Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Egy 3750-re szeretnék matricát (skint) venni. Tudna valaki segíteni, hogy mekkora kell rá? (ajándékba lesz, így az 'egyszerűen mérd le' nem olyan egyszerű). Előre is köszi!

(#23352) Peak válasza Szőröstalpú (#23351) üzenetére


Peak
addikt

google - "acer 3750 dimension"
a 4. link már mutatja a méreteket.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23353) Peak válasza Gzolo (#23350) üzenetére


Peak
addikt

van sima +1év, +2év, és +2év+biztosítás garancia csomag az Acer Advantage-ben.
ez a disztributorok csomagban (bundle) is árulhatják notebooktáskával, egérrel, vagy mindkettővel együtt, ezeknek a bundle csomagoknak az elnevezései a silver(+1), a gold(+2) és a platinum(+2+bizt).
clear?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23354) sowi válasza Gzolo (#23348) üzenetére


sowi
őstag

garancialevelet meg a szamlat ne hagyd otthon

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23355) mokus1


mokus1
addikt

Tényleg úgy néz ki hogy helyre jön:D Egyre kisebb a folt. Estére el is tünik ha így halad :DDD
Valaki értené hogy mi történik annak örülnék:)[link]

(#23356) bagyusz válasza mokus1 (#23355) üzenetére


bagyusz
őstag

Talán párás lett, de a fő hogy jó irányba mozdult meg. :)

(#23357) Peak válasza mokus1 (#23337) üzenetére


Peak
addikt

bakker az semmit sem jelent, hogy letörölted :( ha becsurgott egy fél csepp, az ott a résekbe elkezd kúszni, van valamilyen fizikai jelenség, ami a folyadékokat igy mozgatja, vagy adhéziós vagy kohéziós erő ( ne röhögjetek ki plz. nem vagyok fizikus :D )

imádkozz hogy ne legyen maradandó baja :S

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23358) Mikisys válasza mokus1 (#23355) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem tesz jót az LCD-kijelzőnek, ha nyomkodják, még tisztítás közben sem.
Sajnos a nagy felület igen érzékeny bármilyen nyomásra, mechanikai behatásra.
Az történt, hogy a tisztítás alkalmával a nyomóerő hatására az LCD "megfolyt", vagyis megnyomódott a folyadék és ezáltal a képben látható hibák léptek fel.
Ez magától eltűnhet, akár menet közben is, vagy pár napi pihentetés után, de nem egészséges a létrejötte, tehát javaslom a szervizt megkeresni míg garanciális a készülék és kijelző javítást, vagy cserét kell kérni.
A helyzet sajnos rosszabbodhat is, maradandó csíkok, vagy nagyobb felületű elszíneződés, halott képrészek is keletkezhetnek, ahol nem látni semmit, vagy sötét lesz, vagy kifehéredik, vagy elszíneződik.

Üdv!

(#23359) Peak válasza Mikisys (#23358) üzenetére


Peak
addikt

garanciális cserére esélytelen... a szervizek se hülyék, tökéletesen tisztában vannak ezzel, hogy ilyen jelenség magától nem történik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23360) Gzolo válasza Peak (#23353) üzenetére


Gzolo
senior tag

Yep , világos, köszi.

(#23361) mokus1 válasza Mikisys (#23358) üzenetére


mokus1
addikt

Azután nyomtam meg óvatosan miután ez történt de nagyon finoman.Szóval attól semmi se történt.

(#23362) mokus1 válasza Peak (#23359) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem az alaplapcsere is elég szerencsén múlott.:)
Egyébként tényleg mindjárt minden eltűnik a képről.Amúgy karácsony után megy a szervizbe. :)

(#23363) Mikisys válasza Peak (#23359) üzenetére


Mikisys
őstag

Egyetértünk, de próbálja meg a szervizt, ott majd megmagyarázzák neki, hogy az ilyen nyomkodás mennyire fáj a gépnek, aztán meg neki, amikor fizet a javításért.
:)
Üdv!

(#23364) mokus1 válasza Mikisys (#23363) üzenetére


mokus1
addikt

Melyik részét nem érted amit írtam?
Mielőtt bárhogyan is hozzáértem volna az LCD-hez ilyen lett érted? Az meg a másik annál erősebben nem értem hozzá ahogyan takarítani szoktam mert néha azt is kell mert undorító ha koszos.Ha meg rálehelsz attól még a fos rajta marad a kijelzőn.

(#23365) FireShadow


FireShadow
senior tag

Szeretnék venni egy timelinex 3830T-t. A leglightosabb változatot, játékra nem kell, csak munka. A legdurvábbb 3d az a google earth lesz rajta.

Mennyire melegedhet? (tesztekben szidják néha, de azok a játékosabb verziók, én valahogy nem gondolom erről hogy az egy szál kis i3 annyira felhuzná a hőjét).

Ölben, ágyon használatot mennnyire tolerálja?

Az akksit tényleg nem lehet kivenni? Így ez nem hátrányos az élettartamára nézvést, vagy már van rá valami digitális megoldás hogy ha többnyire be van dugva akkor ne használja (el) az akksit?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#23366) DopeBob válasza FireShadow (#23365) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

nekem 5830TG-m van. Az akksit tényleg nem lehet kivenni, és én is az eseteg 90%-ban hálózatról használom.

Hétvégén viszont egész kellemes meglepetést okozott, kb 4,5 órányi munka (Excel, mellette mp3 + wifi) után még megnéztem egy FullHD filmet, és utána még mindíg azt írta, hogy 1óra 11 perc van hátra :)

MZ/X

(#23367) Jan_01


Jan_01
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, Acer TravelMate 5720G (T7500, 2GB RAM, HD2600) notim van. Eddig egész jól bírta, de sajnos az utóbbi időben folyton újraindul. Kékhalál és restart. Már szinte napi 2 - 3szor, szóval mostanra vált idegesítővé és szeretném megoldani a problémát. Hibaüzi:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038

Additional information about the problem:
BCCode: a
BCP1: 3F3F3F73
BCP2: 00000002
BCP3: 00000001
BCP4: 8300A829
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Újra húztam Windows 7t (másik verziót, mint ami eddig fenn volt), valahol fórumon olvastam, hogy win probléma is lehet. Nem segélt, Memtest-et is futtattam órákon át, nem hozott ki problémát.

Ismerős a szitu, mond valakinek valamit?

Kösziii

[ Szerkesztve ]

(#23368) mokus1 válasza Jan_01 (#23367) üzenetére


mokus1
addikt

2 programot javaslok először.
aida64.
Hd sentinel.
Nézd meg mennyi bad sector van a hdd-n.
Hőfokokat is nézd meg.Ezek a procik borzasztó erősek voltak de melegednek is rendesen volt nekem is T7200as notesz.

(#23369) Jan_01 válasza mokus1 (#23368) üzenetére


Jan_01
csendes tag

hmm, igen a HDD-re is gondoltam, de még nem ellenőriztem.
ránézek, megpróbálom a progikat, amit javasoltál. köszi.
a hőfokok igen, melegszik rendesen, de megemeltem, így pár fokkal hűvösebb, meg visszaveszem a procit, ha épp nem kell. sajna, akkor is újraindul, ha nem meleg...

(#23370) Jan_01 válasza mokus1 (#23368) üzenetére


Jan_01
csendes tag

sentinel szeirnt 100% állapot kiváló. rövid teszt nem hozott hibát.
hosszú most nem fér bele az időmbe, DE akkor úgy tűnik HDD rendben?

mitől indul mindig újra?!?

(#23371) mokus1 válasza Jan_01 (#23369) üzenetére


mokus1
addikt

HDD, memória Ok ezekszerint.Engedj rá valami tesztet a cpu-ra. Had izzadjon picit. VGA nem nagyon lehet szerintem.
2 memória modulod van vagy 1? Ha 2 akkor probaképp kiprobálhatnád hogy egy db-ig egyel-egyel használod

(#23372) Jan_01 válasza mokus1 (#23371) üzenetére


Jan_01
csendes tag

dual channel, s félő hogy RAM hiba lesz. nem hiszem, hogy költenék (már néztem) 12 - 14 Ft 4 GB-ra. Mert ha "javítani", cserélni kell akkor már a 2 helyett 4-et vennék... megnézem külön a modulokat, gondolom a BIOS-ban betudom állítani.
köszi tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#23373) mokus1 válasza Jan_01 (#23372) üzenetére


mokus1
addikt

Vegyél ki egyet. és cserélgesd biosba nem tudod letiltani melyik modult használja.

(#23374) endruboy1 válasza Jan_01 (#23372) üzenetére


endruboy1
senior tag

De konkrét hőfokokat is nézz Aidával, mert az hogy te épp milyennek érzed a házat kívülről nem túl precíz mérés.

(#23375) darvak válasza endruboy1 (#23374) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj!

Bratyóm a Jan_01, most épp nincs gépközelben, de gondoltam gyorsan válaszolok az előbbre jutás kedvéért. :DD

Nemrég futott le újra memtest, 1 pass lement.
Valami külön progit is használ (everesten felül) a hőmérsékletek kiirításához-diagnosztizálásához.

Jaaa és a hd sentinel is újra fut részletes teszten.

Alaplappal mi a helyzet???

üdv

[ Szerkesztve ]

(#23376) mokus1 válasza darvak (#23375) üzenetére


mokus1
addikt

Az marad meg a VGA. Vga-ra ez nem jellemző. Milyen hőfokok vannak egyébként?
Esetleg takarítás, kábelek megfelelő csatlakoztatása se ártana.Reméljük nem alaplap.

(#23377) darvak válasza mokus1 (#23376) üzenetére


darvak
senior tag

most,h teker:

cpu 64
gpu 40
hdd 46-50 között

(#23378) mokus1 válasza darvak (#23377) üzenetére


mokus1
addikt

HDD elég sok.Többi az tök jó.

(#23379) darvak válasza mokus1 (#23378) üzenetére


darvak
senior tag

Épp megy a hd sentinel és teker (hőfokot így lehet értelmezni), nem akar hibát találni.

Alaplapot lehet valahogy tesztelni, vagy ez csak kizárásos alapon megy?

[ Szerkesztve ]

(#23380) mokus1 válasza darvak (#23379) üzenetére


mokus1
addikt

Alaplapot nem lehet tesztelni.Én azért kivennék egy memóriát és megnézném külön-külön is produkálja-e.

(#23381) darvak


darvak
senior tag

Ok-kösz szépen.

És a vga-t csak benchmarkolni lehet? Vagy egy vga teljesítmény teszt egyben stabilitás teszt is.

(#23382) mokus1 válasza darvak (#23381) üzenetére


mokus1
addikt

Én egy Gpu caps viewer-t futtatnék annak van egy része nem jut hirtelen eszembe ami kifejezetten izzasztja a gput. De eleve az eleve 100%-on meghajtja a gput.

(#23383) darvak válasza mokus1 (#23382) üzenetére


darvak
senior tag

Érdekes észrevétel még a hd sentinel-hez :((( .

Már több mint 25 perce jelzi az extended self-test, h a még hátralévő idő cirka 1 perc.

Ez alatt a 25 perc alatt a progress bar meg se moccant! :W

Teszi mindezt úgy, h a teszt semmi hibát se talált a márcsak 1 perc van vissza a teszt befejezéséig, de mégsem futok le állapotáig (vagyis 0 error és még 1 perc futási időt jelez).

Nem tom, h ez jelent-e valami plussz infót.

(#23384) mesysil


mesysil
csendes tag

Sziasztok!
Egy Acer 5755G-t szeretnék venni. Nagyon tetszik és a felszereltsége is jó. Az szeretném kérdezni hogy mik a tapasztalatok vele. Mindenki mondja h milyen szar az Acer, de úgy tudom az csak a régebbi tipusokra volt jellemző.

(#23385) darvak válasza darvak (#23383) üzenetére


darvak
senior tag

Na csak lefutott, egyszer csak meggondolta magát.

Szóval eredmény nuku error.

(#23386) mokus1 válasza mesysil (#23384) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Igen mostanában elég jó gépeket gyárt az acer.Igaz csak 1 év garival de nem drága a bővítés és meg is éri :)

(#23387) #93794560 válasza mesysil (#23384) üzenetére


#93794560
törölt tag

Hali!

Az Acernek mostanában már elég jó gépei vannak. Nekem is van egy kábé egy hónapos Aspire 5349-esem. Nagyon jól van összerakva, nem recseg-ropog az illesztéseknél, még a teteje sem horpad, csak pár millimétert, a billentyűzete meg egyáltalán nem. Jó tömör gép, nincs az az érzeted, hogy mindjárt szétesik. A tetejét sem lehet csak úgy simán felnyitni, kell hozzá egy kis erő. Halk, és hűvös. Szerintem az 5755G is hasonló minőségű lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23388) alex devil válasza #93794560 (#23387) üzenetére


alex devil
senior tag

Nekem olyan van, nagyon jó.

S23

(#23389) alex devil válasza mesysil (#23384) üzenetére


alex devil
senior tag

Szerintem vedd meg bátran, én kb 2 hónapja vettem, nagyon szeretem.

S23

(#23390) L-e-f-i-e válasza mesysil (#23384) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Hello, az ACER már jóideje igen minőségi termékeket gyárt, garancia ügyintézésük is példás, szóval a márkától ne félj, nekem régóta csak ilyen gépeim vannak, most épp egy 5750G ami kiváló mindenre, az 5755G pedig még egy fokkal jobb is szóval szerintem jó választás.

=^-^=

(#23391) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Van egy acer aspire 5730z noteook. 2Gb rammal. Ebben intel4500 vga van. Biosban 64Mb-ot ír a vram-nál, állítani ott nem lehet, mert a kurzorral rá sem lehet állni, át lehet valahogy állítani 128Mb-ra? Van egy játék ami talán menne ha át tudnám állítani.

moto g72, Ninebot d28e

(#23392) Tom_Paris


Tom_Paris
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire 5560G-6344G75MNRR Notebook (piros)

A probléma a következő: Az operációs rendszer nem tudja sem újraindítani sem lekapcsolni a gépet. A leállási folyamat végén mikor ki kéne kapcsolnia lefagy vagy fekete képernyő mellett ventillátor tovább üzemel. Újraindításkor ugyanez a probléma.

Több külföldi fórumon azt olvastam, hogy legújabb driverek, firmware, powermanagemenet legyen fent. Minden program a legújabb és telepítve van.

Ha esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával és sikerült megoldania segítsen.

Köszönöm előre is.

(#23393) mokus1 válasza fradi81 (#23391) üzenetére


mokus1
addikt

Kurzorra? :F Biosba billel navigálj.Ha meg nem lehet állítani. maximum modbiossal tudnál.

(#23394) fradi81 válasza mokus1 (#23393) üzenetére


fradi81
veterán

Nem egérkurzorra gondoltam, tehát a billentyűzettel nem lehet rámenni, átugrik felette.

moto g72, Ninebot d28e

(#23395) mokus1 válasza fradi81 (#23394) üzenetére


mokus1
addikt

Akkor csak modbios segíthet.

(#23396) Gzolo


Gzolo
senior tag

Alig egyhetes 3750z-men azt hiszem meghalt egy pixel, bármilyen háttéren, bekapcsolás közben is van egy kék pixel.

Mennyire érdemes ezzel foglalkozni? Ha garanciaidőn belül lesz több is, akkor érdemes vele a szervízet piszkálni,cserélik? Egy hetes gépet nem akarom elveszteni pár hétre egy pixel miatt még..

(#23397) bagyusz válasza Gzolo (#23396) üzenetére


bagyusz
őstag

Nem fognak vele foglalkozni a szervizben.

(#23398) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
SSD vásárlásán gondolkozok, de ha megveszem akkor szeretném eladni az egyik HDD-t. A kérdésem az lenne, hogy ha idővel meghibásodik benne valami és elküldöm garanciáztatni, akkor visszadobhatják-e arra hivatkozva, hogy nem gyári HDD van benne?
Olvasgattam a topikot, megerősítést szeretnék. :R

Illetve az is érdekelne, hogy volt-e már valaki aki nem gyári hardverrel küldte vissza és hogyan kezelték a dolgot?

(#23399) mokus1 válasza .:Kristian:. (#23398) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Velem előfordult ugyanez. 500as vinyó helyett 64es SSD-vel küldtem.Először küldenek egy árajanálatot hogy tesznek bele gyárit ezt elutasítod és a többi garanciális javítást simán elintézik.
Egszóval nincs belőle baj.

(#23400) .:Kristian:. válasza mokus1 (#23399) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Gondolom Te sem az EC-CO kft-vel szereltetted be.

Ennek akkor örülök, mert ha megveszem az SSD-t nem akarom, hogy még ez is foglalja a helyet.
Egyébként mi baja volt a gépednek?

Gondolom az eredeti wint át lehet valahogy másolni egyikről a másikra. :F
Külön partíción van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.