Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Petzval válasza Degeczi (#3747) üzenetére


Petzval
senior tag

Mindíg lemerítek minden töltés elött.

(#3752) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok
vettem egy ipc-1l töltőt (itt olvasottak alapján).
Ezzel a töltővel feltöltögettem a már meglévő akkus elemeimet, teljesen jól bele is mentek 2,6-2,8 mAh-k (2600 van írva, de olvastam hogy +-10% belefér)
Az a gondom, hogy azt hittem teljesen jók, de fényképezni fényképez egy jócsomót, de ahogy kikapcsolom 2-3 szor (akár 1 órán belül is), kiírja, hogy akku lemerült.
Beteszem a töltőbe újfent és kisütöm, és kiszedi belőle szinte a teljes betöltött naftát.
(szval mintha nem is merült volna le)
Mitől lehet ez? a Volt -tel lehet a gond? (ezek 1,2 voltosak, lehet vannak nagyobbak, mert azt néztem a sima alkálira 1,5 V van írva)
Előre is köszönöm, biztos csak én vagyok tudatlan
krampy

(#3753) Dluinet válasza krampy (#3752) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagy a belső ellenállásuk, ezért nagy teljesítményű eszközökben nem lehet használni már őket.
Ezért érdemes 2000mAh SANYO eneloop-t venni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3754) kugyu21 válasza krampy (#3752) üzenetére


kugyu21
senior tag

A fényképezőgépeknek (főleg a két db aksival működőknek) nagyon nagy az áramfelvétele amit csak a kis belsőellenállású akkumulátorok képesek hoszabb ideig leadni, a hagyományosak rövid idő alatt kidölnek.
Amit tapasztaltál, hogy a lemerítéskor még szinte az egész töltés benne volt, ez igaz de az csak a fényképezőgép áramfelvételénél kisebb eszközzel nyerhető ki (pl. a gépből kivett akkumulátorral az elemlámpa még hosszú ideig működik).
Amig nem voltak Eneloop-jaim én is csak frissen feltöltött hagyományos akkumulátorral voltam képes elindítani a fényképezőgépet és néhány fotó után már jelzett is hogy lemerült.
Az Eneloop-pal mindez a múltté (és ez nem reklám). Azóta hagyományos aksikat csak egyébb eszközökbe használok.

(#3755) Petzval válasza krampy (#3752) üzenetére


Petzval
senior tag

Mikor kiíratod a betett mennyiséget ahogy lépsz az üresjárási feszültséget is kiírja ott pedig azt látod hogy a feltöltött akku 1,45-1,47 V-ot mutat az 1,2V csak egy irányfeszültség 1,2-nél semelyik fényképezőgép már nem megy.Azt leírták hogy miért nem megy a gép.és arra figyelj hogy mind a négyben legyen kapacitás. És a fényképezőgép nagyon rángatja az áramot nem egyenletes a felvétele és ha egy pillanatra nem kapja meg a szükségest rögtön blokkol.

[ Szerkesztve ]

(#3756) krampy válasza Petzval (#3755) üzenetére


krampy
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, valóban most feltöltöttem és 1,4-es a feszültség, míg a lemerültnél 1,22 körüli.
Akkor nem marad más hátra mint hogy az általatok említett LSD akksik egyikét vegyem meg.
Csak azt nem értem, hogy a piktogramon ezeknél a duracelleknél (mert ezekről van szó) miért volt fényképező. Biztos marketing
Még egyszer köszönöm,
További kellemes ünnepet!
krampy

(#3757) Petzval válasza krampy (#3756) üzenetére


Petzval
senior tag

"azt nem értem, hogy a piktogramon ezeknél a duracelleknél (mert ezekről van szó) miért volt fényképező. Biztos marketing"

Inkább hozzánemértés! Mikor olyat írnak mintha egy elem sokszorosát szolgáltatná azt nem lehet a marketingre fogni, az elemi ismeretek hiánya hogy egy ceruzaelem nem szolgáltathat többszöröse áramot mint a másik, ugyan miből tenné? A tartós elem nem azt jelenti hogy több áramot tud termelni, hanem azt hogy az elem használaton kívül nem merül le nem eszi meg saját magát, és kettős szigetelése van kicsi az esély hogy az elektrolit kifolyjon és megmarja a berendezést. Ennek analógiája az Eneloop alacsony kisülésű akku.

(#3758) Degeczi válasza Petzval (#3757) üzenetére


Degeczi
nagyúr

éppenséggel szolgáltathat nagyobb áramot: ha alacsonyabb a belső ellenállása!
(hiszen a feszültsége adott, így a kinyerhető áramot a belső ellenás határozza meg)

márpedig a "tartós elemek" belső ellenállása valóban alacsonyabb, mint a normál elemeké = így valóban nagyobb áramot is tudnak leadni
(más kérdés, h valóban nem "többszöröset", akkora különbség nincsen, és a NiMh akkuk belső ellenállása még kisebb, így azok még nagyobb áram leadására képesek)

(#3759) Petzval válasza Degeczi (#3758) üzenetére


Petzval
senior tag

Félreértetted amit írtam a "reklám" azt sugallja hogy a ceruzakku fémanyaga és eletrolítja ami grammra azonos többszöröse áramot képes termelni mint egy másik ceruzaelemé.

(#3760) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,kaptak a gyereket egy távirányítós autót karácsonyra ,de 6db ceruza elem kell bele.Én akkut szeretnék bele tenni,az egyértelmű,hogy miért.De milyet vegyek amely min 2000mah és kellene,hozzá töltő is?Tudna valaki aki ért,hozzá,hogy melyik lenne ár érték alapján a legjobb?Ez Pesten lenne a vásárlás,és ha lehet ne online bolt mert megfeledkeztem erről a dologról az ünnepek alatt és most tettem bele sima ceruza elemet és alig indult el.A kölykök meg sírnak már,hogy nem bírnak ki több időt anélkül,hogy játszanának az ajándékkal.

[ Szerkesztve ]

(#3761) San398 válasza qwertly (#3760) üzenetére


San398
őstag

Conrad Szaküzlet, 1067 Budapest, Teréz krt. 23. DEC.27-30-ig 9-17-ig nyitva
IPC1L a töltő és valami alacsony önkisülésű akku pl. Sanyo Eneloop

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3762) qwertly válasza San398 (#3761) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi megfogom nézni,kipróbáltuk a rokon akkujával amely 2300mAH volt igaz nem tudta megmondani,hogy mennyire van feltöltve de avval éppen csak ment így gondoltam,hogy min 2000mAH kell a kocsiba.A gyerek + kapott 10000ft karácsonyra ebből az ajándékból akartam megvenni neki az akkukat.Az akkuk még barátságos áruk de a töltő elég húzós esetleg nem tudsz javasolni olyat amely olcsóbb egy kicsit és megbízható :B :)

[ Szerkesztve ]

(#3763) And válasza qwertly (#3762) üzenetére


And
veterán

Ha nem tudod, milyen állapotban voltak azok a próbaként berakott 2300 mAh-s akkuk, akkor hogy jutottál arra a következtetésre, hogy minimum 2 Ah-s típusok kellenek ;) ? Egyébként ennél kisebb kapacitású új NiMH-kat keresve sem találnál AA-méretben: az LSD-típusok 2 Ah körüliek, a hagyományosak nagyobbak (de a többletük csak a töltés befejezése utáni viszonylag rövid időn belül használható ki). Az IPC-1(L) meg ugyan egy nagyon jó típus, remek ár/érték aránnyal, de csak 4 darab AA vagy AAA cellát kezel egyszerre. Persze ki lehet várni a második töltőprogramot is, nem nagy tragédia.
Mod: "de a töltő elég húzós esetleg nem tudsz javasolni olyat amely olcsóbb egy kicsit és megbízható"
Sokkal alább azért ne add, ha normális töltőt szeretnél. Esetleg még a BC-500 elfogadható alternatíva lehet (szintén Votcraft / Conrad, az IPC-1L-nél 2k-val olcsóbban), fix 500 mA-es töltőárammal, és kisütési képességgel. Utóbbi nagyon nem árt egy NiMH-pakk gyakori használatához.

[ Szerkesztve ]

(#3764) qwertly válasza And (#3763) üzenetére


qwertly
addikt

Mert mondta,hogy most töltötte de nem tudtam,hogy milyen szintre és ez a karácsony napján volt a családi össze jövetel közben.Így nagy volt a felfordulás és felületesen ment a próba ebből gondoltam a min 2000mAH akkura.De lehet,hogy azt csinálom,hogy megveszem az általad javasolt töltött és az ithon elfekvőben levö 900mAH és 1200mAH akkukat próbálom életre kelteni.Mert van itthon még a régi fényképezőgép ilyen akkumulátorokkal működött,de már nem használtuk mert a töltő tönkre ment.

(#3765) pimmi


pimmi
senior tag

Ez milyen lehet ? Soshine Hi-Tech LCD

(#3766) San398 válasza qwertly (#3764) üzenetére


San398
őstag

Egy próbát talán megér, de készülj fel rá hogy "A kölykök meg sírnak már,hogy nem bírnak ki több időt anélkül,hogy játszanának az ajándékkal." szituációt fogja eredményezni, szerintem.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3767) Petzval válasza qwertly (#3764) üzenetére


Petzval
senior tag

Azt hogy milyen szintre töltötte a töltő az akkukat csak az IPC-knél lehet tudni mert azokkal lehet kiíratni a betett töltést egyetlen másikkal sem lehet.A -Delta U lekapcsolás nem azt jelzi hogy az akkukban a kapacitásuknak megfelelő érték van, csak azt hogy az akku nem vesz fel többet.

(#3768) Alex91 válasza qwertly (#3760) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ez kijon a 10k-bol, 6 akku, csak mondjuk egyszerre 2 db toltheto :D. (Es Apple :DD!)

(Amugy nekem is egy BC-500-as van, szerintem boven jo az is...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3769) San398 válasza Alex91 (#3768) üzenetére


San398
őstag

Éppen csak az nincs ott, hogy Az év embere ajánlásával :DD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3770) Petzval válasza Alex91 (#3768) üzenetére


Petzval
senior tag

"Az Apple Elemtöltő készlet egy kicsi, vékony töltőt és hat kiemelkedő teljesítményű AA NiMH elemet"

Hát még ha tudnák is mi az elem meg az akku között a különbség!Dühöng a hozzáértés!

(#3771) Alex91 válasza Petzval (#3770) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, egy kicsit pongyolan fogalmaztak :), de hidd el, tudjak, hogy mi is ez pontosan.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3772) kugyu21 válasza qwertly (#3764) üzenetére


kugyu21
senior tag

Karácsonyra mi is gyarapodtunk egy játékkal ami szintén 6 db aksival műxik.
A meglévő IPC és Eneloop-ok mellé vettem még egy 8-as packot. Eszembe sem jutott mást venni.

(#3773) Degeczi válasza Petzval (#3770) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de miért nem a régi Ottkar néven írsz? :F

(#3774) bezgo


bezgo
csendes tag

Sziasztok!

Eneloop-ot tölteni ilyennel vétek-e?

http://ipon.hu/webshop/product/_gp_pb13___2x2500mah_aa_%28auto_adapter%29/168561

Köszi, bezgo

[ Szerkesztve ]

mitmikókivelhova

(#3775) Alex91 válasza bezgo (#3774) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel Voltcraftot olcsobban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3776) bezgo válasza Alex91 (#3775) üzenetére


bezgo
csendes tag

Szia,

ez már megvan... :)
Mellesleg anno az ipon-ban 4500-ért vettem.
Mindenhol 15e felett volt, ott meg csak ennyi.

Tehát a kérdés változatlan, nagyon nyírja?

bezgo

mitmikókivelhova

(#3777) Alex91 válasza bezgo (#3776) üzenetére


Alex91
félisten

Nyugodtan bele teheted, ha nem gyorstolto nem lesz nekik baja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3778) Degeczi válasza bezgo (#3774) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, a hosszútávú élettartamnak valszeg nem tesz jót
(a Sanyo ajánlása szerint ne legyen 2 órásnál hamarabb elkészülő gyorstöltő, a linked pedig fél órát ír, ami durván nagy töltőáramot jelent)

[ Szerkesztve ]

(#3779) bezgo válasza Degeczi (#3778) üzenetére


bezgo
csendes tag

Köszi!

Mondjuk elég rokkosan tölt http://www.gpbatteries.com/html/pdf/u-smart.pdf

Akkor mit ajánlasz helyette? A voltcraft mennyivel tölt?

[ Szerkesztve ]

mitmikókivelhova

(#3780) Degeczi válasza bezgo (#3779) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az IPC-1L 250, 500 és 750 mA-el, vagyis kíméletesen
(a drágább IPC-1 1,8 A-al is tud - de szerintem fölösleges)

(#3781) And válasza Degeczi (#3778) üzenetére


And
veterán

(Ja, ne legyen gyorsabb, mint 2 óra, a FAQ szerint.. Ugyanakkor a Sanyo ajánlásával:
- MQR06: 110 / 75 perc, 2 / 1 AA-cellával, töltőáram: 1,12 / 1,68A, valamint 100 / 65 perc, 2 / 1 AAA-val, töltőáram: 0,56 / 0,84 A.
- MDU01: 120 / 60 perc, 2 / 1 AAA-méretű akkuval, 450 / 850 mA-es töltőárammal.)
Mod.: Petzval: épp kérdezni akartam, hogy te vagy-e ottkar ;).

[ Szerkesztve ]

(#3782) bezgo válasza Degeczi (#3780) üzenetére


bezgo
csendes tag

Köszi a gyors választ!

bezgo

mitmikókivelhova

(#3783) Petzval válasza bezgo (#3776) üzenetére


Petzval
senior tag

Nézd én egyszer siettem és 700mA-re állítottam a töltést az IPC-1L-en egy 4-es Eneloop garnitúránál.Mivel éppen ráértem sokszor ránézni azt láttam hogy állandóan lekapcsol a töltés. A következő alkalommal ezt a garnitúrát 500-al töltöttem és simán végiment.Ez a garnitúra azóta is a legjobb.Évekkel ezelött volt egy gyorstöltési hisztéria mostanára már lecsengett, közben rengeteg akku ment tönkre mert nem értették meg hogy egy ceruzaakku nem bír több ampert.De minek is kellene bírnia? És akkor mi van ha egy akku elbírja a 700mA-es töltést a másik meg nem? Az elektromos alkatrészeknek is van egy tűrési eltérése a gyártásból származóan.

[ Szerkesztve ]

(#3784) tboy72 válasza pimmi (#3765) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én még december elején rendeltem onnan, mert azt írták, hogy : "in stock".

Na azóta is várom...

Egy kis cetlit kaptam az EniTime LSD akksik mellé csomagolva, hogy majd... lesz.

Mindegy, majd megjön (elajándékozom anyáméknak). Inkább megdühödtem és a Conradtól rendeltem egy IPC-1L-t 24 órás kiszállítással (hamá ingyé van...)
Most azt várom...

(#3785) Degeczi válasza tboy72 (#3784) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a karácsonyi csúcsban ne csodálkozz, valóban egy hónapon körüli volt még a szállítási idő is (tehát nem a megrendelés leadásától számítva, hanem miután beszerezték+postázták, vagyis már azt látod a rendelésed státusza alatt, h "posted on ...")

(#3786) tboy72 válasza Degeczi (#3785) üzenetére


tboy72
aktív tag

Amit vele együtt rendeltem LSD akksik, azok már megjöttek, de az akksitöltő státusza a rendelésben még mindig "pending".
Ezért rendeltem az IPS-1L-t.

:DD

Már csak abban bízom, hogy holnap kihozzák, mert itthon leszek.
(egyébként van egy csomó aa-s meg aaa-s akksim amiket remélem gatyába ráz majd)

(#3787) Petzval válasza tboy72 (#3786) üzenetére


Petzval
senior tag

Azért a döglött akkukat nem tudja feléleszteni. És az IPC-knek van egy tulajdonsága a betett mélykisült akkukat döglöttnek írja ki. Én úgy szoktam hogy beteszem egy mezei töltőbe ami beindítja a töltést. Utána már tölti. Ugyanis az akkukat az IPC-k 9 V-ra sütik ki.

(#3788) tboy72 válasza Petzval (#3787) üzenetére


tboy72
aktív tag

Kösz a tippet!

:C

(#3789) Dluinet válasza Petzval (#3787) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Benne kell hagyni néhány órát, és később elkezdi tölteni.
Az IPC-k 0,9 V-ra sütik ki.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3790) Petzval válasza Dluinet (#3789) üzenetére


Petzval
senior tag

Természetesen 0.9V-ra na!

(#3791) Balinov


Balinov
félisten

Udv,

azt szeretnem kerdezni, hogy vakuhoz ajanlott-e a Sanyo Eneloop-ot hasznalni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3792) Degeczi válasza Balinov (#3791) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amatőr használatra jobbat nem is találhatnál, mondhatni pont ez a fő terepe...
(otthoni használatban gyakran hónapokig is kihasználatlanul áll egy vaku, így hasznos ha közben nem merül le. A vaku töltés közben nagyon nagy áramot tud fölvenni, ahol hasznos az Eneloopok ritka alacsony belső ellenállása)

csak olyan profinak érdemes hagyományos akkut tennie vakukba, aki annyit használja azokat egy-egy eseményen, h lényegtelen a nagy önkisülés, mert amúgyis újratölti azokat egy-egy alkalom előtt,
viszont ezért ki is tudja használni azok nagyobb kapacitását

[ Szerkesztve ]

(#3793) Balinov válasza Degeczi (#3792) üzenetére


Balinov
félisten

okes, koszi a gyors megerosito valaszt. Mar csak a keretet kell osszekapirgalni...meg lenyomni asszonyka torkan :DDD

BUEK mindenkinek!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3794) kugyu21 válasza Degeczi (#3792) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én annak idéjén azért vettem az Eneloop-ot, mert az új compact a frissen kicsomagolt, formázott és többször töltött majd frissen a gépbe tett, 2500-as Ansmannal sem birta 10-20 képnél többet. Akkor elvittem a gépet a szervizbe, ahol kimérték és a géppel mindent rendben találtak.
Ezért az Eneloop LSD tulajdonsága mellett, a kis belsőellenállása miatt, még napi használatra is inkább azt vennék a nagyobb kapacitásúaknak nevezett hagyományosak helyett.

(#3795) Alex91


Alex91
félisten

Sanyo AA Eneloop Extreme 2500mAh akku, 4db, akinek ez a szive vagya... :) (Nem olcso, az teny :(.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3796) TeeJay válasza Petzval (#3787) üzenetére


TeeJay
félisten

állítólag valaki kipróbálta és ha a mélyen kisült akkor belerakod, először "null"-t ír ki de ha vársz fél órát elkezdi tölteni szóval nem fontos más akkutöltővel ráindítani ;)
bár én még nem próbáltam ki ezt a tippet de legközelebb ha valamelyik akkut nem indítja el benne hagyom több időre és meglátjuk mi lesz :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3797) Ixibit -


Ixibit -
csendes tag

Helloztok!

A családba van egy Kodak C875-ös fényképezőgép.2 db AA elemmel megy az elemeket és az akkukat (GP,Duracel) is 10-20 kép után leszívja :S olvastam itt az Eneloop-okról
tényleg annyira más lesz tőle a helyzet tovább bírja sokkal tőle a fényképező?

(#3798) Dluinet válasza TeeJay (#3796) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van hogy 4 órát is várni kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3799) Dluinet válasza Ixibit - (#3797) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3800) Gézengúz válasza Ixibit - (#3797) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azonos márkájú fényképezőmmel már 200 kép felett járok valahol és nem akarnak az Eneloopok lemerülni...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.