Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) mokus1 válasza .:Kristian:. (#23400) üzenetére


mokus1
addikt

Ő buziskodtam a cpuval és az alaplapot megfeszítettem szerintem és megroppanhatott a nyák.Látni nem látszodott. De cserélték. Szóval igazából önös hiba volt.
windowst nem másolunk, hanem telepítsd újra gondolom a gép alján ott a kód. Letöltöd valahonnan kiírod majd aktiválod a kódoddal.

(#23402) .:Kristian:. válasza mokus1 (#23401) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Van kódom persze, és akkor azzal se kötekednek, hogy nincs meg a partíción a gyári win? Bocs a sok -másoknak lehet egyértelmű- kérdésért, csak szeretném alaposan körbejárni, mert még van 1,5év a gariból és nem akarom elbukni. :R

(#23403) mokus1 válasza .:Kristian:. (#23402) üzenetére


mokus1
addikt

Nem fognak szólni érte.Én tök üresen küldtem el benne az ssd-t pont ezért mert féltettem az adataim.Otthon meg annyiszor telepíted újra, formázod a vinyódat ahányszor csak akarod

(#23404) endruboy1 válasza .:Kristian:. (#23402) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem nagyon érdekli őket hogy milyen szoftvereid vannak. Akár Linuxot is felrakhatsz.

(#23405) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Köszönöm a válaszokat, akkor beruházok arra az SSD-re. :R

(#23406) Krike válasza .:Kristian:. (#23402) üzenetére


Krike
aktív tag

Vagy fogod magad, és készítesz a telepítőanyagról 3 DVD-re backupot az Acer eRecovery progival, mielőtt kiveszed a hdd-t, és akkor ott van a gyári telepítőkészleted.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23407) mesysil


mesysil
csendes tag

Helo!
Az Acernél garanciát meddig és hol lehet bővíteni. Most akarok gépet venni de csak később szeretném bővíteni a garanciát.

(#23408) Zoulfly


Zoulfly
tag

Sziasztok!

Adott egy 5710Z laptop.32 bites win7 feltelepítve.Látszólag minden jól működik,viszont a winchester ledje folyamatosan világít!Ez mitől lehetséges?Köszönöm előre is!

(#23409) Gzolo válasza mesysil (#23407) üzenetére


Gzolo
senior tag

Az 1 év garancia lejártáig bárhol bármikor megveheted a bővítőcsomagot, ahol árulják.

(#23410) nggabi válasza Zoulfly (#23408) üzenetére


nggabi
nagyúr

az a cd-nek a ledje is. vedd ki a cd meghajtót (a nagy ablak alatt tartja 1 csavar), ha világít akkor a winyót is szedd ki. lehet vezérlőhiba is... vagy csak megkergült :)

"szenyor dzsíííí"

(#23411) mokus1 válasza Zoulfly (#23408) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
De hallod hogy kerreg szóval dolgozik is?Vagy csak ég.

(#23412) Zoulfly válasza mokus1 (#23411) üzenetére


Zoulfly
tag

Szia!
Hallom amikor dolgozik de nyugalmi állapotban is világít!Sőt amikor restartolom a gépet akkor sem alszik el.Kikapcsolás után már nem ég :)

(#23413) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni hogy az Aspire 7750G-2434G1TMN vagy hasonló típusú gépekben milyen sata csatlakozó van? (sata 2 vagy 3) Mindenhol csak annyit írnak, hogy sata, de hogy hányas azt sehol sem írják. Az esetleges későbbi ssd meghajtó vásárlás miatt érdekelne... köszi :)

Üdv: pedrosh

(#23414) mokus1 válasza pedrosh (#23413) üzenetére


mokus1
addikt

Én még nem láttam sata3at laptopba. Bár ez nem zár ki semmit.

(#23415) pedrosh válasza mokus1 (#23414) üzenetére


pedrosh
csendes tag

gondolom akkor ez itt sem lesz másképp... :) mégiscsak jobb lenne egy kétszer olyan gyors vinyó :D köszi szépen

[ Szerkesztve ]

Üdv: pedrosh

(#23416) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

érdekel valakit egy vadi új akksi?
vettem egy emachines 443 gépet, de nem kell az akku, mivel asztali gépnek használom.

(#23417) endruboy1 válasza #51736960 (#23416) üzenetére


endruboy1
senior tag

Milyen van benne?

(#23418) #51736960 válasza endruboy1 (#23417) üzenetére


#51736960
törölt tag

sajna csak szombaton tudom megnézni, mert nem vagyok otthon.
majd megírom a részleteket...

guglival ennyit találtam róla: "48 W 4400 mAh 6-cell Li-ion battery pack with 5.0-hour battery life"

[ Szerkesztve ]

(#23419) Krike válasza Zoulfly (#23412) üzenetére


Krike
aktív tag

Nincsen beledugva memóriakártya az olvasóba?

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23420) Zoulfly válasza Krike (#23419) üzenetére


Zoulfly
tag

Másoltam sd kártyáról adatokat,de ha nincs benne akkor is világít.

(#23421) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Az unokatesómék 2 hete vásároltak egy Acer Aspire 5755 -ös notit a T-Mobile -nál.
A probléma az vele, hogy amikor a postás meghozta, csak a gyerkőc volt Náluk otthon, aki rögötn ki is bontotta, és "beüzemelte". Ezáltal a gép "tökéletesen" müködőképes lett, de Angol nyelvű rendszerrel. :W
Azt már kinyomoztam, hogy a legelső indítás elött még mindenféle rendszer adatai fent vannak a HDD -n, majd a nyelv kiválasztása után minden egyébb törlődik és csak a kiválasztott nyelv marad meg, így a D2D recovery sem segít rajta, hogy Magyar lehessen. :F

Ugyan sikerült utólag magyarítani a rajta levő Angol W7HP -t, de megmondom őszíntén nem szivesen utaznék el minden D2D recovery után újra és újra hozzájuk, hogy átmagyarítsam.

Arra jutottam, hogy 2 megoldás segíthetne rajtuk (és rajtam):
1.: Egy 0 km -es HDD -ről le kell mentenem a tartalmát, és akkor ki lehet választani a Magyar nyelvet.
2.: Egy Magyar nyelvel telepített HDD -ről kell lementeni a helyreállító particiót, és arról visszaállítani a gépet.

Hát, ebben szeretném a segítségeteket kérni:
1.: Ha esetleg valaki most tervezne ilyen gépet vásárolni, kérem mentse le nekem a merevlemez tartalmát valamilyen HDD klónozó programmal! (Ez az illetőnek is jó lehet, hiszen így egy késöbbi esetleges eladás esetén teljesen gyári állapotba tudja hozni a gépét.)
2.: Ha valakinek van ilyen gépe és Magyarúl használja, akkor kérem egy HDD klónozó programmal legyen szíves mentse el nekem a recovery partició tartalmát! (Még ez is jól jöhet az illetőnek is, hiszen így akkor is vissza tudja állítani a rendszerét, ha az egy esetleges merevlemez meghibásodás miatt megy tönkre.)

Remélem nem kérek túl nagyot, és talán lesz majd valaki, aki tud nekem ebben segíteni!

Az image fogadásához FTP kapcsolatot tudok biztosítani.

Előre is köszönök mindent!

Üdv.:
G. Laci

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#23422) Salvador20


Salvador20
őstag

Hello, van egy acer aspire one happy 2-m és az lenne a kérdésem, hogy ebbe van-e mini pci express sín, mert neten nem találok képet róla, szétbontani meg nem akarom emiatt. Oka, hogy szeretnék belerakni egy hsdpa modemet

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#23423) @ti$


@ti$
csendes tag

Üdv!
Hozzáértő segítségére lenne szükségem.
Van egy Acer extensa 5620z (1,8 proci, 1Gb ram, 120Gb vinyó).
A kijelzője be van törve, cserélni szeretném.
Esetleg tudna valaki segíteni hogy melyikek lehetnek kompatibilisek vele?
jelenleg ez van: 15,4"WXGA Acer CrystalBrite LCD. A kijelző hátoldalán ez található: LP154WX4 TL B2 A Pinek számát nemtom.
Most néztem egy oldalon LP154WX4-TLC3-LG Philips 15.4" WXGA 1280x800
Laptop LCD Screen Finish: Glossy
Pin: 30
Ez vajon jó hozzá?
Abszolút sötét vagyok a témában, segítségeteket kérném.
Előre is köszönöm.

(#23424) .:Kristian:. válasza pedrosh (#23413) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Nekem 7745G-434G1TMN típusú van és SATA II-es. Gondolom a 7750G se különb.

Apropó. SATA3-as SSD-t kezelné a noti ha csak SATA 2-es a lap? Csak mert közel azonos áron vannak és ha már lehetne választani hogy 2 vagy 3 akkor inkább a hármasat választanám, annak ellenére, hogy lehet nem lesz gyorsabb mint egy SATA 2, de ha idővel kikerülne a gépből lehet hasznát venném a gyorsaságnak.

Asztali gépbe ugyanolyan csatlakozó van a SATA 1-re meg a SATA 2-re.

(#23425) pedrosh válasza .:Kristian:. (#23424) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Tudomásom szerint ezek oda-vissza kompatibilisek.

Üdv: pedrosh

(#23426) loki22


loki22
tag

Sziasztok!

Kerestem, de sehol s m találtam, hátha ti tudnátok benne segíteni, hogy az acer aspire 3830tg gépem ( core i5 2310, nvidia 540m), vajon ki tudja használni a Sata3-t, tehát a sata 3-as ssd-met ?

Előre is Kösz a választ!

(#23427) Muerte válasza loki22 (#23426) üzenetére


Muerte
addikt

Nem gondolom hogy tudná "csak" a SATA2-őt.De minek is kéne tudnia?Tökéletesen mindegy mert a merevlemezek sehol sincsenek még a SATA2-höz sem (3GB/s) nemhogy a SATA3-hoz(6GB/s) Akkor lenne értelme ha az ssd-d bőven 300Mb felett tudna írni,olvasni.Lefelé kompatibilis úgyhogy nyugodtan beteheted a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#23428) adi26


adi26
csendes tag

Sziasztokt! Vásároltam egy Acer Aspire 5750ZG laptopot és telepítésnél csak a video kártyával van próbléma.Windows 7 64bit van a gépen. NVI2.dll ezt a hibát írja ki ( illesztőprogramot az acer oldalról töltötem le ami a cd-n van abból csak egy indul el a 4 ből. Mi a tehendő?

(#23429) endruboy1 válasza glaci (#23421) üzenetére


endruboy1
senior tag

Start menu/Control Panel/Region and Language, Keyboards and Languages fül, itt Install/Uninstall languages. Innen nem egy nagy művészet magyarítani.

adi26: VGA drivert nem az Acer oldaláról, nem a CD-ről, hanem a VGA gyártó oldaláról telepítünk.

[ Szerkesztve ]

(#23430) sowi válasza endruboy1 (#23429) üzenetére


sowi
őstag

ja persze, ha warezolt ultimate vagy enterprise van rajta akkor nem nagy gond, minden mas esetben eleg nagy muveszet
5755ost pedig eleg ritkan arulnak a fenti ket oprenszerrel

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23431) endruboy1 válasza sowi (#23430) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ja azt hittem Ultimate van rajta... sry nem nagyon használtam még más verziót.

(#23432) glaci válasza endruboy1 (#23429) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Az csak az Ultimate esetén működik, ehhez pedig Windows7 Home Premium van gyárilag előtelepítve, mint ahogy azt írtam is. (W7HP)
Azért persze ezt is meg lehet erőszakolni, de az uncsitesómék csak átlag alatti userek, és jobban szeretném, ha gond esetén csak az ALT+F10 -et kellene Nekik telefonon elmagyaráznom, nem odautazni.

Ha valakinek van 4755 -ös vagy 5755 -ös gépe előtelepített Win7 HP -al (Amit magyar nyelvűre állított az elején), kérem másolja le nekem a recovery particiót! (Lehet, hogy más típus is jó lehet, ha hardveresen ugyanaz, mint ezek! i3, intel GMA, USB 3.0 Extrák nélkül.)

Előre is köszönöm mindenkinek!

Üdv.: Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#23433) Vigneau válasza adi26 (#23428) üzenetére


Vigneau
félisten

Én a CD-n levő driverek között találtam csak megfelelőt - ott is 3 verzió volt, talán sorban az utolsó a jó. De nem exe-vel tudtam telepíteni, hanem kézileg az eszközkezelőben megkeresve a VGA-t, illesztőprogramot frissítve kerestem meg az elérési útját a telepítőnek. Az nVidia honlapjáról letöltött verzió se exe-vel, se az eszközkezelős módszerrel nem találta a VGA-t.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#23434) pedrosh válasza Muerte (#23427) üzenetére


pedrosh
csendes tag

van sok olyan ssd ami már tud 300Mb felett írni és olvasni, sőt 500 felett is.. pl: [link] :)

Üdv: pedrosh

(#23435) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv mindenkinek!

Remélem nem tévesztettem topikot, és jöhetnek ide a garis kérdések.
2009 nyarán vettem egy Aspire 5536G-t, majdnem egy év múlva pedig kibővítettem +2 évvel az alapgaranciát, így a gép 2012 nyaráig még védve van.

A masina a következő hibákkal bír:

- a DVD olvasó az eredeti játékokkal/programokkal nem birkózik meg, iszonyatosan zúg, ha origi lemezt kap. Házilag írt DVD-kkel nincs gond /régen is iszonyatosan zúgott, de legalább be is olvasta a cuccokat/
- A touchpad szélén van egy görgető sáv, ami csak lefelé működik, felfelé nem /ilyen volt a kezdetektől fogva, nem oprendszer függő/
- Felületi karcok, kopott részek a gépen, de semmi vészes dolog

A fentiek nem zavarnának, azonban nyár elején sajnálatos dolog történt, külföldre utazásom előtt pár nappal meghalt a gép töltője, ezért csak egy univerzális utángyártottat tudtam szerezni. A boltban azt mondták, hogy az én gépemhez 19 voltra kell állítani, amit meg is tettem, mégis meghalt az akkumlátorom, a másfél órás üzemidőből 2 héten belül 15 perc lett. Pár héten belül a töltő elszállt, amit szintén csak egy hasonló kaliberűvel tudtam pótolni /Görögország egy eldugott szegletében dolgoztam, nem volt kapacitásom hivatalos Acer töltőt keresni/.

A lényeg, hogy észrevettem, hogy amikor univerzális töltőre van dugva a gép, akkor a touchpad sokszor használhatatlan. A kurzor random módon ugrál össze-vissza a képernyőn, egyáltalán nem követi az utasításaimat, ha pedig megállítom az ujjam, akkor elkezd "remegni", egy kör mentén ugrálni, de több mint egy négyzetcentiméternyi területen, aminek köszönhetően linkeket megnyitni sem lehetett. Igazából ez a hiba annyira nem zavart, mivel az esetek döntő hányadában normál egeret használok. A hiba egyébként előjött XP, Win7 és Ubuntu alatt is, szóval nem oprendszer függő.

Amit végképp nem értek, az az, amit a gép csinál az utóbbi hetekben. Az univerzális töltőhöz kaptam különböző fejeket, amik közül több is passzol a gépbe. Eddig semmi probléma nem volt velük, azonban néhány napja észrevettem, hogy nehezen megy bele a csatlakozóba. Megvizsgáltam a fejet, és észrevettem, hogy meg van kissé olvadva, ezért lecseréltem egy ugyanolyanra. Tegnap történt a csere, ma már ugyanúgy néz ki, mint amit először használtam. Hiába dugom be, nem tölt mindig, s eljutottam arra a pontra, hogy csak egy pontba fixálva működik, szerencsétlenségemre így nem tudom bedugni az internetkábelt sem, szóval marad a wifi.

Mivel fél éven belül végzek a fősulival, úgy gondoltam, hogy itt az ideje lecserélni a gépet valami könnyebben hordozhatóra, ezért szeretnék túladni rajta, azonban előtte gondoltam körbekérdezek itt, hogy érdemes-e beadnom szervizbe, vagy elzavarnak onnan azzal, hogy nem hivatalos Acer kiegészítőkkel használtam, így jártam? Mennyire segítőkészek az ottaniak? Hogy megy egyáltalán a szervizelés? Én anno az iPontól vettem a gépet, majd a garanciabővítést is. A gépet beregeltem, s az Acer oldalán írják is, hogy van még fél évem a gariból, viszont semmilyen más papírom sincs erről, anno teljesen digitálisan ment az ügyintézés, és itt is azt írták, hogy nem kell már papírokkal vesződni, az számít, amit online írnak. Mennyi idő alatt van meg a szerviz? Milyen papírokat kell odaadni a futárnak?

Előre is kösz,
Wlac

“The wha-"

(#23436) endruboy1 válasza Wlac (#23435) üzenetére


endruboy1
senior tag

A touchpados probléma tipikusan földelési problémára utal. Vagy a töltő vagy a használt konnektorral nem stimmelt valami. Itt van a probléma leírása és megoldása: "If the computer is powered by an external power supply unit (PSU), the PSU will influence the virtual ground effect, with the influence depending on the circuitry of the PSU. Laptop manufacturers account for this in the design of their PSUs, meaning that the use of generic PSUs can cause touchpads to malfunction and pointer movement to become erratic. This misbehaviour can be rectified by restoring proper grounding, either by touching a metallic part of the computer with the other hand, touching the (insulated) power supply with some part of the body, or using the computer on the lap instead of on a desk."
A gépet meg lehet próbálni bevinni a szervizbe, veszteni nem vesztesz vele semmit, viszont nyerhetsz rajta. Azért azt ne erőltesd hogy milyen töltővel használtad. Úgy tudom hogy a gép alján található azonosító alapján megy a szervizelés, de erről várjuk meg egy szervizelésben tapasztaltabb fórumozó válaszát.

(#23437) mokus1 válasza Muerte (#23427) üzenetére


mokus1
addikt

Figyelj a betűkre mikor írod.
Sata2 3Gb(gigabit)=300MB (megabyte)
Vannak már amikor bőven 300MB fölött tudnak igaz azok aranyárban vannak.Sőt eléggé a Sata3 6Gb közelében

(#23438) Muerte válasza mokus1 (#23437) üzenetére


Muerte
addikt

Bocsi elírtam,bár gondolom egyértelmű hogy nem írhat olvashat 3GB/sec-el :DDD A lényeg, én még nem láttam notit ami tudná a SATA3-at,főleg nem acer-be.

(#23439) prestyy


prestyy
csendes tag

Sziasztok!

Nem régen vásároltam egy acer 5750-es laptopot, de nekem sem akar müködni az nvidia driver. sajnos nem találom a laptophoz kapott cd-t sem. Valaki tudna nekem küldeni egy normális nvidia drivert??

(#23440) mokus1 válasza prestyy (#23439) üzenetére


mokus1
addikt

Igen, felmész az acer honlapjára és letöltöd.

(#23441) prestyy


prestyy
csendes tag

Azzal már probáltam de az sem müködik.

(#23442) mokus1 válasza prestyy (#23441) üzenetére


mokus1
addikt

Felmentél kiválaszottad a saját gépedet az ACER honlapján és nem ment? Ugyanez a NVIDIA honlapján se sikerült?
Biztos hogy jól csinálod?

(#23443) prestyy


prestyy
csendes tag

Csak nvidia driver nem megy fel intel driver simán felment meg minden más
A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert.. Ezt irja ki..
kapott dvd-vel ment de nem találom sehol... :(

(#23444) mokus1 válasza prestyy (#23443) üzenetére


mokus1
addikt

Milyen vga kártya pontosan?

(#23445) prestyy


prestyy
csendes tag

nvidia gt 520m 1gb cuda

(#23446) endruboy1 válasza prestyy (#23443) üzenetére


endruboy1
senior tag

Olyankor szokta ezt ha nem raktad fel a chipset drivert illetve ha nem azzal kezdted.

(#23447) prestyy


prestyy
csendes tag

azzal kezdtem már nem is tom h hányszor..

(#23448) Vigneau válasza prestyy (#23439) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Ahogy fentebb is írtam, nálam ez a megoldás segített:

Én a CD-n levő driverek között találtam csak megfelelőt - ott is 3 verzió volt, talán sorban az utolsó a jó. De nem exe-vel tudtam telepíteni, hanem kézileg az eszközkezelőben megkeresve a VGA-t, illesztőprogramot frissítve kerestem meg az elérési útját a telepítőnek. Az nVidia honlapjáról letöltött verzió se exe-vel, se az eszközkezelős módszerrel nem találta a VGA-t.

Remélem, így sikerül.

Vigi

endruboy1:
Nálam is fent volt a chipset driver, mégsem települt a ForceWare, csak a fent vázolt módszerrel és csak a CD-n lévő (még az Acer oldaláról leszedett sem). Ahogy végignéztem a két telepítőt a SpeedCommander-ben, 1-2 file különbséget tapasztaltam - az nVidia honlapján letölthetőből hiányoznak. Talán .ini kiterjesztésűek, de most meg nem mondom fejből. Nem kizárt, pont itt van a kutya elásva. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#23449) Wlac válasza endruboy1 (#23436) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz, nem gondoltam volna, hogy ez a probléma másnál is előfordult. Ha a szervizelés a gép alján lévő szám alapján megy, akkor minden rendben a dologgal.
A szervizben egyébként mennyire turkálnak a HDD-n?

“The wha-"

(#23450) guildmember


guildmember
tag

Hello, sziasztok!

Azt szeretném, megkérdezni, hogy Acer Aspire 5315 típusú notebookban van memóriakártya olvasó?
Nem találtam erről megemlítést tévő cikket/tesztet.
Köszönöm a segítőkész válaszokat.
Mindenkinek boldog és sikerekben gazdag új évet kívánok! :R :)

"Az élet egy sz*r játék, de a grafikája nagyon ott van..."||A privát üzenetekre tessék válaszolni, nem hobbyból írom őket..:))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.