Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Osynho


Osynho
addikt

Hello!
Sajnos wifi hálózaton elkezdett akadozni a nagyobb 4K filmek lejátszása. Nem teljesen értem, hogy miért, hónapokig jó volt, most pedig nem. Egy TP-Link AX1500-as van az előszobában, ami kb 6-7m a Stick-től, a napokban 80-90 mbit/secet mértem, múlt héten 140-150-et, de azzal is akadt a lejátszás. Erre lenne valami megoldásotok?

Minden esetre közben veszek hozzá ethernet megoldást. Visszaolvastam, ahogy látom, vannak ajánlott típusok. A kérdésem, hogy csak usb-A-s hub - ehternet adapter a jó, mivel csak ahhoz kapok Y otg kábelt? Ez pl jó lehet? Chipset: RTL8153. Más Amazonos lehetőség, ingyen postával létezik? Y kábelből usb3 nem létezik, mivel micro usb-s? Ez jó?

(#8552) Osynho válasza Osynho (#8551) üzenetére


Osynho
addikt

Sziasztok!
Vettem az ajánlóban is szereplő Gembird NIC-U3-02 ethernet adaptert. Összedugtam az otg kábellel, világít is, de nem talál hálózatot a Stick. Van ezzel egyéb teendő? Youtube videóban egyből oda kapcsolódott, nálam csak wifi-t lát.

(#8553) gyűrű válasza Osynho (#8552) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az összefoglaló végén:

(#8554) Osynho válasza gyűrű (#8553) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, ezt olvastam, viszont elindul az esetemben.

(#8555) lm83 válasza Osynho (#8554) üzenetére


lm83
őstag

Ilyen nagyon láma kérdéssel jönnék. Wift ki lehet kapcsolni a sticken, hogy biztos vezetékesre kapcsolódjon?

(#8556) trance89 válasza lm83 (#8555) üzenetére


trance89
őstag

Igen de nem érdemes, ha van ethernet csatlakoztatva akkor automatikusan azon csatlakozik.

(#8557) mikrofon válasza Osynho (#8552) üzenetére


mikrofon
addikt

Egyszer nekem is volt ilyen. Nyomtam egy újraindítás, úgy hogy be volt dugva az Ethernet adapter és utána jó lett.

(#8558) Osynho válasza mikrofon (#8557) üzenetére


Osynho
addikt

Próbáltam, de semmi. Azért délután ismét restartolom. Laptoppal hibátlan, tehát maga az eszköz jó.

(#8559) mikrofon válasza Osynho (#8558) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor az Y-kábellel is lehet még probléma, hogy nem érintkezik valamelyik része jól.

(#8560) Fifi válasza Osynho (#8558) üzenetére


Fifi
őstag

Én ugyanígy jártam a Gembird A-AMU3-LAN-01-vel.
Amikor beüzemeltem működött, így ki is kapcsoltam a wifi-t a 4K sticken.

Egyszer csak szól a lányom, hogy nincs internet. Nem látta a stick a LAN adapter. Cseréltem töltő adaptert, Y-kábelt, tettem elé HUB-ot. Volt amikor látta a 4K max, volt amikor nem, kiszámíthatatlan volt.

Aztán lecseréltem ennek a C-s változatára és az alábbi kombó már több példányban is tökéletes, 100%-osan működik a FireTv stick gyári töltőjével is:
1.) Gembird USB Type-C 3 portos USB HUB + Gigabit LAN (A-CMU3-LAN-01)
Gyártó, Shop
2.) Gembird USB OTG AF átalakító kábel (A-OTG-AFBM-04)
Gyártó, Shop
3.) USB 3.0 Type C Male to USB 3.1 Female Connector
Shop

Szerk:
Persze számítógéppel azóta is tökéletes ez a USB-A-s LAN adapter ...

[ Szerkesztve ]

(#8561) Osynho válasza Fifi (#8560) üzenetére


Osynho
addikt

Hát, ennek nagyon nem örülnék, már így is több idő és energia ment el a dologra...

Az usb-c-t hogy csatlakoztatod? Jah, látom a linket, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8562) Alien!


Alien!
senior tag

Sziasztok!

Nagy megelégedéssel használok 4K Max 1st gent, viszont kérdezném, hogy a főmenüben nem jelenik meg az appoknak az ajánlója, ugyanúgy mint az Android TV-nél? Netflixnél és Prime-nál látom, hogy van, a többinél viszont üres marad... Nincs mód arra, hogy mondjuk a Plexnél egyből kirakja a legutóbb játszott filmek ikonjait?

[ Szerkesztve ]

(#8563) gyűrű válasza Alien! (#8562) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nincs rá lehetőség.

(#8564) spiky03 válasza L.L. (#8523) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szépen a linket.:R
Így már megnyitotta az alkalmazást:C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8565) Gardaai


Gardaai
senior tag

Sziasztok!

Ez melyik stick?
Táblázat alapján egyik sem? :))
2018-as igaz? Csak valamiért 2021 van kiírva eMag-ra?
Illetve max úgy 3rd gen, hogy sima stick 1st gen, sima stick 2th gen és az első 4K-s ami 3rd gen?

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8566) gyűrű válasza Gardaai (#8565) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A 3.gen firestick az 2020 as. A 2. gen firestick 4k az meg 2023 as. Ez egy katyvasz hirdetés.
Egy 2018 as firestick 4k lehet szerintem..

(#8567) Gardaai válasza gyűrű (#8566) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ennyit erről! :U :U :U

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8568) gyűrű válasza Gardaai (#8567) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ezt küldd vissza.

(#8569) Gardaai válasza gyűrű (#8568) üzenetére


Gardaai
senior tag

Azon nyomban be is küldtem az elállási formot, bontatlanul megy vissza. Pofátlan banda.. :(((

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8570) gyűrű válasza Gardaai (#8569) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Amazon.de vagy hardverapro.hu megbízható eladótól.

(#8571) Gardaai válasza gyűrű (#8570) üzenetére


Gardaai
senior tag

Egyelőre még mérlegelek, hogy egy ilyen Google TV-t bevállaljak-e vagy maradjak az Amazon Fire Stick-nél.
Strong LEAP S3 vs Amazon Fire Stick 4K / 4K MAX / 4K MAX 2nd gen vélemény?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8572) gyűrű válasza Gardaai (#8571) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A strongot nem ismerem, de a specifikációk alapján nincs frekvencia váltás sem, és nincs se dolby truehd, se dtshd/dts-x . Ezek az új 4k2 és 4kmax2 n vannak. Afr meg a régebbieken is.
Persze nem beszéllek rá semmire. Azt veszel amit akarsz. :)

(#8573) Gardaai válasza gyűrű (#8572) üzenetére


Gardaai
senior tag

Igen.. én is arra jutottam, hogy nem azon a 7.000 Ft-on fog múlni. :)
Ezek milyen verziók? Érdekes a távjuk: [link]
Bár nem ilyet tervezek venni, csak érdekelne (ha nem marad más). :)
Türelmetlen vagyok, a hétvégén már szerettem volna tesztelni/élvezni, szóval holnap lehet elugrom egyért a szomszédba.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8574) gabesszor1 válasza Gardaai (#8571) üzenetére


gabesszor1
tag

Kifejezetten szomorú lettem, hogy ezt kaptad... Pedig már vártam a tesztet... :D Egyébként majdnem megvettem én is az emagost.... Aprón veszek egyet szerintem, de nem tudom, hogy végül melyiket....

Üdv, Gábor

(#8575) olasz69 válasza zichie (#7500) üzenetére


olasz69
senior tag

Üdv! Köszi ! Most olvastam el végét pedig most akartam beírni a dell gigabit usb-c/lan adapteremet, amivel megy a vezetékes net! :Y

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#8576) kzkz válasza Gardaai (#8567) üzenetére


kzkz
őstag

(#8577) Mano66 válasza kzkz (#8576) üzenetére


Mano66
senior tag

Ez csak a sima 4K (Gen 2). Vagy a régi 4K Max (Gen 1).
Ez az új [Amazon Fire TV Stick 4K Max]

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8578) kzkz válasza Mano66 (#8577) üzenetére


kzkz
őstag

A leírás alapján a csúcsmodell: Amazon Fire TV Stick 4K Max Generation 2 WiFi 6E

Viszont a képen nem az van...

(#8579) gyűrű válasza kzkz (#8578) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az tökmindegy. A képeken nem az van az biztos . A héten már pont volt ilyen átvágás.

(#8580) Mano66 válasza kzkz (#8578) üzenetére


Mano66
senior tag

Az nem gyanús neked, hogy olcsóbb itthon mint az Amazon.de-n? Ez is átverés ahogy "gyűrű" is írja. Vagy minimum vásárlói megtévesztés.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8581) L.L. válasza Mano66 (#8580) üzenetére


L.L.
senior tag

Azért mert az Emag hibásan írta ki a specifikációkat, ez nem mindenhol van így. Én ezen a 2 helyen a múlt héten vettem a családnak, és az új 2023 max-ot kaptam, és közel 10.000Ft-al olcsóbban megvan, mint ha most vennéd az amazontól, szállítással együtt. Mondjuk az Aqua azóta emelt rajta 2000Ft-ot.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#8582) Hyena


Hyena
senior tag

Kedves gyűrű, vagy aki tudja,

Ha mar egyszer telepitettem belso tarhelyre a kodi beta 3at az uj Stick Max 2023on belso tarhelyere az adb parancsok segitsegevel, de kesobb toroltem azt es visszatertem a beta 2 quietvoidra, viszont most ujra visszaternek a beta 3 masterre akkor most ujra kell csinalnom az adb parancsos reszt telepites elott ahhoz, hogy teljes hozzaferesem legyen az elozoleg altalam megadott konyvtarhoz vagy ezen informacio megmaradt az elozo alkalommal megadott adb parancsokbol?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8583) gyűrű válasza Hyena (#8582) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ez két különböző kodi. Nem frissíthető egyik sem a másikra.
Én simán meg tudnám oldani hogy megmaradjon oda vissza másolással , de nem ajánlom.
Indulj el 0-ról inkább tiszta telepitessel.
quietvoid úgy se lesz már..
ADB nélkül is elérhető a kodi, itt írtam hogyan. .

[ Szerkesztve ]

(#8584) kzkz válasza Mano66 (#8580) üzenetére


kzkz
őstag

Egyrészt most olcsóbb csak, de amikor akciós az Amazonon, akkor ahhoz képest drágább. Másrészt akkor derül ki, ha megveszed, és megnézed mit kaptál, addig csak feltételezés, hogy átverés. Amúgy több darab is volt náluk...

(#8585) Hyena válasza gyűrű (#8583) üzenetére


Hyena
senior tag

Ezt tudom es termeszetesen uninstallalom a quietvoidot.
A kerdes csak az , hogy kellenek e ujra az adb utasitasok vagy sem?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8586) csibe1 válasza Mano66 (#8580) üzenetére


csibe1
addikt

Netes rendelés, visszaküldöd aztán annyi. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8587) gyűrű válasza Hyena (#8585) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Olvastad amire válaszoltál ?
Vagy nem volt egyértelmű :)

(#8588) mikrofon válasza Mano66 (#8580) üzenetére


mikrofon
addikt

Árulják az összes típust. Még a gen3 Cube -ot is. Csak nem árverés az összes termék ebben a kategóriában....

(#8589) Hyena válasza gyűrű (#8587) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen olvastam persze, de ugy ereztem elbeszelunk egymas mellett mert olyanra kaptam "valaszt" ami fel sem merult bennem pl , hogy frissitem egyiket a masikra. (biztos nem volt egyertelmu mit szeretnek tudni)
Reszemrol annyit gondoltam valaszkent.
Igen kellenek ujra az adb parancsok.
vagy,
nem kellenek
Nnna mind1 nem nagy ugy ujra bemasolni azt a par adb parancsot. (egyszer mar megcsinaltam csak az a kerdes, hogy PERMANENSEN megmaradnek e ezek vagy a kodi master torlesevel, reboottal vagy akarmivel ment a levesbe)
De termeszetesen igy is koszonom , hogy torodtel velem. :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8590) gyűrű válasza Hyena (#8589) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

"ADB nélkül is elérhető a kodi, itt írtam hogyan." .
:)

[ Szerkesztve ]

(#8591) Hyena válasza gyűrű (#8590) üzenetére


Hyena
senior tag

Hat ujra nem sikerult.
Ezt a valaszt is olvastam mar az elobb, de ezt a modszert nem akartam hasznalni.
Ugy latszik mindenki mondja a magaet, de azert koszi :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8592) Hyena válasza Hyena (#8591) üzenetére


Hyena
senior tag

Nos most, hogy kiprobaltam mar megtudom valaszolni a sajat kerdesemet.
Tehat az adb parancsban megadott adatok pl , hogy hova telepitse a kodi az adatmappajat akkor is megmaradnak ha az ember idokozben uninstallalja a kodit valamiert... (igazabol nem meglepo modon) azaz nem kell ujra definialni ezt ha az ember ujratelepiti.

A masik dolog amit kerdezni szeretnek az, hogy vajon miert van az , hogy valamiert elcsuszik a kep es a hang egymastol omega beta 2 quietvoidot hasznalva Firetv Stick Max 2023al? Ilyen nem tortenik az elozo generacios Stick Maxal ugyanazon kodival ugyanazokkal a beallitasokkal.
Igazabol ezert is akartam beta 3ra frissiteni.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8593) Hyena


Hyena
senior tag

Akit erint , immar mukodik a Kodi beta3-al is a PKC 3.8.8 for Kodi Matrix and beyond (beta only)
A hasznalataval nem kell semmilyen filet atirni csak siman ra updatelni a 3.8.3-ra es kesz.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8594) Csabi1984 válasza Hyena (#8593) üzenetére


Csabi1984
addikt

TE is úgy csináltad, hogy feltetted a Nuxus Stablet majd kiírta hogy nem kompatibilis majd ráküldted a 3.8.8 frissítést? :)

(#8595) Hyena válasza Csabi1984 (#8594) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8596) Csabi1984 válasza Hyena (#8595) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#8597) Delirious


Delirious
tag

Hali! Van működő Skyshowtime app már? Sima egyszerűre gondolok, mint az HBO Max, semmi kodi és egyebek. Használtam az oldalon a keresőt, de számomra nem egyértelmű. Amennyiben van, tudnátok linket küldeni? Köszi!

(#8598) nimfas válasza Delirious (#8597) üzenetére


nimfas
addikt

Van... Pár oldallal visszább volt direkt link is hozzá.

Csiribiiiiii pukkk. 🤣
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8599) Delirious válasza nimfas (#8598) üzenetére


Delirious
tag

Köszi szépen!

(#8600) csibe1 válasza Delirious (#8599) üzenetére


csibe1
addikt

A telepítéséhez van program, leírás az Összefoglalóban.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.