Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) jocomen


jocomen
aktív tag

Arról van valami, h miért járnak ezek ilyen alacsony órajelen? Tudnának magasabban (~3.5GHz), vagy hibáznának?

(#1752) CirrMee válasza jocomen (#1751) üzenetére


CirrMee
addikt

...vagy többet fogyasztanának. :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1753) Polllen válasza jocomen (#1751) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kell vmi az upgrade-hez is. Amúgy mivel ezeket htpc-be szánják, nem nagyon szoktak tuningolni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1754) iMaverick válasza jocomen (#1751) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy Polllen kolléga írja is: ezek HTPC-be való cuccok... Ezeknél a tuning 10-ed rangú részlet. Az alacsony fogyasztás és hangtalan hűtés a prioritás.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1755) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok
Egy athlon 5150es eleg a 3ds filmek lejatszasahoz? Vettem egy samsung 3ds tvt ahoz kellene. Udv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1756) Mercutio_ válasza GRaul (#1755) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1757) radi8tor válasza GRaul (#1755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán. :K

⭐ Stella

(#1758) GRaul


GRaul
őstag

Koszonom a valaszokat.mini itx lesz. Tudnatok ajanlani vmi olcso szep hazat hozza?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1759) radi8tor válasza GRaul (#1758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt elég sokfélét találsz vagy, ha nem akkor kérdezz rá: [link]

⭐ Stella

(#1760) Mercutio_ válasza GRaul (#1758) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ mit és mennyi cuccot tennél bele, beépített tápos alaplapnál jó lehet a Chieftec IX01B OP is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1761) radi8tor válasza Mercutio_ (#1760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Khm :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1762) Bjørgersson válasza radi8tor (#1761) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi az radi? Ez csak egy random internetes kép.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1763) radi8tor válasza Bjørgersson (#1762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincsen semmi gond. :)
Nekem is vannak ilyen képeim. ;]

⭐ Stella

(#1764) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#1762) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos allergiás a macskaszőrre :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1765) maláj válasza Mercutio_ (#1760) üzenetére


maláj
őstag

de ösmerős ez a kép :DDD

(#1766) betyarr


betyarr
veterán

fú,ez a proci rühelli az indexet.szinte diavetítés a görgetés ie alatt.chrommal sokkal jobb a helyzet.

(#1767) stratova válasza betyarr (#1766) üzenetére


stratova
veterán

Vagy IE rühelli a GPU-s gyorsítást.

(#1768) Polllen válasza betyarr (#1766) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valszeg ki van kapcsolva a gpu gyorsítás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1769) betyarr válasza Polllen (#1768) üzenetére


betyarr
veterán

itt a pont!így már élvezhetőbb! :R
és ha már így belejöttem,akkor az mitől lehet,hogy ha a skypeot felugrasztom a tálcáról az asztalra,akkor koromfekete egy másodpercig az egész?több virtuális memória kellene az apunak?

[ Szerkesztve ]

(#1770) GRaul válasza Mercutio_ (#1760) üzenetére


GRaul
őstag

Marad a Cooler Master 130-as :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1771) CirrMee válasza betyarr (#1769) üzenetére


CirrMee
addikt

Ahhoz vagy baromira kevés RAM kell, vagy olyan program használata, aminek brutális memória igénye van.
Ha csak HTPC -nek van használva, 4Gb mellett akkor sem lesz hiánya, ha kikapcsolnád a virtuálist. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#1772) Polllen válasza betyarr (#1769) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fura dolgokat mível nálad a rendszer:) 4 Gb rammal nekem nincs ilyen gondom win8.1 alatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1773) betyarr válasza CirrMee (#1771) üzenetére


betyarr
veterán

kb. a fele ram szabad,tehát nincs ami zabálna.

Polllen: ez a felállás nálam is.lehet a skype hibája?

egy kis filmnézést követően lap/cpu 50/54 fokokat mutat.mintha sok lenne...
mit gondoltok,egy ilyen felmókolható egy kis lefogató moddinggal?

(#1774) Francia91 válasza Polllen (#1772) üzenetére


Francia91
veterán

Nalam 3 GB RAM-mal sincs gond, eleg annyi is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1775) Polllen válasza betyarr (#1773) üzenetére


Polllen
nagyúr

Minden drivert feltettél? Mással nincs gondod, csak skype-l? Szerintem az az 50 fok durva:/

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1776) betyarr válasza Polllen (#1775) üzenetére


betyarr
veterán

amit tanáltam az asrock honlapján,azt mindet.
szerintem is sok.ezért gondolkodom a hűtő moddingban.vagy várjak pár hónapot és a gyártók elkezdik ontani az am1-es hűtőket?

[ Szerkesztve ]

(#1777) Polllen válasza betyarr (#1776) üzenetére


Polllen
nagyúr

Arra gondoltam, hogy az itt jelenlévők közül eddig nálam volt a legforróbb fejű a cucc. 2500-s fordulaton 48 fok, játék alatt egy Silverstone SG05-s házban.

Na most ha alapon 50 fok és a venti pörög 3500-n ott azért valami gond lehet. :( Pl. ha nincs házburkolat bőven 40 alatt van a proci. Most is 2000-s rpm és 44 fok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1778) Francia91 válasza Polllen (#1777) üzenetére


Francia91
veterán

Ugyebár nálam, ahogy korábban írtam, a ház kialakításából fakadóan friss levegőt kap a CPU venti, így nálam 15 perc Prime95 után megy fel maximum 43 fokra az Athlon 5350-es
Nemtom, ki hogy csinálta, de én pl összerakásnál a borda alján lévő "eredeti" pasztát hagytam úgy ahogy van, nem tettem semmi pluszt hozzá

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1779) Polllen válasza Francia91 (#1778) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam az eredeti és új paszta között kb. 1-2 fok van. Ami lehet a kinti hőmérséklet változás miatt is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1780) betyarr válasza Polllen (#1777) üzenetére


betyarr
veterán

mondjuk alapon 43-45 a proci,csak ha tornáztatom akkor ugrik fel.nálam mondjuk a ház az oldalt nem nagyon tud szellőzni mert kb 1cmre van az íróasztaltól,felül még annyi sincs.plusz nincs bekapcsolva egyáltalán rendszerhűtő.a cpu ventit meg levettem silentre,tehát 1400-as fordulaton pörög.

(#1781) Polllen válasza betyarr (#1780) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így rendben van. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1782) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok
még1 kérdés.
Ez az athlon proci elbirja azt, ha htpckent és torrentezni is használom egyszerre?
feltöltésekhez fontos lenne.

Köszi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1783) betyarr válasza GRaul (#1782) üzenetére


betyarr
veterán

még kevesebb is elbírná.ha a zyxel 310 nasomat veszem alapul...

(#1784) radi8tor válasza GRaul (#1782) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bírja, teszteltem. :)

⭐ Stella

(#1785) betyarr


betyarr
veterán

most beizzítottam a ház előlapi 12-cm-es ventijét (egy kissé hangos a kicsike :U),így a proci 42 foknál nem megy feljebb.

(#1786) zsola32 válasza betyarr (#1785) üzenetére


zsola32
őstag

nálam 2 óra használat után (rendszerfrissítések, másolás 2 gép között), 39 C-ra ment fel a hőmérséklet.

(#1787) Polllen válasza betyarr (#1785) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én meg kivettem az sfx tápot és most első 12cm-s ventit hallom meg a 3,5"-s vinyót. Ez utóbbi így idegesít. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1788) betyarr válasza Polllen (#1787) üzenetére


betyarr
veterán

csak kell majd egy kis modding.nem maradhat így a proci hőfok!egy ilyen silvrettát kéne valahonnan szerválni olcsóért.vagy valami nagyon hasonlót.a big shuriken tuti nem férne el a ramtól.

érdekes,hogy a biosban próbáltam állítani a házventi pörgésén,de füle botját sem mozdította.full fordulaton megy,hiába a silent mód,vagy custom.

(#1789) Francia91 válasza betyarr (#1788) üzenetére


Francia91
veterán

3 pinesre van allitva a ventivezerles?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1790) betyarr válasza Francia91 (#1789) üzenetére


betyarr
veterán

:K

(#1791) Polllen válasza betyarr (#1790) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam amúgy a rendszer azt mondja, h 4500 a max.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1792) betyarr válasza Polllen (#1791) üzenetére


betyarr
veterán

csoda,hogy nem száll el olyan fordulaton! :DDD

most utóbb a házventit próbáltam szabályozni,nem a cpu-ét.

(#1793) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Érdeklődnék sima youtube videózáshoz bármelyik verziója elég akár a sempronok is? :R

(#1794) korcsi válasza xigris (#1793) üzenetére


korcsi
veterán

Bármelyik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1795) PuMbA válasza korcsi (#1794) üzenetére


PuMbA
titán

Azért én nem merném bevállalni a Sempront :) Az a 3-4k különbség körülbelül semmi és cserébe a körülményekhez képest lassú 1 szálas teljesítmény miatt egy sok tartalommal teletűzdelt weboldal simán kifekteti a Sempront. Van egy régebbi Core Duo-s laptopom hasonló teljesítménnyel és lehet youtube-ozni, csak 3 perc, mire bejön a Windows meg a flash miatt fél percig csak reszel a gép első videó indítás esetén :)

[ Szerkesztve ]

(#1796) korcsi válasza PuMbA (#1795) üzenetére


korcsi
veterán

Ebben teljesen igazad, ellenben magával a lejátszással nem lenne gond.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1797) Francia91 válasza PuMbA (#1795) üzenetére


Francia91
veterán

Hat nem tudom, nekem is Core 2 Duo-s notim van, egy P9700 van benne, SSD-vel nagyon furge kis masina (ThinkPad T500). YouTube FHD is siman meg, hala a Flash gyorsitasos IGP-nek/GPU-nak. A notikat altalaban a HDD-k fogjak vissza

De hogy ne csyk offoljak, en nem sajnalnam azt a pici plusz penzt egy Athlon 5350-re, azert van kulonbseg koztuk, arban meg nem eget rengeto a differencia

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1798) PuMbA válasza Francia91 (#1797) üzenetére


PuMbA
titán

Most néztem meg Passmarkon, hogy a Core 2 Duo P9700 kétszer gyorsabb a Sempron 2650-től :) Jó kis gép az még...nekem a laptopomba csak sima Core Duo van nem 2 és az jóval lassabb :)

(#1799) Francia91 válasza PuMbA (#1798) üzenetére


Francia91
veterán

Egy szalon ott is hagyja az Athlon 5350-est :)
Amugy tetszik az Athlon 5350-es konfig, HDD-vel is nagyon porgos masina W8.1 alatt, SSD-vel nemtom milyen lehet :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1800) Francia91 válasza PuMbA (#1798) üzenetére


Francia91
veterán

Azért látszik, hogy HTPC procinak van szánva, a P9700 megelőzi :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.