Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Krike válasza Muerte (#24700) üzenetére


Krike
aktív tag

Én is erről próbálom meggyőzni privátban ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24702) genius5000 válasza Krike (#24699) üzenetére


genius5000
tag

mármint milyen külső? hogy lesz-e ott lyuk ahol eddig el van takarva? szóval a belsejébe simán bele tudom tenni, csak lehet nem lesz eltakarva? az mondjuk nem szerencsés:D meg ez a keret, fura hogy egyet mutat, de tuti h külsőt is ad, meg belsőt is?

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#24703) CivicEsi válasza Krike (#24701) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Ha van konkrét típus amilyet szívesen, és nyugodt lelkiismerettel ajánlotok, csak tessék, nem vagyok semmi jónak az elrontója, jöhetnek privátban, időm mint a tenger. :)
Meggyőzhető vagyok, igaz nehezen, de azért nem lehetetlen:D

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#24704) Krike válasza genius5000 (#24702) üzenetére


Krike
aktív tag

Igen: [link]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24705) Muerte válasza CivicEsi (#24703) üzenetére


Muerte
addikt

Ez az acer topik így hát nem illik ide rondítani,de 5k-ért csakis dell prémium kategóriát vennék a helyedben és nem csak azért mert jobb, hanem mert a szervíz háttere,a supportja,az NBD helyszíni garancia nagyságrendekkel jobb bármelyik laptop gyártó cégtől.
Voltak acer-eim és van most dell szóval nem a levegőbe beszélek hanem tapasztalatból :K

(#24706) Krike válasza Muerte (#24705) üzenetére


Krike
aktív tag

Hehe, én meg belülről ismerem a dell szervízt, ezért nem vennék azt :) De hát ilyen dolgok miatt változatosak a vélemények :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24707) genius5000 válasza Krike (#24704) üzenetére


genius5000
tag

Aha köszönöm ezt az oldalt is :)

viszont látom mi lesz a gondom, mert az én olvasóm "eleje" ferde, és nem egyenes. (képet sajna nem találok normálisat, de a lényeg hogy alulról felfelé van benne kb a felénél egy törés, és kijjebb jön még és ugy fel... )

Gondolom ilyet nem adnak hozzá :D vagy ezt le lehetne kapni az olvasóról, és rátenni az egyenest, ami megy a külsöbe, és ezt a gyári elejét meg beleszerkeszteni valahogy?

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#24708) CivicEsi válasza Muerte (#24705) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Ránéztem a Dellekre, az XPS17-es széria még bőven benne lenne az árrésbe, de azzal is az a baj, amit Krike volt olyan rendes és felhívta a figyelmemet.
Gt555M DDR3-as VGA-k vannak azokba is, míg egy Asus G75vw-be, már GT660M2GB DDR5-ös VGA.
Ha meg Dell, akkor annk a prémium márkája, az Alienware, de az is melegszik ugye...

[ Szerkesztve ]

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#24709) Krike válasza CivicEsi (#24708) üzenetére


Krike
aktív tag

Az a baj, hogy kishazánkban igen szegényes a választék. Ott lenne pl. az XMG, vagy a Rock, akik simán adnának alternatívát, és tuti tudnának más márkát is mondani a többiek. Alienware meg nagyon elkurvult, mióta a Dell megvette :(

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24710) Muerte válasza Krike (#24706) üzenetére


Muerte
addikt

Én eddig csak ennyit tudok a dellről mondani :R Múlt héten felhívtam őket hogy néha beragad egy billentyűm,ha véletlen a környéken jár a szervizes srác ugorjon már be mert van neki speckó tisztító spray-e majd befújja,a supportos srác kérdezi,nem kopott már az a bill.?Hát mondom egy két gomb már kicsit az.-Nagy munka kicserélni,vagy küldjem a szervizest? -Kb. 5 perc.-Jó akkor küldünk egyet.Van még vmire szüksége?-Hát ha már itt tartunk ;] Na és kértem még 2 db.csavart,azt ami bontja az egész gépet,elég spec.vagy 3cm hosszú vékony csavar.Ez délután volt,másnap délelőtt 9-kor jött a futár a vadi új bill. és 8db :DDD csavarral.Tudomásom szerint nincs még egy ilyen korrekt szervízhátterű laptop gyártó.

(#24711) Muerte válasza CivicEsi (#24708) üzenetére


Muerte
addikt

Hát először is nem írtad le mire használnád legfőképpen a gépet,előbb azt nem ártana tudni.Azt meg azé' nem mondanám hogy az alienware melegszik :N Legalábbis én még nem találkoztam jobb hűtéssel mint ami azokban van,persze hangja is van,de hűt is rendesen legalább.

(#24712) Peak válasza Muerte (#24710) üzenetére


Peak
addikt

jól értem, hogy csak küldtek egy alkatrészt meg pár csavart futárral?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24713) Krike válasza Muerte (#24710) üzenetére


Krike
aktív tag

Az én ex Latitude gépmnél évente volt billentyűzetcsere :) Bár strapabíró volt szegényke, de a szervizt nem szerettem. És van kedves barátom(közeli), aki ott szokott javítani, de nem rajong érte :(

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24714) Krike válasza Muerte (#24711) üzenetére


Krike
aktív tag

Netezés, FHD filmek nézése, letöltés, witcher2, burout paradise city, C&C tiberium wars. Kb. erre kellene, de nagy kijelzővel, mert külső monitorra nincsen lehetőség.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24715) Muerte válasza Peak (#24712) üzenetére


Muerte
addikt

Én is meglepődtem, de igen.Egy komplett billentyűzetet,meg a csavarokat.

(#24716) Krike válasza Peak (#24712) üzenetére


Krike
aktív tag

Igen, jól értetted. De Dellnél úgy mukszik, hogy felhívod a supportot, elmondod, mi a hiba, és ők meg küldenek alkatrészt ennek alapján a helyileg aktuális szervizbe. Nem tudtad?

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24717) Krike válasza Peak (#24712) üzenetére


Krike
aktív tag

Előző melóhelyen volt hiba dell lati 420 subnotival, időnként kihalt kékhalállal. Bejelentettem a hibát a vásárlás helyén, mondták, bocsi, nem garis. Mondtam bocsi, itt a számla, 3 évben benne van, és garis. Ja , jó, mondták ők, mi a hiba? Megírtam hibakódját kék halálnak. Két hétig síri csend, majd telefon, lehet vinni a gépet, itt az új alaplap, és a hdd. Tehát ez így mukszik :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24718) Peak válasza Muerte (#24715) üzenetére


Peak
addikt

Igazából akartam írni egy részletes hibalistát, hogy ez miért NEM SZERVIZ szolgáltatás,
hogy mennyi jogi hátulütője van ennek, hogy mennyire gáz ez igy, de nem teszem.
Aki nem látja át, hogy ez mennyire gáz, az vegyen dellt nyugodtan.
Én a gyártó helyében ezt a posztot meglátnám, úgy rúgnám ki a francba a komplett szervizgárdát cégestől, mint a huzat. Olyan visszaélésekre ad lehetőséget, amelyet nem engedhet meg egy gyártó sem. De lehet annyi alkatrészük van raktáron, hogy nem számit.
Nem beszélve a kártéritési perek lehetőségéről.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24719) Muerte válasza Krike (#24716) üzenetére


Muerte
addikt

Jól tudta Ő,mert eddig nem így volt :N Fél éve még ha kellett valami akkor a szervizes srác házhoz jött és Ő cserélte ki az alkatrészt,a hibásat pedig szigorúan visszavitte,szervízlapot írt,most ez nincs :DDD Gondolom komolyabb alkatrészek cseréjénél azért úgy működik a történet ahogy régebben volt.

[ Szerkesztve ]

(#24720) Muerte válasza Peak (#24718) üzenetére


Muerte
addikt

Hogy ez miért van így? Ne kérdezd.Én csak user vagyok,nem az én hatásköröm ez az egész :DDD

(#24721) Krike válasza Muerte (#24719) üzenetére


Krike
aktív tag

Már egy éve úgy működik, hogy a szar, becserélt gépekből szedik ki az alkatrészeket, és küldik cseredarabként a szervizekbe :( Értsd úgy, ahogy akarod, de alaplaptól a monitorig így van.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24722) Peak válasza Krike (#24721) üzenetére


Peak
addikt

Igen, pont erre gondoltam.
Használt alkatrészek, bontott és javított alkatrészekkel van megoldva, amely ellenkezik a magyarországon hatályos törvényekke. PTK szerint javítás és szervizelés alkalmával nem használhatsz fel használt alkatrészt egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24723) Muerte válasza Krike (#24721) üzenetére


Muerte
addikt

Én zsír új bill-t,és csavarokat kaptam ez tuti :DDD Halottam erről egyébként amit írtál,de engem nem érint szerencsére és nem is tartok attól hogy rossz cuccot adnának a prémium kategóriájukhoz.

(#24724) Krike válasza Peak (#24722) üzenetére


Krike
aktív tag

Ilyenkor azt mondja a kiszálló szervizes az ügyfélnek, hogy a benti körülmények között sokal szakszerűbben tudják cserélni az alkatrészt, és másnap már hozza is a gépet ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24725) Muerte válasza Peak (#24722) üzenetére


Muerte
addikt

Ugyan már :N Az acer amikor javítja a vga-t?Az sem lesz már új sosem :DDD És az új vga-t amit jóhiszeműen megvesz a user? Mi rá a garancia hogy nem feljavítottat kap?

(#24726) Peak válasza Muerte (#24725) üzenetére


Peak
addikt

Az, hogy valami JAVITOTT, az azt jelenti, hogy esetleg egy felületszerelt alkatrészt kicserélnek egy alaplapon pl. egy ellenállást. Vagy egy villámcsapott notebookban LAN chipet, mert az elégett.
De ha egy hibát JAVITÁSSAL nem lehet megoldani, akkor vadi új alkatrészt tesz bele az Acer szervize. A javíthatatlan alkatrészek mennek vissza a gyártónak.
És hogy erre a garancia? A törvény barátom! A TÖRVÉNY!
Amit vagy betart egy gyártó vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24727) Muerte válasza Peak (#24726) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor a villámcsapott notebook-omban miért ajánlottátok fel annak idején a vga javítását,csere helyett? Ja és ha mondjuk most szeretnék venni egy 9600mGT-t tőletek, honnan tudnám hogy új-e amikor már rég nem is gyártják?Azt mondod törvény :DDD Az nekem édes kevés garancia barátom.Na de nem offolom szét az acer topikot tovább,de az acer és a dell hozzá állását és garanciáját szvsz nem említeném egy napon.

[ Szerkesztve ]

(#24728) Peak


Peak
addikt

Egyszer volt egy emberke, asszem még talán itt is írt, vagy a homáron, hogy a gépébe a szerviz egyik dolgozója a javítás alkalmával poros, használt ODDt rakott be cserélnek.
Teljesen jogosan kiverte a raplit, mert ez jogtalan.
Az Acer a törvényeknek megfelelően azonnal cserélte az ODDt sűrű bocsánatkérés közepette, mert jogos volt a kifogás. A hibázó szervizes pedig megkapta a büntetését.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24729) Peak válasza Muerte (#24727) üzenetére


Peak
addikt

Talán mert garancián kivüli készüléked volt? :D
Arra még jó, hogy felajánlják, mert az OLCSÓBB, és a TE érdeked nézik. :D
Maradjunk annyiban, hogy nem lehet egy napon emliteni a kétes dell szervizt az korrekt acerrel.

Egyébként ja, off.

jézusom hogy kerül ide egy 5 éves MXM videokártya? :o
ha van raktáron, akkor az original.
ha nincs, akkor honnan adnának? :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24730) Muerte válasza Peak (#24729) üzenetére


Muerte
addikt

Megkarcolt fedlappal érkezett vissza Brno-ból,de mindegy tényleg nem akarok bele merülni mert nincs értelme ezen vitatkozni,én csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni és következtetni,Te meg a tiéidből.

(#24731) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!

Acer Travelmate, OEM win xp pro. Újratelepítésnél a termék kulcsot csak Acer install cd fogadja el?

(#24732) dave666


dave666
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Acer notebook van a húgomnak, és napról-napra romlik a vincseszter.
Jelenleg 95%-os. 3 éves lesz karácsonykor a gépezet, nincsen rá már garancia.
Vennék bele egy másik vinyót. Csak nem szeretném ha elveszne a jogtiszta win7.
12GB Recovery partíción van : Jogtiszta Win7 Home Premium 64bites rendszer + a noti driverek.
Valahogy át kellene másolni az új vinyóra a 12gb-os rejtett Recovery partíció.
Ebbe kellene a segítség.
Előre is köszi a tanácsokat :R

Dave666

(#24733) sowi válasza dave666 (#24732) üzenetére


sowi
őstag

ghost32

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24734) Siriusb válasza dave666 (#24732) üzenetére


Siriusb
veterán

Vagy clonezilla
MBR-rel mindennel együtt át tudod rakni az egész HDD-t az új merevlemezre. Másolás után először indítsd el csökkentett módban. Valószínűleg nem kell újratelepítened sem.
Mindehhez persze a legjobb az lenne, ha lenne egy dokkolód, amivel az új merevlemezt csatlakoztatni tudod pl. USB-n keresztül.

(#24735) Krike válasza dave666 (#24732) üzenetére


Krike
aktív tag

Esetleg az E-recovery management progival írd ki pár DVD-re. (de megjegyzem, szerintem egy hordozható gépnél 3 évesen 95%-os állapot kifejezetten jónak tűnik).

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24736) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, 5755G laptopom van, szeretnék bele SSD-t rakni. Mire kell figyelnem, milyet ajánlanátok? Köszönöm előre is!

S23

(#24737) Noxy válasza alex devil (#24736) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#24738) VSZM


VSZM
tag

Üdv! Tönkrement az Acer 5738 ZG laptopom töltője. A kérdésem az, hogy milyen töltők jók hozzá? Minden acernek ugyanolyan töltője van? Más márkának a töltője is jó hozzá?

SWBF2 4 EVER

(#24739) shteer


shteer
titán

tag lettem egy 8471G-vel

miniPCIe foglalata vajon kompatibilis-e a mSATA ssd-kkel?

..szerintem jónak tűnik

(#24740) Krike válasza VSZM (#24738) üzenetére


Krike
aktív tag

Két eset van, vagy a márkabolttal, illetve szervizzel beszélsz([link], [link], vagy pedig velük konzultálsz: [link]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24741) sowi válasza shteer (#24739) üzenetére


sowi
őstag

elvileg igen

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#24742) shteer válasza sowi (#24741) üzenetére


shteer
titán

próba eldönti majd ha egy a közelembe kerül :)

..szerintem jónak tűnik

(#24743) dave666


dave666
aktív tag

Köszönöm szépen válaszokat: sowi, Siriusb, Krike, tagoknak :R
Jövő 7-en lesz időm foglalkozni a dologgal.
Esetleg ha megakadok akkor, még kérek segítséget :)

Dave666

(#24744) dave666 válasza Krike (#24735) üzenetére


dave666
aktív tag

Seagate winyó lenne.
Ami zavar, hogy 57 napot üzemelt.
3 év az sok idő :F

Dave666

(#24745) alex devil válasza Noxy (#24737) üzenetére


alex devil
senior tag

:R
Köszönöm!

S23

(#24746) shteer válasza dave666 (#24744) üzenetére


shteer
titán

nem sok valójában a 3 év

..szerintem jónak tűnik

(#24747) Edorn


Edorn
aktív tag

Egy Acer Aspire One laptopra szeretnék egy új oprendszert telepíteni (nem ami alapból volt rajta).

Neki is láttam, de nem sikerült rendesen, mivel újratelepítés után indításkor kéri hogy válasszak, hogy a régi, vagy az új oprendszert indítom-e. De mivel régi már nincs is, ezért nem szeretném látni ezt a választási lehetőséget.

Amit csináltam: Töröltem a meghajtókat (eisa-t is) és újraformáztam az egész vinyót. Telepítettem egy WinXp-t. Minden rendben is lenne, de indításkor felajánlja a régi WinXp indításának lehetőségét is az új mellett. Ha azt választom, akkor meg persze szól, hogy "bocsi, de ilyen már nincs a gépen..."

Hogy tudnám ezt a választót kilőni?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#24748) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok. Elnézést ha már sokszor volt,ebbe a topicba még csak most írok először,kicsit idegesen is,szóval nézzétek el légyszi. De ma reggel arra ébredtem hogy az Acer Aspire 5530-am 4 év után bekapcsolni bekapcsol,de nem jön be semmi...tegnap vígan néztünk még rajta filmet,semmi gond nem volt,ma reggel meg ez. Szerintem alaplaphiba,szóval már azon filózok,hogy vajon hol lehetne kapni hozzá még,ha még használtan is,de legalább működő alaplapot jóárasítva...szerintetek? Egyáltalán megéri? Nagyon a szívemhez nőtt ez a laptop

(#24749) Ubul86 válasza Edorn (#24747) üzenetére


Ubul86
őstag

winxp-nél van kint a gyökérkönyvtárban egy boot.ini file (ha jól emlékszem abban van),azt kell szerkeszteni (konkrétan a nem megfelelő sort törölni,ami a régi oprendszerhez mutat)

de ha megfelelően formáztad majd tettél rá windowst,elvileg nem kéne ilyen hibának előjönni

javítsatok ki ha tévedek...

[ Szerkesztve ]

(#24750) Ubul86 válasza beach head (#19501) üzenetére


Ubul86
őstag

akkor gondolom számítsak én is arra...vajon az ati hd 3200-as integrált benne szerintetek? mert ha nem,gondolom akkor cserélhető ,ergo mondjuk egy 10esből megúszom,ha azzal van ténylegesen gond

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.