Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) PapaMaci válasza PapaMaci (#1000) üzenetére


PapaMaci
őstag

...hja... És az íbélyen sem láttam az ASRock Kabini-s deszkáját...

...mint az közismert...

(#1002) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Találtam az MSI kínálatában egy Am1-es deszkát, Kabini-hez.
Most már végleg elvesztem. A Kabini procikat hogy keressem pl az AMD oldalán? Ők az ATHLON, és a SEMPRON APUs?

...mint az közismert...

(#1003) PuMbA válasza PapaMaci (#1002) üzenetére


PuMbA
titán

Azok, de nem értem, hogy miért kell keresned, mikor az első hozzászólásban ott van az összes :) 5150-en vagy 5350-en kívül mást nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#1004) Ruszki válasza PapaMaci (#1002) üzenetére


Ruszki
senior tag

4db Kabini van! :)
Ez a jelenlegi állás!
Alaplapot meg Socket-AM1 néven!

A kolléga is írt már!
Ha van pénz akkor ezt vedd meg!
AMD Athlon 5350

Senior tagnak illene ilyet tudni!! :K :B :B ;)

De azért vagyunk itt,hogy segítsük egymást!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1005) PapaMaci válasza PuMbA (#1003) üzenetére


PapaMaci
őstag

Köszi! Sajnos a tudatlanság beszél belőlem! A nevezéktanba beletört a bicskám... 3 éve nem nyúltam egyik gépemhez sem, most meg csak kapkodom a fejem...

Ruszki: A pénz mennyisége relatív! Ha újabb 3-4 évig nem kell hozzányúlni, akkor hajlandó vagyok rászánni! ...Bár árakat még nem találtam...
:R

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#1006) Ruszki válasza PapaMaci (#1005) üzenetére


Ruszki
senior tag

5350 az kb 17k
Hozzá egy drágább Asrock AM1H-ITX deszka 16k.Utobbi azért drága mert működtethető laptop tápról(19V DC csatlakozós).

:R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1007) PuMbA válasza Ruszki (#1006) üzenetére


PuMbA
titán

És ha akar 12k-t spórolni, akkor: MSI AM1I (érdekes, hogy +1 év gari van rá az ASRock-hoz képest, bevállalhatnák ők is a 3-at simán, hiszen nem hiszem, hogy az MSI-n jobb minőségű alkatrészek lennének), Athlon 5150 :)

[ Szerkesztve ]

(#1008) PapaMaci válasza Ruszki (#1006) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem hangzik vészesen! Gondolom, 8GB RAM elég hozzá, hogy kényelmesen mozizzak ugye? Meg valami jó hűtő. Megint belecsúszom egy minimum 80k-s fejlesztésbe... De inkább több lesz az, mert már megrendeltem egy 5"-os színesTV-t a ház elejébe...

...mint az közismert...

(#1009) PapaMaci válasza PuMbA (#1007) üzenetére


PapaMaci
őstag

Gondolom, a mostani paneltápom teszi tovább a dolgát, így nem muszáj a laptop tápos lap. :R

...mint az közismert...

(#1010) Ruszki válasza PapaMaci (#1008) üzenetére


Ruszki
senior tag

8GB bőven elég mondjuk én is annyit veszek Kitben!A űtővel szerintem ne vacakilj,igazából én még nem nagyon láttam rá hűtőket!De biztos beindul majd az is!Hát igen nekem is kb annyiba lesz majd!
SSD,lap cpu ram ház és táp!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1011) PapaMaci válasza Ruszki (#1010) üzenetére


PapaMaci
őstag

Van egy régről megmaradt thermalright chipset hűtőm. Azt szerintem rápróbálom. Amúgy valami hűtőnek kell lennie, mert láttam a procikat hűtő nélkül is!

...mint az közismert...

(#1012) PuMbA válasza PapaMaci (#1011) üzenetére


PuMbA
titán

Ezeket a procikat csak hűtővel árulják :) 8GB RAM teljesen felesleges, 1db 4GB 1600Mhz-es DDR3 bőven az elégséges kategória tetején van, hiszen dual channelt se támogat a proci :) Én 2GB-tal tolom, mert netezni meg filmezni meg zenét hallgatni az is elég.

[ Szerkesztve ]

(#1013) Ruszki válasza PuMbA (#1012) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem tudom én miért emlékeztem a Dual Channel támogatásra!! :W :W

The number of controllers: 1
Memory channels: 1
Supported memory: DDR3-1600, DDR3L-1600
DIMMs per channel: up to 2
ECC supported: Yes

Jogos a megjegyzés! :R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1014) PapaMaci válasza PuMbA (#1012) üzenetére


PapaMaci
őstag

2GB kevés a torrenthez... A 4 is határeset.

...mint az közismert...

(#1015) PuMbA válasza PapaMaci (#1014) üzenetére


PuMbA
titán

Nem üzemelek otthon kalózöbölt, úgyhogy ez nem érint engem :) 2GB RAM-mal is elfut vagy 20 torrent, de 2-nél többet sose szoktam futtatni egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#1016) PapaMaci válasza PuMbA (#1015) üzenetére


PapaMaci
őstag

240-es netem van. Abból 200-at átenged a router. Nem bírja nyelni a gép memoár nélkül az adatot.

...mint az közismert...

(#1017) PeterPH válasza PapaMaci (#995) üzenetére


PeterPH
senior tag

Bár ez nem az a topic, de én megfontolnám a helyedben egy passzív Intel J1800/J1900 lap vásárlását is, főleg ha elég két SATA.

(#1018) sb válasza PeterPH (#1017) üzenetére


sb
veterán

Ennyi torrent mellett nem hiszem, hogy elég. :)
De mintha lenne egy 4 portos lap is. Talán Gigabyte?

(#1019) qqcqqc válasza sb (#1018) üzenetére


qqcqqc
őstag

kétféle asrock lapon van 4 sata, az egyik a tápos, a másik tápnélkül és az 10-11 körül van. nekem az utóbbi van és megy paneltáppal ssd+2 hdd.

(#1020) Ittnemaz válasza PapaMaci (#1014) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

hát nem tudom el bőven elvagyok 2 gb rammal.
mondjuk ez olyan mint múltkor a programozó közölte irodai gépbe 8 gb ram kell.pislogtam.

(#1021) radi8tor válasza Ittnemaz (#1020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ez nagyban függ a háttértároló sebességétől.

⭐ Stella

(#1022) PuMbA válasza PapaMaci (#1016) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, nekem nincs olyan netem :) De utánaszámolva 200Mbit az 25MB/s és egy újabb 7200RPM-es merevlemez tud 40MB/s-mal írni :) Ha 10mp-enként írja a torrent kliens az adatot a gépre, az akkor is csak 250MB memória foglaltság maximum :) Elvileg simán benne vagyunk 2GB-ba, de ez az elmélet...

[ Szerkesztve ]

(#1023) PapaMaci válasza PuMbA (#1022) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ennyire nem egyszerű, mert nem 1/1 másolás van. Apró szeletek jönnek, random sorrendben, amik sokkal jobban terhelik a lemezt...

...mint az közismert...

(#1024) qqcqqc válasza PuMbA (#1022) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem a transmission 128 MB ramot foglalhat és ez szerintem bőven elég. Igaz nálam csat digi 40/20-as net van.

(#1025) radi8tor válasza qqcqqc (#1024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, plz kanyarodjunk vissza a topic tárgyához. Van torrent topic az ilyen témának. :R

⭐ Stella

(#1026) sb válasza qqcqqc (#1019) üzenetére


sb
veterán

Azzal tisztában vagyok. A J1800/J1900-as lapokra gondoltam. Egyet talán abból is láttam 4db SATA-val.

(#1027) E.Kaufmann válasza Ittnemaz (#1020) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk egy programozó betölti az IDE-t, a tesztadatbázist, webszervert, esetleg pár virtuális gépet, neki persze hogy kell, sőt még manapság az is szűkös.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1028) vlevi válasza sb (#1026) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egyet talán abból is láttam 4db SATA-val."
Asrocknak van ilyenje, tettek rá egy ASMedia vezérlőt.

(#1029) Mercutio_ válasza PapaMaci (#1014) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abból kiindulva, hogy 3 éve nem nyúltál géphez feltennék egy kérdést: Láttad a mostani RAM árakat? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1030) PapaMaci válasza Mercutio_ (#1029) üzenetére


PapaMaci
őstag

A használtakat néztem. Remélem, nem az fog földhözvágni!
...Vagy olcsóbbak lettek?

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#1031) Mercutio_ válasza PapaMaci (#1030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Duplájára emelkedtek a ram árak :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1032) PapaMaci válasza Mercutio_ (#1031) üzenetére


PapaMaci
őstag

Továbbra is azt mondom, ha újabb 3 évet elmegy, gond nélkül, akkor 2017-ben már emlékezni sem fogok rá, most mennyiért vettem...

...mint az közismert...

(#1033) rastawicc válasza Mercutio_ (#1029) üzenetére


rastawicc
tag

20K nem a világ. Nekem is 8GB van, és ebből 4-et gyorsan el is lehet használni. (a "tójjentről" meg csak halkan mondom, olyan brutál nettel és 1000+ futtatott tor...-el egész más a helyzet.)

La Mastre.

(#1034) PapaMaci válasza rastawicc (#1033) üzenetére


PapaMaci
őstag

20k? :Y :Y :Y

...mint az közismert...

(#1035) iMaverick


iMaverick
addikt

Most nem rosszmájúságból, de nekem úgy tűnik, hogy megismétlődik az, ami annó az Asrock E350M1 és E350M1-USB3 esetében is volt... (Ne legyen igazam!)

Van új BIOS az Asrock AM1B-M-hez (4-ik hó 29), de pl. az Asrock AM1H-ITX-hoz azóta sincs... Most persze lehet jönni ilyen 5letekkel, hogy abban nyilván tökéletesre sikerült az UEFI, de nézzünk mélyen magunkba. :DDD

Érdekes mindenesetre. Na jó, persze semmi eget rengetőre nem kell gondolni, de akkor is az "elv".

ver. 1.1
1. Fix PS/2 Y-cable not works in BIOS.
2. Add "Surround View" for AMD VGA card.
3. Correct BIOS option description.

Viszont ami hiányolok: az UEFI hátterében nem értem, miért nem lehet lekapcsolni az animációt... Szerintem felesleges csicsa. :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1036) radi8tor válasza iMaverick (#1035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Komolyan nem értem minek frissítgetni EFI-t, ha nincs vele gond? Azt tudod, ha félre megy valami a folyamatban, akkor vehetsz új BIOS chipet?
Ha lenne valami nagy hibája, ami érint engem is és javították az újban csak akkor frissíteném...

⭐ Stella

(#1037) PapaMaci válasza iMaverick (#1035) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nekem pont E350M1 megy 3 éve hibátlanul. Kb 20 órát állt azóta.

...mint az közismert...

(#1038) vlevi válasza Mercutio_ (#1031) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy mondod, duplájára.
Én 2012 végén cseréltem a régi core2duo gépemet i5-re, az iponon odahúztam az árgrafikonon az egeret.

CORSAIR 8GB Vengeance

(#1039) Mercutio_ válasza PapaMaci (#1034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ejnye, az előbb még azt mondtad nem gond az a magasabb ram ár :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1040) PapaMaci válasza Mercutio_ (#1039) üzenetére


PapaMaci
őstag

Egy kicsit túloztam. Erre a számra nem voltam felkészülve lelkileg... Sokba lesz ez nekem...

...mint az közismert...

(#1041) Mercutio_ válasza PapaMaci (#1040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezért mondtam, hogy lehet érdemes előbb 4GB-t venni aztán meglátod, hogy kell-e neked 8GB.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1042) PapaMaci válasza Mercutio_ (#1041) üzenetére


PapaMaci
őstag

Azért nem számolatlanul áll a pénz otthon, de sajnos tuti el fog fogyni a 4...

...mint az közismert...

(#1043) iMaverick válasza radi8tor (#1036) üzenetére


iMaverick
addikt

Állj!

Először is hajamra kenhetem, hogy az "m"-es verzióhoz van frissítés, mert nekem az AM1B-ITX van. Csak nézem, hogy az UEFI írja a neten keresztüli frissítésre, hogy nincs újabb... Gondoltam akkor ez sz@rt sem ér... ;]

Viszont, magára a frissítésre: gyerekek! Az UEFI ugyanolyan program, mint bármi más. Emberek írták, akik vagy odafigyeltek, vagy nem. Nem véletlen, hogy a gyártók kiteszik a BIOS frissítéseket és az sem véletlen, hogy én rendre le is frissítem azokat. Biztos ami biztos.

Erre a BIOS chip cserére: figyi, nem ma kezdtem a szakmát, annó 386-on toltam a Destruction Derby első részét, meg a Doom 1-et és 2-öt. Frissítettem már párszor BIOS-t, sőt az SSD-mben is párszor. Egyszer nem volt gond. (Egyszer egy kínai gyártású Androidos telefont sikerült "megölnöm", de még azt is sikerült végül "feltámasztanom", úgyhogy nem volt gáz.)

A Windows-hoz sem véletlenül jönnek a frissítések, azokat is felrakom. (Gondolom más is.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1044) PapaMaci válasza iMaverick (#1043) üzenetére


PapaMaci
őstag

Majd ha Te is belefutsz pár olyan frissítésbe, amitől lassul a rendszer, vagy instabil lesz, Te is át fogod gondolni 2x is, mit frissítesz, és mit nem!
Jól működő rendszerhez évek óta nem nyúlok!

...mint az közismert...

(#1045) radi8tor válasza iMaverick (#1043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem akarok hitvitát nyitni erről, de ehhez továbbra is tartom magam: ami működik nem kell elrontani egy frissítéssel. Főleg, hogy EFI-nél nincs olyan, hogy áááh ez mégsem olyan jó, vissza rakom a régit. Csak újabbat enged fel, nincs visszaút!

⭐ Stella

(#1046) iMaverick válasza radi8tor (#1045) üzenetére


iMaverick
addikt

és PapaMaci: Oké, ezen nem fogunk összeveszni. Nekem még nem sikerült ezzel megszívnom, maradjon is ez így. :R

(Más tészta: pl. driver-rel már jártam úgy, hogy sz@r@bb lett az új változattal.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1047) sb válasza PapaMaci (#1014) üzenetére


sb
veterán

Soha nem volt gondom rammal torrent alatt pedig egy 100db biztos van a listában és a GPU is kap a 4GB-ból.
Igaz a net csak 30-as.

Desktop gépben több ramom van, most is fut 30db kb. Utorrent 24MB ramot foglal a task manager szerint. Összesen 1.9/8GB a foglalás.
:F

(#1048) sb válasza rastawicc (#1033) üzenetére


sb
veterán

1000+ torrent és a gyorsabb net ennyit jelentene?
PuMbA írta a HDD-t is, elég szerényen számolt, mert a 40MB/s egy 5400-es HDD is tudja fullra írva. Maxon meg inkább 90MB/s, átlagban 60-70.

Máshoz meg nem hiszem, hogy Kabinihez 4GB-nál több ram kellene. Nem lett gyenge, de azért 10-20+ programhoz, virtuális gép(ek)hez, sql szerverekhez szvsz nem ez való. :)

(#1049) sb válasza radi8tor (#1036) üzenetére


sb
veterán

A hétvégén a Llano-n én is belefutottam egy felesleges frissítésbe.
F2 bios-sal használtam eddig, de az esata hot plug nem működik (biosban hiába engedélyezem, amint kilépek disabled lesz).
Találtam egy F3c beta biost. :) Gondoltam betat nem kockáztatok emiatt, aztán látom a támogatási listában, hogy a procimat "elvben" csak az F3c-től támogatja a lap (1.5 éve megy az F2-vel). :D

Gondoltam így már kipróbálom, ki tudja milyen f*sza lesz, ha a nem támogatott F2-vel is hibátlan volt. :)
Felraktam, hot plug ugyanúgy szar, cserébe ha átállítom a szorzót defalutról (ami 22) kézi 22-re akkor 3-ból 1-szer bootnál kiírja hogy hibás beállítás.

(#1050) E.Kaufmann válasza sb (#1049) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazatok van, csak az a baj, hogy lassan már nem azért kell frissíteni az UEFI-t sem, hogy működjön egy periféria, hanem a biztonsági rések miatt.
Amúgy felötlött bennem egy perverz kérdés. Ha már annyi minden benne van a prociban, esetleg mennyire csereszabatosak egyes lapok firmwarei?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.