Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Noxy válasza Cheesy (#23600) üzenetére


Noxy
veterán

Előzmények. (2012.01.02-től)

Erre csak azt lehet mondani, hogy aki szét szexuálja a laptopját, az ne csodálkozzon hogy később jönnek a "gyerekek" . :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23602) Cheesy válasza Noxy (#23601) üzenetére


Cheesy
őstag

A szét szexuálás alatt mit értesz? Mi olyat tettem vele ami károsíthatja?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#23603) Gzolo válasza Cheesy (#23600) üzenetére


Gzolo
senior tag

Csak be kéne már vizsgálni azt a winchestert.. :(

(#23604) Cheesy válasza Gzolo (#23603) üzenetére


Cheesy
őstag

A hdd-n lefutott Victoria, semmi jelentős problémát nem mutatott. Ha beadom garanciába és elküldik oda ahol a naaaagy szervizesek ránéznek, mi mást tudnak még lefuttatni rajta, mint amivel én már teszteltem? Mert még ha mindig egyfajta hibát adna, de nem. Így még mindig nem tudom biztosra melyik alkatrész a hibás. Okosabb csak akkor leszek, ha felrakok rá a gyári Home Pro helyett egy Ultimatet amiről tudom, hogy működik rendesen.
De ha tudtok még olyan tesztről amivel ki lehet szűrni egyéb alkatrészeket, ne habozzatok javasolni...

www.vakbelmutet.hu

(#23605) Mikisys válasza Cheesy (#23600) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha nem használod a gépet, akkor a beállításoktól függően, egy idő után lekapcsolja a HDD-t.
Miután lecsuktad, elaludt, de még előtte kikapcsolta a HDD-t és felnyitás után nem kapcsolta vissza, mert ez nincs beállítva a beállítási menüjében.
Energiagazdálkodás: HDD ki-bekapcsolása, hibernálás, sleep, hasonló menüpontokat nézd végig és annak megfelelően állítsd be, ahogy neked jó.
Ha nem sikerül valamiért így jól beállítani, akkor azt érdemes választani, hogy lecsukáskor kapcsolja ki a HDD-t és felnyitás után pedig, a bekapcsológombbal kapcsolja be.
Ha nem sikerül, akkor a gyári lemezéről hiányzik valami, vagy a Windows beállítás nem jó, vagy felülírja a gyárit, vagy.....
Legegyszerűbb kikapcsolni a gépet, ha nem használjuk, ez biztos megoldás és ettől nem hibásodhat meg.

Üdv!

(#23606) Bator92


Bator92
tag

Hello!

5750G-n hogy lehet működésre bírni a hdmi-t? Rákötöttem tv-re, de nincs semmi visszajelzés, mintha semmit se csináltam volna. Gondolom valami driver hiányzik hozzá. Mit kéne tennem? Mindenből feltettem elméletileg a legfrissebb drivert, de nem akar működni...

[ Szerkesztve ]

(#23607) endruboy1 válasza Bator92 (#23606) üzenetére


endruboy1
senior tag

Fn billentyű + (nálam) F5.

(#23608) Muerte válasza Bator92 (#23606) üzenetére


Muerte
addikt

Win jel+P win7 esetében,ott választhatod ki hogy másolni akarod vagy kiterjeszteni vagy kivetíteni a képet külső monitorra.

(#23609) Bator92


Bator92
tag

Köszi a segítséget. Már sikerült. Azt meg tudjátok mondani, hogy ilyenkor ha kiviszem a notebook képét a tv-re az fullHD-s lesz? (ha nem állítok semmit)

(#23610) Muerte válasza Bator92 (#23609) üzenetére


Muerte
addikt

Akkora felbontású lesz mint amekkora most a notidon a felbontás,de ha az kisebb mint FHD,és a monitor meg FHD akkor ha támogatja a vga-d a nagyobb felbontást, elvileg tudnia kéne a külső monitorod natív felbontását is.

(#23611) tamaskata


tamaskata
csendes tag

Sziasztok!

Két hete boldog (na jó, most nem annyira) tulajdonosa vagyok egy Aspire One 722-es netbooknak. Mindezidáig szuperül ment a gép, de hétvégén filmnézés után egyszer csak lefagyott, majd kékség és azóta nem igazán működik. Az Acer felirat után villogó kurzor, egy kattanás és a következő felirat jelenik meg:
Check cable connection!
PXE-M0F: Exiting Intel PXE ROM.
No bootable device -- insert boot disk and press any key

Részemről nem igazán értek hozzá, segítenétek, hogy ez hardveres vagy szoftveres hibát jelent? Küldjem szervízbe a kéthetes masinát, vagy van rá megoldás házilag is?
Annyit már próbáltam, hogy bekapcsolás után folyamatosan nyomogattam az Alt+F10 gombot a Win7 újratelepítéséhez, de nem történt semmi.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni!

(#23612) endruboy1 válasza tamaskata (#23611) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem találja a vinyót amiről bootolni tudná a Windowst. Most vagy meghalt a merev lemez vagy ahogy írja is kilazult a kábel. Ha a hátulján a csavarok nincsenek leragasztva vagy matricázva (többnyire nincs) akkor gari vesztés nélkül kibonthatod a vinyóig illetve a RAM-okig. Vedd ki és tedd vissza a vinyót, ellenőrizd hogy a kábel rendesen bele van-e dugva hátha tényleg csak kontakt hiba az egész.
Ha nem ez akkor elég valószínű hogy hardveres a hiba és irány a szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#23613) tamaskata válasza endruboy1 (#23612) üzenetére


tamaskata
csendes tag

Köszönöm! Odáig sikerült a dolog, hogy kicsavaroztam az apró csavarokat, viszont a fedelet sehogy nem tudom leszedni. 722 tulajok, van valami furfangja ennek, vagy szimplán béna vagyok?

(#23614) endruboy1 válasza tamaskata (#23613) üzenetére


endruboy1
senior tag

Írd be gógliba hogy "[notebookod típusa] disassemble".
Here you go.

[ Szerkesztve ]

(#23615) tamaskata válasza endruboy1 (#23614) üzenetére


tamaskata
csendes tag

Hálás köszönet! Megpróbáltam mindent (kábeligazítás stb.), de nem változott a helyzet. Akkor sajnos szervíz :-(
Még egyszer köszönöm!

(#23616) endruboy1 válasza tamaskata (#23615) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nincs mit. Azt még esetleg megnézheted, hogy a boot sorrend stimmel-e, tehát a HDD-ről bootol először. De kétlem hogy rossz lenne ha eddig működött.

(#23617) sowi válasza endruboy1 (#23612) üzenetére


sowi
őstag

ooo dzsizosz....a lan kabelt irja, hogy nincs bedugva mivel arrol bootolna a vinyo utan, nem a HDD kabel lazult le :Y
szar a vinyo, hivd a garis szervizt

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23618) Cheesy válasza sowi (#23617) üzenetére


Cheesy
őstag

Igaz, a PXE környzet a network boothoz kell. És alapból azt hiszem az a 3. a boot sorrendben. (1. hdd, 2. dvd, 3. network boot)

www.vakbelmutet.hu

(#23619) tamaskata válasza sowi (#23617) üzenetére


tamaskata
csendes tag

Már hívtam és el is vitte a futár. Remélem hamar visszakapom a kicsikét :-)
(Azért egy picit csalódott vagyok...)

(#23620) sowi válasza tamaskata (#23619) üzenetére


sowi
őstag

ne legyel, vinyonal elofordul, hogy betojik, orulj neki, hogy most nem pedig fel ev mulva

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23621) CharrDen


CharrDen
csendes tag

Sziasztok!

5 hónapja vettem egy Acer Aspire 5750G-t, ami 1-2 napja meg is hibásodott. Eddig hangot nem igazán használtam, néha-néha a hangszóróját. Ám egyik napról a másikra feltűnt, hogy nincs hang, így megnéztem a vezérlőpultot, hangbeállításokat, semmi gond nem volt (legalábbis szoftveresen). Tehát a hangszórónak abszolút semmi hangja nincs.
Ekkor elővettem egy headsetet, aminél feltűnt még egy hiba: a hangszóró jack csatlakozóját amikor bedugom a gépbe, szinte magától kiesik, nem is kell meghúznom. A mikrofon csatlakozója rendesen "bekattan" és ott is marad, így van viszonyítási alap.
A harmadik gondom az ma derült ki, mégpedig a szóköz (space) gombnál. Nem akarja érzékelni ha benyomom, csak ha abszolút a billentyű közepét nyomom meg. A gomb rendesen lenyomódik, csupán nem érzékeli a billentyű bal oldalán (ahol leginkább használom).
Hogy lehetne orvosolni ezeket a gondokat? Garanciám még van rá, de nem szívesen küldeném ki Csehországba hetekre, csakis hogyha elkerülhetetlen.

Üdv,
Krisz

(#23622) <Mateus>


<Mateus>
tag

Hello!

erről a laptop-rol tudtuk valami infot mondani?
Acer aspire 7535g-824g50mn

(#23623) sowi válasza CharrDen (#23621) üzenetére


sowi
őstag

nem lehet, hogy el van torve a csatlakozod?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23624) CharrDen válasza sowi (#23623) üzenetére


CharrDen
csendes tag

Ezt hol tudnám megnézni? De ha így is van, gondolom szervizbe kell küldeni. A másik két gondnak mi lehet az oka?

(#23625) sowi válasza CharrDen (#23624) üzenetére


sowi
őstag

latatlanban azokat passzolnam :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23626) Cheesy válasza CharrDen (#23624) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerintem azok a kis tüskék törhettek ki:

www.vakbelmutet.hu

(#23627) TotO' válasza CharrDen (#23621) üzenetére


TotO'
aktív tag

Szerintem a jack aljzatba belement valami szösz, nekem telefonba ment bele zsebpiszok, és teljesen ugyanígy viselkedett.
A másik kettőre nincsen tippem, nem g.ciskedésből vagy lenézésből, de nézz át még egyszer minden szoftveres beállítást alaposan!
A bill nekem néha azt csinálja, teljesen random gombokra, hogy nem lehet teljesen lenyomni.. erősen le kell nyomni és akkor kattan egy picit hangosabbat mint amilyen hangot alapból ad, és utána jó.. De nálad más lehet a baj, viszont szervízben meg lehet g.ciskedhetnek, hogy hát "jó ez csak jó helyen kő nyomni" ... majd Peak válaszol :D

4a || Neuzer Courier DT

(#23628) CharrDen


CharrDen
csendes tag

Értem. Nos csak a hangszóró nem működik, jackes külső hangszóró/headset megy rendesen, csak a headset jack csatlakozója meg kicsúszik a gépből, nincs ami megfogja. A billentyűvel meg... nos középen kell megnyomni, úgy megy rendesen.

(#23629) bagyusz válasza TotO' (#23627) üzenetére


bagyusz
őstag

Bejáratós a bill xD. Nekem is volt kezdetben ilyen problem, de az aktív gépírás kiküszöbölte. :)

(#23630) CharrDen


CharrDen
csendes tag

Ma sikerült beszélnem az Acer ügyfélszolgálattal, szerencsére a DHL fogja nekem kivinni Csehországba a gépet, bennük legalább megbízok, viszont van valami, amit tudnom kéne az alap dolgokon kívül? (fénykép a cuccról, jól csomagolni, merevlemezről biztonsági másolat stb)

(#23631) Redback


Redback
csendes tag

Sziasztok!

Acer Aspire 5720z típusú laptopomban tönkrement a VGA (Geforce 8400m GS). Körbenéztem, olvasgattam fórumokat, véleményeket. Vásároltam ennek a helyébe egy Geforce 9300m GS videokártyát. Egy win7-el elláttuk a gépezetet. Mindent visz, csak egy probléma akad. A saját kijelzőjén nem jelenít meg semmit a laptop. A kijelző bekapcsol, van háttérvilágítás, de mintha nem kapna jelet. Az előző videókártyával iylesmi nem fordult elő. Tudnátok esetleg valamilyen tanáccsal szolgálni? Külső monitoron tökéletesen visz mindent. (filmek, játékok...) Köszönöm előre is!

(#23632) bagyusz válasza Redback (#23631) üzenetére


bagyusz
őstag

Bios frisi volt a gépen ?

(#23633) mokus1 válasza Redback (#23631) üzenetére


mokus1
addikt

Kábeleket nézd meg ha nem ismeri fel. Ilyen probléma lehet nagyon pontosan kell illeszten őket.

(#23634) sowi válasza Redback (#23631) üzenetére


sowi
őstag

semmi baja a kabeleidnek, a jelenlegi bios nem tudja kezelni a kartyat

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23635) mokus1 válasza sowi (#23634) üzenetére


mokus1
addikt

A külső monitoron olyankor is van kép?

(#23636) bagyusz válasza mokus1 (#23635) üzenetére


bagyusz
őstag

"Külső monitoron tökéletesen visz mindent. (filmek, játékok...)"

(#23637) sowi válasza mokus1 (#23635) üzenetére


sowi
őstag

igen, a kulson akkor is van kep, ha az LCD kabel megtorik, kontakthibas, vagy akarmi van vele (extrem esetben van olyan, hogy az LCD kabel annyira betart a gepnek, hogy el sem indul, de az mas teszta...)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23638) mokus1 válasza bagyusz (#23636) üzenetére


mokus1
addikt

Én ezt értem de előbb sowi fórumtárs azt írta a BIOS nem kezeli a vgat. Nos szerintem ha nem kezelné, semmilyen megjelenítőn nem lenne kép.
Ezért írtam hogy a kábelek vagy valami ilyesmi hiba lehet.

(#23639) Redback


Redback
csendes tag

Hmmm. A bios frissítés, hogy történik? Hogy csináljam?

(#23640) sowi válasza mokus1 (#23638) üzenetére


sowi
őstag

ez igy is van, pl. a 9920g is ilyen tuneteket mutat, ha nem olyan kartyat raksz bele amit szeretne csak kulson ad kepet, van meg par ilyen gep ;)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23641) ricsko1234


ricsko1234
csendes tag

Helló mindenkinek.
Egy Acer Aspire 5750G-vel rendelkezek, és biost szeretnék frissíteni. Nem nagyon merek csak úgy belepiszkálni, mert nagyon féltem a notit, és nem akarom h vmi gáz legyen. Inkább a biztosra mennék. Segítséget kérnék, h kell biost frissíteni 100% tökéletességgel.

Ami azt illeti, szeretnék még VGA-t + CPU-t tuningolni. E témában is kénék egy kis segítséget. :) Előre is köszönöm...

üdv.: Ricsi...

(#23642) sowi válasza ricsko1234 (#23641) üzenetére


sowi
őstag

neked meg Redback kolleganak is csak azt tudom mondani, ha ilyen kerdesek felmerulnek akkor a legjobb, ha sehogy
notebookban ilyen prociknal es VGAknal az almoskonyv szerint nem erdemes tuningolni, aztan majd hallgathatjuk, hogy deszarezahutes folyton throttlingol...

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23643) ricsko1234


ricsko1234
csendes tag

http://logout.hu/cikk/acer_aspire_5742g_gt420m_65_oc/tudnivalok.html

Ezt a cikket olvastam el... És itt elég jó, és biztonságosnak tűnik minden. Csak jó lenne pár FPS-t nyerni. :/ Akkor vmi más ötlet, h egy GT520M-ből kihozzam a maximumot?

(#23644) mokus1 válasza ricsko1234 (#23643) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
BIOS-t töltsd le acer honlapjáról és a windows alapút elinditod nem lesz baj de legyen töltőn ne futass mellette SEMMIT! ez ennyi.
VGA: Msi afterburner töltsd le azzal tudsz órajeleket állítgatni.

Ja modbios-t ne csinálj nehéz és ugrik a garid is.

[ Szerkesztve ]

(#23645) Muerte válasza ricsko1234 (#23641) üzenetére


Muerte
addikt

Úgy igaz ahogy sowi írta.Biost csak akkor frissítünk ha érdembeni javítások vannak benne,egyébként felesleges piszkálni.A tuningot meg felejtsd el,főleg acer-nél amiknek egyébként is gyenge a hűtésük,egyáltalán nem ajánlatos :N
Ha meghúznád 10%-al a vga-t meg a procit és tegyük fel olyan szuper hűtése lenne a gépnek hogy nem throttlingolna (ami kizárt) akkor kb. nyernél vele +5 FPS-t.Nem érdemes bajlódni vele hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#23646) ricsko1234 válasza mokus1 (#23644) üzenetére


ricsko1234
csendes tag

Köszönöm szépen..:) erről az oldalról töltöttem le. (acer) http://support.acer.com/us/en/product/default.aspx

bios fülecske--> és az elsőt. Vagy is az 1.17-es verziót. Ezzel a névvel.: (Fixes broadcom 57785 cardreader LED always light when plug memory card.)

Letöltöttem, és van egy Windows és Dos mappa. Mind a kettőben van .exe fájl. Melyiket indítsam el?
Am, Memória tuningot, vagy legalább is 1333Mhz-re h tudom beállítani? Bios frissítés után biosban?

(#23647) Muerte válasza ricsko1234 (#23646) üzenetére


Muerte
addikt

memória tuningot :W

(#23648) rakloo válasza Muerte (#23645) üzenetére


rakloo
aktív tag

Csak érdeklődésképp, mi az a throttling?
Amúgy egy "félbetört" 5315 van a tulajdonomban.

555-SHOE

(#23649) Muerte válasza rakloo (#23648) üzenetére


Muerte
addikt

Az amikor túlhajtod a procit vagy a vga-t és túlmelegszik,ilyenkor visszaveszi automatice a vezérlés az órajelet míg vissza nem hül a gép.Játék közben hirtelen lezuhan az FPS 80-ról 5-re :DDD és kb. mintha diafilm vetítést néznél.Néhány laptop fajta köztük a régi acer-em is azonnal lehibernált ráadásul és csak kb.5 perc elteltével volt hajlandó újra indulni.

(#23650) ricsko1234 válasza Muerte (#23645) üzenetére


ricsko1234
csendes tag

Meg győztél. :) Nem lesz tuning. Viszont a bios amit letöltöttem, az jó lesz? És melyik .exe-t indítsam el? Am, a Ram-okat akkor hol tudom majd beállítani, h 1333Mhz-en működjenek? Szerintem abból nem lesz baj, és nyerek egy-két FPS-t. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.