Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) coulthard válasza Krissz22 (#1449) üzenetére

Szerencséd van!
Gyanusan olcsó is volt, csak én már túl jóhiszemű vagyok, mivel elég sok üzletet kötöttem már itt, és eddig senkivel nem volt semmi gondom. Nem szeretném annyiban hagyni, nem is az összeg, hanem az elv miatt, h nem mondott igazat, és gyakorlatilag meglopott.
Valakinek ötlet, h mit csináljak? :F

16 éve a Hardveraprón.

(#1452) Krissz22 válasza snecy (#1450) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Alapból rossz az ami ''olcsó''?

Amúgy szerintem sem ér többet annál amennyiért hirdették, csak senki nem szokott ennyiért hirdetni.

(#1453) coulthard válasza snecy (#1450) üzenetére

Annyit azért nem ér (1900+, 2000+)
Kicsit gyanus volt, de mivel TAG az illető, és vagy 3* rákérdeztem MSN-en is, h működnek-e, nincsenek-e lesaerkazva, + a jó ph-s tapasztalataim alapján bele mertem menni...

16 éve a Hardveraprón.

(#1454) Shy válasza coulthard (#1453) üzenetére


Shy
tag

Tagoknak nem utalunk előre, de már senkiben nem lehet megbízni jóformán...:( :((

Kell, vagy rakom el?!

(#1455) coulthard válasza Shy (#1454) üzenetére

Utánvétel volt, nem utalás, de persze így is akkor fizettem ki a 3500at, amikor még nem láttam a procikat...

16 éve a Hardveraprón.

(#1456) greatchaos válasza coulthard (#1448) üzenetére


greatchaos
addikt

- címe megvan... innentől kezdve...
- az utalvány /rózsaszíncsekk/ nem tűnik el nyomtalanul... utána lehet nézni hogy felvették-e...

tagsághoz nem kell nagyon sokat tennie valakinek, hogy az legyen...
én szeméyl szerint a velem azonos vagy nagyobb rangúaknak utalok előre, kisebbekkel csak akkor, amint itt a cumó, vagy megérkezett az eladandó termék ára...

(#1457) coulthard válasza greatchaos (#1456) üzenetére

De még ha át is veszi... Attól én még itt vagyok a sz*r procikkal. :W :W :W

16 éve a Hardveraprón.

(#1458) greatchaos válasza coulthard (#1457) üzenetére


greatchaos
addikt

meg van a címe... ha nem az anyagiak aggasztanak, akkor én tuti elmennék hozzá

- nem tom a részleteket, de ha egy tizenéves kis pötsh, akkor mindenképpen, ha nagyobb szamár, akkor is
- ha kideríted, hogy átvette, akkor szembesítheted, hogy megint hazudott...

azóta elérhetetlen?

(#1459) fuzik válasza greatchaos (#1456) üzenetére


fuzik
aktív tag

Lassanként feliratok nektek egy fekete pontot rang rasszizmus miatt ;] !

Az a felirat ott a nevünk alatt semmi mást nem jelent, mint a ph! -n töltött időt, és a hozzászólások számát. Ettől még lehet moslék az ember az avatar mögött - illetve attól, hogy újonc, még lehet nagyon korrekt is.

Szóval kérlek benneteket ne fűtsétek már egymást ezzel a tag/újonc/... témával. Egyértelmű, hogy a friss emberekkel óvatosan kell bánni - láttuk ugye a rossz példákat. De azt is láthattuk, hogy vélhetőleg van jópár altatott reg itt a ph! -n, ami csak a megfelelő pillanatra vár. Szóval talán nem kéne kasztokra bontani a társaságot egy cimke miatt... legyen észnél mindenki, aki üzletel - ugyanis saját feleősségre történik a dolog.

greatchaos, tisztelem, és becsülöm azt, amit a ph! -n csinálsz. De gondolj már bele, hogy mit írtál ide le..... ha nem menne, segítek.... azt írtad ide, hogy aki nem egyen- vagy magasabb fokozattal rendelkező tag mint Te, az bek@phatja, mert nem tekinted veled egyenrangú partnernek - és a feltételeket is Te diktálod mindenképpen. Ha úgy gondolod, hogy ez így jó, az a Te magánügyed - de ezt megosztani nyilvánosan....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1460) coulthard válasza greatchaos (#1458) üzenetére

Ezaz h nem elérhetetlen... Még az msn címe is megvan. Azt állítja, h biztos egy 3. ember van a dologban... de ez nem túl hihető ebben a helyzetben. Az biztos h a végére járok... csak simán hívjam fel a postát és a nevére, címére hivatkozva kérdezzem meg, h átvette-e a pénzt a levélért?

16 éve a Hardveraprón.

(#1461) mandras81 válasza fuzik (#1459) üzenetére


mandras81
senior tag

fuzik: :R

Ezt próbáltam kifejteni valahogy én is az #1443-ban!

(#1463) greatchaos válasza fuzik (#1459) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem, a nagy üzletelők (magam nem tartozom közéjük) is ezekkel a feltételekkel üzletelnek

amit írtam, ahhoz az hozzátartozik, hogy az első sikeres/korrekt üzlet után már egyenrangúak vagyunk, vagy, akikkel összehoztunk esetleg egy személyes találkozót...
- sajnos /a topicban vissza lehet keresni/ magam is elkövettem egy hibát, sajnos azóta vagyok elfogult... (szerencsére pár száz forintom bánta csak)

bizonyára vannak szunnyadó avatarok, de /itt csak a magam példájából tudok kiindulni/ nekem nem ér annyit egy a közel 600 nap, (és nem a hsz-ek száma, mert vannak akik jóval többet gyártanak, mindenhova uppolnak, meg saját apróba óránként írnak) hanem a becsület. Isten lássa lelkem, egyetlen egyszer nem forfult meg a fejemben, hogy selejt terméket eladja, kivéve, ha ezt feltöntettem mint rossz, hibás, használhatatlan.

(#1464) Joces válasza greatchaos (#1463) üzenetére


Joces
senior tag

Most beszéltünk telefonon, félreértés történt, nem kicsit...
Természetes, ha valamivel valami nem ok, vagy a vevőnek nem tetszik, akkor azt kicseréltem...
Csak félreértettem a privijét, meg ő is az enyémet. :R

:)

(#1465) snecy válasza Krissz22 (#1452) üzenetére


snecy
senior tag

Nem feltétlenül, de ez a gyanúsan olcsó kategória, ahol már alapból kételyek merülnek fel bennem. Azért annyira még nincsenek a padlón az árak, hogy 3K-ért az ember két ilyen procit kapjon.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#1466) greatchaos válasza Joces (#1464) üzenetére


greatchaos
addikt

félreérted, én nem téged méltattalak - az viszont jó hír, hogy megoldódott... (magadra vetted:DD - de nem annak szántam)

(#1467) Sdi válasza mandras81 (#1443) üzenetére


Sdi
addikt

''Olyan újoncnak nem utalunk előre, aki pár napos/egy-két hetes, csak pár aprója van, semmi elérhetősége nincs megadva, és ragaszkodik az előreutaláshoz.''

Ez pontosan így van és így is ésszerű.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1468) Warnen


Warnen
tag

Irgum burgum zotya86-nak, 2 hete hiteget, hogy megveszi a procimat, lefoglalta, többeket is elutasítottam miatta. Megbeszélt találkozóra nem jött, telefont nem veszi föl, csak egy ''holnapbiztosmegveszem'' sms-t küldött. :(((

Beteg? HÁEGYENEGY almát...

(#1469) Chaser válasza greatchaos (#1456) üzenetére


Chaser
titán

Yardra ezzel ha jól tudom nem mehet, 10k talán az értékhatár, de én azért megkeresném a csókát, na nem is a pénz miatt, csak elvegyem a kedvét, hogy mással is szórakozzon...

''én szeméyl szerint a velem azonos vagy nagyobb rangúaknak utalok előre, kisebbekkel csak akkor, amint itt a cumó, vagy megérkezett az eladandó termék ára...''- ezzel én is így voltam, amíg szegény x2-esemet el nem küldtem előre egy őstagnak, akinek több hsz-e volt mint nekem, kb 1 hónap után került vissza hozzám, már csak annak utalok előre akit ismerek, vagy akinek bazárszerű bazárja vagy mije van :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1470) L|zsidoboz válasza greatchaos (#1463) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Teljesen egyetértek veled ebben.
Nálam is az az első, hogy megnézem, mióta van a ph!-n és hogy mennyire ''lenyomozható''.
Őstagtól fölfele utána se nézek különösebben.
Ha nem régóta van itt, de mégis már sok pozitív bizniszt csinált, akkor valamennyire megbízom benne, de ha nincs róla sok értékelés, akkor nem fogok előre utalni neki.
Igaz ritkán szoktam bizniszelni postán, de inkább bevállalom a postát, minthogy egyszer
szívjak egy nagyot.


Azt meg a többiektől kérdezem, hogy mi ezzel a baj?
Ti a mai világban teljesen ismeretlen embereknek utaltok pénzt vagy küldötök árut? :F
Nem kimondottan a rang a fontos, de az azért nálam jelent valamit, ha valaki min. őstag. :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#1471) animatrix11 válasza Joces (#1464) üzenetére


animatrix11
őstag

igen fatális félreértés történt Joces felhívott és megbeszéltük :R :R :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1472) fuzik válasza L|zsidoboz (#1470) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem azzal volt a baj, amit írt, hanem a közeggel (indokok) amibe helyezte....

Szerk: De kimosakodott ;) !



[Szerkesztve]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1473) Calibos válasza animatrix11 (#1471) üzenetére


Calibos
addikt

Na bazd! ilyen félreértések miatt egyszer meglincselnek valakit :W

(#1474) greatchaos válasza Chaser (#1469) üzenetére


greatchaos
addikt

te természetesen kivételt képezel, mert oda vissza küldözgetjük egymás pénzét...

(#1475) Lt. Szabó


Lt. Szabó
csendes tag

szerintem ezt az újonc-magasabb rangú úser ügyet zárjuk le azzal h akármien rangja van bármeik átverheti a másikat. :F

(#1476) Thunder78 válasza Lt. Szabó (#1475) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ezzel tökéletesen egyetértek. Lehet valaki PH! atyaúristen is, ha melléje egy bunkó tapló és átveri a jónépet.
Én szinte minden esetben ragaszkodom a személyes átvételhez. Ha én vásárolok, akkor mindenképpen. De ha eladok, akkor is jobbszeretem a személyes átvételt. Nincs kecmec, a vevő meggondolhatja magát és nem fogom leordítani a fejét. Meg ilyenek :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1477) Lt. Szabó válasza Thunder78 (#1476) üzenetére


Lt. Szabó
csendes tag

A személyes tali tényleg jobb, de vannak olyan esetek amikor sajna nem lehetséges mer az 1ik fél az ország tulfelén lakik és nemtud feljönni pestre :F és ott már neccesebb a dolog...

(#1478) Chaser válasza greatchaos (#1474) üzenetére


Chaser
titán

Jah:D

#1476 Thunder78 : nem lesz valakiből ph atyaúristen, ha olyan, amilyennek leírtad..az olyan pár stikli után elvérzik, gondolom olyan meg ritka kevés lehet, aki több ezer/tízezer hsz-t begépel, hogy 1x stiklizhessen:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1479) Realradical


Realradical
őstag

PH!megbízhatósági oldal [link] idáig frissítve!

Kalandor, ha jól veszem ki megoldódott a gond Calibossal ezért nem vittem fel...ha mégis más a helyzet jelezd pls.

Animatrix11...ugyanez...


[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1480) Lt. Szabó válasza Realradical (#1479) üzenetére


Lt. Szabó
csendes tag

asszem nekem lehagytál 1 pozitív pontot ami vepétől kaptam 1-1,5 hete :B

(#1481) Realradical válasza Lt. Szabó (#1480) üzenetére


Realradical
őstag

Vepe elírta a neved...Lt.Szabót írt és úgy vittem fel. Javítom a hiányzó space-t. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1483) Calibos válasza Kalandor (#1482) üzenetére


Calibos
addikt

minden jó,-ha vége jó!

(#1484) Lt. Szabó válasza Realradical (#1481) üzenetére


Lt. Szabó
csendes tag

Ok. thx :R

[Szerkesztve]

(#1485) szjoci


szjoci
őstag

szerintem megkönnyíthetnénk Realradical dolgát azzal hogy off-ba rakjuk azokat a hsz-eket amiben nem konkrét eset / név szerepel. Ez persze szerény javaslat, lehet hogy őt nem zavarja és szívesen olvasgat ;)

(#1486) Thunder78 válasza Lt. Szabó (#1477) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ezért szívás nem Bp-inek lenni. Sajna ezt elsőkézből tudom, mivel én is 200km-re lakom. De eddig még mindent sikerült elintéznem, amit akartam.
Ergo nincsen lehetetlen, csak tehetetlen :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1487) Thunder78 válasza Chaser (#1478) üzenetére


Thunder78
senior tag

Van igazság abban, amit írsz, de ettől még nem kell az újoncokat egy az egyben kiközösíteni. Valahogy mindenki elkezdte.
Én épp ezért csinálom azt, hogy senkinek nem utalok előre (elvből), illetve gari nélküli cuccot nem veszek meg látatlanban (csak személyes átvétel, próbával, stb). Igaz garisat se nagyon :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1488) Ivanh


Ivanh
tag

ezeket a + (netalán -) pontokat hol lehet megnézni...? :F
nem látom a magam értékelését... :Y :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#1489) Lt. Szabó válasza Ivanh (#1488) üzenetére


Lt. Szabó
csendes tag

a #1479-es hsz-ben ott van a link.

(#1490) vepe válasza Ivanh (#1488) üzenetére


vepe
senior tag

neked van egy negatívod..kitől?...nem úgy ismerlek, mint aki negatívot érdemelne...

(#1491) batmab válasza Ivanh (#1488) üzenetére


batmab
senior tag

[link]

:R

és thx to Realradical... :C

[Szerkesztve]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#1492) Ivanh válasza batmab (#1491) üzenetére


Ivanh
tag

Batmab : köszi :R

Vepe: :R

Én is kíváncsi vagyok ki adott negatívat... :F

[Szerkesztve]

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#1493) Lt. Szabó válasza Ivanh (#1492) üzenetére


Lt. Szabó
csendes tag

ha emléxel azokra akikkel üzleteltél akkor ebben a topikban visszatod nézni.

(#1494) Hetes


Hetes
csendes tag

Kishabil007

Esetem vele:
árult egy Geil 512/400-as ramot 4000-ért amire én kínáltam 3500-at postaköltséggel együtt. Ő azt írta vissza, hogy legyen 3700, ebbe beleegyeztem, előre utalással. Privátban felajánlotta, hogy megadja azoknak a nickét, akikkel üzletelt és megadta a számlaszámot valamint, hogy akkor utaljak 3500+500-at!!!
Írtam, hogy ez így nem fog mennei, nem ebben egyeztünk meg. Majd arra hivatkozott, hogy olyan sok emberrel üzletel, hogy összekeverte a dolgokat. Rendben, kértem a neveket, amire nem válaszolt. Gondoltam lehet nincs gépközelben, azonban újabb topicot nyitott, mivel privire nem válaszolt, oda írtam:
[link]

Erre persze egyből jött privi:

CSÁ!

Így látatlanban hogyan mersz megítélni?????? A nagygépem nem indul, ma viszem a szervízbe, és amíg nem derül ki, hogy mi a baja, nem adok el belőle alkatrészt!!! ÉRTED????!!!! Az általam kínált laptopról netezek, újra kellett rakni a win-t,stb. És még kismillió más dolgom van. De a lényeg: addig, amíg nem derül ki mi is a baja a gépnek, NEM adok el belőle semmit.
Akikkel üzleteltem: Enszuke és Troly
Elégedettek voltak, mert korrekt voltam. De az égetős műsorod miatt veled a jövőben már nem akarok!


Ezek után én nem ajánlom senkinek, össze-vissza beszél és minősíthetetlen hangnemben ír!

Ha nem kötelező, akkor nem adom meg.

(#1495) fuzik válasza Hetes (#1494) üzenetére


fuzik
aktív tag

pfffff...... kis b'nko....


DE privit nem teszünk közzé - hiszen csak rád és rá tartozik - ha nem így lenne, nem privát üzenet lenne a neve!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1496) Realradical válasza Ivanh (#1492) üzenetére


Realradical
őstag

@187

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1497) Realradical válasza szjoci (#1485) üzenetére


Realradical
őstag

Köszönöm, de azért a topicot nem kell átszervezni miattam. Elég, ha a név akire hivatkoznak az emberek, ki van vastagítva, könnyebb úgy az élet. :R

[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1498) Hetes válasza fuzik (#1495) üzenetére


Hetes
csendes tag

Alapesetben nem, DE ez még csak a kezdet, azóta kaptam újabbakat is.

Ha nem kötelező, akkor nem adom meg.

(#1499) beers


beers
addikt

Ha esetleg valaki ismeri az ''úriember'' tartozkózkodási helyét, nagyon megköszönném:

[link]

M&N

(#1500) szjoci válasza beers (#1499) üzenetére


szjoci
őstag

kérdezd meg valamelyik ismerősétől ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.