Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8402) gyűrű válasza tomigonzo (#8400) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Van lehetőség csak komplikáltabb.
Kell még hozzá egy app opener apk is.

(#8403) Hyena


Hyena
senior tag

Uj quetvoid kodi "based on Kodi master and not the latest Beta"
Probalta valaki?
quetvoid kommentje:
"I tested manually with existing sample files as well as one with the rare HDR10+ cases.
Old build: doesn't play.
New build: plays."
Egyebkent aki tudja felhomalyosithatna , hogy mi a kulonbseg a beta es a master valtozat kozott.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8404) gyűrű válasza Hyena (#8403) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A master az a napi verzió "nightly".
A beta, az meg egy bizonyos meghatározott nightly.
Ha a kodi fejlesztők elfogadják a kérést akkor ez benne lesz a masterben, onnantól pedig nincs tovább quietvoid build.
Minden kényszeres frissítő frissíthet orrba szájba naponta.. :)

De kérlek ne kezdjétek el hogy a plex meg ez az nem működik rajta.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8405) -szabi- válasza tomigonzo (#8399) üzenetére


-szabi-
őstag

Vásárlói igény miatt!?

(#8406) Hyena válasza gyűrű (#8404) üzenetére


Hyena
senior tag

Kosz a valaszt.
Azt hiszem, mivel szamomra elfogadhato modon mukodik a quietvoid beta 2 igy maradok ennel mig megjelenik mondjuk 1 beta 3. (igaz van nehany olyan eset mikor manualisan ki kell kapcsolni a hdr10et, hogy legyen kep de sebaj)
A kenyszeres napi frissitest meghagyom masnak :) .

Egyebkent meg annyit kerdeznek , hogy milyen elonnyel jar az ha az altalad az osszefoglaloban leirt modon parancssorbol adbvel telepitem a kodit az uj 4k max 2023 eszkozomre szembe azzal ahogy most van? (siman csak ramasoltam es telepitettem de szamomra ugy tunik mukodik jol )

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8407) blakey válasza Hyena (#8406) üzenetére


blakey
titán

…parancssorbol adbvel telepitem a kodit az uj 4k max 2023 eszkozomre szembe azzal ahogy most van? - ugyanaz, nincs különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8408) tomigonzo válasza -szabi- (#8405) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

?

(#8409) Hyena válasza blakey (#8407) üzenetére


Hyena
senior tag

kosz neked is. de akkor minek a bonyolultabb telepites? epp a multkor irta valaki , hogy fraszt kapott mikor meglatta , hogy kelll telepiteni az uj 2023as stickre a kodit...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8410) blakey válasza Hyena (#8409) üzenetére


blakey
titán

Ha valaki nem akar fájlkezelőt használni, vagy épp nem szeretne több appot telepíteni, akkor adott a lehetőség, hogy adb-vel telepítse. Több módszer létezik, mindenki megtalálhatja a megfelelőt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8411) Mano66 válasza Hyena (#8409) üzenetére


Mano66
senior tag

Szerintem a PKC miatt kellett az adb-vel vacakolni. Legalábbis én más miatt nem használtam.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8412) gyűrű válasza gyűrű (#8404) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Oké, ahogy írtam is, quietvoidnak sikerült végül meggyőzni a kodi dev-eket , így a holnapi omega nightly már az összes változtatását tartalmazni fogja , így többé nem lesz már új build.

Minden eddigi quietvoid, és főleg maven build okafogyottá válik

Mindenki használhatja az új nightly=kat és frissítgethet kedvére.

Amint ez megvan, az összefoglalóból is kiveszem majd, és beteszem az omega nightlyk linkjét.

A kodi addonok megvitatását pedig a kodis fórumokban tegyétek majd meg.

(#8413) blakey válasza gyűrű (#8412) üzenetére


blakey
titán

A Maven-nek egyelőre van egy előnye, támogatja a Blu-ray iso menüt is, akinek az szükséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8414) atiska007


atiska007
senior tag

Hali!

Esetleg van valaki aki a Fire Tv-n Jellyfin-t használ?
Van egy miniPC-m (core i5- 6500T procival) amire a Jellyfin szerver van telepítve, de nem tudom mi lenne a jó beállítás?
1. Kell-e a hardveres gyorsítást engedélyezni a szerveren, ér-e valamit?
2. Hardveres dekodolás: hasonló a kérdés, kell-e engedélyezni?
2. Hardveres kodolás: hasonló a kérdés, kell-e engedélyezni?

Szóval igazából az lenne a kérdés, hogy ezeknek van-e valamilyen jelentősége, hogy a stick hogyan kapja meg a videót?
Ha a fenti opciókat kikapcsolom, akkor vajon nyers formában kapja a stick a jelet és ez a felállás jobb, vagy ha a miniPC szerveren ezeket engedélyezem?

Bocsi ha off, de nem találtam Jellyfin topikot, ellenben Fire TV-n használnám az appot.

Mittudomain!

(#8415) kzkz válasza atiska007 (#8414) üzenetére


kzkz
őstag

Van a gépben dedikált videókártya is a transkódoláshoz?

(#8416) mikrofon válasza gyűrű (#8412) üzenetére


mikrofon
addikt

Maven esetén van a sima android 32 bites verzió és van ugye a FireTV változat, ami elvileg szintén 32 bites Android alapú.
Mi az a különbség ami miatt két verzió készül a maven-ből ha elég lenne egy is?
Én e miatt használom a Maven-t.

(#8417) atiska007 válasza kzkz (#8415) üzenetére


atiska007
senior tag

Igen, egy nem túl combos integrált Intel HD Graphics 530
de legalább van :DDD

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#8418) kzkz válasza atiska007 (#8417) üzenetére


kzkz
őstag

És azt használja a Jellyfin, van értelme? Én addig jutottam, hogy feltettem a Jellyfint, és mobilon próbálgattam, ezután jött volna a FireTV. Arra lettem volna kíváncsi, hogy kiváltja-e a Kodit...

(#8419) atiska007 válasza kzkz (#8418) üzenetére


atiska007
senior tag

Elméletileg tudja használni, támogatott a gPU.
Csak nem tudom hogyan lenne optimális belőni a Jellyfin-FireTV-kódolás/dekódolás háromszöget.

Mittudomain!

(#8420) gyűrű válasza mikrofon (#8416) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ahogy gondolod.
Nincs semmi értelme.
A maven build ok több kevert forrásból rakódnak össze. Ami miatt csinált firetv buildot, azt már régen betették az omegába. Kérdezd meg tőle mi értelme van továbbra is..
Persze ha akarsz valami bluray menüt is, és nem bánod hogy beragad, vagy nem lép ki akkor használd.
A kodi fórumon quietvoid és fritsch is firesticket használ, ők mindig óva intettek mindenkit a maventől mióta omega van.
Én is csak tesztre tettem fel, töröltem is.
Egy éve használom a quietvoid által módosított omegákat, ezután pedig a gyári omegákat fogom.

[ Szerkesztve ]

(#8421) Csabi1984 válasza gyűrű (#8420) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem a Mavennel voltak megrekedéses jelenségek míg a Quietvoiddal nekem sem :)

(#8422) tsilver


tsilver
aktív tag

Most hogy az Omega nightly build ajánlott de ha korábban a quetvoid volt telepítve akkor ezt hogyan kellene frissíteni, illetve itt is kell a kézi Kodi mappa áthelyezés?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8423) Hyena


Hyena
senior tag

Tud e valaki olyan mukodo megoldast Fire OS 8-ra (az en esetemben 4K Max 2023-as keszulek) mellyel hozzaferek teljeskoruen az android/data konyvtarhoz.

Regebben ez a mod mukodott, de valami update ota mar nem, legalabbis nekem nem de a hozzaszolok kozt is van olyan akinek nem.
A konyvtarba be tudok lepni x-plore-al es latom az alkonyvtarakat de ennyi...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8424) gyűrű válasza tsilver (#8422) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Önálló telepítés kell.
Aztán utána már lehet frissítgetni.
A telepítés módja nem változott, az összefoglalóban minden le van írva.

(#8425) gyűrű válasza Hyena (#8423) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nincs ilyen módszer.
Részlegesen lehet csak.
Kodinal csak akkor hozzáférhető teljesen ha az xbmc_env.properties módszerrel telepítik.
Az android data mappa zsákutca.

(#8426) mikrofon válasza gyűrű (#8420) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezért kérdeztem.
Így hogy nincs semmi értelme áttérek az eredeti Kodira.
Viszont pont egy vagy két hete állítottam be nulláról a Maven-t. Ez igen hosszú folyamat volt nekem mire az összes addon-t egyesével telepítettem és beállítottam a nulláról.
Azt nem szeretném mégegyszer. Át tudom vinni az összes addon-t és beállításait Maven => gyári Kodi?

(#8427) gyűrű válasza mikrofon (#8426) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ha neked jó akkor hagyd nyugodtan.
Akinek a quietvoid utolsó beta van az is nyugodtan maradhat.
Nem tudom hogy működik e, a backup addon elvileg erre való.

(#8428) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok! Ha BT billentyűzetet használok, tudok valahogy power gombot szimulálni? Ilyet vettem amúgy, filléres tétel, bátran ajánlom. Meglepően jó minőségű

[ Szerkesztve ]

(#8429) gyűrű válasza mikrofon (#8426) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nos, én megcsináltam magamnak, keress meg privátban megnézzük hogy neked is mehet-e.
Backup addonnal nem lett jó.

(#8430) zichie


zichie
senior tag

Első generációs Fire TV 4K stickem van (nem Max). Eddig gond volt gyári Netflix alatt a 24 Hz-es frekvencia váltás, mert itt Netflix esetében az AFR nem működik, a Refresh Rate app Fire OS 6-ra nem telepíthető, Kodi alatt pedig pár napja nem működik a Netflix, ahol egyébként működött az AFR és emiatt ezt használtam a gyári netflix app helyett, ha a film nem 25 vagy 30 fps volt.

Akit rajtam kívül érint a probléma, annak megoldás lehet a következő: A távirányítón hosszan kell nyomva tartani a visszatekerés és a felfelé gombokat. Ekkor elkezdi váltogatni a felbontásokat és frekvenciákat a tv tudásának függvényében. Ha az 1980x1080 24Hz-hez ér, azt kell jóvá hagyni és ez lesz a teljes felületen a beállítás. Visszaáll ilyenkor 8 bitre, így azt át kell állítani 10 vagy 12 bitre. Így persze az AFR a kodi, smarttube, prime video esetében nem működik, de legalább 24 Hz-en játssza le a 24 fps-es filmeket Netflix és más streaming platformokon, ahol nem működik az AFR Fire OS 6 alatt. Kár, hogy ez az infó nem jutott el hozzám korábban. Semmilyen magyar oldalon nem találtam, csak egy külföldin, de azt is teljesen véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#8431) divan válasza zichie (#8430) üzenetére


divan
senior tag

Pedig ez itt ezen a fórumon is többször előkerült már, mint információ.

(#8432) zichie válasza divan (#8431) üzenetére


zichie
senior tag

Erre nem emlékszem, csak a refresh rate app-ra, amit én a Fire OS 6 miatt nem tudok telepíteni, mert csak 7-től érhető el.

Mint probléma előkerült többször, de a refresh rate app volt rá a megoldás, ami nálam nem működik, így maradt a titkos billentyűzet kombináció a távirányítón, amiről csak tegnap olvastam valahol, ahol teljesen más megoldást kerestem, adb shell parancsokkal akartam megoldani a 24 Hz-re váltást.

[ Szerkesztve ]

(#8433) zichie


zichie
senior tag

Találkozott valaki olyannak, hogy az eddig hónapokig működő gyári netflix app egyik napról a másikra elfelejtette a full hd-t (1080p) és 540p -n játszik le mindent? Netflix standard csomag van, ami más eszközön full hd, a sticken pár napja már nem. Két dologra tudok gondolni:
1. A Netflix lekorlátozta az első generációs Fire TV 4K sticket és lehet, hogy más első generációs verziókat is.
2. Feketelistára került valamiért az ESN, ami miatt csak 540p a lejátszás.

Rákerestem a fórumon erre az 540p szóra, de csak ezt találtam.

Minden más (prime video, youtube... stb) full hd-ben megy, ill. a netflix filmek előzetesei is full hd-k, csak maguk a filmek nem.

[ Szerkesztve ]

(#8434) gyűrű válasza zichie (#8433) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Hol látod a felbontást?
Ha blacklisted az esn az is lehet, de akkor a netflix test patterns videókon is az fog látszani
...vagy az app azt "gondolja" hogy nincs elég sávszél..

[ Szerkesztve ]

(#8435) zichie válasza gyűrű (#8434) üzenetére


zichie
senior tag

Igen a test pattern videókon is látszik, hogy gyengébb minőség. A Developer Tools Menu segítségével lehet megnézni a lejátszott tartalom adatait. Sávszél az van, mert LAN-on használom, ahol 300 MBit/s körül mérek. Ha nem lenne sávszél, akkor az előzetesek sem mennének 1080p-ben.

Emiatt nem fogok új sticket venni, mert a Netflix lekorlátozta. A Netflix-et (előfizetéssel) így arra használjuk majd, hogy keressünk filmeket, sorozatokat amibe belenézünk és ha jónak találtjuk, akkor feltesszük a lejátszási listára. A lejátszási listán lévő filmeket meg letöltöm netről full hd-ban (mkv-ban) és azt nézzük NAS-ról. Ha megnéztük, akkor törlöm a letöltött anyagot és a Netflix lejátszási listáról is. Így kicsit kényelmetlenebb, de legalább megvan a minőség, amiért fizetek a Netflix-nek. Ami nincs fent a neten vagy nincs seed, azt kénytelenek leszünk gyengébb minősében közvetlen a Netflix-en nézni, de ilyen szerencsére nem sok van, ami a lejátszási listán van.

[ Szerkesztve ]

(#8436) kokokka válasza zichie (#8435) üzenetére


kokokka
őstag

Jól értem, hogy csak azért fogsz ezután előfizetni a Netflix-re, hogy böngéssz és belenézz egy-egy kiszemelt filmbe? Amit aztán majd lekalózkodsz úgy, hogy van Netflix előfizetésed?

(#8437) zichie válasza kokokka (#8436) üzenetére


zichie
senior tag

Vendégfiókom van, ami csak 990 Huf/hó, ráadásul családon, háztartáson belül más is használja pl. Xiaomi Mi Box S-en, ahol nincs 540p korlát. Ezért nem mondom le, ill. írtam, hogy nem minden filmet lehet lehúzni a netről.
Amíg nincs megoldás az 540p korlátra, addig ideiglenesen így vagyok kénytelen használni.

[ Szerkesztve ]

(#8438) kokokka válasza zichie (#8437) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem akkor sem nagy befektetés egy új Stick. Ár értékben verhetetlen, időtálló, gyors kis kütyü az új Max is pl. Persze nem turkálok a pénztárcádban, mindenki maga tudja, de tényleg megéri lecserélni. Én azt tenném.

(#8439) zichie válasza kokokka (#8438) üzenetére


zichie
senior tag

Az újat is simán le tudják korlátozni ESN alapján 960x540 felbontásra, valakinek az Nvidia Shield-jét korlátozták le, ami azért nem olcsó cucc. Persze a netflix tagadja az ESN feketelistát, de mindenki tudja, hogy van. Engem valószínűleg a Kodi féle netflix addon haszálata miatt korlátozott le, mert véletlen kikapcsoltam az ESN váltogatást és a gyári lejátszó ESN-jét használta, amit így feketelistára tett, emiatt a gyári sem megy.
Persze vagy egy fél órát chat-eltem velük angolul és magyarul telefonon, de az amazonra mutogatnak, vagy az ISP-re, tagadják az ESN feketelistát.

(#8440) tomigonzo válasza zichie (#8439) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

a netflix minden IS tagad, ez teljesen megszokott, arra sincs magyarazat, hogy a sorozatok 99%nal minden jelentenel max a kep kozpe eles az osszes tobbi homalyos, (nem nem bookeh-s felvetelrol van szo), gondolom nem keves szerver forgalmat megsporolnak, hogy a kep felulet 90% 'tragya' minosegben kodolodik.

(#8441) gyűrű


gyűrű
Topikgazda

Egy kis segítség azoknak akik egyszer már feltelepítették a firestickek-re vagy a cube-ra
a kodi omega nightlyt, és néha, vagy gyakran frissíteni szeretnék, közvetlenül a kodiból a stickről.

Van egy kiegészítő ami a kodi repóban is megtalálható, kodi android installer a neve.
Ide felraktam a magyar verziót is.
Ezt telepítjük a kodiban, beállítjuk a saján sticken levő fájlkezelő appot hozzá,
(ajánlom a x-plore file managert) , majd betallózzuk a kiegészítőben a
nightlies/android/arm/master mappát és onnan kiválasztjuk melyik nightlyt akarjuk.
Ekkor az letöltődik a stick download mappába, ahonnan a megnyíló fájlkezelővel egyből telepíthetjük is, a kodi indulásakor törlődik majd onnan a letöltött app fájl, mivel már nem kell.

Beállításról képek..

[ Szerkesztve ]

(#8442) mikrofon válasza gyűrű (#8441) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy hogy a master mappából kell telepíteni és nem az omega mappából?

(#8443) gyűrű válasza mikrofon (#8442) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Mivel a master, azaz az alapverzió az omega nightly.
Az omega mappa üres. Ott akkor lenne valami ha a kodi 22 lenne az alap.

(#8444) mikrofon válasza gyűrű (#8443) üzenetére


mikrofon
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

(#8445) spiky03


spiky03
veterán

Egy kis segítséget vagy infó kellene.

Tegnap óta elkezdte azt csinálni a tv (Panasonic ST50), hogy magától átvált a Firestickre, ami bele van dugvan.
Visszanyomom a TVre, majd ismét pár másodperc után újra át vált a Firestickre.

Ez ugyan a tv hibája lesz vagy a Stick "őrült" meg?

Próbáltam egy HDMI switcbe dugni, úgy viszont nem volt hang:F valamint nem működött a 24p-re váltás sem.

Találkozott már vki ilyennel?

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8446) gyűrű válasza spiky03 (#8445) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Kapcsold ki a a CEC-et. Mindkét eszközön.

(#8447) esicyhun


esicyhun
tag

Úgy néz ki, hogy a jövőbeli Amazon eszközökön tényleg nem android lesz, hanem saját fejlesztésű, ún. Vega rendszer.

Link.

(#8448) spiky03 válasza gyűrű (#8446) üzenetére


spiky03
veterán

Ki van kapcsolva, amióta megvan.
De ránézek nem kapcsolódott-e vissza valamitől. :U

Köszi a tippet! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8449) spiky03 válasza gyűrű (#8446) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ez nem segített sajnos! :(((
Vagy lehet én voltam a béna és nem jó helyen kapcsoltam ki, de most is a TV bekapcsolása után kb 12 mp után átvált arra aHDMI-re, amibe a Stick van dugva.
A TV-n nincs bekapcsolva a Viera Connect.

Mit vagy miket kellene kikapcsolni a Sticken? :F

Köszönöm! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8450) mikrofon válasza spiky03 (#8449) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha a Firestick-en ki van kapcsolva a CEC. (Amit @gyűrű képként megosztott utánam) Akkor ezt inkább a TV okozza. Pl valami olyan beállítás hogy automatikus váltás aktív bemenetre.
Esetleg ha van AVR vagy Soundbar a TV és a stick között, akkor annak valamilyen beállítása is okozhatja.
Próbáld még meg egy másik HDMI -be bedugni a sticket.
Még azt is megpróbáld meg, hogy teljesen áramtalanítod a sticket és a TV-t is, majd vársz 30-60sec-et és bekapcsolod mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.