Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) arnoldito válasza pele81 (#3000) üzenetére


arnoldito
senior tag

Eddig mennyi volt?

(#3002) pele81 válasza ScomComputer (#2999) üzenetére


pele81
tag

Jó lett a videó! :C
Melyik drivert használod?

(#3003) pele81 válasza arnoldito (#3001) üzenetére


pele81
tag

A hotspot 105-114 körül szokott lenni.
Játék alatt 105- körül, benchmark alatt 110-115. Nálam sajnos a legújabb driverrel is szar, droppolnak a játékok pedig nem alacsonyabban az FPS.. :W

[ Szerkesztve ]

(#3004) Mumee válasza pele81 (#3003) üzenetére


Mumee
őstag

Azért 100-as junction felé tartósan nem célszerű menni.
Az az 1300rpm nem túl alacsony amúgy?

Azonos órajelen 1800rpm-en a referencia is hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#3005) pele81 válasza Mumee (#3004) üzenetére


pele81
tag

Na látod azt nem is néztem... A ventilátor auto-n van, de majd most dobok rá egy kicsit.

(#3006) ScomComputer válasza pele81 (#3002) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi a 10.1-t.
Milyen csavarokat cseréltél le?

(#3007) Mumee


Mumee
őstag

Na mivan, végül mindenki meghirdeti az Asus Fos Strix 5700XT-jét eladásra? :D

(#3008) pele81 válasza ScomComputer (#3006) üzenetére


pele81
tag

Ezeket:


A bal oldali a gyári csavarok, a jobb oldali pedig amit bele raktam helyette.

(#3009) padam87 válasza pele81 (#3003) üzenetére


padam87
tag

Valami nagyon nem oké azokkal a számokkal nálad. Egy superposition majdnem 100 as junctiont dob? Valami ott nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#3010) Kódos válasza padam87 (#3009) üzenetére


Kódos
aktív tag

A junction az 72c a hot spot ami 98c A kettő szerintem nem ugyanaz.Egy másik kolléga is azt irta hogy magas a junction neki de hwinfo kép alapján amit felrakott az max 72c ir

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#3011) Novver válasza pele81 (#3000) üzenetére


Novver
senior tag

Nálam jók a csavarok, de haver ugyanilyen kártyáján amit máshonnan vett, ugyan ez a probléma. Te is megcserélted őket? Ha igen, pontosan melyikeket? Megcsinálnám neki, de nem tudom pontosan melyik 4 csavart kell macerálni :R

Life is a game... The game is my life!

(#3012) padam87 válasza Kódos (#3010) üzenetére


padam87
tag

hot spot = GPU junction
memory junction = memory junction

(#3013) padam87 válasza Novver (#3011) üzenetére


padam87
tag

Írjon az ASUSnak mindenképpen. Baszogatni kell őket, másképp nem fog menni. (Még akkor is ha megoldjuk magunknak)

(#3014) pele81 válasza Novver (#3011) üzenetére


pele81
tag

Nekem szó szerint lötyögött a hűtés, de csak 2 csavart cseréltem ki másikra. A bekarikázottat, és a vele szemben lévőt. A matrica nem azon van. :DD Tehát a garancia maradt.

(#3015) Kódos válasza padam87 (#3012) üzenetére


Kódos
aktív tag

Köszi

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#3016) padam87


padam87
tag

Na itt egy before / after csavar fix a STRIX hez. (Mindkettő ugyanaz a profil, ugyanúgy hűvös állapotból indulva, ugyanazzal a szobahőmérséklettel)

Még megkapja az új BIOS-t, és a legjobb 5700 XT lesz.

(#3017) Novver válasza padam87 (#3016) üzenetére


Novver
senior tag

Nem nagyon látok számottevő különbséget.
VDCC meg Hotspot javult pár fokot. Lehet én vagyok a vak, de mást nem látok.
Javítsatok ki, nem vagyok ezekben annyira járatos.

Life is a game... The game is my life!

(#3018) arnoldito válasza Novver (#3017) üzenetére


arnoldito
senior tag

És az új biosban mit fognak javítani?

(#3019) padam87 válasza Novver (#3017) üzenetére


padam87
tag

Az ilyenektől sosem azt kell várni, hogy varázsütésre majd 20 fokot esik, hiszen lényegében csak mounting pressureről beszélünk.

A legnagyobb baja ennek a kártyának a BIOS szerintem, az összes teszten azok a kártyák szerepeltek jól, amik nem voltak túlhúzva. Az a 20-30 A amivel pl az Asrock és az ASUS tovább engedte a kártyáját ennyit ér, teljesítmény növekedés meg szinte 0 tőle.

Ha minden igaz, a bios pont ezt fogja helyre rakni. Én már nagyon várom, meg az új drivert is... hátha lassan helyre jön minden.

[ Szerkesztve ]

(#3020) Novver


Novver
senior tag

A biost hogy lehet majd frissíteni a kártyán? Windows alatt valami programmal vagy valami komolyabb mókolásra kell számítanom?

Life is a game... The game is my life!

(#3021) padam87 válasza Novver (#3020) üzenetére


padam87
tag

Hát nem sokat tudni még erről, az egész egy hardware unboxed kommentre alapoz (akiknek mondjuk lehet hinni).

Elvileg lesz hozzá progi.

(#3022) Novver válasza padam87 (#3021) üzenetére


Novver
senior tag

Erről a csavarcseréről megnéznék egy videót hogy hogy is kell csinálni, mire kell figyelni. Nem szeretném haver kártyáját megnyekkenteni. Azt mondja hogy nincs nagy gáz a hőfokokkal nála, kb ugyanaz mint a fenti képen. Szóval nem sietős neki. Mindenesetre én örülök hogy nekem jó.
Az övén is fehér a heatpad mint a videón, az enyémen fekete. Gonolom jó batchet fogtam ki.

Life is a game... The game is my life!

(#3023) Mumee válasza padam87 (#3019) üzenetére


Mumee
őstag

Attól ne várj semmit.
Én most 250A TDC Limit GFX-en és 20A TDC Limit SoC-on használom a kártyát, de ettől nem fogyaszt többet és nem is melegebb.
A limit megvágásának csak akkor lenne kézzel fogható eredménye, ha a kártya a limit elérése miatt downclockolna, de akkor is a downclock miatt.
170A és 1,2V mellett is CSAK a GPU-nak 200W felett kellene fogyasztania, ami azt jelenti hogy a teljes kártyának a 300W-ot kellene harapni.
OC stabilitáson kívül nem nyersz vele semmit.
2100mhz-ig meg bőséges a 170A is, hát még az Asus 210A-e.
A tápod se fog 1500W-ot leadni, ha nincs rá igény a gép részéről, hiába annyi a limitje.

Nem akarlak elkeseríteni, de olyasmitől ne várj változást, ami nem valós.
Fan profil, némi GPU clock és Voltage módosításon kívül én nem várnék mást attól a BIOS-tól.

(#3024) padam87 válasza Mumee (#3023) üzenetére


padam87
tag

Nézd meg a Hardware unboxed videót. GPU only power draw = 260 W

(#3025) pele81 válasza padam87 (#3016) üzenetére


pele81
tag

Melyik drivert használod?
Milyen új BIOS? Lesz új BIOS a Strix- re?

(#3026) padam87 válasza pele81 (#3025) üzenetére


padam87
tag

10.1

Igen, lesz, elvileg még a héten. (Bár szerintem csúszni fog)

(#3027) pele81 válasza padam87 (#3026) üzenetére


pele81
tag

:C Az nagyon jó lenne, mert a legjobban várt játékom (ghost recon brakepoint) játszhatatlan jelenleg.... úgy droppol mintha 15fps lenne pedig nem, de a többi sem remekel. Most telepítem a másik gépemre és kíváncsi vagyok abban mit produkál a strix. Bár abban csak egy ryzen 5 2400g van.... :DDD Nálad nincsenek anomáliák a játékokban?

[ Szerkesztve ]

(#3028) Mumee válasza padam87 (#3024) üzenetére


Mumee
őstag

Én ezt értem, hogy mi mennyit fogyaszt, de mi köze ehhez a TDC limitnek?
Beállítottam az enyémet 250A-re (Asus ugye 210A), akkor most már az enyém szerinted 280W-ot fogyaszt azonos órajel/fesz mellett ?
Ha meg felteszem 300A-re, akkor már 300W lesz hiába ugyanolyan órajel/fesz-el megy a GPU?

(#3029) padam87 válasza pele81 (#3027) üzenetére


padam87
tag

Nem tudom, hogy egyről beszélünk-e, de a vsync / fps limit melletti FPS ingadozás az van nálam is. Viszont az meg nem típus függő, van minden félénél. Ott van egy csomó ilyen nyakatekert magyarázattal elláttott fix... nekem egyik sem segített, szerintem egyértelműen driver hiba.

(#3030) padam87 válasza Mumee (#3028) üzenetére


padam87
tag

Az ASUSnál minden ilyen ki van tolva a francba, emiatt nincs amibe bele ütközne. Ha ezeket beállítják rendesen, akkor lesz ami fogja.

Én biztos vagyok benne, hogy a limitek fognak lejjebb kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#3031) pele81 válasza padam87 (#3029) üzenetére


pele81
tag

Az fps nem megy 60 alá 2k ultrán, de úgy röcög, hogy nem lehet játszani vele.. Sajnos nem tudom jobban megfogalmazni. No meg azt sem értem, hogyan ingadozik az órajele 2000 és 6 Mhz között játék alatt... :))

(#3032) padam87 válasza pele81 (#3031) üzenetére


padam87
tag

Az mit jelent hogy röcög ? :D

Az órajel ingadozás az igen, így van nálam is ha van fps limit.

Nálad a hőmérsékletek egyébként viccen kívül nem tetszenek nekem. Valami fura ott a venti sebességgel is.

Itt a wattman profilom, ha gondolod próbáld meg.
https://gist.github.com/Padam87/5362bfe2bd87f4e1d54551c81859ea43

[ Szerkesztve ]

(#3033) Mumee válasza padam87 (#3030) üzenetére


Mumee
őstag

Szerinted, ha limitbe fog ütközni a kártya, akkor az mit fog eredményezni?
Úgy is kérdezhetném, hogy minek a kárára lesz hűvösebb? :D

Letettem a TDC Limitet 140A-re 250A-ről és nem változott a fogyasztás.
MAGIC !

Feltételezhetnénk, hogy a tool nem igazán állítja ezt, de az hülyeség mert 100A-en gatya.

[ Szerkesztve ]

(#3034) ScomComputer válasza pele81 (#3031) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem tudom nálad mi lehet a gond,de a vga-nak semmi köze hozzá az tuti,láttad a videómat igaz, ott minden alapon van kivéve a undervolt 1.15-re, én soha nem láttam 6mhz-t kivéve az asztalon,ott más gond van...

[ Szerkesztve ]

(#3035) padam87 válasza Mumee (#3033) üzenetére


padam87
tag

Hát de ember, pont ez a lényeg. Az összes be tudta úgy lőni, hogy kb 1-2% al lassabb mint a STRIX, és sokkal hűvösebb. Ez fog történni itt is.

(#3036) Mumee válasza padam87 (#3035) üzenetére


Mumee
őstag

A GPU-t mindegyikbe az AMD szállítja.
Ahol egyik GPU 1-2%-al lassabb, ott annyival alacsonyabb órajelen jár vagy droppol és ezért hűvösebb.
Tedd le te is 2050mhz-re és 1-2%-al lassabb lesz és hűvösebb. :D
A limiteknek ehhez semmi közük, ennyi erővel beállítod a powerlimitet negatívra és ugyanazt kapod, mintha a TDC limitet módosítanád úgy h a kártya annak limitébe ütközzön.
Bármilyen limitbe ütközik a kártya annyi fog történni, hogy droppolgatni fogja az órajelet.
Hasonlóan mint itt :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3037) padam87 válasza Mumee (#3036) üzenetére


padam87
tag

Le is van véve a powerlimitem -15 re :) Ezt fogja ASUS is csinálni csak pepitában.

(#3038) Mumee válasza padam87 (#3037) üzenetére


Mumee
őstag

Inkább nem bonyolódom bele, hogy megcáfoljalak miért nincs annak értelme
Csak egyet említsek. Onnantól kezdve nincs OC ugyebár, mert a limitek nem engedik úgyse, míg a többi custom-ot jópáran elhúzzák 2150-2250mhz-re.
Bár az Asus TUF 5700 láttán lehet ez se lepne meg, mostanság szeretik maguk alatt vágni a fát.

Azonban célszerű egyszerre több helyen is nézni az adatokat, mert pl. TPU teszten nem az Asus kártyája fogyasztotta a legtöbbet, pedig elmondásod alapján a többit megfogják a limitek. :))
[link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#3039) padam87 válasza Mumee (#3038) üzenetére


padam87
tag

Akkor majd meglátod :)

Az új BIOS-al ez lesz az egyik, ha nem a legjobb kártya. A power limitet levéve már most is az.

[ Szerkesztve ]

(#3040) Shkiz0 válasza padam87 (#3039) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor sem ér akkora felárat mint amit kérnek érte.
Amíg olcsóbb a Red Devil, a Nitro+, és a GamingX addig nem igazán lesz best buy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3041) padam87 válasza Shkiz0 (#3040) üzenetére


padam87
tag

Ez maximálisan így van.

(#3042) Mumee válasza padam87 (#3039) üzenetére


Mumee
őstag

Az ilyen power limittel visszafogott kártya esetén szívesebben látnám a GPU clock görbét, mint szimplán a max boostot, hisz pont ez nem lesz kiegyensúlyozott amiatt hogy powerlimitet eléri a kártya.
A lényeg, hogy ha le van korlátozva a kártya akkor a teljesítmény is visszaesik vele egyhuzamban.
Azonos feszen ugyanaz a GPU csak akkor fog kevesebbet enni, ha gyengébb is lesz a teljesítménye

[ Szerkesztve ]

(#3043) padam87 válasza Mumee (#3042) üzenetére


padam87
tag

Ezt konkrétan lemértem amikor beállítottam ezt a profilt.

1.8% visszaesés a 0 powerlimithez képest, 10 fok junction hőmérséklet csökkenés mellett. Nálam nem kérdés, hogy megéri.

(#3044) pele81 válasza padam87 (#3039) üzenetére


pele81
tag

Ezt mire alapozod? Én örülnék ha igazad lenne, csak nem akarom magam illúziókban ringatni... Felraktam a wattman profilod, most fut a superposition... Utána játék...

[ Szerkesztve ]

(#3045) pele81


pele81
tag

Na kérem! Minden vissza lett állítva alapra, még a bios- t is reseteltem! DDu- val leszedtem a korábbi drivert, és felraktam a 10.1- et, és be töltöttem padam87 profilját.
Ez lett az eredménye:

(#3046) padam87 válasza pele81 (#3045) üzenetére


padam87
tag

Nálam kicsit mást mutat így.

A BIOS switch-ed melyiken van?

(#3047) pele81 válasza padam87 (#3046) üzenetére


pele81
tag

Nem is kicsi a külömbség... P bios- on van. A processzor is alap órajelen van.

(#3048) pele81


pele81
tag

Sajnos ez sem segített... ráadásul még serceg is egy ideje a kártya. :F Coil whine?
Eddig nem volt ilyen probléma... Csak ma hallottam először...

(#3049) pele81


pele81
tag

Ezt produkálja, és közben ciripel mint az állat... :W [link]
Sajnos a vidó minősége nem túl jó, de a lényeg látszik.

[ Szerkesztve ]

(#3050) padam87 válasza pele81 (#3049) üzenetére


padam87
tag

Hát a whine az feltűnt volna eddig is szerintem. Enyémen is van egy pici, de nem vészes, 1070ti rosszabb volt ilyen szempontból.

Valami tényleg fura, de én nem tudom mi :S

Esetleg frameskip? https://www.testufo.com/frameskipping
CPU usage is magas, nem tudom mennyi természetes ennél a gamenél, de néhányszor bottleneck is szerintem,

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.