Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Mi az hogy LSD akkuk?

Akartam venni eneloopot de 2007-12 -es dátummal volt a saturnba inkább hagytam. Szerintetek meg szabad venni vagy inkébb próbáljak frissebbet keresni?
Esetleg tudtok tippet adni hol érdemes venni?

Illetve a topicban ha jól olvastam dicsérték a Lidl Tronic Energy-t, azzal mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#3152) Degeczi válasza phr3ak (#3151) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Low Self Discharge: alacsony önkisülésű

általános célra csak ilyet érdemes, a legjobb képviselője a sokat emlegetett Eneloop (2007-eset valóban nem célszerű megvenni)

a Lidis Tronic az árához képest jó, amikor 3-400 Ft-ért van a négyes csomag kiakciózva
nomál árán, 8-900 körül már nem igazán érdemes, mert igaz ugyan, h egy jó akkukészlet többször ennyi, de hosszú évekre veszed

(#3153) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem Varta longlife accu-t és itthon vettem észre, hogy az van a hátulján, hogy távirányítóba, elemlámpába stb. való, és a fényképezőbe pedig a professionel.
2100mAh, ready 2 use típus. Szerintetek fényképezőgépben nagyon rosszul fog viselkedni? Vagy vegyek másikat?

Köszönöm a válaszokat

(#3154) Degeczi válasza lajo (#3153) üzenetére


Degeczi
nagyúr

fényképezőgépbe nem véletlenül ajánlja mindenki az Eneloop-ot: kiemelkedően alacsony a belső ellenállása, ezért nagy terhelés alatt sem esik sokat a feszültsége

a Vartánál is nyilván ilyesmiről lehet szó: az olcsóbb változatnak valszeg magasabb a belső ellenállása, ezért alacsonyabb terhelésű eszközökbe igazán jó

ettől még használható kamerában is, de jó eséllyel sokkal hamarabb lemerültnek fogja érezni a fényképezőgép, mint egy jobb minőségű akkut

(#3155) Dluinet válasza lajo (#3153) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Varta 2100mAh, ready 2 use az LSD akku.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3156) Degeczi válasza Dluinet (#3155) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hja, ha a másik Varta nem LSD, akkor csak akkor van szó, h a nagyobb kapacitása miatt ajánlja a gyártó olyan felhasználásra, ahol azt ki lehet használni, ha max pár héten belül egyébként is tölteni kellene, annyit van használva (míg egy elemlámpa akár hónapokig nincs használatban, így abba nem rakható hagyományos NiMh akku, mert magától kisül az állásban is)

ezzel együtt sokfelé olvasható tapasztalat, h az Eneloop a már említett alacsony ellenállása miatt a Varta R2U-náé jobban teljesít olyan nagy áramfölvételű eszközökben, mint egy vaku, vagy digitális fényképezőgép

(#3157) TeeJay válasza phr3ak (#3151) üzenetére


TeeJay
félisten

keress vissza ebben a topikban és megtalálod a linket amit e-bay-ről benyomtam.
ott kaphatsz olcsón friss ropogós Sanyo Eneloop-ot ingyenes házhozszállítással pár nap alatt. én is ott vettem, és tökéletes akku még bő egy hónap állás után is több száz képet tudtam a vakummal villantani :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3158) lajo válasza Degeczi (#3154) üzenetére


lajo
senior tag

Tudom, én csak valami költséghatékony megoldást kerestem, mert mellé a szintén ajánlott, profi töltőt tervezem megvenni, és azért van áruk...
Érdemes másikat venni esetleg visszacseréléssel szenvedni, vagy annyira nem venni észre ipc-1l-el használva? :U

Köszi a válaszokat utólag és előre!

(#3159) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Eneloop akkut is le kell nullára meríteni töltés előtt? És ha IPC-1L töltőt használok, akkor discharge-re érdemes állítani, ha Eneloop-ot töltök?

[ Szerkesztve ]

(#3160) Dluinet válasza rayoliviero (#3159) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Első töltés alkalmával szokták alkalmazni eneloop esetén, de ha kihagyod az sem baj.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3161) rayoliviero válasza Dluinet (#3160) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz.

(#3162) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Még szeretnék pár akkut venni. Melyik a legjobb ezek közül?
Panasonic Infinium
GP ReCyko
Varta Ready 2 Use
Sanyo Eneloop

Van közöttük egyáltalán számottevő különbség vagy mindegyik ugyanolyan jó?

(#3163) San398 válasza rayoliviero (#3159) üzenetére


San398
őstag

Nem szabad semelyik akkut lemeríteni nullára!!! Az IPC is csak 0,9V-ig meríti le!! Nem tesz jót az akkunak a teljes lemerítés, sőt ilyenkor az IPC el sem tudja indítani a töltést.Egy normál töltővel pár percig meg kell indítani a töltést az akkuban majd jöhet az IPC.Érdemes mindig a discharge-re állítani az IPC-t mert ekkor egy szintre kisüti az összes akkut (0,9V-ra) és ezután kezdi tölteni őket.Nem egyformán merülnek az akkuk ezért érdemes a discharge-et használni.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3164) San398 válasza rayoliviero (#3162) üzenetére


San398
őstag

Én Enellop-ot használok, nekem bevált a fényképezőmhöz, csak ajánlani tudom. :K A többi típusról nem tudok nyilatkozni.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3165) Degeczi válasza rayoliviero (#3162) üzenetére


Degeczi
nagyúr

van: az Eneloop alaposan átdolgozott akku (nem csak a szigetelése jobb, de más összetételű elektrolitot használ, mint egy hagyományos NiMh cella), ezért lényegesen jobban viselkedik nem csak az önkisülés szempontjából, de a belső ellenállása is alacsony, ami ideális az olyan, nagy terhelésű eszközökhöz, mint egy kamera vagy vaku, plusz a hidegtűrése is jobb és az élettartama is

a Varta viszont alapvetően egy hagyományos NiMh, ami szigetelésén javítottak, ezért alacsony önkisülésű lett ugyan, de az egyéb jellemzői nem kiemelkedőek (a neten találhatsz is rá olyan panaszokat, h vkinek nem igazán vált be vakuban - míg az Eneloopot csak dícséri mindenki)

(#3166) Dluinet válasza rayoliviero (#3162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szinte egyformák (azonos technológia):
Panasonic Infinium (ha jól emlékszem akkor ez átcímkézett Sanyo Eneloop)
Varta Ready 2 Use
Sanyo Eneloop

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3167) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Kösz mindenkinek a segítségét!

(#3168) phr3ak


phr3ak
csendes tag

IPC-1L -nél miért nem konstans a töltőáram? Miért ingadozik?

(#3169) And válasza phr3ak (#3168) üzenetére


And
veterán

Nagyjából konstans az. Ha pl. 500 +/-8 mA, az még nem a világvége. Ha viszont nagyságrendeket ugrál, akkor ott más baj is van.

(#3170) TeeJay válasza Dluinet (#3166) üzenetére


TeeJay
félisten

hát inkább a Varta akkut kerülném és helyette Eneloop vagy Infinium
mióta a Panasonic megvette a Sanyo-t vélhetően az Infinium is Eneloop tehát azt még bátran venném de mivel nekem bevált mindegyik Eneloop így vélhetően a következő pár évben nem lesz szükségem LSD akkura többé mert ezek is bika módon bírják a vakuban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3171) Dluinet válasza TeeJay (#3170) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A VARTA akkuk kiemelkedően jók, ajánlottak ha olcsóbb mint az Sanyo eneloop
Az Energizer akkuk iszonyat rosszak, nem ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3172) lajo


lajo
senior tag

sziasztok!

Megvettem az ipc-1l-t. EL is kezdtem próbálgatni a régi magában fél nap alatt lemerülő energizerekkel. Most vettem ki 2-téppen mert a 2500as akkukat 2800ig feltöltötte és nem állt le, elég melegek is voltak. :U Előzmény, hogy még gyakorlatlan vagyok párszor ki be raktam őket, mire eltaláltam a beállítást. Tegnap refresh, ma discharge-charge.

(#3173) Dluinet válasza lajo (#3172) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2500-asba minimum 3100-at kell betolnia.
Ha melegszik, akkor csak 200mAh-val töltsd.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3174) Degeczi válasza Dluinet (#3171) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem csak ha sokkal olcsóbb, mert egyébként lényegesen gyengébb a Varta minden paraméterében mint az Eneloop (különösen a belső ellenállása jóval nagyobb, de az egyes példányok szórása is magas), és nem csak külföldi, de még egy itteni fórumon is volt rájuk ebből eredő panasz (vaku nagy terhelését nem szerették)

(#3175) Dluinet válasza Degeczi (#3174) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt most a VARTA Ready2Use-ról beszélünk?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3176) Degeczi válasza Dluinet (#3175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze
pl. ehhez a régi teszthez írt kommentek között is ilyen tapasztalatokról számol be "Csaba", és máshol (külföldi oldalakon is) is ilyesmi olvasható

kevésbé nagy terhelésű eszközbe ideális a Varta R2U, vakuba, fényképezőgépbe már nem annyira

(#3177) csabyka666 válasza San398 (#3149) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Bocsi, kicsit későn írok. Nem találtam semmi értelmeset az említett töltőről, de egy CH-1218-as modellről van szó. (az előző töltőmnél lényegesen komolyabb, az csak ilyen beledobom-tölti készülék volt)
Ahogy nézem a kommenteket, eléggé mellélőttem az Energizer akksikkal, de már mindegy. Azért vettem ilyet, mert ezelőtt is ezt a típust használtam, és 2 évig húzta digit fényképezőben normál (tehát nem ipari) használat mellett. Tette mindezt úgy, hogy sok fogalmam nem volt a dologról, és össze-vissza töltöttem őket. Ha az újakra jobban ügyelek, talán bírni fogják.

Szerintem a belső ellenállásuk változott meg, ahogy azt ti is írtátok, mert pl. egy elemlámpa baromi szépen világít tőle - sokáig, de a digit gép kitolja az objektívet, néha enged még 1-et vakuzni is, és ennyi volt.
Gondolom az elektronika nem engedi alacsony feszültségen a működést.

Tehát nincs más teendőm az újakkal, mint betenni a töltőbe, és mehet a töltés?

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3178) Ádyka válasza Degeczi (#3176) üzenetére


Ádyka
őstag

Sajnos a teszt és a hozzászólások is iszonyat régiek.
Azóta a Varta minden termékét elérte a modellváltás. Vagy csak a festés és fantázianév váltás. Gondolom idővel ez is kiderül, hogy mi is történt.

Rajta vagyok az új Power széria tesztjén, csakhát nem 1-2 nap.
A 2500-astól nem voltam hanyattesve. Éppen elérték a 2400-as szintet, de legalább nem merültek gyorsan. Kb 100 mA-t 10 nap állás után. További napok elteltével nem néztem, de gondolom a töltés után, az első pár napon veszítenek többet , aztán lassul az önkisülés.
A 2700-as folyamatban van.
Az új R2U LONG LIFE meg majd utána/közben.

2650-es duracell: Minden cella 2700-2790 között végzett formázás után. 10 nap után 100-120 mA tűnt el belőlük. Azért ez elég jónak mondható.

Soha nem értettem miért jó fél évig nem tölteni egy akkut. :F Na ilyenkor aztán megtérül az ára egy jó kis eneloopnak vagy társainak, ha ennyit vannak használva. Főleg a reklámjuk, hogy egy év után is 85%-os töltöttség. Még ésszerűbb felhasználás. :U
Bár attól még tény, hogy jó cuccok. De mindkét típusnak megvan a piaca. Kinek mi.

Á

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3179) Degeczi válasza Ádyka (#3178) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pl. vakunál teljes életszerű, h akár hónapokig nincsen rá szükség!

aztán egyszer csak jön egy alkalom, ahol hasznos lenne - és bizony nagyon kényelmes, h csak elő kell kapni, már lehet is használni, nem kell egy több órás töltéssel kezdeni...

de sokaknál maga a fényképezőgép is ilyen, nincs rendszeresen használva

(#3180) Ádyka válasza Degeczi (#3179) üzenetére


Ádyka
őstag

Akkor tegyük fel 4 évig él egy eneloop. Mint azt ahogy egy felhasználó itt írta. Az ilyen felhasználó feltölti 10-15 alkalommal és kuka, mert lejárt a kb 4 év.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3181) Degeczi válasza Ádyka (#3180) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen (bár nem szükségszerűen: az első Eneloop készletem 2006-ban vettem, a rányomott gyártási idő szerint 2005-ösek - de még kifogástalan és továbbra is tökegyforma mindegyik cella)

de mi ezzel a baj?
ennyit idő alatt elhanyagolható az ára (és pláne az árkülönbsége egy hagyományos típushoz képest), olyan kényelmes használni őket, mintha csak elemek lennének - tökéletes választás volt

(#3182) TeeJay válasza Ádyka (#3180) üzenetére


TeeJay
félisten

Eneloop-al legalább megy a kompakt gépem, míg a sima akkuk egy idő után be sem tudták kapcsolni a fényképezőgépet már írta ki hogy "cseréljen elemet"...
anyum 1hétre elment múlthéten a cégével kirándulni török országba, egy garnitúra Eneloop-ot küldtem vele (2darab AA) hazajött sok száz fotóval és azt mondta nem merült ki még.

pedig utazás előtt vagy egy hónappal volt feltöltve és onnantól nem volt használva a gép.
mivel nem sok eltérés van árban egy sima és egy LSD akku között én biztos hogy csak az LSD-t ajánlanám ezentúl mindenkinek :R
vakuba meg főleg mert ott van ám terhelés ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3183) Ádyka válasza TeeJay (#3182) üzenetére


Ádyka
őstag

A Sanyo hálás lehet neked, amennyit te reklámozol :D
Ezexerint már meg is vetted az akkukat? :K

Idézem magamat:
"Bár attól még tény, hogy jó cuccok. De mindkét típusnak megvan a piaca. Kinek mi."

És valljuk be. Nem normális dolog, amit itt egyesek mondtak, hogy vadi új akkukkal be sem kapcsolt, vagy csak pár képet tudtak készíteni frissen töltött akkukkal.
Tulajdonképpen pár hétig simán bírniuk kéne, nem csak 1-2 napig.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3184) Dluinet válasza Ádyka (#3183) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos, ezek a tapasztalatok.
Lásd Energizer akkuk amit mostanában adnak, hát hogy is mondjam... kidobott pénz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3185) kugyu21 válasza Ádyka (#3183) üzenetére


kugyu21
senior tag

Szerintem sem normális, de sajnos tény. Én Ansmann Photo 2400-el jártam így. Vadi újat bontva, sem akkor sem többszöri töltés után sem tudtam kihozni annyit belőle, hogy legalább néhány képet lehessen vele készíteni. Visszavittem a gépet a boltba, majd a szervizbe, de nem találták hibásnak. Na akkor vettem az IPC-1L-t azzal is megjárattam de semmi. Ma digitális órában és távirányítóban használom, a fényképezőgéphez pedig Eneloopot vettem és végre tudom használni.
De egészen friss tapasztalat a Lidl-ben vásárolt Tronicról. Jó tudom, hogy olcsó húsnak híg a leve, de azért annyira nem olcsó, hogy mindkét kettes packból az egyik teljesen defektes legyen.
A négyből kettőt lehet használni (góliát 4,5 Ah helyett 3,6-al) a másik kettő a gépkocsi aksitöltőjével, 5A-el megküldve sem hajlandó felvenni semmit.
Kisérletezés befejezve, csak Eneloop, kár hogy C és D méret nincs belőle.

[ Szerkesztve ]

(#3186) Dluinet válasza kugyu21 (#3185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valahonnan kéne venni AA méretű aksikhoz adaptert, hogy C vagy D méretben is lehessen használni. Olyanra gondolók, amit az IPC-1 -hez adnak (nem IPC-1L)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3187) kugyu21 válasza Dluinet (#3186) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az még csak fél megoldás lenne, mert akkor az még mindig csak 2Ah-s. Én igazi 4-5 Ah-s Eneloopokra vágynék C és D méretben.

[ Szerkesztve ]

(#3188) Degeczi válasza kugyu21 (#3187) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kb. 4 Ah-t el tudsz érni párhuzamos adapterrel
(bár nem tudom, hosszú távon mennyire szerencsés megoldás a párhuzamos kötés, de itt jól jöhet, h az Eneloopok szórása minimális, nagyon hasonlóak az egyes cellák)

[ Szerkesztve ]

(#3189) And válasza Degeczi (#3188) üzenetére


And
veterán

(Nekem nem túl szimpatikus ez a párhuzamosító adapter. Még ha minimális is a kezdeti feszültségkülönbség a két cella között, az alacsony belső ellenálláson relatív nagy kiegyenlítő áramokat indíthat el. Az AA-méretű eneloopnak az adatlapon közölt grafikonokból kiolvasható DC belső ellenállása 40mΩ körüli, így két példány párhuzamos kapcsolása mindössze 1mV különbség esetén már kb. 12mA értékű áramot indít el. Előbb-utóbb a forrásfeszültségek ugyan kiegyenlítődnek, de a kapacitásuk sem egyforma teljesen, így a kisütés vége felé megint elkezdhet növekedni a kettő közötti áram. Talán akkor van létjogosultsága egy ilyen adapternek, ha a párhuzamosan kötött akkukat viszonylag hamar terveznénk kisütni, de az LSD-típusok lehet, hogy éppen a lényegüket - vagyis az alacsony önkisülési rátát - veszítenék el ezzel.)

(#3190) Zozzant


Zozzant
addikt

Adott a feladat, CR2 akku és hozzá töltő kellene, ki mit tud ajánlatként bedobi a levesbe? Ugyan nem digit gép, csak félig, egy Pentax MZ5-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3191) kugyu21 válasza Degeczi (#3188) üzenetére


kugyu21
senior tag

Technikailag nem rossz az ötlet, de én is félnék a jó kis aksijaimat csak úgy egyszerűen párhuzamosítani. Inkább megvárom amig a Sanyo előjön ennek az okos, esetleg valamiféle elektronikát is felhasználó megoldásával. Biztosan gondoltak már ők is ennek az ürnek a kitöltésére, hamár a AAA és a AA olyan jól sikerült.

(#3192) TeeJay válasza Ádyka (#3183) üzenetére


TeeJay
félisten

ma SB-900 vakummal kb. 500-at villantottam és köszöni szépen meg se kottyant neki, szerintem még ennyit simán elbírna, ja és természetesen Eneloop van benne :R
sima NiMH akkuból van kb. 20-24darabom de nem tudtam egyiket se úgy feltölteni IPC-vel hogy a vaku bekapcsoljon!!!
újabbakat (max pár hónapos) és régebbieket sem (1-2éves Sanyo Energizer GP akkuk)
volt hogy IPC frissítés után berakva már be sem kapcsolt a vaku...

Eneloop-al semmi gond sőt egyszerűen nem tudom kimeríteni, mert nem tudok annyit villantani hogy kiírja végre hogy cseréljem az akkukat :D

na ez a nem mindegy ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3193) Ádyka válasza Dluinet (#3186) üzenetére


Ádyka
őstag

MOstanában GP 4 db-os tartós elemhez adnak "ajándékba" góliát átalakítót, de csak 1 db-ot. De ki a franc akar venni 8 db ceruza elemet, hogy 2 db átalakítója legyen? És nem is drágább a pakk, mintha csak a 8 elemet vette volna meg az ember.

Visszatérve pl egy ansmannra: Egy fotós törzsvásárlóm 5 hónapra hagyta benne a vakuban a már több mint 1 éves 2700 -as ansmannokat. Én sem akartam elhinni, de állítólag simán tudott vele villantani. Na rá is csesztem, mert onnantól kezdve, bármit vitt tőlem, már mindegyik tipustól elvárta volna, hogy ilyen legyen. LOL. :(((

Egy akku használati módja következő: Használat előtt feltöltendő. Ezzel nem mondtam újat.
Főleg fél évenkénti használat előtt. Pl ahogy én is használom fotózásra. Ezt mindíg betartottam és nem ért meglepetés. Ez igaz a noname 1400 mAh-s A4 tech egérhez kapott csodákra is, immáron 7 éve. Bár már az 1000 mAh-t sem érik el szerencsétlenek. :D

Az, hogy valakinek el sem indult új akkuval a gépe, az max 10-ből 1 ember. Itt a fórumon kb 2 ember írta. Akkor ez esetben 20-ból 2 :B . Ott valami gebasz lehetett, nyilván az akkuval. Miért ne indulna el, hiszen arra vannak kitalálva a gép, hogy akkuval üzemeltessük őket, és ne elmmel.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3194) And válasza Ádyka (#3193) üzenetére


And
veterán

"Miért ne indulna el, hiszen arra vannak kitalálva a gép, hogy akkuval üzemeltessük őket, és ne elmmel."
Ez nagyon szépen hangzik, csak kár, hogy a gyakorlat sűrűn rácáfol. Nem, nem arról beszélek, hogy a gép vagy vaku egyáltalán nem indul el, de ettől még igaz, hogy a digitális fényképezők jó része (különösen a két AA-cellával működő miniatűr, olcsó kompakt gépekre értve) egyszerűen képes 'bennehagyni' az akkumulátorokban azok induló töltésének jelentős részét, akár több, mint a felét. Ilyenkor cseszhetjük, hogy a mi normál akkumulátorunk 2500..2700 mAh-s kapacitású, pl. egy IPC is közel ennyit mér rajta, csak éppen a gyakorlatban nem látjuk viszont ezt a töltésmennyiséget. Nyilván erős szerepe van ebben a gépek tervezésének, hiszen meg lehetne építeni úgy is, hogy ez ne történjen meg. De mégis megtörténik, hiába van arra kitalálva. Sovány vigasz a tulajdonosnak, hogy ez csak kisebb részben az akku hibája a magas belső ellenállás ill. a hamar túl alacsonyra csökkenő kapocsfeszültség miatt. És ha tudja, hogy egy jobbfajta LSD-vel sokkal jobb a helyzet, akkor ezentúl olyat fog keresni. Ezért meg előre is bocs, de ne gondold, hogy ezzel a te boltodat probálják rontani. Egyszerűen ez a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#3195) Degeczi válasza Ádyka (#3193) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha vki hónapokig nem használ egy vakut, vagy magát a kamerát, akkor könnyen megfeledkezik róla - hiszen nyilvánvalóan nem túl fontos számára a mindennapokban

így aztán amikor jön egy olyan esemény ahol mégis kellene, akkor bizony nagyon könnyen lehet, h nem gondol előre az akkuk feltöltésére (esetleg nem is gondolhat, annyira váratlan dolog)

ilyenkor nem igazán vigasztaló, h másoknak beválik a "használat előtt feltöltés" mód - pláne ha tudja, h LSD akkuval alig drágábban ez elkerülhető... ilyen célra ma már egyszerűen nem érdemes hagyományos akkut venni

aki viszont annyit használja, h pár hetente amúgyis töltenie kell, annak mégis a hagyományos lehet a jó választás, hiszen valszeg ki tudja használni azok nagyobb kapacitását

(#3196) Ádyka válasza Degeczi (#3195) üzenetére


Ádyka
őstag

"aki viszont annyit használja, h pár hetente amúgyis töltenie kell, annak mégis a hagyományos lehet a jó választás, hiszen valszeg ki tudja használni azok nagyobb kapacitását"

Pont erről beszéltem. Mindkét terméknek megvan a piacon a keresnivalója.

And: No problem. LSD is van általában, és kb 50-50%-ban van rájuk igény. Mondjuk biztos, hogy az áltag akku vásárló a hsz-ek olvasása után már nem sima akkut akar.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3197) kugyu21 válasza Ádyka (#3196) üzenetére


kugyu21
senior tag

Akkor úgy látszik nekem a rendszer összes eleme a rossz formáját mutatja.
A már említett 2400mAh-s Ansmann Photo elnevezésű aksi alig használtan, frissen kivéve a töltőből ,betéve az And által említett 2AA-val üzemelő, de nem olcsó, miniatűr, hanem elég komoly compaktba vagy el sem indul vagy max 10 képet lehet vele készíteni, vaku nélkül. Az Enelooppal tudom csak használni.
És valóban a gépből kivett, 2-300 képet készített, lemerült Eneloopokat az IPC-1-vel "lemerít és tölt" programra rakva, olyan hosszan csinálja hogy képtelenség kivárni. Tehát valóban a fényképezőgép annyit hagy még benne, hogy bár többször mondták, hogy ez nem használ az aksinak, mégis gyakran az időhiány miatt csak rátöltök és nincs időm la emerítést is végigvárni.
De mp3-mal is ez a helyzet. Egy db AAA-val működik. A normál akkumulátort a töltővel frissen töltve beteszem az eszközbe 4 vonalas teljes töltöttséget mutat. kiveszem és másnap beteszem már csak kétvonalas vagyis féltöltés van benne a lejátszó szerint.
Itt nem olyan súlyos a helyzet, mert a maradék töltés ugyan még egy darabig működteti az eszközt, de hová lett a másik fele.
Amig kihullanak a hagyományos aksijaim addig azokat kisáramfelvételű eszközökben használom, de újabb vásárlásakor csak LSD.

[ Szerkesztve ]

(#3198) Degeczi válasza kugyu21 (#3197) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"már csak kétvonalas vagyis féltöltés van benne a lejátszó szerint"

de ez csak kalibrációs gond: ceruzaakku esetén az eszköznek fogalma sincsen a tényleges töltöttségről, hiszen nem tud más mérni, mint a feszültséget - azt pedig ezek szernt ennél az MP3 játékosnál elemekre lőtték be, nem akkura

márpedig az akku feszültsége valóban gyorsan leesik a töltés végén akár 1.4V-ot is meghaladó értékről - viszont utána sokáig nagyjából szinten marad, így az összüzemidő nem romlik, csak a kijelzés megbízhatatlan ceruzaakku esetén

(#3199) kugyu21 válasza Degeczi (#3198) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ebben igazad van, de úgy emlékszem mintha az enelooppal nem így viselkedne.
(a gondolatmeneted logikus, ezért most elbizonytalanodtam, de valamikor régről amikor probáltam mintha ez maradt volna meg bennem, majd most újra megnézem.)

(#3200) Degeczi válasza kugyu21 (#3199) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elképzelhető, h az Eneloop vmivel tovább marad viszonylag magas feszültségen, de utána a használatban hamar leesik az is 1.3V környékére, és ott marad sokáig

ezt pedig egy elemre kalibrált feszültségkijelző valóban fél-szint körülinek mutathatja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.