Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Polllen válasza radi8tor (#375) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is lefuttattam a Call of Pripyat Benchmark-t, az eredmények:
Ugyanazon vinyóról mentek, 4 GB ram-mal.

Athlon II x3 440 + 6850:

Athlon 5350 + 6850:

Athlon 5350 APU:

Athlon 5350 APU minimal beállítás:

A 6850 nem kicsit túlzás mellé. Amúgy azt hittem, hogy közelebb lesz az Athlon II-höz, de úgy tűnik, hogy a Stalker nem túl multicore barát.

Viszont érdekes dologra lettem figyelmes. APU-val a firefox betölt vár kb. fél másodpercet, majd működik rendesen. Ilyet a 6850-nel se a nagy, se a kis gépen nem tapasztaltam... :F

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1352) keegangerike válasza canniball (#1350) üzenetére


keegangerike
csendes tag

Kevesebb mint 1 cm marad a gyári ventivel (2,5 winchester nem fért be a tető, és a venti közé), a HDD "beépítőkeretet" fel sem lehet rakni, mert megfullad szegény.

(#1353) canniball válasza keegangerike (#1352) üzenetére


canniball
nagyúr

Kár; mert ezt leszámítva fasza kis háznak tűnik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1354) keegangerike válasza canniball (#1353) üzenetére


keegangerike
csendes tag

Ha csak 1 db winchestert szeretnél használni, és jó a gyári venti, akkor egy flex-szel lehet rajta segíteni ;)

(#1355) Polllen válasza Ittnemaz (#1335) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kérdés igazából csak azért merült fel, mert ennek a hűtőnek csak középen van egy kis körben paszta. ha én pasztáznám, bekenném a procit és arra menne a hűtő. Persze lehet botor ötlet.

Most a dögmelegben egy silverstone sg05-ben 50 fok terhelés alatt 2700-s cpu fan fordulaton. Mondjuk azt néztem, hogy 1600-2400 között semmit sem változik a cpu hőmérséklet. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1356) canniball válasza keegangerike (#1354) üzenetére


canniball
nagyúr

Ennyire radikális beavatkozásra azért nem vállalkoznék. :N
Amúgy a HDD nem téma (gondolom az elejébe, a táp helyére befér egy SSD), ellenben az lenne a tuti ha (állított helyzetben nézve) az oldallapra fel lehetne fogatni egy szabvány (2,5cm magas) nagy méretű ventit, ami alacsony fordulaton le tudná hűteni az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1357) flashpointer válasza canniball (#1356) üzenetére


flashpointer
őstag

Akkor dremel :D

(#1358) Armagedown válasza Polllen (#1351) üzenetére


Armagedown
őstag

Én is lefuttattam, egy Athlon X2 5000+al és Radeon Hd 3650el, 2 gb ramal, ezek az eredmények :

Ehhez képest már nem olyan rossz a Kabini teljesítménye

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1359) keegangerike válasza canniball (#1356) üzenetére


keegangerike
csendes tag

Egy élére állított 2,5-es HDD eleve magasabb, mint a komplett ház magassága. :U
Ha valaki ebben gondolkozik, akkor csak oda behányva fér el. :(

A gyári venti kivételével talán be lehetne tenni egy 14 centiset, amit valószínűleg véghez is fogok vinni, illetve élek a 2 db kis 4 centis viharkeltő beszerelési lehetőségével a két oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#1360) rovid89


rovid89
csendes tag

sziasztok!

gondolkoztam a melós gép lecserélésén és arra jutottam hogy befizetek egy "Kabini" konfigra.
Meg is rendeltem egy Asrock AM1B-M lapot egy Athlon 5350 procko társaságában illetve 4Gb ddr3 1600 as ram modult.

Kérdésem az lenne hogy a régi gépben van elfekvőben egy Geforce 210 1Gb ddr3 vga, érdemes átrakni az uj konfigba vagy csak rontok vele a helyzeten?

(#1361) iMaverick válasza rovid89 (#1360) üzenetére


iMaverick
addikt

Mit értesz "meló" alatt? (Amúgy teljesen felesleges a dedikált VGA a Kabini-ba.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1362) rovid89 válasza iMaverick (#1361) üzenetére


rovid89
csendes tag

meló alatt annyit értek hogy Office csomag elszaladgáljon rajta (meg a lukas időkben némi játék)

(#1363) PuMbA válasza rovid89 (#1360) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelműen nem, a 210 jóval régebbi, lassabb VGA :)

(#1364) rovid89 válasza PuMbA (#1363) üzenetére


rovid89
csendes tag

köszi

akkor kukázom a kicsikét :D

(#1365) xigris


xigris
őstag

Sziasztok,megkérdem igaz én nem találtam,de hátha: létezik notiramos alaplap? :R

(#1366) flashpointer


flashpointer
őstag

Mivel én is tervezek beszerzést és szoktam figyelgetni az am1-es termékeket feltűnt hogy a 5350-es árgrafikonja mint egy EKG :D 2 napja még 17.5 most meg 14.5 , és előtte is volt mindenféle

(#1367) radi8tor válasza xigris (#1365) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ezen a platformon nincs.
Thin-ITX alaplapoknál divat ez a megoldás.

⭐ Stella

(#1368) Polllen


Polllen
nagyúr

Srácok, használja vki 5350-t mpc-hc + madvr összeállításban? Teljes képernyőn szép képeskönyv minden film:/

Az bezavarhat, h asztali gépről költözés után nem volt reinstall?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1369) Polllen válasza Polllen (#1368) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kapott egy restore-t, újra beállítottam a rövidebb tutorial szerint high-ra és megy minden rendesen...utálom a pc-t:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1370) radi8tor válasza Polllen (#1369) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

User error. :P

⭐ Stella

(#1371) Polllen válasza radi8tor (#1370) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy úgy határozottan szebb volt a kép:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1372) radi8tor válasza Polllen (#1371) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én megelégszem azzal a képpel, amit a rendező megálmodott.
Persze más lenne a helyzet, ha manga anime filmeket is néznék.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1373) Polllen válasza radi8tor (#1372) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hiszem, hogy a rendezőnek sok köze lenne ahhoz, hogy fullhd tv-n milyen felbontásban nézem a művét. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1374) canniball válasza keegangerike (#1359) üzenetére


canniball
nagyúr

"Egy élére állított 2,5-es HDD eleve magasabb, mint a komplett ház magassága."
Vagy úgy! A pontos méreteit nem néztem... De egy SSD-t biztos be lehetne dobni valahova, annak mindegy a pozíció.

"A gyári venti kivételével talán be lehetne tenni egy 14 centiset..."
Pont erről kérdeztem én is. De azt írtad a gyári venti fölött nincs 1cm hely, ha jól gondolom az a venti 1cm-s, így összesen nincs 2cm egy "normál" légkavaró pedig 2,5cm.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1375) zsozso1 válasza Polllen (#1369) üzenetére


zsozso1
tag

Épp most akartam kérdezni hogy mennyire bírja az 5350 az MPC-HC madVR párost, de akkor úgy látszik bírja. Esetleg megírnád milyen terheléssel megy a proci, vga? Milyen beállításon van a madVR? Aki esetleg így használja az 5350-et azoktól is jöhet vélemény. :R

(#1376) radi8tor válasza zsozso1 (#1375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Páran már írtunk róla. ;)

⭐ Stella

(#1377) Polllen válasza zsozso1 (#1375) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link] Ezen leírás alapján a high beállítás eddig szépen megy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1378) zsozso1


zsozso1
tag

Köszönöm, lehet hogy belevágok egy ilyen konfigba. :R :R

(#1379) PapaMaci válasza canniball (#1374) üzenetére


PapaMaci
őstag

Léteznek lapos propellerek is. Nekem pl van egy Zalmann 92-es venti, ami kevesebb, mint 10mm magas.

...mint az közismert...

(#1380) canniball válasza PapaMaci (#1379) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudom, ezért emeltem ki hogy "normál" venti. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1381) Polllen válasza radi8tor (#1257) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kipróbáltam ma a cod4-t, 40-60 fps 1680x1050-n multiban. Visszavettem 720p-re, így 60-130 fps attól függően, hol vagyok. Teljesen jól játszható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1382) radi8tor válasza Polllen (#1381) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ófranc, bocs én MW3-at próbáltam. :R

⭐ Stella

(#1383) Polllen válasza radi8tor (#1382) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

Low-ban 720p-ben az is jól megy. Csak a texture quality-t kell levenni native-ról.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1384) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

A DDR3L az mi? Mert wiki azt írja hogy csak ezt támogatja, vagy megy sima DDR3 ramokkal is?
Szemezek egy ilyen jószággal lecserélni a s755-öt, kis gépet akarok de néha azért játszani. FM1-re gondoltam először de nem találok hozzá elég kicsi alaplapot. Aztán gondoltam marad a s775 valami LP karival mondjuk HD6670, 6570 stb, de ahhoz se találtam kis alaplapot pláne nem LP karit, nehéz ezeket használtan összehergelni. Meg nem is szeretnék vga-t. Ezért néztem be ide is, de ez meg egy hangyányit kevésnek tűnik nekem gpu teljesítményre a 400 shaderes FM1 jobb ötlet lenne inkább mert azért annyit játszok és látom pont a Stalker alatt nem valami fényes, igen az csak egy szálon megy azért....
Még gondolkodom ezen. Annak se sok értelme hogy e mellé tegyek 6670-et, bár végül is miért ne. De akkor inkább FM1.
Most építek először életembe miniPC-t mindig is ilyen böszme nagy gépeim voltak. Nem egy egyszerű eset.

Intel oldalon amúgy mit tud? Fogalmam sincs ők mit művelnek ilyen téren, FM1 meg AM1 ellenfele?

(#1385) Mercutio_ válasza #90933760 (#1384) üzenetére


Mercutio_
félisten

FM1 400 shadernek nincs intel oldalon párja szerintem, az AMD APU erősebb ilyen téren.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1386) Polllen válasza #90933760 (#1384) üzenetére


Polllen
nagyúr

Minden azon múlik, mire kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1387) #90933760 válasza Polllen (#1386) üzenetére


#90933760
törölt tag

Netezni meg filmezni legtöbbet, néha játszani. Stalkerrel tolom inkább bár havi 1-2x tényleg nem sokat, de ahhoz ez sovány mint ahogy a fenti ábra is mutatja. Ha meg rakok mellé karit akkor maradhatna a s775 is, ha nem rakok mellé akkor meg inkább FM1. Csak ezekből mind nehéz értelmes méretű alaplapot találni, mITX lényegében nincs, az mATX meg olyan szórással megy méretben hogy csak na, alig kisebb a simánál, az meg most is van.
Emellett szólna még az hogy olcsón kijön a pico psu mellé, FM1hez már azért kell több mint a duplája, inkább marad akkor az atx táp ahhoz csak az megint nagy....

Nem várható ezekből valami erősebb gpus dolog? 1-2 hónapon belül? Mert ha nem akkor marad inkább az FM1.

(#1388) Polllen válasza #90933760 (#1387) üzenetére


Polllen
nagyúr

Stalker csak a minimum minimumán fut el szépen 720p-ben, de az nem valami sukár. :DDD

Amúgy játékhoz én pentium-t vennék+dvga. ATX-s vagy SFX tápos házzal. Azért egy cooler master elite 110 nem túl nagy és nem is túl drága.

A kabini ráncfelvarrása még messze van.

Ha apu kell, akkor Fm1/2, de szerintem ár/érték arányban egy cpu+dvga jobb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1389) radi8tor válasza #90933760 (#1384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DDR3L az annyit tesz, hogy 1.5V alatti RAM. Tehát 1.35V.
Az hogy támogatja azt jelenti rakhatsz bele olyat, de nem kötelező jelleggel.
Megy sima DDR3-al is.

Ebben a HSZ-ben van egy összehasonlító táblázat Inteles procikkal is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1390) Mercutio_ válasza radi8tor (#1389) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kis adalék az összehasonlításhoz:
FM1 APU 3DMark eredmények különbözőssebességű ramokkal [link], [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1391) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

sziasztok !

Tervezek én is egy kis kabinit,de olvastam korábban, hogy a pci-e csati nem teljesen szabványos (25w max ha jól emlékszem)

Csak hogy tovább bonyolítsam a helyzetet egy ASRock AM1H-ITX deszkára gondoltam amit egy 19V-os laptop táppal hajtanék meg. Tehát nem tudok neki adni plusz kakaót a molex tápcsatin.

Szóval a nagy kérdés, hogy milyen low profile VGA-t lehet beletenni ? Kikötés, hogy Nvidia kártyának kell lennie. Árban max 20.000 de inkább 15 körül.

Ezután az a másik nagy kérdés, hogy ez melyik házba fér bele ? Mert amiket itt linkelgettek azokba még a low profile se megy bele első ránézésre.

A javaslatokat előre is köszönöm !

(#1392) Francia91 válasza Freddy TNT (#1391) üzenetére


Francia91
veterán

Én ilyen házzal raktam össze a konfigot, bár ez táppal együtt van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1393) Freddy TNT válasza Francia91 (#1392) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Azért elég durva, hogy egy CPU tervezése, gyártása, stb ellenére olcsóbb mint egy présgéppel nyomott és összedobált fémdoboz :D

Kicsit olyan 486-os feelingje van de tetszik. Lehet az ára miatt nem láttam eddig ezeket a nagyobbacska házakat.

VGA-ra van ötleted ? Én mondjuk zaj miatt gondolkodok noti tápban. A te házad mennyire zajos ?

(#1394) Polllen válasza Freddy TNT (#1391) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kari ügyben szerintem a milyen vga-t topikban tudnak neked segíteni. Dupla slotos biztos nem fog kelleni. :P
És amúgy sztem, ha a lapra építetett tápot használod, dVGA-t nem tudsz használni. Legalábbis a használati utasításból nekem ez jött le.

Ház tippek tőlem:
Codegen MX-31 - használtan 5-6k
CoolerMaster elite 110-130 - 11-14k új
Silverstone SG05 - használtan ~15-17k

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1395) Francia91 válasza Freddy TNT (#1393) üzenetére


Francia91
veterán

Egyaltalan nem zajos, szinte nema az egesz konfig. VGA teren nem tudok segiteni, ATI-s ember vagyok, miota letezem :).
Viszont kulso 19V-os taprol tenyleg nem fog menni a dVGA... A linkelt hazban 250W-os tap van. Ha gondolod, linkelek be kepeket a konfigrol.
Amugy jo haz. Igaz, nem a legkisebb MiniITX kucko, viszont kenyelmesen szerelheto.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1396) radi8tor válasza Freddy TNT (#1391) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

19V táppal hajtva SEMMILYEN kártyát nem fogad PCIe portban. Szóval ezt akár el is felejtheted.

De miért akarnál dVGA-t tenni bele?

⭐ Stella

(#1397) Freddy TNT válasza Polllen (#1394) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz a tippeket neked is ! :R

Pontosan azért faggatózok itt VGA kérdésben, mert alaplap (és tápcsati) limites a dolog amit meg pont a VGA topicban nem fognak tudni szerintem.

Szóval arra gondoltam itt valaki biztos rakott már bele külön VGA-t és esetleg pont egy ilyen deszkába.

(#1398) Freddy TNT válasza radi8tor (#1396) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Azért kell másik VGA az integrált helyett mert a program amit hajtania kéne bugos ATI kártyák alatt. A program speciális, nem cserélhető. (nightshade) Igaz van másmilyen (stellarium) de ez van kiadva követelménynek...

Na és mi a helyzet akkor, ha mégsem noti tápról kapja a kakaót hanem egy normál tápegységről a VGA kártya pedig külső tápcsatis ? Akkor elvileg megkapja ami kell nem ?

(#1399) Polllen válasza Freddy TNT (#1398) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor mennie kell, de ilyen esetben AM1B-ITX-t érdemes venni. (Már ha nem kell optikai kimenet)

Én ebbe egy 6850-t raktam kíváncsiságból, 250-s táppal, gond nélkül elfutkorászott.

Amúgy ha dVGA mindenképpen kell, ne APU-t vegyél sztem. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1400) Freddy TNT válasza Polllen (#1399) üzenetére


Freddy TNT
őstag

jó, tudom hülyeségnek tűnik amit csinálok,de valójában arról van szó, hogy kell egy rendszer mindenképpen. (kiváltanék vele egy áramzabáló gépet) Ehhez kiváló az integrált GPU ami benne van.

Ezzel párhuzamosan céges környezetbe is kell egy gép ami elviszi a fent említett programot, keveset fogyaszt, kicsi,könnyű,kompakt.A bökkenő az integált ATI GPU

Én most veletek tulajdonképpen két külön probléma körre próbálok megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.