Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) morbias2 válasza Zummmm (#24400) üzenetére


morbias2
aktív tag

Szerintem itt [link]
érdeklődj hátha tudnak segíteni.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#24402) Zummmm válasza morbias2 (#24401) üzenetére


Zummmm
csendes tag

Köszönöm, szerintem ez lesz!

Zumm

(#24403) Krike válasza r3dsnake (#24394) üzenetére


Krike
aktív tag

Szia,

A G-s Nvidia karis, de van beleaplikálva optimus technológia is, ha minden igaz, és így csak akkor látja meg a dedikáltat a gép, ha a prociba integrált Intel VGA driverét is felteszed, mivel azon kereszül vezérli a nagyobb karit. Másként nem működne az átkapcsolgatás.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24404) Krike válasza lostprophet (#24395) üzenetére


Krike
aktív tag

Megnéztem WD oldalán, az általad választott HDD 9.5 mm vastag, szerintem jó lesz bele. Amivel probléma szokott lenni, azok a Blue sorozat 1TB-os darabjai, mert azok 12,5mm vastagok, így máskol van a csatlakozó is.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24405) r3dsnake válasza Krike (#24403) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szia!

Ismerem hogyan működik az optimus, csupán azt nem értettem miért számoznak összevissza, de valszeg csak bénáznak : D

Köszi mindenkinek a segítséget. Amúgy van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? (V3-471G)

(#24406) Petiapó


Petiapó
tag

Sziasztok!

Azt hiszem átjövök ide. Nem akarom telefloodolni a másik topicot, és ide sokkal jobban beillik.

Erre, és erre nem tudtok véletlenül valamit mondani?

Röviden: Milyen ennek a notinak a SATA vezérlője? Valamint a BIOS felismeri-e a T9300as procit?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#24407) hifiscsabi


hifiscsabi
csendes tag

Üdv! Acer aspire 1620 laptop akkut keresek,ha valakinek van írjon privibe,köszi!

Hifiscsabi

(#24408) morbias2 válasza Petiapó (#24406) üzenetére


morbias2
aktív tag

Hali!

Szerintem ha felhívod az acer márkaszerízt segítenek neked.Én már beszéltem velük,és megoldották a problémáimat.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#24409) Petiapó válasza morbias2 (#24408) üzenetére


Petiapó
tag

Mhm, ezt megpróbáljuk amint hazaértem. Még nagyon külföldön vagyok. :-D

Köszönöm a figyelmet!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#24410) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Lassacskán, de jöhetnének már a 180-200K körüli Sandy i5 + GT640M DDR3-as notik is.

Acer V3-G már alakul, az udvartartásnak is zöld utat adhatnának... ( Packard Bell ).

Az Easynote TV44 biosát most szedtem szét, ott van benne a GT640M vbios is többek között... Látszik, hogy a csereszabatosság, racionalizálás a jelszó, az Acer V3 és a Packard TS44 teljesen ugyanazokra az alapokra épül. ( Alaplap ugyanaz van bennük... ).

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#24411) pepejoe


pepejoe
tag

Hello!
Van egy Acer 5750g laptopom gyári Win7-el mellékelve. Nemrég a hdd-t felparticionáltam 2 részre (egy a win7-nek, a másik minden egyébnek). Ezután bios-t frissítettem 1.05-röl 1.20-ra. Többszöri újraindítás után is minden remekül működött. A windows upgrade ezek után kb. 100 frissítést letöltött, amit telepítettem is. Majd a legközelebbi újraindításkor a Windows bár betöltődött nem lehetett semmit kezdeni vele, semmi parancsot nem fogadott és még a második partíciót se ismerte fel. Gondoltam megviselte Win7-et az új bios, ezért újratelepítettem a gyári Acer erecovery managment progival. Sokadik nekifutásra települt fel mert mindig kifagyott általában a telepítés azon rész ahol az Acer magától telepíti a meghajtó és egyéb programokat. Jelenleg van Win7 de lassú is és még mindig nem ismeri fel a 2. partíciót (vagyis annyira ismeri fel hogy látja hogy van de se méretet se fájlrendszert, semmi infót nem tud róla). Két megoldásra gondoltam szerezni egy sima Win7 és manuálisan telepíteni a drivereket, vagy a bios-t visszafrissíteni a régire.
Ha van valakinek valami ötlete segítsen vele. Előre is köszönöm.

(#24412) Peak válasza pepejoe (#24411) üzenetére


Peak
addikt

de hát akkor miért nem formázod le a disk management segitségével?
vagy inkább mutasd meg szakinak...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24413) pomk válasza Peak (#24412) üzenetére


pomk
őstag

Én is pont erre gondoltam. Full format, és előről az egészet.

(#24414) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Van nálam egy Acer Aspire 3100-as gépezet. Panaszkodott a gazája, hogy időnként lefagyogat. Elhoztam, hogy hátha találok valami kézzelfoghatót rajta/benne, de mikor először bekapcsoltam, nincs semmi kép sem. Látszólag rendesen bootol, megy a venti, de kép egy szm sincs, a monitor kimeneten sem. Érdemes valami megpróbálni, ami elállítódhat, vgy ilyesmi?
Előre is köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#24415) Peak válasza Játékos (#24414) üzenetére


Peak
addikt

Na ettől most felröhögtem :C :DD

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24416) polip válasza Játékos (#24414) üzenetére


polip
addikt

vga hibás, esetleg érdemes rámelegíteni a videochipre, oár hónapot még el fog menni ha sikerül

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#24417) vincenthanna


vincenthanna
csendes tag

Sziasztok! Az normális, hogy a ventilátorhűtő össze-vissza pörög? Hol egyszer felpörög, hol egyszer normális. (teszem hozzá, hogy nyugalmi, netezős állapotban csinálja nem játék közben)

(#24418) polip válasza vincenthanna (#24417) üzenetére


polip
addikt

ebben a melegben teljesen normális

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#24419) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Laptop vásárlás előtt állok és a következő típust néztem ki:
ACER ASPIRE 5750G-2354G50MNKK
Árban tökéletes, viszont olyanokat hallottam róla, hogy az anyaghasználat silány és a kijelző is durván tükröződik, valamint gépelni sem kellemes vele.
Valakinek van tapasztalata a géppel?
Ezen kívül kinéztem még ezt is:
DELL INSPIRON 17R N7110

Nem igazán tudok dönteni, mert a DELL több garanciát ad, nagyobb a képernyő és állítólag sokkal minőségibb az anyaghasználat, valamint gépelni is jobb vele. Viszont az ACER a teljesítménye (i3-2350 és GT630) és ára miatt elgondolkodtat. Valójában egyetemre kell majd, játszani csak nagyon ritkán tervezek vele (F1 2011, FIFA12, NFS), tehát fontos az ergonómia és a jó üzemidő, valamint a minőségi anyagok használata.
Kinek mi a véleménye a dologról?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#24420) sowi válasza 4ron (#24419) üzenetére


sowi
őstag

az acerhez tudsz venni kiegeszito garanciat, ha csak ezen mulik, a kijelzoje meg annyira tukorzodik amennyire ebben a kategoriaban mindegy gep kijelzoje

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24421) 4ron válasza sowi (#24420) üzenetére


4ron
senior tag

Nem csak ezen múlik, ahogy írtam, az anyaghasználat miatt az Acer állítólag gyorsabban elkopik és ez nagy gondot okozhat később. Nem tudok dönteni :/

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#24422) Krike válasza 4ron (#24421) üzenetére


Krike
aktív tag

Állítólag a német autók jók, pedig egy kalap ... a legtöbb. Szerintem ne az állítólagra hanem a tapasztalatokra, tesztekre, és a személyes benyomásra alapozzál. Az utóbbi időben a Dell minősége kritikán aluli, pláne a belépő inspiron családban.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24423) lostprophet válasza 4ron (#24419) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Nekem 5750G-m van, igaz i5-tel és GT540M-mel, de én imádom. Még tavaly vettem 154-ért iPON-on, de akkuja sokáig bírja, gond még nem volt vele és a billentyűzettel is csak annyi a gond, hogy a szösz meg a kosz bejut alá, de könnyedén kifújható alóla.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#24424) sowi válasza 4ron (#24421) üzenetére


sowi
őstag

ahogy elottem emlitettek a belepo kategorias dellek minosege...hat, froccsontott joghurtospohar

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24425) 4ron


4ron
senior tag

Akkor úgy tűnik, hogy jól meg kell gondolnom a választást. A Dell mellett szól a nagyobb kijelző és a 3 év garancia, viszont az Acer jobb CPU-val és VGA-val rendelkezik, ami nem elhanyagolható. Mondtátok, hogy Acerhez lehet venni + garit, ez Szerbiában nem tudom mennyire megoldható. Most már tényleg fogalmam sincs, hogy mi legyen...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#24426) Rush888


Rush888
tag

Sziasztok!

Bocsi az offért, de azért itt is megemlítem, hátha valakit érdekel :Eladó Acer Aspire 5755G laptopom, szinte új, még garanciális :)

Üdv!

:R

(#24427) randras


randras
veterán

Helló,

szerintetek garanciális időn belül lehet úgy kérni egy alkatrész cseréjét, hogy az garanciális szempontból indokolatlan? Karcos paneleket, rácsokat cseréltetnék - persze nem ingyen.

:R

[ Szerkesztve ]

(#24428) Rush888 válasza randras (#24427) üzenetére


Rush888
tag

Szia,

Ha elküldöd a notid hivatalos szervízbe és ott hajtják végre a műtétet, amit te kifizetsz, akkor megmarad a gari a gépen. Ha pontosak az infóim.

Szerk.: Ekkor a szállítást is neked kell állni, mivel nem garanciális a hiba.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#24429) sowi válasza randras (#24427) üzenetére


sowi
őstag

ha behozod az ecco-ba akkor sem veszik el a garid, plusz nem kell kuldozgetni

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24430) morbias2


morbias2
aktív tag

Nekem egy évig volt acer aspire 5745DG 3D notim amit naponta játékra használtam több órát,és úgy is adtam el mint ha új lett volna.Hiába szidták szerintem tökéletesen ment.Most egy i7 sb 5755g van ami szintén szépen megy minden téren! Több notim volt,de az acer is már elég megbízható szerintem.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#24431) randras válasza sowi (#24429) üzenetére


randras
veterán

Köszi, és vajon mennyibe cserélnek kijelző körüli keretet meg fedlapot? :)

(#24432) Muerte válasza randras (#24431) üzenetére


Muerte
addikt

EC-CO? Kb. arany árban :DDD

(#24433) randras válasza Muerte (#24432) üzenetére


randras
veterán

Van itt akármi, ami nem aranyárban van? :(((

(#24434) Muerte válasza randras (#24433) üzenetére


Muerte
addikt

Egy "mezei" notebookszervíz vagy egyszemélyes vállalkozó töredékéért javít mint az ec-co.Volt néhány tapasztalatom már velük sajnos.A hozzáértésüket természetesen nem kérdőjelezem meg,de az áraik :N enyhén szólva is vicc kategória.

(#24435) sowi válasza Muerte (#24434) üzenetére


sowi
őstag

uj acer alkatreszt mindenki csak az eccobol tud venni...nezd meg inkabb mas markakhoz mennyi az alkatresz, aztan nevessunk egyutt :U

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24436) Muerte válasza sowi (#24435) üzenetére


Muerte
addikt

Én már most is nevetek ezen :DDD Hogy lehet hogy én tudtam venni 3 éve is ÚJ 9600mGT-t 20e-ért,amit Ti 120+áfa-ért akartatok rám sózni?Nem régen is volt itt egy tag és kért Tőletek 9600 vagy 9700-ra árajánlatot és még mindig annyiért adjátok :DDD Na ez a vicc kategória.Azokat a rég lefutott karikat ingyen kéne már hozzávágni a kuncsafthoz hogy máskor is odavigye a gépét hozzátok!Egyéb iránt még egyszer mondom a szakértelmetekkel nincs és nem is lehet kivetni valója senkinek sem,gondolom az ár képzés sem éppen rajtatok múlik,de azt akkor is borzasztóan túlzónak találom.

[ Szerkesztve ]

(#24437) sowi válasza Muerte (#24436) üzenetére


sowi
őstag

az acer arkepzese nem rajtunk mulik sajnos, ez teny, viszont az is mas kedes, hogy az ebayrol berendelek valamit, ami atcsuszik a vamon, nem kell ra afat fizetnem, nem kell a kuncsaftnak ha 1 het mulva megrottyan a sirankozasat hallgatva adni egy masik kartyat, nem kell ra garanciat vallalnom, satobbi...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24438) Muerte válasza sowi (#24437) üzenetére


Muerte
addikt

Jogos.Az acer ár politikáját viszont nem értem,de nem is fáj miatta a fejem :N Biztos tudják mit miért csinálnak,de épeszű ember sajnos ilyen árakért nem veletek fog dolgoztatni hosszútávon :(

[ Szerkesztve ]

(#24439) vincenthanna


vincenthanna
csendes tag

Miért van az, hogy nem pörög fel a ventilátor megterhelés közben? Pl.játéknál.

(#24440) randras válasza sowi (#24435) üzenetére


randras
veterán

Számosíthatjuk, ha arról a részről nem probléma: Dell Inspiron szériás gépnél ugyan ez a mutatvány munkadíjjal és áfával együtt 20.000 forint körül volt, alulról súrolva.

(#24441) Krike válasza randras (#24440) üzenetére


Krike
aktív tag

Köztudott, hogy a Dell a garanciális szervizeknél az alkatrészek 90-95%-át újrahasznosított darabokkal oldja meg.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24442) randras válasza Krike (#24441) üzenetére


randras
veterán

OK, mondjuk ezt nem tudtam, de ezesetben irreleváns. :U

(#24443) sowi válasza randras (#24440) üzenetére


sowi
őstag

gepe valogatja, van aminek az LCD coverje csak egy darab muanyag, van ami egyutt jon a zsanerokkal, wifi kabelekkel stb. ertelemszeruen az elso verzio olcsobb..

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24444) Peak válasza Krike (#24441) üzenetére


Peak
addikt

Ami természetesen teljességgel illegális és törvénybeütköző, mivel a magyar jogrend egyértelműen fogalmaz, CSAK új alkatrész kerülhet beépítésre javítás alkalmával!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24445) Dickassman


Dickassman
csendes tag

Hello,
Most kaptam egy uj laptopot:
Acer Aspire TimelineUltra M3 581TG-52464G52Mnkk

Nagyon szép kis gép, de nem vagyok teljesen megelégedve. A gép alap állapotban 2.3 GB ot használ a 4 ből. Van egy asztali gép ithon, az 1.2-1.3 at használ ugyan ugy 4 Gb-ból. Nem tudom hogy ezét vagy más miatt, de nem mennek a progrmok olyan simán, az asztali géphez képest.
Elég sok folyamat is fut a gépen egyszerre, nem is tudom mi micsoda, ezekkel nem lehet valamit csinálni?
Szeretném csak kicsit begyorsítani a gépet, mert a játékokat is inkább minimumon kell játszani mint medium vagy high on. Pl ha mediumon játszom nem akad folyamatosan csak 3-4 mp enként egyet ami elég idgesítő.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

Menyire hevülhet a cpu terhelve átéközben pl?
Ezt is folyamatosan nézem aida-val

[ Szerkesztve ]

(#24446) #93794560 válasza Dickassman (#24445) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a 4GB RAM mellé 32 bites Windowst telepítesz, nem is fogja látni a teljes memóriamennyiséget. A 4GB teljes kihasználásához 64 bites rendszert kell feltenned. Ha több a memória, jobb a sebesség is. A Windows sebessége mindenképp.
A játékok sebességét a proci és a VGA teljesítménye együtt határozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#24447) Krike válasza #93794560 (#24446) üzenetére


Krike
aktív tag

Nem azzal van a baj, mert gyárilag rajta van a Win7 HP 64 bit, másként nem is tudod megvenni, hanem azt mondja a kolléga hogy a 4GB-ból 2,3 van használatban, ezért kevés a szabad mem terület.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24448) Krike válasza Dickassman (#24445) üzenetére


Krike
aktív tag

Ezzel azt tudod csinálni, hogy megvizsgálsz minden egyes alkalmazást, mi az amire nincsen szükséged esetleg, és vagy beállítod, hogy ne induljon el a géppel együtt, vagy uninstall. (Én inkább előbbi megoldást javaslom).
Megnézed, hogy a virnyákirtód milyen beállításokkal fut a háttérben, lehet ott is tudsz spórolni. Kilövöd a csilivili megjelenést, és teljesítményre optimalizálod a rendszert, nem használsz háttérképet, stb.
Maga a gép bőven elég kell hogy legyen a legtöbb játékhoz, mert a GT640-es messze üti az előző generációs GT540/GT630 párost.
A proci ha jól látom az i5-ős alacsony áramfelvételű változata, az nem fog annyira melegedni, mint a normál i5-ös.
Esetleg bővíthetsz memóriát is, csak azt tartsad szem előtt, hogy egy slot van benne, amiben jelenleg egy 2GB-os modul csücsül, azt kell cserélned majd egy 4GB-os darabra.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24449) #93794560 válasza Krike (#24447) üzenetére


#93794560
törölt tag

A használt memória mennyisége mindig változik. Ha szükség van a memóriára, akkor a Windows-nak elvileg fel kellene szabadítania valamennyit.

Ott valami nagyon eszi a memóriát. Nekem a notimban 3 giga RAM van, és 32 bites Win mellett simán fut.

[ Szerkesztve ]

(#24450) Peak válasza Dickassman (#24445) üzenetére


Peak
addikt

Akkor ezek szerint nem a géppeé nem vagy megelégedve, hanem a futtatott szoftverek memóriahasználatával.
NAGY különbség!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.