Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) shouryuken válasza Szilárd007 (#2200) üzenetére


shouryuken
senior tag

Tény és való, hogy ebből a szempontból nem voltam fair. Megpróbálom jóvá tenni!

üdv!

(#2202) greatchaos válasza shouryuken (#2198) üzenetére


greatchaos
addikt

10k az 10k, de nem szép dolog, hogy jeletkezett érte, te azt mondtad, hogy ok, aztán meg mégse. bocs...

Szilárd007: feketepont jogoságát fenntartod még?

(#2203) udi válasza greatchaos (#2202) üzenetére


udi
őstag

Sztem korreketen viselkedtek és igy felesleges lenne.
Ez mindkettőre igaz mert nem lett belőle sárdobálás és az eladó is elnézést kért.
Itt még együttes sörözést sem javaslok :DD
Bárcsak igy menne minden macera :C

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2204) udi válasza Szilárd007 (#2196) üzenetére


udi
őstag

Mint mondtam megértelek maximálisan.
De a pénz beszél a kutya meg ugat.....és sajnos nagyon sok az a 10K.
Inkább abban látom a problémát hogy ezt nem mondta neked mert akkor most a tied lenne a kari bár picit többért.Ezt legközelebb meg is fogja tenni az eladó,mert belátta ezt sztem.
:R

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2205) ricsi99


ricsi99
addikt

Fekete pont istvansz2 -nak.
Hírdetett nyomtatót [link]
Összefutottunk pesten elhoztam.
Per pill csíkosan nyomtat (priviben azt irta hogy tökéletes)
a hozzáadott patronok: fekete bontatlan a kék kb 50% teli a sárga és a piros meg üres. :W

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2206) Skynet258 válasza ricsi99 (#2205) üzenetére


Skynet258
veterán

A piros üres és a kék félig? Biztos horror filmről nyomtatott plakátokat, amik a tengeren játszódnak... :D (bocs, de ez jutott eszembe :B)

https://geekpulse.hu

(#2207) ricsi99 válasza Skynet258 (#2206) üzenetére


ricsi99
addikt

Tennék rá nagy ívben ,de sürgős nyomtatni valóm lett volna.Elszaladtam a tescóba patronért de ugyan az, szal adtam a sz@rnak 1 pofont

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2208) Szilárd007 válasza shouryuken (#2201) üzenetére


Szilárd007
csendes tag

Abszolút nem haragszom.
"Tévedni emberi dolog, megbocsátani isteni" :)

Szilárd

(#2209) Sanyi2007 válasza Szilárd007 (#2208) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

nem akarok rosszindulatú lenni, de ez tényleg eléggé gerinctelen húzás volt, odaigérni valakinek, és utána eladni másnak.
Néha én is összefutok emberekkel, akik 20fillérért a tehenet meg.... , és ha az elvet nézzük, akkor teljesen mindegy, hogy 20fillér, vagy 20e huf. Adott szó, az adott szó.
És nem attól függ, hogy a sértett megbocsájt, vagy nem, hanem ez egy etikátlan, gusztustalan cselekedet. Az, hogy öszintén bevalja, hogy gerinctelenséget követ el valaki, arra hivatkozva, hogy legalább bevallja, az egyrészt jó, mert legalább felvállalja, de attól még semmi nem változik a kiindulási probléma körül! Most vagy rendesen osztjátok a negativ pontokat is, vagy az egésznek nincs értelme, hogy átba..-ok valakit, utána kinyalom a se.......ét, és rendben van. Nem, nincs rendben, akkor van rendben, ha tartom magam az igéretemhez.
Azt gondolom, egy kis nivót nem ártana tartani azért!
Szerény véleményem szerint, ennyi!
Üdvözlettel:
Sanyi

(#2210) Picco válasza Sanyi2007 (#2209) üzenetére


Picco
addikt

szilard a sertett, shouryuken volt az elado :))

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2211) shouryuken válasza Sanyi2007 (#2209) üzenetére


shouryuken
senior tag

Ezt a hangnemet kikérem magamnak. Most én is kérhetek Neked '"feketepontot", mert így beszélsz? =)

1. Ez egy félreértés volt, én azt hittem, ez itt abszolut acceptálható üzletmenet. Most már tudom, hogy ilyenkor licitet kell nyitni, különben nagyon bepöccennek. Oda fogok figyelni erre a jövőben!
2. Nem hiszem, hogy EGY ilyen húzásom alapján neked jogod lenne így megítélni engem.
(gerinctelen, gusztustalan , 20 fillérért meg. tehenet, átbaszás, kinyalom a sexxt)
3. Ha már a nívóról beszélünk, akkor talán neked se így kéne viselkedned?

(#2212) shouryuken


shouryuken
senior tag

Már egyáltalán azt furcsának találom, hogy ez az eset bekerült ebbe a topikba, ahol nagyrészt csalásokról, konkrét átvágosokról van szó (nem fizetés, rossz, nem megfelelő eszközök értékesítése, csalások (szinte bűnesetek) ), nagyon nem érzem ezt megfelelőnek...

(#2213) mandras81 válasza shouryuken (#2212) üzenetére


mandras81
senior tag

A csalásokról, konkrét átvágásokról inkább itt van szó.

Ez a topik az "Akikkel érdemes vigyázni...", és ez egy kicsit tágabb fogalomkör. Ide tartoznak az iratlan etikai szabályok is, mint pl. tartani magát az embernek az adott szavához.

Nyílván nem tudtad, hogy licitre érdemes tenni az általad később eladott terméket, úgyhogy nem is hibáztatlak én sem.

De én a nem kellő körültekintést, tájékozatlanságot is hibának tartom. Én pl. pár hónapja, amikor regisztráltam ide, azzal kezdtem, hogy átnyálaztam a szabályzatot, és minden olyan dolgot, amiből az oldal működésére következtethettem, és kérdeztem, ha valami nem volt világos. (Hidd el, nem tartott egy-két óránál tovább ez a dolog).

Szóval, tanulság: először figyelj, aztán cselekedj! (Basszus, mintha a saját szüleimet hallanám! :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#2214) Picco válasza mandras81 (#2213) üzenetére


Picco
addikt

de a csalasos topic csak most nyilt, eddig itt lehetett azokat is leirni, szerintem sem erdemel shouryuken feketepontot...bar ez csak maganvelemeny, dontson a plebs :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2215) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Üdvözlet!
Na jövök panaszkodni. Nevet nem írok, mert valahol még bízom benne, hogy rendeződhet a probléma... Viszont előljáróban megkérdem: hol hibáztam? És mit kellett volna tennem? A kialakult helyzet ugyanis nagyon nem jó.
Összevásároltam itt a pH!-n egy konfigot, minden alkatrészt mástól. A processzor volt a leghúzósabb tétel, sokat vacilláltam is, de végül ráálltam a boltra. Amikor találkoztam a fiatalemberrel, elárulta, hogy nem tesztelt a processzor, ezért engedett az árából. De ha valami gond van, akkor jelezzem minél hamarabb, meg fogjuk oldani, ha máshogy nem, hát pénz vissza... Én meg mondtam, hogy a proci vagy működik, vagy nem, mi baja lehet? ÉS azt is kifejtettem, hogy szét kívánom rángatni a procit, mi benne a maximum...
Két nappal később szabadnapos voltam, összedobtam a cuccot, néztem hol bootol... 7,5*400-ig jutottam 1-1,1 V környékén, de csak boot, utánna kuss... Hát akkor csökkentsük az FSB-t, állítgassuk a szorzókat (amit a gyári fölé nem lehet emelni... hála istennek)... De csak nem akar működni... Na állítsuk alapórajelre... Megy... Jó jel... XP telepítése:sikeres... Videodriver: oltári nagy fagyás... jujj... Tesztek: memtest, orthos, prime95... memtest 4. pontnál 37000(!) hiba, orthos, prime95, kifagy, vagy reboot. Mindenkinek írok, hogy probléma van... Próbálkozzam azért (beállítások, memória finomhangolás, stb)... próbálkoztam... (sajnos csak memória modult találtam egy oldalas 400 Mhz-eset, a többi ugyanaz... a jelenség is) Három napig, aztán meguntam, mert 1. beleuntam, 2. nem erre számítottam 3. Az itt elfogadott garanciális időn (1 hét) belül a problémát jeleztem ...
Memó, alaplap gond nélkül vissza, pénz szintén, a memóról már hírem is van, az alaplapról még nincs...
Hát igen, a processzor...
Amikor végre kínkeservesen sikerül összehozni a találkozót, a következő történik:
Megbeszéljük a találkozót a munkahelyem elé ( itt bármikor megtalálhat bárki, aki meg akar keresni... szerintem) Kések. Vagy 20 percet. Fiatalember vár. Átadom a procit. Egy dobozban hoztam, amit még Kalandortól kaptam egy merevlemez vásárlásakor. A doboz átad, (és szerintem itt hibáztam a legnagyobbat) csak egy gyors pillantás a procira, a lábakra... azt mondja rendben lévőnek tűnik, külsérelmi nyom nincs. Fizetés... lenne, ha lenne nála pénz. Kérdez: automata? Mondom: hátad mögött. Nem működik... Akkor menjünk a közeli plázába... nem jó, neki jelenése van, kb húsz perc múlva. Kérdezi hogy jut el innen a Nyugatihoz... elmondom. Kéri a bankszámlaszámom, nincs nálam, de nem is adnám, én a kp-t szeretem... Mondja, majd jelentkezik... Én meg miért ne bíznék benne, kiváló hírnévvel rendelkezik, le is ellenőriztem, majd beszélünk, jön és fizet...
Erre nem sokkal később felhív, hogy egy gödöllői srácnak akarta eladni a procit, amikor feltűnt neki, hogy a proci lábai görbék (mint mondottam a Nyugatihoz kért eligazítást, pedig Gödöllőre CSAK a Keletiből indulnak a vonatok... ).
Kérdem mit tehetünk? Mondja, kiegyenesíti a lábakat, aztán majd jelentkezik másnap, hogy mi újság...
Nem jelentkezik. Megkeresem. Azt mondja a lábkiegyenesítés sikerült, de a proci csak sípol az új vevő alaplapjában. Mindegy, majd másnap átugrik a sráchoz, mert nincs neki internetje, és bios-t sem tud frissíteni, majd azzal megoldják a gondot, és jelentkezik, mire jutottak...
Nem tartotta fontosnak, hogy jelentkezzen, megint én kerestem, mi újság... Mondja, sajnos a srácnak el kellett utaznia, utánna ő nem fog ráérni, azt mondja, majd hétfőn, vagy vasárnap megpróbálják összehozni, majd keres...
Hétfőn este rátelefonálok, mert megint nem tartotta túl jelentősnek megemlíteni, hogy nem működik a proci ( a srácnak sikerült bios-t frissítenie), és azon gondolkodik, hogy fel kellene adni egy alaplapra hírdetést, hátha össze lehet hozni egy tesztkonfigot... Mindez 6 nappal a proci átvétele/átadása után
Itt veszítettem el a türelmem, felsoroltam a történteket. Erre ő: messziről jött ember azt mond amit akar. Mire én: én elvből nem hazudok. Erre bevágja a durcát, és azt mondja: ez őt nem érdekli, MOST azonnal adjak egy bankszámla-számot, és a jövőben ne is találkozzunk. Mire én: Nagyon helyes én is pontosan így gondoltam... Bankszámla-szám elküldve.
Itt a vége.

És ezúton szeretnék megkérni egy moderátort, amennyiben úgy itéli meg, takarítson ki regestül-mindenestül innen a pH!-ról, mert a becsületességem és a megbízhatóságom megkérdőjeleződött. A döntését elfogadom.
Üdv:
Barbikenje, alias Csanki Gábor

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#2216) Picco válasza barbikenje (#2215) üzenetére


Picco
addikt

itt pedig eppen a nev lenne a lenyeg...nemtudom h kirol van szo de elegge lehuzosnak tunik nekem a dolog...remelem nem lesz belole problemad :R
halkan megjegyeznem hogy ha a proci laba el volt gordulve szerinte akkor hogy tetted te be a lapba?
amugy nalam volt mar 3000+winchester magos proci aminek tobb mint 30 labat egyenesitettem vissza(lehet h volt az 50 is ugyanis emberunk kiszedte a hutot kitisztitasra es jott vele a proci is, de o nem latta es nyugot szivvel visszacsavarozta a proci befogatasa nelkul) es utana mukodott tokeletesen! :DDD

udv: Picco

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2217) I_Am válasza barbikenje (#2215) üzenetére


I_Am
veterán

Proci lábainak a hajlítgatásától nem megy tönkre, ha nem törik le a lába. Hány olyan eset fordult elő, hogy a silver paszta kivette a hűtővel a procit is és picit görbültek a lábak a procikon.

Amugy ránézésre lehet látni, hogy ha egy is meg van hajolva, tehát átvételkor mivel megnézte ezt a részt ki is zárhatjuk az indokok közül.

Szerintem nyugodj meg, picit idegesebb vagy a kelleténél, én is az lennék a helyedben. Mivel régóta olvasgatok és fórumozgatok, még ha nem is személyesen, de ismerlek, tehát nem leszel Te törölve sehonnan. :))

Privibe jöhetne az üzletfél neve.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2218) Jester01 válasza shouryuken (#2211) üzenetére


Jester01
veterán

Az elmondottakból úgy tűnik, hogy ez már lebeszélt dolog volt, vagyis a licites hasonlattal élve "lezárt". Olyankor már licitnél sem adjuk oda másnak, hiába is ígér fölé. Ha nem így volt, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam.

Jester

(#2219) Oliverda válasza barbikenje (#2215) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem értem hogy miért nem írtál nevet, én voltam a másik fél. A pénz ma reggel 09:43-kor rákerült a számládra (mint tegnap említettem a telefonban hogy átutalom), majd ha időm engedi részletesen leírom az én verziómat az említett srác alátámasztásával. Te megkaptad a pénzedet, én pedig gazdagabb lettem egy összehajlított majd kiegyenesített lábakkal rendelkező procival, ami egyelőre nem akar megmukkanni sem. Arra az új vásárló személyében van egy tanúm hogy hogyan néztek ki azok a lábak miután eljöttem tőled, és nagy büszkén mutattam neki hogy milyen szépek... elvileg...

A doboz átad, (és szerintem itt hibáztam a legnagyobbat) csak egy gyors pillantás a procira, a lábakra...

A lábakra én marha nem vetettem egy árva pillantást sem csak a magra, nyilván itt b@sztam el de nem is kicsit... de mintha ezután a telefonban te is megjegyezted volna hogy miért nem néztük meg együtt a lábakat, meg majd legközelebb ne legyen ilyen, legyünk figyelmesebbek...

Amikor végre kínkeservesen sikerül összehozni a találkozót

Azért meg már most külön elnézésedet kérem hogy (mint említettem) egy haláleset történt a családomban és ezért csúszott először a dolog pár napot. Ne haragudj hogy bunkó módon nem téged helyeztelek előtérbe inkább...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2220) greatchaos


greatchaos
addikt

Phmegbízhatósági oldal idáig frissítve!

(#2221) greatchaos válasza barbikenje (#2215) üzenetére


greatchaos
addikt

kidobásról esetedben szó sem lehet

(#2222) greatchaos válasza udi (#2190) üzenetére


greatchaos
addikt

privid utolért - nem felejtetem el - kérlek légy türelemmel:R

(#2223) udi válasza greatchaos (#2222) üzenetére


udi
őstag

Azzal vagyok :DD
Egész nap meditálok és már 3 napja csak alfában vagyok...
Két napja nem is eszem hogy ne zavarjon a koncentrálásban :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2224) udi válasza shouryuken (#2212) üzenetére


udi
őstag

Azért mert itt van a történet még nem kell megilyedni.
Tul vagyunk rajta meg lett beszélve és sztem nincs is semmi baj.
Nem kell többet agyalni rajta :))

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2225) Sanyi2007 válasza shouryuken (#2211) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

üdvözlet, olvasd át újra amit irtam, általánosságban irtam, kinek nem inge, nem veszi magára. De szólj, ha nem igy van...

(#2226) Oliverda


Oliverda
félisten

Tehát jöjjön az én verzióm. Jánossal valahogy november 19-20 környékén találkoztunk a Ferenciek terénél. Nagyon kedvesnek látszott. Egy Turion ML-37 -es CPU-t adtam át a részére makulátlan állapotban, a mag sarkait és a lábakat mutattam neki. Közöltem vele, hogy ezt a processzort még idő és alaplap hiányában nem volt lehetőségem kipróbálni, ezért ha netán összerakja a gépet és meg sem mukkan, akkor hívjon fel azonnal és visszakapja a pénzét. Azt hozzátenném, hogy én eddigi pályafutásom alapján nem láttam olyan procit ami abszolút sérülés mentes volt és csak félig működik vagy netán csak úgy lefagyott, random hibázott. Másnap kapom a privát üzenetet:

"Szia Oli!
Ma raktam össze a gépet, és gond(ok) léptek fel...
A proci hajlamos 1(!) volt mellett is bebootolni, akár 3000 Mhz-es órajel mellett is (7,5x400), de ennél tovább nem jutok el. A rendszer még alapórajel mellett sem stabil, egy egyszerű windows telepítés is kifog rajta, driverekről nem is beszélve.
Feszt emeltem, 1,325 V-ra (ekkor 1,35 V-ot kap a mag), azonban így sem kóser a dolog. Most próbálom letesztelni, memtest86 és Orthos lesz rajta lepörgetve, majd meglátjuk mit mutat. Amúgy órajel emeléshez max. mekkora magfeszt
lehet az ML szériának adni?"

Gondoltam, akkor minden rendben, a proci működik. Nyilván a memória(k) vagy a lap a ludas, esetleg a BIOS beállítások. Az üzenet után fel is hívtam Jánost, majd kb. ugyanezt el is mondtam neki. Erre ő közölte, hogy majd csak másnap lesz ideje de próbálkozik még, lefuttat teszteket. Mondom ámen. 2 napra rá újabb üzenet:

"Hali... az éjszaka lefutott a memtest... töméntelen hibával...az az igazi gond, hogy alapórajelen is hibázik, orthos, elindul, de rögtön reboot, vagy akkora fagyás, hogy csak a tápkapcsoló segít... Vissza lehetne csinálni a bizniszt?"

Hát, mivel sejtésem szerint nem a processzor volt a hibás, ezért nem ugráltam örömömben, de gondoltam hogy egye fene majd úgyis lesz másik vevő a procira. Közöltem vele hogy visszaveszem, majd fussunk össze a következő héten. Ha jól emlékszem felhívott következő hétfőn (vagy kedden) hogy éppen a Ferenciek teréhez tart vagy fog tartani, de én éppen a város másik részén voltam (jelenlegi munkámból adódóan viszonylag sokat szaladgálok napközben). Javasoltam hogy majd térjünk vissza a hét második felében a dologra. Ha jól emlékszem csütörtökön hívott/írt egy SMS-t, de egy sajnálatos haláleset okán idő előtt haza kellett utaznom, ezért válaszban javasoltam, hogy a következő héten hétfőn vagy kedden fussunk össze. Időközben lett egy jelentkezőm itt a PH!-n a szóban forgó processzorra. Kedden este egy bazi nagy alaplapos dobozzal a jobb kezemben kiutaztam a ferencvárosi a vasútállomásra, ahová némi késés után megérkezett János. Az alaplappal ezután a Nyugatihoz kellett mennem, ahol időre érkezett vonattal Nagykőrösről Laci888 kolléga, és onnan a Keletibe, ahol már várt roberto91 kolléga, processzor leendő új gazdája. Tehát megérkezik János, közöltem vele hogy sajnos nincs nálam elég készpénz, és még sosem jártam erre, segítsen és keressünk gyorsan egy OTP-s autómatát. Illetve felajánlottam neki hogy esetleg átutalom a számlájára az összeget. Elmentünk a legközelebbi automatához ami nem üzemelt, erre ő javasolta hogy menjünk el a közeli plázába. Mivel ő jócskán késett, és a késése miatt nem szerettem volna Laci888-at megvárakoztatni (akinek még akkor vissza is kellett utaznia Nagykörösre), ezért javasoltam hogy majd még akkor este visszatérek a készpénzzel, mivel roberto91-től úgyis kapok némit a prociért cserébe. Belement. Ekkor kértem hogy adja ide a processzort, mivel vinném az új tulajnak. Elővett egy Seagate HDD-hez járatos műanyag tartót, benne a CPU-val. Kivettem, hogy alaposabban szemügyre vegyem a mag sarkait, de én ökör a lábakat nem néztem. Ezután beraktam a hátizsákom tetejébe a tartóval együtt, úgy ahogy ideadta. 3as metróval irány a nyugati, alaplap átadása sikeresen megtörtént, majd ezután a 4es villamossal Blaha, onnan a 7es busszal Keleti. Megérkezett roberto91 vonattal Gödöllőről, majd beszélgetésbe elegyedtünk, éppen ettem mivel nem nem volt időm előtte rá. Minden alkalommal meg szoktam mutatni a processzor magjának sarkait és a lábakat a vevőnek, ez most is így történt, mag tökéletes, fordítom meg, a lábakból kb. 20 darab különböző helyeken tisztességesen elhajolva. Na ott kezdett el égni a pofám de nagyon, és azonnal hívtam is Jánost, aki állítása szerint mit sem tudott erről. Majd közöltem vele hogy így ma este nem kap pénzt, sőt abban a pillanatban kezdtem igazán örülni neki hogy az az automata ott nem működött. Szerencsére roberto91 megértő és rendes, normális vevő, ezért megbeszéltük hogy holnap délelőtt visszajön, és majd akkor szépen kiegyenesített lábakkal megkapja a procit. "Vigaszdíj" gyanánt adtam neki egy ML-34-es CPU-t, amivel addig is ki tudta próbálni a gépét, ezért természetesen nem kértem semmit. Innen haza, ahol bő fél óra szenvedés után sikerült a lábakat a helyükre tennem. Másnap délelőtt ismét tali roberto91-el a Keletinél. Ott elmondta hogy az ML-34 (ami összesen annyiba tér el a szóban forgó ML-37 -től hogy 9x-es a szorzója, tehát nem 2GHz-es hanem 1.8) szuperül muzsikált. Gondoltam, remek akkor az ML-37 is biztos tökéletes lesz. Délután 1 körül hív hogy ez nem jött össze, berakta a procit és csak sípol a gép. Kicsit felment bennem a pumpa. Javasoltam roberto-nak hogy próbáljon meg felrakni egy újabb BIOS-t, hátha csak az nem ismeri fel a procit, erre ő közölte hogy sajnos még sosem csinált ilyen frissítést, és ott náluk Internet sincsen. Megbeszéltük hogy majd valamelyik nap vonatra ölük, és egy általam letöltött BIOS segítségével próbára tesszük a procit, amit sajnos különböző elfoglaltságaink miatt ezidáig nem volt összeegyeztethető, és már nem is lesz az, mivel tegnap délután roberto felhívott hogy inkább visszaadná a procit, mert neki megfelelne egy ML-34 is, az legalább biztos működik a gépében. Ezzel nincs is baj. Ezután tegnap háromnegyed 9 táján érdeklődve felhív János, akivel közöltem az aktuális helyzetet, illetve azt is hogy én szeretném látni a processzort működés közben mielőtt visszakapja a pénzét. Erre ő elmondta hogy ez neki kezd már nagyon gyanússá válni, menjek ki hozzá majd, és vigyem el a pénzét, vagy egy Core2-es processzort (megjegyzem hogy ez remek választás, annak legalább nincsenek lábai). Nem igazán szeretem ha gyanúsítgatnak, sőt nagyon nem szeretem, főleg ezek után, és ez kellően fel is dühített, ekkor közöltem vele, hogy nem kívánok a jövőben sem üzletelni, sem pedig találkozni a személyével, küldjön egy számlaszámot és megkapja a pénzét a prociért. Ma délelőtt 09:43-kor rákerült az általa megadott számlára hiánytalanül az összeg, viszont arra nem derült fény hogy a lábak mitől hajlottak el, és hogy a processzor miért nem működik. Részemről ennyi a történet, ha szükséges meg fogom kérni roberto kollégát hogy támassza alá az általa is tapasztalt tényeket.

Konklúzió: Elb@sztam, egyrészt akkor amikor nem néztem meg a lábakat, illetve hogy inkább nem győződtem meg arról hogy még egy működő processzort kapok-e vissza. Na de erre nem gondoltam, hiba volt. Ráadásul nagy.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2227) greatchaos válasza Oliverda (#2226) üzenetére


greatchaos
addikt

leírásodból számomra egyértelmű, il la vevő már az első pillanatban mondta, hogy szénné akarja húzni a procit, és ez valószínű sikerült is neki. ha garis, reménykedj, hogy cserélik, addig én nem fizettem volna neki vissza biztosan a pénzét.

hogy 1v -on nem stabil az az elégtelen fesz miatt, a 7,5x400 meg már a proci tudásán felül volt... ezért nem lehetett stabil... amúgy, én azt szoktam mondani a vásárlóknak, hogy a tuning autómatikus garanciavesztéssel jár... valaki hisz neki, valaki nem, de ha a nagyker nekem sem cseréli a terméket, akkor volt értelme figyelmeztetni

a te állásod jóval meggyőzőbb, én melletted teszem lle a voksom, semmiképpen nem rosszponntal jutalmazlak, bárki bármit is mondjon, ellenben a vásárló...

(#2228) Geller72 válasza Oliverda (#2226) üzenetére


Geller72
veterán

Szvsz.
Ad 1: Nem lehet, hogy amikor Olinak vissza akarta adni a vevő a procit, ÚTKÖZBEN a vevőnél sérült meg, és ezt egyikük sem vette észre??? (Ráült a tatyójára a metrón..stb).
Ad 2: Az tuti, ha vki tőlem procit vesz, és közli velem, hogy "szerteszanaszétszarrá" fogja húzni, és miután elvitte a procit, kipróbálta (mert kipróbálta, ugyanis fentebb sorolgatta a szórzókat), a próbán megfelelt, ezekután nekem visszahozza, hogy nem műxik, akkor letolom az orrán!
Ennyi.

Mod: Chaos megelőzött.. :D

[ Szerkesztve ]

(#2229) RoyalFlush válasza shouryuken (#2198) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Hasonló eset miatt szívok jelenleg is :((( nem először, valószínűleg nem is utoljára. Remélem a srác, akitől a RAMot vettem volna megosztja a tag PH! felhaszn.nevét velünk.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2230) udi válasza Oliverda (#2226) üzenetére


udi
őstag

Írhatnál nekem egy könyvet ;]

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2231) udi válasza greatchaos (#2227) üzenetére


udi
őstag

Na ezt hivják szivásnak.
Viszont ha a nagyker nem segít akkor én szivesen állok bárki rendelkezésére.Ha tudok segitek a garban,ez oli-nak is szól :R

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2232) udi válasza Oliverda (#2219) üzenetére


udi
őstag

Tényleg eladó még a proci??
Én láb nélkül megvenném,de csak ha sarkazva is van :DDD
Én is neked adok igazat :R

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2233) magi20 válasza Oliverda (#2226) üzenetére


magi20
senior tag

ne haragudjatok hogy beleszólok,de aki beleteszi ezt a procit egy vinyó tartóba,ahol ide-oda mozog útközben,hát b+ ne lepődjetek meg ha elhajolnak a lábai.

ki az a hülye,aki egy ilyen tartóba szállítja,????????

amúgy én tuti nem vettem volna vissza,akkor vegyen egy olyan procit amire biztosítva van az atomtuning,bár még akkor is függ a lapotól ugyebár.

ÚGYHOGY UP neked oliverda,valszeg nem te voltál a hibás.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#2234) Krissz22 válasza Oliverda (#2226) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nem irigyellek. A túlságos lelkiismeretességed szépen kihasználták. És kivettek a zsebedből egy processzor árát. Nyílván drága tanulópénz neked és nekünk is jó tanulópénz lehet. Én egy p3-assal jártam ugyanígy. :( Igaz ott csak 1500Ft-ot buktam.
Én azt nem értem, mikor valaki nem ért a számítógépekhez, akkor az minek piszkál bele??? Én sem csinálok vakbélműtétet a szomszédnak, mert nem értek hozzá!
Nem szeretek ítélkezni, de itt a vevőnek adnék fekete pontot!

És ha jól veszem ki a barbikenje történetébő, akkor amiket vett cumókat is visszavetette az eladókkal??

Memó, alaplap gond nélkül vissza, pénz szintén, a memóról már hírem is van, az alaplapról még nincs...

(#2235) Johnny válasza Oliverda (#2226) üzenetére


Johnny
senior tag

Miért van mindenhol János, amikor "Barbikenje, alias Csanki Gábor" ?

Illetve mi van akkor, ha az alaplap volt a hibás, tönkrevágta a procit ?

[ Szerkesztve ]

(#2236) gPoint


gPoint
tag

Nemár! miért nem lehet normálisan becsomagolni a kényes komponenseket ?!? legközelebb majd procitokba kerül a vinyo vagy mi :F már bocs de én ha szállítok valamit azt tisztességesen becsomagolom és akkor nem lehet nagyobb baj.
ne értsetek félre, sajnálom ami történt de ez simán elkerülhető ha normálisan van csomizva a cucc.

(#2237) Ősember


Ősember
őstag

nem vagyok egy rinyálos tipus, de most adok egy rossz pontot. az illetö BPFeri. lebeszéltünk egy találkozot erzsébetre. ugy volt hogy amikor felszáll a buszra dob egy sms-t vagy felhiv (ezt én kértem, hogy tudjam kb mikor érkezik meg). volt egy megbeszélt kb idöpont, amikor elvileg a boráros téren volt (onnan indult volna hozzám busszal). azt hittem én tévedtem 1 orát és ezért nem kaptam értesitést töle.... mondon magamban na mindegy, majd jön. viszont a következö ora elteltével küldtem neki sms-t és hivtam kétszer. semmi. gyanakodtam és irtam neki privit is. arra sem válasz. másnap megint hivtam. semmi. ujabb privi, semmi. persze idöközben többször is járt ph-n. már 2 nap is böven eltelt, szoval ez nem az "éppen közbejött valami" kategoria!
ha felhiv és korrekten visszamondja a boltot, akkor nem történt volna semmi, de a szarrágást gyülölöm. nem értem miért kell ilyen dedos modszerekhez folyamodni.
tehát tölem egy feketét neki.

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#2238) ktg3 válasza Oliverda (#2226) üzenetére


ktg3
őstag

érdekes...
ha csak a csomival cseszte volna el az max lábhajlás..
visszahajlítgatva simán jónak kellene lennie

szal vhol a proci vool t a rossz
1.3 volt mobil procinak az elég sok szvsz
egyébként amit mondtál h nem tesztelted le az mit jelent?
nem lehet h már nálad is hibás volt?

(#2239) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Tudom, hogy nem teljesen PH!-s téma, de erre mit csinálnátok hasonló helyzetben mondjuk egy üzlet alkalmával?

Adott egy 4 foglalatos alap (k8qw) + 4 opteron processzorral + a hűtők.
Az adott terméket szeptember 25-29 között eladtam Hollandiába egy csókának.
Tegnap (december 11) jött egy üzenet, hogy nem bootol és az egyik procinak nincs meg a lába. :Y :Y
Ez azért már kicsit sok, nem?

A termék természetesen tökéletesen működött, ezt teszteredményekkel és képekkel is alá tudom támasztani.

Én igazából nem akarok nagyon ezzel foglalkozni, mert ki tudja, hogy mit csinált vele a megérkezéstől számított több mint 2 hónap alatt.
Az ebay felé szerintem nagyon reklamációval nem élhet, hogy megsérült a termék postázás közben, hiszen lassan 70 napja volt...

Én jelen pillanatban közel vagyok ahhoz, hogy elhajtsam a pics@'ba...

(#2240) gban válasza juliabrilke (#2239) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is elhajtanám, egyszerű észérvekkel, de fontos lehet hogy milyen gart vállaltál a cuccra?

Postázást nem vállalok.

(#2241) juliabrilke válasza gban (#2240) üzenetére


juliabrilke
addikt

Semmit nem mondtam rá, hiszen nincs rá gyári garancia! (de ezt mondtam neki is, hogy már lejárt)

Az ebay is egyébként 45 napig fogadja el a reklamációkat.. Csak azért durva, mert a franc tudja, hgoy miket csinált vele. Azért érdekes, hogy nem vett észre a hibát 70 napon át?? :U

(#2242) I_Am válasza magi20 (#2233) üzenetére


I_Am
veterán

Én is abban szállítottam régen a procikat. :)

Igaz szivacs alattuk és fölöttük. Tök jól nézett ki, mikor a felső szivacs levétele után 10 HT-s 3G-s proci ott csücsült a szivacsban.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2243) Ősember válasza I_Am (#2242) üzenetére


Ősember
őstag

csakhogy nagy valoszinüséggel itt egymagában lábtengozott a proci :U

juliabrilke: egyértelmüen el kell hajtani répaföldre :K

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#2244) Oliverda válasza Johnny (#2235) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban nem János... tegnap este kissé siettem, meg kellően ideges is voltam az eset miatt, ezért írtam el. Tehát János = Gábor = barbikenje.

(#2238) ktg3: Azt jelenti hogy megkaptam majd adtam is tovább. Hetente kapok procikat, és nincs lehetőségem arra hogy az összeset leteszteljem, de eddig még sosem fordult elő olyan, hogy valamelyik is rossz lett volna. Illetve ezért vállalok rájuk garanciát is. Erre mint írtam direkt fel is hívtam a figyelmét. Amúgy ennek spec. 1.35V a gyári alapfesze.

Szvsz szerintem a proci olyan mint a villanykörte. Vagy működik vagy nem. Ha a sarkok és a lábak épek, illetve nem látható rajta semmiféle hőhatás által keletkezett elszíneződés, majd beindul vele a gép, akkor a CPU jó. Én még olyat nem láttam hogy egy proci elindul, de a gyárilag meghatározott feszültség és frekvencia mellett instabil miatta a rendszer. Olyat már többször is láttam hogy külsőre tökéletesen makulátlan proci nem indult. Ilyen létezik. Olyanról is hallottam hogy hiányzott 1 láb, és Celeron-nak ismerte fel a P4-et, de jelen esetben az összes láb ép, mag sarkai szintúgy, mégsem indul(t). Viszont Gábor azt állította hogy nála még működött, csak instabil volt a rendszer. Arra elmondása szerint már nem volt türelme, hogy kiderítse pontosan melyik alkatrész hibája okozza ezt az állítólagos instabilitást.

(#2243) Ősember: A proci egymagában volt beledobva ebbe a kissé túlméretezett műanyag tokba, semmi szivacs, semmi egyéb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2245) gban válasza Oliverda (#2244) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én még olyat nem láttam hogy egy proci elindul, de a gyárilag meghatározott feszültség és frekvencia mellett instabil miatta a rendszer.

Én sajnos igen, és többünk is tuti belefutott már ilyenbe.
Van most pl. otthon 2 db totál épnek kinéző 2200+ AthlonXP, a gyári 133 MHz-en hibáznak, de 100-on tökéletesek.
Meg nem egy P4 proci volt nálam ami ment csak szar volt, pl. P4 2400/133 csak 100-on ment jól, 1800as cerka meg hibázott, azt meg ugye nincs hova visszavenni, hogy ott megy-e. Ezzel nem arra akarok reagálni hogy jó volt-e a proci, csak egyszerűen elmondtam a tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2246) bLaCkDoGoNe válasza juliabrilke (#2241) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sajnos borítékolható a negatív feedback a vásárlódtól, aki 70 nap után jön reklamálni, azt nem hiszem, hogy bármilyen módon kezelni lehet (a magától értetődő (de ugyanakkor jelen esetben természetesen kerülendő) pénzvisszafizetés kivételével).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2247) juliabrilke válasza bLaCkDoGoNe (#2246) üzenetére


juliabrilke
addikt

A negative feedback nem gond. Párom regisztrált és azt a felhasználónevet használjuk. :D

Érdekes, hogy mindenki azt írja, hogy hajtsam el a pics@'ba... Szerintem egy PH!-s üzletnél is mindenki ezt tenné.

(#2248) Ősember válasza Oliverda (#2244) üzenetére


Ősember
őstag

én is erre gondoltam a lábtengoval :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#2249) Jégkokó válasza Oliverda (#2244) üzenetére


Jégkokó
veterán

Még szerencse, hogy az én procim és az ujabbak mindd egytől egyig láb nélküliek, igy nincs is ami elhajoljon.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2250) bLaCkDoGoNe válasza juliabrilke (#2247) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ilyen esetben szerintem szintén. Mondjuk PH!-n mindenki kiröhögné azt, akinek két hónap után jut eszébe reklamálni, teljesen irreális.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.