Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) gyűrű válasza gg72 (#8199) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Milyen max, első vagy második gen?
A kodi appot keresd meg az alkalmazásoknál és nézd meg hogy az összes engedély meg van e adva neki, fájlok és média, mindig.

(#8202) gg72 válasza gyűrű (#8201) üzenetére


gg72
veterán

Második generációs, a legújabb. Megnézem.

(#8203) gg72 válasza gg72 (#8199) üzenetére


gg72
veterán

Az volt a gond, hogy a Kodi-nak más volt az IP-címe, mint magának a Stick-nek, és az nem volt engedélyezve a NAS-ban. Mondjuk erre nem gondoltam...

(#8204) Danecay


Danecay
őstag

Arra van lehetőség, hogy közvetlenül az eszköznek, tehát a Fire TV stick-nek a hangerejét szabályozzuk, nem pedig ezek keresztül a TV-jét. Gondolok itt arra mint egy ahogy egy Set-top box-nál is lehet, vagy egy Androidos TV BOX-nál lehet. Ez azért lenne fontos, mert mint korábban is említettem, én sokszor úgy alszom el, hogy pl. indítok valami doku filmet, leveszem teljesen halkra a hangerőt, csak éppen annyira, hogy halljam, sőt még a TV képernyőjét is kikapcsolom, ha nem is azonnal, de egy idő után. Nos ezzel jelen helyzetben az a probléma, hogy amennyiben egy új videó indul, annak lehet másabb vagy alacsonyabb a hangereje, amit eddig a régi BOX-on a saját távirányítójával tudtam vezérelni, magának az eszköznek a hangerejét, a Fire TV-vel viszont a TV hangerejét tudom csak állítani, ami azzal jár, hogy ezáltal bekapcsol a TV képernyője is, teljes fényerő üzemmódban, aztán matathatok a TV távirányítója, hogy a hangerő beállítása után, újra ki tudjam kapcsolni a képernyőt. Na most ez a műveletsor, könnyen ki tudja verni az álmot az ember szeméből, különösen nekem, mert amúgy is elégé rosszalvó vagyok sajnos.

(#8205) Csabi1984 válasza Danecay (#8204) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nálam a firetv távvezérlője működteti az AVR hangerejét. Persze beállítható, hogy a firetv a saját eszközének hangerejét változtassa.

(#8206) Apaxp válasza Danecay (#8204) üzenetére


Apaxp
senior tag

Magánvélemény, ill. tipp. A sticknek nincs direkt hangkimenete pl. fejhallgató, így szerintem nincs benne végfok, aminek a hangereje módosítható lenne.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8207) Danecay válasza Csabi1984 (#8205) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi! Viszont #8206 Apaxp hozzászólása, némileg ellentmond ennek. Persze, Ő sem konkrétumként mondta, csupán a véleményét fejezte ki, de jó lenne tudni, hogy melyik végül is a valid! :) Én keresgéltem a beállítások között de nem találtam ilyet, ezért is kérdeztem rá.

(#8208) tsilver válasza Danecay (#8207) üzenetére


tsilver
aktív tag

van rajta hangkiegyenlítés, így talán nem lesz hangosabb az egyik a másiknál, vagy vedd le róla CEC-t és akkor a Tv külön megy szerintem a saját távjával

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8209) tsilver


tsilver
aktív tag

van olyan player amin lehet a lejátszási sebességet módosítani hálózatról lejátszott fájlnál, mint pl. a smartTube-on?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8210) mikrofon válasza Danecay (#8194) üzenetére


mikrofon
addikt

És mi van ha sokkal jobb lesz mint az Android és nem is kell rá extra alkalmazást tenni mert minden jól függ működni a saját alkalmazásokkal?

(#8211) pkaresz válasza Danecay (#8194) üzenetére


pkaresz
senior tag

Max az USA ban fogják értékesíteni, vagy csak ott mint most is, hogy abban a régióban amit ő elismert.
A kérdésem az, minek veszünk ilyet ha hazánk nem támogatott régió? 😉
Ilyen az emberiség, mi az, hogy nem!? 😉
Ennyi. Nem lesz mokolás, vagy más módszer. Mindig van aki keres, ha nincs csinál egy kiskaput. Ilyenek vagyunk.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8212) Danecay válasza mikrofon (#8210) üzenetére


Danecay
őstag

Az tök jólenne, de arra, hogy minden is lesz rá gyárilag, elég kicsi a valószínűsége, szerintem.

(#8213) Danecay válasza tsilver (#8208) üzenetére


Danecay
őstag

Fura, a CEC kikapcsolásával próbálkoztam már, de ugyanúgy vezérelte a hangot továbbra is.

(#8214) tsilver válasza Danecay (#8213) üzenetére


tsilver
aktív tag

nálam szerintem jó, de majd lecsekkolom

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8215) Apaxp


Apaxp
senior tag

Mi mindenre lehet használni a sticket. :D
[hacker]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8216) Danecay válasza tsilver (#8214) üzenetére


Danecay
őstag

Rendben. koszi!

(#8217) mikrofon válasza Danecay (#8212) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem egészen. Ezek szerint nem ismered a Roku TV rendszert. Az amerikai piacra szánt tv egy részét ezzel szállítják Android TV vagy GoogleTV helyett. Elég jónak tűnik az is. Amazonnak az erőforrásai minden téren megvannak hogy egy ilyet összerakjon...

[ Szerkesztve ]

(#8218) Gijon


Gijon
senior tag

Apple Tv+ 3 hónap ingyen, [link] Nálam működik, voltam régebben előfizető.., szóval nem csak új előfizetőknek szól elméletileg.

(#8219) Danecay válasza mikrofon (#8217) üzenetére


Danecay
őstag

Valóban nem ismerem, de kíváncsi lennék arra, hogy ez mennyiben segítene, pl. az én, és bizonyára másokat is érintő, korábban többször emlegetett Yettel TV problémáján.

(#8220) Kerio válasza Gijon (#8218) üzenetére


Kerio
őstag

Köszi! :R

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8221) csibe1 válasza Apaxp (#8215) üzenetére


csibe1
addikt

Jaja, jó kis cucc :C :DDD
Délelőtt olvastam, röhögtem is egy jót; nem semmi a csávó. :K

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8222) csibe1 válasza Danecay (#8219) üzenetére


csibe1
addikt

Most komolyan, keress már valami más topikot a hatalmas jettel tévé problémádnak, mert egy kicsit unalmas már, hogy ezzel szemeteled tele a topikot.
Ha guggli cuccot vettél volna akkor ott is ezt csinálnád? :F
Miért nem megy a jeti tévé? Ekkora nagy durranás, hogy ennyit kell panaszkodni miatta, mert nem megy?
Elkezdhetnél körleveleket írni; kezdve a tévéd gyártójával, folytatva az amazonnal meg a többi kütyügyártóval, és ne felejtsd ki az összes android box gyártót se.
A szolgáltató miért nem oldja ezt meg? A jettelnek írtál már emiatt?
Elvégre az ő szolgáltatásuk. :U
Az nem villant be, hogy kb. semmit se számít, azért nem foglalkoznak vele a gyártók? :W

Amúgy semmi személyes, de unalmas egy idő után a mindig egy probléma miatti panaszkodást olvasni.
Keress másik kütyüt magadnak, boldogítsd az ottani topik olvasóit.
Boldog Karácsonyt!

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8223) tsilver válasza Danecay (#8216) üzenetére


tsilver
aktív tag

megnéztem, tényleg nem lehet kikapcsolni, mintha a régin működött volna.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8224) Danecay válasza tsilver (#8223) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi, hogy megnézted!

(#8225) Apaxp válasza tsilver (#8223) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ha emlékeim nem csalnak, a stick beüzemeléskor ott a felhívás a stick távirányító és tv párosítására. A párosítás után természetes hogy a táv kezeli a tv-t

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8226) Danecay válasza Apaxp (#8225) üzenetére


Danecay
őstag

Persze, ez így van, de ez nem gondolom, hogy azt kellene, hogy jelentse, hogy a későbbiekben ezen ne lehessen módosítani. Én próbáltam változtatni ezen de nem sikerült, és mint korábban írtam, nem is a jelenlegi TV-vel párosítottam eredetileg sticket, tehát még azt sem lehet elmondani, hogy az első látásra hatás lett volna az igazi :)

(#8227) pkaresz válasza Danecay (#8226) üzenetére


pkaresz
senior tag

Mivel HDMI n kezeli a tv t, eben guba.
Sz. V. Sz.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8228) Hyena


Hyena
senior tag

Ha valakit erdekel az uj 4k max stick (de netan a tobbi is) 30 euro kedvezmennyel kaphato most.
4k max

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8229) Mano66 válasza Hyena (#8087) üzenetére


Mano66
senior tag

A PKC-nál a variables.py már 125-nél tart. Bővítsétek a sort.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8230) gyűrű válasza Mano66 (#8229) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Hát persze az új kodi 21 beta2 után már a 125=ös myvideo db=t használ.

(#8231) Mano66 válasza gyűrű (#8230) üzenetére


Mano66
senior tag

A PKC ment rendesen, de nem húzta le a szerverről az új filmeket. Utánna néztem az userdata/Database mappát és ott láttam már a MyVideos125.db-nél tart.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8232) Hyena válasza Mano66 (#8229) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszi, de addig nincs ra szukseg mig az ember nem tesz fel olyan kodit ami igenyli. (az aktualis quietvodi meg nem, de talan a maven mar igen de azt nem probaltam)
Amugy alternativ megoldaskent lehet hasznalni xconverge PKC forkjat, o updatelgeti ennek tekinteteben.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8233) Mano66 válasza Hyena (#8232) üzenetére


Mano66
senior tag

A Maven már igényli.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8234) blakey válasza Hyena (#8232) üzenetére


blakey
titán

A quietvoid beta 2 is igényli.
Egyébként nagyon jó a PM4K, gyors viszont az külön kiegészítőként működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8235) Hyena válasza blakey (#8234) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem csak 124ig van benne a es a quietvoid beta 2t hasznalom es mukodik jol...
De most, hogy igy szo van rola mar modositom biztos ami biztos :)

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8236) blakey válasza Hyena (#8235) üzenetére


blakey
titán

Talán egyszer írtam a PKC fejlesztőjének, hogy nem ártana ilyen apró módosításokat megcsinálni, frissíteni, de kb. b@szik rá. Akkor fogja frissíteni, amikor stabillá válik a Kodi. Persze, mellette nem ártana fejleszteni is, mert eléggé egyszerű és már rég többet is tudhatna. Olyan Android alatt, ahol csak adb-val lehet másolgatni, ott néha elég macerás megoldani az ilyen javításokat. Android alatt meguntam és ott nagyon jó a PM4K.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8237) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, Amazon account kötelező a fire stick (4k max gen1) használatához? Ha igen, abban a bankkártya adatokat kötelező megadni?

(#8238) FingR86 válasza st6969 (#8237) üzenetére


FingR86
őstag

igen
nem

(#8239) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Rég jártam már erre és gondoltam benézek, mert megjelent egy újabb 4K Max verzió. Nekem még a régi 4K Max van (gen 1), amivel elégedett vagyok, de gondoltam, hogy beruházok egy újra (most 50€ a MM-ban), ha itt már lesz USB-C, hogy lehessen használni gigabites LAN adaptert, meg egyebek, de csalódott vagyok és úgy látom, hogy itt drága pénzért helyben topogás van. Ezért gyorsan le is mondtam róla.
Egy javaslatom azért van. Akinek szüksége van rá, ne vegye már a drága OTG adaptereket az Amazon-ról, ha nálunk is lehet kapni pár száz forintért. Még szállítással is kedvezőbb. Itt a fórumon is lehet találni elég ajánlást.

#gyűrű gratulálok a remek összefoglalóhoz! Nagyon nagy segítség a régieknek és az újaknak is.

Üdv: Mcrazy

(#8240) blas


blas
csendes tag

Sziasztok,
Az 16GBs fire stick maxom van, most vettem decemberben. Tobb eve fire tv hasznalo vagyok, most gondoltam azt hogy mar tenyleg picit lassu a regi ketyere megveszem az ujjat. Minden rendben van a gyorsasaggal, viszont a networkel nem tudom mi a helyzet. Minden eszkozom, koztuk a regi firetv is tokeletesen megy a WIFIn itthon (2.4) viszont az uj masina karikazik, nem tolti be a store-t minden kep szurke stb issuek random. Neha mukodik 10percig de aztan megint kb olyan mintha nem lenne net rajta.
Mi lehet a problema?

Koszi elore is.

(#8241) Alien!


Alien!
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az Apple TV+t hogyan lehet használni? 4K maxom van, és a logónál beragad az app, nem tölti be a menüt.

(#8242) mikrofon válasza Alien! (#8241) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia!

Nálam nem kellett semmi extra. Mikor először megnyitottam, bejelentkeztem és azóta működik.
Pont most néztük meg a Simlis 2023 filmet rajta.

(#8243) Alien! válasza mikrofon (#8242) üzenetére


Alien!
senior tag

Köszi, én a bejelentkezésig eljutok, aztán semmi. Andorid tv-n és böngészőben megy tökéletesen....

[ Szerkesztve ]

(#8244) trance89 válasza Alien! (#8243) üzenetére


trance89
őstag

App data és cache törlés kell neki

(#8245) L.L. válasza Alien! (#8243) üzenetére


L.L.
senior tag

Nálam a sima 4K, és 4K MAX (1.gen), kb. 1-2 hónapja nem működik az Apple TV+, ugyanaz mint nálad, lefagy a bejelentkezési képernyőn, pedig azóta a stick, és az app is frissült már. Mindkettő készüléken egy gyári visszaállítás, vagy az app újratelepítése után jött ez elő, addig probléma nélkül működött. A 2.gen 4K MAX-nál egyenlőre nincs probléma.
trance89: az sem segít, én már mindent próbáltam, a bejelentkezés még működik, de utána csak pörög, és nem jut el a kezdőképernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#8246) trance89 válasza L.L. (#8245) üzenetére


trance89
őstag

Akkor emiatt az almáéknál kell reklamálni, volt már hasonló probléma pl netflixnél is. Ott elég hamar el is ismerték hogy valami nem kerek náluk

(#8247) Kerio válasza Hyena (#8228) üzenetére


Kerio
őstag

Köszi! Sokáig ennyi volt, de már visszatért a rendes árára.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8248) Danecay válasza Kerio (#8247) üzenetére


Danecay
őstag

Délelőtt még 50EUR volt, de a tévedés jogát fenntartom, és akkkor lehet, hogy tegnap este néztem, de ekkor még ennyi volt.

(#8249) Kerio válasza Danecay (#8248) üzenetére


Kerio
őstag

Én tegnap néztem utoljára, akkor még le volt árazva. December 29. volt írva az akció végének írva. Valamiért hamarabb befejezték. Mindenesetre már a normál áron adják.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8250) Danecay válasza Kerio (#8249) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, én is ránéztem és látttam, hogy visszament az ára az eredetire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.