Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Francia91 válasza Polllen (#1999) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a régi asztali masinámban Arctic F8-as van (80mm) leszabályozva 900-as fordulatra (alapból 2000), semmi hangja nincs. Az jó venti, minőségi és nem is drága

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2002) Mercutio_ válasza Mulderpapa (#1997) üzenetére


Mercutio_
félisten

Próbáld ki állítva, nálam úgy a kéményhatás miatt hűvösebb (és csendesebb) volt a cucc.
Hőfokokat nem néztem, mert csak egy W7+update-ekig jutottam, aztán eladtam a cuccot, előtte meg XBMC futott CF-kártyáról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2003) Polllen válasza Mulderpapa (#2000) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam az újrapasztázás 1 fokot hozott. :)

Francia91

Köszi a tippet! :R

Amúgy ha a cpu hűtő miatt 3-pin-re van állítva a szabályozás, akkor a többi házventinek is 3 pinesnek kell lennie, igaz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2004) Mulderpapa válasza Polllen (#2003) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Asrock-nál külön állítható, hogy hány pines a cpu és ház venti, gondolom a többi alaplapnál is.

Újrapasztáztam, most állítva van a ház... momst 45 fok körül van a proci és 20 körül a gpu és a a magok.
Mindez csukott fedéllel. :)

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#2005) Francia91 válasza Polllen (#2003) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem van egy 3 PIN-es venti a PWR FAN portra kötve (a port is 3 PIN-es), meg egy 120 mm-es 4 PIN-es venti a CHA FAN-ra kötve (a port is 4 PIN-es), így nem kellett állítanom, hogy hány pin-es módban legyen (AM1H-ITX)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2006) Mulderpapa válasza Mulderpapa (#2004) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Hülyeséget mondtam... jobban megnéztem és csak az állítható biosban, hogy melyik venti milyen fordulaton dolgozzon. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#2007) iMaverick válasza Mulderpapa (#1995) üzenetére


iMaverick
addikt

Az normális, hogy "CPU" 63 C, a magok meg 37? Ez inkább tűnik a program hibájának...

Amúgy én is szerkesztettem annó a kis gépházba egy 12cm-es ventit leszabályozva... Jobban van az úgy. (Annó be is linkeltem: plusz "szolgáltatásként" még kartonból csináltam egy "légcsövet" is, ami az APU bordájára "sűriti" a légáramlatot. :DDD )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2008) zsolt501 válasza iMaverick (#2007) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony nem normális az ilyen, és bizony program pontatlanság.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2009) PuMbA válasza Mulderpapa (#1997) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, nekem ATX házban van, biztos ezért... :)

[ Szerkesztve ]

(#2010) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Mindegy, így állítva és újrapasztázva normálisabbak a hőmérsékletek és hangja sincs.
A ház csak átmeneti megoldás, mert egyszerűen nem találok olyat, ami kis méretű Mini-ITX, nincs tápja, valahogy kinéz és nem 30e Ft. :D

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#2011) iMaverick válasza Mulderpapa (#2010) üzenetére


iMaverick
addikt

mert egyszerűen nem találok olyat, ami kis méretű Mini-ITX, nincs tápja, valahogy kinéz és nem 30e Ft.

Mondjuk nem mITX, de (szerintem) kinéz valahogy és nem került 30e sem. LINK :DD

Persze lehet más elképzeléseink vannak a "házról", de nálam a cash az első, aztán jöhet a "szépség". El is fért... Nem is tervezem cserélni... Minek? (Pont az általad említett okok miatt. Végülis mondhatom én is, hogy A ház csak átmeneti megoldás, csakhogy én permanensnek gondoltam. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2012) qqcqqc válasza iMaverick (#2011) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem egy fekete fekvő ház táp nélkül. a táp helyén van egy venti 800-as fordulaton. Az egész egy polcon, semmi szellőzés és ilde 40 fok csendes módban.
Ja és 1000 forint volt az aprón :)

[ Szerkesztve ]

(#2013) iMaverick válasza qqcqqc (#2012) üzenetére


iMaverick
addikt

Jó vétel volt! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2014) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Offokat offban plz. :R

⭐ Stella

(#2015) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Láttam már elég sok tesztet a platform-ról, és kérdeztem is már párszor itt a topikban, még de arra lennék még kiváncsi, hogy casual játékokkal hogyan boldogul a rendszer? Próbálta már így valaki?

Pl. 720p, medium beállításokkal hogyan fut a Trine 2, Castle Crashers, LoL, Death Rally, Dota2, L4D, LEGO Lotr, Mark of the Ninja, TF2, Torchlight, Van Helsing, és hasonló játékok. Csak mert a BF4, Tomb Raider, és Bioshock Infinite nem igazán tartozik az AM1 súlycsoportjába.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2016) Polllen válasza AxBattler (#2015) üzenetére


Polllen
nagyúr

LoL-t teszteltem, L4D2 is teljesen jól futott, de csak pár percet ment.

D3 is élvezhetően fut, uh Torchlight vagy Van Helsing nem lenne szabad, hogy gond legyen. Amúgy nálam rajta van mindkettő a még játszani kell listán, uh előbb-utóbb beírom ide az infot.

Most Serious Sam 2-vel játszom, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2017) Keksz


Keksz
senior tag

Nálam a AMD Athlon 5350 a gyári procihűtővel, silent mode-ban 13 óra másolás után 30-50%-os processzor terhelés mellett most 42 fokos. Az alaplap pedig 37. A hűtő 1528 RPM-en forog.
Megy a másolás és megy a Microsoft "antimalware service" és Chrome, ami használja a CPU-t.
Jelenleg kis JPG fájlokat másolok, meg html-eket hozzá.

Ilyen házban:
http://hardverapro.hu/apro/coolermaster_elite_130_haz_bontatlanul_varja_gazdajat_

[ Szerkesztve ]

(#2018) MasterDeeJay

Összeraktam egy ITX gépet Sempi 3850-essel, Asrock ITX lappal és legolcsóbb LC power házzal 75w-os paneltáppal. (32gb kingfast ssd, 4gb 1600-as egyoldalas hp szerver ram, win8.1)
Azt kell mondjam hogy egyáltalán nem lassú a rendszer, netezésre simán jó. Jelenleg minecraft szerverként is fut, meglepően jól.
Hőfok nagyrészt szobahőmérséklet körüli, standard módban 3000prm-el gyári hűtője nem hallatszik egyáltalán. igaz a gépház teteje nincs rárakva mert keresztszellőzéses lenne eredetileg és a procihűtőnek pont nincs kivágott része és ha rárakom akkor 50-60 fokos. Mindenképpen kell a házhoz két pici venti alacsony fordulaton és akkor keresztbe tud fújni így a prociventit is leszedhetném. (gondolkoztam valami egyedi oldallapon is 12cm-es ventivel)
Azt kell mondjam hogy eddig jó vétel volt és nem érzem úgy hogy az 5150-es vagy a nagyobbikért kellett volna többet adnom. (5350-ast már raktam össze egyet) Feladatait ellátja.
Holnap mérek powercheck-el átlag fogyasztást, jó lenne azért valamivel belenyúlni és alulfeszelni mert 1.1-1.2v szerintem sok ekkora órajelhez.
Ehhez hasonló gépem utoljára sempi 140-es volt unlockolva alulfeszelve, az volt fogyasztásban hasonló paneltáppal, a 5350-es evett ugyan annyit de 350-es fsp-vel ami szerintem gyenge hatásfokon ment meg persze szokásos amd gyári túlfeszelés...
Arra számítok hogy ez a sempi 20-30w körül eszik, de jó lenne átlag 20w alá menni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2019) Polllen válasza Keksz (#2017) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha forognak a gyári ventilátorok a házban, akkor teljesen rendben van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2020) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#2018) üzenetére

Még hogy 20-30w fogyasztás... ha ha ha, nálam 10-13w idle és 20-25w terhelve a sempi 3850-es, pedig még nem is feszeltem alul. Powercheck 3000-el mérve, 75w LC power paneltáppal amit lehet kicserélek 60w-osra mert totál fölöslegesen van benne ekkora. (idle alatt azt kell érteni hogy minecraft szerver üresbe megy, terhelve meg csak a procira maxon mivel nem használom a gpu-t csak szerverként megy)
Totál biztos vagyok abban hogy neten lévő teszteknél sokszáz wattos táppal teszteltek aminél kevés fogyasztás esetén a hatásfok brutál szar.
Most már csak egy msr tweaker kell hogy pstate-k be belenyúljak kicsit, össze fog sztem jönni a 10w alatti idle. Látom hogy ebben a prociban van még pár fölöslegesen elhasznált watt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2021) xigris válasza MasterDeeJay (#2020) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Nekem athlon 5150 msi am1i lap 2.5 noti hdd pico psu 60w notitáp van.
Ezt próbáltam 102cm tv fullhd filmmel és így fogyasztott 20-25w közt, idle:10-14w közt. Nagyon jók ezek a szomszéd meglátta és ilyet akar venni.

(#2022) Polllen


Polllen
nagyúr

Napi hőmérséklet jelentés: :DDD

A fenti ventinél volt egy mágnesesen tapadó porszűrő, elvettem a venti elől és 3 fokkal hűvösebb a gép, lassabb rpm mellett. Fene gondolta, hogy ennyit számít. :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2023) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Ma megnéztem mit tud az 5350 APU-ja játékok terén, még ha nem is erre való. :)
Leírom, hátha valakinek érdekes lesz. (4GB 1600MHz CL9, 512MB VRAM)

GTA 4:

1360x768 - minden medium beállításon - min: 9 FPS, max: 30 FPS, avg: 18 FPS
800x600 - minden medium beállításon - min: 8 FPS, max: 31 FPS, avg: 23 FPS
1360x768 - medium textúrák, minden más low - min: 16 FPS, max: 34 FPS, avg: 26 FPS

Test Drive Unlimited 2:

1360x768 - minden low - min: 23 FPS, max: 37 FPS, avg: 29 FPS
1360x768 - minden medium (AA nélkül) - min: 17 FPS, max: 26 FPS, avg: 22 FPS

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#2024) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Sziasztok!

AM1 platformra váltanék, mITX méretben :)
Melyik lapot ajánlanátok? :R
A kiválasztott apu: Athlon 5350
Válaszotok előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#2025) AxBattler válasza ShinjiNo (#2024) üzenetére


AxBattler
félisten

A kellemes ár, és a 4 SATA csati miatt én ezt venném: ASRock AM1B-ITX

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2026) Mercutio_ válasza ShinjiNo (#2024) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ mire kell?
Ha cél a minél halkabb működés, Asrock AM1H-ITX + egy külső noti táp.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2027) AxBattler válasza Mercutio_ (#2026) üzenetére


AxBattler
félisten

Az sem rossz, de kiderült már, hogy mennyi meghajtót tud ellátni árammal a belső SATA-csatija? Mert ha 3 HDD + 1 ODD lesz a felállás, akkor ott lehetnek gondok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2028) ShinjiNo válasza Mercutio_ (#2026) üzenetére


ShinjiNo
tag

Egyelőre, pár hónapos átmenetre volna szükségem. Félbemaradt egy erősebb gép.
Jobb fajta tápom és házam van.
Mindenképp szeretném próbálni mit tud. Ill. pár hétre egy esetleg, gyengébb dedikált vga t szereznék be mellé.
Aztán azt eladva, majd irodai munkára használnám..

(#2029) Mercutio_ válasza ShinjiNo (#2028) üzenetére


Mercutio_
félisten

Külön VGA-nak semmi értelme már korábban kitárgyalták, mivel a CPU gyenge egy izmosabbhoz, ami meg pariban van a CPU-val az nem erősebb, mint a CPU-ba integrált igp, ráadásul nem is tudnak összedolgozni hybric-CF-ben :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2030) ShinjiNo válasza Mercutio_ (#2029) üzenetére


ShinjiNo
tag

Belém bújt a kisördög :D
Akkor semmi dedikált... :)
Atx tápom van, az MSI vagy az Asus megoldását ajánlanád?

(#2031) Polllen válasza ShinjiNo (#2030) üzenetére


Polllen
nagyúr

+1 az asrock-ra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2032) AxBattler válasza Polllen (#2016) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2033) ShinjiNo válasza Polllen (#2031) üzenetére


ShinjiNo
tag

Van már egy ATX es tápom :)

(#2034) Polllen válasza ShinjiNo (#2033) üzenetére


Polllen
nagyúr

Und?

AM1B-ITX-ben nincs beépített táp, z az AM1H-ITX.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2035) ShinjiNo válasza Polllen (#2034) üzenetére


ShinjiNo
tag

Bocsi, kevertem a másik Asrock kal :P
Kövezzetek meg kérlek, de mire való az a rózsaszín csatlakozó a AM1B-ITX en?

(#2036) Mercutio_ válasza ShinjiNo (#2030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindkettőn csak 2 sata csati van, nézd meg a szóba jöhető lapokon milyen csatik vannak és az elég - e.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2037) AxBattler válasza ShinjiNo (#2035) üzenetére


AxBattler
félisten

Párhuzamos port

Egyébként itt egy R7-240-essel tesztelték az 5350-est, döntse el mindenki maga, hogy ez mennyire számít jó eredménynek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2038) Polllen válasza AxBattler (#2037) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van az a játék, ahol meghálálja a nagyobb kártyát is. Stalker tesztet is csináltam egy 6850-nel. :) Meg bf3-t is kipróbáltam.

Szóval ha valakinek ilyen apu van és szeretne mellé tenni dvga-t 1-1 játék miatt, tegye. Persze tisztán dvga-s rendszerhez én is intel-t vennék, már csak a továbblépés lehetősége miatt is.

Anno én már nem tudom, h melyik haswell pentium-t néztem, de 30%-kal volt drágább az intel lap+cpu és kb. 30%-kal is volt gyorsabb cpu erőben is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2039) stratova válasza ShinjiNo (#2035) üzenetére


stratova
veterán

Csak hogy minden kérésed teljesüljön :)

Egyébként a mobil utód/öcskösről (A8-6410) végre van teszt notebookchecken.

[ Szerkesztve ]

(#2040) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

(#2041) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Sziasztok!

Ha bármi okból 2x4 Gb ot tudok belepakolni a rendszerbe, kerülhetek hátrányba az 1x8Gb al szemben? Mint tudva, kizárólag single channel ben futhat a dolog.
Asszem ezt jól megfogalmaztam :)

(#2042) ShinjiNo válasza stratova (#2039) üzenetére


ShinjiNo
tag

Ha esetleg az A8-6410 nak lesz asztali verziója, az AM1 es foglalatba érkezik?

(#2043) stratova válasza ShinjiNo (#2042) üzenetére


stratova
veterán

Jövőre

(#2044) radi8tor válasza ShinjiNo (#2041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak előnyöd lehet az 1 modulból. Fogyasztás is 1-2W-al kevesebb lesz.

⭐ Stella

(#2045) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Köszönöm, ismét a válaszokat :)

(#2046) Francia91


Francia91
veterán

2 RAM modul, 1 db 3,5" HDD, 1 ODD osszetevokkel egy 90W-os tapnak elegnek kell lennie, jol gondolom? Jelenleg a haz SFX tapjarol (250W) megy a cuccos, de lassan eljon az ideje, hogy notitaprol menjen a konfig

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2047) radi8tor válasza Francia91 (#2046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég lesz, de nagyobb tápnak nincs is értelme, mert nem bír több teljesítményt leadni a lap SATA tápcsatin.

⭐ Stella

(#2048) >Deego..


>Deego..
senior tag

A Sempron X2 2650 párban van teljesítményben a Brazos e350-el?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#2049) stratova válasza >Deego.. (#2048) üzenetére


stratova
veterán

PH teszt alapján talán egy kicsit jobb is nála.

(#2050) >Deego.. válasza stratova (#2049) üzenetére


>Deego..
senior tag

:R

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.