Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Mercutio_ válasza szabi__memo (#600) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha tényleg nagyon viszik az OEM-ek és hiány lesz belőle a boltok biztos visszatolják az árakat :U

Tudom, hogy nincs dual Chanel, jól gondolom, hogy a rendszernek jobb 1x4 mint 2x2GB ram?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#602) sg22 válasza szabi__memo (#600) üzenetére


sg22
senior tag

volt mar ilyen ventid ?

what should I do about this?!

(#603) szabi__memo válasza sg22 (#602) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nalad milyen van? Nem egy fajtaval aruljak...

(#604) sb válasza Mercutio_ (#601) üzenetére


sb
veterán

Olcsóbb és kevesebbet fogyaszt?

(#605) rastawicc válasza djculture (#596) üzenetére


rastawicc
tag

Köszi! Van esetleg valami link, ahol megvannak a szükséges értékek?

La Mastre.

(#606) kovsol


kovsol
titán

Valaki próbálta esetleg Counter Strike GO, TF2 vagy egyéb Source motoros játékot hogy visz a gép?

Azt olvastam, hogy az asus lapban lehet feszültséget állítani, meg tuningolni is. Az IGP órajelét esetleg lehet növelni?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#607) sg22 válasza szabi__memo (#603) üzenetére


sg22
senior tag

nem egyfajtaval? :Y Ez van, a bal oldali

what should I do about this?!

(#608) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Már régóta várok a Kabini APUkra és csorgatom a nyálam, mivel le akarom váltani a jelenlegi DLink NAS-omat a gyenge átviteli sebesség miatt.
Viszont a NAS funkció mellett szeretném, ha az asszony tudna néha játszani egy kicsit Sims 3 illetve majd Sims 4el rajta.
Jelenleg a Core i3as 2.2GHz (ha jól emlékszem)+ ATI 5145 laptoppal nyomul. Szerintetek tudná hozni a kis Athlon 5350es legalább azt a szintet, mint a noti? (nekem sanszos, hogy azért egy mobil Core i3at
5145ös Ati chippel nem tud lenyomni... :O)

Köszi!

Üdv,
Tamás

(#609) kovsol válasza dobost (#608) üzenetére


kovsol
titán

sok féle i3 van konkrét tipust irhatnál, viszont az 5145 szintet hozza, sőt még le is veri.

www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5145.24581.0.html
bocsi a linkért mobilról vagyok.

Eleve 80vs128 radeon core és a gcn miatt ha azonos számú lenne is erősebb lenne a kis hd 8400. 720vs600mhz se nagy eltérés

Ram órajelben sincs nagy eltérés ha 1600as ddr3 t raksz be.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#610) dobost válasza kovsol (#609) üzenetére


dobost
senior tag

Köszi, egy M350es van benne.
[link]
Azért ezt meg kell ütnie sztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#611) djculture válasza dobost (#610) üzenetére


djculture
félisten

Athlon 5350 passmark: 2626
Core™ i3-350M passmark: 1910

cpu részben is erősebb jóval az athlon 5350

(#612) dobost válasza djculture (#611) üzenetére


dobost
senior tag

Bár jobban hiszek inkább a felhasználói tapasztalatokban, mint a benchmarkok számaiban, de azért szerintem is odavág a Core i3 Mobile-nak, a GPU teljesítménye volt számomra kétséges, de megnyugtattatok. :R

Köszi szépen a segítséget, amint tudom be is tárazok egy ilyen szépséget.

(#613) djculture válasza dobost (#612) üzenetére


djculture
félisten

passmark az elég hihető számokat ad összehasonlításhoz ahogy tapasztaltam, azért használom.

(#614) radi8tor válasza canniball (#594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi árzuhanás.

Merci: azok a low profile RAM-ok nem Dell specifikusak. Szimplán gyárt ilyet Kingston, mivel már rendelkezésre állnak ilyen kis chipek.

rastawicc: szerintem csak 1333MHz-es van belőle.

⭐ Stella

(#615) djculture válasza radi8tor (#614) üzenetére


djculture
félisten

kvr1600d3n9/4g van nekem az low profil kivitelű és 1600-as, elég ritka azt tudom mivel ezt megrendelésre gyártotta a kingston az ibm cégnek rajta van az ibm matrica....1333-as változata kapható a boltokban itthon csak.

[ Szerkesztve ]

(#616) AxBattler


AxBattler
félisten

Az 5350-nel párhuzamosan az Asrock AM1B-ITX ára is leesett 10k alá! :Y

Egyébként vannak már dGPU-s eredmények?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#617) AxBattler válasza AxBattler (#616) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerk.:
Itt egy R7 240 2GDDR3-mal tesztelték.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#618) canniball válasza AxBattler (#616) üzenetére


canniball
nagyúr

Kár hogy közben egy spdif csati nem került rá...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#619) AxBattler válasza canniball (#618) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért mi kellene még? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#620) canniball válasza AxBattler (#619) üzenetére


canniball
nagyúr

Minimum egy spdif csati, anélkül b@xhatom, mert nem tudom az erőlködőre kötni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#621) rastawicc


rastawicc
tag

A Mini-PCIe slotba hol lehet wifi adaptert venni? És ezen a képen a DC csatlakozó alatt vajon minek hagytak ki helyet? Úgy értem mit lehet kapni, ami illik oda?

La Mastre.

(#622) AxBattler válasza canniball (#620) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért sajna ki kell csengetni a +5k-t...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#623) canniball válasza rastawicc (#621) üzenetére


canniball
nagyúr

Lemaradt a kép/link.

AxBattler!
Na igen, relatíve az is egész korrekt lap ha valakinek nincs csendes tápja, de nekem már itt a PicoPSU; csak maga az optikai csati meg szvsz nem éri meg a különbséget. Amúgy nem értem az előbbi lapra miért nem tudtak legalább tüskéket rakni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#624) radi8tor válasza canniball (#620) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rakj bele hangkártyát.

⭐ Stella

(#625) rastawicc válasza canniball (#623) üzenetére


rastawicc
tag

Basszus, tényleg! Szóval a kép!

La Mastre.

(#626) sb válasza canniball (#623) üzenetére


sb
veterán

Picot eladod és máris van spdif csatid és extra cash-ed. :)

(#627) radi8tor válasza rastawicc (#625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ANT1, tehát valami WiFi antenna csatlakozó helye az.
Nagy valószínűséggel ha veszel bele mini-PCIe WiFi kártyát, akkor ahhoz adott antenna csatlakozó megy oda.

Szerk: ja igen a hátlapon kilyukasztható az antenna csatlakozó kivezetése.

Így néz ki egy ilyen, az antenna csatlakozót anya csavar rögzíti a hátlaphoz:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#628) rastawicc válasza radi8tor (#627) üzenetére


rastawicc
tag

Megint csak köszönöm szépen! :K

La Mastre.

(#629) rastawicc válasza radi8tor (#627) üzenetére


rastawicc
tag

Hol lehet ilyen készleteket kapni? Mert kártya akad, de kábellel antennával már más a szitu. Lehet ilyen kábelt külön kapni?

La Mastre.

(#630) Mercutio_ válasza AxBattler (#616) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az eddig is 9,99k volt iponyban nem? :U

rastawicc: ebay, vagy dupla áron itthon is talán.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#631) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Közben szépen terelgetik a népet az 5350 felé, az 5150-nek pár száz forinttal feljebb tolták az árát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#632) korcsi válasza canniball (#618) üzenetére


korcsi
veterán

Megoldás

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#633) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A 3850 ára viszont 8,7k-ra csökkent a compkernél, így nem tudtam ellenállni és berendeltem egyet az AM1H-ITX lappal együtt :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#634) E.Kaufmann válasza Mercutio_ (#633) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen videókártyát tudna az integráltján kívűl még kihalytani? Hogy megy ennek a Dual Graphics?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#635) PuMbA válasza E.Kaufmann (#634) üzenetére


PuMbA
titán

Dual elég felejtős, mivel nagy késeletetést, mikrolagokat hoz be :) Mivel a játékok (3-4 éves), amiket elbír a proci csak 2 magot használnak ki, így ezekhez való újabb alsó kat VGA-nál nem érdemes jobbat venni.

Mercutio_: Én is nagyon szemezek vele, mert nagyon olcsó :) Még mindig kár, hogy nem 10k az Athlon 5350, mikor annyiért a Celeron G1820 5W-tal több fogyasztással kicsit jobb. Túl közel árazták be az eddigi procikhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#636) E.Kaufmann válasza PuMbA (#635) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kár pedig úgy lenne értelme az egész rendszernek, egy minimális fogyasztású alapgép a rendszernek, ami ha kell izzítja a nagytestvért.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#637) PuMbA válasza E.Kaufmann (#636) üzenetére


PuMbA
titán

Például egy Celeron G1820 Radeon R7 240 GDDR5-tel lehet, hogy elgondolkodtató lehet neked, mert idle-ben fogyaszt a Celeron kb 30W-körül, a Radeon 2W-ot, terhelve meg 65-70W körül együtt.

[ Szerkesztve ]

(#638) PeterPH válasza korcsi (#632) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem megoldás, mert ezak az olcsó kis kütyük általában csak kétcsatornás hangot tudnak.

(#639) E.Kaufmann válasza PuMbA (#637) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De hogy legyek így AMD fan :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#640) PuMbA válasza E.Kaufmann (#639) üzenetére


PuMbA
titán

A videókártya AMD :DDD Egyébként meg sehogy, én is mindig azt veszem, amelyik jobb, olcsóbb :))

Mercutio_: Meg, hogy halkabb az AMD gyári ventije :)

[ Szerkesztve ]

(#641) Mercutio_ válasza E.Kaufmann (#636) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra a 45W-os TDP-jű 7600-as Kaveri lenne, ha végre a piacon be lehetne szerezni.

PuMbA: Igazság szerint csak a paneltápos hajtásból eredő csend, és a 3D valamint a jobb drivertámogatás ami az AMD mellett szól, általánosabb mindenes gépnek jobb az intel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#642) qqcqqc válasza Mercutio_ (#641) üzenetére


qqcqqc
őstag

meg az ár :), most néztem intel alá egy itx alaplap 18 körül kezdődik. ja és csak két sata van rajta.

(#643) Mercutio_ válasza qqcqqc (#642) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ, 1155-ös intel alá 13k és van 4 sata, spdif tüskesor, igaz usb3 nuku.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#644) kovsol válasza Mercutio_ (#641) üzenetére


kovsol
titán

Engem is a hang miatt vonz az Asrock lap. Amúgy az igényeimnek teljesen megfelelne a 10e Ft-os Asus lap is. 2 Sata portra van szükségem, és 2 USB3 is elég. Hangot meg HDMI-n keresztül viszem ki majd úgyis.

Viszont soha nem volt még ilyen kis gépem és nem tudom ezek a TFX tápegységek a kis 8cm -es ventivel mennyire hangosak. Fontos lenne a halk működés, mert éjjel nappal menne a gép, és kb 2m -re van az ágyam a helyétől.

May the Force be with you!

(#645) AxBattler válasza Mercutio_ (#630) üzenetére


AxBattler
félisten

Mikor legutóbb néztem, még 13k volt. Lemaradtam. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#646) sb válasza PuMbA (#635) üzenetére


sb
veterán

+5W a G1820? Ezt load alatt érted? Teszt?
Egyébként alap rendszernek valószínűleg pattogósabb a G1820. Alapvetően erősebb is. Amellé simán elfér szvsz egy 7750-7770 is akár felbontásfüggően. (Nekem G3420 mellé került 7750 pont ilyen célból. Csak az mondjuk elég sokat eszik már.)

1150 alá az mITX lap a gond valóban. Legalábbis most a Kabini-vel szemben, mert FM1/FM2 mITX lap szintén nem volt olcsón. Eddig az 1155 volt messze a legolcsóbb mITX-ben és most az AM1 lapok értek fel erre a szintre.

mATX-ben viszont 1150 lap is van 10-11k körül. Ott nincs különbség és fullos rendszert lehet összerakni. Kár, hogy ahova szánja az ember oda pont az mITX illene és nincs belőlük olcsó lap.

(#647) sb válasza kovsol (#644) üzenetére


sb
veterán

Vannak halkabb TFX tápok, de teljesen halk nem lesz. Aludni 2m-ről én semmiképp nem vállalnám.
Ha nem kell semmi más, vga, stb a gépbe akkor a AM1H-s beépített tápos lap a legjobb választás. Egy 60-75W-os külső táppal elmegy és garantáltan hangtalan.

Mondjuk paneltápot nem szoktak 24/7-re ajánlani, de ezt a szakik jobban tudják. Szerintem töredék terhelésen (pl. egy 75-90W-os táp 25-30W-os terhelés mellett) azért elég kényelmesen elbírja.

(#648) djculture


djculture
félisten

Aki már aludt központi elszivós szerverszobában az tudja mi az a zaj, nem 1-2 db kis venti forgása:)
Én már úgy vagyok ha nem zajong susog a gép már else tudok aludni túl csend van.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#649) sb válasza djculture (#648) üzenetére


sb
veterán

Én a gépet lehalkítom. Elalvásra ott a TV. :D

(#650) Mercutio_ válasza djculture (#648) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindenkinek megvan a maga perverziója ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.