Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) SpongyaBob válasza And (#3250) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi!

Sajnos magyar nyelvű utasítást nem kaptam hozzá:(
Gugliból találtam egy kétoldalast, azt már átolvastam.
Az eddigi töltőimhez képest elég komolynak tűnik a cucc :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3252) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Olympus D-535 fényképezőm zabálja az elemeket (2db kell bele), Vettem Trust akkutöltőt, 4db 2100mAh-s NiMH akksit adtak hozzá, de azokat is pillanatok alatt leszívja, ráadásul az akksik csak 1,2V-osak, a géphez pedig 1,5V kellene (vagy még több, mert a DC IN csatlakozón 3,4V-ot ír...)

Kérdésem, hogy mijen akksit- és töltőt vegyek, ami biztos jó?

(#3253) San398 válasza SpongyaBob (#3251) üzenetére


San398
őstag

-charge = egy feltöltés
-discharge = egy lemerítés és utána egy töltés
-test = ugyanez csak plusz egy töltéssel indul, szintén automatikusan egymás után inditva
-refresh = több test automatikusan egymás után, amig kielégítőnek nem érzi. (amikor már kicsi a kinyerhető kapacitás növekedés két ciklus között)

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3254) San398 válasza aquark (#3252) üzenetére


San398
őstag

Ha van lehetőséged akkor próbáld ki valakinél az Eneloop aksikat.Igaz, hogy csak 2000mAh-s de az nem jelent semmit mert jól sikerült darab!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3255) SpongyaBob válasza San398 (#3253) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm a válaszod!

aquark: A Sanyo Eneloop tényleg nagyon jó, előbb vettem meg mint az IPC-1L töltőt, ezek az akksik gyárilag felvannak töltve. Vakuban használom és már isten tudja mennyit villantottam vele, de eddig még mindig bírja! Jó kis párosítás a kettő:)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3256) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Én is köszönöm a válaszokat, ezt az eneloop -ot sokan ajánlották, úgyhogy ez lessz, de az LPC töltő nekem drága (min. 9 e Ft) a sima, eneloophoz adott töltő nem jó? Sőt, a Trust töltő esetleg?

(#3257) SpongyaBob válasza aquark (#3256) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Akkor szerintem vedd meg a gyári Eneloop csomagot, olyan 5-6k környékén meglehet már úszni :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3258) kutyman


kutyman
aktív tag

Sokan kerestek olcsó, de jó akkutöltőt. Merném ajánlani ezt

(#3259) 590227 válasza SpongyaBob (#3257) üzenetére


590227
aktív tag

Nem tartom jó ötletnek,a gyári töltő:gagyi.Én veszek a Lidl-s töltőből,18.-án.Kisütés,egyenkénti töltés,inteligens.Idáig a Tronic töltőkben, nem csalódtam.Nagyon sokat tanultam itt a fórumban.A Sanyo töltő,sok akksimat hazavágott.

(#3260) SpongyaBob válasza 590227 (#3259) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az az igazság nem nagyon ismerem a töltőket, nekem eddig szinte mindig noname volt, és meguntam, hogy az összes akkumat hazavágják. Ezért vettem IPC-1L-et, ami szerintem is sok, de csak egyszer kell megvenni, és szvsz első osztályú akkutöltő :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3261) 590227 válasza SpongyaBob (#3260) üzenetére


590227
aktív tag

Teljes egészében egyetértek.A Lidl-s töltő,szerintem hasonló,csak több fajta akkut kezel,a leírt funkciói,hasonlók az IPC-1L-éhez,sajnos csak az látja,akinek van újsága.Azért írtam be,mert egy évben, egyszer van,vásárlási lehetőség.

(#3262) Degeczi válasza 590227 (#3259) üzenetére


Degeczi
nagyúr

általában valóban jók a Lidis műszaki cuccok (mert nem kelet-európának szánt vackok, hanem ugyanazok, mint amiket Németországban is forgalmaz a hálózat), így feltehetően ez sem rossz

ugyan csak időszakilag, 1-2 hétig tartanak ilyesmit készleten, ezzel együtt mégsem gond, ha nem sikerül elkapni vmit: évente 1-2x vissza-visszatér minden, néha kiakciózva még olcsóbban

ez a töltő pl. 3 ezer alatt is volt már az itteni boltjukban egy fél éve...

(#3263) 590227 válasza Degeczi (#3262) üzenetére


590227
aktív tag

Nálunk,még nem volt,csak a régi fajta.Amikor az autóakkuhoz akartam venni töltőt,már reggel nem volt,elfogyott.Később vettem egyet Ausztriában,aztán,már itthon is tudtam venni.Most, 3 db ilyen processzorvezérlésű töltőm van.Az újságban, láttad a képet?Véleményed?Én Tapolcán vagyok,gyakorlatilag,ha valami jó vétel van,nem jutok hozzá.Máshol, meg sokáig lehet kapni,sokszor,leárazva.A Conrad vásárlásokkal,mindig ráfizettem,ott nem vásárolok.Most az a furcsa,hogy sem németben,sem az osztrákoknál, nincs akcióban a töltő.

(#3264) SpongyaBob válasza 590227 (#3263) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A Conrad vásárlásokkal mi volt a baj?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3265) 590227 válasza SpongyaBob (#3264) üzenetére


590227
aktív tag

Gagyi kinai,pillanatok alatt tönkremenő árukat vettem,méregdrágán.Mannesmann,germany,mint a mozgólépcsőnk.Igaz minden kinai,és követhetetlen.EAN,UPC kódokból,semmit nem lehet megtudni.

(#3266) SpongyaBob válasza 590227 (#3265) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Értem, az én IPC-1L töltőm is kínai, bár ezen már meg sem lepődöm...

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3267) Degeczi válasza 590227 (#3265) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és mindent kb. 2x áron adnak másokhoz képest... :(

az alól valszeg az IPC-1L sem kivétel - de sajnos itthon máshol nem lehet kapni, kinntről pedig a szállítás miatt nem olcsóbb, és akkor még a garral is gond lehet, ezért marad a Conrad erre az egyre

(#3268) 590227 válasza SpongyaBob (#3266) üzenetére


590227
aktív tag

A Tronic is kinai,és nem titkolják,meg az ára is barátságos.A 23€-s ICP-ből,hogyan lett 16 000ft?Egyébként kerülöm a gagyit,de a márkás készülékek sem az EU-ban készülnek,legalábbis,az alkatrészeik.

(#3269) 590227 válasza Degeczi (#3267) üzenetére


590227
aktív tag

Megveszem a Tronic töltőjét.A gari, az itthon nincs,ha van,nincs benne köszönet.Aqua vásárlásom:Letelefonáltam a HDD-t,de mivel személyesen vettem át,+2000ft(kb).Tönkrement.Gari:csak a Dohány utcai szervízben,ahova nekem kellett bevinni,és bő egy hét múlva személyesen átvenni,az újat.2X Tapolca-BP.Lidl:Ha rossz valami,szó nélkül cserélik,és helyben van.

(#3270) San398


San398
őstag

Valaki tud feltenni egy jó képet erről a lidl-s töltő "csodáról", egy pontos típus is jöhet.
Köszi

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3271) 590227 válasza San398 (#3270) üzenetére


590227
aktív tag

Azért csodák nincsenek,csak átlag felhasználóknak való,akik nem akarnak,sok pénzt beruházni.Biztosan nem egyenértékű a Conrad,elismerten legjobb töltőjével,de a mezei felhasználóknak jó,és olcsó megoldás lehet.Szivesen átküldöm a lapot,ha valaki szerkeszti.

(#3272) 590227 válasza San398 (#3270) üzenetére


590227
aktív tag

E-mailt küldtem.

(#3273) 590227


590227
aktív tag

(#3274) San398 válasza 590227 (#3272) üzenetére


San398
őstag

Köszi, megkaptam!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3275) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Hali!
Mi lenne jobb vétel ez a lidl-s vagy GP Recyko AR03 töltő?

[ Szerkesztve ]

(#3276) 590227 válasza Metalwarrior (#3275) üzenetére


590227
aktív tag

Egyértelműen a Lidl-s,az utóbbi felejtős.Profiknak a Conrad töltője,amatőröknek a Tronic.4db töltőt dobok el,ebből az Enelop,Sanyo töltője,minden akkut tönkretett.Most egy Energizer töltőt használok,de csak szükségmegoldásként.Ha már régen nem találtam volna ide,még mindig tudatlan lennék,a kis akkuk töltésében,igaz nem szoktam beírni.

(#3277) Yodafon


Yodafon
senior tag

Sziasztok!

Nekem van egy Kodak ZD710 gépem ami köztudott, hogy nagyon érzékeny a feszültségesésekre. Ezért nem tudom, hogy melyik aksit vegyem bele töltővel együtt?
Ezt találtam a legjobb ár/érték arányúnak. Bár nem tom jelent valamit az, hogy csak 1100 mA -es?
Esetleg hallottam a Sanyo Eneloop aksikról. Melyik az ajánlottabb?

I'm gangsta!

(#3278) And válasza Yodafon (#3277) üzenetére


And
veterán

Nem tudom, hogy neked mennyire volna jó ez, mivel az RCR-V3 (és klónjai) Li-ion technológiájú akku, így a feszültsége 3,7V-os. Ez aztán vagy tetszik a gépednek, vagy nem. Tény, hogy a kapacitása kisebb, mint akár egy LSD NiMH-akkué, és csak a saját töltőjével lehet feltölteni. Az egyetlen előnye egy jó NiMH-val szemben a bármely állapotban elkezdhető töltés (a memóriaeffektus elkerüléséhez nem kell kisütni feltöltés előtt, mivel a Li-ion teljesen mentes a memóriaeffektustól). Inkább válassz helyette két darab eneloop-ot, ha már felhoztad.

(#3279) Yodafon válasza And (#3278) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ok csak azok nem 1,5 voltosak hanem 1,2 ha jól tudom. Ezért lehet gondom belőle sztem. Nem?

I'm gangsta!

(#3280) And válasza Yodafon (#3279) üzenetére


And
veterán

Igen, 1,2V-osak, mint minden NiMH-akku. Márpedig azt a fényképezőt két ceruzaelemhez / akkumulátorhoz tervezték. Vagyis inkább azokhoz, mint egy Li-ionhoz, amelynek a névleges feszültsége sokkal nagyobb 2,4..3V-nál, teljesen feltöltve egy Li-ion 4,2V-os. Lehet, hogy nem lesz ettől baja, de a kapacitás okán - itt kivételesen - jobban jársz NiMH-val (merthogy a Li-ion fajlagos kapacitása nagyobb, de ezen az RCRV3-as akkun ez nem jön ki, a két AA közül valószínűleg csak az egyik helyet foglalja el a cella). Ha pedig köztudott, hogy nagyon érzékeny a feszültségesésekre, akkor az eneloop különösen jó választás, mivel kicsi a belső ellenállása, és elég sokáig tartja a kapocsfeszültségét a névleges érték felett ill. közelében (lásd a korábbi teszteket).

[ Szerkesztve ]

(#3281) Yodafon válasza And (#3280) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ok meggyőztél. :)

Már csak azt áruld el hogy ezekhez az Eneloop aksikhoz kell e valami speckó eneloop töltő vagy jó a sima mezei is?

I'm gangsta!

(#3282) And válasza Yodafon (#3281) üzenetére


And
veterán

Az eneloop-ok (meg még néhány másik márka) megkülönböztető tulajdonsága az alacsony önkisülés. Egyéb tekintetben ugyanolyan NiMH-akkuk, mint a hagyományos kivitelűek, így ugyanazokkal a töltőkkel tölthetőek is. De ha jót akarsz magadnak, olyan töltőt válassz, amely ismeri legalább a töltés előtti kisütést. Egyéb kritériumokat inkább nem írok, mert elég hamar kikötnénk a Voltcraft IPC-1L típusnál, ami talán a legjobb ár/érték arányú töltő a 10e forintos ár alatti töltők mezőnyében.

(#3283) Dluinet válasza Yodafon (#3281) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Töltőnek Voltcraft IPC-1L 9000HUF
vagy Soshine SC-C3

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3284) Yodafon válasza Dluinet (#3283) üzenetére


Yodafon
senior tag

Oh ember annyira már nincs pénzem.
Szegény egyetemista vagyok aki az ösztöndíja maradékát költi el. :D
Am megrendeltem ezt
hát nagyon kíváncsi leszek rá. Bár ha nem válik be max. lepasszolom a Vaterán. :)

I'm gangsta!

(#3285) Dluinet válasza Yodafon (#3284) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beválik
A töltök amit ajánlottam, azok az akkukat egyesével töltik nem párban, így minden akku megfelelően lesz töltve.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3286) 590227 válasza Yodafon (#3284) üzenetére


590227
aktív tag

[link] Szegény?Keressen,a neten.

[ Szerkesztve ]

(#3287) Yodafon válasza 590227 (#3286) üzenetére


Yodafon
senior tag

Őőőőőőőő

Én a töltőre értettem.
Az aksiból azért ezt választottam mert még nem gyanúsan olcsó, de nem is eszeveszett drága. Amúgy én is az Árgépen válogattam. :)

I'm gangsta!

(#3288) 590227 válasza Yodafon (#3287) üzenetére


590227
aktív tag

Tisztán nem értettem,mit vásárolsz.Az Enelop akku,valószínűleg itthoni gyártmány,mivel régóta Magyarországon gyártják.Lényegtelen,milyen akkut veszel,mert megfelelő töltő nélkül,semmit nem ér,egyik sem.Ahogy nézegetem,a Conrad forgalmaz,. kistestvéreket is.Azt már ne kérdezd,miért ilyen drága minden,amikor a keresetek,meg alig vannak.Még a posta,és az átutalási költség is,többszöröse,a német költségeknek.Gyanítom,hogy az Enelop akksik ára,valahol,a 200ft/db-ot sem éri el.Majd utána nézek.Az Energizer csomag:4db AA,2 db AAA.és a töltő,került 1400 ft-ba.Igaz,ajándékba kaptam,nagyker származásból.Amikor,az Energizer töltővel kezdtem feltőlteni az akkukat,akkor jöttem rá,hogy az Enelop,Sanyo tültője,tette tönkre az akkuimat.Tehát,semmit sem ér,egy jó akku,ha nincs megfelelő töltő,amivel gondozhatjuk,használhatjuk őket.Köszönöm a fórumtársaknak,akik leírták a megoldást,a töltőkkel kapcsolatban.Ha lessz konkrét árinfóm,közlöm. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3289) vz12 válasza 590227 (#3273) üzenetére


vz12
tag

Ez a Lidl-s töltő biztos hogy egyenként tölt?
Mert az AA és AAA aksik kettesével tehetők bele (a képen is úgy van), viszont csak 1-1 piros LED van előttük ... :U

[ Szerkesztve ]

(#3290) 590227 válasza vz12 (#3289) üzenetére


590227
aktív tag

Sajnos semmi sem biztos.Egyes töltést ír,és ellenőrzést.Nekem lessz egy,majd letesztelem.Ennyi pénzért, lehet Volcraft inteligens töltőt,venni.A tronic termékek jók szoktak lenni,de tudomásom szerint,ez lessz az első kisütős,inteligens töltő.Profiknak,nem biztos,hogy jó megoldás,nekik van drágábban, biztos tudású készülék.Ha a tönkrement akkuk számát veszem viszonyításul,akkor már több extra töltő árát elbuktam.Mivel megvannak az új,rossz akksik is,majd kiderül,a készülék tudása.Semmiképp,nem ajánlom senkinek,csak saját felelőségre,a vásárlást.Alternatív,olcsóbb megoldásként tettem be,a fórumba.Ennek nincs +2000-ig,költség vonzata,és van hova visszavinni,ha nem vált be, akkor is :DD

(#3291) 590227


590227
aktív tag

A jelenleg használt Energizer töltő,és az akkugyilkos Sanyo töltő.Az Energizer töltővel is,csak a lemerült akkukat lehet tölteni,csak szükségmegoldás.Ezt viszont már tudjuk.

(#3292) Yodafon válasza 590227 (#3288) üzenetére


Yodafon
senior tag

Hát nekünk ilyen töltőnk van. Ez alkalmas Eneloop töltésre?
Mert a töltő 500 mA el tölt. Ekkor mennyi idő kell a feltöltésre?
Amúgy ha megérkeznek az aksik akkor kell e valami speciális töltést elvégezni rajtuk? Mint pl mobiloknál hogy 1x óráig tölteni kellett.

Bocs a sok hülye kérdésért de elég láma vagyok még a témában.

I'm gangsta!

(#3293) vz12 válasza 590227 (#3290) üzenetére


vz12
tag

Köszi, akkor nem veszek. :N A kép alapján az 1 LED miatt én majdnem biztos vagyok benne hogy a "reklámszöveg" nem igaz, ráadásul a helyesírási hibát tartalmazó hirdetésekben alapból nem bízom ...
Végülis van IPC1-em, de hol itt vagyok, hol ott, egy olcsó de jó második töltő nem lenne rossz. Ha gyorsan le tudod tesztelni (szerintem csak szerdáig lesz akciós, illetve amíg el nem kapkodják) és beírod a kedvező tapasztalatodat akkor talán elgondolkodom rajta, de nem bízom a "siker"-ben.

(#3294) 590227 válasza Yodafon (#3292) üzenetére


590227
aktív tag

Én is láma vagyok.Csak kisütős,inteligens töltők ajánlottak,más semmi.Láma vagyok........

(#3295) 590227 válasza vz12 (#3293) üzenetére


590227
aktív tag

Lehet,hogy itthon sem leszek,meg egy nap alatt,tesztelni sem lehet.Képtenenség.Az eltöltött akkuk aznap még kitünően működnek,két-három nap múlva,meg semmi.Ha állnak,akkor is lemerűlnek.Nekem Canon gépeim vannak,2db AA-s akkuval,meg zseblámpába,és távírányítókban használom,őket.Teljesen amatör vagyok.Azt láttam,hogy a Conrad üzleteiben, vannak Voltcraft kistestvérek,olcsón.

(#3296) vz12 válasza 590227 (#3295) üzenetére


vz12
tag

Rendben, miattam nem kell tesztelned, mert eldöntöttem hogy nem fogok venni.
Szerintem ELVI hiba egy egyesével ellenőrző töltőtől ha a visszajelzés NEM egyesével történik. Ennyi.
Egyébként lehetne úgy tesztelni hogy beleteszel egy (majdnem) feltöltött aksit + egy teljesen kimerültet, majd megnézed hogy néhány perc vagy néhány óra múlva jelez a LED. Szerintem ez utóbbi, de addig ugye nem veheted ki azt sem ami már tuti feltöltődött mert a LED nem jelez. Akkor meg főleg nem célszerű kivenni ha alul van ... :D
Ja és azt sem tartom valószínűnek hogy a két hely közül mondjuk az alsó teljes árammal tölt, a felső pedig csepptöltéssel. Szerintem. De nem láttam és nem mértem még én sem, nem is fogom, én az egyértelmű dolgokat szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#3297) 590227 válasza vz12 (#3296) üzenetére


590227
aktív tag

Én elköteleztség nélkül veszem meg.Letesztelem,leírom a véleményem.A tesztek,nem egyszerűek,és 2-3 nap kell.Azt,hogy egyesével tölt,azt látom majd.Talán,be sem írtam volna a fórumba,ha a Sanyo töltővel,meg a többivel nem járok pórul.Ha nincs ez a fórum,csak találgatnék.Mezi töltővel,csak lemerült akkukat töltsünk.

(#3298) Ádyka válasza 590227 (#3291) üzenetére


Ádyka
őstag

Az az energizer quattro+ pedig nem rossz töltő. Mindenképpen kiemelkedik az átlagból. Legalább egyesével tölt, teljesen ideális árammal (asszem 360 mA-rel). Annyi, hogy nem tud kisütni. De kérdem én: Ennyi pénzért amennyibe az került? Annyira azért nem életbevágó, hogy kisüssük mindíg az akkut.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3299) 590227 válasza Ádyka (#3298) üzenetére


590227
aktív tag

Tényleg láma vagyok ebben a témában,de ha nem lemerült akkut töltök az Energizer töltőjével,felforrósodik az akku,és tönkremegy.Tehát gyenge minőség,ajándékba.Első feltöltésre,és a lemerültek feltöltésére jó.Semmiképp sem ajánlom,az ilyen töltőket,csak lemerült akkukhoz.

(#3300) 590227 válasza Ádyka (#3298) üzenetére


590227
aktív tag

Már,több éve használ a lányom,ilyen Energizer töltőt,saját akkuival.Semilyen gond nincs velük,6-8 hónapig is vannak használva,350db képet tudnak,Canon 5 MP-es gépben,nagyrészt szabadban.Olvastam az Energizer akkuról írt véleményeket,nekünk jók.Természetesen,elfogadom,az Eneloop vezető szerepét,sajnos én a hibás töltő miatt, rosszul jártam,pedig nehéz, az Eneloop töltője.Sok Lidl-s akkum van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.