Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Francia91


Francia91
veterán

Él még a topik? :)
Lenne egy kérdésem:
Adott egy Athlon 5350 + AsRock AM1-B alaplap (4 GB RAM-mal). Most került SSD a konfigba, Windows 10 telepítve, de az SSD TRIM funkciója a HD Sentinel szerint nem aktív. Az AsRock oldaláról feltettem a Win10 x64-hez való drivereket (AMD és AsMedia SATA drivereket, stb), de továbbra is ezt írja ki. Driver probléma lehet? HDSentinel a legújabb verzió, így kizárnám, hogy nem ismeri az adott SSD-t.
Esetleg találkozott-e már valaki ezzel a problémával?
Windows 10 Pro x64 1809

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4802) radi8tor válasza Francia91 (#4801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD topikban biztos tudnak segíteni. Tegyél be oda róla egy képet SSDOK progiról.
De általában abból ered a hiba, ha nem Windows saját drivert használod, vagy AsMedia portra csatlakoztattad az SSD-t.

⭐ Stella

(#4803) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Valaki nem tudja megnézni hogy Windows alatt qbittorrenttel gigabites net mellett mennyivel tud tölteni egy 5150es proci? Vagy ha nem pont ilyen proci, az is segítség lenne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4804) Pista0001 válasza enginev3.0 (#4803) üzenetére


Pista0001
addikt

11/1,5-es dsl-em van a fejlett nyugaton... :P

(#4805) radi8tor válasza enginev3.0 (#4803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

100/100-as netem van, ezt még simán viszi.

⭐ Stella

(#4806) iMaverick válasza enginev3.0 (#4803) üzenetére


iMaverick
addikt

Speedtest-en tudott ennyit kicsavarni a Kabini.

szerk: kimaradt. 1000/300-as net. (Akkor még 200-as feltöltéssel, amit azóta megemelt a Digi.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4807) enginev3.0 válasza iMaverick (#4806) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem inkább a torrentes megoldás érdekelne :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4808) iMaverick válasza enginev3.0 (#4807) üzenetére


iMaverick
addikt

Tessék.

Mindez egy 2TB-os WD Red HDD-re.

(Mielőtt kérdezed: egy eléggé "kurrens" Linux disztrót :D dobtam be.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4809) enginev3.0 válasza iMaverick (#4808) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát, azóta beneveztem egy i5 3470T-re :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4810) iMaverick válasza enginev3.0 (#4809) üzenetére


iMaverick
addikt

Azzal messzebbre fogsz jutni. :))

Párszor már elgondolkodtam a Kabini cseréjén, de aztán mindig letettem róla.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4811) apatyas


apatyas
Korrektor

Megint beállt a win frissítés, mint a szög. Otthon épp csak bekapcsoltam, hogy rátegyek vmit mielőtt elindulok, de nekiállt frissíteni, a frissítés és leállítással vettem búcsút tőle. Most itt vagyok valahol, és nézhetem hogy malmozik a laptop indulás helyett.
@#$%%^^*&&^%$#@ a MS-nak, hogy mindig letiltom a frissítést, aztán mégis elindul valahogy ( biztos rosszul tiltom le, a szolgáltatásoknál szoktam kettő cuccot letiltani).
Inkább csak kipuffogtam magamból a mérget.
Elindult végre, a ku@@@@@nyját.
Értesítések közt: "bekapcsoltuk a tárterület-segédet". A ku$%$#kat kapcsolgattok be minden sz@$t. Majd törlök ha kell.
Ma nagyon nem szeretem MSt. Valahogy más a felfogásom az oprendszerről, mint nekik. Legközelebb az LTSB verzió megy fel.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4812) iMaverick válasza apatyas (#4811) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez is egy "olyan" nap? :))

Amúgy meg túl van automatizálva az egész Windows: én is szeretem "szabályozni", hogy mit, mikor csináljon, ne legyen már okosabb a gép nálam! Persze a user-ek 90%-nak ez pont így jó, mert bekapcsolja és megy... Ha meg lassú, akkor vegyél új gépet. :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4813) Pista0001 válasza apatyas (#4811) üzenetére


Pista0001
addikt

Miért használsz wint? Használsz valami olyan programot, ami csak arra létezik? Vagy játszol? Ha a válasz nem, ideje, hogy Linuxra válts! ;)

(#4814) apatyas válasza Pista0001 (#4813) üzenetére


apatyas
Korrektor

Steam.. amúgy javás minecraftot már linux alól futtatom rajta, és jobban is megy mint winen. De az előző win frissítés miért is ne, hazavágta a linux indítóját pedig törekedtem minél függetlenebbül megoldani, még azt se raktam rendbe újra.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4815) Pista0001 válasza apatyas (#4814) üzenetére


Pista0001
addikt

A Kabini még a win7 idején kiadott fejlesztés, nem lenne praktikusabb azt használni? Vagy a steam használ valami olyan technológiát, amit a 7 nem támogat? Nem játszok már (na jó alkalomszerűen valami régi játékkal :DDD ), nem követem a steam fejlődését.

[ Szerkesztve ]

(#4816) apatyas válasza Pista0001 (#4815) üzenetére


apatyas
Korrektor

Anno nagy reményekkel tekintettem a dx12 fejlődése/térnyerése felé, de egyelőre nem lett olyan dx12 játék, amit tényleg futtatnék is. Azóta meg lett a Ravenes 2400G asztali, azon játszom, mert nem kell már lapost hurcolnom errearra. Szal igen, akár vissza is mehetne a 7-es. De inkább LTSB lesz legközelebb.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4817) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Látom, hoy döglött a fórum, de az 5350-es 2014 decembere óta megy vígan. Jó kis cucc volt ez. ;)

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#4818) radi8tor válasza A Gázos (#4817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Detto, bár nekem 2016 nyara óta 5370 van, mert 5350-et eladtam előtte.
Filmnézős gépnek használom.

⭐ Stella

(#4819) iMaverick válasza radi8tor (#4818) üzenetére


iMaverick
addikt

Jó kis "cucc" volt (van) ez a Kabini. Nem hagytam ott ingem-gatyám a boltban, és a mai napig teszi a dolgát 0-24-be. :D

Ugye a Linux disztribúciókat vissza kell seed-elni. ;]

Közben annyi fejlesztés történt, hogy azt a Fujitsu SFF házat, amiben használtam, lecseréltem egy design-osabb, matt lakozás hatású pici szg. házra. (Annyiban azért nem volt jó business, hogy ebbe már csak 8cm-es venti ment bele.

A Gázos: most nézem az aláírásodban: Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket :DDD

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4820) apatyas válasza iMaverick (#4819) üzenetére


apatyas
Korrektor

A wifi éteren keresztül üzemel, amit a boltban ethereummal lehet megvenni.
Itthon is megy még anyám keze alatt a masina, de már eléggé szaggat youtube alatt. Időnként kipucolom a win alatti felgyülemlett trágyát aztán jól megy egy pár napig, szal talán nem (csak) a gép hibája. Bár ez még csak e-350 vagy 450 vagy mi volt.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4821) iMaverick válasza apatyas (#4820) üzenetére


iMaverick
addikt

Jaj a jó öreg Brazos? Anyám, még az is szuszog? Összerakták AMD-nél ezeket a kis gépeket. :DD

Egyébként viccet félretéve, most már azért pár éve kiadtak mind2 oldalon olyan procikat, amik (ha nem játszol, meg Photoshop) azért elkerreg még a Win10-zel... Linux-szal meg pláne...

Faternak egy Core2Duo-s gépe van, mai napig azt nyüstöli. (Win10 32bit, Office 2016, Firefox)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4822) qqcqqc válasza A Gázos (#4817) üzenetére


qqcqqc
őstag

7/24-ben megy egy otthon. 4 vinyóval home szerver és médialejátszó. FHD-t még kiszolgálja.
JA és a fiam rakott rá magának minecraftot, az is eldöcög rajta.

(#4823) A Gázos válasza iMaverick (#4819) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Hát ez az, hogy cserén gondolkodom. Nekem főleg iroda netezős gép, torrent a NAS ra tölt. Néha már gyengének érzem. De 200 K fölött van egy minőségi váltás. Ha éppen kapok... Amúgy az LC Power ház is bírja.
4 Gb. Ram van benne. Érdemes lenne bele tenni 4 vagy ne adj Isten 8 Gb-ot?

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#4824) iMaverick válasza A Gázos (#4823) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam már 1-2 éve 8GB rammal ketyeg, mert volt valami fura memória szivárgási probléma, ami alapvetően torrent alatt jelentkezett (5-6 nap folyamatos járatás után). Egyszerűen felzabálta az uTorrent a ram-ot. Próbáltam 7, 8.1 és 10 alatt is...

Berágtam és a 4GB mellé vettem még 4-et. Azóta nincs probléma. (Win10 64bit)

Még annyit csináltam, hogy az uTorrent-et lecseréltem először Deluge-ra, most meg Transmission-ra. Szép csöndben csinálja a dolgát. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4825) szotadi válasza A Gázos (#4823) üzenetére


szotadi
tag

Szintén cserén gondolkozok, FHD tv cseréltem 4K-ra, elég gyenge már így. MiniITX méretben csak inteles alternatíva van. [link]

(#4826) qqcqqc válasza szotadi (#4825) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én most legózók össze egy i5-8500T rendszert helyette.
Hogy mi lesz a sorsa a kabininek, nem tudom. Végülis NAS-nak még egész türhető alap.

(#4827) szotadi válasza qqcqqc (#4826) üzenetére


szotadi
tag

Hát az már komoly teljesítmény beli előrelépés.
Nekem a korábban linkelt alaplap a H.265 támogatás miatt szimpatikus no meg a passzív hűtés. :DDD

(#4828) Ruszki


Ruszki
senior tag

5350 2014 óta mindenre IS! :DDD
Majd egyszer lecseréljük..

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4829) iMaverick válasza Ruszki (#4828) üzenetére


iMaverick
addikt

Én is ezt vallom. Majd valamikor, amikor feltétlenül szükségét érzem. :DD

4k nem vonz, H265 sem... TV-t is majd akkor cserélem, ha ez megadja magát. (Samsung 40" fHD)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4830) Ruszki válasza iMaverick (#4829) üzenetére


Ruszki
senior tag

Internetre jó, zenére jó(tecső), word-excel-powerpoint tökéletes, 4k-ra ott a TV.
Még van pár apró szoftver az is elmegy.
Jó amikor meg van nyitva 15+ weboldal akkor már néha "erőlködik".
Ahogy te is említetted majd amikor már nagy szűkség lesz akkor csere...

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4831) qqcqqc válasza Ruszki (#4830) üzenetére


qqcqqc
őstag

Engem az vesz most rá a cserére, hogy a kölök elkezdett rajta minecraftozni, na az akad.
De szerintem összerakok belőle egy linuxos NAS-t és huzza az igát tovább.
A prociról annyit, hogy a hp t620 plus thin klientből épített opensense routerem viszi a digi1000-et gond nélkül, és abban is nagyon hasonló proci van.

(#4832) Ruszki válasza qqcqqc (#4831) üzenetére


Ruszki
senior tag

AMD G-Series GX-420CA nem olyan rossz egy SoC-tól, a5350-től 50MHz-el marad el.
Teljesen rendben van! TDP-je ugyan annyi - 25W - teljesen jó alternatíva.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4833) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Használ még valaki Kabinit? Bagóért (1500ft )hozzájutottam egy teljesen új Chieftec mini-itx házhoz (még a paneltáp is benne volt) egyből arra gondoltam, hogy megépítem az első mini gépemet :) Nem is kellett sokat várnom, és szintén fillérekért (12.000ft) vásároltam itt az aprón egy MSI lapot, Athlon 5350 procit, és 8GB ramot. Őszintén szólva, nagy elégedettséggel használom a gépecskét. Most még asztalon van, de megy majd a TV mellé multimédiás eszközként. A mini pci-e foglalatba raktam egy wifi modult, és kivezettem az antennát is, kultúrált módon.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4834) radi8tor válasza 3shae (#4833) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja én a topiknyitás óta használom itthon HTPC-nek. :K

⭐ Stella

(#4835) 3shae válasza radi8tor (#4834) üzenetére


3shae
aktív tag

Szuper! Annak biza már lassan nyolc éve :Y remélem engem is hűen, és ilyen sokáig fog szolgálni. Milyen oprendszer van rajta?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4836) Ittnemaz válasza 3shae (#4833) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Én asztali gépnek használom,win10el.

(#4837) 3shae válasza Ittnemaz (#4836) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszi, egyelőre én is annak használom. Aminek még nagyon jó lehet, az egy retrostation gép. Beleásom magam a témába, és készítek is egy ilyen rendszer meghajtót (usb-ről bootolható)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4838) radi8tor válasza 3shae (#4835) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Win10 és XBMC a médialejátszó.
Ja és torrent szerver is. :D

⭐ Stella

(#4839) Pista0001 válasza 3shae (#4833) üzenetére


Pista0001
addikt

Ugyanilyen házban használom én is, Manjaro KDE linux-szal általános netezős, torrent, filmezős funkciókkal. Asrock QC5000 lap 4 giga RAM-mal (8 volt benne, de kellett Win-es gépbe :P ). Kb 6-7 éve nekem is megvan már :)

(#4840) iMaverick válasza radi8tor (#4834) üzenetére


iMaverick
addikt

Szintén zenész. :DD

Mai napig. (Mondjuk nem flancolok a szoftver terén: Win 10 Prof, Total Commander, MPC HC.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4841) radi8tor válasza iMaverick (#4840) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

XBMC-t azért szeretem, mert mobil appról tudom távirányítani.

⭐ Stella

(#4842) dzseki


dzseki
csendes tag

Nekem kettő is van:
1.) MSI AM1I + 5150 + 4GB RAM HTPC/média szerver (Win 10)
2.) Asus AM1M-A + 5350 @2250MHz Oh yeah! :D + 6GB RAM Asztali gép (Win 7 - amióta megvan (2015) azóta nem volt újratelepítve :P)

(#4843) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv, mindenkinek!

Van egy ASRock AM1H-ITX alaplap, Athlon 5350 CPU-val, 2x4 GB memóriával. Jelenleg Win7 van rajta. Általános felhasználásra van(zene, film, szövegszerkesztés, stb.) 2014.05.22 óta van rajta ez az OS és arra gondoltam lecserélem. Ki mit tenne fel és miért? A felhasználás módja megmaradna amit említettem. Akár jöhetnek Linux disztribúciók is!
Köszi!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4844) Pista0001 válasza Ruszki (#4843) üzenetére


Pista0001
addikt

Jóval gyengébb Kabinin (ASRock QC5000-ITX/PH, 4 GB RAM) használok Manjaro linuxot teljes megelégedéssel.

(#4845) Ruszki válasza Pista0001 (#4844) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszi!
Próbáltam USB-ről, jónak tűnik, lehet ez lesz a befutó! :) :R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4846) iMaverick válasza Ruszki (#4843) üzenetére


iMaverick
addikt

Én Windows pártiként, Win10 Professional-al hajtom. Ugyanúgy fut rajta, mint előtte a 7-es.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4847) Ruszki válasza iMaverick (#4846) üzenetére


Ruszki
senior tag

Win10 és Win11-et is kipróbáltam de nekem azt tűnt fel, - lehet valamit benéztem vagy csak beállítás kérdése - hogy mivel az alaplapon van egy HDMI is mindig azt veszi a legnagyobb prioritásnak és azon a tv-van. Itt ezzel nem sikerült mit kezdeni. Amit Pista0001 linkelt Manjaro linux-nál ez sikerült!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4848) iMaverick válasza Ruszki (#4847) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezek szerint több megjelenítő is van rajta...

Itt ez nem jött elő, mert a DVI-on lóg évek óta csak eszköz.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4849) Pista0001 válasza Ruszki (#4847) üzenetére


Pista0001
addikt

10-ben nem lehet beállítani, hogy melyik legyen az elsődleges megjelenítő? Még sose használtam 7-nél újabb Windows-t, abban úgy rémlik, ugyanolyan egyszerű ez a beállítás, mint a Manjaroban.

(#4850) iMaverick


iMaverick
addikt

Pillanatra azt hittem, hogy kiadott az AMD valami Kabini utódot... LINK

A szövegben is: "Mendocino SoC APU ránézésre sem tekinthető erős versenyzőnek, a vállalat sokkal inkább a több éve megjelent Kabini úgymond spirituális utódjának szánja. A lényege az, hogy a vásárlók megkaphassák a legmodernebb technológiákat anélkül, hogy a leggyorsabb processzormagokat használnák. Utóbbi haszna majd a termékek árazásában lesz látható."

Aztán olvasom tovább, hogy mobil proci... :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4851) Pista0001 válasza iMaverick (#4850) üzenetére


Pista0001
addikt

Eredetileg a Kabinit is annak szánták, nem? Rengeteg mobil megoldásból lett idővel kisfogyasztású asztali platform, de valahogy erős a gyanúm, hogy ebből nem lesz. Pedig jó lenne... Kevesebbet fogyaszt, mint az "asztali" Kabinik, és jócskán izmosabbnak tűnik.

(#4852) varmi2 válasza Pista0001 (#4851) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is volt am1-em. De az még a phenom 2 korszakban. De akkor még más világ volt. Most ha beteszel egy brutál 5900x vagy 5950x-et is, ha csak netezel, alig fogyaszt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4853) Pista0001 válasza varmi2 (#4852) üzenetére


Pista0001
addikt

Csak az úgy elég drága. Sok olyan felhasználás lehet, amire ez is elég lenne, ha jó áron adnák, és nem csak a mobil vonalon.

(#4854) Fred23 válasza Pista0001 (#4853) üzenetére


Fred23
nagyúr

GE-s APU-t kell venni, csak nehéz találni. Viszont AM4-be vannak néha nagyon olcsó darabok is használtan, pl. 200GE/300GE.

(#4855) Pista0001 válasza Fred23 (#4854) üzenetére


Pista0001
addikt

Amihez még alaplap is kell... ;)

Régebben egy integrált procis lap nem volt drágább, mint egy alsó-közepes cserélhető procis (nem AM1-re gondolok nyilván) alaplap magában, és sokszor csatlakozókban is hozta azt a szintet. ehhez plusszban egy akármilyen olcsó processzor is plussz költség.

(#4856) Fred23 válasza Pista0001 (#4855) üzenetére


Fred23
nagyúr

7-8k-ért szokott lenni az is aprón. Kis szerencsével nem nagy kiadás egy ilyen GE-s kis gép.
Mondjuk ha az ember nem finnyás, hatalmas a választék olyan régebbi lapokból, procikból, amik azért még használhatók. Egy Skylake / Kaby Lake 2/4-es,T-s proci is jó lehet olyasmi feladatokra, amikre az Athlon GE, csak még kedvezőbb áron. Akár alku nélkül 11k-ért egy i3-6100T például nem rossz üzlet szerintem. Lapot is hozzá szinte az emberhez vágják apróért, ha nem a legjobb kell.

(#4857) Pista0001 válasza Fred23 (#4856) üzenetére


Pista0001
addikt

Ott meg bukod a korszerű technológiát. Értem, hogy mit szeretnél mondani, csak nem értek egyet vele. ;) Nyilván fiktív amúgy is a téma, amíg ez a SOC nem kerül desktop lapra. Ha ez megtörténne egyszer, akkor is csak az ár függvényében lenne értelme beszélgetni arról, melyik is éri meg jobban. :)

(#4858) Fred23 válasza Pista0001 (#4857) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, a kulcs szerintem is ez az "ár függvényében", mert a téma nagyban szól az árérzékenységről is, ezt figyelembe véve mondom, hogy sokaknak ez vagy az megérheti. Skylake vagy Kaby Lake se mindegy például, ha az IGP tudását nézzük, mert hasznos fejlesztések érkeztek az utóbbihoz (Gen 9 -> Gen 9.5 GPU), amit viszont egy szegény ember nem is biztos, hogy teljesen ki tud használni.

[ Szerkesztve ]

(#4859) Joskagyerek


Joskagyerek
csendes újonc

Üdv!
Laptopom egy HP 4515s. [link] Ami procerrszor benne vagy az egy AMD Athlon II M320 [link] és egy Turion II Ultra M600-ra [link] szeretném cserélni. Kérdés hogy kompatibilis e mert szerintem igen, de a helyzet az hogy az Athlonnal win10 64 bit simán elindul a gép, és ha beleteszem az M600 turiont akkor elindul a gép de fekete kép. Nem értem miért. A legfrisebbb bios van rajta F20.

(#4860) radi8tor válasza Joskagyerek (#4859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt kérdezz rá erre a dologra: [link]

⭐ Stella

(#4861) Ruszki válasza Joskagyerek (#4859) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez még jól is jöhet! :)

BTW én nem látom itt a listán a Te CPU-d!

• AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-86 (2.4 GHz, 2 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-84 (2.3 GHz, 2 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-76 (2.3 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-74 (2.2 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-72 (2.1 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-70 (2.0 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Athlon X2 Dual-Core Processor for Notebook PCs QL-66 (2.2 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Athlon X2 Dual-Core Processor for Notebook PCs QL-64 (2.1 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Sempron Processor for Notebook PCs SI-42 (2.1 GHz, 512-KB L2 cache).

De lehet még korán van... :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#4862) iMaverick


iMaverick
addikt

Sziasztok!

Lassan 10 éves lesz a kis Kabini, elkezdtem nézelődni (jó, ezt már korábban is :D ) mire lehetne cserélni...

Erre szembe jön egy ilyen: Asrock N100M

Elméletileg van mITX-es verzió is, ráadásul az már "gyárilag" adapterről hajtható, de annyira új még mind2, hogy egyedül ezt láttam mo-i forgalomban: 60.000Ft körül vihető.

Eddig amit találtam eléggé szimpi, de nagy tapasztalok ahogy nézem, eddig nincsenek... Főleg a fogyasztásra lettem volna kíváncsi... Elméletileg 6W a CPU, plusz valami 10W a GPU. Az egész rendszer (ram+1SSD+1HDD) gondolom csak nem fog 40W-nál többet enni? :F

Szóval eddig ez eléggé biztatóan néz ki. :)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4863) Ittnemaz válasza iMaverick (#4862) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

ügy néz ki nekem tegnap adta meg magát a lap. cicereg a táp résznél, sima táppal meghajtva jó, csak az hangos, eddig passziv laptop táppal ment...

Tetszik az n100, de ha árban nézem akkor már inkább:
[ez komplett pc azon az áron]

(#4864) iMaverick válasza Ittnemaz (#4863) üzenetére


iMaverick
addikt

Na basszus... Lehet én még időben adtam el? :))

Nézem az általad linkelt "bulit"... Nem ugyanaz a CPU (teljesítmény teszt).

Ráadásul most már 50 ropiért megvehető az Asrock lap.

Másik oldalról jópofa az az LCD kijelzős ház. Ha beújítasz, írhatnál róla!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4865) Ittnemaz válasza iMaverick (#4864) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nem én azt irtam, hogy a lap ára kb 50, és a Pc komplett ára: 60.... inkább a PCre szavaznék, igaz a fogyasztása nagyobb picit.

Persze irok, de egyelöre még most másik versenyzö is képbe került igaz 106:
[OUVIS-AMR5-Mini-PC]
Töled lopva: [proci hasonlitó]
Igazából most a 60 kontra 106on, vagy vegyek egy passziv tápot, azon elmélkedem, melyik legyen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.