Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) Year válasza nggabi (#24050) üzenetére


Year
tag

Azért már nem mai darab a gép,tökélete nem lehet:) Aki arra vágyik az vesz ujjat.
De lehet drágább lenne a lap cseréje mint amennyit ér a gép.

(#24052) kiscsáko válasza Year (#24051) üzenetére


kiscsáko
tag

hát lapot semmi képen sem akarok cserélni, nem akarok túl sokat rákölteni. szerintem csak az romlott el, mert mellette minden más működik frankón :D

(#24053) Attila73


Attila73
csendes tag

Helló! Frissen vásárolt Acer Aspire 5750 laptopomon az istennek sem tudom működésre bírni az Ethernet vezérlőt. Feltettem rá a Lan Broadcom 14.4.2.2. w7x64 nevü driver, ami szépen fel is ment, de még mindig van három felkiáltójelem az eszközkezelőben: Ethernet vezérlő, PCI egyszerű kommunikációs vezérlő, Universal serial bus (usb) vezérlő. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#24054) Peak válasza Attila73 (#24053) üzenetére


Peak
addikt

1.) win7 update és automatikus update
2.) AIDA64 alkalmazás segítségével a fizikai eszközök megnézése és konstatálása, hogy "jé, ez megmutatja a gépben levő chip tipusát"
3.) a google fakultativ használata a megtalált információ birtokában meghajtó letöltés céljából
4.) telepit
5.) örül

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24055) GabrielLTD


GabrielLTD
csendes tag

Sziasztok. Senkinek semmi ötlete a 24033 as kérdéshez???

(#24056) (Bundás) válasza GabrielLTD (#24055) üzenetére


(Bundás)
addikt

Lehet VGA hiba, chipset hiba. A kékhalálozás utalhatott az instabilitásra, hardware problémára.
A gépedben cserélhető a VGA, ott kéne próbálkozni először. Ha Nvidia 8600 szériás, akkor lehet cserélni kéne valami alacsonyabb fogyasztású, kevésbé melegedős kártyára. Lehet javíttatni is (gázperzselős, hőlégfúvós szervizt kerüld), de lehet nem lesz hosszú életű (függ a kártyától, szerviztől, felhasználótól).

(#24057) TotO'


TotO'
aktív tag

Milyen hűtőpadot ajánlanátok acer 5750g alá ? Én NotePal U2-re gondoltam. Tudtok hatékonyabbat?

4a || Neuzer Courier DT

(#24058) Muerte válasza TotO' (#24057) üzenetére


Muerte
addikt

Ez a legjobb választás,ha 17"-os akkor meg az U3 :K

[ Szerkesztve ]

(#24059) Year


Year
tag

Sziasztok!

Lenne egy furcsa kérdésem... Egy 7750G gépem van. Rálehet-e rakni müködés közben puha felületre,pl ágyra,tkaróra? A ventilátora alulról szívja fel a levegőt és oldalra fujja ki ha jól láttam. Nem árthat neki?

(#24060) Muerte válasza Year (#24059) üzenetére


Muerte
addikt

De árthat bizony.Ha nem kap friss levegőt alulról akkor könnyen túlmelegedhet a gép.[link]

(#24061) Year válasza Muerte (#24060) üzenetére


Year
tag

Kössz! Akkor én is szerkeztek majd alá valami lapot:)

(#24062) Muerte válasza Year (#24061) üzenetére


Muerte
addikt

Megteszi egy vékonyabb, de kemény borítójú nagy könyv is.A célnak megfelel :DDD

(#24063) Year válasza Muerte (#24062) üzenetére


Year
tag

Azért egy igényesebb csiszolt falapot csak fogok találni:D

(#24064) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok. Van egy Acer Aspire 5732Z laposom, amiben van egy Broadcom BCM943225HM wifi kártya és az istenért nem tudok bele életet verni. A gyári telepítőt próbáltam, de nem akarja működésre bírni. Win7 64bit fut jelenleg rajta. Valaki tudna nekem egy használható drivert linkelni azt megköszönném! :R

(#24065) #93794560 válasza Gyufaaa (#24064) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az Acer oldala szerint csak Vista driverek vannak hozzá. Nem tudom, hogy azt próbáltad-e vele, ha igen, akkor nincs több ötletem. Ahogy nézem,ezt a gépet négyféle wifi-vel forgalmazták. Atheros, Bradcom, Realtek és Intel márkájúval.
Ezen az oldalon a lap alján találod meg a wifi driverek típusát , és linkjét.

[ Szerkesztve ]

(#24066) Gyufaaa válasza #93794560 (#24065) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmm. Ezeket próbáltam. Akkor lehet nem marad más, mint kell szereznem bele valami másik típust. :((( :R

(#24067) Gyufaaa válasza #93794560 (#24065) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nosza! Sikerrel jártam. Beszivatott. Feltettem a régebbit először, azzal nem ment, de fennt hagytam, mert már érzékelte a cuccot, majd az újat rátelepítettem és láss csodát! Elindult a dögje :C Kösz a helpet!

(#24068) gtesteban


gtesteban
tag

Sziasztok!
Az volna a kérdésem,hogy ez az Acer Epower managment program mire szolgál?
A másik kérdésem pedig az volna,hogy van nekem egy Acer Aspire 5742g laptopom és szeretném majd 1x szétszedni és kitakarítani. Valaki el tudja nekem mondani,hogy hogy működik ez a dolog? Újrapasztázás meg ilyesmire gondoltam :)
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Pisti

(#24069) Muerte válasza gtesteban (#24068) üzenetére


Muerte
addikt

Az ePower management (nevéből fakadóan is) a gép teljesítmény beállításaival foglalkozik.
Pl.-energia sémák beállítása,kijelző beállítása,akksiról való üzemmód beállítása stb.stb...
Teljesen felesleges ha win7-ed van mert ott is be tudsz állítani mindent az energia gazdálkodásban.Ha még nem szedtél szét notit és nem pasztáztál,én a helyedben inkább megkérnék vkit hogy segítsen első alkalommal.Könnyen eltörhetsz egy patentot a hátlap szakszerűtlen levételekor, egyébiránt a takrítás sem és a pasztázás sem egészen mindegy milyen formában történik mert könnyedén több kárt lehet okozni vele mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

(#24070) gtesteban válasza Muerte (#24069) üzenetére


gtesteban
tag

Szia! Igen attól félek én is,hogy valamit eltörök vagy megsérthetek benne.
Azért ez még sem egy rendes asztali gép :D
Köszönöm szépen a segítséget, majd keresek egy szakértőt hozzá.

Üdv:Pisti

(#24072) !attis!


!attis!
tag

üdv! adot egy aspire 5710. bekapcsoláskor pirosas képet ad ùgy 2mp-ig, majd el megy a háttérvilágítás. külső monitoron Jó a kép. szalagkábeleket megmozgattam,de semmi változás. mi lehet a rossz?inverter?

(#24073) (Bundás) válasza !attis! (#24072) üzenetére


(Bundás)
addikt

Szia!

Inkább fénycső lesz ez. Fénycsőcsere, vagy kijelzőcsere segít!

(#24074) Peak válasza !attis! (#24072) üzenetére


Peak
addikt

ez LCD elektronika probléma lesz. szerintem.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24075) GLevi91


GLevi91
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire 5552G notebookom, ami nagyon jó is lenne, ám van vele egy komoly problémám: rendszeresen túlmelegszik és mindig kikapcsol. Speedfan-al néztem a hőmérsékleteket, alapjáraton 70-80 fok körül van, míg játék közben 90-100 fok szokott lenni, ami szerintem nem normális érték. Mit lehetne tenni ez ellen?

(#24076) Peak válasza GLevi91 (#24075) üzenetére


Peak
addikt

kitakaritani, szakszervizben

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24077) atti1848


atti1848
senior tag

Egyik topicba,már írtam,de ott nem tudtak konkrét válasszal segíteni.

A hiba a következő lenne: Egy Emachines E510-es noti van nálam.A kijelzője betört így monitorral használják.

Újra telepítettem és minden drivert fel is raktam,de a kijelző váltás bill.kombináció( FN+F5) nem működik.A kijelző kikapcsolása működik, touchpad kikapcsolás működik, numlock bekapcsolása működik, stb.,de a kijelző váltása nem.

Mi lehet a gond?

Segítséget köszönöm. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#24078) Muerte válasza atti1848 (#24077) üzenetére


Muerte
addikt

win jel+P ?

(#24079) #93794560 válasza atti1848 (#24077) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az FN+F5 nálam sem működik, de mint az előttem szóló írta, a Win+P viszont igen..

(#24080) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv mindenkinek!

2009 nyarán vettem egy Acer Aspire 5536g típusú gépet az Iponból, aminek a garanciáját később kibővítettem három évre, így idén augusztusig elvileg fedezve van. Mivel most netbookra váltottam, szeretném eladni a masinát, azonban előtte jó lenne, ha ránézne a szerviz is, ugyanis akad egy-két hibája: a mikrofon nagyon halk, talán eltömődött, a DVD olvasó pedig iszonyatosan hangos, és nem nagyon szereti az eredeti lemezeket sem (nem egy filmet meg is karcolt, játékokat abszolút nem olvas). Az írott lemezeket ugyan beolvassa, de annyira hangosan pörög, hogy élvezhetetlen filmezni, mivel nem lehet hallani semmit sem a zajtól.

A garanciaintézéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Hogy megy az egész folyamat? Mennyi idő alatt tennék rendbe? Mennyire emberbarát az Acer szervize? Hogy kell bejelentenem az igényemet?

Reggel egyébként elfüstölt a töltőm, így azt nem tudom beküldeni a géppel együtt. Ez nem gáz ugye? Ha jól tudom a töltőre és az akkura amúgy sem érvényes a gari.

“The wha-"

(#24081) atti1848 válasza Muerte (#24078) üzenetére


atti1848
senior tag

Igen ezzel működik.Köszi. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#24082) khemo


khemo
csendes tag

Üdv!
Ismerősöm Acer 5720G típusú notebookjának kijelzője használat közben megadta magát. Felváltva nincs kép a fél képernyőn, van amikor az egész sötét. A színek is eltorzultak, lilás kékes pirosas. Ha jól sejtem az inverterrel és/vagy a meghajtó áramkörrel lehet gond.
Sajnos nem volt időm visszaolvasni a fórumot, de tudnátok biztonsággal ajánlani egy szakit, aki orvosolni tudná a problémát? Szerviz is szóba jöhet, de ne legyen csillagászati áron :)
Előre is köszönöm a segítséget!

Mostanában olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?

(#24083) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Valaki tudna esetleg egy eladó Acer Aspire 5310-eshez való vagy azzal kompatibilis billentyűzetet! Lényeg, hogy működőképes legyen. 6e Ft-ot szánnék rá!

(#24084) #TOTTI válasza #TOTTI (#24083) üzenetére


#TOTTI
őstag

Megoldódott meg lett javítva.

(#24085) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Extensa 5630-nál jelentkezik az a probléma, hogy bekapcsoláskor a bejelentkező képernyő kb 10%-ban jelenik meg, és utána is gyakran csak Fn + F5 kombinációra jelent meg (addig különböző szürke árnyalatokban csíkozódik a képernyő).
Sajnos egyre rosszabb a helyzet. Eleinte volt, hogy a bejelentkező entert kellet leütni és már jó lett. Aztán később 1-2x Fn + F5, de most már 10-15x is meg kell nyomni mire bejön az asztal. Ha viszont megjelent a Windows háttér onnantól nincs baj használat közben. Azaz olyankor érdekes módon van, amikor youtube videót teljes képernyőre akarok tenni, akkor megint becsíkoz a dolog. De pl. játékok vagy egyéb filmek esetében nem jelentkezik a hiba.
(Mostani bekapcskor pl. az segített, hogy teljesen hátrahajtottam a képernyőt és akkor nyomtam Fn + F5-öt és megjavult).

Ahogy itt olvasgattam a fórumot, eleinte 100%-ig biztos voltam, hogy az inverter és/vagy szalagkábel, de sajna olvastam olyan véleményt is hasonló esetekben, hogy GPU...

Két kérdésem lenne: szerintetek mi lehet a hiba okozója?
Hogyan lehet értelmes áron teszthez invertert + szalagkábelt szerezni (a bolti 15-20k-t sokallom...)
Előre is köszönök minden jószándékú tanácsot!

(#24086) szmoli válasza kopygege (#24085) üzenetére


szmoli
csendes tag

GPU hibát kizárhatod ha külső monitorral kipróbálod.
Ha inverter hiba lenne akkor csak nem lenne háttérvilágítás.
Valószínüleg szalag hiba lesz.
Nézz szét Ebay-en, én invertert kb 2-3 dollárért vettem.

(#24087) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó
laposom: 5755g 2434g50mn

Kezdtem volna megdícsérni az acer szervízt, hogy milyen gyorsak, erre bumm. Egy hete elküldtem, mert behányt a bill. Rá egy hétre jött is vissza a gép, és frankón jó,kicserélték a billt. DE! Paráztak, hogy a töltő is kell a géphez, nem értettem, hogy mi a f@sznak, nincs nekik elég a szervízbe? Meg amúgyis, ott az aksi is.

Nah ezzel rá is basztam, mivel kisebb adaptert küldtek vissza, mint amit én elküldtem!
Járt már így valaki? Ilyenkor mit lehet tenni? Hogy bizonyítsam be, hogy ez nem egy másik gép töltője? ha jól emlékszek 90w-os adapterem volt hozzá, most meg kaptam egy 60w-ost.

(#24088) hekkerman válasza hekkerman (#24087) üzenetére


hekkerman
tag

megválaszolom magam, hogy nem a szervíz cserélte össze a töltőket, hanem a bolt, ahol vettem a gépet, szóval meglett, örülök is, mert lemerült és a 60w-os nem töltötte a gépet a más csatlakozója miatt. :)

szóval, már másodjára csinálták meg jól a gépem, és 1 hét alatt,ami szerintem gyors.

(#24089) Peak válasza hekkerman (#24088) üzenetére


Peak
addikt

:R köszi a korrekciót, igazán dícséretes, példa értékű minden fórumozó számára. :R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24090) kopygege válasza szmoli (#24086) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm a segítséget!
A GPU jónak tűnik, mert külső monitoron minden rendben, míg a laptop kijelzőjén az említett hiba. Köszönöm, így sikerült redukálni 1-re a lehetséges hibát! :C

(#24091) Addai


Addai
csendes tag

Sziasztok!

Szeptemberben vásároltam egy Acer Aspire 5742G-t a itteni pozitív vélemények miatt. A mai este nagyon siettem és kikapcsolás után összecsuktam és betettem a laptop táskába. Amikor haza jöttem és kivettem a gépet tűz forró volt, ebből gondolom hogy valami üzenet miatt nem tudott leállni és túlhevült. Nem reagál semmire, ha a bekapcsoló gombot megnyomom akkor a bekapcsolást jelző led narancssárgán villog 5öt. Ez gondolom valami hiba üzenet, viszont sehol se találom az interneten. Nem tudnátok megmondani, hogy mi lehet a jelentése? Azt hallottam, hogy az acer szerviz nagyon lassú és nekem kéne a gép az ügyeim intézésére..
Üdv

(#24092) Muerte válasza Addai (#24091) üzenetére


Muerte
addikt

Ha az akksit kiveszed és csak hálózatról próbálod?
Bios se jön be?

(#24093) (Bundás) válasza kopygege (#24090) üzenetére


(Bundás)
addikt

Szia!

Sajnos a GPU hibát nem lehet kizárni azzal, hogy külső monitoron van kép. Ugyanúgy lehet GPU hiba jele is sajnos.

(#24094) hispan


hispan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ACER 5820TG típusú gépem, és az alábbi probléma merült fel vele kapcsolatban: az Eszközkezelő szerint egy AMD Radeon HD 6550M videokártya van benne, viszont ha letöltöm az ehhez passzoló drivert, azt írja a telepítő, hogy nincs azonosítható videó hardver (és nem települ fel). Ugyanez a helyzet az AMD autómatikus driverkeresőjéven (annyi különbséggel, hogy szerinte meg egy 5XXX-es sorozatú kártya van benne, és ahhoz tölt drivert, de ez a driver is azt írja telepítés során, mint az előző). Windows 7 Update egyáltalán nem is akar hozzá drivert tölteni.

Szükséges lenne egy videódriver telepítése, mert több Adobe alkalmazás is a videokártya "hiánya" miatt nem hajlandó feltelepülni.

Segítségeteket előre is köszi!

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#24095) Addai válasza Muerte (#24092) üzenetére


Addai
csendes tag

semmire nem reagál..:(

(#24096) kopygege válasza (Bundás) (#24093) üzenetére


kopygege
tag

Azért én mégis a szalagkábellel kezdeném a próbálkozást, azt azért olcsóbb cserélni, mint egy integrált gpu-t javítani...Meg az azért talán sokat elárul, hogy kiadja a képet, de közben a laptop monitorán csak a csíkok látszanak... De köszi a biztatást :D

(#24097) aximcore


aximcore
csendes tag

Üdv.

Van egy 5750g(I7-2630QM, GT540m 1GB)-m és az a bajom, hogy nvlddmkm.sys 0x116-al elszál ha például Cod4, cod mw3 v. régebbi WoW-al játszok ami csak DX9-be fut, újabb WoW-al dx11 alatt semmi probléma nincs vagy más újabb játékokkal (bf3,dirt3 stb). Már próbáltam a gyártó által ajánlott driverekkel és frissebb driverekkel is de sajnos nem változott, van amikor órákig tudok játszani fent említett problémás játékokkal van amikor fél perc és kifagy. Volt ahol Sw-res hiba ként emlegetik van ahol Hw-resnek ezért kérném a ti véleményeteket mi ellőtt a szervizhez fordulnék. Amúgy a fagyás jelenséges Linux alatt is jelen van sajnos(Bumblebee).

(#24098) hekkerman válasza Addai (#24095) üzenetére


hekkerman
tag

Én az alaplapi elemet megpróbálnám kiszedni, végső esetben,meg ha nincs elrejtve. Akkor nemtudom mitcsinál, háromszor kibekapcsol a gép, és utána minden helyreáll. Nálam többmindent is megoldott már. Amúgy, ha táskába tetted, és melegedett, akkor biztos csinált valamit, és közbe nem merült le? :)

(#24099) ba3_2107


ba3_2107
tag

Sziasztok!

Biztos volt már hasonló kérdés, de bocsánat, ha nem böngészem át most az összes oldalt, ugyanis nem sokáig tudok gépközelben lenni. Szóval a következő problámám lenne: van egy acer 5530 lapim, ami egyik pillanatról a másikra nem indul. Tegnap este simán kikapcsoltam, ma pedig semmi. A diagnózis az, hogy a bekapcsol a gép, felpörög a vinyó, de a kijelző teljesen fekete, semmi boot-olás nem történik, BIOS-ba sem lehet belépni. A következő dolgokat megcsináltam már: vinyó ki-be, RAM modulok egyenként ki-be, helycserével együtt, HDMI-n és VGA-n kersztül sem ad képet. Most már 10 perce van ebben a "bekapcsolt" állapotban, de semmi. Esetleg tudtok mondani erre valamit? Bocsi, ha kicsit hosszú lett, de megpróbáltam leírni minden infót! :)

(#24100) Muerte válasza ba3_2107 (#24099) üzenetére


Muerte
addikt

Hát ennél többet "házilag" nem tudsz tenni.Elszállt az alaplap vagy a vga kb.,de biztosan csak szervíz fogja tudni megmondani.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.