Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Polllen válasza Mercutio_ (#750) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából dVGA nélkül képzelem el a kis gépet és a közvetlen noti táp táplálás ami megfogott. Bővítőkártyának pci-e -> coax kimenetet akartam, de valszeg usb->coax lesz, így akár kinézhetem a legkisebb házat is majd egyszer. Most a legolcsóbb modecom-t elhoztam apróról, aztán meglátjuk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#752) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nem tudom figyeltétek-e az árakat, de a 3850-es proci 10k-ig drágult :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#753) qqcqqc válasza Mercutio_ (#752) üzenetére


qqcqqc
őstag

Most nézem én is. A 3850 és a 5150 között 5-600 FT a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#754) PuMbA válasza Mercutio_ (#752) üzenetére


PuMbA
titán

Így a CompKernél most drágább, mint az Athlon 5150 :DDD Mekkora poén emberek ülhetnek ott :)

(#755) szabi__memo válasza qqcqqc (#753) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Követik a világpiaci ár változásait... :D

(#756) Mercutio_ válasza PuMbA (#754) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom nagyker árlistákból dolgoznak ő is :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#757) _Smooth


_Smooth
senior tag

Azt mondjátok, most érdemes venni?
15k alatt az 5350

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#758) PuMbA válasza _Smooth (#757) üzenetére


PuMbA
titán

5150 most best buyabb 11k-ért :)

Mercutio_: Ja, de azért gondoltam, mert sehol sem több, csak náluk. Olyan nincs, hogy egy lassabb terméket föléáraznak egy jobbhoz képest. Szerintem meg van tiltva, hogy egy ugyanazon szériában lévő Core i3-at pl. árazzanak egy Core i5 fölé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#759) kopidoo


kopidoo
senior tag

Miért nincsen az AM1 lapokon infra csati? :((
A jó "öreg" 350-as Asrockban még van.

(#760) canniball válasza kopidoo (#759) üzenetére


canniball
nagyúr

USB-s infra nem jó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#761) Polllen válasza PuMbA (#758) üzenetére


Polllen
nagyúr

A múltkor mintha azt olvastam volna, hogy az 5150 meg 5350 között 30% a különbség teljesítményben. Árban is.

Vagy arra gondolsz, hogy 5150 bőven elég most mindenre?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#762) Mercutio_ válasza canniball (#760) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asszem azzal az a gond, hogy csak kikapcsolni lehet a rendszert, bekapcsolni nem :U

Polllen: Arra jutottak a szaki, ha jól vettem ki, hogy amire az 5350 elég arra az 5150 is :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#763) kopidoo válasza canniball (#760) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az drága, meg nem jó, hogy nem lehet normálisan a házba integrálni.
Én egy 200 forintos infra vevőből és egy évtizedek óta otthon porosodó cd-audio kábelből csináltam meg a vevőmet.
Na meg ha tényleg nem lehet vele bekapcsolni a gépet, akkor :W

[ Szerkesztve ]

(#764) canniball válasza Mercutio_ (#762) üzenetére


canniball
nagyúr

Bekapcsolni is lehet, csak annyi hogy készenlétből.

kopidoo!
Értem. Akkor neked is marad az mint nekem: várni arra hogy valamelyik gyártó kiadjon egy értelmes lapot; addig meg marad a Brazos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#765) _Smooth válasza kopidoo (#763) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én erre a gépbekapcsolós problémára végül 1001 alternatívát találtam, amiből legalább 3at használok is.
#1 WOL app (tableten és telefonon is), csak lapon engedélyezni kell a WakeOnLAN-t.
#2 billentyűzet bármely billentyűjére ébresztés (szintén BIOSban kellett aktiválni)
#3 egér kattintására (BIOSban)

de még az is be volt állítva egy ideig, hogy tápjelre (ha megkapja a 220V-ot), így áramszünet után, vagy a nyamvadt ÉV-relé levágása után azonnal visszakapcsol a gép is (ezzel csak az volt a baj, hogy akkor is bekapcsolta, ha amúgy nem futott előtte).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#766) radi8tor válasza _Smooth (#765) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én erre a gépbekapcsolós problémára végül 1001 alternatívát találtam, amiből legalább 3at használok is.

LOL :DD

⭐ Stella

(#767) rastawicc


rastawicc
tag

Kész szerencse, hogy ilyen gondom legalább nincs. Ha mindig megy, nem kell azon agyalni, hogy hogy kapcsoljam be...

La Mastre.

(#768) szabi__memo válasza rastawicc (#767) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:))

(#769) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Ötletnek : [link]

(#770) vlevi válasza PuMbA (#747) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, igen, ahogy annakidején én is végigjátszottam a crysist Pentium4-el, meg 512 memoriaval, de azert valahogy más élmény volt ugynezt, cry3-at, i5-el, és ati7870-el csinalni. Nem kellett ultralow/2 beallitassal bohockodni :-)

(#771) sb válasza iMaverick (#708) üzenetére


sb
veterán

Nagyon egyszerű: Pont abban reagáltál, amire válaszoltam.
"Mi a lóf&#@#@ izé jófenének 8 mag egy ilyen platformba?"
8 mag: "abszurditás", "ne vicceljünk már"...

Ebből én nem azt olvasom ki, hogy értelmet láttál a 8 magos dologban, hanem hogy értelmetlen hülyeség.

A konzolokat azért hoztam ide, mert pontosan ugyanilyen 8db mag fut bennük és lám... játékra is elegek lesznek. Optimalizáció? Gpu és gpu driver oldalon nyilván ezen múlik sok dolog, de cpu oldalon nincs sok teendő. Nézz szét... cpu driver overhead? ASM-ben programoznak cpu-t? Nincs szükség semmi különösebb cpu kód optimalizációra, ami benne van gflops-ban az kijön és kész. Tök mindegy melyik oprendszer/driver/stb... alatt nézed.

Az, hogy a szemedben a Kabini egy HTPC alap nem jelenti azt, hogy másra nincs elég ereje. Épp ezért írom ezeket a hsz-eket, mert látszik, hogy a konzolban is elég a cpu rész kiszolgálására (nyilván heterogén kód mellett, erősen a gpu-ra alapozva, de akkor is elég). 2-3 éve egy "HTPC alap" gép Atom A330, Brazos dobott 0.5-0.6 pontot Cinebenchben (ami ráadásul nem egy sysmark hülyeség, hanem renderteszt, amihez kell a számítási kapacitás), ezek 2.0 körül. Ez egy netes/irodai munkára bőven erős gép pontszámai cpu-ban. Pentium G1610, egy gyengébb - bocs, inkább közepes, mert a gyengébb 2 magos Llano/Trinity/Richlandokat veri - Llano APU szintje. Az általad hiányolt "igazi desktop" kategória alsó középosztálya.
Még csak nem is alja!

Ezért bátorkodtam azt írni, hogy ha 15-25W-ból ezt hozzák akkor nagyobb órajellel esetleg 8 maggal a felső középosztályt hoznák. i3, erősebb APU-k szintje.
Ami nem semmi egy fos "nem rendes desktop" cpu-tól szerintem.

Az más kérdés, hogy kellene-e ehhez a plusszhoz DC. Valószínűleg igen. A cpu-hoz is. A gpu-t azt hagyjuk ki a képletből, mert az még DC-vel is kegyetlenül sávszélesség-limitált DDR3 mellett. Ehhez képest SC-vel a Kabini alig marad el gpu-ban pl. egy Llano második legerősebb gpu-jától DC mellett.

Szerintem ez sem rossz. De nyilván itt nincs tér mem-sávszélesség nélkül a gyorsulásnak, ez tiszta ügy.
De nem is ez volt a kérdés. A cpu-ra visszatérve, abban igencsak nagy kraft van.

Az Intel IGP-k nem tudom, hogy jöttek ide, de ha már szóba hoztad ott is tévúton jársz szerintem. Egy jobb HD3000/4000/4400 elég erős alap. Játékra persze nem és az újabb AMD APU-kkal sem veszik fel a versenyt, de pl. egy HD4000/4400 szintén hozza ezt a régi Llano-s szintet. Gyk. 2x lassabb, mint a mai csúcs APU-k. A régiekkel pedig egyenlő kb.

Ha ezt a helyén kezeled akkor bőségesen elég. Pl. HTPC-re kb. 10x erősebb, mint kellene. Extrák is elfutnak rajtuk, mint egy madvr, stb...

Játékra pedig mondjuk fogyasztás/teljesítményben sem árt megnézni mi a helyzet. Egy 40-50W körüli i3 hozza tehát azt a gpu szintet amit egy régi 65-100W-os Llano AMD. Vagy a felét annak amit egy új 65-100W-os FM2 APU. Ez nem rossz.
Főleg ha utána továbbgondoljuk azt is, hogy komolyabb játékra viszont a komolyabb APU-k sem alkalmasak. Árban és ugyanebben a 100W-os fogyasztási sávban egy dvga-s rendszer jóval gyorsabb lesz.
Így valahogy a gyors APU-k is a senki földjén tanyáznak. Az Intelnél jobb, de igazából minek és dvga mellett miért...

Az viszont semmiképp nem igaz, hogy nem használhatóak az újabb Intel IGP-k.

[ Módosította: radi8tor ]

(#772) radi8tor válasza sb (#771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engedelmeddel offba tettem.

⭐ Stella

(#773) sb válasza djculture (#701) üzenetére


sb
veterán

Órajel-függő.
A 2 magos APU-kat leveri. 3-4 magos már erősebb jóval. De nézd meg milyen órajel és fogyasztás mellett.

A 2GHz-re visszavett Llano-m már nem gyorsabb 4 maggal sem az 5350-nél.
Ütősek ezek a Jaguar magok.

radi8tor1: Nyugodtan, bár Kabini a téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#774) sb válasza PuMbA (#745) üzenetére


sb
veterán

G1610 szint kb.
Pont annyit tud amennyit kell.
Ez 25W-ból így jó/elég.

[link]
2 magos APU-k verve bőven.

Ezért lenne érdekes 40-50W-ból mi jön ki több maggal, frekivel (ha skálázódna :) )

[ Szerkesztve ]

(#775) PuMbA válasza sb (#774) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de ez a mai játékoknak azért kevés :) Biztos jó lenne a 8 mag, ha támogatnák a játékok, az egyetlen gond az, hogy abból az 50W-ból 112W lesz, mint a Kaveri A8-7600 esetében. Még 4 év és meglesz 50W-ból :DDD

[ Szerkesztve ]

(#776) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

AMD A6-6310 AMD A4-6210 AMD E2-6110 AMD E1-6010
Process 28nm 28nm 28nm 28nm
Core x86 PUMA+ x86 PUMA+ x86 PUMA+ x86 PUMA+
Graphics GCN Radeon R4 GCN Radeon R3 GCN Radeon R2 GCN Radeon R2
TDP 15W TBC TBC TBC
Memory Support DDR3-1866 DDR3-1866 DDR3-1866 DDR3-1866
3DMark 11 778 703 614 438
PCMark 8 1923 1817 1712 1466
Basemark CL 22 21 19 15
Launch 30th April 2014 30th April 2014 30th April 2014 30th April 2014

(#777) iMaverick válasza sb (#771) üzenetére


iMaverick
addikt

Figyi! Össze nem fogunk ezen veszni! Neked is megvan a véleményed, és nekem is... Pont.

A konzolos témában kitartok amellett, hogy az végletekig optimalizált "világ", fix. ram-mal, fix. CPU órajellel, cache-sel, stb. Ott nem nehéz ilyen teljesítményt lerakni. Az megint más kérdés, hogy ennek kapcsán előállnak olyan vicces szituk, hogy pl. a Battlefield 4-be amit terveznek belerakni riotshield, (állítólag) azért nem lesz használható pisztollyal együtt, mert ehhez kellene még +1MB memó... És nincs... Érted!? Ezt annó meg tudták csinálni egy Counter-Strike-ban, de konzolon a BF4-ben már nem megy... Hát ennyire vannak optimalizálva a gammák a konzolokra... (Értsd: az utolsó bit-ig kihasználják a vasat, szóval a Kabini kapcsán ezért nem hoznám fel a konzolokat.)

Az Intel VGA-ra... Hát amíg Windows-ra és filmnézésre használja az ember, addig nincs biztosan nincs velük gond! Mint írtam is, a magam részéről a rossz tapasztalatok miatt kerülöm őket: nem akarok szívni. Persze ez nem jelenti azt, hogy biztosan rosszak, csak én inkább a biztosan jót választom, a "kitudjamilyenminőségű" helyett.

A 8 mag kapcsán meg most sem látom, minek kellene a 8 mag egy HTPC-s gépbe? Aki X264-et kódol, vagy bitcoint bányászik, ne ilyen masinát vegyen, mert csak magát szívatja. Ilyesmire vannak komolyabb vasak.

:R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#778) radi8tor válasza szabi__memo (#776) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aztán AM1-es lesz? :)

⭐ Stella

(#779) szabi__memo válasza radi8tor (#778) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem igen

(#780) #75912448 válasza radi8tor (#778) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az, de ezzel jó ideig még mobile fronton találkozhatsz, eltelik némi idő mire a HM1 ITX-ben viszontlátod. :) szvsz

(#781) radi8tor válasza #75912448 (#780) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is csak 100 ponttal kapott többet 3DMark11-ben.
Amúgy sem játékra használom. Az a 10W sem vág a földhöz.

⭐ Stella

(#782) HeavyToys válasza #75912448 (#780) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szerintem gyártókapacitás kérdése minden. Ha jól fogy az asztali termék, akkor hangsúlyozom szerintem, 1-2 hónap és itt is lesz. Kíváncsi leszek egyébként, szerintem minél hamarabb piacra kellene dobni, ellensúlyozni a jelenlegi hatalmas Intel fogyasztás/teljesímény előnyt. Mondjuk itt inkább a mobil piac a lényeges.

Azért 15W-ból nagyobb teljesítmény, már közel azonos szintre hozná a két platformot.

[ Szerkesztve ]

(#783) #75912448 válasza radi8tor (#781) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet pont annyi hiányzik a Jinc-hez :)

#782) HeavyToys

Ha valós az 1-2 hónap, akkor mi lesz a jelenlegi Athlonokkal, párhuzamosan ki venné ezeket? Nem hinném, hogy lehet jelentős árkülönbség a kettő között, vagy ilyen gyorsan kifuttatnák?

(#784) HeavyToys válasza #75912448 (#783) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Hát figyelj, volt már erre példa az Intel esetében is. Szóval kizártnak nem tartom, főleg mivel lábuk azonos, szerintem gyártás során is kb mind1, hogy mit tokoznak.

Mondjuk amennyit töketlenkedik az AMD, tuti nem így lesz. Pedig most kb ez az egyetlen kiút a jelenlegi helyzetből, ha teljes frontos letámadással megy előre.

(#785) szabi__memo válasza #75912448 (#780) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ott van az also sorban a datum... Az szerint nem sok ido..

reklam

[ Szerkesztve ]

(#786) PuMbA válasza szabi__memo (#785) üzenetére


PuMbA
titán

Anand tesztben látszik, hogy megverték a Bay Trailt egy szálon :) Hamarosan meg jön az Intel válasza...nagy az iram...

(#787) szabi__memo válasza PuMbA (#786) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagyon nagy! De ez csak jó nekünk :D

Szerk: ami gond, hogy mire ide elér az előző már tudjuk, hogy itt az új. Amúgy is elég gyors a váltás, de ilyen lemaradással ez nagyon gáz

[ Szerkesztve ]

(#788) radi8tor válasza #75912448 (#783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, most nézem ez 2.4GHz-es. Így már érthető az erőfölény.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#789) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Nos, végre én is oda jutottam, hogy megnézzem a kis Athlon 5350-emet érdemben ( főként teljesítmény szempontjából ):

Asus AM1M-A lapot használok és 1x4GB Kingston DDR3-2400-as memóriát. Bios frissítve az elérhető legújabbra ( 0502 ).

Tapasztalatok:

- 21-es szorzó ingyen elérhető a BIOS-ból, bekapcsolt energiagazdálkodási opciók mellett 800-2100 között változtatja az órajelet.
-Többen is megjegyeztétek korábban, hogy a memória időzítése fontos, amit én csak megerősíteni tudok. Alapból egész magas a késleltetés ( 130ns környéke DDR3-1600 default mellett), ami picit érződik is a sebességén. 1600 CL11-1-1-11-30-as modult lendületből dobjátok ki az ablakon, 1600 CL9-9-9-27-1T legalább, de ha esetleg szembe jön egy régebbi 2x2-es CL7-7-7-24-1T-s tuning kit az aprón, csapjatok le rá gyorsan. Még ha picit nagyobb fesz is kell neki, emiatt a Watt-vadászok most húzhatják az orrukat picit.
-Asus írja hogy DDR3-1866 (O.C. ) supported, de biosban nincs 1866-os beállítás sajnos, tehát csak a host clock emelésével tudja elérni. ( XMP profilokat kiolvasta simán , 2400-nál be is próbálta a 150-es host clockot egyből.. egyelőre sikertelenül ).

- OC mesterek : Prociban bőven van tartalék ( most bejelentett mullis és beema is lényegében ezt aknázza ki ), tessék kihasználni érdemben is.

- Gyári piszlicsáré kúler bőven elég neki alapból és némi OC-ra is.
- Jelenleg 125-ös host clock mellett 2500-as CPU , 1ghz NB / DDR3-2000 9-9-9-24-1T, 750 Mhz IGP mellett tesztelgetem. Egész tűrhetően megy így, borda kb. langyos erős terhelés esetén is.

Néhány apróbb teszteredmény így :

Cinebench 11.5 : 2,45
Unigine Valley Basic : 360 pont / 8,4 FPS.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#790) #75912448 válasza radi8tor (#788) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Az IGP-hez nem nyúlt az AMD, így a Beema és a Mullins pontosan ugyanazt a konfigurációt kapja, amit a Kabini és a Temash, melyről az alábbi oldalon mindent leírtunk. Természetesen a multimédiás rész sem változik, melyről korábban szintén írtunk bővebben....

Ebből úgy értelmezem HTPC, NAS/HTPC tulajoknak max fogyasztás miatt lenne értelme cserélni, ha ilyesmin jár az eszük :)

(#791) PuMbA válasza #75912448 (#790) üzenetére


PuMbA
titán

Ez viszont jó, hogy nem változtattak az IGP-n csak 1866 lett a DDR3 meg nyomtak neki +200MHz-et gondolom a gyorsabb általános számítások miatt, ami azért nem kevés, ha 600Mhz-es alapról beszélünk :)

(#792) HeavyToys válasza PuMbA (#791) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Alapjában a leírtak szerint nagyon jó termékről lehet majd beszélni, kíváncsi leszek az Intel válaszára, ebben a kategóriában úgy néz ki még van verseny, az AMD is próbál odapirítani.

Kabini esetében van már olyasmi, mint régebben a Fusion Tweaker volt? Amivel win alól lehet undervoltolni?

(#793) PuMbA válasza HeavyToys (#792) üzenetére


PuMbA
titán

OverDrive a neve, de a legújabb readme-jében az van írva, hogy csak a Kaveri támogatott, a Kabini nem.

(#794) djculture válasza BlueAthlon (#789) üzenetére


djculture
félisten

Nem rossz cpu..
Athlon2 x3 460 4 magosítva tuning nélkül meg:

Cinebench 11.5: 3,9
Másikat nem futtatom le mert az úgyis csak a vga-t méri..

(#795) rigo88


rigo88
aktív tag

azt írták egy tesztben, hogy az 5350 gyári borda ventillátora 3pines.
iz it csrú?
fura, mivel a lapon - nyilván - 4 pines van.
felvetődik a kérdés, hogy így a korábban említett fordulatszámszabályozás hogy lehetésges? (99%, hogy a saját hangtalan ventit fogom rárakni csak érdekel)

Dirr

(#796) iMaverick válasza rigo88 (#795) üzenetére


iMaverick
addikt

Yes it is true... :DDD

Viccet félretéve: én is pislogtam, amikor szereltem össze a kis Kabini-t...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#797) BlueAthlon válasza rigo88 (#795) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Igen, 3 pines csak és szabályoz rendesen.

- 4 pines esetén PWM ( impulzusszélesség-modulációval ) állítják.
- 3 pines esetén feszültséggel ( v. áramerősséggel ).

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#798) AxBattler válasza BlueAthlon (#797) üzenetére


AxBattler
félisten

Plusz azért is jó a 3pin, mert ha bedöglik a venti, akkor könnyeben lehet helyettesíteni. Ilyen kisméretű PWM-es ventikből alig van kínálat, az is drágán, 3pin-esből meg lehet válogatni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#799) PuMbA válasza rigo88 (#795) üzenetére


PuMbA
titán

Alapból hangtalan a venti :)

[ Szerkesztve ]

(#800) radi8tor válasza rigo88 (#795) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UEFI-ben van lehetőség megadni hogy 3 vagy 4 pines ventilátor van rákötve a lapra.
3 pinesre kell állítani (gyárilag nekem 4 pinesen volt).
Továbbá itt tudod állítani a ventiprofilt is. Silent üzemmódban is tökéletesen hűti, plusz hangtalan is.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.