Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Asztali fronton ezek az IGP kb. hol helyezkednek el? Gondolom, hogy nem elsősorban játékra alkalmasak, nekem is csak annyi kell, hogy pár cím hébe-hóba elfusson, semmi komoly (League of Legends, DotA2, stb.). Tehát melyik VGA-val vonható párhuzamba teljesítmény terén?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1252) Francia91 válasza Mister_X (#1251) üzenetére


Francia91
veterán

Én a ThinkPad T500-as notimmal csináltam összehasonlítást, az eredmény itt van:

Az OGL oszlopban van a GPU pont

A T500-amban ATI Mobility Radeon HD3650 van (256 MB DDR3 128 bit)
Asztalival most nem tudom összehasonlítani, de remélem ez is megfelelő kiindulási alap...
CS Source-ot minden fullra állítva tökéletesen viszi (1280x1024), mást nem teszteltem vele

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1253) Mister_X válasza Francia91 (#1252) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem igazodok ki ezen sem :F Ez olyan, mintha CPU-t mérne.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1254) Francia91 válasza Mister_X (#1253) üzenetére


Francia91
veterán

Azt is méri, de GPU-t is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1255) Polllen válasza Mister_X (#1251) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt van egy teszt, ahol R7 240-s kártyával mérik össze. Ennél jobb kiindulási pontot még nem találtam.

Amúgy talán Dota IGP gameplay van youtube-n.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1256) Mister_X válasza Polllen (#1255) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát ez bizony nagyon harmatos, emlékeim szerint mintha Llano fronton erősebb lett volna az IGP. Vagy csak rosszul emlékszem?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1257) radi8tor válasza Mister_X (#1256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az erősebb volt, de ez az APU nem játékra készült. :(
Cod4-et nekem 30 FPS fölé nem rakta.

⭐ Stella

(#1258) Francia91 válasza radi8tor (#1257) üzenetére


Francia91
veterán

Azt tudom, hogy 3D Mark06 alatt olyan 3800 pont körül teljesített az Athlon 5350 IGP-je, mikor fel lett telepítve, lefuttattam. A Mobility Radeon HD 3650-esem a ThinkPad T500-ban pedig így teljesített (Beállításokat teljesen egyformára tettem)
Az Athlon 5350-es CPU pontja 2600 ~ volt

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1259) Mister_X válasza radi8tor (#1257) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem a Kabiniről zengték azt, hogy ugyan arra az alapokra épül mind a nextgen konzolok? Vagy várhatóak erősebb példányok is?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1260) Polllen válasza Mister_X (#1256) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kicsit sem gémerkedni készült, j1800/j1900-t megveri, de kb ennyi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1261) PuMbA válasza Mister_X (#1259) üzenetére


PuMbA
titán

Az a Kaveri :)

(#1262) Mister_X válasza PuMbA (#1261) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tudtam, hogy valamivel keverem :N Tehát a Kabini akkor a Brazos vonalán halad tovább?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1263) radi8tor válasza Mister_X (#1262) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kb ezt lehetne mondani, igen.

⭐ Stella

(#1264) sb válasza Polllen (#1255) üzenetére


sb
veterán

3DMark11 gpu pontszámot tudok mondani:
674 vs 767

Egy Llano 6530D-vel 1333-as ram társaságában. (Tehát nem a csúcs Llano, de a második leggyorsabb gpu-s, igaz csak 1333-as rammal.)

[link]

szerk: A J1900-at azért többszörösen veri.
Nem olyan rossz gpu ez, de játékra gyenge... ahogy általában a jóval nagyobb APU-k is elég gyengék arra.

[ Szerkesztve ]

(#1265) flashpointer


flashpointer
őstag

Egy 5350-es beépített HD8400-asa hol állhat egy intel HD2500-as hoz? ( ilyenem van ehhez tudok viszonyítani) Sajnos nem sok információt találtam ami alapján hasonlítgatni lehet őket, de amit igen aszerint jobb egy kicsit kb intel hd3000-4000 között a 3000 felé közelebb, esetleg valaki aki jobban benne van a témában? Kár hogy nem lehet intel árban ITX-lapot venni FM2-es foglalatból, akkor egy percig sem gondolkodnék : /

(#1266) sb válasza flashpointer (#1265) üzenetére


sb
veterán

Eggyel feletted a link.

(#1267) flashpointer válasza sb (#1266) üzenetére


flashpointer
őstag

Igen, néztem is, de furcsa hogy ez szerint a g3420-assal összehasonlítva(hd4600) a gpu kb 13%-al jobb, miközben egy másik oldalon meg az jön ki hogy a hd4600 majdnem 2x olyan erős. Na majd még utána járok.

(#1268) PuMbA válasza flashpointer (#1267) üzenetére


PuMbA
titán

HD4600 csak Core i procikban van, g3420-ben Intel HD Graphics (Haswell) van :)

[ Szerkesztve ]

(#1269) flashpointer válasza PuMbA (#1268) üzenetére


flashpointer
őstag

Oh, elnézést, ma egész nap ezeket nézegettem, akkor emiatt nem volt melléjük írva kb semmi csak összekevertem, csak így hogy HD graphic azt nesze elég nehéz rákeresni a képességére és elhelyezni hol lehet: /

(#1270) AirBundy1 válasza Francia91 (#1249) üzenetére


AirBundy1
tag

Siker, a 2.0-ásról felismerte és telepítette. Köszönöm :R

(#1271) AirBundy1 válasza AirBundy1 (#1270) üzenetére


AirBundy1
tag

Van ötletetek, hogy a felbontást 1920x1080-ra állítva miért lóg túl a megjelenítés a TV (Samsung UE40F6320) képernyőjén? Szerintem a Brazos esetén nem volt ilyen gond.

(#1272) radi8tor válasza AirBundy1 (#1271) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem platform függő. Ezt kell állítanod: [link]
Lehet már máshogy néz ki Catalistben.

⭐ Stella

(#1273) iMaverick válasza AirBundy1 (#1271) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam hasonló probléma volt, csak egy UE40C5000-es tevével.

Próbáld meg a képarányt állítani! Nekem az bejött. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1274) iMaverick válasza radi8tor (#1272) üzenetére


iMaverick
addikt

Cat 14.4

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1275) AirBundy1 válasza iMaverick (#1274) üzenetére


AirBundy1
tag

radi8tor1, iMaverick: Köszi mindkettőtöknek, este kipróbálom.

(#1276) iMaverick válasza AirBundy1 (#1275) üzenetére


iMaverick
addikt

Én meg a radi8tor1 által ajánlottat próbálom ki.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1277) AirBundy1 válasza iMaverick (#1276) üzenetére


AirBundy1
tag

Nem ugyanaz a kettő, csak más verziójú Catalystből printscreenelve?

(#1278) iMaverick válasza AirBundy1 (#1277) üzenetére


iMaverick
addikt

Dehogynem. radi8tor1 kolléga írta:

Lehet már máshogy néz ki Catalistben.

Nem-nem, nem néz kis máshogy. ;]

Más: most átállítottam a radi8tor1 által ajánlott metódusra, azzal is működik ez a "ne lógjon ki a képernyőről a desktop" jellegű eset. Szóval "up to you", melyiket választod. :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1279) Pizzu


Pizzu
aktív tag

Sziasztok!

FM1 vásárlás előtt vagyok
két kérdésem lenne:

Van értelme az 5350-nek ár/értéket nézve nettezésre használva?
kb átlag 50 oldal van nyitva a böngészőben

Asrock AM1H-ITX néztem ki
sok okos dolgot látok rajta
más nagyobb tudásút látott valaki?
A böngészőben nem látom

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#1280) iMaverick válasza Pizzu (#1279) üzenetére


iMaverick
addikt

50 oldal??? Az még egy nagyobb gépnek is "fejtörést" okozna, nem hogy egy ilyen Kabini alapú rendszernek... Ez inkább ilyen HTPC-letöltős gép vonalon mozog.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1281) Mister_X válasza Pizzu (#1279) üzenetére


Mister_X
nagyúr

50, azaz ötven oldal? Mennyiiii?! :Y Minek az? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1282) canniball válasza Pizzu (#1279) üzenetére


canniball
nagyúr

"FM1 vásárlás előtt vagyok...Van értelme az 5350-nek"
FM1 laphoz semmiképp! ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1283) Pizzu válasza iMaverick (#1280) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Athlon II x2 235e van most
J&W minix ATI 3200 integrálva

ezen fut 25-50% CPU használat mellett

Akad a HD
Sata2-őn fut az 550/550 SSD-ém, így ezt is butítottam ezzel

Ez a 2 indok ami miatt cserélem
Ha még a vellanyszámla is csökken az még jobb lenne :)

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#1284) AirBundy1 válasza iMaverick (#1278) üzenetére


AirBundy1
tag

Működik, köszi :R

(#1285) AirBundy1


AirBundy1
tag

PowerDVD-vel próbálgatom a 3D-t. Nem tudom, hogy a régebbról meglévő filmjeim BD25 vagy 50, de teljes képernyőre rakva kicsit szaggatnak. Ha a TV kb 60%át tölti ki, akkor hibátlan. Van valami catalyst beállítási lehetőség vagy egyéb, amivel lehet segíteni a dolgon?

(#1286) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!
Összeraktam végre a gépet. Raktam bele egy 3TB-os WD RED-et. Tudna valaki segíteni, hogy hogy tudnám 1 meghajtónak láttatni ez egész lemezt?

...mint az közismert...

(#1287) korcsi válasza AirBundy1 (#1285) üzenetére


korcsi
veterán

Catalyst-ben a minőség javítókat kapcsold ki!

Papamaci: gpt particiós tábla kell rá, és olyan oprendszer ami kezeli, főleg ha erről boot-olsz.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1288) iMaverick válasza Pizzu (#1283) üzenetére


iMaverick
addikt

Akad a HD

Hmmm. Milyen programot használsz lejátszásra és konkrétan mit értesz HD (film) alatt? (Youtube, bluray lemez MKV-s biztonsági másolata, "eredeti" bluray?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1289) AirBundy1 válasza korcsi (#1287) üzenetére


AirBundy1
tag

Jobb lett, de még mindig szaggatt kicsit. Ezeket módosítottam:

Catalyst - Videó fül - szín - speciális videó színbeállítások:
minden pipa ki, kivéve dinamikus tartomány, az teljes
Catalyst - Videó fül - minőség - videó minőség:
minden pipa ki, kivéve "automatikus deinterlacing használata" és "pulldown észlelés"

Van más javaslatod? A játék fülön van bármi értelme változtatni?

(#1290) PuMbA válasza AirBundy1 (#1289) üzenetére


PuMbA
titán

Videó driver verzió? Windowsod milyen? N-es változat esetleg? Ha csak a TV-re tolod ki a képet, akkor se jó? PowerDVD-ben ki vannak lőve a képjavítások?

[ Szerkesztve ]

(#1291) PapaMaci válasza korcsi (#1287) üzenetére


PapaMaci
őstag

Köszi!
3-ra eljutottam odáig, hogy a windows-hoz kell vennem még egy SSD-t...

...mint az közismert...

(#1292) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy kicsi ócsó, csendes, kisfogyasztású szgépet. Eddig Brazost szerettem volna, mivel évek óta tart a szerettem volna, most legalább itt az AM1, amit talán meg is valósitok. Leginkább visszatalálás miatt irtam :)
No kezdetnek elolvasom az eddigieket...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1293) AirBundy1 válasza PuMbA (#1290) üzenetére


AirBundy1
tag

Windows 7 Ultimate x64
Eleve csak a TV-re megy a jel. Ha arra gondolsz, nincs külön monitor.
Minden drivert a CD-ről telepítettem (azt hiszem, itt olvastam, hogy ez ajánlott szemben a legfrissebbekkel a netről). Ennek ellenére most nem találom a programok listájában a VGA drivert, pedig tuti feltettem.
PowerDVD beállításokon nem változtattam. Amiket most látok:
-Enable hardware acceleration decodingwhenever possible (másik 2 lehetőség "use software decoding", "use software decoding with TrueTheater enhacements"
-Color profile original
-De-interlace settings: perform de-interlacing, when: base on bitstrem flags
-Aspect ratio: Always maintain video aspect ratio (másik apply strecth)
-True theater stretch nincs bepipálva
Ezekből mind vegyem ki a pipát ahol lehet? Ahol nem, ott mire érdemes váltani?

(#1294) sb válasza Pizzu (#1283) üzenetére


sb
veterán

Nekem van x2 240-em (ill. arra moddolt Sempron).
Több szálon az 5350 erősebb. Cinebench 1.4 pont körül hoz az x2 és 2.0 az 5350.

Általánosan talán az egyszálas teljesítmény számítana, de talán ilyen 50 füles használatnál kijön a több mag ereje is.

Bár azt én sem értem miért jó 50 tabot kinyitni. Egyszerre olvasni úgysem lehet annyit szóval kb. csak arra jó, hogy több cpu és ram kelljen a gépbe. :)

A HD-re: nekem 880-as lap van alatta HD 4250-el, azon nem akadnak az FHD anyagok, évek óta jól megy HTPC-ként. A lapcsere ezt megoldaná szerintem, de az 5350 is jó választás. Erősebb azért összességében, többet tud, és valóban kevesebbet is eszik... még az alulfeszelt x2-mnél is egy kicsivel.

(#1295) iMaverick válasza Gabor970 (#1292) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor jó helyen jársz! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1296) PuMbA válasza AirBundy1 (#1293) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld meg ezt a drivert feltenni :) Ha gond van, akkor próbáld meg MPC-HC lejátszóval mégnézni. Ha még mindig gond van, akkor meg rakj fel Windows 8-at, mert egyrészt sokaknak volt problémája 7-tel, másrészt meg a 7 amikor megjelent még nem volt ilyen hardver, harmadrészt a 7-et nem akarták hivatalosan alapból támogatni, azt később csapták hozzá, mert gondolom sokan szerették volna. Magyarul a Windows 8 alatti működés a legbiztosabb ennél a hardvernél.

[ Szerkesztve ]

(#1297) AirBundy1 válasza PuMbA (#1296) üzenetére


AirBundy1
tag

Mekkora láma vagyok. Catalyst mellett milyen drivert kerestem én??? :W Bocs
Este megpróbálom az általad küldöttet. Az MPC-HC tud 3D-t? Fent van, sima 2D-re használtam is, de meg sem próbáltam 3D-vel.
A Win8-tól fázok kicsit, azt csak a legvégső esetben lépném meg.

(#1298) PuMbA válasza AirBundy1 (#1297) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosan nem tudom, úgyhogy MPC-HC helyett ArcSoft TotalMedia Theatre akkor :DDD

"A Win8-tól fázok kicsit, azt csak a legvégső esetben lépném meg."

Azért írtam utoljára :)

(#1299) Pizzu válasza sb (#1294) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Köszönöm!

Nekem még gyengébb procim van mert "e"

Külső táposat néztem ki ha AM1 mellett döntök
Várok egyik barátomtól még intel összeállítást is, de ahogy elolvastam eddig vagy 600 hozzászólást itt a topicban, az én felhasználási szokásaimhoz nem feltétlen jó még ha 10W-ot fogyaszt is

MÁS:

ASROCK AM1H-ITX:
Olvastam érdeklődtetek mit bír az alaplapi tápkör HDD tápellátása
Valaki fotózza le nekem a környező alkatrészeket a csatoló mellett (van 2 IC egymás mellett) ha tudom megnézem mit bír :)
Itt megjegyezném, hogy ha valóban 2 HDD-re van méretezve az durva lenne főleg, hogy 4 sata van
Amúgy a 2db zöld WD-ém 12V 1A-re (12W) van kötve és vígan másol egyikről a másikra ami annyit tesz, hogy 10W helyett csak 6W-ot fogyaszt. Így ha jól olvastam 10W/HDD számol a gyártó azt jelenti, hogy tuti kezel a tápkör 3db-ot ebből, mert csak 6W az igénye/db +1db összessen 18W SSD 2W így összesen megvan a 20W :)

Külső táp:
Mint a laptopoknál is szerintem ennél is úgy lesz, hogy már 18V-on kapcsol és 24V-ig bírja
de a 24V-al vigyázni kell mert ha van egy áramszünet és véletlen kap egy tűimpulzust akkor baj lehet
De az biztos, hogy 20V gond nélkül viseli

Olvastam továbbá, hogy DC csatlakozó ha valóban 5,5*2,1mm akkor ez ASUS, FUJI, Gericom méret (persze azért nézzétek meg pont az-é :) Ha 20V nem gond
19V nincs nemzetközi szabvány csatlakozója minden gyártó azt rak rá amit akar

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#1300) sb válasza Pizzu (#1299) üzenetére


sb
veterán

Szintén WD Green-em van, kb. idle 4-5W és alap terhelésen (torrent, film megy róla) sem több 5-6W-nál a fogyasztása.

Ennyivel számolhatsz. Viszont az fontos, hogy csak folyamatos üzemben. A HDD-k indulásnál vesznek fel többet. Egyes típusok mérések alapján 20W körül is. Egy ilyen Green felpörgésnél sem lehet több 12-14W-nál szerintem, de azért az is jóval több, mint a normál 4-6W-os fogyasztása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.