Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) alcsa válasza PuMbA (#3000) üzenetére


alcsa
senior tag

Tudom, hogy be lehet allitani a BIOS-ban, es be is allittottam. A baj az, hogy nincs monitor es bill/eger rakotve a gepre, es ha szeretnek a biosban jarkalni, akkor johet a pakolas, amit nem szeretnem. Es mint irtam, ugy vettem eszre, hogy a ventillator szabalyozas hofoktol fuggoen nem mukodik amig nem inditom el az A-Tuningot.

(#3002) radi8tor válasza alcsa (#2999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem is felejtsd el azt a programot. Alaplap teljesen jól szabályozza, és UEFI-ben is be tudod állítani milyen hűtő profilt alkalmazzon.

⭐ Stella

(#3003) Polllen válasza alcsa (#2999) üzenetére


Polllen
nagyúr

A program egy hulladék. Amint szoftveresen hozzányúlsz a beállításokhoz a szenzorok fals adatokat adnak. BIOS-ban állíts be egy profilt, az a biztos.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3004) MiklosSaS válasza alcsa (#2999) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Uylatszik az Asrock mizeria megmaradt. En anno Z77-es lapban jartam ugy ahogy te. Felejts el minden sallangot...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3005) alcsa


alcsa
senior tag

Rendben. Koszonom a valaszotokat! :R

(#3006) Polllen válasza MiklosSaS (#3004) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem csak az asrock sajáta. A mostani gigabyte intel lapomon ugyanez van. Kipróbáltam a gyári szoftvert és volt -200 fokos a cpu és 10.000-t forgott a venti... Szerinte.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3007) AxBattler válasza Polllen (#3006) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
A Giga-nak sajnos nagyon x@r a szoftveres támogatása, pedig minden más szempontból nyerő szvsz.
EasyTune... :W

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3008) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megvannak a kicsikek.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3009) AxBattler válasza MiklosSaS (#3008) üzenetére


AxBattler
félisten

Szuper!
Már csak azt nem értem, hogy miért nem ITX? :D

(#3010) miklosss2012
Az más. Te tudod. Pedig ilyen kis fogyasztású gépekhez...
De akkor milyen házba kerül? :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3010) MiklosSaS válasza AxBattler (#3009) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ruhelem az ITX gepeket. Volt i3-2100 ....soha tobbe!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3011) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ossze is raktam a kicsiket. Porgosebb mint amire vartam, egyenlore tetszik...megbirkozik az online TV-vel, radioval.....
Most win7 van, de hamarosan Ubuntu lesz rajta :)

A tesztek ellenere eleg porgos kis joszag!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3012) radi8tor válasza MiklosSaS (#3011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csinálnál még egy tesztet, ahol nem a CPU single core van kiválasztva a lenti grafikonnál, hanem CPU?
[link]

⭐ Stella

(#3013) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello! Beléptem a klubba. (5350 + ASRock AM1H)

Olyan kérdésem lenne, hogy mi az a hőmérséklet ami alatt érdemes tartani a CPU-t, M/B-t?

(#3014) radi8tor válasza Tamoo (#3013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MB 40 fokig elfogadható, CPU meg 70 alatt jó.
Szerintem.

⭐ Stella

(#3015) Tamoo válasza radi8tor (#3014) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

CPU még el is menne, de az MB 50fok fölé is megy. Kénytelen leszek kivágatni a Wesena tetejét. :( Így túlságosan átmelegszik benne minden.

[ Szerkesztve ]

(#3016) MiklosSaS válasza radi8tor (#3012) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Termeszetesen. Mindjart itt a teszt

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3017) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Itt is van:

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3018) radi8tor válasza Tamoo (#3015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, a 4 cm-es venti meg túl zajos vagy ha silent, akkor semmit nem fúj a házban. (oldalába szerelhető)
Próbálkoztam én is ezzel még a passzív Brazos alaplappal. De kivágás lett belőle.

miklosss2012: :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3019) betyarr válasza radi8tor (#3018) üzenetére


betyarr
veterán

ha lenne választék és nem aranyárban adnák,már én is rég lecseréltem volna ezt kis nyavajás hűtőt.

(#3020) radi8tor válasza betyarr (#3019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most nem a CPU hűtőre gondoltam, hanem az ő házába 4 vagy 6 cm-es hűtő való (nem emlékszem pontosan).
Szerintem sok értelme nincs lecserélni a gyárit, kivéve annak, akinek morgós.

⭐ Stella

(#3021) Tamoo válasza radi8tor (#3018) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

SSD-t csak oda tudtam berakni oldalra, máshová nem fért, szóval a házventi alapból nem került bele.
Procihűtővel semmi baj, 1500rpm-en teljesen csendes.... csak kellene a szellőzés.

(#3022) iMaverick válasza Tamoo (#3021) üzenetére


iMaverick
addikt

A házba illene mindenképp egy venti, ami dedikálva a gép belsejében lévő levegőt mozgatja. Nekem az volt a mákom annó, hogy amit vettem ház, abban volt tápegység, amire nem volt igazából szükség a pikoPSU miatt, így a dobozát "kicsontoztam", a ventit hagytam meg és az alaplapról van meghajtva-szabályozva. Így hangja se nagyon van, ráadásul csak jár a levegő is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3023) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy kérdés:
A Kabini már ki tud nyomni UHD 3D képet? Mert a FullHD nem kérdés. Most is arra van befogva. 3D TV-m sosem volt... Nem hogy UHD.

Esetleg valaki élesben nézett így már jelet rajta?

Nekem QC5000-ITX lap van, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3024) Tamoo válasza iMaverick (#3022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze, illene.... :D csak nincs hova. Tetejét kell kivágatni, csak sajnálom. Ha olcsón meg tudom oldani lehet csináltatok egy ugyanolyan másik tetőt és arra megy a szellőző.

(#3025) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ha a ház tetején szellőző lesz, gondolom érdemes lenne megfordítani a ventit.

(#3026) radi8tor válasza Tamoo (#3025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem. Kintről mindig jobb meleg levegőt befújni, mint házból meleget ki.

Tető kivágás előtt én is elgondolkoztam ezen. Még az is felmerült bennem, hogy veszek méhsejt rácsot és vágok belőle a fedlap helyére, de végül a kivágás mellett döntöttem (nem porosodik annyira, meg azért jobban is néz ki).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3027) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ezeket a processzorokat lehet valamennyire tuningolni?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3028) radi8tor válasza MiklosSaS (#3027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#3029) maláj válasza Tamoo (#3024) üzenetére


maláj
őstag

nálam ugyanez a helyzet csak feketében :DDD

(#3030) PuMbA válasza vegyszer (#3023) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs olyan, hogy UHD 3D, mert az új Blu-ray szabványban nincs ilyen, csak UHD 2D, szóval látszik az irány, hogy a 3D most lefele megy. Ki tudja, hogy mi lesz az Avatar 2 után....

[ Szerkesztve ]

(#3031) iMaverick válasza PuMbA (#3030) üzenetére


iMaverick
addikt

Minden csoda 3 napig tart... Én bele sem estem ebbe. Örülök neki. (Amúgy is csak a baj van vele: amikor kikerülnek a filmek biztonsági mentései 3D-sen... Hát nem semmi. Jók nekem a "sima" 2D-s backupok. :DD )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3032) AxBattler


AxBattler
félisten

Régi teszt, ami új volt számomra...
AM1 Platform and Athlon 5350 with GTX 750 Ti

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3033) vegyszer válasza PuMbA (#3030) üzenetére


vegyszer
addikt

De akkor az UHD-nak, illetve a 3D FullHD-nak mennie kellene tisztességgel?

Egy UHD fájlt teszt jelleggel leszedtem, de eléggé darabos. (XBMC, és MPC-HC alatt is)
Ahogy a HD lejátszás is némi után aláírást kívánt az elején, van ilyen itt is?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3034) PuMbA válasza vegyszer (#3033) üzenetére


PuMbA
titán

AMD-nek úgy látszik, hogy nem lesz UHD gyorsítása csak HEVC (H265) kodekre, mert jelenleg csak az R9 285 (Tonga) gyorsítja az UHD-t, mert egy új videóegység van benne. Amire lehet számítani, hogy lesz egy OpenCL HEVC dekódolási megoldás ami a GPU segítségével dekódolja majd a filmeket, mivel a dedikált egység erre nem képes.

[ Szerkesztve ]

(#3035) vegyszer válasza PuMbA (#3034) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor ezt jól be sikerült nézni (gondolni). Még jó, hogy nem terveztem rá vásárlást, hogy "az UHD úgyis megy, ha a HD ment, hisz az is csak x264". :W

Köszönöm

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3036) PuMbA válasza vegyszer (#3035) üzenetére


PuMbA
titán

Az UHD egyébként x264-ben halott, mert olyan sok helyet foglalna, hogy ihaj. Ezért is jön év végén az új Blu-ray szabvány H265-tel :)

(#3037) Polllen válasza AxBattler (#3032) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csapattam 1-2 hétig az 5350-t GTX 750-nel. Abszolút élhető, de a G3220 azért lényegesen jobb.

Pl. én 900p-ben 48 fős szerverig 80+ fps-l BF4-zek, ezt az 5350 nem bírta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3038) PuMbA válasza Polllen (#3037) üzenetére


PuMbA
titán

:K Ahol jön a CPU limit, ott halál lesz, ráadásul 30fps-nél többet nem nagyon bír kisajtolni többet magából az AM1. Ebben a tesztben sikerült több olyan játékot is választani, ahova nem kell nagyon CPU. Látszik, hogy Skyrimben is felére esik az fps a proci miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#3039) AxBattler


AxBattler
félisten

Oké, köszi a tapasztalatokat - ismét! :R

Igazából azért kérdezgetem ennyiszer, mert nagyon szimpatikus a platform, sokszor megfordul a fejemben a váltás lehetősége, de aztán mindig kénytelen vagyok belátni, hogy ez nekem kevés. Kivéve, ha veszek mellé egy konzolt...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3040) MiklosSaS válasza AxBattler (#3039) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a platform nagyon jo netre, zenere, filmezesre......ennyi.
Nekem nagyon tetszik, az elvartnal joval jobban teljesit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3041) AxBattler válasza MiklosSaS (#3040) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, HTPC-nek elsőrangú, de kb. ennyi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3042) MiklosSaS válasza AxBattler (#3041) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jah, nekem kellenes meglepetes ez a kicsike athlon. i3-4160 es pentium G3240 utan azt gondoltam hogy ket nap hasznalat utan megyen fel az aprora. De nem igy van, igazan tetszik...ssd-vel win7 alatt igazan porgos kis joszag.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3043) vegyszer válasza Tamoo (#3025) üzenetére


vegyszer
addikt

De kár, hogy arany ára van a NEM 50cmes SATA kábelnek. Nekem is most jön egy 10 cm-es darabka. Remélem szebb lesz általa a ház belsőm...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3044) Barton válasza MiklosSaS (#3042) üzenetére


Barton
senior tag

Windows 8.1-el es Intel 520 SSD-vel eleg jo boot ideje van.
Jo kis gep lett! :C

(#3045) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Tervezek egy AM1-es platformot építeni. Összesen három, esetleg négy játék menne rajt, egyik se egy Assassin's Creed: HearthStone, Heroes of the Storm, World of Warcraft és League of Legends.

Tervezett processzor egy Athlon 5150.

Azt szeretném megkérni, hogy akinek itt belefér az idejébe, az megnézné, hogy miként fut minimális/közepes beállításokkal, 1366*768 vagy 1440*900 (vagy ezekhez közeli felbontáson) a LoL és HotS? Előbbi sanszosabb mivel utóbbi még zárt béta, WoW meg elfut kenyérpirítón is.

Előre is köszönöm! :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3046) MiklosSaS válasza Barton (#3044) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo bizza', nagyon koltseghatekony. Nekem ez tetszik, na meg a fogyasztas.

#3045) Mister_X: este ha lesz idom, csinalok par tesztet.

[ Módosította: radi8tor ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3047) AxBattler válasza Mister_X (#3045) üzenetére


AxBattler
félisten

Dota2 1080p, élsimítással folyamatos
LoL 1080p, 20-30fps
Space Hulk 1200p, 25-30fps
CS:GO 720p, folyamatos
L4D2, Skyrim 720p, folyamatos
WoW... :))

Mindenképpen az elérhető legerősebb APU-t választanám (5350), ha játék is lesz, valamint 6-8GB RAM, és egy SSD ugyancsak nem árt mellé.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3048) Polllen válasza AxBattler (#3047) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezekhez a felbontásokhoz szerintem felesleges 4GB-nál nagyobb. (Úgysem fog fullhd-ban játszani, élvezhetetlen lesz sztem.)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3049) AxBattler válasza Polllen (#3048) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ma már egyetlen gépnek sem árt a 4GB, multitasking, stb.

Hű, most nézem, eléggé lementek az árak:
ASRock AM1B-ITX - 9k
AMD Athlon 5350 Box - 13,5k

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3050) Polllen válasza AxBattler (#3049) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem is mondtam, hogy kevesebb legyen!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.