Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143) vinibali válasza stratova (#140) üzenetére


vinibali
őstag

a ramokon nagyon kevés múlik ilyen szempontból, szerintem hogy 1,35 vagy 1,5 volt igazán elenyésző mondjuk a procihoz mérten...
találtam is egy cikket referenciának jó lehet:
There are more interesting differences in power consumption, though, which brings up back to the LoVo series. Idle power decreases only by 0.5 W when going from 1.5 V to 1.35 V and by another 0.5 W when switching to 1.25 V. This isn't much, but considering that the rest of the system remains unchanged, it's something. Peak power decreases from 178 W and 180 W at 1.5 V (DDR3-1333 and -1600 speeds) to 174 W and 177 W at 1.25 V and 1.35 V. While these numbers are certainly not very relevant to desktop PCs, the measured power consumption differences can become important once you start to power-optimize all other system components. At the end of the day, a few watts difference on a low-power desktop PC like our 25 W Core i5 system becomes quite relevant.

szerk.: hát igen elég meleg árai vannak az ilyen moduloknak, szvsz a technológia bejáratódásával egyre "határtűrőbb" modulok készülnek és sztem csak kamu duma ez a LoVo. tegyük fel, hogy alacsonyabb feszen képes azonos időzítéseket hozni. egy bizonyos szintig egy sima asztali kitt is tudja, példának okádék: öcsém gépében 2*1GB KVR1333 van, 1386-on futnak 7-7-7-21-1T-ben 1,49 volton! és elég régi a cucc. na szóval ha még a kitt képes is rá, notebookon nem tudom hol fogod beállítani a ramok feszültségét :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.