Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Johni5 válasza beef (#50) üzenetére


Johni5
őstag

:)) Na mutasd mit csináltál.

(#52) beef válasza Johni5 (#51) üzenetére


beef
őstag

Ha megjön új kártya majd lövök pár képet. Egyébként igen egyszerű megoldás, mATX álló ház, lefelé néző vga venti. Zárt cső a ház alja és a vga között, alul-felül szilikon perem, hogy a rezgéseket csillapítsa. Ház alja megfellő méretre kivágva, egyszerű porszűrő, picit megemelt talpak, hogy légbeszívás jobb legyen.
Így máris nem a házból nyeli a meleg levegőt.

(#53) #82819712 válasza beef (#50) üzenetére


#82819712
törölt tag

Eternitcsövet tettél a szellőzőkig ?:D, vagy van az az ezüst flexi amit a páraszívók használnak...

(#54) ScomComputer


ScomComputer
veterán

MSI custom (szeptember) [link]
Asrock custom [link]

(#55) Envo_ válasza ScomComputer (#54) üzenetére


Envo_
aktív tag

Ha ez a mech az armor testvére átnevezve nem várok tőle túl sok jót.
Inkább egy jó zafír nitro hír jöhetne. Már el is adtam a régi rx580-at remélve hogy aug közepén már rendelem a cuccot :(

(#56) #82819712 válasza ScomComputer (#54) üzenetére


#82819712
törölt tag

Jól megbonyolították azt az Asrock táblázatot de mondom a lényeget.
A Custom kártyának maradt a boost clock 1905 MHz
és ezeket növelték a refhez képest :
Game Clock: 1755-> 1795 MHz és a
Base Clock: 1605-> 1650 MHz
Szóval nem vitték túlzásba, rá kell segíteni :K
Amúgy a színvilága a régi Furyra hasonlít (nem a nitró)

[ Szerkesztve ]

(#57) beef


beef
őstag

Vajon érdemes várnom az MSI Air Boost-ra vagy az csak egy átnevezett ref kártya lesz?
Vegához is csináltak ilyet, de nem találok sehol infót reffel összehasonlítva vagy megbontva.

(#58) #82819712 válasza beef (#57) üzenetére


#82819712
törölt tag

Mert nem volt MSi ref :D
Egy Pep5e nevű fiú annó összehasonlította a refekkel ajánlom figyelmedbe ;)
A mostani 5700XT-ket itt gyűjtik , innen majd az órajelek jól követhetőek. Ha belemész a képeik is láthatóak a listán is..

[ Szerkesztve ]

(#59) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Úgy látom az asrock ref-n nincs matrica,lehet veszek,mert nem tudok várni szeptemberig.....
Erre meg tudok venni valami custom hűtést..és a gar is megmarad.. :B

[ Szerkesztve ]

(#60) #82819712 válasza ScomComputer (#59) üzenetére


#82819712
törölt tag

Helyedbe először bemennék Vega szobába és megnézném Shkiz0 aláírását...

(#61) Tyrel válasza #82819712 (#60) üzenetére


Tyrel
őstag

És ezt amúgy tilos kevésbé kriptikusan beírni vagy mi?... :U

Turenkarn

(#62) ScomComputer válasza #82819712 (#60) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oszt mit nézzek rajta, ismerem Shkiz0-t, de nem értem mi köze van ennek az asrock matricához.... ;)

(#63) #82819712 válasza Tyrel (#61) üzenetére


#82819712
törölt tag

Nem, ilyet nem szabad, csak aláírásba lehet berakni.

(#64) beef válasza #82819712 (#58) üzenetére


beef
őstag

Egy Pep5e nevű fiú annó összehasonlította a refekkel ajánlom figyelmedbe
Ha nem adsz linket, nem vagy a barátom...

(#65) #82819712 válasza beef (#64) üzenetére


#82819712
törölt tag

OKÉ de akkor megigérd ha lesz Navi bemutató pesten nem csapod le a kezemről azt a top csajt aki a Vega prezin volt !!!
akkor öribarik vagyunk itt az információd:
a Military Class 4 alkatrészek, amelyek a szokottnál hosszabb élettartamot ígérnek.+ a fém ahol kifújja a levegőt, nem kell tartani AMD szabványt, tehát szélesebbek a lyukak.

Megjegyzés: gamereknek folyik a nyála ha valami gamer vagy military, voltam katona nincs benne semmi nyálfolyós :D köztünk szólva a név parasztvakítás !
.. viszont egy fokkal valóban jobb, és ezt értsd a következőképpen:
REF: amd által kötelezően jó alkatrészek
custom: semmi szabály, Giga 5 forintért eladja a lelkét
MB4: de legalább tudod hogy nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#66) Envo_ válasza #82819712 (#65) üzenetére


Envo_
aktív tag

"top csaj" xD

az aki unott pofával nem tudott két mondatot elmondani, vagy a másik aki szintén ugyanígy viselkedett? ne már... Ja bocsánat igazából meg se szólaltak.

[ Szerkesztve ]

(#67) beef válasza #82819712 (#65) üzenetére


beef
őstag

Igazából az érdekelt volna, hogy mertek-e rárakni nagyobb passziv bordát és mókuskereket, hogy alacsonayabb hőfokon lehessen tartani a GPU-t. A hátsó rácsot láttam, hogy szellősebb, de azzal talán még 0.5C-t sem lehet nyerni. Így marad a ref.

Ja és tied a csaj! :)

[ Szerkesztve ]

(#68) syberia válasza ScomComputer (#59) üzenetére


syberia
veterán

(#69) ScomComputer válasza syberia (#68) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi a tanácsot,de ha egy picit visszaolvasol akkor látod ez mi nagyon jól tudjuk már..... :P
[link]

(#70) #82819712 válasza beef (#67) üzenetére


#82819712
törölt tag

Oké megértettem mit mondasz, tehát mindenképpen ki akarod fújatni a házból.
Kicsi rosszul szellőző házakban pl mini ITX legjobb a ref ez tény.
Annak az esélye hogy MSI áttervezi nagyobb vaporkamrára és olcsón adja :D , hát mint virágot találni a holdon.
Amire Te gondolsz az NV founder kártyákon van ahol nincs hőcső, hanem van egy nagy vaporkamra végig és arról fújod ki a levegőt. Na most ez jól hangzik a sok meghibásodás meg mutatja a technológia hibáját hogy lefedi a kártyát és alkatrészeknél 80 fokon indul a hő áramlás nélkül.
A Vaporkamrás kártyák általában kb 20 ezer forinttal drágabbak szoktak lenni (lásd Vega Sapphire Nitro-> Nitro Limited Edition)
Folyékony fém + 4 pici alátét, ez a Te utad.
Egyetlenegy hátrányt lehet mondani a refeknek a custom bloweres kártyákkal szembe, na ki találja ki ?
Hogy a ref jóval előbb volt gyártva és a startnál a próba gyártás felfutó nagyobb szivárgó része is benne van.
Tehát húzni nem biztos hogy lehet jól, nagyobb szerencse faktor kell hozzá.
Régen volt egy Krakennek G10, G12 nevű hűtése ahol a GPU hőjét egy kompakt víz vezeti el , az alkatrészekre meg egy venti fújja a hideget.

Egy beszélgetés a Morpheus II.alkalmazásáról az 5700-on.
Azt írják nem ad elég nyomást a die közepére, át kellene fúrni tehát NEM ajánlott a használata.

[ Szerkesztve ]

(#71) Tyrel válasza #82819712 (#70) üzenetére


Tyrel
őstag

No offense de az a Morpheus II alapból egy hulladék kb. bármilyen leendő customhoz képest, mivel se a memóriákat se a VRM-et nem hűti...
Vegákra is szerelték páran, ott legalább a memória még alá fért, de a VRM hűtésre ott is elég érdekes barkácsmegoldások születtek, Frankenstein szörnye szépségkirálynő volt némelyik kártyához képest amit Morpheussal láttam...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#72) #82819712 válasza Tyrel (#71) üzenetére


#82819712
törölt tag

Igen ez így van, ha annyira bele akarunk a részletekbe menni, akkor mondjunk egy jótanácsot kezdő barkácsolóknak. A jó minőségű VRM fémkupakos azonban ezeket nem szabad összekötni hőcsővel vagy buheratuning keretében rézlappal mert zárlatos lehet . helyette hőpárnákkal van összekötve a rézig.
Ennek a hőpárnának a vastagságát rontotta el a komoly márkás Asus, kíváncsian várjuk sikerül e most is tipushibaként elkövetniük...

[ Szerkesztve ]

(#73) Krend


Krend
csendes tag

Hmm 40%al kevesebb fogyasztás 7% al kevesebb teljesítmény.

De vajon máshol is ennyi-e a különbség, vagy csak firestrikeban?

Mindenesetre ilyen fogyasztás mellett gondolom a ref kártya is teljesen jó lehűteni :/ ha esetleg a customok kijövetelekor leesnek a ref árak, lehet rápattanok

R5 2600x, R9 290

(#74) Tyrel


Tyrel
őstag

Megbízható 3440x1440 tesztet tud valaki az 5700 XT-ről? Alig találni, és amik vannak azokban is nagyon nagy a szórás, nem tudom kinek higgyek... pl. Sebhelyesarcúnak elég más eredmények jöttek ki mint TweakTownnak...

Turenkarn

(#75) Pkc83 válasza Tyrel (#74) üzenetére


Pkc83
őstag

Arra én is kiváncsi lennék! :)

(#76) sutyi^ válasza Tyrel (#74) üzenetére


sutyi^
senior tag

https://techgage.com/article/amd-radeon-rx-5700-and-xt-1080p-1440p-ultrawide

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#77) #82819712


#82819712
törölt tag

5700 XT évforduló kiadás +Kraken NZXT G12 Mod
37-38 fok max kis hőemelkedés.

[ Szerkesztve ]

(#78) ScomComputer válasza #82819712 (#77) üzenetére


ScomComputer
veterán

Láttam már, de nem értem a ram-ra miért nem tesznek hűtést,meg a vrm-re sem,még mondja is,hogy a ram meleg... :U
Az arctic videóban sem volt rajta ott is 70 fok volt a vram hőfok...olyan kis süniket rápattinthattak volna.. :K

[ Szerkesztve ]

(#79) BReal válasza Tyrel (#74) üzenetére


BReal
addikt

Ha jól néztem, 3 játék egyezik a 2 benchmarkban:
Egyrészt a Metro Exodus pl. fps-re megegyezik a két tesztben.
Másrészt Joker elmondja, hogy Highon tesztelt. Szóval az az fps különbség, amit a R6: Siegenél kaptak, simán magyarázható a High-Ultra különbséggel.
Egyedül Shadow of the Tomb Raiderben van nagy eltérés, ráadásul Joker high beállításokon kb. 20%-kal kevesebb fps-t kapott, mint a Tweak Town ultran, ami lehetetlen. Viszont ha jól emlékszem, a Riseban többféle benchmark volt, így ha az megmaradt a 3. részre, akkor pl. amiatt lehetnek ilyen mértékű eltérések, hisz nem tudni, ki melyikkel tesztelte.

[ Szerkesztve ]

(#80) dudu5130


dudu5130
őstag

(#81) dudu5130 válasza dudu5130 (#80) üzenetére


dudu5130
őstag

Ha ez egy valós mérés akkor van sansz rá, hogy 1-2 custom megközelítheti a 2080-at és a 2070 super szintjére jöhet. De gondolom azok a 200k környékén fognak tanyázni.

(#82) Envo_ válasza dudu5130 (#81) üzenetére


Envo_
aktív tag

szerintem nem lesz drága, egy épkézláb hűtővel is fel fog menni addig, mintha lett volna ezekről már ilyen mókolt teszt

(#83) Kansas válasza dudu5130 (#81) üzenetére


Kansas
addikt

Csak akkor lesznek 200k környékén, ha semmiképp nem akarják őket eladni. Reálisan szvsz 2070 árban éri meg venni őket, tehát úgy 170-180k, a nagyon spéciket(pl. vizes Sapphire Toxic) kivéve.
Ha 180k fölött lesznek, akkor inkább veszek egy ref-et 145k-ért és 20 forintért pár alátéttel megfixálom.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#84) Pkc83 válasza dudu5130 (#80) üzenetére


Pkc83
őstag

Ez a teljesitmény nagyon korrekt. Reméljük max 170k-ért kapható is lesz.
:D

(#85) dudu5130 válasza Kansas (#83) üzenetére


dudu5130
őstag

Az Asus szemrebbenés nélkül fogja túl árazni, ha tényleg annyira penge. Szerintem az MSI se fogja majd vissza magát. A Sapphire még aránylag korrekt árakat szokott adni. Meglátjuk. Mondjuk én a Sapphire kártyáit várom a legjobban.

(#86) beef válasza dudu5130 (#85) üzenetére


beef
őstag

A Sapphire általában annyival olcsóbb (vagy még annyival sem), mint amennyivel kevesebb garanciát ad.

(#87) Kansas válasza dudu5130 (#85) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, én is egy Nitróra pályázok...

(#86) beef őszintén szólva erre még nem figyeltem fel, de általában elég jól összerakott kártyákat csinálnak, plusz tudtommal a Sapphire az egyetlen AMD-only gyártó, tehát esélyes, hogy kicsivel több támogatást kapnak az AMD-től, mint a többiek.(NV-nek sokkal több exkluzív partnere van, pl. EVGA, Gainward, Leadtek, Zotac, stb)
Az már szinte mellékes, hogy szeretem a Nitro(és Pulse) kártyáik formavilágát is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#88) beef válasza Kansas (#87) üzenetére


beef
őstag

A minőségüket nem is vitatom, csak megjegyeztem, hogy pl. a refeknél is minimálisan olcsóbbak, cserében -1 év gar. Miközben mind ugyanabban a gyárban (TUL) készül.

(#89) Envo_ válasza beef (#86) üzenetére


Envo_
aktív tag

az úgysem érdekel, hogy 2 vagy 3 év

(#90) Kansas válasza beef (#88) üzenetére


Kansas
addikt

Kétségkívül fontos dolog a garancia, és hát 3 év vagy 2 év nagyon nem mindegy(pl. a továbbértékesítési ár szempontjából sem), másrészt viszont az a jó garancia, amit nem kell igénybe venni, és e tekintetben nagyon jók a tapasztalataim a Sapphire-ral.
Példa: anno a HD7790 állítólag eléggé hírhedt volt az OC-s verziókban gyakori fekete képernyők kapcsán, nekem a Sapphire-ommal még csak hasonló sem fordult elő...

Azt nem tudom, honnan veszed, hogy ugyanabban a gyárban készül, a Sapphire tudtommal saját gyárakat tart fenn(Kínában persze, hol máshol), nem a TUL márkája(azok a Powercolor és a Club3D illetve a már megszűnt VTX3D).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#91) Tyrel válasza Kansas (#90) üzenetére


Tyrel
őstag

Ha már így szóba jött nálam úgy másfél - 2 éve megfordult több RX 580 is, és a PowerColor Red Dragon összehasonlíthatatlan volt egy sima Sapphire Pulse-val.

A Pulse kinézete, anyaghasználata, összerakási minősége, hűtőteljesítménye és hangereje mind kategóriákkal a Red Dragon felett volt, árban viszont ugyan annyiért kaptam őket... Red Dragon-ra konkrétan én flasheltem sajátkezűleg moddolt BIOS-t hogy meg lehessen maradni vele egy szobában, olyan retek volt a hűtése és annak vezérlése is... :U

Wakanda Sapphire forever! ;)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#92) beef válasza Kansas (#90) üzenetére


beef
őstag

A referencia modellek (amiről beszéltem), mint ahogy a Vegák esetében is ugyanott készülnek, ezek csak a matricában térnek el. Ezért írtam korábban is, hogy refeknél, hülyeség a márkahűség. A custom modellekre ez nem vonatkozik.

(#93) Kansas válasza beef (#92) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, miért beszéltél ref. modellekről, egy félmondat kivételével én is és dudu5130 is a custom modelleket tárgyaltuk...

Épp az a lényeg, hogy RX5700-akból csak a legelvetemültebb 0-day fanboy vesz ref. modellt, kb. mindenki kivár a custom-okra.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#94) sutyi^ válasza Kansas (#93) üzenetére


sutyi^
senior tag

A saját 83-as kommented vége miatt fordult refkartyára a téma...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#95) Kansas válasza sutyi^ (#94) üzenetére


Kansas
addikt

Nem arra válaszolt... ráadásul az nyilvánvalóan mellékes "kiszólás", nem is volt folytatása.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#97) Kansas válasza abridabri (#96) üzenetére


Kansas
addikt

Igazából nem érdekes, semmi újat nem mond...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#98) abridabri válasza Kansas (#97) üzenetére


abridabri
veterán

Szamomra nagyon is meglepo,hogy semmit nem er szinte a viz ennek a kartyanak. 200+ mhz tuningtol en tobbet varnek mint 5fps.

(#99) Kansas válasza abridabri (#98) üzenetére


Kansas
addikt

Várd meg a custom kártyákat, azokon lehet hogy kicsit kiforrottabb, jobb minőségű "szilikon" lesz. Vagy nem.

Ha nem, az se nagy baj, önmagában véve ezért az árért ez a teljesítmény nem rossz, nekem pl. majdnem rádupláz az XT a mostani karimra stock órajelen is, 1440p-re pont jó lesz, OC-zni nem szoktam, víz helyett meg inkább a garit választom...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#100) sutyi^ válasza Kansas (#95) üzenetére


sutyi^
senior tag

Volt folytatás, a garancia idővel és az egy helyen készülő referencia kártyákkal. ;)

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.