Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Cabaye89 válasza Cabaye89 (#23895) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Még annyi lenne a kérdésem, hogy vettem hozzá még szeptemberben garancia kiterjesztést 3 évre. Ezt valaki leírná nekem pontosan hogy mit kell elküldenem és hova? És kell e vmiből az eredetit küldenem, vagy elég a másolat az adott dokumentumokból? Próbáltam utána keresni a topicban, de konkrétan a menetét nem találtam sehol.Akár jöhet privibe is a válasz. Köszi a segítségeket!

(#23902) Peak válasza Cabaye89 (#23901) üzenetére


Peak
addikt

konkrétan le van irva minden a garanciakiterjesztés füzetében :D :D :D két oldalas magyar nyelvű leírás van benne, amely lépésről lépésre kalauzol a regisztrációban.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23903) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

Sziasztok!
8935g-m van. Most vettem észre (lehet, hogy eddig is ugyanez volt), hogy mióta a win8-at próbálgatom, irdatlanul melegszik a cucc. Teljesítményvesztést nem tapasztaltam eddig.
Az oprendszer lehet a hibás (a radeonnak nem kompatibilis a drivere elvileg, de minden megy), vagy valami más?
Előre is köszi!

(#23904) Noxy válasza gyoridav870 (#23903) üzenetére


Noxy
veterán

win8-at próbálgatom, irdatlanul melegszik a cucc.

Kedves gyoridav870 win8 tesztelő.
Kérem ez irányú tapasztalatait ossza meg a M$ win8 fejlesztő részlegével, hogy ezt a hibát a végleges verzióba javítani szíveskedjenek.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23905) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gépről? [Acer Aspire One]

Arra vagyok kÍváncsi elsősorban, hogy akinek van ilyen notija annak mik a tapasztalatai és mi a véleménye a gépről nekem így ránézésre és árra meg tudásra elég jónak tűnik és erősen gondolkozom, hogy megveszem ezt a gépet. Milyen az anyagminősége és milyen a billentyűzete és, hogy nem szokott e belassulni. Elsősorban internetezésre és filmnézésére használnám a gépet.

Előre is köszönöm a válaszokat ! :)

(#23906) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Eladó lett az Acer notim. Hátha felkelti valakinek az érdeklődését. ;)

(#23907) Krike válasza Dugos (#23905) üzenetére


Krike
aktív tag

Szép, és erős az Atom proci, de az álltalad említett célra inkább az Aspire One 722-est választanám. Nagyobb kijelző, nagyobb felbontás, erősebb VGA, Win7 HomePremium, de van Linuxos változat is, és helyből 2GB RAM, 4-ig bővíthető.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23908) exor


exor
tag

Hey! Van egy Acer TimelineX 5830TG-2334G50MNBB notebookom. A következő történt alvóállapot után kékhalál fogadott, majd újraindult és azóta nem jó, ezt írja ki bekapcsolásnál:
Link(kép)
Biosban nem látja a hdd-t, ha pl berakok windows telepítő lemezt elindul, de ugye nincs hova telepítenie. (szóval szerintem a winchester romlott el). Kb. ősszel vettem szóval még garanciális, meg regeltem is acer honlapján, viszont eddig még sosem volt ilyen garanciális gondom sem acernél sem más gyártónál, nem tudom pontosan, hogy zajlik ez.
Az egyik kérdésem az lenne, ha pl. hétvégén mindenképpen szükségem lenne laptopra, és addig valahonnan szereznék és kicserélném benne a hdd-t az garanciavesztéssel járna-e?
A másik, hogy ha elküldöm javításra, és valóban a hdd rossz, akkor egyszerűen kicserélik és ennyi, a rajta lévő adatok lementéséről ne is álmodjak?
Meg, hogy lehet-e bármi más miatt ez, szóval, hogy nem a hdd romlott el, hanem valami más gond van esetleg...

Köszönöm a segítséget előre is!

(#23909) Peak válasza exor (#23908) üzenetére


Peak
addikt

szia.
a készüléket HDD-je megcsuklott. toshiba vagy seagate vagy western digital, valamelyik ezek közül.
a szerviz a rossz, döglött vinyót kicseréli és visszaküldi a gyártójának.
az adatmentés a Te dolgod, mindig, működőképes állapotban, mert a hardver erre ad lehetőséget, nem a szerviz feladata.
le fogják tesztelni az új vinyóval az egész gépet, szóval megnézik nincs-e másnak baja.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23910) exor válasza Peak (#23909) üzenetére


exor
tag

Köszi az infot, viszont egy igen érdekes dolog történt.
Miután kb. egész nap nem tudtam használni, a fentebb említett hibajelenség miatt, és biosban sem látta a hdd-t, úgy volt, hogy kapok kölcsön hdd-t, el kezdtem szétszedni, de közbe el kellett mennem, kiderült mégse kapok stb. lényegtelen, megjövök este, visszacsavarozom, az alját, mondom még1 próba hátha valami változott, erre.. elindul, látszólag tökéletesen, mintha semmi baja sem lett volna. gyorsan lementettem róla ami kell, azóta is megy, de ilyenkor mivan? Úgy értem, ha pl. elküldtem volna gariztatni ott meg azt mondják, hogy semmi baja.. legalább ami fontos azt most lementettem, de furcsa, hogy egyik pillanatról a másikra elszáll.. megse nyikkan a hdd, aztán meg hirtelen jó lesz. HDD sentinel szerint a kondíció 100% a teljesítmény is, és azt írja a merevlemez állapota hibátlan.

Most akkor mit kellene tennem, van valami program amivel ki lehet deríteni, hogy mi lehetett a baja? Vagy van köze ahhoz, hogy elkezdtem szétszedni, majd összeraktam? de gyakorlatilag nem is vettem ki a hdd-t mert el kellett mennem, csak elkezdtem kicsavarozni. Lehetett a csatlakozással valami probléma?(mostanában elég sokat hordoztam de nem volt kitéve erős rázkódásnak vagy ütésnek vagy bármi ilyesmi)

(#23911) #93794560 válasza exor (#23910) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehetett hiba a csatlakozásnál is, és most, hogy megbolygattad, lehet, hogy helyrállt. Nekem is volt ilyen az asztali gépemen, hogy a SATA kábel le volt lazulva, HDD meg sehol. Igaz, nálam a gyenge minőségű kábel volt a gond, vettem egy jobbat, azóta semmi gond vele.

(#23912) stb123


stb123
tag

Sziasztok!

A rejtett partícióról hogyan lehetne újratelepíteni a rendszert, mert hülyeségemben, a gyári win 7-re telepítettem a win 8 CP-t!? :W
Az AltGr+F10-re csak a jelenlegi rendszer töltődik be.
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#23913) Krike válasza stb123 (#23912) üzenetére


Krike
aktív tag

Alt + F10, és egyből bekapcsolásnál kezded nyomkodni, nem várod meg az acer logót. Hacsak a win 8 telepítéssel nem gyúrtad le a rejtett partíciót.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23914) stb123 válasza Krike (#23913) üzenetére


stb123
tag

Ugyanúgy csak a jelenlegi rendszer töltődik be (időközben felraktam egy nem hivatalos win7-et, azt lemezről telepítettem). A rejtett partíció megvan, az easeus partition masterrel lehet is látni a tartalmát, csak nem tudom, hogyan lehetne működésre bírni :(

(#23915) Peak válasza stb123 (#23914) üzenetére


Peak
addikt

Hiába van ott a rejtett partíció, ha a particiós index táblában a bootsorrendbe is belepiszkált a telepítő és ott már nem szerepel a rejtett partició, tehát NEM mutat semmi oda.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23916) stb123 válasza Peak (#23915) üzenetére


stb123
tag

Akkor ez azt jelenti, hogy intsek búcsút az eredeti win 7-nek? :O

(#23917) Peak válasza stb123 (#23916) üzenetére


Peak
addikt

Hát érdemes lett volna kiírni a rendszervisszaállító lemezkészletet az első Win7 bebootolás alkalmával. A jobb alsó sarokban dobja fel a 8x6 cm fekete ablakot, ami erre hívja fel a figyelmed. :( Esetleg még a szervizt felhivhatod, hogy küldjenek neked recovery készletet, de annak lesz valami díjja.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23918) sowi válasza stb123 (#23916) üzenetére


sowi
őstag

nem valoszinu, hogy otthon helyre tudod allitani, esetleg probald meg aktivra allitani a PQ particiot, hatha...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23919) stb123 válasza sowi (#23918) üzenetére


stb123
tag

ez hogyan kivitelezhető?

(#23920) stb123 válasza Peak (#23917) üzenetére


stb123
tag

Beszéltem az acer shoppal, ők a központi szervízt ajánlották...

(#23921) Dugos válasza Krike (#23907) üzenetére


Dugos
tag

Igen ez tényleg jó gép, de egy picivel drágább :( megéri ezt a kis plusz pénzt?

(#23922) Krike válasza Dugos (#23921) üzenetére


Krike
aktív tag

Szerintem mindenképpen, egy szélesebb körben használható gépet kapsz, és 4GB-is bővíteni is tudod a memóriát(illetve cserélni a modult). Lehet, gyengébb a CPU valamivel, de normál felhasználásnál nem fogod észrevenni, viszont az esrősebb video vezérlő, és a teljes értékű oprendszer bőven megéri a plusz pénzt szerintem. ezen kívül nézd meg a prohardveres teszteket a D270-ről, engem nem győzött meg a cucc. Vannak olyan elvetemültek, akik 4GB RAM-mal még WoW-ot is játszanak a 722-essel ;) (lásd a youtube-on)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23923) machiavelli


machiavelli
csendes tag

Sziasztok!

Acer Aspire 5715z-ről van szó:

Tudom, hiba volt, de win alatti bios frissítés közben a flasher kiírta, hogy a fájl nem ellenőrizhető (vagy ilyesmit, nem emlékszem pontosan), a frissítő kifagyott, gép nem válaszol. Újraindítás után persze se kép, se hang, a töltő bedugását sem jelzi a led.

Itt is, és más fórumokon is talált "bios recovery" módszer szerint az új biost (amit a frissítő programból csomagoltam ki) kiírtam cd-re, felmásoltam pendrájvra, az ICL50(HW).hd néven, annak minden variációjában, a fn+esc (máskor win+b) lenyomása után töltőt bedugom, bekapcsológomb nyom, de egyik variációnál se csinál semmit.

Volt már, akinek tényleg működött ez a módszer? Kicsit városi legendának tűnik.
Azt furcsállom, hogy ha cd-ről is újra tudná írni a biost, nem kéne hallanom, hogy felpörgeti a cd-t minden ilyen alkalommal? Erről meg senki nem írt, és egyik alkalommal sem történt ilyen, bármelyik kombóval is próbálkoztam.

Köszi,
mach.

(#23924) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis off téma :)

Mikor megvettem az 5920G gépet(kb 1hónapja) Szakival kipucoltattam, most hogy vga csere történt, ismét elkelt a takarítás..
1hónap elteltével;
1,2

Nem véletlenül mondják sokan hogy havonta kell takarítani a gépet!

(#23925) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Szeretném ha a laptop kijelző egy asztali gépet jelenítene meg. Összekötöttem vga kábellel de nem sikerült a dolog, igaz nem is foglalkoztam vele túl sokat. Most fog hozzám kerülni egy másik gép és jó lenne rá feldobni legalább egy wint. Mivel nincs monitorom sajnos kénytelen vagyok laptopra dugni.
Fn+F5/F6-al próbálkoztam de nem jelenítette meg az asztalt. Mi a trükkje?
:R

(#23926) hiroki válasza Laszmen (#23924) üzenetére


hiroki
tag

Ez azért nem semmi....

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#23927) hiroki válasza .:Kristian:. (#23925) üzenetére


hiroki
tag

Ha jól tudom a Vezérlőpult--képernyő---megjelenítés menüpontokban még fel kell ismertetni...Szerencsésebb egy DVi kábellel összekötni a két gépet, már ha van olyan kimenet rajtuk.

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#23928) .:Kristian:. válasza hiroki (#23927) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Köszönöm a választ, ha meghozzák a gépet ki is próbálom vele.
Sajnos csak vga kimenet és hdmi van a laptopomon. Mivel jobb DVi a VGA-nál?

(#23929) hiroki válasza .:Kristian:. (#23928) üzenetére


hiroki
tag

A DVi digitális jelek formájában továbbítja az adatokat ezáltal jobb a minőség is szemben a vga-val, amely csak analóg jelátvitelt biztosít.

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#23930) vik0717


vik0717
tag

Sziasztok!
íolyan kérdésem lenne h van egy acer aspire 5755G típusú laptopom, és találtam egy cikket ahol voltak színbeállítási profilok .icc fájlként, na azt én feltettem, be is állítottam, de minden újraindulásnál visszaáll az eredetire! Esetleg volt valakinek ilyen problémája, valaki tudna rá megoldást?
Előre is köszönöm!

(#23931) Muerte válasza vik0717 (#23930) üzenetére


Muerte
addikt

(#23932) vik0717


vik0717
tag

Köszi a linket, na de én ugyan így csináltam meg és mégis minden egyes ujrainditásnál visszaál:S

(#23933) Muerte válasza vik0717 (#23932) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor valamit nem jól csinálsz.Próbáld meg újra lépésről-lépésre úgy ahogy a linkben van és jónak kell lennie.

(#23934) *Ropi* válasza vik0717 (#23930) üzenetére


*Ropi*
félisten

Beállítottad alapértelmezettként is?

32 vagy 64 Bites Windowsod van? Mert a cikkben csak 32 Bitesről beszél, a 64 Bites rendszeren máshol van a színprofilok alapértelmezett helye: a C:\Windows\SysWOW64\spool\drivers\color\mappában.

Egyébként azokkal a színprofilokkal nem sokat érsz: mivel minden egyes kijelző más paraméterekkel bír, így csak hardveres kalibrációval lesz színhelyes képed. Tudok benne segíteni: Eye One Display Pro (i1D3) koloriméterrel színhelyesre tudom kalibrálni a laptopod kijelzőjét. Keress meg PÜ-ben, ha érdekel a dolog!

Üdv.:

R.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23935) banán007


banán007
tag

Acer Aspire 5560 vélemény?

Ezekre használnám:

- Internetezés (nagyon gyakran)
- Programozás (gyakran)
- Játszás (néha)
- Rajzolás Ps, Sketchbook (néha)
- Videónézés (gyakran)

Még szóba jönne pár Lenovo is, de az nem ide tartozik

[ Szerkesztve ]

(#23936) nvidiagt540m


nvidiagt540m
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagyon furcsa problémám van és azt sem tudom hogy írhatnám le, ezért mellékelek egy képet, amin bekarikáztam a problémámat.
Ezek a kis pixelhibák(???) nem mindig ugyan azon a helyen vannak. Először azt hittem, hogy az integrált és az nvidia videókártya szoftvere nem tűri meg egymást, így az integráltat külön fel sem telepítettem. Eddig nem is volt probléma, tökéletesen működött egészen tegnapig. Kijött az új frissítése a drivernak és újra előjött a probléma. Egyszerűen ötletem sincs, hogy mit kellene tennem és mivel állok szemben. Próbáltam letiltani külön-külön a videókártyákat, de az sem segített. Ha valaki találkozott már ilyennel, esetleg tudja is a megoldást, az legyen szíves írja le! Köszönöm előre is az esetleges segítségeket!

A laptop konfigurációja(amik valószínűleg fontosak lehetnek):
Acer Aspire 5755G
i3-2310M(2,1 GHZ)
Nvidia GT 540M
Intel HD Graphics Family(integrált)
4 GB ram
640 GB HDD

(#23937) newface567


newface567
csendes tag

ON
Üdv, az lenne a kérdésem, hogy ezek az acer kisegítők (grid vista, powermanagement, backup manager), ezeket törölhetem, vagy kellenek a gépnek a működéshez? (Kicsit gyorsítani szeretném a rendszert.)

OFF
Skype-ba hol lehet beállítani, hogy ne induljon automatikusan mert sehol se találom.

(#23938) Muerte válasza nvidiagt540m (#23936) üzenetére


Muerte
addikt

Először is tedd vissza az előző drivert hogy ki lehessen zárni az új okozza-e a hibát,ha fennmarad a probléma akkor az VGA hiba,bár ne úgy legyen. ;)

(#23939) Muerte válasza newface567 (#23937) üzenetére


Muerte
addikt

Grid vista csak akkor kell ha osztani akarod a képernyőt egyébként jelentősége semmi,mondjuk úgy rémlik az nem indult automatikusan a win-el vagy be lehet állítani hogy ne induljon ezért nem is fogja a gépet.
A Power management felesleges ha win alól is meg tudod oldani a beállításokat.
A Backup manager meg tök felesleges mert csak fájlokat tud menteni,rendszert nem.

(#23940) newface567 válasza Muerte (#23939) üzenetére


newface567
csendes tag

Köszöntem. :)

(#23941) Muerte válasza newface567 (#23940) üzenetére


Muerte
addikt

Még annyit hozzáfűznék nekem egy aspire 6935 volt illetve mostmár anyámé :DDD Abban van egy Acer audio management nevű szoftver ami a virtuális hangzásért felelős és ha nem tettem fel az Acer empowering technology nevű alap szoftvert akkor nem volt hajlandó működni.Ha ez nincs a tiédben akkor tárgytalan.

(#23942) nvidiagt540m válasza Muerte (#23938) üzenetére


nvidiagt540m
csendes tag

Megtörtént, sajnos ugyan az a probléma. Viszont előtte is volt ilyen gondom, de akkor sikerült megoldani valahogy. Tehát akkor valami más a probléma szerintem. Csak az a baj, hogy nem tudom micsoda. Azért köszönöm!

(#23943) Muerte válasza nvidiagt540m (#23942) üzenetére


Muerte
addikt

Hát sok variáció nincs.Ez lehet szalagkábel hiba vagy érintkezési hiba,vagy LCD hiba is amit gyorsan kideríthetsz ha rákötöd a noteszt egy külső kijelzőre.Azonban ha ott is produkálja ezt a pixelezést akkor egyértelmű hogy a VGA nyeffent meg.

[ Szerkesztve ]

(#23944) tinykid


tinykid
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Aspire 5310-esem, melyik a legnagyobb proci ami ebbe még elmegy?

(#23945) Laszmen válasza tinykid (#23944) üzenetére


Laszmen
aktív tag

T-s szériából úgy tudom csak a Intel® Core™2 Duo Processor T5300
(2M Cache, 1.73 GHz, 533 MHz FSB)
az 533-as FSB miatt..

(#23946) tinykid válasza Laszmen (#23945) üzenetére


tinykid
csendes tag

tudja a 667es FSB-t is, Berendeltem egy T5600-at Portugáliából, kiderül majd mi lesz a sorsa :U

[ Szerkesztve ]

(#23947) Laszmen válasza tinykid (#23946) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Az egy dolog hogy tudja, az én laposom is tudná az 1066-ot, de csak 800-as cpu indul vele, holott a chipset támogatná..

(#23948) sven.molko


sven.molko
csendes tag

Sziasztok, szeretnék némi segítséget kérni. Van egy Acer 5535-s notebookom AMD QL60-as verzió. Korábban volt egy olyan problémája, hogy spontán kikapcsolt, ami valószínűleg túlmelegedéssel állt összefüggésben. Szervizben kitakarították, de az még nem oldotta meg a problémát, hanem ezt az egész ATI CCC-t ami alapból rajta volt, letörölték és tettek fel egy másikat. Onnantól soha nem volt problémám, egy éven át. Most azonban egy másik hiba mellett újra kellett telepítenem partícióról. Így viszont minden visszaállt gyári beállításokra, így az ATI is. Azonban azóta újra melegszik, és néha 4-5 óra után kikapcsol. A kérdésem tehát az volna, csupán véletlen egybeesés, és 1 év alatt annyi por lett benne megint, hogy attól melegszik és kapcsol ki, vagy tényleg nálam meghülyíti az ATI a gépet? Kicsit tudatlan vagyok, de ezt le lehet cserélni valami másra? Vajon a szerviz mire cserélhette le? (Sajnos én ezt nem tudom).
Minden segítséget köszönök.

(#23949) Laszmen válasza sven.molko (#23948) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Sasold meg ezt!
1 hónap alatt ilyen lett,szerinted 1 év alatt??

CCC---Catalyst Control Center, ezzel a kis programmal/driver-al tudod konfigurálni,optimalizálni,és tuningolni a kártyádat..
Ajánlom neked,ha nem játszol, akkor ezt ne telepítsd fel, elég a sima vga driver, így a kártya teljesítménye marad alapon.
Elképzelhető hogy a catalyst miatt a kártya frekvenciája(Mhz) megnőtt, és így a kárzya nem megfelelő hűtése miatt, túlmelegszik(tuning mellékhatása) és így a kártya ATI-k esetében hála istennek kikapcsol, ellentétben az Nvidiákkal, akik olvadásik mennek..

Tessék odafigyelni a lapos hűtésére, és a karbantartására..

(#23950) sven.molko válasza Laszmen (#23949) üzenetére


sven.molko
csendes tag

Egyedül az alsó fedlapot mertem lecsavarozni, a ventilátoron volt némi finompor, de nem hiszem hogy önmagában emiatt lenne. Persze lehet beljebb van több is, de gondolom akkor a ventilátoron is nagyobb mértékű dzsuva lenne. Mivel szétnyitott laptop bal felső sarkában melegszik brutálisan, ami alatt pont a ventilátor van, gondolom az nem lép működésbe elég hamar. A catalyst control centerrel tudom jobban szabályozni, vagy láttam valami tray toolst, és azzal?
(Köszönöm az eddig javaslatokat)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.