Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) TeeJay válasza brumi1024 (#3595) üzenetére


TeeJay
félisten

még mindig olcsóbb E-bay-ről és ott kapsz hozzá műanyag dobozt.
idehaza ha jól tudom csak a 4 akkut kapod és kész :F
úgy látszik koreában japánban még ez is belefér hogy mellékeljék a tárolót úgy is olcsóbb nálunk meg anélkül is drágább :U
nekem bejött az az eladó akit írtam, átolvastam előtte a véleményeket róla és vagy 200elégedett Eneloop vásárló tuti volt! neten intéztem mindent házhoz hozta a postás és darabra 640forint körül jött ki, tehát szerintem bestbuy :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3602) Degeczi válasza TeeJay (#3601) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a linked most $31-ért, azaz az épp legyengült dollár mellett is 6200 Ft-ért adja az új generációs 8 db-ot - így ha vkinek elérhető a Digitcam boltja, nem kérdés, h ott érdemes megvenni

(#3603) csiga8


csiga8
senior tag

Nézegettem a fórumot, és arra lennék kíváncsi, hogy a hagyományos és alacsony önkisülésű akkukat érdemes-e a hűtőben tárolni. ( egy-két utalás szerint igen, de konkrétumokat nem találtam)

Régebben az elemeket is hűtőben tartották, gondolom 1-2 hónapos ( vagy hosszabb idő) tárolás esetén jöhet szóba a hűtött tárolás.

Ha számít a hűtött tárolás, mennyit számíthat? Élettartamot, vagy töltést véd a hideg, esetleg mindkettőt?

(#3604) And válasza csiga8 (#3603) üzenetére


And
veterán

Hagyományos NiMH-t érdemes (csak nem túl gyakorlatias) hűtőben tárolni, alacsony önkisülésűt már nem, mert ha annyira hosszú ideig kell - tipikusan alacsony árammal terhelve - használatban lennie, akkor inkább szárazelemet válassz. A normál hűtés az önkisülést lassítja jelentősen, akár egy nagyságrenddel, mélyhűteni viszont nem szabad. Az élettartamot valószínűleg kevésbé befolyásolja (erre vonatkozó tesztek nem túl gyakoriak), azt inkább a töltési ciklusok száma és a durva elektromos / fizikai hatások limitálják.

(#3605) 590227


590227
aktív tag

Az új Eneloop 24 db-os,szállítással együtt 575ft/db.[link] Egy kérdés felvetése:Írják,hogy -10C°-ig tárolhatók az akkuk.Én az autóban tartom őket,sokszor -20C°-ban is. ?Az újaknál -20C°-ot írnak(1900).

[ Szerkesztve ]

(#3606) dabadab


dabadab
titán

Par Eneloop akksimat sikerult 0,4 V tajara lemeriteni, igy aztan az IPC-1L (igen, a topik alapjan shoppingoltam :D ) nem hajlando tolteni. Ahogy igy a neten utanaolvastam, ha az ember megkuldi oket egy kis arammal, akkor azert meg eletre lehet oket pofozni. Az lenne a kerdesem, hogy pl. egy ilyen buta tolto megfelel-e a celra, vagy nekem kell barkacsolnom?

DRM is theft

(#3607) Ádyka válasza dabadab (#3606) üzenetére


Ádyka
őstag

5-10 perc és az IPC is elkezdi tölteni. De ha nem érsz rá, akkor jöhet gagyi töltö 1 percre.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3608) dabadab válasza Ádyka (#3607) üzenetére


dabadab
titán

"5-10 perc és az IPC is elkezdi tölteni."

Biztos? Mert ha tuti, akkor nem vacakolok egyeb megoldasokkal.

DRM is theft

(#3609) Ndruu válasza Ádyka (#3607) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A múltkor nekem is nagyon leszívta valami a Saft akkuimat, IPC-be betettem őket és nem is vette észre őket. Ilyenkor úgy tudom nem csinál semmit velük, még csepptöltést sem ad nekik. Kénytelen voltam betenni az akkukat egy kis időre a gagyi Energizer töltőbe. Töltött pár percig, visszatettem az IPC-be és akkor már indulhatott a kisütés-töltés folyamat.

Harrrr!!!!

(#3610) Degeczi válasza dabadab (#3608) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez engem is érdekelne!

eddig mindig előkotortam egy régi gyorstöltőt, ha ilyesmi történt, de legközelebb nem tenném ha tényleg rájön idővel magától az IPC-1L is

(#3611) dabadab válasza Degeczi (#3610) üzenetére


dabadab
titán

Na, ha hazaerek, tesztelek :)

DRM is theft

(#3612) Ádyka válasza Ndruu (#3609) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen, látszólag semmit nem csinál (null), de mégis. :)) Elkezdi hidd el.
De egy gagyi töltővel hamarabb túlléphetsz a dolgon.

Nem rájön az IPC, hanem valami piti árammal töltögeti, még ha nem is látszik. Amint eléri a 0,9V-ot, már kijelez mindent. :C

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3613) csiga8 válasza And (#3604) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm válaszod :R , akkor a hűtőajtóban pont jó helyük lesz :K .

Egyébként igen, hagyományos NiMh akkukról volt szó.

(#3614) dabadab


dabadab
titán

Na, kezdődjön a teszt.
Alanyok:
AAA noname, 0,25 V
AAA noname, 0,10 V
AAA noname, 0,02 V
AA Eneloop, 0,07 V

Beraktam őket az IPC-1L-be, megkezdődött a kísérlet :)

DRM is theft

(#3615) plömplöm válasza Ndruu (#3609) üzenetére


plömplöm
őstag

alany: IPC-1L
firmware-t passzolom, de jónéhány éves darab

a rövidzárási árama mind a nyolc töltési helyen 66-67uA.
van 4db olyan sony akksim, aminek meglehetősen magas az önkisülése, jelen méréskor az üresjárási kapocsfeszültségük 0.5-0.7V körül volt, ezzel a feszültséggel már megelégszik a töltő és el is kezdi tölteni szépen egyből.
ezenkívül kipróbáltam egy 287mV kapocsfeszültségű cellával is, elkezdtem "tölteni", közben mértem a töltőáramot, nagyon lassan emelkedett a kapocsfeszültség, eközben "null" a kijelzőn, végig a fentemlített 66-67uA-t mértem töltőáramnak. aztán 0.51V volt a legelső, amit kiírt a kijelzőjére.
a mérőműszer egy metex digitmulti volt, és nem ugrált úgy ez a 66-67uA, mint ahogy az időmegosztásosan impulzusos rendes töltőáram teszi, szóval lehet hogy ez tényleg ennyi.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3616) dabadab válasza dabadab (#3614) üzenetére


dabadab
titán

update:

AAA noname, 0,25 V -> full
AAA noname, 0,10 V -> 0,13 V
AAA noname, 0,02 V -> 0,26 V
AA Eneloop, 0,07 V -> 0,20 V

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3617) Degeczi válasza dabadab (#3616) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vagyis a többség 3,5 óra alatt sem tért magához, annyira kis áramot kaphat az IPC-1-től?
akkor inkább maradok a gyorstöltős kickstartnál, ott pár mp is elég a fölélesztéshez

(#3618) dabadab válasza dabadab (#3616) üzenetére


dabadab
titán

update 2:

0:00 h +3:30 h +14:30 h
AAA noname: 0,25 V -> full
AAA noname: 0,10 V -> 0,13 V -> 0,16 V
AAA noname: 0,02 V -> 0,26 V -> full
AA Eneloop: 0,07 V -> 0,20 V -> 1,39 V

Degeczi: igen, elég lassan térnek magukhoz, bár azért van szórás, pl. ott van a 2. sz. tesztalany, ami elég döglöttnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3619) kugyu21 válasza dabadab (#3618) üzenetére


kugyu21
senior tag

Bár nagyon lassan (ezért nem biztos, hogy érdemes ezt a megoldást választani), de az Eneloop-ot csak sikerült felébresztenie.
Azért az 1. és 3. FULL kijelzése (egy-negyed voltra) is megérne egy misét.

[ Szerkesztve ]

(#3620) Degeczi válasza kugyu21 (#3619) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(én azt úgy értelmezem, h azok végül 1,4V-ra jutottak)

(#3621) dabadab válasza kugyu21 (#3619) üzenetére


dabadab
titán

Azért az 1. és 3. FULL kijelzése (negyed voltra) is megérne egy misét.

Lehet, hogy nem volt egyértelmű, de a full azt jelenti, hogy az IPC befejezte a töltést, vagyis elértek kb. 1,4 voltig.

Degeczi: jaja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3622) kugyu21 válasza Degeczi (#3620) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ja, akkor én azt benéztem, és akkor nem is rossz az eredmény.

(#3623) kugyu21 válasza dabadab (#3621) üzenetére


kugyu21
senior tag

Azért nem volt számomra olyan egyértelmű, mert nekem már többször fordult elő, hogy a töltés végén hülyeséget írt ki az IPC (pl: 900-as aksiba beletöltött 3.5A-t vagy fordítva túl keveset) de ismételt ciklusra berakva, második körben már a reális értékek jöttek ki.

(#3624) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Logitech Harmony távvezérlőben használok AAA gagyi Tronic-okat (amikor még 3 v 400 Ft-ért árusították ki a Lidiben a készleteket, ennyit nagyon megértek azok is...), ott ha lemerültet jelez a cucc, szinte mindig mélykisütésbe ment már 1 a 4-ből
mivel két készletem van, úgysem sürgős a töltés, ezért legközelebb én is kipróbálom majd

vakukhoz van két készlet Eneloopom is, de azok közül szerencsére egyik sem szokott ilyet játszani

(#3625) Degeczi válasza kugyu21 (#3623) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és nem döglődik? mert egy már kukaérett akkunál sajnos tényleg könnyen előfordulhat ilyen érték

(#3626) kugyu21 válasza Degeczi (#3625) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ilyenkor mindig visszarakom egy újabb ciklusra és általában akkor már értékelhető eredményeket ír ki (ha másodszorra is irreális értékeket ír ki akkor az valóban kuka közeli állapotú aksit jelent).
Én attól félek inkább, hogy az IPC-m betegeskedik.

(#3627) cnor


cnor
csendes tag

Topik címére reagálva: Én is az Eneloopot favorizálom, ezért én is ezt tudom ajánlani. Korábban felmerült, hogy valaki Ebayről rendelne ilyen akkukat... aminek én személy szerint nem sok értelmét látom, főleg mivel idehaza sem olyan vészes az ára. Nem drágább, mint a hagyományos ceruza akkuk.

Amit ma megtehetsz, halaszd holnapra! - Garfield

(#3628) TeeJay válasza cnor (#3627) üzenetére


TeeJay
félisten

látom nem figyeltél :D
25$ kb. a 2x4AA Eneloop és mind a két csomaghoz jár a műanyag akkubox
ráadásul házhoz hozza a postás pár nap alatt (koreából ilyen hamar ideér) és darabra kb. 630-640forintra jön ki (mikor hogy áll a $ - Huf árfolyam)

ennyiért idehaza nem kapsz és még el kell menned érte a boltba (ha webshopon rendeled máris pluszpénz a futár) plusz még akkuboxot sem kapsz hozzá...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3629) Degeczi válasza TeeJay (#3628) üzenetére


Degeczi
nagyúr

te sem: az még a régi fajta, az újat $31-ért adja, vagyis kb. 6200-ért - akkor már tökéletesen racionális, ha vki itthon veszi 6500-ért, ha közel van számára a bolt

(#3630) Ádyka válasza Degeczi (#3629) üzenetére


Ádyka
őstag

Valahol bizponyították már, hogy az új eneloop valóban jobb-e? Vagy csak marketing duma az egész, mintha egy modellfrissítés lett volna? Szerintem ez utóbbi. :F
Gondolom a gyárban kipróbálták, hogy a "régi" tipusban 3 év után mennyi marad benne.
Kiderült, hogy 75% körül.
- Akkor ezt toldjuk meg még párszáz feltöltési lehetőséggel, a csomagoláson, mert baromi jól hangzik.
- Ha nem bírja ki, akkor azt mondjuk, nem a legideálisabb töltővel használta, nem 20,5 fokon volt tárolva, nem tengerszinti nyomáson, és biztos nem kékszemű a felhasználó. :DD

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3631) brian1974


brian1974
tag

Érdekes téma....csak hogy visszataláljak.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#3632) Degeczi válasza Ádyka (#3630) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elméletben nem kizárt, de hiszek a Sanyo-nak: korábban sem csak üres marketingduma volt amit hirdetett, tényleg kimagaslóan jó amit létrehoztak

az mondjuk kb. tökmindegy, 3 év után mennyi marad benne, és a többségnek az sem lényeges, h 1000 vagy 1500 töltési ciklus az élettartama (hiszen többnyire pont azért választ vki Eneloopot, mert ritkábban használt - így ritkábban is töltött eszközbe teszi...), de az, h -10 fok helyett még -20-on is használható, már komoly előny lehet ha vki télen, kinn is használt fényképezőgépbe veszi!

(a negyedik különbség amit említ a Sanyo, már tényleg marketinges blabla: "napenergiával töltik a gyárban"... jó, rendben, ennyi akku előtöltésénél már tétel lehet, az érthető - de ez független az akkutípustól, a régi fajtát is előtölthették volna így...)

és az árkülönbség egyáltalán nem nagy, ezért ha lecserélni nyilvánvalóan nincs is értelme, új vásárlásnál már érdemes az újat választani (de gondolom lassan úgysem marad raktárkészlet a régiből)

(#3633) BullZeye válasza Degeczi (#3629) üzenetére


BullZeye
veterán

Itthon mennyibe kerülnek ezek a műanyag tokok? És hol lehet ilyet venni?

(#3634) BullZeye válasza BullZeye (#3633) üzenetére


BullZeye
veterán

http://www.teecee.hu/elado/aa-aaa-elemtart%C3%B3-tok
300 Ft, szóval 2 tok már 3 dollár - így azért 5600 vs 6500.

(#3635) Degeczi válasza BullZeye (#3634) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy darabért az nagyon sok, Kínából hármat küldenek alig drágábban...

(#3636) TeeJay válasza Ádyka (#3630) üzenetére


TeeJay
félisten

mióta kiadták a "régi" Eneloop-ot gondolom sokat fejlődött a gyártástechnológia, tovább kísérleteztek így szerintem nem marketing duma az új akku hanem sok év fejlesztésének az eredménye. lehet azóta sikerült még alacsonyabbra szorítani az önkisülési tényezőt, sikerült olyan anyagokat találni amitől még tartósabb lesz az akku és még többszor lehet újratölteni.
bár bevallom 1000 újratöltést sem fog soha megélni egyik akkum se mert eddig mióta megvan március óta jó ha 20x voltak kisütve és feltöltve...
de ha valaki profi és hetente kisüti/újratölti akkor is 1000 hét az élettartam az pedig majdnem 20év

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3637) oszy78 válasza Degeczi (#3635) üzenetére


oszy78
tag

Sőt, 8db-ot is adnak 2.75$-ért és ebben benne van a szállítás is.
http://cgi.ebay.com/8-x-plastic-Battery-Storage-Case-Box-AA-AAA-Battery-/130394026435?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e5c16f1c3

Én is ennyiért vettem fél éve.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#3638) Ádyka válasza TeeJay (#3636) üzenetére


Ádyka
őstag

Na pont ezért marketing. Nincs az az akku ami a legideálisabb körülmények között is akár 10 évet is kibírjon, nemhogy 20-at. Ezt te sem írhattad le komolyan. :F
Van egy olyan érzésem, hogy soha senki nem fogja ezt kitapasztalni, és valójában semmi különbség nincs a régi és az új között. Attól persze még mindkettő jó.

Már megfigyelhető, hogy minden neves gyártó kb 4 évente, új csomagolásba rakja mind a pakkokat, mind a cellákat, miközben kb tökugyanaz, vagy kicsivel jobb / gyengébb minőség kerül piacra.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3639) Degeczi válasza oszy78 (#3637) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amit linkeltem az 12 elemhez való $2.44-ért, szállítással

(#3640) Degeczi válasza Ádyka (#3638) üzenetére


Degeczi
nagyúr

honnan tudod, h pusztán marketing egy olyan cég állítása, amely eddig korrektnek bizonyult?!

és közben az egyetlen igazán fontos (és akár ellenőrizhető) eltérés, a jobb hidegtűrés fölött lazán elsiklasz, mert az már nem illik bele a képbe - ha a rosszindulat fájna... :(

(#3641) Ádyka válasza Degeczi (#3640) üzenetére


Ádyka
őstag

Rosszindulat? Odaírtam, hogy mindkettő jó.
Viszont a marketinget évek óta nem kajálom, mint kacsa a nokedlit. Hiszen erről szól már az egész világ. Ha te hiszel a 20 évben, lelkem rajta. Emberként is sok megélni egy huszast, nemhogy akkuként :DD

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3642) Degeczi válasza Ádyka (#3641) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mi más, ha nem rosszindulat amikor minden háttérinfó nélkül hazugságot tulajdonít vki egy állításnak?

sehol nem szükségszerű már a 20 év sem (pláne nem digitális használatban, ahol az impulzusszerű terhelés sokkal gyorsabban rontja az élettartamot, mint egy analóg eszközre jellemző, lassan változó terhelés),
és ismét, hátha egyszer végre átjut: a javított hidegtűrés sokaknak lehet fontos paraméter - ráadásul könnyen ellenőrizhető, h valóban jobb lett-e

de vakon kijelenteni (még csak nem is feltételezni), h nem így van, nekem elég durva...

(#3643) oszy78 válasza Degeczi (#3639) üzenetére


oszy78
tag

Amit én linkeltem, az pedig 8*4 azaz 32 elemhez való, 2.75-ért szállítással.
Tudom, mert tőlük rendeltem fél évvel ezelőtt.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#3644) Degeczi válasza oszy78 (#3643) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja, így már tiszta és valóban nagyon jó ajánlat! (felületesen úgy néztem, 1x8-as doboz)

(#3645) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Ha valaki rendelne az E-Bayről AA-s Eneloopot, csak sokalja a 24, vagy több db-ot az szóljon, átvennék tőle 4-8db-ot.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3646) Ádyka válasza Degeczi (#3642) üzenetére


Ádyka
őstag

Ezek után őszintén remélem, hogy én voltam életed legdúrvább történése, ami ennyire felkavart.

Hoppá, (most írtad le) ezexerint semmi esély a 20 évre, meg az 1500 feltöltési lehetőségre, csak és kizárólag abban az esetben, ha egy régi analóg AM kisrádióban használom, aminek nincsenek kiugróan magas áramfelvételei. Ez utóbbi felhasználás most ismét terjedőben van.... :F Mi következik ebből? Ez marketing. És a csomagolás hátulján sincs rajta, hogy ne várj 1500-as ciklust a digitális masináddal.

Elnézésedet kérem. Teljesen igazad van. :R

De hadd merészeljek pesszimistán állni a modellváltáshoz. Évek óta foglalkozom akkukkal, szerintem majdnem minden gyártó akkuja megfordult nálam, ergó látom mi változott évről évre.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3647) Degeczi válasza Ádyka (#3646) üzenetére


Degeczi
nagyúr

akkor térjünk vissza rá, ha már tapasztalatból tudod kijelenteni, h nem javult az új típus - addig ez csak alap nélküli süketelés, ahol még a képbe nem illő tényezőket is folyamatosan figyelmen kívül hagyod...

(amúgy meglepő, ha ez újdonságként hangzik, de pl. egy zseblámpa is egyenletes, és nagy terhelést mutató eszköz, amit rengetegen használnak akkuval, adott esetben akár néhány óra alatt lemerítve: pár év alatt is elérhető a ciklusszámban megadott élettartam, nem kell 20 évre sarkítani)

(#3648) TeeJay válasza Ádyka (#3638) üzenetére


TeeJay
félisten

én azt írtam hogyha valaki hetente újratölti az akkut ami azért még komolyabb igénybevétel, akkor is 1000hét kellene ahhoz hogy elérje az ezredik újratöltést... 1000hét az meg majdnem 20év! de még ha naponta ki lenne sütve meg újratöltve akkor is majdnem 3évig kellene minden nap eljátszani ezt hogy elérjük az ezres számot. 3év alatt bőségesen visszahozza az árát így lehet venni akár zsír új Eneloop csomagot és mehet előről a dolog.

szóval felőlem írhatnak rá 5ezret is marketing hülyeségből, amíg ilyen jól teljesít úgysem fog érdekelni, és nálam már az is csoda lesz ha jövőre a 100-as számot elérem mert fél év alatt talán ha 15-20x kellett kisütni őket :DDD
sőt nem tudok annyit villantani az SB-900-al hogy cserélnem kelljen a garnitúrát a másik négyesre :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3649) BullZeye válasza BullZeye (#3588) üzenetére


BullZeye
veterán

Na közben megérkeztek az elemek, japán gyártmány, és 99.99% hogy eredeti, azaz amiket eddig láttam fórumokon, hogy hamisak, azokhoz egyáltalán nem hasonlít. Nagyon "elite" kinézete van a többi elememhez képest ^^ a teteje egyenletes, nem hupnis, és a karika ami benne van nem fehér, hanem a külső burkolat színéhez képest egy picit szürkés.

Nem tudom mikor csomagolták, sajnos normális töltőm nincs, így csak azt néztem meg, hogy 1.33V mind a 4 elem.

Lehet letesztelem, hogy hány óráig képes világítani egy lámpát :D

(#3650) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Fotógép belső aksiját keresem, pontosan ML614 számút. (Fuji s6500fd-be)
Itthon nem akadtam még rá forrásra. Nem tud valaki beszerzési helyet? Vagy tényleg külföldről kellene rendelni?

Gombaksi adatlapja itt: [link]

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.