Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) canniball válasza maláj (#1950) üzenetére


canniball
nagyúr

Háde ez tiszta rács, az újon ehhez képest semmi szellőzés nincs. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1952) Mercutio_ válasza maláj (#1950) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak pedig állítva elég jó a hűtése, csak a keresztmerevito lemezt kell kiszedni, mert a gyári ventit blokkolja pontosabban az arra nyomja a meleget.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1953) maláj válasza Mercutio_ (#1952) üzenetére


maláj
őstag

persze de akkor az SSD-t hova rakom ??? :)

(#1954) >Deego..


>Deego..
senior tag

Egy Sempron 3850 vagy Athlon 5150 elmenne passzívan?
Ez lenne a hűtő, feltéve ha sikerül majd rávarázsolni.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1955) radi8tor válasza >Deego.. (#1954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire használnád? Milyen házban?

⭐ Stella

(#1956) Francia91 válasza >Deego.. (#1954) üzenetére


Francia91
veterán

A gyári hűtő Silent módra állítva (1000-1200 rpm) is néma. Én ezért is nem bajlódtam a passzív hűtéssel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1957) >Deego.. válasza radi8tor (#1955) üzenetére


>Deego..
senior tag

Internet, 720p film, youtube, letöltés.
Egy Realan E-D3 lenne a kuckó, s a tetejében egy Alpenföhn Shamrock venti húzná ki a meleget.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1958) maláj


maláj
őstag

na, az ilyen hőfokok már majdnem találkoznak az ízlésemmel :DDD

x

[ Szerkesztve ]

(#1959) zsolt501 válasza maláj (#1958) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a proci 16 fokos, akkor mennyi lehetett a szobában :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1960) maláj válasza zsolt501 (#1959) üzenetére


maláj
őstag

várjál - keresek 1 hőmérőt :DDD

szerk: 27°C (klíma nincs, erkélyajtó csukva)

[ Szerkesztve ]

(#1961) PuMbA válasza maláj (#1958) üzenetére


PuMbA
titán

És még nekem szar az MSI alaplapom mérése... :DDD Nekem 26 fokot mutat, ugyanilyen fokos a szoba is :)

(#1962) zsolt501 válasza maláj (#1960) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jó a mérés eredménye :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1963) Polllen válasza maláj (#1958) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam ilyet fedél nélküli házban, oldal ventivel fujatva hoz csak az 5350. :P

Ml06b-ben, úgy hogy felülről egy 12 cm-s venti tolja rá a levegőt, játék alatt 51 fok. Igaz 30 fok van lakasban néha:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1964) maláj válasza maláj (#1958) üzenetére


maláj
őstag

a 12-es venti 5V-on pedig 37°C, 41°C, 24-24-24-24°C

szerk: viszont teljesen néma míg 12V-on némi szélzaj borzalja a hallójárataimat :U

[ Szerkesztve ]

(#1965) zsolt501 válasza maláj (#1964) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én potméterrel szoktam a ventilátort beszabályozni olyan fordulatszámra, amit még nem hallok, viszont már dolgozik is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1966) maláj válasza zsolt501 (#1965) üzenetére


maláj
őstag

az túl egyszerű nekem - inkább a molex tűkkel buzeráltam 1 kicsit :DDD

(#1967) zsolt501 válasza maláj (#1966) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Amúgy az 5 és a 12V között szokott optimális lenni úgy vettem észre

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1968) >Deego..


>Deego..
senior tag

A gyári hűtő felfogatási pontja milyen távolságra helyezkedik el egymástól?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1969) >Deego..


>Deego..
senior tag

Ez az ábra megfelelne a valóságnak?

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1970) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok

az 5150es prociban levo videocuccosnal egy GT610es erősebb?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1971) radi8tor válasza GRaul (#1970) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játékra kérded?

⭐ Stella

(#1972) GRaul válasza radi8tor (#1971) üzenetére


GRaul
őstag

nem, ugy osszesegeben, mert van az iponba akció és adnak mellé egy egeret :)

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1973) radi8tor válasza GRaul (#1972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint az 5150 mellé adnak egeret? :)

⭐ Stella

(#1974) GRaul válasza radi8tor (#1973) üzenetére


GRaul
őstag

neeem :) a GT 610 mellé egy MSI DS100-ast :)
Ezért kérdem, hogy jobb e. mert akkor a 5150 mellé berakok egy ilyen kártyát :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1975) Armagedown válasza GRaul (#1974) üzenetére


Armagedown
őstag

És akkor mi értelme volna az energiatakarékos apunak ?Felesleges volna, amiért raktárt söpörnek, nem kell minden vackot megvenni, szvsz lassabb.teszt
Ne dőlj be az átverésnek, ha kell egy egér, akkor vegyél egyet!

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1976) GRaul válasza Armagedown (#1975) üzenetére


GRaul
őstag

akkor megveszem, mert plusz eger is jó tallonba otthonra, meg a vidkari is ha baszaik a főgépbe a kari.
az 5150 mellé meg igy megnézem milyen :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1977) PuMbA válasza Armagedown (#1975) üzenetére


PuMbA
titán

Én se értem, hogy mi értelme ilyet beletenni, a GT610 annyit fogyaszt, mint maga az egész konfig amibe belemegy :) Ráadásul hasonló sebességű a kártya leszámítva, hogy a memória sávszélje kicsit jobb, mert van neki egy teljes DDR3 sávja, nem osztva a CPU-val :)

[ Szerkesztve ]

(#1978) iMaverick válasza PuMbA (#1977) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig gyakorlatilag leírta!

plusz eger is jó tallonba otthonra, meg a vidkari is ha baszaik a főgépbe a kari.

Nekem is van idehaza egy HD5450-es kari... Biztos-ami-biztos alapon.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1979) apatyas válasza iMaverick (#1978) üzenetére


apatyas
Korrektor

De ha már vesz valami vidkártyát, akkor olyat vegyen ami össze tud dolgozni az integrálttal...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#1980) Polllen válasza apatyas (#1979) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezzel az integrálttal elméletileg egyik sem tud együtt dolgozni, ha jól tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1981) radi8tor válasza Polllen (#1980) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól tudod.

"Oh, and don’t expect to take advantage of the dual-graphics (Hybrid CrossFire) solution that exists on the FM2+ platform; AMD confirmed that the AM1 platform does not support Hybrid CrossFire operation."

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1982) iMaverick válasza apatyas (#1979) üzenetére


iMaverick
addikt

Látom még most sem jött át! :DDD Ehhez a karihoz adnak neki egy egeret is. Ha olyat választ, amit "kellene", ahhoz meg nem adnak egeret!

Jól csinálja a bolt... (Mondjuk én lesz@rnám azt az egeret, de az én vagyok.)

(Sztori: jópár éve volt egy akció az Euronics-ben. Hagyományos /CRT/ TV volt valami 90eFt-rt náluk: Samsung, 100Hz, a képátmérőre már nem emlékszem. Talán 80cm? Mindegy.

A lényeg: járt hozzá egy asztali DVD lejátszó, ami amúgy rohadtul nem kellett, de gondoltam majd nekiadom anyáméknak.

Bemegyek a boltba, zárás előtt értem oda fél órával. Melóból... Amilyen a formám: utolsó TV, gyakorlatilag ami a kirakatban volt. Ajaj, mindegy, még akkor is jó az ár, gari meg a megvásárlás pillanatától indul. Ráadásul "ki van tesztelve" a TV. ;]

Mondom az eladónak, hogy elviszem. Erre:
- Bocsásson meg uram, de az akciós DVD lejátszók kifogytak, így elengednek egy 10-st a TV árából... Ohh yes baby! :DD

Haza is vitettem (no car :U ), meg is hozták. Azért hogy ne örüljek annyira: beraktuk a helyére, bekapcs és és... Nem működött a távirányító... Hogy az a jó &#@&#. Elvittem az Oktogonnál lévő Samsung gari helyre:

- Elnézését kérjük, de mivel Ön a 100Hz-es modelt vette, így nincs hozzá raktáron cseretávirányító, de semmi probléma, rendelünk Koreából egyet... Azt a &@#{&{#>@.... Fú, nem láttam a "pipától".) (Ergó: örültem is, meg nem is. Ilyen az "élet". Bocsi a hosszú off-rt.)

szerk: kimaradt: a Koreából történő rendelés azt jelentette, hogy érdeklődjek 2 hét múlva, megjött-e a csere távirányító...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1983) GRaul válasza iMaverick (#1978) üzenetére


GRaul
őstag

igen, garancias karinak jo lesz :D

Illetve még 1 kérdésem lenne a nagyközönséghez :)
Vettem egy ilyen tavkapcsot az erositomhoz, [link]
a kérdésem az, h mi kell ahhoz, hogy ezt tudjam hasznalni esetleg a kabinis gépen az xbmcben?
:R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1984) korcsi válasza GRaul (#1983) üzenetére


korcsi
veterán

Kell egy vevő, illetve windows alatt ha jól emlékszem az eventghost nevü programot használtam hozzá.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1985) GRaul válasza korcsi (#1984) üzenetére


GRaul
őstag

és vevőt honnan tudok vasárolni hozzá?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1986) korcsi válasza GRaul (#1985) üzenetére


korcsi
veterán

Én ebay-ről vettem "hp" márkájú usb-s eszközt. De építhető soros vagy mikrofon bemenetre csatlakozó vevő is.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1987) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Holnaptól végre én is "belépek a klubba" az alábbi konfiggal:

AMD Athlon 5350 AM1 2,05GHz BOX
ASRock AM1H-ITX AM1 alaplap
Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1/4G memória
120GB Samsung SSD
Ma szereztem hozzá egy MSI Titan 700 Mini-ITX házat, remélem el fog férni a procihűtő az optikai meghajtótól és az SSD-től. :)

Win7-et, vagy inkább Win8.1-et ajánltok egy ilyen konfighoz? Csak azért kérdezem, mert a régebbi Brazos-os tabletemnek igazi kihívás volt egy youtube videó is Win7 alatt, 8.1-el viszont teljesen gördülékenyen ment minden.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#1988) Francia91 válasza Mulderpapa (#1987) üzenetére


Francia91
veterán

Én először Win7-et tettem a konfigomra (alaplap és CPU dettó ugyenez), de voltak grafikai gondok, nemtom miért. Aztán nem szarakodtam a hiba keresésével, ment rá Windows 8.1 és azóta hibátlan

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1989) radi8tor válasza Mulderpapa (#1987) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól ment nekem Win7-el. Döntsd el te. :)

⭐ Stella

(#1990) qqcqqc válasza Mulderpapa (#1987) üzenetére


qqcqqc
őstag

nálam 8.1u1 van és megy rendesen.
Az asrock honlapjáról le tudsz tölteni start8-at, ha kell.

(#1991) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Köszi mindenkinek, teszek egy próbát a 8.1-el.
Ez a start8 utility lényegében visszahozza a klasszikus start menüt?
Azért az nem gyenge, hogy 1,5GB drivert kell hozzá leszedni. Le is töltöm most, mert az Asrock oldaláról tetű lassan szoktak lejönni a dolgok. :D

Ilyen 19V/4,47A LiteOn adapter jó lesz hozzá, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#1992) radi8tor válasza Mulderpapa (#1991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvileg igen, de bátor vagy, hogy Kínából közvetlenül...

⭐ Stella

(#1993) Mulderpapa válasza radi8tor (#1992) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Ja, nem. Van itthon Acer notihoz, csak hirtelen ezt a linket találtam. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#1994) radi8tor válasza Mulderpapa (#1993) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

19V-os legyen és ilyen áramerősségű. Belső érintkező a pozitív a csatlakozón. Mással nem lehet mellé lőni. :)

⭐ Stella

(#1995) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Összedobtam a konfigot, sajnos a háznak a HDD/ODD tartó keret pont eltakarja a procihűtő ventijét, így azt száműztem belőle, mert egyenlőre csak 1 db SSD került bele ami elfér máshol is.
Viszont a hőmérsékletekkel van némi gond még így is. Ezek a hőmérsékletek alapjáraton, kb. 1 óra működés után:

Sajnos ez elég magas és ezen a fordulaton már van egy kis hangja a ventinek, de alatta gyakorlatilag tényleg teljesen néma. A ház jobb oldala végig teljesen lyukacsos, a tetején viszont csak egy kis nyégzet alakú rész van kilyukasztva, de nem teljesen ott ahol a hűtés van. :(

Az Acer notebook adapter nem jó hozzá, teljesen más csatlakozója van, szóval egyenlőre gagyi univerzálissal megy ideiglenesen.
A D-Sub csatlakozón keresztül "zavaros" a kép, de ezt asszem már írta más is. Mindenesetre eléggé gáz, függetlenül attól, hogy HDMI-n használom.

Összességében nagyon tetszik így elsőre, csak a házra kell valami megoldást találni.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#1996) PuMbA válasza Mulderpapa (#1995) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem ennek a házhoz nincs köze :) Nekem zárt házban 0db ventivel szobahőmérsékletű (22-26fok évszaktól függően) a proci kis terhelésen/terhelés nélkül 900RPM-en lévő CPU ventivel :)

[ Szerkesztve ]

(#1997) Mulderpapa válasza PuMbA (#1996) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Akkor mi lehet?
Mini-ITX házban van, tényleg nagyon kis helyen. Most, hogy levettem a fedelét sokkal hűvösebb.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#1998) zsolt501 válasza Mulderpapa (#1997) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Rendesen felfekszik a hűtő a bordára?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1999) Polllen válasza Mulderpapa (#1997) üzenetére


Polllen
nagyúr

ML06B-ben kb. ugyanígy van megoldva a tető rész, nálam a cpu venti fölé egyelőre bekerült egy 12 cm-s venti, ami friss levegőt fúj be. így terhelés alatt 51 fok, alapból 46.

Azért raktam én is be ezt, mert amúgy majdnem 60-ra felment, megreked a meleg és a gyári cooler túl sok levegőt nem mozgat meg.

Mondjuk nálam oldalt van hely 2 db 80-s ventinek, oda kellene valami halkat varázsolnom és nem nagyon lenne vele gond onnantól kezdve.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2000) Mulderpapa válasza zsolt501 (#1998) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Jónak tűnik, de mindjárt leveszem és felrakom újból a hűtést, meg teszek rá pasztát a gyári helyett.
Így hogy nyitva van a ház 47 fok az alaplap és 50 a proci. :(

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.