióta elmúlt a szoftveres nyűg, azóta nem dobja el a hőmérsékletet sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1727) Bossp válasza Shkiz0 (#1725) üzenetére


Bossp
addikt

Wtf :D felse tunt 3.1 és 1.1 között ugrál :D ott lesz a bibi? gep szetszed ujra rak esetleg alaplap firssites? amugy azok az ertekek hamar vissza ugranak erre mint neked. De hat ezek a ref ertekek nem?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1728) ScomComputer válasza Shkiz0 (#1725) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az nagyon is jól van úgy, jól működik a pci-e energia gazdálkodása, nálam is ilyen..... :P

(#1729) Shkiz0 válasza Bossp (#1727) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Próbáld meg első körben fixálni Gen3-ra.
Nem biztos, hogy ott a hiba, de minden esetre gyanús.
Nem tudom mennyire ref vagy sem, de nekem ezt írja.
Full alap amd driver, kézi profil, egyedül a görbén a fesz van levéve 2100@1.075mv-ra, illetve az Enhanced Sync-et lőttem ki, mert bár elvileg javítva van a ebben az utolsó driverben, sokan még mindig azt írják külföldi fórumokon, hogy bugos továbbra is.

(#1728) ScomComputer
És tényleg. :D
Most hogy kilőttem a wallpaper engine-t és "malmozik" a gpu nekem is átváltott 1.1-re.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1730) Bossp válasza Shkiz0 (#1729) üzenetére


Bossp
addikt

always offon van. na most akkor már nem tudom mi lehet :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1731) Bossp válasza Shkiz0 (#1729) üzenetére


Bossp
addikt

ezt a teljesítmény felüleletet nem tudom kilőni valahogy, hogy legyen totál inaktív? a Chill-t hogy tudom fixálni offra? csak azt látom hogy f11-el lehet be ki kapcoslni de sehol sem írja hogy épp on or off.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1732) Shkiz0 válasza Bossp (#1731) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem így van:

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1733) Kansas válasza Bossp (#1731) üzenetére


Kansas
addikt

A Chill-t nem lehet globálisan be vagy kikapcsolni, csak játék/alkalmazásprofilonként. Amelyik játékprofilban nincs bekapcsolva, ott nem megy. Az F11 az a játék közbeni ki/bekapcsolgatásra van, ha menet közben nem akarod állítgatni, ne törődj vele - azaz hogy annyit mégis, hogy az F11-re ne állíts funkciót a játékon belül(vagy driver-ben állítsd át), mert meglepetések érhetnek...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1734) Bossp


Bossp
addikt

Egyenlőre feladom a bug fixet, mert tegnap volt patch a Siege-hez és azóta fos :D Gyanús. Bár a neten nem találok hasonló problémákat. Viszont az még mindig nem tiszta miért nincsenek olyan jó eredményeim mint Shkiz0-nak és miért nem reagál a gpu a wattman változtatásokra. A Mech simán ment AB-vel és Wattmannal is pl a TDP limit kitolás.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1735) Bossp válasza Shkiz0 (#1729) üzenetére


Bossp
addikt

2100@1075-nél instant kihalt COD menüben :DDközépső fesz ponton nem állítottál?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1736) Shkiz0 válasza Bossp (#1735) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem. Csak amit mondtam.
Probald meg 1.1-el nics 2 egyforma gpu mint ahogy proci sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1737) Bossp válasza Shkiz0 (#1736) üzenetére


Bossp
addikt

így már kibírt 2 kör Cod-ot aztán fagyi :D gyári értékek nálad is 2034@1200mV?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1738) Shkiz0 válasza Bossp (#1737) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem
2100@1.160v

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1739) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!
Eljött az idő egy vga vásárlásra!
Ez a kettő között vacillálok:
Powercolor Radeon Rx5700xt Red Dragon
Sapphire Radeon Rx5700xt Nitro+

Szerintetek melyik éri meg jobban? 1-2fps difi nem érdekel de az igen,
hogy melyik hüvösebb meg halkabb! Köszi a segitséget! :R

(#1740) Bossp válasza Shkiz0 (#1738) üzenetére


Bossp
addikt

Ez lehetséges két ugyan olyan kártyánál?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1741) Shkiz0 válasza Bossp (#1740) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem igazan. Valami nalad tuti nem kerek szoftveresen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1742) Bossp válasza Shkiz0 (#1741) üzenetére


Bossp
addikt

4 msi bios van techpower upon mind 2100 mHz:D. Mondjuk abbol 3 evoke es az is amit a gpu-z ír. Lehet a mech beallitasait hasznalja meg mindig... Akkor a DDU nem igazan irtja ki rendesen :S

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1743) Shkiz0 válasza Bossp (#1742) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Rakd ujra a wint ha mas nem marad.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1744) pippin12 válasza Pkc83 (#1739) üzenetére


pippin12
tag

Sapphire.

(#1745) odorgg válasza Pkc83 (#1739) üzenetére


odorgg
addikt

Ezek közül mindenképp a Nitro+
Viszont Powercolorból a Red devil is nagyon jó, no meg az épp tárgyalt Gaming X-nek is nagyon jó hűtése van.

(#1742) Bossp

Én tegnap visszatettem a gyári biost, és a korábban manuálissan beállított 1020mv lett a default fesze a GPU-nak, hiába nyomom wattmanben a visszaállítást...

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1746) Bossp válasza odorgg (#1745) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor valszeg szoftveres lesz es a Mech beallitasait elmentette magabak hiaba a ddu... Fasza

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1747) Shkiz0 válasza Bossp (#1746) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mondom rakd ujra.
Ha van egy ures hdd-d akar arra tesztbol huzz fel egyet. Vagy ha nincs akkor ha van ures helyet valami ingyenessel valassz le annyit ahova felmegy

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1749) phgergo


phgergo
aktív tag

Ha beallitok min 1000-es mhzt a karinak, akkor miert van hogy lemegy 700ra is? Nem alapbol ugy kellene porgetnie?

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#1750) Bossp válasza phgergo (#1749) üzenetére


Bossp
addikt

30-ra is lemegy:). Ha kell felemgy maxra ez igy normalis. Azzal a min ertekkel.csak egy bizonyos gorbet feszegetsz hogy milyen drasztikusan nojjon a feszko

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.