Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) mokus1 válasza ricsko1234 (#23646) üzenetére


mokus1
addikt

Nem nem fogod tudni állítani a memóriát.De mint fentebb írtam a windows-os mappából indíts.
Még akkor se nyernél memóriával szerintem 2 fps-t se ha 2400mhz-en mennének a ramok.

[ Szerkesztve ]

(#23652) ricsko1234 válasza mokus1 (#23651) üzenetére


ricsko1234
csendes tag

Értem....De ha ezzel az MSI Afterburner-el hzom a VGA-t, abból baj nem lesz, igaz?

(#23653) Muerte válasza ricsko1234 (#23650) üzenetére


Muerte
addikt

Ne haragudj meg,de mi a jó büdös francért akarsz biost frissíteni?
Van valami különös oka?,mert ha igen szívesen segítek de ha az új biosba nincs radikális változtatás akkor minek akarod frissíteni?Lenni szokott általában hozzá leírás hogy mit változtattak a régihez képest.Ezt megkerested,elolvastad?

Ramot nem lehet tuningolni laptopokban!Kivétel a csúcs gépekben azokban is moddolt biossal,de ott is csak az időzítést tudják belőni a Mhz az egy adott tényező.Acerekben nincs rá lehetőség,nincs ilyen opció a biosukban.Ha az alaplapod és a procid támogatja az 1333Mhz-et akkor annyin fog menni,ha csak 1066-ot támogat akkor hiába teszel bele 1600-as ramokat az akkor is csak 1066-on fog menni.

(#23654) mokus1 válasza ricsko1234 (#23652) üzenetére


mokus1
addikt

Ha alapból nagyon meleg a VGA-d én nem tuningolnám.85fok fölé ne engedd játékok közbe akkor nem lesz belőle baj.Én mindig is így használtam a laptopokat és sose volt belőle baj.Itt azért nagyobb hőre tervezik a chipeket mint asztali fronton.

(#23655) ricsko1234 válasza Muerte (#23653) üzenetére


ricsko1234
csendes tag

Természetesen tisztába vagyok azzal, h egy 800Mhz-es alaplapba nem fogok tudni bele rakni egy 1333Mhz-es ramot. :) Ez egyértelmű.
Ezt a ram állítgatást úgy olvastam egy fórumba, azért érdeklődtem. ;)
A bios-t pedig nagyon egyszerű okból frissítem. A tudat, h a legfrissebb bios-van a gépemen.
Ma azért telepítettem újra a notit, mert teljes frissítést akartam csinálni. Az Acer oldaláról letöltöttem a notimhoz tartozó összes driver-t és felraktam. Azért, mert én azt akartam h a legfrissebb driver-ek legyenek rajta. Ha nincs sok jelentősége, én akkor is a legfrissebb drivereket/biost akarom a gépemen. Csak ennyi az oka. ;) Törődök a notival.

(#23656) Muerte válasza mokus1 (#23654) üzenetére


Muerte
addikt

Nem is a chip fogja először megadni magát az valószínű,hanem a BGA.+5FPS vs +30% hőtermelés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23657) Muerte válasza ricsko1234 (#23655) üzenetére


Muerte
addikt

Ott van a leírás benne,hogy az égvilágon más változtatás nincs a régi biosához képest csak annyi hogy amikor bedugod a memóriakártyát akkor folyamatosan világít a led.Ennyi.Ha ezért megéri Neked kockáztatni egy esetleges géplekukázást akkor csináld meg,én nem beszéllek le róla :DDD

(#23658) ricsko1234


ricsko1234
csendes tag

Lenne egy utolsó kérdésem még. Milyen programmal tudom beállítani azt, h a GT520M legyen alapértelmezett VGA-ként? Magyarul ne is legyen használatba az intel vga.

(#23659) w.miki


w.miki
veterán

Helló!

Van egy Acer Aspire 5735z 322G25Mn lapotpom.
Ebbe egy 2GB-os memória van DIMM1 foglalatban, a pontos típusa:
Hynix 2GB 2Rx8 PC2 5300S-555-12

A gépen XP Pro van.
Szerintetek érdemes bővíteni a memóriát?
Ha igen milyen típust ajánlatok?
Ugyanezt keressem, vagy bármit be lehet tenni mellé?
Mekkorát és kb. mennyibe fog kerülni?

Lehet még fejleszteni valamit egy ilyen gépen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23660) Krike válasza ricsko1234 (#23650) üzenetére


Krike
aktív tag

Szerintem ne állítsad át, nem véletlen, hogy 1066MHz-en mennek. Amit esetleg nyerhetsz vele, az a bizonytalan működés, és gyors hajhullás lesz. Törődj bele, ez a gép ennyit tud, a GT520 belépő szintű VGA, a játékbeli teljesítménye ennyi. Az FPS mértékét a számolóegységek száma jobban befolyásolná, de abból ugye 48 van neki, a GT540 96 egységével szemben.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23661) Krike válasza w.miki (#23659) üzenetére


Krike
aktív tag

Szia,

Ha 32 bitest oprendszered van, akkor max. 3GB-ig fogja látni a memóriát, tehát ebben az esetben 1GB-al tudod növelni a méretét(rakhatsz bele 2GB-os modult is, de abból is csak 1GB lesz elérhető)
Ha 64 bites az XP, akkor egy 2GB-os modul mehet bele.
Én ezeket a modulokat javaslom: [Kingston]

Árakat a neten kellene keresni, változó lehet.

Amennyiben a gép így is használható, akkor én nem bővítenék, hanem használnám, amíg működik, és utána vennék egy újat, persze ha megteheted. Vagy eladnám így a legjobb ajánlatért, és szintén néznék egy másikat.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23662) w.miki válasza Krike (#23661) üzenetére


w.miki
veterán

köszi...
szerintem 32 bites az XP-m...
meg lehet nézni valahol, hogy pontosan az-e?

akkor ha 4GB-hoz újra kéne telepítenem az egészet?
ha mégis +2GB veszek, attól még menni fog vele vagy csak a gond lesz vele? (esetleg majd később újratelepítem, 1 éven belül...)
a két DIMM-ben lévő memória egyforma legyen? akkor a Hynix-et is le kell cserélnem?
ÁRak?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23663) Krike válasza w.miki (#23662) üzenetére


Krike
aktív tag

Sajátgép - jobbklikk - tulajdonságok, elvileg ott látni kellene szerintem, régen volt XP-m.
Menni fog vele, csak nem fogod tudni teljesen kihasználni.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23664) w.miki válasza Krike (#23663) üzenetére


w.miki
veterán

csak ennyit ír:
XP Pro
2002-es verzió, SP3

gondolom akkor nem 64-es...
megy 4 GB simán, vagy inkább több lesz vele a gond, szerinted?
a két modul nem kell, hogy egyforma legyen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23665) Krike válasza w.miki (#23664) üzenetére


Krike
aktív tag

Nem, az tuti nem az lesz.
Működnie kell, a mostani gépeknél sem előírás az egyforma modul, csak normális gyártóét kell belerakni. A kingston jó minőségű, megbízható modulokat gyárt, nem hiszem hogy probléma lenne vele. De ha gondolod kérdezz rá az EC-Co Kft-nél ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23666) mokus1 válasza ricsko1234 (#23658) üzenetére


mokus1
addikt

Az Nvidia programja tökéletes erre.De csak akkor ha nem a legfrisebb intel driver van fent.Mert ha igen elveszi ezt a lehetőséget.

(#23667) w.miki válasza Krike (#23665) üzenetére


w.miki
veterán

Szerinted egyáltalán érdemes +1 (=3)GB-ot beletenni?
Gyorsabb lesz tőle az XP?
Vagy érdemes várni, hátha esnek a memória árak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23668) Peak válasza w.miki (#23667) üzenetére


Peak
addikt

nem.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23669) w.miki válasza Peak (#23668) üzenetére


w.miki
veterán

nem érdemes várni, vagy nem lesz gyorsabb?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23670) mokus1 válasza w.miki (#23669) üzenetére


mokus1
addikt

Nem lesz gyorsabb.Az xp 2 giga után már nem gyorsul.

(#23671) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Üdv!
Anno az asztali gépemnél be lehetett állítani, hogy hány foknál kapcsoljon le a gép, ha már nagyon felforrósodik.
Acer laptopoknál van ilyen? BIOSban nem találtam, fontos lenne.
:R

(#23672) sowi válasza .:Kristian:. (#23671) üzenetére


sowi
őstag

biosban nincs

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23673) .:Kristian:. válasza sowi (#23672) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

és máshol lehet ilyet állítani? Esetleg van valamilyen program erre?

(#23674) mokus1 válasza .:Kristian:. (#23673) üzenetére


mokus1
addikt

Nem igazán.Esetleg vannak bővített biosok amikben több az állítási lehetőség.Ott belehet állítani.

(#23675) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello 1 kérdés, acer aspire 5750 zg t lehet turbózni valahogy? a memóriát a max 8 ra bövitettem ki... vinyó nem érdekel. a teljesitményre gondoltam. pl proci gyorsitás, ami biztonságos még, meg ilyesmikre, bármi ötletre :D nem fontos, csak érdekelne :D

(#23676) sowi válasza bb.bocs (#23675) üzenetére


sowi
őstag

vegyel bele SSD-t, mast nem lehet, ha tuningolni akarsz vegyel asztali gepet

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23677) sowi válasza .:Kristian:. (#23673) üzenetére


sowi
őstag

nincs

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#23678) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R

bb.bocs: Egy SSD tényleg sokat dobna rajta gyorsaságba, én nemrég vettem Samu 470-et és hát eszméletlen gyors vele a gépem. :D
Ha memóriát bővítesz 4-ről 8-ra azt max. játékok alatt meg ramzabáló alkalmazások alatt fogod csak észrevenni...

[ Szerkesztve ]

(#23679) bb.bocs válasza .:Kristian:. (#23678) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen. hát az ssd aranyárban van sajnos... legalábbis ami nekem elég lenne... legalább 70gb 80 ra szükségem van minimum

(#23680) .:Kristian:. válasza bb.bocs (#23679) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

rendszernek? miket pakolsz te arra? :D

(#23681) bb.bocs válasza .:Kristian:. (#23680) üzenetére


bb.bocs
őstag

programok + windows össszesen 50gb...64gigás ssd trimm es ( bár nemtudom mire jó a trimm de ajánlják :), de aranyárban :(

[ Szerkesztve ]

(#23682) bb.bocs válasza bb.bocs (#23681) üzenetére


bb.bocs
őstag

megaztán milyet vegyek?...

(#23683) mokus1 válasza .:Kristian:. (#23680) üzenetére


mokus1
addikt

Ha csak egy HDD helye van akkor tényleg bukó a 64 gigás SSD sajnos. :(

(#23684) bb.bocs válasza mokus1 (#23683) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen...

(#23685) bagyusz válasza bb.bocs (#23684) üzenetére


bagyusz
őstag

...és pont erre van kitalálva "2nd HDD caddy"

[ Szerkesztve ]

(#23686) .:Kristian:. válasza mokus1 (#23683) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Ja igen, feltétel, hogy 2 hely kell hozzá. Bár ha csak 1 van akkor még az a 80-90gb is kevés lehet....

bagyusz: Az is egy megoldás, bár ha aktívan használja a dvd meghajtót akkor nem egy jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#23687) bb.bocs válasza bagyusz (#23685) üzenetére


bb.bocs
őstag

jó megoldás igen, de ha annyira megbontom a gépet, elveszik a garancia... a másik hogy eléggé sokat szoktam dvdt írni. de mondjuk külső iróként megoldhatnám. de a gari elsőbbséget élvez :)

(#23688) mokus1 válasza bagyusz (#23685) üzenetére


mokus1
addikt

Én is örülnék egy SSD-nek de DVD-t is használom HDD hely is kell.Egyébként egy 7200as seagate van a gépben érezhető a különbség az 5400ashoz képest.Gyorsabb ezzel is a rendszer.

(#23689) bagyusz


bagyusz
őstag

Valamit valamiért dolog, én pl nem használom kb 2dvd írtam ki vele, még a windowst is pendrive-ról telepítettem mivel 10x gyorsabb.

bb.bocs: Nem kell az egész gépet megbontani, egy csavart kell kiszedni és utána már kilehet húzni oldalt az ODD-t. Garancia vesztés veszélye meg nem áll fent.

Mini PCI-Express SSD is egy alternatíva lehet, ha van a gépben egy második foglalat.

(#23690) mokus1 válasza bagyusz (#23689) üzenetére


mokus1
addikt

Az egy jó ötlet.
Azt hogy tudom megnézni van-e benne ilyen hely?

(#23691) bb.bocs válasza bagyusz (#23689) üzenetére


bb.bocs
őstag

acer aspire 5750zg... hát a pci s dolog elég drága ahogy néztem. meg nemtudom lehet e eme gépbe :) az egycsavaros megoldás jónak tűnik. majd ha lesz pénzem ssd re meg külsö házra meg 1 külsö házra még az iróhoz akkor lehet megpróbálom :) amúgy akkor mitől veszitek garit? mert igy lassan már teljesen bontom a gépet ha mindenhez hozzányúlok ? :D mitöl veszitek garit?

[ Szerkesztve ]

(#23692) .:Kristian:. válasza bb.bocs (#23691) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

HDD-t, ramokat, DVD írót cserélhetsz. Procihoz, vgahoz, alaplaphoz már nem nyúlhatsz, bár azt már nem is éred el a szevíznyíláson keresztül.

Mini PCI-Express SSD akkor nem jó ha garis a géped. Mivel akkor bontanod kell...

[ Szerkesztve ]

(#23693) bb.bocs válasza .:Kristian:. (#23692) üzenetére


bb.bocs
őstag

ahhaaaa. akkor a vinyót ramot meg dvd irót szedhetem szanaszét :D király :) ezt jó tudni :) ez mindig igy volt ?:D
és ha belekötnek , hogy tegyükfel, memóriát bövitettem? vagy cseréltem benne irót? éés vajon az én gépembe ( 5750zg) milyen csatis hány mm es mekkora caddy kell?

[ Szerkesztve ]

(#23694) .:Kristian:. válasza bb.bocs (#23693) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

HDD-t itt már többen is cseréltek és nem kötöttek bele, hogy SSD-vel lett visszaküldve. Hogy a többivel is ilyen elnézőek-e azt nem tudom. Én a gyári ramokat mindenesetre meghagytam, de a HDD-t meg eladtam. :)

(#23695) bagyusz válasza .:Kristian:. (#23692) üzenetére


bagyusz
őstag

Még tavaly agusztásában konzultáltam az acerrel a garival kapcsolatban.

Acer support

Én:

....a garancia vesztés elkerülése érdekében, mit cserélhetek ki a laptopomon?

support:

Kedves XXXXX

.....Amennyiben a készülék rendelkezik szerviz nyílással, onnantól kezdve a hozzáférhető alkatrészeket cserélheti valamint eltávolíthatja....... A gyári alkatrészeket a garancia időtartalma alatt őrizze meg.....

Tehát, ha a szervizkapun belül van a mini pci-e foglalat akkor lehet cserélni a gari vesztés nékül.

(#23696) mokus1 válasza bagyusz (#23695) üzenetére


mokus1
addikt

Viszont én tegnap keresgéltem ilyen SSD-ket de igazából semmit nem találtam :( Vagyis egy oldalt ahol az SSD 90/25MB-ra képes de azért nem adok pénzt :)

(#23697) bagyusz válasza mokus1 (#23696) üzenetére


bagyusz
őstag

Én sem találtam túl sokat, de van egy-kettő.

OCZ Nocti mSATA SSD 30GB
Kingston SSDNow mS100 32GB
Kingston SSDNow mS100 64GB
Intel X25-M 80GB

Az a vicc, hogy ezeknek az SSD-knek sokkal kisebb az előállítási költsége, de még is drágább. :) :(((

(#23698) mokus1 válasza bagyusz (#23697) üzenetére


mokus1
addikt

Az az OCZ egész jó.Még talán az 7 64bit is elfér rajta igaz a programok nem nagyon.
Aida64nél néztem a DMI->bővítőhelyeknél elvileg van pci x1-es bővítőhelyem ezt meg is nézem.
Hát igen megnyúzzák az emberről itt is a bőrt :)

(#23699) spyduck


spyduck
nagyúr

Acer Aspire 3100 bontás!!!! : [link]

(#23700) tamaskata


tamaskata
csendes tag

Jelentem, visszajött az Aspire One 722-m a szervízből, valóban winchester csere lett belőle. Egy hét alatt pikk-pakk lezajlott a dolog, futár vitte, futár hozta, nagyon olajozottan ment minden.
Kb. naponta kaptam az sms-eket és e-maileket: ma megérkezett a gép, ma elkezdtük javítani, ma kész lett a javítás, ma becsomagoltuk és előkészítettük a szállításra, ma átadtuk a futárszolgálatnak stb. :-)))))
Summa summarum: nagyon elégedett vagyok a szervízszolgáltatással, leendő vevők figyelmébe ajánlom :-)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.