- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- sziku69: Szólánc.
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
Új hozzászólás Aktív témák
-
katt777
félisten
válasz
stratova #13171 üzenetére
Sztem inkább az Opteronnál van ott az eltérés. Jelen lapomnál ugyanúgy remekül lehet tuningolni, és még az APM is aktiválható turbo nélkül (kézi turbóval viszont a bekapcsolt turbo off marad), tehát Oliverda írt hülyeséget. Ha az említett lapokban magasan 4.9GHz fölötti teljesítményt lehet kihozni egy 6800K-ból, feltétlenül szólj!
Ha nem offsetelek, ami súlyos fogynövekedést okoz, 0.888-1.448V között mozog a procim 2-4.8GHz között, sztem ez elég jó érték (stabilitás természetesen tesztelve).
Az alaplap szabályozó funkcióit MINDIG kikapcsolom, mert majd én figyelek rá, hogy ne legyen gáz, alapból ugyanolyan hülye hozzá, mint a tuninghoz (bármilyen gyártó bármilyen platformon).
Ha valaminél, hát AMD-nél nincs pepecselés a tuninggal, nekem már-már szánalmasan egyszerűnek tűnt azok után, hogy a tökéletes finomhangolás egy 2500K esetében több hetet vett igénybe.Hiába, 16 fázis, és csak az alkalmazások kalibrálásához 5-féle beállítás, összesen vagy harmincféle...
Alapból a Ninja alatt a turbós 6800K 50°C körül elvan, hőkorlát tutira nem lép föl, fe még tuningolva, 67°C-on sem tette, amikor néztem.
Egyébként némi pepecseléssel (de nem a bios auto beállításaival) sikerült a turbós teljesítményt benchmarkban 8600 fölé fölvinnem, azaz elérte a turbó nélküli 4GHz-et, tehát legalább lassabb nem volt. APM-et bekapcsolva (ismétlem: lehet ki és bekapcsolni, nem zárja ki a turbó ki- vagy bekapcsolása) 8560-ra esett, tehát a csökkenés szignifikáns, csak tudni akartam kinek volt igaza. Nekem, mert APM ON volt, és turbóval még trükközve is csak elértem a sima 4GHz-es teljesítményt (jóval nagyobb fogyasztás mellett, mert 1.2V helyett 1.375-ig ment fel a fesz). Ergo továbbra is értelmetlen a turbó.
CPU+GPU OC sem fogott ki rajta, 1087MHz-ig megy az IGP.
Volt AsRock lapom nem kevés (igaz, mind Inteles), és pl. az X78 Extreme 4-ben ugyanúgy 4.05GHz-re tudtam tuningolni az i7-920-at, mint a 2x annyiba kerülő ASUS P6T-ben, pedig sokkal kevesebb volt a beállítási lehetőség. Nem ma kezdtem.
A mini táblázaton nem látok semmit.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
AMD "Trinity" APU topik
- FM2 tokozás
- Négy vagy két mag
- Integrált DX11 Radeon GPU
- Integrált PCIe 2.0 vezérlő
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes "K" modellek
* Trinity (Piledriver & VLIW4):
A10-58xx/57xx, A8-56xx/55xx, A6-54xx, A4-53xx
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- Második verzió: DeepCool LE360 V2 processzorhűtő
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Építő/felújító topik
- Temu
- Futás, futópályák
- Energiaital topic
- Brave
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z790 i7 14700KF 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4070S 12GB Be Quiet! Pure Base 501 750W
- Eladó Karcmentes állapotban levő Samsung A40 4/64GB / 12 hó jótállás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Felújított laptopok számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Samsung Galaxy Tab S6 Lite / 4GB RAM 64GB / Független / 12 Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest