Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Byga007 válasza patomi (#1187) üzenetére


Byga007
aktív tag

Töröltem de most nem engedi vissza a drivert azt irja megtalálta a illesztő programot de nincs meg a fájl

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#1202) Byga007 válasza Byga007 (#1201) üzenetére


Byga007
aktív tag

Megoldódott legalább is fel tudtam rakni újra a drivertestére meg megtudom hogy müködik e rendesen

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#1203) keegangerike válasza iMaverick (#1192) üzenetére


keegangerike
csendes tag

Tervezek venni ebből a modulból még egyet, mert a firefox igen extrém dolgokat tud művelni 20-30 megnyitott tab mellett...

(#1204) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Na végre meg van a konfiguráció. Igaz volt egy kis malőr de megoldodott.
Holnap után fogom telepíteni de már össze raktam. Halk és hűvös igaz komolyabb terhelést még nem kapott csak Linux alatt teszteltem.

Olvastam vissza de konkrét típust nem láttam szóval a kérdés :

Vett e valaki már wifi kártyát a lapba és ha igen akkor milyet!?
I-s oldalon láttam antennával 7 vagy 8k-ért azt hiszem valami Shuttle volt a márkája. Ha jól emlékszem radiator kolléga is olyan képet linkelt be.
Ja amúgy a lap egy Asrock A1MH-itx.

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1205) Mercutio_ válasza Ruszki (#1204) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vettem, de van otthon egy, ha valamikor végre összerakom a cuccot majd kiprobalom, de lehet, hogy véglegesnek egy usb-s wifit kap.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1206) Ruszki válasza Mercutio_ (#1205) üzenetére


Ruszki
senior tag

Igazából az még talán jobb ötlet mivel az kicsit univerzálisabb mint egy mini pcie csatlakozos.
Azon a fronton még nem néztem körül.

Készül mint a Luca szék! :DD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1207) Mercutio_ válasza Ruszki (#1206) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak lehet gyengébb hatotav, sebesség szempontból.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1208) keegangerike válasza Ruszki (#1204) üzenetére


keegangerike
csendes tag

A mini PCI-os megoldással mindenképp jobban jársz!

Kérdezz utána olyan helyen, ahol bontanak laptopokat, így tudsz szerezni kártyát is, és antennát is, és szarért, húgyért utánad vágják. Felesleges ennyit erre költeni, annyiból inkább vidd el az asszonyt moziba! :P

A lényeg hogy a kártya "half size" legyen, mert az asrock lapba csak az fér bele.

Itt az enyém:

[ Módosította: radi8tor ]

(#1209) Ruszki válasza keegangerike (#1208) üzenetére


Ruszki
senior tag

Most adtam el egy amilo-t bontásban és volt benne wifi.
Igaz ki tudja milyen de volt.
Habár most, hogy mondod otthon van két rossz tplink router antennával már csak egy wifi kártya és kábel kell.
+1

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1210) keegangerike válasza Ruszki (#1209) üzenetére


keegangerike
csendes tag

A laptop antennát 2 okból preferálom:
-Mert ez van itthon egy kazallal :D
-Meg mert a ház belsejében bárhova fel lehet ragasztani.

(egy asztali géppel úgysem akarsz nagy hatótávot áthidalni. Nekem a szomszéd szobában van a router, de hibátlanul működik a kis noti antennával. :) )

(#1211) mrgg válasza radi8tor (#1188) üzenetére


mrgg
tag

A PState értékekhez tartozó regiszterek (C0010064 - C001006A, Sempron esetén kicsit kisebb a tartomány, ha jól tudom) változtatásával megoldható más lapoknál is a feszültség állítása.

De ez csak inkább kíváncsiság mint wattvadászat részemről, a processzor visszajelzése szerint kb. 1 wattal eszik kevesebbet teljes terhelésnél. És enélkül is eléggé keveset eszik már. :)

[ Szerkesztve ]

(#1212) radi8tor válasza Ruszki (#1209) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inteles kártyát vegyél, ha jót akarsz. :)
Wifi kivezetésnek van hely ASRock lapon, ha megnézed a hátlapot láthatod.
(bal szélén)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1213) Ruszki válasza radi8tor (#1212) üzenetére


Ruszki
senior tag

A lukak ott vannak tiszta sor.
Valami kompatibilitási probléma miatt, vagy esetleg azok jobbak?!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1214) keegangerike válasza Ruszki (#1213) üzenetére


keegangerike
csendes tag

Az enyém valami noname, a windows telepítésnél meg már rögtön választhattam wifit. :)

(#1215) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok,

A hűtő rögzítésekor egy picit túltoltam a műanyag pöcköt a foglalatában és most képtelen vagyok kihúzni. Próbáltam alulról kitolni egy csavarfejjel, de meg sem mozdul. Van ötletetek, hogy lehetne kiszabadítani szorult állapotából?

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#1216) Ruszki válasza AirBundy1 (#1215) üzenetére


Ruszki
senior tag

Kicsit fura volt nekem is ez a hűtő megoldás.
A középső pöcköt stiftet húzd ki. Annak ki kell jönni, gyakorlatilag az nyomja szét a lapnál, hogy ott maradjon.
Az nem szorult be. :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1217) AirBundy1 válasza Ruszki (#1216) üzenetére


AirBundy1
tag

Azt próbálom, de meg sem mozdul. Szerintem a fej alatti karima szorult be.

(#1218) Ruszki válasza AirBundy1 (#1217) üzenetére


Ruszki
senior tag

Próbáld meg forgatni a stiftet illetve óvatosan fülpiszkáloval tegyél oda egy kis
gépolajat vagy wd40-et és utána húzzad.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1219) iMaverick válasza iMaverick (#1137) üzenetére


iMaverick
addikt

A korábbi W8.1 alatt jelentkező nyűgjeimre:
1, SATA driver. Holott nem SSD van a gépben, hanem sima HDD, mégis, az AMD-s SATA driver helyett a M$-os gyári SATA driver-t használva egész szépen meggyógyult a Kabini. Bár még most is néha elkezdi veszettül tekezni a HDD-t és érezhetően belassul a rendszer, mégis azt kell hogy higgyem, hogy ez már a Win-nek lehet valami hülyesége. (Ha jól rémlik, akkor az automatikus töredezettségmentesítést még nem tiltottam le, lehet az hülyül ilyenkor.)

2, HDMI hang probléma... No igen, ezt a múltkori hsz-ban nem írtam, de néha előjött egy ilyen: menet közben egy pillanatra elsötétült a kép, majd vissza jött, de ilyenkor már nem volt hang a digitális erősítőn... Egészen addig, amíg újra nem lett indítva a masina... :F

Erre is a driver-t gondoltam ludasnak, és nem is kellett csalatkoznom! A legújabb Catalyst az AMD oldaláról ennyit ér... Az Asrock oldaláról letöltöttem, majd felraktam az általuk ajánlottat és érdekes módon, azóta nincs baj ezzel sem...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1220) AirBundy1 válasza Ruszki (#1218) üzenetére


AirBundy1
tag

Nem lenne rossz ötlet a WD40, de közben beütött nálam a para. Végülis fél napja van meg, mi van, ha rossz helyre csöppen vagy túlfeszítek vmit. Hogy ne bukjam a garit, inkább most visszaviszem az aquaba, hogy a szervizesek próbálják meg kiszedni. Írok majd, hogy nekik sikerült e.

(#1221) PuMbA válasza iMaverick (#1219) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel voltak hibáid? :)

(#1222) sb válasza HeavyToys (#1198) üzenetére


sb
veterán

Azt hittem leszedhető már ez az exe is. :(

(#1223) Ruszki válasza AirBundy1 (#1220) üzenetére


Ruszki
senior tag

Rendben!
Sok sikert!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1224) miku84 válasza PuMbA (#1221) üzenetére


miku84
tag

Megnéztem a 14.4- nek az AMD sata driver dátumát és 2013.06- ot mutatott, ha jól emlékszem.
Amúgy ezt használom, mert amikor uninstalláltam, akkor a win induláskor nem indult el, mert kereste a amd_sata.sys- t, ezért visszaraktam ezt a drivert.
Azóta rátaláltam az AMD Clean Uninstall Utility​​- ra, ami megoldhatná a letörlést.
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Clean-Uninstall-Utility.aspx

Szerintetek érdemes lecserélni a 14.4- et az Asrock gyári driverpackra, vagy a windows sata driverre?
Nem volt gondom a 14.4- gyel a letörlésig, a net akadozik 1 picit több lapnál, bár lehet, h csak ennyit tud a proci.

köszi előre is!

(#1225) Francia91 válasza miku84 (#1224) üzenetére


Francia91
veterán

Nemtom, hogy erdemes-e. En pl eloszor Win7-et tettem a gepre (ASRock AM1H-ITX, Athlon 5350), majd nezrol kaptam le a legfrissebb drivereket. Megjelenitessel weblapok alatt gondok voltak, meg oszeomlottak a honlapok, szinte mindegyik. Feltettem a Win8.1-et, majd az alaplapi DVD-rol tettem fel az osszes drivert, azota tokeletes minden.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1226) rastawicc válasza keegangerike (#1208) üzenetére


rastawicc
tag

Szinte ingyen adják a kártyát mi?! ;)

La Mastre.

(#1227) PuMbA válasza miku84 (#1224) üzenetére


PuMbA
titán

14.4 tudomásom szerint nem való APU-hoz :) Amit linkeltem az való... én ezt tettem fel AMD SATA-val együtt. Nem kapok ismeretlen eszközöket, mert az MSI alaplapon nincs semmi extra, mint az ASRock-okon és minden driver fél évvel újabb, mint amiket a gyártók adnak (a SATA is 2014 áprilisi) :)

[ Szerkesztve ]

(#1228) Francia91 válasza PuMbA (#1227) üzenetére


Francia91
veterán

De, a 14.4 elvileg APU-hoz is valo. Az AMD Driver Autodetect, es a Driver Genius is azt szedte le nekem az Athlon 5350-hez.
Sztem ez kb olyan kategoria, minthogy a 13.9-es Catalyst-ra irtak, hogy AGP-s kartyakat is tamogat (az AMD oldala szerint is), valojaban meg fel sem ismerte... /tudom, mert az elozo konfigomban AGP-s Sapphire HD3450 van, sokat szarakodtam vele, mire normalis drivert talaltam hozza/

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1229) PuMbA válasza Francia91 (#1228) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen verziójú és milyen dátumú a VGA drivered? :) Esetleg AMD SATA, ha fent van.

(#1230) iMaverick válasza PuMbA (#1221) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezt nem is láttam. Ez miért nem érhető el a "főoldalról"? :F

Majd ha hazaérek, lecserélem erre. Azért ez mégiscsak frissebb, mint az Asrock oldalán lévő...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1231) AirBundy1 válasza Ruszki (#1223) üzenetére


AirBundy1
tag

Képzeld, végül ingyen és bérmentve megcsinálták az Aqua szervizesei. Ők sem értették, hogy szorulhatott meg így. Vagy 15 percet kűzdöttek vele, mire sikerült kimozgatniuk. Szerintem ők is használtak hozzá valamilyen sprayt.

Köszönöm a segítségedet.

(#1232) miku84


miku84
tag

Asrock am1b-itx- nél tapasztalt valaki olyat, hogy az USB 4-5 és az USB 6-7 -re kötött előlapi csatlakozó nem működik?
Az USB 3- as portok mennek jól, de a "sima" USB2- es előlapi egyik sem.
Driver, vagy ház probléma lehet(Cooler Master Elite 130), de egyik sem látszik hibásnak.

(#1233) Francia91 válasza PuMbA (#1229) üzenetére


Francia91
veterán

AMD SATA fent van, a gepben egy WD Caviar Blue 500 3,5" HDD van, semmi gond nincs vele (bar meglehet, hogy az ASMedia-s portra van kotve, meglesem majd az UEFI-ben). A VGA drivert nem tudom, majd holnap delelott megirom ide, akkor otthon leszek, es meg tudom nezni.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1234) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv,

próbálta már valaki a gépen a diablo 3-t?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1235) Ruszki válasza Polllen (#1234) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Nem akarok okoskodni de mi lenne ha csinálnánk egy első összefoglaló hsz-t.
Gondolok itt arra, hogy milyen alaplaphoz milyen oprendszer illetve ahhoz milyen vga driver passzol.

Nem választ akartam írni de még nem próbáltam. :DD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1236) flashpointer válasza Polllen (#1234) üzenetére


flashpointer
őstag

Vagy az EVE onlinet :) ?

(#1237) rastawicc


rastawicc
tag

Úgy látom durva kavar lett ebből a SATA driver témából...

La Mastre.

(#1238) iMaverick válasza iMaverick (#1230) üzenetére


iMaverick
addikt

Lecseréltem, most megy a "teszt". Majd meglássuk. (Eddig jónak tűnik.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1239) radi8tor válasza Ruszki (#1235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennek nem sok értelmét látom. Bármilyen oprendszer jó hozzá. Az alaplap gyártói oldalon levő driver pedig 100% hogy működik. Szerintem nem is ezekkel van a gond, hanem amikor valaki újabbat akar telepíteni rá.

⭐ Stella

(#1240) Ruszki válasza radi8tor (#1239) üzenetére


Ruszki
senior tag

Utólag átgondolva jogos a kijelentés. Meg én is kicsit furán írtam illetve fogalmaztam.

De arra még mindig nem válaszoltál, hogy miért részesíted előnyben az Inteles wifi kártyát! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1241) radi8tor válasza Ruszki (#1240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán mert profi notebookokban olyannal találkoztam eddig.

⭐ Stella

(#1242) Francia91 válasza radi8tor (#1241) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem ThinkPad T500 notim van, abban pedig egy Intel 5100 WLAN kartya. Teljesen jo, amire kell.
Felmagas megoldasban az Intel Ultimate N 6300 jo valasztas.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1243) Francia91 válasza PuMbA (#1229) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék!

UEFI-ben meglestem a dolgot, az ASMedia-s portra van rákötve a HDD-m

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1244) PuMbA válasza Francia91 (#1243) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz :K Látszik, hogy a 2013-as driver maradt ezekhez az APU-khoz a 14.4-ben. Nekem az volt a feltűnő, hogy manuálisan listákban keresgélve nem találtam az APU-khoz drivert és így jutottam el a kereső alapján arra az ominózus tényleg hivatalos Kabini driver oldalra. Az alsó képen 13.250 van a videó driverhez írva, míg ami speciálisan az Athlon és Sempron Kabini APU-koz van az 13.352 verziószámú. A fél év különbség meg van, szóval tényleg nem 100-as a 14.4 driver ezekhez, mivel a readmejében sincs említve, hogy támogatottak ezek az APU-k.

[ Szerkesztve ]

(#1245) Francia91 válasza PuMbA (#1244) üzenetére


Francia91
veterán

Ez már az alaplapi DVD-n lévő driver. A 14.4-et Win7-re tettem fel, aztán nem volt jó --> Format C: --> Windows 8.1 ---> alaplapi DVD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1246) AirBundy1


AirBundy1
tag

Van esetleg vmi ötletetek, hogy külső ODD-ről vagy pendriveról indítva a win7 telepítést a telepítő file-ok betöltése után miért írja ki, hogy hiányolja az eszköz driver-ét? Felmásoltam az ODD drivert egy másik pendrivera és azt is bedugtam, de amikor megint kérte, hogy tallózzam be, nem találta a pendrive-ot.

(#1247) Francia91 válasza AirBundy1 (#1246) üzenetére


Francia91
veterán

Véletlen nem az USB 3.0-s portra dugtad? Akkor szokott ilyet kérni a telepítő

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1248) AirBundy1 válasza Francia91 (#1247) üzenetére


AirBundy1
tag

De, azt hiszem, igen. A hátsó USB 2.0-ásokkal próbálkozzak?

(#1249) Francia91 válasza AirBundy1 (#1248) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, azzal :)
USB 3.0-s telepítéshez be kell adagolni a telepítőnek a drivert. 2.0-ról is elég gyorsan felpakolja a rendszert.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1250) AirBundy1 válasza Francia91 (#1249) üzenetére


AirBundy1
tag

Hálás köszönet. Majd írok, mire jutottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.