Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Ndruu válasza flash- (#3400) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az egyik, ha nem a legjobb, mindenhol tesztgyőztes. LSD akkuk közül a Sanyo Eneloop volt az első fecske, a többiek csak őket másolják.
Sanyo Eneloop vagy Panasonic Infinium (ez utóbbi gyakorlatilag átmatricázott Eneloop). 3000-4000Ft közötti áron lehet kapni egy négyes pakkot.
Ezekhez persze ajánlott egy jó töltő is, ami cellánként tud tölteni, képes meríteni az akkukat töltés előtt. Voltcraft IPC-1L egy jó alternatíva lehet.
Úgyis mindig ezeket ajánlják... Nekem is IPC-1L van és Eneloop akkuk, minden fillért megérnek.

Harrrr!!!!

(#3402) simenon válasza flash- (#3400) üzenetére


simenon
tag

"Eneloop?
sosem hallottam róla"

Meglepő! Hisz már jópár éve legalább négy éve létezik.És az első perctől kezdve kitünt jóságával stabilitásával használhatóságával.

(#3403) TA68


TA68
senior tag

Azért van élet az Eneloop-on kívül is! Már minden jelentősebb gyártónak van alacsony önkisülésű akksija.

[ Szerkesztve ]

(#3404) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Tegnap hirtelen felindulásból :DDD rendeltem egy Voltcraft BC-500 -t a conradról. Mert amikről beszéltem duracell aksik, az egyik azt hiszem megdöglött... 4 et használtam egy lámpában, meglepően hamar lemerült a lámpa, aztán rámértem az aksikra multiméterrel, és az egyik teljesen le van merülve, a többi meg még bőven jó lenne. Ráadásul amelyik le van merülve annak a végén kis rozsda szerű barna pöttyöket vettem észre.. mondom fasza!! Szerintem megsült, fesztiválon sátorban ott hagytam a lámpát, és iszonyú meleg volt napközben odabent (szerintem elérhette a 70 fokot is). Szóval innentől már nem merem sorosan feltölteni őket, úgyhogy jön a töltő.

Nem találtam sehol sem leírást a Voltcrafthoz. De még mielőtt ideér érdekel hogy, hogy süti ki az aksikat? Beteszem az aksit és automatikusan azzal kezd hogy kisüti? És meddig? Amit mondtatok 0.9 volt? Van valakinek ilyen aki rámért utána?

[ Szerkesztve ]

(#3405) Degeczi válasza ---Lasali--- (#3404) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha ráguglizol a típusára, mindjárt az első találat a leírása - ami nem említ kisütést...

küldd vissza, vagy eleve ne is vedd át, és válaszd az IPC-1L-t, nem sokkal drágább, de tud mindent amire szükséged lesz

(#3406) Alex91 válasza Degeczi (#3405) üzenetére


Alex91
félisten

Tud kisutni, a magyar leiras kicsit hianyos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3407) Dluinet válasza Degeczi (#3405) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor mért van a bc-500 tulajdonságokhoz írva:
Kisütési áram: ca. 280mA

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3408) ---Lasali--- válasza Degeczi (#3405) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Oh kösz, ezt nem találtam..
De ott írja ám az adatlapjánál hogy: Kisütés: ca. 280 mA
Meg többen írták már hogy tud kisütni.
(Szerk: mire beírtam már írták ketten, dejó :D)

[ Szerkesztve ]

(#3409) Dluinet válasza ---Lasali--- (#3408) üzenetére


Dluinet
nagyúr

középső gombot lenyomva tartod, míg a kijelzőn Discharge felírat meg nem jelenik.
Ha tovább tartod lenyomva, akkor a Test felírat jelenik meg, mellyel feltölti az aksit, majd lemeríti és megint feltölt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3410) Degeczi válasza Dluinet (#3407) üzenetére


Degeczi
nagyúr

weboldalra sokkal könnyebben kerül egy értelmetlen/hibás adat, mint a leírásba...

mindenesetre ha a leírás rossz annyira, h ilyen alapvető funkciót meg sem említ, az sem éppen jó előjel
az árkülönbség pedig nem nagy az IPC-1L-hez képest, ezért látnám értelmét kicseréltetni

(#3411) Dluinet válasza Degeczi (#3410) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az angol nyelvű leírás jó

Az IPC-1L magyar használati mutatója is tele van hibákkal, abból is az angol a jó.
Nem tudom ki fordította ezeket, de nem ellenőrizte le senki, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3412) ---Lasali--- válasza Degeczi (#3410) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jó...felhívtam őket. IPC-1L lesz.. 2 ezer forint egye franc.
Van egy csomó régi de még működő Ni-Cd aksim, hátha sikerült még azokba is életet lehelni vele...

(#3413) TeeJay válasza flash- (#3400) üzenetére


TeeJay
félisten

és a chip magazin tesztelőit a varta egy kisebb összeggel megtámogatta :D
ha csak teheted Sanyo Eneloop-ot vegyél

hétvégén töltöttem fel mind a két szettemet (2x4 AA Eneloop)
az egyik szett még a rendszervakuban volt (SB-900) amivel úgy 400-at villantottam még július elején tehát úgy másfél hónapja lassan és mikor betúrtam az IPC-be még 1100mAh körül kikapott mind a négyből töltés előtt :R
annyit még jó tudni hogy már július elején sem friss töltés után volt használva hanem legalább 3-4 hetet a vakuban pihent.

engem piszkosul meggyőzött és még jó hogy nem vettem 3 szettet belőle mert még egyhuzamban sosem tudtam annyit villantani hogy kimerüljön 1 szett, nemhogy 2 :DDD
pedig nem szarozok SB-900-al villantok ezerrel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3414) TeeJay válasza 590227 (#3398) üzenetére


TeeJay
félisten

e-bay-ről kb. 600forint/darabra jött ki mikor 12AA Eneloop-ot rendeltem egy koreai top sellertől. tehát valahol 2400körül lehet a reális ára a 4 darabnak és attól többet nem is fizetnék érte, itthon sajnos nagyon drágán adják :O
pedig ugye ott van Dorogon a Sanyo gyár...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3415) Koczka


Koczka
tag

Hey

Mi a véleményetek ezekröl az "akkuk"-ról?
Gondolom hogy nem tud 2500mA-ert, de ha a felét hozza akkor már jó,mert vészesen olcsón osztogatják.

(#3416) 590227 válasza Koczka (#3415) üzenetére


590227
aktív tag

[link]Mit tökölsz a 700 ft-os árral,szállítással együtt??Megveszed,oszt ha jó,veszünk mi is,ha rossz akkor buktál 700 ft-ot. :DD :DD :Y

[ Szerkesztve ]

(#3417) simenon válasza Koczka (#3415) üzenetére


simenon
tag

Ez rossz hozzáállás mert ha a felét tudja akkor egy nagyon rossz akku és ha rossz akkor semmit nem ér. Ha 2500 van ráírva akkor is +-10%- on belül kell lennie.

És az esetleges önkisülést ne felejtsük el mert még márkásnál is előfordult olyan.

[ Szerkesztve ]

(#3418) TeeJay válasza simenon (#3417) üzenetére


TeeJay
félisten

meg ugye semmit se ér a ráírt kapacitás ha egy rendszervaku bekapcsoláskor olyan löketet vesz ki belőle hogy egyből lemerültnek érzékeli és be sem kapcsol...

lásd nálam a 3éves Sanyo 2700-as akkuk...
hiába tudott mind a négyből 2750mAh körül kiszedni az IPC-1L ha egyik fényképezőgép sem kapcsolt be vele mert egyből lemerültnek érzékelték a belső ellenállás miatt...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3419) Degeczi válasza Koczka (#3415) üzenetére


Degeczi
nagyúr

attól függ, mibe: zseblámpába esetleg, de ha ezen a fórumon kérdezed, akkor valszeg fotós cuccba tennéd - oda pedig a már leírtak miatt felejtős, akármennyiért is adják...
(a vaku is, de a fényképezőgép is hajlamos nagy terhelésre, ahol minden az akku minőségén, alacsony belső ellenállásán múlik. Ezekkel könnyen lehet, h be sem kapcsolna)

(#3420) Koczka válasza Degeczi (#3419) üzenetére


Koczka
tag

igazából nem fényképezőbe kéne, csak ez a akkus fórum pörög...

olyan általános felhasználásra gondoltam legtöbbször zseblámpa egér stb..

590227: gondoltam egy kérdést csak megér :K

TeeJay: a rendszervaku úgy tudom puffer kondiról megy.

(#3421) 590227 válasza Koczka (#3420) üzenetére


590227
aktív tag

Én csak elviccelem a dolgot.A Lidl-s akkuk,hasonló árakon voltak.Aki nem tud nyugatról utalni,annak drága az elmebayos vásárlás.Becsületesen megküldik az árukat Hong Kongból,kb 3-4 hét alatt,sokszor az :DD :DD 1000F ft-os ár,ingyenes postaköltséggel jár.A MAGYAR FOSTA árai?????

(#3422) And válasza Koczka (#3420) üzenetére


And
veterán

(Minden vaku 'kondenzátorról megy', vagyis azt sütik ki a villanócsövön keresztül. De azt a kondit fel is kell tölteni, és ugye minél gyorsabban szeretnénk, ehhez annál nagyobb töltőáram szükséges..)

(#3423) Degeczi válasza 590227 (#3421) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sőt, a Lidis "Tronic" akkukat szórták ki 300 Ft-ért is az itteni boltjukban (mármint a 4-es AA ill. AAA csomagokat), annyiért már megkockáztattam én is

a tökegyforma Eneloopokhoz képest nagy az egyes példányok szórása, de egyébként használhatóak, nem full gagyik

valóban inkább azokat célszerű választani (még a normál, 800 Ft körüli áron is), mint a teljes zsákbamacskát Kínából, ugyanannyiért

[ Szerkesztve ]

(#3424) TA68 válasza Degeczi (#3423) üzenetére


TA68
senior tag

Lassan egy hónapja használom a Tronic akkukat, de idáig pozitívan csalódtam bennük. A GP akkuk új korukban is kevesebbet bírtak. Bár azt mondtam, hogy nem fogom fényképezőgépbe használni a Tronic akkukat, de mégis kipróbáltam és már 500 képnél járok. (még mindig nem merültek le) A GP akkukkal kb 300-350 képet tudtam csinálni. Az, hogy mennyire lesznek tartósak, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#3425) simenon válasza Koczka (#3420) üzenetére


simenon
tag

Puffer az ami ingadozásokat kiegyenlít, pld a táp kimenetéhez tett puffer az eltérő kivett teljesítményt egyenlíti ki. A fényképezőgép is eltérő teljesítményt vesz fel pillanatonként azért jobb a kis ellenállású akku ami azt követni tudja. A vaku kondenzátora azonban ki van sütve minden villanásnál ha néha nem is maximum de arra kell felkészülni.

(#3426) Alex91


Alex91
félisten

Sanyo MQR06, ezt a toltot ismeri valaki? Mi az a Peak Cut?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3427) simenon válasza Alex91 (#3426) üzenetére


simenon
tag

Nem lehet más mint a -delta U Ami azt érzékeli hogy egy adott akku többet nem vesz fel, mert a töltés végén a feszültség megemelkedik majd hirtelen visszaesik ezért -. Csakhogy ez ahogy írtam nem azt jelenti hogy a 2000-es akkuban annyi is van mert lehet hogy csak 250mAh van benne hanem azt hogy a töltést befejezi mert az akunál lejátszódott a feszültségletörés.De azt nem lehet tudni hogy az egyes akkukban mennyi van valójában.
Ilyenkor csodálkozik a delikvens ogy a töltő töltés végét jelzett és mégse működik a berendezés. Úgy látszik módosítottak az előző Eneloop töltőhöz képest ez lagalább csatornánként tölt de azért nem egy nagy szám.

[ Szerkesztve ]

(#3428) 590227 válasza Alex91 (#3426) üzenetére


590227
aktív tag

Nagyon jó lessz, a haragosodnak ajándékba.. :O

(#3429) Alex91 válasza simenon (#3427) üzenetére


Alex91
félisten

De ha jol ertem, akkor minden akkut kulon nez, tehat akkukent tolt? Es ha tobb van beteve, akkor vegulis sorba vannak kotve itt az akkuk?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3430) Alex91 válasza 590227 (#3428) üzenetére


Alex91
félisten

Miert? Mi a rossz benne?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3431) simenon válasza Alex91 (#3430) üzenetére


simenon
tag

Mert semmi nem biztosítja hogy az akkukban a kapacitásának megfelelő töltés van.Ha csatornánként megy a töltés akkor nem lehet sorbakötve az akku.

(#3432) 590227 válasza Alex91 (#3430) üzenetére


590227
aktív tag

Nem olvastad vissza a fórumot,gyakorlatilag alig van elfogadható töltő.Nekem a képen látható gyilkolta szét az akkuim nagy részét. Nem olvastad vissza a fórumot,gyakorlatilag alig van elfogadható töltő.Nekem a képen látható gyilkolta szét az akkuim nagy részét.

[ Szerkesztve ]

(#3433) Alex91 válasza simenon (#3431) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, de akkor hogy mukodik? Mert ha kevesebb akksi van benne, akkor nagyobb a toltoaram. Most akkor csatornankent tolt, vagy nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3434) Alex91 válasza 590227 (#3432) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, ez ugyanaz a tipus?

(Tudom, Voltcraft :). De azert kivancsi vagyok :D.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3435) 590227 válasza Alex91 (#3434) üzenetére


590227
aktív tag

Nem úgyanaz,de széjjel nem szedem.Amiért ilyen kedves vagy, neked ajándékozom. :DD :DD

(#3436) simenon válasza Alex91 (#3433) üzenetére


simenon
tag

Na ez amit logikailag én se értek. Az IPC-1L ha 500-al tölt egy csatornát akkor a négyet is egyenként 500-al tölti. Egy ceruzaakkura minek kell 2A áramot adni, nem bírja el károsodás nélkül.
Én egyszer siettem és az IPC-n 700mA töltőáramot állítottam be, a töltés alatt állandóan kikapcsolt többször is.A következő alkalommal 500mA árammal töltöttem és simán végig ment a töltés, ennyi is számít. És ez az akku a másik töltőben is köhög csak az nem jelzi legfeljebb melegedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#3437) Alex91 válasza simenon (#3436) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy kivettem van hofutasi vedelem is benne. Vegulis nem lehet kisutni vele, meg nem mutatja, hogy mi ment az akksiba. De talan egy sima toltonel csak tan jobb?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3438) simenon válasza Alex91 (#3437) üzenetére


simenon
tag

Nyilván a két csatornás töltőnél jobb ahogy írtam ez a fehér Eneloop töltő elötte az volt és 250mA-el 16 órás időkapcsolós volt.

(#3439) Degeczi válasza Alex91 (#3433) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem nagyobb a töltőáram, hanem nem oszlik meg...

(ha 500 mA-t ad le a egy kétcsatornás töltő egy csatornája, de azon két akku osztozik, akkor csak kb. a fele jut egy példánynak, mert párhuzamosan vannak kötve, nem sorba. Felejtős, rossz megoldás)

(#3440) Alex91 válasza Degeczi (#3439) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, akkor ugy latom, hogy megis marad a Voltcraft...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3441) simenon válasza Alex91 (#3440) üzenetére


simenon
tag

Az IPC-1L?

(#3442) Alex91 válasza simenon (#3441) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg BC-500, azt hiszem ez nekem eleg lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3443) Degeczi válasza Alex91 (#3442) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valszeg egy évtizednél is tovább fogod használni, így szerintem nem sokat számít az a minimális árkülönbség (7e ill. 9e), annyit megér az IPC-1L

(#3444) TeeJay válasza Degeczi (#3443) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyen pesszimista vagy hogy egy évtized múlva is még ceruza NiMH akkukkal fogunk szenvedni? :D
nem lenne már rossz valami olcsó gyorsan tölthető nagy kapacitású akkut feltalálni amit univerzálisan lehetne tölteni mondjuk USB-ről vagy hasonlók.
megszűnne ez a "minden cuccba más akku külön töltő" téma

milyen jó lenne ha a Nikon rendszervaku a és a váz is ugyanolyan akkut használna :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3445) Degeczi válasza TeeJay (#3444) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a vaku is jó példa, mert ha a vázat le is cserélem néha, az SB-800/600 megmarad (és bár valóban kényelmesebb lenne egyetlen Li-ion rendszerakkut, erre nem sok esély, hiszen minden gyártó vakui AA-t használnak), de más eszközök is akadnak otthon, amik AA vagy AAA-ról működnek

(#3446) TeeJay válasza Degeczi (#3445) üzenetére


TeeJay
félisten

mármint úgy gondoltam hogy maradhat az AA vagy AAA méret de valami király akku ami a mostani többszörösét tudja kapacitásban, nincs önkisülése, pillanatok alatt tölthető bármilyen töltővel ;) és még persze olcsó is

hátha 1x ezt is megéljük :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3447) Dluinet válasza TeeJay (#3446) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Erre gondolsz: PowerGenix-nek a Quantaray Super Z

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3448) simenon válasza TeeJay (#3446) üzenetére


simenon
tag

De nem lehet növelni a kapacitást hiszen mi történt amikor átlépték a 2400-at megbízhatatlan márkás 2600-2700-as akkuk. Véletlen hogy visszamentek az Enellopnál a 2000 közelébe?

(#3449) TeeJay válasza simenon (#3448) üzenetére


TeeJay
félisten

mint írtam nem NiMH akkura gondolok
Degeczi írta hogy egy jó töltőt akár egy évtizedig is használ a vásárló
én meg írtam hogy remélem egy évtized múlva már el lehet felejteni a NiMH akkukat és lesz helyette AA vagy AAA vagy netán valami univerzális méretben más akku amit 5másodperc alatt töltesz bármilyen töltővel, 1hónapig megy vele a fényképezőgép napi 12ezer fotóval számítva, 100 forintba kerül egy 8-as blister és ha 12évig nem használod akkor is csak a kapacitásának 0,000001%-át veszti el
ja és 13milliárdszor tölthető újra

na valami ilyenre gondoltam :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3450) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

BC 500 as töltő egyébként nem tud Ni-CD -t?
Tegnapra ígérte a conrad vevőszolgálat a IPC-1L -t, nem jött meg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.