Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Mercutio_ válasza djculture (#449) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos drágulni fog, mert mindig áremelés előtt pár héttel kelnek el a ramjaim és most több hét csend után több érdeklődő is felbukkant :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#452) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

hátha mást is érdekel:
Beállítottam árfigyelőt az Asrock AM1H-ITX lapra. Jelenleg 16eFt alatta az ára.
Illetve az 5150es Athlon is olcsóbb lett, már 12eFt alá ment.
Az 5350 viszont drágább lett :S Azt talán itt érdemesebb nézni.

Szép napot, jó hétvégét!

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#453) iMaverick válasza _Smooth (#452) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor jó hogy korábban vettem az 5350-et. ;] Amúgy köszönjük az infót!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#454) sb válasza qqcqqc (#446) üzenetére


sb
veterán

Ahhoz nem volt szerencsém, de itt a környező topicokból (mITX, HTPC) vannak adatok, majd belerakom.
Ill. Nekem volt egy A330+Ion konfigom, azt is belerakom, ha már Brazos is lesz. :)

(#455) sb válasza radi8tor (#448) üzenetére


sb
veterán

Ha mérsz még fogyasztást a táblában szereplő esetekre akkor jöhet. :)
Mercutio, esetleg te a G2020-ra tudsz még mérni? :)

(#456) sg22


sg22
senior tag

Elolvastam reggel az 5350 tesztjet, meg meglattam az arakat, es vettem is egy konfigot :U
120 euro volt mini itx haz + 200w tappal, lappal 5350-el. itthon van ddr3 as ram, meg hdd is. hugomeknak, vagy NAS nak jolesz, meg meglatom milesz hogylesz. rambol lehet 1.65v osat belerakni?

what should I do about this?!

(#457) Mercutio_ válasza sb (#455) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha adsz linkeket hogy honnan mit szedjek le, mit futtassak persze :K , bár a 450W-os CM táp miatt nem hiszem, hogy túl használható lenne az eredmény :U esetleg, ha ugyanazt utána megcsinálom GTX 750-nel kiegészítve már kisebb lesz a veszteség a tápon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#458) sb válasza Mercutio_ (#457) üzenetére


sb
veterán

Szerintem lehet majd kalkulálni paneltápos fogyasztást is belőle.
Fogyasztási adatom nekem is van a G2020-ról, azok be is vannak írva. Ebből össze lehet hozni a többi értéket is.

Meg nem vészes a különbség nagyobb tápnál sem. Én 350W-os BeQuiet meg 550W Antec-el próbáltam, de 5-10W-nál nagyobb különbség nem volt a panelhez képest.

(#459) iMaverick válasza sg22 (#456) üzenetére


iMaverick
addikt

Lehet. Nekem is olyan van benne.

(#460) radi8tor1: emlékezzetek vissza, még kérdeztem is, hogy hogyan állítsam be az 1,65-öt, amikor az alaplap 1,62-öt és 1,70-et kínál! Most egyébként 1,62-ön nyomom.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#460) radi8tor válasza sg22 (#456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, van aki :) iMaverick olyannal használja.

sb: Húsvét után megcsinálom. Úgyis éjszakás vagyok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#461) sg22 válasza iMaverick (#459) üzenetére


sg22
senior tag

faja, akkor nemkell uj ramot venni csak emiatt. van otthon vagy 4-5 db ddr3am valahol de sztem sima 1.65v osak. kosz :R

what should I do about this?!

(#462) iMaverick válasza sg22 (#461) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért vannak 1600MHz-ek? Ugye ezeknél az Apu-knál a memóriasávszélesség a gyenge pont, nem kellene lefojtani egy lassabb ram-mal. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#463) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok, a jövőhéten én is beszerzek egy ilyen konfigot. Op. rendszernek mit javasoltok, win7, win8.1 vagy valamelyik szerver változat? XBMC, Plex és Foobar fog futni rajta, 4-5 külső winyóval..

plata o plomo

(#464) sg22 válasza iMaverick (#462) üzenetére


sg22
senior tag

800-1600ig szerintem :R

what should I do about this?!

(#465) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Megjött a ASRock lapom, most már csak a procin vacilálok, hogy 5150 vagy 5350 legyen... :F

(#466) djculture válasza t.zolka (#465) üzenetére


djculture
félisten

Én egy 3850-es 4 magos sempront vettem filmezésre meg internetre amire kell az is bőven elég..
Alaplap is jön húsvét után proci nemrég érkezett..
Játszani meg kódolgatni stb ugyis gyenge muzsika a 2ghz-es 5350 is.

[ Szerkesztve ]

(#467) djculture


djculture
félisten

[L:/dl/upc/2014-04/18/63573_eum0fo41scgwrvpv_open_essl.jpg](IMG:/dl/upc/2014-04/18/63573_eum0fo41scgwrvpv_open_essl.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#468) iMaverick válasza t.zolka (#465) üzenetére


iMaverick
addikt

Minden tiszteletem djculture kollégáé, de ha "fussa" rá, akkor vedd az 5350-et! Azért nem baj az, ha van ott kakaó, amikor kell.

Én ugye a Brazos-t cseréltem egy ilyen küttyenőre (5350-re), és azért még most sem olyan a felhasználói élmény, mint a Brazos előtti Core2Duo-mon volt. (Azt is csak azért cseréltem le, mert 63-66W körül evett és ez 0-24-be be van kapcsolva.)

szerk: na jó, annak is köze volt hozzá, hogy a kollégám pont panaszkodott, hogy besz@rt az otthoni PC-jük és olcsón kellene neki egy masina. Szót-szó követett, és úgy passzoltam el neki a C2D-s masinát, hogy a Brazos nem került egy Ft-ba sem, sőt még nyertem is pár ezer Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#469) djculture válasza iMaverick (#468) üzenetére


djculture
félisten

Hát igen az a baj hogy a legnagyobb am1-es athlon se valami fürge jószág a fogyasztásra van kihegyezve nem a teljesiményre. De amennyivel többe kerül (9700 vs 17000 jó magyar forint) viszont mint a teszteken is látszik annyival nem erősebb az 5350 a 3850-nél:)

[ Szerkesztve ]

(#470) vlevi


vlevi
nagyúr

Viszont aki nagyon a fogyasztasra gyur, hogy meg egy kis teljesitmeny is legyen, az lehet, hogy jobban jar egy j1900-as cerkaval. Igaz, az meg (ha jol olvasom), akkor az htpc-nek nem o,yan jo, mert a 24p lejatszas. Igazabol en total tudatlan vagyok ebben a temakorben, csak olvasgatom a forumokat, hogy jon-e valami visszautasithatatlan ajanlat a mostani mk808 minipc lecserelesere. Igaz, 24p-t az se tudja, meg rendes hangot se, meg usb3 sincs rajta, meg satobbi, de legalabb fogyasztasban verhetetlen :-)
Egy htpc ennel biztosan tobbet fogyasztana, es arban is a tobbszorose (lap, proci, memo, haz, tap), mint az 50 dollaros androidos ketyere. Ja, igen, lehet, meg egy wi 81-t is bele kell dobni az arba, de lehet, hogy egy ubullal is el lehet bohockodni.

(#471) djculture válasza vlevi (#470) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk ez az usb3 is elég elb szabvány gyakorlatilag már van egy újabb ami szintén usb3 csak éppen nem is kompatibilis a mostanival és van egy megint másik aminél már a usb csati se ilyen(Type-C csatlakozó )
Magyarán emiatt nem érdemes nagyon fejleszteni, ez a gen 1-es usb3 szerintem már év végén elfog tünni az új eszközökröl.

(#472) vlevi válasza djculture (#471) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát ja :D
Remélem azért nem tűnik el, mert akkor hogy dugom rá a külső vinyóimat a gépekre?

(#473) djculture válasza vlevi (#472) üzenetére


djculture
félisten

Veszel majd egy átalakitót.. Nagyobb káosz a satával lesz azt nyilatkozták abból is egy újon dolgoznak ami szintén nem biztos hogy kompatibilis lesz visszafele. Biztos nem veszik az emberek a meghajtókat kicsit felkell pörgetni a piacot.

(#474) iMaverick válasza djculture (#469) üzenetére


iMaverick
addikt

17 ropira ment fel? Az igen! Én még 15-rt vettem...

vlevi: hogy jobban jar egy j1900-as cerkaval. Igaz, az meg (ha jol olvasom), akkor az htpc-nek nem o,yan jo, mert a 24p lejatszas.

Ugyan nekem a fogyasztás a lényeg, de az Ati Radeon 8500 óta filmnézésre csak Ati-t (AMD-t) veszek! Ezekkel valahogy sosem volt baj. Az Intel integrált csodacuccait meg élből kerülöm!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#475) sb válasza djculture (#469) üzenetére


sb
veterán

16000 vs 10000. 60%.
Órajelben 1300 vs 2050: 60%
Teljesítményben is pont 60% az alapján amit belinkeltél.

Nincs semmi trükk, azt kell eldönteni kinek mi kell. De pár ezresnél én is azt mondanám, hogy jobb, ha van tartalék. Az 3850 egy régi Athlon X2 alatti szint, az 5350 pedig egy G1610 szintje.
Nem próbáltam még és az Intelek általános használatban pattogósabbak szoktak lenni, de egy G2020+SSD pillanatok alatt nyit meg bármit. Netes gépnek is bőven elég lehet.
(Értsd, én szeretem a minimális lagot, de még én sem éreztem számottevő sebességkülönbséget az desktop i5+SSD-s rendszeremhez képest.)

Ja és még egy. A J1900 közel van az 5350-hez, viszont fogyasztásban a 3850 alatt van, szóval az is egy jó alternatíva. 24p lejátszás is rendben van vele. Sőt, még a BD3D is elvben.

[ Szerkesztve ]

(#476) djculture válasza iMaverick (#474) üzenetére


djculture
félisten

Ja már ennyiért van, az 5150 meg lement 11500- körüli árra, lehet még az éri meg legjobban.
Az 5350 17 körül már elég felejtős és a nagykeres haver mondta hogy az amd valószínűleg még emelni fogja mert az oem-ek viszik mint a cukrot.
20k körüli kisker árat mondott hogy a következő körben már annyi lehet márha nem lesz hiánycikk..

[ Szerkesztve ]

(#477) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Köszi srácok az infókat, akkor az 5350 lesz a nyerő! :D

(#478) djculture válasza t.zolka (#477) üzenetére


djculture
félisten

De minél hamarabb ha már eldöntötted:)

(#479) sb válasza djculture (#476) üzenetére


sb
veterán

5150 már optimálisabb valóban ár/teljesítményben.

(#480) iMaverick válasza t.zolka (#477) üzenetére


iMaverick
addikt

A mostani árakat nézve lehet tényleg a 5150 lesz a nyerő! Nekem még "szerencsém" volt...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#481) HeavyToys válasza sb (#475) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem volt J1900 de az 5350-es mindennapi használatban sokkal gördülékenyebb. Egy példa: NAS-ról nyitok meg ugye hálózaton full hd filmet. J1900-as 2-3 mp-re megdöbben, utána nyitja működik, de addig meg csak az egér mozog. AMD esetén ez teljesen smooth. Alap dolog, de pl Facebook-on görgetés stb sokkal gyorsabb mint a J1900-on. Továbbá olyan dolgok, amikor 2-3 programot nyitsz-zársz egyszerre, akkor a J1900 szintén megdermed.

Nem nagy dolgok ezek, de mind 2 , 8Gb-rammal szerelve, 120-as SSD-vel volt, szóval itt már érezhetően kijött a különbség. Van akit nem zavar, engem zavart. Ennek ellenére jó áron jó vételnek tartom a J1900-at is. Fogyasztásban 8-10W van közöttük terhelve, de hozzáteszem, hogy iTX házban a J1900 sem megy el passzívan, vagyis elmegy, csak 65 fokos alaplappal és 80 fokos CPU-val.

(#482) zsolt501 válasza djculture (#476) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az nem baj, ha viszik, akkor talán nem fogja elhanyagolni az AMD ezt a területet, és talán még fejleszteni is fogják.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#483) vlevi válasza HeavyToys (#481) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nekem volt J1900 de az 5350-es mindennapi használatban sokkal gördülékenyebb."
Ez nagyon hasznos infó.

(#484) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Van valahol teszt, hogy az 5150 menyivel gyengébb az 5350-nél?
HTPC felhasználás során lenne hátrány a kisebb proci miatt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#485) djculture válasza Mercutio_ (#484) üzenetére


djculture
félisten

Ott van a két grafikon amit belinkeltem ..

(#486) szabi__memo válasza Mercutio_ (#484) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem még az 5150 sem muszáj htpc-nek. Lehet gyengébb is

(#487) Mercutio_ válasza szabi__memo (#486) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én kicsit a jövőre is gondolok, képjavító eljárások, majdani nagyobb felbontás, stb.

djculture: Igen azokat láttam, de több, életszerű eredmény ami érdekes lehet:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#488) szabi__memo válasza Mercutio_ (#487) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilván. Szerintem (látatlanban) akkor sem kell

(#489) djculture válasza szabi__memo (#486) üzenetére


djculture
félisten

Én a négymagos sempront állitom be erre acélra ismerősnek egyet már összeraktunk ugyanazzel mindent visz, még egy 4k-s 10 perces samsung demót is kipróbáltunk, az már izzasztotta a procit de nem volt akadás..
Akkor minek 2 szer ennyit rákölteni, játékra meg egyebekre ugyis gyenge az athlon is

[ Szerkesztve ]

(#490) PuMbA válasza Mercutio_ (#487) üzenetére


PuMbA
titán

"Én kicsit a jövőre is gondolok, képjavító eljárások, majdani nagyobb felbontás, stb"

Akkor például az A8-7600-as Kaverivel jobban jársz :) Képjavító eljárásokhoz kevés a kraft a Kabiniben és ha bejön a H265, akkor lesz hajaj :)

[ Szerkesztve ]

(#491) szabi__memo válasza PuMbA (#490) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A h265öt még egy arm is viszi opencl-en keresztül.

(#492) radi8tor válasza Mercutio_ (#484) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem látom túl sok értelmét, hogy egy gyengébb APUt vegyen az ember, ami szinte ugyanannyit fogyaszt. Igaz, akinek fontos az ára, annál ez csábító tényező lehet.

⭐ Stella

(#493) Mercutio_ válasza radi8tor (#492) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ár az érdekes itt, 30% plusz kakaó megér-e 60% felárat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#494) radi8tor válasza Mercutio_ (#493) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy voltam vele drágább lenne cserélni, ha kiderül kevés. :D

⭐ Stella

(#495) djculture válasza radi8tor (#492) üzenetére


djculture
félisten

Azért nagyon nem mindegy hogy 9700 vagy 17 ezer egy adott célra szánt hardver.. Ha mint mondták hogy a 5350 20k-ra fog drágulni akkor már aranyáron lesz a 11ezres 5150 mellett. Az járt jól aki még rácsapott 15 ezererért árult 5350-re sajnos a jó világnak vége folyamatosan drágul ez a típus.

[ Szerkesztve ]

(#496) Mercutio_ válasza radi8tor (#494) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én ezért vártam meg a gyakorlati teszteket, és ezért lenne érdekes, hogy az itt korábban emlegetett dolgokban kell-e az 5350 plussza, vagy az 5150 is elbír simán a HTPC-s felhasználás során mindennel amivel a nagytesó :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#497) radi8tor válasza djculture (#495) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megjelenés előtt 17550-ért rendeltem. Utána lement 2000-et az ára. Szerintem be fog az állni, ha feltankolnak belőle a nagykerek.

⭐ Stella

(#498) MasterDeeJay

Összehasonlítás 3.2ghz-es cedar mill P4 (2gb ram, 7300Gt) hez képest az Athlon 5350 irodai gépként:

Hangja gyakorlatilag nincs, biosban silentre van állítva a hűtő és bőven megfelel hűtésre és hangra is.
Teljesítmény tekintetében netezni jóval gyorsabb és a gép is gyorsabbnak érződik igaz SSDre lett cserélve a vincsi.
Fogyasztásban Powercheck3000-el mérve 30-40w között ingázik netezés alatt és 20w idle, paneltáppal szerintem le lehet faragni belőle kb 5w-ot. Viszonyításképen kb ugyan ennyit eszik egy alulfeszelt 140-es kétmagosított sempi (800mhz 0.7v-2.7ghz 1v) paneltáppal sima vincsivel is de az nyilván mindenben gyengébb. Szerintem alulfeszelve ez is beérné 20-30w-al átlagot tekintve. A ramon is lehetne spórolni pár wattot a mostani 1.65v-oshoz képest egy DDR3L-el.
P4-et nem néztem fogyiban, de kicsivel 100w alatt ehet.
A nagy sűrűségű ramot nem eszi meg egyáltalán (kétféle 8gb-ost próbáltam, egyik DDR3L), bár valószínű erről a szokás szerint finnyás Asus lap tehet.
Azért érződik hogy kicsi gépről van szó. Szerintem ezért kicsit sok a 15eFt, pár ezerrel lehetne olcsóbb. Vagy adjanak black editiont ennyért, na azt venném. :DDD
Ha magamnak lenne akkor inkább a Sempi 3850-est venném 10e alatt és alulfeszelném hogy passzívban menjen. Erősen gondolkozok rajta, ha elérném hogy 10w körül egyen akkor a penti2-es szintjén lévő raspbbery pi helyett jobb lenne szervernek a sempi mert azon legalább lehet netezni. (tudom a pi nem is netezni való)
Nem kísérleteztem vele, de azt látom hogy 800mhz-en 0.9xxV-ot ad neki ami egy ilyen energiatakarékos procinál sok (lap feszeli túl?). Nekem az X6 turbán megy 0.8-al 800-on, ez szerintem menne 0.6-0.7-el is.
Fiatal ez az AM1, részemről kivárok szerintem lesznek még itt érdekes dolgok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#499) radi8tor válasza MasterDeeJay (#498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha megnézed az APU dobozát, akkor ott 2013-as dátumot látsz. Szóval ez már tavaly készült. Sok újdonságot én nem remélek ebben a platformban. De ki tudja. Lehet kiadnak egy 3GHz-es modellt belőle. Csak kérdés minek. :)

⭐ Stella

(#500) MasterDeeJay válasza radi8tor (#499) üzenetére

Egy ULV 4 magosat és egy BE-t kiadhatnának. Azaz inkább ezt a kettőt egybe, 10e körül. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.