Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Polllen válasza Mercutio_ (#900) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy bármilyen noti táppal meghajtható, ha van hozzá megfelelő átalakító, igaz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#902) canniball válasza Polllen (#901) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, (ha jól emlékszem) 19V kell neki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#903) Polllen válasza canniball (#902) üzenetére


Polllen
nagyúr

A 19V-n belül kérdeztem, csak az lemeradt. :B Mert van itthon 19V-s dell töltő, 90W csak a vége nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#904) Ruszki válasza Polllen (#903) üzenetére


Ruszki
senior tag

Fiúk! :DD
Az tiszta sor, hogy milyen méret, mekkora feszültség és teljesítmény.
Én most arra gondoltam, hogy pontos típus mint ahogy megadja a UM-ban, hogy Delta_xyz.... 90w.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#905) Mercutio_ válasza Ruszki (#904) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt már én is kérdeztem, de a korábban már linkelt lite-on és fsp tápokon felül nem jött több tipp.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#906) canniball válasza Polllen (#903) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nem szóltam! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#907) Ruszki válasza Mercutio_ (#905) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm!

Akkor marad a tolomérős vásárlás! :DD
De lehet veszek egy liteont igaz az 10k
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#908) radi8tor válasza Ruszki (#907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell tolómérős vásárlás. :)
ASUS-hoz valót keress notebook üzletekben. Ez lehet LiteOn vagy ASUS feliratos LiteOn :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#909) Ruszki válasza radi8tor (#908) üzenetére


Ruszki
senior tag

Na végre az "első" Kabinis kolléga! :D

Akkor ebből nekem az jön le, hogy az Asus rendelkezik azzal a mérettel ami nekünk kell.
Javíts ki ha tévedek!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#910) radi8tor válasza Ruszki (#909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van. Itt találhatsz amúgy eredeti és olcsó LiteOn-t is, valamint ASUS tápokat is.

Úgy látom a kompatibilis cuccoknál még van TOSHIBA is felsorolva.

ASUS 65W
TOSHIBA 90W

A normálisabb oldalakon lehet csatlakozó szerint válogatni.

Sajnos a minőségi tápok azok 10000 körül vannak.

FSP sem olyan rossz, abból már kapni 6-7000 körül megfelelőt (90W)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#911) Ambi


Ambi
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek, mit tudhat/van-e értelme egy 5350+dGPU párosnak? Kihajtana egy R7 240/250-es karit?
Lehetne így valamilyen szinten játszani?

Üdv, A.

(#912) radi8tor válasza Ambi (#911) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg: Sapphire R7 240-el
Szerintem nem érné meg. Bár meg kéne nézni egy erősebb CPU melletti R7 240-et.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#913) AxBattler válasza radi8tor (#912) üzenetére


AxBattler
félisten

Vigyázat, a tesztben DDR3-as Radeon szerepel, a DDR5-ös azért sokkal jobb lehet... ha a proci vissza nem fogja. :F

Szerk.:
Ennek a tesztnek a fényében az a KitGuru-s cikket én fenntartással kezelném. Az R3-as IGP és a 240-es között jóval nagyobb a teljesítménybeli különbség.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#914) radi8tor válasza AxBattler (#913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem igazán láttam értelmét alsó kategóriában a GDDR5-nek. Annyit nem gyorsít rajta amennyivel többe kerül.

Szerk: de abban a cikkben nem AMD Athlon-al hajtották a VGA kártyát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#915) AxBattler válasza radi8tor (#914) üzenetére


AxBattler
félisten

Ebben van valami, viszont a KitGurus-nál szvsz azért ha nem is ennyire, de jobban ki kellene jöjjön a különbség.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#916) radi8tor válasza AxBattler (#915) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont azért nem jön ki a különbség, mert nem tudja kihajtani csak 50-60%-ban a VGA-t, ezért nem gyorsul annyit IGP-hez képest a játék.

⭐ Stella

(#917) AxBattler válasza radi8tor (#916) üzenetére


AxBattler
félisten

Könnyen lehet. Kéne erre egy részletes teszt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#918) Ambi válasza radi8tor (#912) üzenetére


Ambi
csendes tag

R7 240-re más tesztek is hasonló eredményeket hoztak mint 5350-nel párosítva. Annyi biztos, hogy értékelhetően növekszik a grafikus teljesítmény a 4x-es PCIe ellenére is?! Más kérdés, hogy egy ilyen konfig valójában mire elég játszhatóság/élmény szempontjából...

(#919) radi8tor válasza Ambi (#918) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

APU-val próbáltam COD4-et különféle felbontással/beállítással, de pont kevés volt a maga 30 FPS körüli teljesítményével.

⭐ Stella

(#920) MongolZ


MongolZ
addikt

Hali!

Hirtelen rákeresve nem találtam hasonló jellegű kérdést, ezért felteszem:
Az ASROCK AM1H-ITX lapok 19V-tal hajtva a SATA Power csatlakozón keresztül hány HDD-t tudok ellátni? Külföldi fórumokat böngészve azt írják, hogy 1-et, jó esetben 2-t, viszont a kezelési utasítás csak annyit ír, hogy a SATA Power-re kell kötni a HDD-ket (így, többes számban). Nekem 4 HDD-t kéne meghajtania...

[ Szerkesztve ]

(#921) Polllen válasza Ambi (#911) üzenetére


Polllen
nagyúr

6850-l bf3-tak a gépen 30-50 fps között. Kb ezzel kalkulálj.

Amúgy ha játékra kell (komolyabb), akkor vegyél egy g3420-t, itx méretben lappal 5-10k-val drágább & 30-40%-kal jobb lesz a cpu teljesítmény, a többiről nem is beszélve.

Ettől még persze nem értelmetlen a kabini mellé dvga, de ilyenre sztem az intel jobb.

radi8tor1

Kár a cod4, úgy egy szavam se lett volna ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#922) Ambi válasza Polllen (#921) üzenetére


Ambi
csendes tag

Igazából az foglalkoztat, hogy kell egy új gép, mert a régin elfüstölt egy IC, bár működik, de már nincs bizodalmam hozzá... Napi netezésre, filmekhez kellene, fényévente egyszer játszanék Empire Total War-ral. Ehhez kellene a 3D teljesítmény. Tetszik a kompakt méret, egyszer be is költöztetném valami mini házikóba, meg a teljesítményfelvétel is szimpatikus. Ilyen felhasználásra mennyire lenne megfelelő ez a platform? Gördülékeny lenne vele a mindennapi használat?

(#923) MongolZ válasza MongolZ (#920) üzenetére


MongolZ
addikt

Mea culpa, rosszul kerestem rá, látom, már szóba került. 1 SSD + 1 laptop HDD + 2 WD Green HDD. Meglássuk...

(#924) djculture válasza Ambi (#922) üzenetére


djculture
félisten

Ha csak azzal az egyel akarsz játszani akkor nem lesz gondod nekem amd xp 2500+ -on meg 6600-as vga-n ment simán akkoriban. Ezt kb tudja is ez az apu, cpu-ban erősebb vga-ban meg nem sokkal erősebb . Viszont ha később más játék is lenne (újabb) abban nem sok örömöd lesz. Én kiprobáltam az újabb NFS Most Wantedet egy 5350-en és elég siralmas volt abszolute minimumban lehetett vele játszani 1280*1024-be de igy is beakadt néha.

[ Szerkesztve ]

(#925) Polllen válasza djculture (#924) üzenetére


Polllen
nagyúr

Remélem a settlers 2 hd elfut rajta, meg Trine^^

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#926) radi8tor válasza MongolZ (#923) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kettőt biztosan tud (gyári kábele is két eszközre elég).

⭐ Stella

(#927) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Esetleg használt 80W-os fujitsu töltő boltból is beszerezhető 3,9k-ért.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#928) sb válasza PuMbA (#875) üzenetére


sb
veterán

Nem nézed meg a táblázatban szereplő méréseket? :)

(#929) PuMbA válasza sb (#928) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk Prime-mal? :) Idle-t meg a filmlejátszást már nem nézem újra, mert azok jók szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#930) sb válasza PuMbA (#929) üzenetére


sb
veterán

Arra gondoltam aminél még üresek a cellák 5150-nél. :)

(#931) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Na itt van előttem a cucc. AM1B-ITX+5150-es. milyen driver menjen hozzá 64 bites win alá?

(#932) Polllen válasza qqcqqc (#931) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amit a windows felrak? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#933) radi8tor válasza Polllen (#932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telepítettél már Windowst erre? Ha nem, akkor kérlek ne mondj ilyet.

qqcqqc:
Innen le tudod tölteni a drivert: AMD all in one driver v13.250. (felraktam a saját oldalamra, mert ASRock oldaláról 100k-val csurog lefelé)

Telepítőben leveheted a pipát (Egyéni mód) mindről, kivéve USB3-asokat hagyd bent.

PuMbA: az nem telepít minden drivert. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#934) PuMbA válasza qqcqqc (#931) üzenetére


PuMbA
titán

Friss részlet driver :DDD

sb: Idle meg film már itt van :)

radi8tor1: Ja, nekem MSI-n mindent feltett, gondolom van ASROCK-nak plussz cucca :)

[ Szerkesztve ]

(#935) radi8tor válasza PuMbA (#934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, a sima AMD driverrel ezek sárgán maradnak: [link]

⭐ Stella

(#936) qqcqqc válasza radi8tor (#933) üzenetére


qqcqqc
őstag

köszi.
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy az e35-es alól kirántott Win8 feláll-e.
Alaplapcsere+ssd migráció folyamatban.

(#937) radi8tor válasza qqcqqc (#936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha SSD is megy a gépbe, akkor AMD AHCI driverét NE rakd fel!

⭐ Stella

(#938) qqcqqc válasza radi8tor (#937) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem is megy fől, A10-5800K a másik gép és bajlódtam eleget az amd driverekkel.

(#939) radi8tor válasza qqcqqc (#938) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A többi driverrel nincs gond, egyedül ez az AHCI van elfuserálva.

⭐ Stella

(#940) qqcqqc válasza radi8tor (#939) üzenetére


qqcqqc
őstag

De as horror

(#941) Francia91


Francia91
veterán

Úgy néz ki, hogy ezzel az Athlon 5350 érkezésével ideje leváltanom az Athlon XP 3200+ konfigomat most már :D
Picit szenved böngészés közben, YouTube maximum 480p, de azt 100%-os CPU terhelés mellett.
Az eddig olvasottak alapján akkor egy 90W-os notiadapternek el kéne bírnia egy HDD-vel és egy ODD-vel karöltve a rendszert. Nemsoká elkezdek bevásárolni, mert a régi konfiggal elég szenvedős YouTube-ozni, meg olyan oldalakat látogatni, ami Flash tartalmakkal tűzdelt.
Athlon XP 3200+ /Socket 462/, 2 GB DDR-I 400 MHz, Sapphire Radeon HD3450 AGP.... sokáig bírta, de legalább családtag /Athlon/ váltja le :)
Erről a házről vélemény esetleg van-e?
Nekem kell ODD, így ez a ház jöhet szóba nálam, ami normális árfekvésű (9000 Ft), jól szellőzik, és ODD-nek is van hely. Ha összerakom a masinát, akkor megdobom egy 90W-os FSP táppal, és elvileg mennie kell :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#942) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Na most kérem az okosok segítségét:
Kicsi gépem összeállt. Asrock lap 5150-es proci, egy 4 GB ddr3 1333 ram. rendszernek 64 GB ssd , 2x2GB wd green háttértár, 120W paneltáp + 90 W kocka (ez).

Az e350-eshez telepített rendszerem próbáltam használni, de random újraindítások voltak (nem kékhalál).
Lehúztam mindent, csak az ssd maradt, elkezdtem egy tiszta win telepítést, a probléma megmaradt.
Kicsi a táp?
szar valami?
ha van ötlet meghallgatom.

(#943) radi8tor válasza qqcqqc (#942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UEFI-t átnézted? RAM, stb normális értékeken vannak?
Régi gép megvan még? RAM, SSD kipróbált darab?

Francia91: jó nagy házikó, persze hogy jó lesz hozzá.
A táppal sem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#944) qqcqqc válasza radi8tor (#943) üzenetére


qqcqqc
őstag

ram 1,5-öt kap ennyi kell neki. a régi meg van. az ssd új, de beleraktam a régi hdd-t és ugyanezt csinálja.

Nem lehet, hogy az a baja, hogy a kocka csak 12 voltos? mondjuk szetben árulják és eddig ment rendesen. ez már a 3 konfig alatta.
és most szétesett a kép. nem indult újra csak lefagyott egy vibráló képpel.

[ Szerkesztve ]

(#945) djculture


djculture
félisten

Kiváncsi leszek ezek a puma magok 3+ghz körül mit tudnak, jövőre meg is tudjuk a hirek szerint.

(#946) Mahrenburg válasza djculture (#945) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mármint 3 GHz feletti órajelen? Lesznek ilyen asztali változatok?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#947) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Egy AMD 7570-es (dual core) és egy Kabini 5350 CPU közötti váltást fontolgatok,de nem vagyok biztos benne, hogy csak a fogyasztás lesz kevesebb hanem a teljesítmény is.

Vélemény ?

(#948) Freddy TNT válasza qqcqqc (#944) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem sanszos, hogy szar a tápellátás. Próbáld ki asztali táppal hogy megy.,

(#949) djculture válasza Mahrenburg (#946) üzenetére


djculture
félisten

Lesznek mivel a skybridge projectet bejelentették jövőre egyrészt arm másrészt továbbfejlesztett puma magos cuccok lesznek asztali/szerver fronton is. Persze más tokozással. A buldózeres és rá épülő fm2 fm2+ asztali vonal kinlódás meg megy a levesbe szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#950) Mahrenburg válasza djculture (#949) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm! Ez nagyon jó hír! Már el is képzeltem, hogy lesz végre új natív 4 magos "high end" AMD-cpu! (Esetleg "Phenom III"-néven... ) Én már előre is imádom! :C

(Most kapcsolok, ez a kép a SkyBridge projekt-cikkből van, átsiklott a figyelmem a képen lévő Next Gen "Puma+" x86 Cores-kifejezésen... :B )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.