Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) gyűrű válasza spiky03 (#8449) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

(#8452) spiky03 válasza mikrofon (#8450) üzenetére


spiky03
veterán

Közvetlenül a TV-be van bedugva a Stick, nincs közte semmi egyéb eszköz.
Az a fura, hogy vasárnapig nem csinálta ezt.
Megnézem még ha másik HDMI-be dugom, hgy akkor csinálja e?
Meg az áramtalanítást is.

@#8451gyűrű
OFF-on van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8453) gyűrű válasza spiky03 (#8452) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Sajnálom, nem tudom akkor mi lehet..

(#8454) spiky03 válasza gyűrű (#8453) üzenetére


spiky03
veterán

Semmi baj, köszi azért a segítséget! :R
Én sem tudom mi történhetett. :(((

Vettem egy ilyen switch-et: [link]
Itt viszont ha rádigtam a Stick-et akkor nem volt hang a TV-n meg nem váltott frekit a Netflix.
Használ valaki hasonlót?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8455) gyűrű


gyűrű
Topikgazda

Találtam egy új módszert az új stickekhez, a kodihoz való teljes hozzáféréshez, adb parancsok nélkül. (androidtv 11 és 12 rendszereken is működik) ..

...belinkeltem ezt a hozzászólást az összefoglalóba is..

Tehát a kodi telepítése simán ahogy/amivel akarjuk.
Utána elindítjuk és mindenre oké-t nyomunk.
Aztán kilépünk, és a firestickben a beállításokban az appok között megkeressük a kodit és megnézzük a permissions/engedélyeknél mi van.

Settings>applications>manage installed applications>Kodi

Itt nem a media kell hanem az összes fájl engedélyezése.

Ha megvan megnyitjuk a kodit, profi módba tesszük a beállításokat, és a média fülön az általánosban bekapcsoljuk a rejtett fájlok megjelenítését.
Aztán a kodi saját fájlkezelőjét megnyitjuk és a forrás hozzáadása pontba beírjuk hogy :
special://home
ha leokéztuk, belépünk és máris látjuk a teljes kodit, ide tudunk másolni, innen törölni stb. pl. a media mappába Font mappát másolni a saját betűtípussal a feliratokhoz.
Itt vannak pl. a telepített addonok, az addondata mappa, stb. Immár teljes írásjoggal.
Ez egy kétpaneles fájlkezelő.
A forrás hozzáadásánál ha tallózunk egy saját mappát, pl. nfs, vagy smb mappát ahonnan a kivánt fájlokat, pl advancedsettings, vagy sources, stb. , akarjuk másolni akkor hosszúnyomás a fájlra, és a felbukkanó menüben kiválaszthatjuk honnan hova és mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#8456) mikrofon válasza gyűrű (#8455) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
:R
Zseniális!

(#8457) Mano66 válasza gyűrű (#8455) üzenetére


Mano66
senior tag

+1
:C :R

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8458) spiky03 válasza mikrofon (#8450) üzenetére


spiky03
veterán

Másik HDMI portba dugva nem jelentkezik a probléma.
Lehetséges, hogy a tvn az a HDMI csatlakozó kezdi feladni a harcot...:O

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8459) zseko válasza esicyhun (#8447) üzenetére


zseko
veterán

Ettől egy kicsit 'rip stick' érzésem van.

HR24.hu

(#8460) gyűrű válasza zseko (#8459) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nyugi ez a "vegán" os soha nem lesz a jelenlegi stickeken.
Megpróbálkoznak vele aztán ha ugyanolyan bukta lesz mint mint a fire os-es telefonok, akkor abbahagyják majd.
A jelenlegi atv rendszert meg még évekig gondozzák a mostani eszközökön .

(#8461) Mano66 válasza gyűrű (#8455) üzenetére


Mano66
senior tag

Egy hátrányát találtam ennek a módnak az adb-s parancshoz képest. Amikor elindítom a kodit kb 30s-ig csak szürke képernyő majd csak azután indul a program. Ha a szürke kép alatt vissza lépsz akkor a kodi újra indítása után nem indul el a lejátszás. Kiírja, hogy nem találja az indítani kívánt fájlt. Okát nem tudom.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8462) blakey válasza Mano66 (#8461) üzenetére


blakey
titán

Ennek semmi köze hozzá, csak annyi történik, hogy csatolsz egy mappát, ami a Kodi működését amúgyis szerveren biztosítja, tehát nem a listában való megjelenítés miatt van nálad probléma. Szerintük telepítsd újra a Kodit

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8463) Mano66 válasza blakey (#8462) üzenetére


Mano66
senior tag

Többször próbáltam, több verziót is. Mindig ugyan az. Ha csak simán telepítem ott nincs gond. Az adb-s telepítésnél sincs. Okát nem tudom.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8464) blakey válasza Mano66 (#8463) üzenetére


blakey
titán

De nem ehhez lesz köze. Bár azt sem értem, hogy mihez kell adb-s telepítés. Én szinte semmit nem telepítek adb-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8465) Mano66 válasza blakey (#8464) üzenetére


Mano66
senior tag

Az adb-s pl variebles.py cseréhez kellett régebben. Most nem sok értelme van. Csak ha az advanced.xml-t szeretnéd cserélni a Gen 2-en.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8466) blakey válasza Mano66 (#8465) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz sem kellett, a special://home mindig is elérhető volt, és aktív, csak eddig nem tetted láthatóvá, tehát ennek a szerkeszthetősége semmit nem változtat a Kodi működésén, Kodi betöltési probléma inkább egy kiegészítő, felszínnek köszönhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8467) Mano66 válasza blakey (#8466) üzenetére


Mano66
senior tag

Minden alap csak az Emby szerver kiegészítő van telepítve. De a PKC-val is ugyan ez a helyzet csak ott nem a legújabb Kodi van fent.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8468) blakey válasza Mano66 (#8467) üzenetére


blakey
titán

Oké, akkor szerintem a Kodi topikban folytathatjuk, ha gondolod, mert ez oda tartozik. Használok PKC-t, saját betűtípust, egyéb felszínt és nincs ilyen problémám egyik eszközömön sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8469) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Úgy látszik fél évente Skyshowtime apk kat kell cserélni?
Ma reggelre frisstse az aplikációt felirat fogadott, majd ha hazaértem ránézek.
Valakinek hasonló? Infó, hogy melyik az aktuális? Nem KODI.

Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8470) blakey válasza pkaresz (#8469) üzenetére


blakey
titán

Változik az API ezért mindegyik VOD apk-ra érvényes, hogy nem árt (kénytelen leszel) frissíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8471) pkaresz válasza blakey (#8470) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8472) pkaresz válasza pkaresz (#8471) üzenetére


pkaresz
senior tag

Működik. 😉

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8473) hroli0423 válasza pkaresz (#8469) üzenetére


hroli0423
csendes tag

Szia! Nekem se működött a Skyshowtime, de a januári apk megoldotta a problémát.

(#8474) pkaresz válasza hroli0423 (#8473) üzenetére


pkaresz
senior tag

Igen, nekem is.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8475) Onderon


Onderon
senior tag

Sziasztok,

Van valami megoldás 4k (h.264/h.265, mkv) filmek lejátszására? 4k Max stickem van, 1. verzió, nem a legújabb. USB nem játszik mert csak FAT32 mehet ugye, az meg édeskevés 4k-nak. VLC sem látja az USB-t, ha nem FAT32, így VLC is kilőve. Felraktam az ES File Explorert, meg a KODI-t, h.265 sorozat elindult, de tekerni már nem tudtam, kilépett, újraindult, meghalt, újraindítottam, de mivel már a felénél tartottam, szerettem volna odatekerni, felejtsd el, teker egy darabig, kb 10 percnél kilép megint, oké, gondoltam elkezdem elölről, ugyanott kilép lejátszás közben, ahol tekerésnél is. Áramtalanítottam a sticket, hogy rendesen tuti resetelődjön, végig néztem újra elejétől a részt, úgy oké volt, de a filmet már el sem kezdte. Az is h.265. Tudom, hogy a DV-vel meg a HDR-el baja tud lenni a KODI-nak, így direkt SDR verziókat szedtem le (tudtommal), de a film meg sem nyekkent. Elég nyögvenyelős ez így.

Én csinálok valamit rosszul (azon kívül, hogy ilyen fél-Androidos zombival szenvedek), vagy ez ilyen és kész?

Hozzátenném, hogy a 8 éves alap csicska Sony KD-65XF7096 tévém direktben úgy lejátszik usb stickről MINDENT, mint a kisangyal, oda-vissza tekerek, fütyül tapsol kölcsönad, viszont nincsen benne Bluetooth, ami családos ember lévén, sokszor jól jönne. De ha stick ennyire béndzsa, akkor kénytelen leszek venni egy bluetooth transmitter-t (is) és rákötöm a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#8476) gyűrű válasza Onderon (#8475) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Soha semmi gond nem volt ezekkel.
Valamit elrontasz. Pontosan milyen hálózati protokoll amin próbálsz lejátszani ?
Hogyan kerül képbe az es exproler ?
Milyen kodi és milyen cache beállításokkal ?

A kodinak semmi baja sincs amúgy se a hdr se a dv anyagokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8477) esox2


esox2
tag

Sziasztok! Egy 4k (gen 1.) sticken a Kodi netflix addon bejelentkezéshez szerkesztenem kellene egy sort az access.py fájlban. Van erre valamilyen lehetőség?

(#8478) blakey válasza esox2 (#8477) üzenetére


blakey
titán

Miért kéne szerkeszteni? Fájlkezelőben felveszed a special://home mappát és ott lesz az addons alatt a kiegészítőhöz tartozó könyvtár.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8479) gyűrű válasza esox2 (#8477) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az még elérhető simán pl. az X-plore File Manager=el is. Ott a belső tárhely android/data mappáján nincs korlátozás .

[ Szerkesztve ]

(#8480) esox2 válasza blakey (#8478) üzenetére


esox2
tag

A hitelesítő kulcsot WebsiteParsingError üzenettel visszadobja. Megoldásként az access.py fájlban kell módosítani egy sort a bejelentkezéshez használt e-mail címre. [link] Android boxon már megoldotta a problémát, de ott egyszerűen szerkeszthető pc-ről.
Köszönöm a javaslatokat, az X--plore gondoltam először én is.

[ Szerkesztve ]

(#8481) blakey válasza esox2 (#8480) üzenetére


blakey
titán

4 napja léptem be két Kodi alatt a hitelesítő kulccsal, nem volt semmi probléma, mindkettő esetében jól működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8482) esox2 válasza gyűrű (#8479) üzenetére


esox2
tag

Köszönöm a segítséget, a fájl módosítása megoldotta a belépési problémát.

(#8483) Onderon válasza gyűrű (#8476) üzenetére


Onderon
senior tag

Kodi az 20.3 build, nem nyúltam hozzá, csak felinstalláltam.

Nincsen hálózat, usb stick van.

Azért kell ES Explorer mert az tudja csak beolvasni az NTFS usb sticket.

(#8484) gyűrű válasza Onderon (#8483) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ok. Ezt a módszert még sose hallottam. Fogalmam sincs hogy működik-e.
De szerintem itt az usb2 miatt azért lehet probléma.
Jobb lenne ha egy pcbe dugnád inkább a pendrive-ot és hálózaton keresztül próbálnád. Ezek alapvetően nincsenek ilyesmire felkeszítve. Hálózatról mindent lejátszanak. Ha ilyen usb dugdosós cucc kell, ez szerintem nem a neked való lejátszó .
Arra inkább egy mediaplayer kell amin van 1=3 usb, és lehetőleg usb3 is.

(#8485) Onderon válasza gyűrű (#8484) üzenetére


Onderon
senior tag

Működik, úgyahogy, amit írtam, remélem lehet rajta javítani. Mivel a 6 éves linuxos tévé meg simán lejátszik mindent. Abban sincsen usb3, a stick pedig ugyanaz. Akkor valahol jogos elvárás lehetne, hogy a Firestick is tudja ugyanezt. De gondolom már az NTFS hiányán megbukik a dolog.

Sebaj, köszi a választ! Majd lecserélem a tévét egyszer és akkor megoldódik a probléma.

(#8486) divan válasza Onderon (#8485) üzenetére


divan
senior tag

De látod, hogy mégsem működik, különben mégsem írtál volna ide.

(#8487) trance89 válasza Onderon (#8485) üzenetére


trance89
őstag

Mondjuk te egy kifejezetten streaming stickre próbálod ráerőszakolni az usb-s lejátszást, egy olyan eszközre ami nem rendelkezik dedikált usb porttal. Hozzáteszem az otg-s megoldás minden csak nem dedikált usb, ezért aztán nem is csoda hogy nem megy rendesen. Nem véletlenül kb senki sem használja így ezt az eszközt...

(#8488) Onderon


Onderon
senior tag

Ok, én kérek elnézést :D máskor még csak a gondolatát is elhessegetem, hogy ideírjak :R

streaming stick! :C zseniális!

[ Szerkesztve ]

(#8489) csibe1 válasza Onderon (#8485) üzenetére


csibe1
addikt

"De gondolom már az NTFS hiányán megbukik a dolog."

Ezzel már jónéhányan próbálkoztak, és nem csak az itteni topikban; de az Amazon direkt hálózati lejátszásra tervezte a sticket. Sajnos, és nem véletlenül.
Azonban az NTFS támogatás nélkül bukta a dolog.
Amíg valaki nem alkot rá egy másik rendszert ami ugyanezt tudja+NTFS USB-ről addig marad a hálózati lejátszás.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8490) gyűrű válasza Onderon (#8488) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nyugodtan írhatsz ide, de ez bizony az. Így is hirdetik. :)

(#8491) gabo01


gabo01
senior tag

Mikor szokott még akciós lenni a stick?
Nyilván addig tököltem a rendeléssel mire lemaradtam a tegnapi akcióról! :W

(#8492) zseko válasza gabo01 (#8491) üzenetére


zseko
veterán

Közel egy hétig volt akciós. Van egy böngésző plugin, Distill Web Monitor, azt rá lehet állítani mindenféle dologra, köztük árfigyelésre, és majd jelez ha újra akcióban lesz. (Nem kell regisztrálni hozzá)

HR24.hu

(#8493) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

Új 4K Max stick-em van, Kodival használnám hálózaton keresztül média lejátszásra. 21 Omega van fent. A képminőségben vannak hibák, mozgás közben képhibák a háttérben és pl az arcokon pirosas foltok. Ez milyen beállítás miatt lehet? Denon X4400-ra van kötve, a megjelenítő egy TCL 75C835. Amlogic box ugyanígy csatlakoztatva nem csinálja, igaz, ott nincs is DV.

(#8494) spiky03


spiky03
veterán

Az Apple tv appbol már tényleg nincs ingyenes verzió?
Mert nálam hibát ír ki, ha meg rámegyek az appba kiírja h van belőle próba verzió majd fizetős.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8495) gyűrű válasza Osynho (#8493) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ezek a kép hibák mikor jelentkeznek ?
Milyen forrás ?
Piros arc ? Más nem piros ?
Nagyon úgy tűnik hogy a dv képbeállítások, illetve a mozgásjavitás ami ilyesmit okoz, de azt a tvn kell beállítani.

(#8496) divan


divan
senior tag

A SkyShowtime appból melyik a legfrissebb ami jó Maxra?

(#8497) Osynho válasza gyűrű (#8495) üzenetére


Osynho
addikt

Közben állítgattam a TV-n a képbeállításokat és megszűnt a hiba. A forrás NAS, DV videóknál láttam, miközben Amlogic box esetében nem volt ilyen. Ugyanaz az AVR és TV mellett. A megoldás az lett, hogy külön képmód aktiválódik HDR és DV lejátszás esében a TCL-en. :B Az arcokon, bőrszínen volt észrevehető, pásztázó mozgás közben pirosas élek, szellemfoltok jelentek meg.

Már csak a nagy file-ok akadozását kellene megszüntetnem, de az nem a Stick hibája, sajnos a box-on is akadnak, pedig az kábeles, gigabites kapcsolat. :W

(#8498) Apaxp válasza divan (#8496) üzenetére


Apaxp
senior tag

Próbáld ki ezt
[link]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8499) divan válasza Apaxp (#8498) üzenetére


divan
senior tag

:R

(#8500) lemmy9 válasza divan (#8499) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem a fenti tökéletes.

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.